HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 15:50. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovno i ostalo štivo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
vjernik

Spol: muško
PostanoPostano: pon 12 stu 2007, 16:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pljesak "Tijelo-to smo mi" Valentino Salvoldi - KS(kršćanska sadašnjost);
Knjiga koja je utjecala na moje pozitivnije gledanje i razmišljanje o tijelu uopće.Svakako preporučam palac gore

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zita

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svjetlo planina - Franz Weiser (u izdanju UPT-a)

Knjižica koju sam bila pročitala prije dosta godina (viši razredi osnovne ili srednja ne sjećam se više točno) bila mi je u lijepom sjećanju i sada me nešto potaklo da je ponovo pročitam i ponovno sam otkrila vrijedne stvari u njoj... Namjenjena je mladima, rekla bih ponajprije onima srednjoškolske dobi, ali kao što vidite i starijima ( Rolling Eyes Laughing Wink ). Priča o životu jednog mladića.

Samo se srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 11 sij 2008, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda bi ovo trebala napisati na temi sekte problem današnjice,ali mogu nadam se i tu
Toplo preporučam knjigu Renate Sprung: Zatvor bez zidova (bili smo Jehovini svjedoci)...
knjiga je ispovjest jedne visokopozicionirane sljedbenice i njezinog supruga, i daje pravu istinu o njima, što je jednom riječnu stravično....
Zanimljivo je da je autorica knjige nekoliko dana prije izdavanja knjige ubijena

btw..je sam je našla jednio u Verbumu(košta nekih 20 kn) i u NSB

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
lusy8

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam baš puno vremena za čitati,...ali trenutno polako čitam knjigu od Ze Roberta, Dodavanje iz snova (Teovizija)...Što sam do sad pročitala super je.....

"LJUBAV JE CILJ ŽIVOTA.

Tko živi za nešto drugo,
uvijek će se prevariti."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lusy8 napisa:
Nemam baš puno vremena za čitati,...ali trenutno polako čitam knjigu od Ze Roberta, Dodavanje iz snova (Teovizija)...Što sam do sad pročitala super je.....

heeh... i ja sam pročito tu knjigu...

men je super. ko bi reko za jednog igrača da će pisat tak neš... sam ti nastav čitat to Wink

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: sri 26 ožu 2008, 18:57
PostNaslov : LITERATURA KATOLIČKA
Citiraj i odgovori

Ja sam od jedne časne Bonifacije, jednom prilikom primila knjigu intervjua sa Anselmom Grunom i jako me se dojmila. Dojmio me se taj jednostavni presimpatični čovječuljak, duguljasta nosa i dobročudnog lica, njegove riječi i njegova iskustva.
Posebno bi istaknula njegovu izuzetnu inteligenciju i načitanost te poznavanje svih religijskih pravaca, tolerancija i duboko razumjevanje dogme.
Eto takve me knjige interesiraju, one koje mi daju odgovore, a ne one koje samo njeguju dogme bez da me znaju okupirati i približiti se baš mome umu.
Mara

PostanoPostano: čet 27 ožu 2008, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovakva kvalifikacija Gruena, benediktinca, doktora znanosti, vrhunskog pisca, ali vrlo uspješnog voditelja duhovnih vježbi i ekonoma na baš male opatije me nasmijala. Ali, to nije bitrno. Kod nas je prevedenpopriličan niz njegovih knjiga, ima ih svaka katolička knjižara. Osim toga ima niz djela sadašnjeg pape još dok je bio kardinal i prefekt Kongregacije. Na kraju dodajem Nouwena kojega je nešto djela izdala KS.

Ljubi i čini što hoćeš
little_angel

PostanoPostano: čet 08 svi 2008, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je li tko čitao Sikstinsku urotu od Vandenberga? (piše na knjizi: "vjerski triler")
Posudila sam je, a pitam se je li vrijedna čitanja Laughing

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: čet 19 lip 2008, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slušala sam sinoć ili preksinoć HRK i naišla na zanimljivu emisiju gdje su navodili neku literaturu za koju sam površno i čula. No kako sam vozila i kako nisam mogla odslušati cijelu emisiju tako sam uspjela zapisati samo neke dijelove naslova.
Molim vas, da ako znate, da mi pomognete sa imenom autora, jer bih baš ovo ljeto do knjižnice, pa da uz literaturu za diplomski uživam uz nešto sasvim drugo.

dakle radi se o knjizi ako se ne varam: Dijagnoza duše i hagijoterapija, zatim mislim da je knjiga naslova: Susret sa živim Bogom i još nešto što me zainteresiralo, a radi se o knjižici ili slično sa temom 4 molitve oprosta ili tako nešo (ne znam kako se u stvari zove)

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
gogo6ak

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 3:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mislim da je te knjige napisao prof. Tomislav Ivančić, a knjigu ti je najvjerovatnije izdala Teovizija, ako ju je Ivančić napisao.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogo dobro misliš.

Ljubi i čini što hoćeš
Jopica

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se snašla i našla na netu HKR i skinula iz arhiva upravo tu emisiju.
Je li čitao itko, probao raditi hagioterapiju? Kakva su vam iskustva i što mislite o tome?

P.S. moram bit iskrena da ciljam na Maru sa pitanjem, hihihi. Ako joj se da raspisati o tome.

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Mara

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hagioterapija nije igra pa da čovjek proba. Potrebno je puno znanja pa i formalnog obrazovanja da čovjek postane hagioterapeut. No, nešto od hagioterapije čovjek može primijeniti na sebi. Ako nosi neke rane i muke u sebi od ranije, može se sjetiti tih rana, ali uz svijest i molitvu da ga Bog voli baš takvog kakav jest, da je uvijek uz njega i da ga ne bi stvorio da ga nije već unaprijed volio. Bezuvjetna ljubav jako pomaže u prihvaćanju sebe u realnosti. Tek nakon tog prihvaćanja (no na njemu treba i dalje raditi, nije to samo tako) čovjek se počinje uistinu mijenjati. Do tada vrlo često ratuje sa sobom i u opasnosti je stvari potiskivati što nije dobro, može eksplodirati kao ekspres lonac bez oduška. Zajednica MiR izdaje i časopis hagioterapija. Malo virni u teoviziju s obzirom da si u metropoli.

Ljubi i čini što hoćeš
Jopica

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene ne zanima obuka za hagioterapeuta, jer treba prvo pomest doma sebi Wink
Zanima me primjena hagioterapije, grupni seminari i javna predavanja, molitva i tako...
Voljela bih to iskoristiti dok sam u zagrebu i ev to proći sa zaručnikom kao tečaj zaručnički ili jednostavno za iscjeljivanje rana među nama ali i u svakome od nas razne frustracije i nedostatke samopouzdanja, ljubavi prema sebi i tako... sve ono što čovjeku onemogućava da bude u potpunosti ono što jest kad je nezabrinut, neugrožen.

Da li je netko već bio na kakvom javnom sastanku ili molivi? Koji su dojmovi?

Sv. Josemaria Escriva
Kika

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 16:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hagioterapija kao hagioterapija se radi jedan na jedan Wink tj hagioterapeut s jednom osobom (možda mogu napraviti i u paru ali ne mogu sa 100% sigurnošću reći)...

Imaš i vjeronaučne susrete četvrtkom koje vodi prof. Tomislav Ivančić u bivšoj kinoteci... (ali kako sada počinje ljeto ne znam da li ih više ima, jer se on obično ravna po studentskoj godini i ljetu naravno ) a na tim vjeronaučnim susretima uglavnom govori o hagioterapiji i "provodi je"...

Imaš i internet stranicu od CDP-a (Centar za duhovnu pomoć - gdje se provodi hagioterapija....ujedno to je dio zajednice MIR - molitva i riječ) pa tamo imaš broj telefona, i najjednostanije ti je nazvti i pitati kako to ide i detaljnije se raspitati....

http://www.cdp.hr/

Eto nadam se da će ti biti bar od male koristi Wink

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Jopica

PostanoPostano: ned 22 lip 2008, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, fala na informacijama. znam da je pauza ali to brzo prođe, ni ne trepneš već je 9ti mjesec, pa eto znači četvrtkom u kinoteci

Sv. Josemaria Escriva
davorseljan

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 7:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iz tiska je izašla nova knjiga patera Luke Rađe pod naslovom 'Šalabahter za život'.
Moja preporuka svima za lagano ljetno štivo.
Usput možda i kao dobar poklon dragoj osobi.
Sav prihod od prodaje knjige ide za liječenje patera Luke.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 9:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica, eto saznah da i sada u četvrtak ima još jedan, zadnji susret.... u bivšoj kinoteci...

jel znaš di je to?

trenutno zaboravih točnu adresu...

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Jopica

PostanoPostano: sri 25 lip 2008, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma da!! super
znam to je između trga franc revolucije i austrijske republike, ali na drugoj strani ceste od franc. republike.
ulica je kordunska, to je gornji dio ilice
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 09 srp 2008, 19:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Iz tiska je izašla nova knjiga patera Luke Rađe pod naslovom 'Šalabahter za život'.

pitanjce-gdje se može kupiti,i može li se naručiti negdje preko neta???

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Anđeo

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"ISUS DANAS", fra Rufus Pereira

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Jopica

PostanoPostano: pon 21 srp 2008, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih predložila da ova tema dobije prepoznatljivije ime od Duhovno i ostalo štivo.
Centralna tema je ŠTIVO, LITERATURA, KNJIGE, PISANI I DRUGI IZVORI vezani za duhovnu tematiku, Kršćanstvo, Crkvu, Katolike, pa je sam naslov vrlo nejasan jer je pisan u inverziji, a kako je prva riječ baš: duhovno, vrlo česta u naslovu tema ovoga foruma, nije dovoljno uočljiva tema.

Ja sam vou temu posebno tražila više puta, jer nisma baš redovita na forumu i ne znam ga napamet, pa jednostavno aboravim način na koji sam poslijednji puta dola do teme. Više puta sam se skroz izgubila traći temu pa posezala za traži opcijom i tako. Sad jednostavno odem na teme u kojima sam i sama sudjelovala.

Ali idalje mislim da naslov teme ne bi trebao biti napisan kao inverzija i da bi trebao biti upečatljiv, na inetnetu smo svi vrlo brzi i pomalo brzopleto gledamo portale dok ne naiđemo na ono što trebamo, jedino tako možemo ne izgubiti se u sitnicama.

Sv. Josemaria Escriva
Bepo

PostanoPostano: pon 21 srp 2008, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima par knjiga koje su promijenile moje gledanje na svijet i ljude oko sebe:
U susret s živim Bogom - Tomislav Ivančić - fantastična je
Ispovjesti -Sv Augustin - poučna i potrebna
Ispovjest jedne duše- sv mala Terezija - okrepa i poticaj
Misli- majka Terezija od Kalkute - za razmišljanje o svojim postupcima

Trenutno čitam Nasljeduj Krista - Tomas Kenpenac, prekrasna jednostavnost napisan da se JEDE U DAHU, a ne de se čita!

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Lalaith

PostanoPostano: pon 28 srp 2008, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luis de Wohl- Koplje
Izdaje Verbum.
Daje prikaz Isusovog djelovanja i muke iz perspektive rimskog vojnika koji Ga je probo na križu.
davorseljan

PostanoPostano: pon 28 srp 2008, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
davorseljan napisa:

pitanjce-gdje se može kupiti,i može li se naručiti negdje preko neta???

Može se kupit u Verdumu ili naručit preko SKAC-a.
Broj telefona je 01/4803007. Ne znam kako preko ljeta rade.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.