HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 12 stu 2019, 19:44. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovno i ostalo Ŕtivo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
vjernik

Spol: muško
PostanoPostano: pon 12 stu 2007, 16:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pljesak "Tijelo-to smo mi" Valentino Salvoldi - KS(krÅ”Ć¦anska sadaÅ”njost);
Knjiga koja je utjecala na moje pozitivnije gledanje i razmiÅ”ljanje o tijelu uopƦe.Svakako preporuĆØam palac gore

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zita

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svjetlo planina - Franz Weiser (u izdanju UPT-a)

Knjižica koju sam bila proĆØitala prije dosta godina (viÅ”i razredi osnovne ili srednja ne sjeƦam se viÅ”e toĆØno) bila mi je u lijepom sjeƦanju i sada me neÅ”to potaklo da je ponovo proĆØitam i ponovno sam otkrila vrijedne stvari u njoj... Namjenjena je mladima, rekla bih ponajprije onima srednjoÅ”kolske dobi, ali kao Å”to vidite i starijima ( Rolling Eyes Laughing Wink ). PriĆØa o životu jednog mladiƦa.

Samo se srcem dobro vidi. Bitno je oĆØima nevidljivo.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda bi ovo trebala napisati na temi sekte problem danaŔnjice,ali mogu nadam se i tu
Toplo preporuĆØam knjigu Renate Sprung: Zatvor bez zidova (bili smo Jehovini svjedoci)...
knjiga je ispovjest jedne visokopozicionirane sljedbenice i njezinog supruga, i daje pravu istinu o njima, Å”to je jednom rijeĆØnu straviĆØno....
Zanimljivo je da je autorica knjige nekoliko dana prije izdavanja knjige ubijena

btw..je sam je naŔla jednio u Verbumu(koŔta nekih 20 kn) i u NSB

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
lusy8

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam baÅ” puno vremena za ĆØitati,...ali trenutno polako ĆØitam knjigu od Ze Roberta, Dodavanje iz snova (Teovizija)...Å to sam do sad proĆØitala super je.....

"LJUBAV JE CILJ ŽIVOTA.

Tko živi za neŔto drugo,
uvijek Ʀe se prevariti."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lusy8 napisa:
Nemam baÅ” puno vremena za ĆØitati,...ali trenutno polako ĆØitam knjigu od Ze Roberta, Dodavanje iz snova (Teovizija)...Å to sam do sad proĆØitala super je.....

heeh... i ja sam proĆØito tu knjigu...

men je super. ko bi reko za jednog igraĆØa da Ʀe pisat tak neÅ”... sam ti nastav ĆØitat to Wink

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: sri 26 ožu 2008, 18:57
PostNaslov : LITERATURA KATOLIƈKA
Citiraj i odgovori

Ja sam od jedne ĆØasne Bonifacije, jednom prilikom primila knjigu intervjua sa Anselmom Grunom i jako me se dojmila. Dojmio me se taj jednostavni presimpatiĆØni ĆØovjeĆØuljak, duguljasta nosa i dobroĆØudnog lica, njegove rijeĆØi i njegova iskustva.
Posebno bi istaknula njegovu izuzetnu inteligenciju i naĆØitanost te poznavanje svih religijskih pravaca, tolerancija i duboko razumjevanje dogme.
Eto takve me knjige interesiraju, one koje mi daju odgovore, a ne one koje samo njeguju dogme bez da me znaju okupirati i približiti se baŔ mome umu.
Mara

PostanoPostano: čet 27 ožu 2008, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovakva kvalifikacija Gruena, benediktinca, doktora znanosti, vrhunskog pisca, ali vrlo uspjeÅ”nog voditelja duhovnih vježbi i ekonoma na baÅ” male opatije me nasmijala. Ali, to nije bitrno. Kod nas je prevedenpopriliĆØan niz njegovih knjiga, ima ih svaka katoliĆØka knjižara. Osim toga ima niz djela sadaÅ”njeg pape joÅ” dok je bio kardinal i prefekt Kongregacije. Na kraju dodajem Nouwena kojega je neÅ”to djela izdala KS.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
little_angel

PostanoPostano: čet 08 svi 2008, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je li tko ĆØitao Sikstinsku urotu od Vandenberga? (piÅ”e na knjizi: "vjerski triler")
Posudila sam je, a pitam se je li vrijedna ĆØitanja Laughing

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: čet 19 lip 2008, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SluÅ”ala sam sinoƦ ili preksinoƦ HRK i naiÅ”la na zanimljivu emisiju gdje su navodili neku literaturu za koju sam povrÅ”no i ĆØula. No kako sam vozila i kako nisam mogla odsluÅ”ati cijelu emisiju tako sam uspjela zapisati samo neke dijelove naslova.
Molim vas, da ako znate, da mi pomognete sa imenom autora, jer bih baŔ ovo ljeto do knjižnice, pa da uz literaturu za diplomski uživam uz neŔto sasvim drugo.

dakle radi se o knjizi ako se ne varam: Dijagnoza duÅ”e i hagijoterapija, zatim mislim da je knjiga naslova: Susret sa živim Bogom i joÅ” neÅ”to Å”to me zainteresiralo, a radi se o knjižici ili sliĆØno sa temom 4 molitve oprosta ili tako neÅ”o (ne znam kako se u stvari zove)

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
gogo6ak

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 3:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mislim da je te knjige napisao prof. Tomislav IvanĆØiƦ, a knjigu ti je najvjerovatnije izdala Teovizija, ako ju je IvanĆØiƦ napisao.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogo dobro misliÅ”.

Jopica

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se snaŔla i naŔla na netu HKR i skinula iz arhiva upravo tu emisiju.
Je li ĆØitao itko, probao raditi hagioterapiju? Kakva su vam iskustva i Å”to mislite o tome?

P.S. moram bit iskrena da ciljam na Maru sa pitanjem, hihihi. Ako joj se da raspisati o tome.

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Mara

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hagioterapija nije igra pa da ĆØovjek proba. Potrebno je puno znanja pa i formalnog obrazovanja da ĆØovjek postane hagioterapeut. No, neÅ”to od hagioterapije ĆØovjek može primijeniti na sebi. Ako nosi neke rane i muke u sebi od ranije, može se sjetiti tih rana, ali uz svijest i molitvu da ga Bog voli baÅ” takvog kakav jest, da je uvijek uz njega i da ga ne bi stvorio da ga nije veƦ unaprijed volio. Bezuvjetna ljubav jako pomaže u prihvaƦanju sebe u realnosti. Tek nakon tog prihvaƦanja (no na njemu treba i dalje raditi, nije to samo tako) ĆØovjek se poĆØinje uistinu mijenjati. Do tada vrlo ĆØesto ratuje sa sobom i u opasnosti je stvari potiskivati Å”to nije dobro, može eksplodirati kao ekspres lonac bez oduÅ”ka. Zajednica MiR izdaje i ĆØasopis hagioterapija. Malo virni u teoviziju s obzirom da si u metropoli.

Jopica

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene ne zanima obuka za hagioterapeuta, jer treba prvo pomest doma sebi Wink
Zanima me primjena hagioterapije, grupni seminari i javna predavanja, molitva i tako...
Voljela bih to iskoristiti dok sam u zagrebu i ev to proƦi sa zaruĆØnikom kao teĆØaj zaruĆØniĆØki ili jednostavno za iscjeljivanje rana meĆ°u nama ali i u svakome od nas razne frustracije i nedostatke samopouzdanja, ljubavi prema sebi i tako... sve ono Å”to ĆØovjeku onemoguƦava da bude u potpunosti ono Å”to jest kad je nezabrinut, neugrožen.

Da li je netko veƦ bio na kakvom javnom sastanku ili molivi? Koji su dojmovi?

Sv. Josemaria Escriva
Kika

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 16:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hagioterapija kao hagioterapija se radi jedan na jedan Wink tj hagioterapeut s jednom osobom (možda mogu napraviti i u paru ali ne mogu sa 100% sigurnoÅ”Ć¦u reƦi)...

ImaÅ” i vjeronauĆØne susrete ĆØetvrtkom koje vodi prof. Tomislav IvanĆØiƦ u bivÅ”oj kinoteci... (ali kako sada poĆØinje ljeto ne znam da li ih viÅ”e ima, jer se on obiĆØno ravna po studentskoj godini i ljetu naravno ) a na tim vjeronauĆØnim susretima uglavnom govori o hagioterapiji i "provodi je"...

ImaÅ” i internet stranicu od CDP-a (Centar za duhovnu pomoƦ - gdje se provodi hagioterapija....ujedno to je dio zajednice MIR - molitva i rijeĆØ) pa tamo imaÅ” broj telefona, i najjednostanije ti je nazvti i pitati kako to ide i detaljnije se raspitati....

http://www.cdp.hr/

Eto nadam se da Ʀe ti biti bar od male koristi Wink

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Jopica

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, fala na informacijama. znam da je pauza ali to brzo proĆ°e, ni ne trepneÅ” veƦ je 9ti mjesec, pa eto znaĆØi ĆØetvrtkom u kinoteci

Sv. Josemaria Escriva
davorseljan

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 7:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iz tiska je izaÅ”la nova knjiga patera Luke RaĆ°e pod naslovom 'Å alabahter za život'.
Moja preporuka svima za lagano ljetno Ŕtivo.
Usput možda i kao dobar poklon dragoj osobi.
Sav prihod od prodaje knjige ide za lijeĆØenje patera Luke.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 9:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica, eto saznah da i sada u ĆØetvrtak ima joÅ” jedan, zadnji susret.... u bivÅ”oj kinoteci...

jel znaÅ” di je to?

trenutno zaboravih toĆØnu adresu...

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Jopica

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma da!! super
znam to je izmeĆ°u trga franc revolucije i austrijske republike, ali na drugoj strani ceste od franc. republike.
ulica je kordunska, to je gornji dio ilice
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 09 srp 2008, 19:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Iz tiska je izaÅ”la nova knjiga patera Luke RaĆ°e pod naslovom 'Å alabahter za život'.

pitanjce-gdje se može kupiti,i može li se naruĆØiti negdje preko neta???

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
AnĆ°eo

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"ISUS DANAS", fra Rufus Pereira

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Jopica

PostanoPostano: pon 21 srp 2008, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih predložila da ova tema dobije prepoznatljivije ime od Duhovno i ostalo Ŕtivo.
Centralna tema je Å TIVO, LITERATURA, KNJIGE, PISANI I DRUGI IZVORI vezani za duhovnu tematiku, KrÅ”Ć¦anstvo, Crkvu, Katolike, pa je sam naslov vrlo nejasan jer je pisan u inverziji, a kako je prva rijeĆØ baÅ”: duhovno, vrlo ĆØesta u naslovu tema ovoga foruma, nije dovoljno uoĆØljiva tema.

Ja sam vou temu posebno tražila viÅ”e puta, jer nisma baÅ” redovita na forumu i ne znam ga napamet, pa jednostavno aboravim naĆØin na koji sam poslijednji puta dola do teme. ViÅ”e puta sam se skroz izgubila traƦi temu pa posezala za traži opcijom i tako. Sad jednostavno odem na teme u kojima sam i sama sudjelovala.

Ali idalje mislim da naslov teme ne bi trebao biti napisan kao inverzija i da bi trebao biti upeĆØatljiv, na inetnetu smo svi vrlo brzi i pomalo brzopleto gledamo portale dok ne naiĆ°emo na ono Å”to trebamo, jedino tako možemo ne izgubiti se u sitnicama.

Sv. Josemaria Escriva
Bepo

PostanoPostano: pon 21 srp 2008, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima par knjiga koje su promijenile moje gledanje na svijet i ljude oko sebe:
U susret s živim Bogom - Tomislav IvanĆØiƦ - fantastiĆØna je
Ispovjesti -Sv Augustin - pouĆØna i potrebna
Ispovjest jedne duŔe- sv mala Terezija - okrepa i poticaj
Misli- majka Terezija od Kalkute - za razmiŔljanje o svojim postupcima

Trenutno ĆØitam Nasljeduj Krista - Tomas Kenpenac, prekrasna jednostavnost napisan da se JEDE U DAHU, a ne de se ĆØita!

VeliĆØa duÅ”a moja Gospodina
i kliĆØe duh moju u Bogu Spasitelju mome
Lalaith

PostanoPostano: pon 28 srp 2008, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luis de Wohl- Koplje
Izdaje Verbum.
Daje prikaz Isusovog djelovanja i muke iz perspektive rimskog vojnika koji Ga je probo na križu.
davorseljan

PostanoPostano: pon 28 srp 2008, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
davorseljan napisa:

pitanjce-gdje se može kupiti,i može li se naruĆØiti negdje preko neta???

Može se kupit u Verdumu ili naruĆØit preko SKAC-a.
Broj telefona je 01/4803007. Ne znam kako preko ljeta rade.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.