HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 12 pro 2019, 12:11. Pogledaj neodgovorene postove
Crkveni mediji
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sri 29 ruj 2004, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto,nikako da svi budu zadovoljni..
Frajeru,to govorim jer sam i sam teolog pa jedva kužim tu teoloÅ”ku spiku a gdje Ʀe je skužit neka baka ili ĆØak prosjeĆØan graĆ°anin.
kaže,previÅ”e ima tih izvjeÅ”taja(slažem se s eire),a premalo nekih aktualnih tema napravljenih kroz istraživanja, suĆØeljavanja i sl.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 19 vel 2005, 10:54
PostNaslov : RELIGIOZNI PROGRAM NA TV-u
Citiraj i odgovori

SluĆØajan razgovor s kolegom potakao me da povuĆØem ovu temu na Forumu!

Budite iskreni i recite: koliko pratite religijske emisije na TV-u? Priznajem, moja malenkost "Mir i dobro" pogleda 'svake prestupne', jer sam uglavnom u to vrijeme na kavici poslije mise, ali nisam ni redoviti gledatelj ostalih emisija (iako bih zbog posla trebala biti). TakoĆ°e, ispravite me ako grijeÅ”im, ali mislim da bi trebao biti dinamiĆØniji i možda u nekom drugom terminu? Ne znam...Å”to vi mislite?

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ja baÅ” ne gledam previÅ”e Mir i Dobro,ne zato Å”to ga ne bih gledao,veƦ jer mi je,kao i heleni,nezgodan termin.
Ali zar joÅ” neÅ”to postoji u religioznom programu HRT-a osim toga i prijenosa mise?Mislim da na tome treba poraditi,osvježiti program sa zanimljivim aktualnim temama i to bi onda moglo privuƦi gledatelje jer ovako se sve svodi na izvjeÅ”taje s raznih okupljanja i dr.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni meni ne paÅ”e taj termin u kojem je ''Mir i dobro'', ali ima dobra emisija ponedjeljkom mislim da se zove ''RijeĆØ Å¾ivota'' .... ili tako neÅ”to..

Volim pogledati emisiju 'Otvoreno' na HRT-u kada je don KustiƦ gost... uvijek imam osjeƦaj kada doĆ°eu tu emisiju... da su ga poslali kao ovcu meĆ°u vukove... a on bez obzira na to uvijek vrlo jednostavnim naĆØinom objaÅ”njava stavove Crkve... obožavam ga sluÅ”ati!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s Annabel u vezi s emisijom otvoreno i stavom ostalih gostiju, ali i voditelice. Tu emisiju nisam do kraja pogledala, prebacila sam na tekmu a drugom, ali nije bilo jednostavno gledati jednostranost ljudi u studiju i bornu dan KustiƦa s lavovima.
mislim da bi se mediji trebali izvuƦi iz stereotipa sa shemama religioznih emisija. joj, neka mi daju po ure, pa da poveƦam gledanost Wink (ovo je primjer krÅ”Ć¦anske skromnosti)

Helena
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 14:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebali bi dat jednu emisiju za mlade, od mladih pa da vide kaj bumo im sve napravili! NeƦe moƦ viÅ”e bez nas!

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da jednu emisiju??? Pa nema nikakvih emisija!!!
Dobro... s jednom emisijom treba poĆØeti... ali ljudi... danas imaju programi koji po cijele dane puÅ”taju reklame za 24-karatne ogrlicame i narukvice... pa kako onda katolici (kojih je u svijetu koliko se sjeƦam negdje sam proĆØitala 1 milijarda i joÅ” koja stotina milijuna) ne bi imali svoj tv-program???
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 23:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebamo se izborit za to, ko Ʀe ak ne mi sami...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Helena

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Annabel napisa:
Da jednu emisiju??? Pa nema nikakvih emisija!!!
Dobro... s jednom emisijom treba poĆØeti... ali ljudi... danas imaju programi koji po cijele dane puÅ”taju reklame za 24-karatne ogrlicame i narukvice... pa kako onda katolici (kojih je u svijetu koliko se sjeƦam negdje sam proĆØitala 1 milijarda i joÅ” koja stotina milijuna) ne bi imali svoj tv-program???

Lova, lova.... bez nje se ne može na televiziju, nažalost. To je politika koju je teÅ”ko u naÅ”em druÅ”tvu promijeniti. Ja bih, eventualno, mogla pogurati stvar na jednoj rijeĆØkoj lokalnoj, ali....

Treba doƦi s gotovim projektom i onda predlagati, pregovarati....

Helena
Helena

PostanoPostano: sub 21 svi 2005, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imate li potrebu ili želju sluÅ”ati katoliĆØku emisiju za mlade u nekom poslijepodnevnom terminu?

Helena
Jeja

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 21 svi 2005, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hello!!

ja baÅ” i ne gledam vjerske emisije jer ih baÅ” i nema...
Mir i dobro pogledam...ponekad.termin nije baÅ” zgodan (jer moj tata gleda "poljoprivrednu emisiju")ali ponekad doĆ°e i mojih 5 min. bilo bi dobro kad bi bila neka vjerska emisija za mlade,u nekom terminu naveĆØer,tijekom tjedna...

sluÅ”am redovito HKR,svaki put kad stignem! oni su mi super,imaju emisiju za mlade petkom,"budimo mladi",tijekom dana ima dobrih emisija,npr.minute za psalam,sacro ritam,idi za srcem,zaÅ”to volim ponedjeljak,lijepo je biti zajedno......i svatko može naƦi neÅ”to za sebe!!
odabir glazbe i nagradne igre su im stvarno za pohvalit!!!
Helena

PostanoPostano: uto 24 svi 2005, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvawla za pohvale HKR-u jako sretan

InaĆØe, emisiju BUM (Budimo mladi) ureĆ°uje Ante Novak, dobra je.

Pa, pokuÅ”at Ʀu neÅ”to skemijati Cool

Helena
Mash

PostanoPostano: ned 29 svi 2005, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å”to se vjerskih programa tiĆØe... pratim tu i tamo Mir i dobro...
dosta sluÅ”am HKR, jer kad neÅ”to radim volim da mi "zvrnda" radio u pozadini, onda se osjeƦam manje samom Laughing ... oni imaju jako dobrih emisija..

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Helena

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi imaju predrasude kada je u pitanju HKR.
Mnogi su mislili, kada su ĆØuli da sam dopisnik, da sam ƈASNA SESTRA hm hm

Helena
pingi

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi opƦenito imaju predrasude prema svemu. Neko vrijeme sam gledala MIR I DOBRO. No moram reƦi da meni u toj emisiji FALI priloga o mladima. Bilo bi dobro kad bi mladi radili priloge, kad bi obiÅ”li koji put neke naÅ”e župe u kojima mladi djeluju, pa da se i to pokaže na tv-u, a ne samo negativne vijesti i dogaĆ°aji. Mislim da nam je svima veƦ puna kapa "crne kronike", trebamo tragati za pozitivnim i lijepim stvarima i donositi ih ljudima. belji se
petrica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 31 lis 2005, 21:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
Neko vrijeme sam gledala MIR I DOBRO. No moram reƦi da meni u toj emisiji FALI priloga o mladima.

moram rec da se Mir i dobro trudi pratiti sve vaznije dogadjaje koji se ticu mladih, ali u 30minuta svakog tjedna treba pokriti sve vazne Crkvene/drustvene dogadjaje i teme, a takvih kod mladih ipak nema uvijek.

Citat:
Bilo bi dobro kad bi mladi radili priloge, kad bi obiÅ”li koji put neke naÅ”e župe u kojima mladi djeluju, pa da se i to pokaže na tv-u, a ne samo negativne vijesti i dogaĆ°aji.

ako te bas zanima, sva ekipa koja radi Mir i dobro ima izmedju 23 i 32 godine - dakle ne mogu se bas nazvati starima. I ne bih se slozila da ta emisija pokazuje negativne vijesti, a ponavljam, svi se veci dogadjaji - ukljucujuci i one za mlade - snimaju i prate
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Maki

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 16:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jučer kada sam bio u Đakovu baÅ” smo komentirali na tu temu religiozne emisije. Dosta često pogledam mir i dobro na HRT-u, ali najviÅ”e me živcirta to Å”to nemaju svake nedjelje isti termin nego se prilagođavaju ostalim emisijama (otprilike možete ju očekivati od 12 do 5). Npr. na bosanskom FTV se zna poslije nedjeljnog podnevnog dnevnika slijede religiozne emisije koje većinom traju do jedan (barem tako mislim jer ih već dugo nisam gledao). I svaka vjera (pravoslavna, katolička, islam i židovi) imaju svoju minutažu i sve najvažnije iznesu. Dok kod naÅ”e emisije donose, uz vijesti koje trebaju donositi, i novosti iz Iraka. Pa recite jel nije dovoljno Å”to nas svaki dan na dnevniku dvije tri minute donose vijesti o novim žrtvama u Iraku? Mislim da bi se urednici trebali zakložiti za ustaljeni termin na HTV-u.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 05 stu 2006, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitam kako je Papa na danaÅ”njem angelusu "objasnio" kako "umrijeti znaĆØi djelomiĆØno živjeti i to ne samo pri kraju naÅ”eg života, veƦ svakog trenutka..." (ika/gk)
Umrijeti znaĆØi djelomiĆØno živjeti?? Shocked Shocked Shocked
InaĆØe, u originalu, tj. na talijanskom kaže Papa "Il morire, in realtà, fa parte del vivere, e questo non solo alla fine, ma, a ben vedere, in ogni istante." a u prijevodu dobrog poznavatelja talijanskog to znaĆØi "Umiranje je sastavni dio života, i to ne samo na koncu, nego ako dobro sagledamo, u svakom trenutku života"...

Nikako mi nije jasno kako se može dogoditi da jedna IKA, pa onda i Glas Koncila, rade takve loÅ”e, užasne prijevode, i to daju javnosti kao gotovu rijeĆØ... Shocked Confused Papa nikad nije rekao da umrijeti znaĆØi djelomiĆØno živjeti! Shocked Mislim haloo, Å”to to uopƦe znaĆØi?? Nema smisla Confused I joÅ” da je to Papa rekao... Rolling Eyes
Itekako mislim da se ovakve stvari nikada i nikako ne bi smjele dogaĆ°ati!

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 13 vel 2007, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gase se "Pogledi", najdugovjeĆØniji katoliĆØki list za mlade..kažu,financijski problemi..I to Ʀe Crkva dopustiti?Glas koncila Ʀe se naravno gurat i dalje!

Å to mladima onda preostaje?

"Jao vama" kaže Isus u proÅ”lonedjeljnom EvanĆ°elju..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Sarah

PostanoPostano: uto 13 ožu 2007, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, ja sam bila tako tužna kad sam skužila da se "Pogled" gasi. To je prakticki bio jedini list za mlade.
Zna li netko moze li se jos nesto uciniti?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 21 ožu 2007, 9:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Gase se "Pogledi", najdugovjeĆØniji katoliĆØki list za mlade..kažu,financijski problemi..I to Ʀe Crkva dopustiti?Glas koncila Ʀe se naravno gurat i dalje!

Å to mladima onda preostaje?

"Jao vama" kaže Isus u proÅ”lonedjeljnom EvanĆ°elju..

Financijski problemi vjerojatno zato jer malo mladih uzima taj list... A zaÅ”to je to tako, vjerojatno zato Å”to nije dovoljno promoviran ili zato Å”to veƦina mladih ima pristup internetu... razmislja
Glas Koncila ĆØita puno Å”iri spektar ljudi, povezan je s vrhom crkvene hijerarhije u Hrvatskoj, dakle, moglo bi se reƦ "službene novine Crkve u Hrvata"...
A kad smo veƦ kod GK-a, koliko vam se on ĆØini objektivnim i istinitim? Primjer recimo ovaj susret krizmanika s kardinalom u Ciboni... Neki koji su bili tamo zgražaju se kak se dopuÅ”ta takav cirkus tamo, reklama Dinama, skandiranje dinamovim igraĆØima, razina sabranosti buduƦih krizmanika (ni pol posto ne drže do toga Å”to Ʀe ĆØut) itd. A u GK-u piÅ”e sve ružiĆØasto, dinamovi igraĆØi svjedoĆØili svoju vjeru u Boga, krizmanici molili, sve super i sve za 5... Rolling Eyes

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sri 21 ožu 2007, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U GK-u je dosta toga roza. Nasmijala sam se, istina gorko, ĆØitajuƦi mnoge stvari i poznavaju konkretnu stvarnost. Ja sam im osobno poslala jedno pitanje - nikada ga nisu objavili, bilo je malo nezgodno za neku dosta uvaženu osobu.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
mrvica85

PostanoPostano: sri 21 ožu 2007, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se da je terminologija previÅ”e struĆØna,teme koje obraĆ°uju su nezanimljive,gotovo niÅ”ta nema o mladima,jedino na tv-e Jadranu neÅ”to.Tekstovi su im predugi,po dvi strane i to se nama mladima ne da ĆØitat.Trebali bi ubacit viÅ”e npr.meditacijskih tekstova,priĆØe,molitve...ukratko ovo Å”ta mi izmeĆ°u sebe razmjenjujemo.
Trebali bi imat poÅ”tanski sanduĆØiƦ sa prijedlozima,pitanjima,tekstovima mladih... hm hm

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 20 lip 2007, 5:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kažu:

od srpnja termin emisije ''Mir i dobro'' seli se u ponedjeljak u 16 h

mrak!! Neutral
valjda je nedjeljom u pola 2 prevelika gledanost pa Ʀe tu ubacit joÅ” koju politiĆØku Rolling Eyes Rolling Eyes

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
banana

PostanoPostano: čet 19 srp 2007, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osobno baÅ” i ne pratim te religijske emisije na TV-u..
Iako bi se, vjerujem, dalo naƦi podosta zanimljivoga.

Haha, ja se joŔ držim MAK-a Laughing

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.