HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 2:02. Pogledaj neodgovorene postove
Obratiti druge
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi često mislimo da nekoga obratiti znači ići nešto slično kao putem Sv. Pavla ili kako su to nekada radili misionari, imamao pred očima uvijek slike nekog klasičnog obračenja neke osobe, osobe koja nije poznavala vjeru sve dok je Gospodin nije dodirnuo, posredno ili neposredno. ja gledam na to i da smo obratili onu osobu koja je htjela prijatelja i našla ga je u meni, koja je htjela brata i našla ga u meni, koja je htjela osobu od povjerenja ili rame za plakanje i našla je to u meni, iz jednostavnog razloga jer sam dopustio Gospodinu da tu osobu dotakne preko mene, otvorio sam Mu put kroz svoje srce do te osobe.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Mi često mislimo da nekoga obratiti znači ići nešto slično kao putem Sv. Pavla ili kako su to nekada radili misionari, imamao pred očima uvijek slike nekog klasičnog obračenja neke osobe, osobe koja nije poznavala vjeru sve dok je Gospodin nije dodirnuo, posredno ili neposredno. ja gledam na to i da smo obratili onu osobu koja je htjela prijatelja i našla ga je u meni, koja je htjela brata i našla ga u meni, koja je htjela osobu od povjerenja ili rame za plakanje i našla je to u meni, iz jednostavnog razloga jer sam dopustio Gospodinu da tu osobu dotakne preko mene, otvorio sam Mu put kroz svoje srce do te osobe.

ovo si predivno rekao... obratiti druge doista ne znači ono što je radio Pavao ili misionari, to je nama daleko, stoga i odustanemo i prije nego smo počeli jer to je doista izvan naše lige.
jedan svećenik je meni jednom rekao nešto što me zamislilo. U toj situaciji je jedan dečko blizak meni i tom svećeniku htio misionariti. Zapravo je htio pobjeći. A svećenik mu je lijepo rekao. Šta ćeš ići u afričku džunglu navještati Boga kad imaš džunglu u vlastitom dvorištu.
Koliko je samo ljudi blizu nas, naši bližnji, koji žude za Bogom i da osjete Njegovu ljubav. A doista ju najbolje mogu osjetiti preko nas. Bog želi voljeti preko nas, to mi je nešto tako divno kod Njega. Ali to zahtjeva i naš angažman, što je najteže u cijeloj toj priči.

Ja isto imam jedno iskustvo kad sam dopustila Bogu da ljubi kroz mene i kad je to na kraju dovelo do obraćenja te osobe. Koliko je tu bilo potrebno strpljivosti i blagosti... Ali to je ljubav! I ona mjenja... Ona je u tom slučaju bila puno više od jednokratnog zagrljaja i lijepe riječi. Bog mi je dao da u tom slučaju ljubim bar dovoljno slično onoj ljubavi opisanoj u Hvalospjevu ljubavi. Tu sve piše...

Želite obraćati? Ljubite tako!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
riječ
isključen

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 28 svi 2006, 9:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ponekad se uistinu zamislim ,drago mi je što sam prihvatio Krista u srce, i što ću ga gledati u lica , no dali je to sve ?dali sam zadovoljan?
gledam ljude oko sebe i s ljubavlju im pričam o Isusu koji još uvjek ima ruke raširene za svakoga od njih, no unatoč tome što ćesto molim za ljude i Isus ih dotiće i prekrasno je očima gledati djela Boga živog u životima ljudi .
no ipak postoji jedna nijansa tuge u meni pa se opet zapitam zar toliki propadaju Gospodine, ti Isuse dolaziš a što će biti s njima , s našim prijateljima , braćom ,sestrama , roditeljima ?
I onda mi odzvone u glavi riječi , žetva je velika a radnika malo,
zaista radnika je malo, možeš li biti radnik u božjem kraljevstvu , možeš li pred ljudima pričati o Kristu, možeš li stati na ulicu i vikati Isus je gospodin , jer ako se ti neposramiš krista, ni on se tebe neće posramiti pred ocem

spasi jednu dušu danas i spasit ćeš cjeli svijet ,spasit ćeš sebe!
nedozvoli da Bog traži nečiju krv s tvojih ruku.
danas je dan nečijeg spasenja, i zato odvažimo se danas u Kristu Isusu.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gabriel Split
isključen

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mene su malena Helena i Klara obratili s joge,okutilzma i magije na katoličanstvo sunce moje malo
pingi

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obraćenje se ne događa preko noći, ma što mi mislili! a ne ne
Gospodin djeluje na najčudesnije načine,
djeluje onako kako mi ne možemo ni zamisliti,
ali samo o nama ovisi hoćemo li dopustiti
Njegovoj Providnosti da pokaže ono najbolje u nama... molitva
Gabriel Split
isključen

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
Obraćenje se ne događa preko noći, ma što mi mislili! a ne ne
Gospodin djeluje na najčudesnije načine,
djeluje onako kako mi ne možemo ni zamisliti,
ali samo o nama ovisi hoćemo li dopustiti
Njegovoj Providnosti da pokaže ono najbolje u nama... molitva

nemoj ti meni mahat s prstom!
klara

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne mislim da pingi tebi maše prstom,
već je taj smajlić u kontekstu da se obraćenje ne događa preko noći ... Wink
nije dovoljno samo reći:
"ostavio sam jogu i sada sam katolik" ...
tek sada počinje put ... put umiranja sebi ...
put spoznavanja Njega ... i življenja s Njim ...
življenja po Njegovim zapovijedima ...

eventualno možemo pomoći pronaći put ...
jer, čovjek se na kraju obraća sam ... Wink
uz Njegovu milost i pomoć,
ali prvenstveno uz vlastitu odluku ...
On uvijek kuca na naša vrata,
strpljivo čekajući da Mu ih otvorimo ...

a katolik se ne postaje izjavom
"ja sam sada katolik" ... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
pingi

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislila sam reći da naše obraćenje pokreće sam Gospodin,
na nama je da to prihvatimo i otvorimo se...
Gogi

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako neko ostavi jogu i okultizam i pocne se zanimat za Katolicanstvo mozda to još nije obracenje, ali nekakav obrat se ocito dogodio. I to je super pljesak
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Bernard

PostanoPostano: uto 08 kol 2006, 7:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za mene je obraćenje kad netko s punim pouzdanjem i odlučno kaže: Isuse Kriste, potpuno ti predajem svoj život, vodi ga i upravljaj njime kako ti želiš. Tvoj sam. Ne daj da se zbog toga postidim i pridrži me kad zbog svojih slabosti budem padao.

Jednako je važno kad dotični odluči priključiti se Božjoj obitelji (izraz obraćenika Scotta Hahna) ili Božjem narodu u Crkvi.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je samo jedan fratar,tvoj imenjak Bernarde,uspio otvorenim srcem prema čovjeku nevjerniku prvo pristupiti a onda ga dovesti u situaciju da razmisli o svojem životu bez smisla,pitanju što i kako nakon smrti..
Koji dan poslije toga taj je čovjek bio nova osoba,prvi prišao tom fratru a prije toga crkvis e ne bi ni približio..

Eto nam putokaz kako možemo zatvorena ljudska srca pomalo otvarati za Boga!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pon 01 sij 2007, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je čovjeka koji odbija Boga i ne vidi smisao u vjeri obratiti na način da mu se počne pričati o vjeri, da mu se jednostavno kaže kako je Bog sama Ljubav, kako je biti vjernik nešto posebno. Na taj način češće ćemo čovjeka odbaciti od sebe, jer će on to shvatiti kao nekakvo nametanje, kao neprihvaćanje njegovih stavova. Trebali bismo svojim životom pokazati koliko nam Bog znači, što On predstavlja u našem životu, što je to drugačije između nas i onih koji nisu vjernici. Ima mnogobrojnih primjera kako to možemo činiti. Šireći radost, pomagajući ljudima oko sebe, odlazeći radosno na sv. mise, križne puteve, susrete. Takve ljude nekako treba privući do Boga, pokazati im što je to u našoj vjeri što nas čini ovakvim ljudima kakvi jesmo...

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Natjerao" sam frendicu da ide nedjeljama sa mnom u katedralu na večernju misu... Ona inače vjeruje i sve ali je u nekakvoj "svađici" s Gospodinom... A jučer ju je tako dirnulo Evanđelje o onoj pokajnici da je plakala... Ja uvijek plačem na Evanđelja...

U svakom slučaju... Nije odavno bila na ispovjedi... Ali rekla mi je da se divi mojim pokušajima da živim što "katoličkijim" životom i da će uskoro poći na ispovijed jer je vidjela kako je meni pomoglo nekidan... Preporučio sam joj vlč. Ramosa u zagr. katedrali... Meni je taj čovjek dao predivan savjet i odsad uvijek idem kod njega...

Volio bih biti taj koji će svoju najfrendicu natjerati da se pomiri s Bogom... Jer ona to želi, rekla mi je, ali nema snage... Nije baš obraćenje ali pomirenje...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 19:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, dobro je potaknuti nekoga tko se "posvađao" sa Bogom... da ode na Misu, da se ispovijedi, da ode možda na nekakav susret mladih (ako je dotična osoba mlađa, da ne bi pak bilo suprotnog učinka Laughing ) itd. Ali opet, teško je znati gdje treba poticati, a gdje je najbolje prepustiti sve toj osobi da sama odluči, shvati... Nekad se to poticanje shvati kao neprihvaćanje osobe onakve kakva ona jest (puna nevjere, sumnje...). Zato tu trebamo biti jako oprezni...

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to u biti radim indirektno. Pričao sam joj kako mi je bilo lijepo na ispovijedi kod tog vlč. i ona me sljedeći dan pitala kada on točno ispovijeda, da nije bila odavno i da razmišlja o tome... Kad me pita što radim (preko mobitela), ako me slučajno prekinula u molitvi, uvijek to kažem. Ili kažem da idem u crkvu ili da sam taj dan svratio preko katedrale. . . Tako da joj ne govorim doslovno što da radi ali trudim se kroz svoje ponašanje utjecati. . . S tim da je danas opet u nekoj fazi kada samo šuti, strašno. . .

Ok, sorry, ovo se sada pretvara u chat, evo neću više, I promise Wink

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
dijagonala

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve je to ok, ima ljudi koji se stvarno traže i koji su duhovnost posve zanemarili i za koje vi možda možete nešto učiniti. ali morate shvatiti da ima ljudi koji su se stvarno i u potpunosti našli u nečem drugom i koji ne žele da ih pokušavate preobratiti. to će bit i njima i vama gubljenje vremena. znam da vama vaša religija govori da je to jedina i apsolutna istina, ali na kraju krajeva, to govori većina religija svijeta i nemate pravo nikome nametati to svoje mišljenje.
ja sam recimo bila velika vjernica kao dijete i tražila sam u tome sve ono što ste vi našli, ali nije me ispunjavalo, u dubini duše nisam bila zadovoljna i počela sam sve više odbacivat tu vjeru, što mi, vjerujte, nije bila lako, ali nikad nisam požalila! jer ja sam sve to pronašla na druge načine, imam jaku vjeru, puno toga prihvaćam iz katoličanstva, ali moja se vjera ne temelji na njemu, dapače, više sam naklonjena istočnjačkim.
znam da je vama to teško povjerovati i da ćete reć da sam u zabludi ili na krivom put ili šta ja znam šta, ali ja sam stvarno postigla potpuno duhovno zadovoljstvo kakvo vi recimo nalazite u krščanstvu. vaš put jednostavno nije jedini i stvarno nema smisla da mi sad netko počne pričat o bogu, isusu itd. ja se tamo ne vraćam.
samo sam vam htjela reć, poštujte prava ljudi da idu svojim putem i ako želite biti s njima u dobrim odnosima nemojte im u trenucima krize savjetovati molitvu, nemojte im govoriti kako su pod utjecajem sotone (osim ako nisu silovatelji ili masovni ubojice ili tako nešto, to ne treba nikad poštovati). ako se ti ljudi traže, ako su neodlučni ili slično, onda da, ali ako su sigurni u svoju vjeru (nevjeru ili šta god), onda biste trebali to poštovati, kao što i od njih očekujete da poštuju vašu vjeru.
zašto ste toliko uvjereni da bog nije imao pravo vama se objaviti kao trojstvo, drugima nekako drukčije, dati vama jedna pravila, drugima druga, u skladu s kulturom, načinom života i načinom na koji je tim ljudima to najlakše prihvatiti i spoznati?
a te paranoje u vezi yoge, ok,postoji više vrsta yoge, ali ona koju ja prakticiram su fizičke vježbice i mediatacija, bez ikakvih religijskih elemenata ili konotacija, stvarno se u ničemu ne sukobi s krščanstvom
little_angel

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dijagonala napisa:

samo sam vam htjela reć, poštujte prava ljudi da idu svojim putem i ako želite biti s njima u dobrim odnosima nemojte im u trenucima krize savjetovati molitvu,...

Imala sam iskustvo sa curom koja je odlučila prekinuti sve veze s Bogom, rekla je da više ne vjeruje u Boga itd. Samo sam željela s njom razgovarati, jer mi je bilo stalo do nje, jer da mi nije bilo stalo, ne bih se ni obazirala na to što mi je rekla. Htjela sam samo popričati, da vidim zbog čega je sve to tako odlučila, gdje se razočarala, gdje se možda pronašla, a taj razgovor koji sam htjela nikako nije naznačivao da ja ne poštujem to što je ona odlučila krenuti nekim drugim putem. Ali njoj je to pitanje da razgovaramo bilo uvreda, kao da ja želim pomoći, a ona je poremećena, ili bolesna. A zašto takvi ljudi bilo kakav iskren razgovor s nekim tko se smatra vjernikom vide kao nepoštivanje njihovog izabira, ja stvarno ne znam. Znam samo da mi to nikada neće biti jasno, i da ne vidim zašto zbog toga mnoga predivna prijateljstva padaju u vodu. Kao što je palo i to moje... Voljela bih da mi to jednom netko objasni.

prvi znaci su pobjedi
Gogi

PostanoPostano: uto 24 srp 2007, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga L.A. nemoj nikad pricat s nekim u trenutku kad on ne zeli s pricat s tobom (pa ni s muzem kad se udas Laughing ) to ti nikad nema smisla Wink .

Koliko znam ni dragi Isus nije prvi pocimao razgovore vec je uglavnom reagirao na poticaj drugih.

A ako ti netko uspije objasnit zasto ljudi koji su na krivom putu cesto misle da su u pravu i ne zele o tome pricat. Pitaj istog zasto Isus nije zelio "popricat" sa Judom Iskariotskim kad ga je ovaj odlucio izdat.

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 24 srp 2007, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Draga L.A. nemoj nikad pricat s nekim u trenutku kad on ne zeli s pricat s tobom (pa ni s muzem kad se udas Laughing ) to ti nikad nema smisla Wink .

Ne, pa nisam ja nju nagovarala da priča sa mnom, samo sam je pitala da popričamo, ali njoj je to samo pitanje bilo uvreda. Eto, to meni nije jasno... Wink

prvi znaci su pobjedi
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 26 srp 2007, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Koliko znam ni dragi Isus nije prvi pocimao razgovore vec je uglavnom reagirao na poticaj drugih.
A ako ti netko uspije objasnit zasto ljudi koji su na krivom putu cesto misle da su u pravu i ne zele o tome pricat. Pitaj istog zasto Isus nije zelio "popricat" sa Judom Iskariotskim kad ga je ovaj odlucio izdat.

Evo baš sam počeo razmišljat na ovu temu ,tj. ovaj komentar...
I ne mogu sebi razjasniti dali u takvoj situaciji inzistirati ili odustati od razgovora. Nekako pola mene bi pustilo tu osobu na miru a pola mene mi govori da ne odustanem... Pa sam neodlučan pardon
Ipak mi se najvažnije čini da damo osobi do znanja da nam je stalo do nje i da smo uz nju...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
little_angel

PostanoPostano: sub 28 srp 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:

I ne mogu sebi razjasniti dali u takvoj situaciji inzistirati ili odustati od razgovora. Nekako pola mene bi pustilo tu osobu na miru a pola mene mi govori da ne odustanem... Pa sam neodlučan pardon
Ipak mi se najvažnije čini da damo osobi do znanja da nam je stalo do nje i da smo uz nju...

Mislim da inzistiranje nikako nije dobro, ali ni potpuno odustajanje. Čekati trenutak kada će možda osoba biti spremna na neki razgovor... Pa makar ga nikad ne dočekali, bolje je nego inzistiranje. Možda je Božja volja da dotična osoba to shvati na drugačiji način. To ne znači da oruđe u Božjim rukama nećemo biti mi, ali to ne mora biti neki razgovor. Možda načinom ponašanja, ma svojim životom možemo pokazati što vjera može značiti čovjeku... Wink

prvi znaci su pobjedi
sike

PostanoPostano: uto 14 kol 2007, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako radim kao novinar, susrećem svakojake ljude pa i suradnike, među kojima je jedan s kojim rado popričam, ali koji i sam priznaje da je ateist, djete udbaša, da bi Crkvu izbacio iz svog grada ukinuo kad postane gradonačelnik i sl.
Najzanimljivije od svega je što od mene traži dokaze da Bog postoji na vidljiv, matematički način. Kad mu rekoh za čudesna ozdravljenja gdje medicina nema odgovora, povezuje to sa sposobnošću mozga da izliječi ostatak tijela i ostale nebuloze u koje čvrsto vjeruje ili se samo tješi s time

Sad baš razmišljam što s takvim ljudima, kako njima svjedočiti, nastojati ih okrenuti na pravi put.. I uporno mi se nameće jedini odgovor - više molitve nego do sada za one koje Gospa u Međugorju naziva "koji nisu upoznali Božju ljubav"

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste li imali kad onaj osjećaj sreće i svojevrsnog ponosa što ste uspjeli drugoga potaknuti na razmišljanje o Bogu, što ste ga svojim načinom života, nekim svojim mislima, riječima, djelima, približili Njemu? jako sretan

Moramo zahvaljivati Bogu na svakoj prilici koju nam daje, na svakoj prilici da Ga svjedočimo svojim životom, na prilici da i onim najmanjim gestama učinjenima iz ljubavi mijenjamo druge jako sretan Iskoristimo te prilike, živimo radosna srca s Bogom, i naš primjer malo-pomalo doticat će druge i tako ih mic po mic približavati sve bliže Njemu Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
mala_ive21

PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je potrebno više raditi na tome da drugima pružimo primjer kako živjeti vjeru,..
ako pričamo o Bogu i vjeri onda da to bude u skladu našeg življenja vjere ,a da nebi bilo da nas taj kome pričamo "uhvati" da pričamo njemu ono što ni sami neživimo ili ne pokušavamo živjeti.Embarassed
Bitna su djela,...bitno je da damo primjer i da budemo primjer.
Da drugima pokažemo kako je divno biti Kristov... veseo

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome što ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo Saleški, Teotim)
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za početak kratko...

mi nismo ti koji trebamo obratiti druge, nego trebamo obratiti sebe da živimo po Kristu...
i sam naš takav život djeluje na druge...
jedino što mi možemo drugima reći je prijateljski savjet...
mislim da reaktivnim (agresijskim) djelovanjem možemo samo naškoditi...
znači: vjeruj, budi razuman i djeluj na druge svojim zanosom...svojom slobodom...svojim odabirom...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.