HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 15 pro 2019, 14:28. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] Luka Zeljko Balvan
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 10:26
PostNaslov : [glazba] Luka Zeljko Balvan
Citiraj i odgovori

Ide li ko na koncert? Sto mislite o ovom izvoĆ°aĆØu, uz kojeg stoji ponosan naziv "najproduktivniji izvoĆ°aĆØ duhovne glazbe", a kako vidim nitko ga ne spominje u onim temama koga slusate, kakvu glazbu volite....
No?

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Apolon

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam.
Nemam niÅ”ta protiv Balvana, al mi nije baÅ” na ljestvici najmilijih pjevaĆØa.
Ne sviĆ°a mi se stil pjevanja.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SvaÅ”ta se može reƦi o Luki. Bolje bi bilo da ne poĆØinjem ...
Apolon

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 20:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Edmonde, podjeli to s nama....

ImaŔ li možda kakvu "snimku" Luke Balvana?

(Ŕala mala=

Gandalf

PostanoPostano: sri 09 lip 2004, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajd brate reci bar na pp

Zanima me.

Nego, ja sam nekoliko puta bio na njegovim nastupima, i uvijek bi imao istu recenicu na kraju, a mi bi se uvijek ponovo smijali: "kazete su lijevo od oltara" Laughing Cool

Znas sta...
Nikita

PostanoPostano: sri 09 lip 2004, 16:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iskreno, ne mogu se baÅ” sjetit gdje i kada je to bilo, vjerojatno davno, ali sigurna sam da sam ĆØula nastup Luke Balvana. Ne sjeƦam se baÅ” ni kakav je utisak ostavio na mene. Žao mi je Å”to nisam ĆØeÅ”Ć¦e ĆØula naÅ”eg najproduktivnijeg izvoĆ°aĆØa duhovne glazbe, možda bih onda znala kako mu uspijeva biti tako produktivnim! Ajde da barem nekima ide s duhovnom glazbom u tom smjeru!

vjetre s dinareeeeee.... eee...
Tomislav

PostanoPostano: čet 10 lip 2004, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... ne bih htio da DS diktrtira odnose prema nekim izvoĆ°aĆØima i kasnije ipadne "bedasta" stoga jedno malo pojaÅ”njenje.

Bez ulaženja u neke glazbene ukuse, sluŔanost, prodavanost i sl. titulu "najproduktivnijeg hrvatskog duhovnog glazbenika" Luka zaslužuje zbog ovog:

Ne boj se jer ja sam s tobom 1993., 10 pjesama
Samo me jednom pogledaj 1994., 10 pjesama
Ima jedan grad, 1995., 10 pjesama
Pjesme Bogu i ĆØovjeku, 1996. 16 pjesama
VjeronauĆØne pjesme, 1997., 10 pjesama
Pjesme o sv. Antunu, 1998., 10 pjesama
Marijanske pjesme, 1998., 10 pjesama
S papom Kristu po Mariji, 1998., (singl)
BožiƦne pjesme 1999., 10 pjesama
KrÅ”Ć¦anske ljubavne pjesme, 2000., 10 pjesama
Adventske pjesme, 2001., 10 pjesama
Svjetlo svijeta, 2002. (singl)
Kompilacija od 6 CD-ova, 2002., 90 pjesama

--------------------------------------------------------------------------------

Dakle ovo je produkcija koja stoji iza ĆØovjeka stoga ako nisam u pravu neka me netko ispravi. Å to se tiƦe Luke njegov je životopis takoĆ°er na DS pa koga zanima neÅ”to viÅ”e neka se obrati i na njegovu email adresu ako želi.

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: čet 10 lip 2004, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drugim rijeĆØima Luka Balvan -industrija glazbe....

Mada ga ja baÅ” osobno i ne cijenim. IskljuĆØivo zbog toga Å”to ima vrlo malo autorskih pjesama u odnosu na broj ostalih pjesama koje je izdavao na tim albumima.

No ipak, svaka mu ĆØast!

spavanko

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znaci, uglavnom nitko mu nije bio na koncertu

make love, no war
Gandalf

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 14:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina. Sto se tice produkcije, mislim da su od svih nabrojanih samo tri autorski, a i tu ima prepjeva....

Znas sta...
dad

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 20:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iskreno, ne razumijem se baÅ” u glazbu, ali ĆØini mi se da su lukine pjesme sve jako sliĆØne jedna drugoj i malko prekomercijalne za moj ukus

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Apolon

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 6:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se.
PoÅ”tujem ga jer je iz banjaluke kao i jedan moj prijatelj s kojim uĆØim, ali stvarno je ĆØovjek "pokretna traka za izbacivanje glazbenih uspjeÅ”nica"

Komercijala na kvadrat.

A i ne sviĆ°a mi se njegov naĆØin pjevanja, ono zavijanje na poĆØetku svakog takta; svojevrsni stilski ukras koji je malo iritantan.

davorseljan

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 23:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ja sam bio na koncertu.
GospodnetiƦ na poĆØetku i na kraju mi je iÅ”ao na živce svojim ĆØitanjem najava. NajveĆØi gaf mu je bilo kad je proĆØitao pred Lukom da mu je tada bio roĆ°endan.
InaƦe Lukin koncert je bio dobar. U usporedbi sa Damirom TopiĆØem malo mi je previÅ”e sablonski.
Svaki pljesak i sve je bilo napisano i Å”to je najloÅ”ije preĆØesto je gledao u note mada je on autor tih pjesama. InaĆØe je bilo i stime dobro. SC je bio pounjen 3/4. Izveo je mnoge svoje autorske pjesme. Svirka u živo bez matrice.
InaƦe za one koji ne znaju Luka je sada u istom rangu kao i Emilio KutleÅ”a. Kako sam skužio slobodni umjetnik.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka je najbolji duhovni kantautor;upravo slusam njegov cd i pjesme su fenomenalne;luku sam upozala o Taboru i vjerujte covjek je jako duhovan i ova glazba koju radi je bio Bozji poziv za njega jer je to bio dar od Njega za Luku-tako mi je barem rekao kad sam ga pitala kako je sve to pocelo:Luka slijedi svoje srce zeleci u potpunosti ispuniti plan koji je Bog za njega namjenio stoga molimo se za naseg brata
Apolon

PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daria-Trsat napisa:
Luka je najbolji duhovni kantautor;

Ispravak netoĆØnog navoda; -Luka NIJE najbolji hrvatski kantautor!

MožeÅ” reƦi da je tebi osobno on najbolji ali reƦi Luka je najbolji duhovni kantautor je notorna glupost.

sike

PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apolone,Daria je to htjela reƦi zato ne cjepidlaĆØimo!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
zole

PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam jucer u Banjoj Luci i imao priliku upoznati Luku! Cini mi se vrlo jednostavnim. Izrazio je zelju da odrzi koncert u Osijeku sto je vrlo pohvalno.
Je li komercijalist ili ne, uistinu ne znam. To bi trebali znati oni koji suradjuju sa njime!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 23 lip 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈim spomeneÅ” komercijelu odmah te poĆØnu kritizitat.
Na žalost komercijala je prisutna.
Usput reĆØeno mnogi od toga žive.
Tomislav

PostanoPostano: čet 24 lip 2004, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne slažem se s time Davore! Danas se od duhovne glazbe ne može živjeti - može se jedino osiromaŔiti! Ja od duhovne glazbe i DS imam samo visoke troŔkove interneta, puta, vremena ... i td. Ne žalim se, ali ipak nije da mi to predstavlja bilo kakav financijski + (plus) u životu place

Å to se tiƦe svjetskih duhovnih izvoĆ°aĆØa, oni itekako žive od glazbe! Možemo poĆØeti sa obiĆØnim crkvenim zborovoĆ°ama, orguljaÅ”ima, a o bandovima i pjevaĆØima da ne govorim! Jedina je stvar kako to neki od nas doživjavaju. Ako kažete da Ʀete od prodanih CD-a dati 50% za humanitarne svrhe onda ih treba dati! I nema zime (to eto kao primjer)

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: pet 25 lip 2004, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam planirao nikoga kritizrati... jednostavno sam iznio svoje misljenje

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jelena

PostanoPostano: pet 25 lip 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih ulazila u to je li uopƦe neÅ”to na naÅ”oj duhovnoj sceni komarcijalno jer vjerujem da nitko od toga ne može živjeti, iako nemam pojma o tome. Mislim da svi koji se time u Hrvatskoj bave, rade to iz ljubavi i najbolje Å”to znaju, a niti imaju svi jednak dar niti svi imamo iste ukuse. Meni su neke pjesmice od Luke ok, npr. one koje se pjevaju na misama i koje su zapravo uglazbljeni biblijski tekstovi, npr. Ne boj se, Ps23, Moja duÅ”a ljubi zakon tvoj... Ne znam je l' ima koju joÅ” koja je "uÅ”la u pjesmarice", a baÅ” one autorske mi nisu neÅ”to. No cijenim to Å”to se ĆØovjek toliko trudi.
InaĆØe, jedan moj poznanik je juĆØer izjavio da ne želi iƦi na koncert Maxima Mrvice zato jer je komercijala!?! Shocked ĀØMislim da sve Å”to je prihvatljivo Å”irokim masama ne mora nužno biti komercijala. sad sam skrenula s teme...
Gandalf

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 15:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa Maxim Mrvica i je komercijala!
Covjek dobro svira, ali ova glazba je jedan srednjostrujaski buckuris, stavi malo klasicnih uspjesnica, stavi pokoju klavirsku "bravuru", i ispod toga podvuci neki (isto opceprihvatljivi, ni po cemu originalan dance ritam) i dobijes Maksima Mrvicu.
Ali nije da ga ja nesto posebno ne volim, samo kazem da je komercijala, a volim i mnogo stvari koje su komercijala.

Znas sta...
Apolon

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jela napisa:
InaĆØe, jedan moj poznanik je juĆØer izjavio da ne želi iƦi na koncert Maxima Mrvice zato jer je komercijala!?! Shocked ĀØMislim da sve Å”to je prihvatljivo Å”irokim masama ne mora nužno biti komercijala. sad sam skrenula s teme...

Bah... meni je M.Mrvica bezveze iskljuĆØivo zato jer je interpretator, i to nimalo poseban interpretator.

Jedino zaÅ”to ga ljudi vole je zato Å”to isfurava neÅ”to drugaĆØije -ista priĆØa ko i s Vanessom Mae koju trpam u isti koÅ” sa njime -niÅ” posebno.

Vlatka

PostanoPostano: uto 29 lip 2004, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je baÅ” guba kad klasičnu glazbu zapakiraju u malo komercijale tak da bude sluÅ”ljivo većim masama (a ne samo akademskim muzičarima)... osobno mi se sviđa interpretacija Vanesse Mae, Sarah Brightman (pjevačica) i Maksima Mrvice. Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.