HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 srp 2019, 9:32. Pogledaj neodgovorene postove
Crkveni mediji
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da se treba ugledati u papu!
tu se slažem sa tobom Živac. ƈak se slažem i sa gibborom da se ne smije istina objaviti djelomiĆØno.
Ipak joÅ” uvijek ostajem pri ovome da nema potrebe takve osobne stvari iznositi u javnost.
ekvivalent ovome bi bio kada bi papa prozvao osobno nekoga pedofila a to on nikada neƦe uĆØiniti. U tom je poanta.
katoliĆØki mediji u takvim sluĆØajevima ne Å”tite samo jednu stranu. Oni Å”tite pravo na privatnost. To je ono Å”to sada nema npr obitelj PukaniƦ.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
hilarije

PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Ugledajte se na Papu:

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2008,4,17,,116436.jl

Vazno da su oni iz citave zanimljive i vazne papine propovjedi izdvojili dvije-tri recenice, papa je takav stav imao od kad se uopce pocelo govoriti o tim aferama u crkvi, dok je jos bio kardinal.

Naravno da im se nije dalo navesti cijeli odlomak:
papa napisa:

It is in the context of this hope born of Godā€™s love and fidelity that I acknowledge the pain which the Church in America has experienced as a result of the sexual abuse of minors. No words of mine could describe the pain and harm inflicted by such abuse. It is important that those who have suffered be given loving pastoral attention. Nor can I adequately describe the damage that has occurred within the community of the Church. Great efforts have already been made to deal honestly and fairly with this tragic situation, and to ensure that children ā€“ whom our Lord loves so deeply (cf. Mk 10:14), and who are our greatest treasure ā€“ can grow up in a safe environment. These efforts to protect children must continue. Yesterday I spoke with your Bishops about this. Today I encourage each of you to do what you can to foster healing and reconciliation, and to assist those who have been hurt. Also, I ask you to love your priests, and to affirm them in the excellent work that they do. And above all, pray that the Holy Spirit will pour out his gifts upon the Church, the gifts that lead to conversion, forgiveness and growth in holiness.

ili naprimjer sljedeci izvrstan dio:
papa napisa:

In todayā€™s Gospel, the risen Lord bestows the gift of the Holy Spirit upon the Apostles and grants them the authority to forgive sins. Through the surpassing power of Christā€™s grace, entrusted to frail human ministers, the Church is constantly reborn and each of us is given the hope of a new beginning. Let us trust in the Spiritā€™s power to inspire conversion, to heal every wound, to overcome every division, and to inspire new life and freedom. How much we need these gifts! And how close at hand they are, particularly in the sacrament of Penance! The liberating power of this sacrament, in which our honest confession of sin is met by Godā€™s merciful word of pardon and peace, needs to be rediscovered and reappropriated by every Catholic. To a great extent, the renewal of the Church in America and throughout the world depends on the renewal of the practice of Penance and the growth in holiness which that sacrament both inspires and accomplishes.

Ne sjecam se kad sam zadnji puta na propovjedi cuo svecenika da spominje vaznost ispovijedi (doduse, mozda ja idem u "krive" crkve).

S obzirom da je tema crkveni mediji, htio bih primjetiti kako malo potpunih papinih govora mozemo naci na hrvatskom. Najcesce IKA ili Glas koncila donesu samo nekoliko izvadaka, a jos je gore kad samo sazeto prenose, kao npr. papa je rekao ovo ili ono. Sadasnji papa ima tako jasne, zanimljive i bitne govore, ja kad ih citam osjecam cesto kao da citam nekog crkvenog oca ili naucitelja koji govori u nasem vremenu. Mislim da se to izgubi kad se papina misao sjecka da bi se izvadila pokoja recenica. Shvacam da za tiskane medije mozda nema dovoljno mjesta (iako i za puno nebitnije stvari se nadje, pa valjda mogu i jedan integralni govor papin tjedno prenijeti). No na internetu bi mogli staviti citavi prijevod bez komentara i kracenja.
Živac

PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hilarije napisa:
Vazno da su oni iz citave zanimljive i vazne papine propovjedi izdvojili dvije-tri recenice,...

Da. Ali papa je znao da Ʀe se izdvajati upravo te dvije-tri reĆØenice i jako je pazio kako Ʀe ih sroĆØiti.

Citat:
Sadasnji papa ima tako jasne, zanimljive i bitne govore, ja kad ih citam osjecam cesto kao da citam nekog crkvenog oca ili naucitelja koji govori u nasem vremenu.

Slažem se. Smile

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:
merkat napisa:
Cordelia napisa:
Mara napisa:
Ima ovdje jedna zanimljiva stvar. Ima li uopƦe ikakav dokaz da se radilo o nedozvoljenoj vezi? Naime, moguƦe je da je župnik bio prijatelj i savjetnik dotiĆØnoj djevojci koja je, recimo, shvatila da momak nije za nju i tražila je podrÅ”ku i savjet. DotiĆØni momak je to shvatio na svoj naĆØin i odluĆØio ga kazniti.

Maro, prije nekoliko dana je dotiĆØna djevojka u emisiji "10 do 8" Mirjani Hrgi izjavila da je bila u ljubavnoj vezi s ubijenim župnikom. I to, ako se dobro sjeƦam, veza je trajala 2 godine. Dakle, s obzirom na njenu izjavu jasno je da se radilo ne o prijateljstvu ili duhovnom savjetovanju izmeĆ°u župnika i nje, veƦ o nedozvoljenoj vezi.

Zanimljivo je i to da je ta djevojka rekla kako nije varala ubojicu s nikime a bili su u vezi do prije nedavno s njime a bila je kao i s sveƦenikom u vezi. Hmmmm....Kako sad ?
Možda platonska veza ili wannabe veza ?

Djevojka koja je bila u vezi sa ubojicom koji ju je zlostavljao i prije pa je opet bila s njim ne može biti zdrava žena.
Vjerujem kako je kod sveƦenika tražila neki izlaz, savjet, spas pa je možda izmislila vezu da se otarasi ubojice i svakako kada bi to priznala bi dovela u negodnu situaciju najprije sebe nakon svega Å”to se dogodilo.

ƈovjeĆØe, imaÅ” dara za sapunice, jesi li razmiÅ”ljao o karijeri???

Tebi vidim viÅ”e odgovara ova sapunica iz medija koja se ni po ĆØemu ne može smtatrati istinom.

Djevojka je izjavila, kažu...pa to je toliko oĆØit propust policije da je to straÅ”no...u sluĆØaju ubojstva iz ljubomore, policija da je iole profesionalna ( a pokazala je da nije ) bi djevojku poligrafski ispitala i na joÅ” razne naĆØine da se utvrdi da li laže jer svojim lažima bi mogla biti suuĆØesnik u ubojstvu.

Å to se tiƦe dara za sapunice, iz vlastitog iskustva sam doznao od drugih da sam spavao s jednom curom, da imam neke bliske roĆ°ake za koje nisam znao nekim ĆØudom i sl....

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Živac

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Djevojka je izjavila, kažu...pa to je toliko oĆØit propust policije da je to straÅ”no...u sluĆØaju ubojstva iz ljubomore, policija da je iole profesionalna ( a pokazala je da nije ) bi djevojku poligrafski ispitala i na joÅ” razne naĆØine da se utvrdi da li laže jer svojim lažima bi mogla biti suuĆØesnik u ubojstvu.

Bez komentara.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Onda nisi trebao niti to navesti.

Volio bi da se Mash javi i objasni pravnu odgovornost u takvim sluĆØajevima.

Primjerice, ako djevojka slaže ili djelomiĆØno slaže u sluĆØajevima kada se radi o psihotiĆØnim sluĆØajevima a poÅ”to ju je tukao i tko zna Å”to, znala je kakva je osoba, pogotovo kad je ĆØula da je sveĆØenik ubijen (sama je izjavila kako je odmah znala tko ju je ubio ali nije htjela iƦi na policiju iz nekog razloga Å”to je dodatni razlog za odgovornost) tada ima svakako odogovrnost zbog ubojstva.
Iz tog razloga se trebala istraga profesionalnije izvesti a ovako je na temelju obiĆØne djevojĆØine izjave možda nepravedno posramljena cijela obitelj sveƦenika za svagda a Å”to je puno gore, postoji moguƦnost da je sveƦenik ubijen zbog lažima izazivanja afekta neubrojive osobe.
Tko i nije svjestan posljedica takvih stanja, odgovoran je.

Primjer iz osobnog iskustva.
Kada je jedan moj poznanik napao mog bliskog roĆ°aka, nije mi to dugo roĆ°ak htio reƦi jer je pretpostavljao Å”ta bi tada se moglo dogoditi.
Ispravno je postupio. A da je slagao joŔ, moglo je zavrŔiti jako loŔe.

Živac

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 17:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naveo sam da ljudi bolje vide Ŕta si napisao. Smile

El Gibbor

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Tebi vidim viÅ”e odgovara ova sapunica iz medija koja se ni po ĆØemu ne može smtatrati istinom. ( Shocked )

Å to se tiƦe dara za sapunice, iz vlastitog iskustva sam doznao od drugih da sam spavao s jednom curom, da imam neke bliske roĆ°ake za koje nisam znao nekim ĆØudom i sl....

MladiƦu, indoktriniran si do krajnjih granica. A prema tvojim priĆØama mogu samo zakljuĆØit da gdje ima dima ima i vatre Laughing
Savjet ostaje: javi se Jeleni VeljaĆØi i posavjetuj je kako da grof Ratkaj uskrsne kako bi mogli nastaviti sapunicu.

Oni koji nikada ne mijenjaju miŔljenje, vole sebe viŔe nego istinu.
Joseph Joubert
merkat

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajd ne glumataj.

Jasno sam rekao da je moguƦa i druga strana medalje.
To Ŕto ti to ismijavaŔ govori o tvojoj neozbiljnosti.
Kada u trokutu jedna osoba biva ubijena a druga na dugotrajnoj robiji i to sve zbog treƦe, tada ta treƦa ne smije proƦi s svojom izjavom nego je potrebno provesti opsežnu istragu a to oĆØito nije uĆØinjeno ili barem nije obznanjeno d aje uĆØinjeno.
Vjerojatno iz razloga neprofesionalnosti, nesposobnosti i jer nekome baÅ” odgovara da je ovako.

Živac napisa:
merkat napisa:

Bez komentara.

Živac napisa:
Naveo sam da ljudi bolje vide Ŕta si napisao.

Daj objasni mudri, Ŕta ti nije jasno.

Ponosna_Hrvatica

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 20 kol 2008, 9:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od tiskovina volim GK, Veritas (Glasnik Sv. Antuna Padovanskog) i Mali Koncil MAK (iako viŔe nisam dijete, uživam u njemu).
Å to se krugovalnih postaja tiĆØe, sluÅ”am najviÅ”e HKR jer mi je R. Marija malo dosadna.
Povremeno posjeƦujem vjerske portale.

Kao koŔuta Ŕto za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.