HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 6:12. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovna glazba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Sanders

Spol: muško
PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo bas sam danas na HKR-u cuo da Croatia Records ide u realizaciju cd-a s duhovnim pjesmama..

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Vlatka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 0:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dado napisa:

A i jos uz to - mislim da vecini ljudi koji slusaju duhovnu glazbu uopce nije potrebna knjizica u CDu - nego im je bitna sama glazba. Sto se mene tice, cak mi ni marka CDa nije bitna - a posto je cijena CDa u veleprodaji STVARNO niska, to i nisu tako veliki troskovi. Dakle, po mom misljenju, "usminkani" CDi bi se trebali praviti jedino za svrhu promoviranja katolickih bandova i vjere medju ljudima koji nisu (toliki) vjernici, a ostalima pruziti priliku da nadju glazbu na internetu.

Hmm... ne bih se baÅ” složila s tobom. Kod DUHOVNE glazbe je najbitniji TEKST kojeg je korisno imati u knjižici CD-a, tak da ako neto drugi želi svirati i pjevati tvoju stvar ne mora se muĆØiti skidanjem teksta viÅ”ebrojnim presluÅ”avanjem dotiĆØne pjesme. To upravo služi vjernicima i ljudima koji sviraju popularnu duhovnu glazbu, jer teÅ”ko da Ʀe neki "nevjernik" kupiti takav CD ma kako on "uÅ”minkan" bio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
nikica

PostanoPostano: sri 28 tra 2004, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo mene nakon duuuuge pauze...
ĆØujte ekipa, meni takoĆ°er nisu toliko važne rijeƦi. ne kažem da su nepotrebne, ali nisu neophodne...
ali ovako ja sam skinuo sve one pjesme koje se bile na net-u, za papin dolazak, joŔ sam naŔao neke pjesme po raznim stranicama, i super su mi.
osim toga, imam i dvije kasete, i to je to...
živim na otoku i ono nezgodno je tražit po splitu tekve stvari.
znam da u knjižarama ima neŔto jako malo.
ova ideja o stavljanju glazbe na net bila bi super, tako bi smo svi mogli downloadati je i sluÅ”ati kad hoƦemo...

neznam, ja samo iznosim svoj problem, u veƦim gradovima je vjerojatno lakÅ”e nabaviti je...

pozdrav
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: sri 28 tra 2004, 17:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nikica napisa:
...
ova ideja o stavljanju glazbe na net bila bi super, tako bi smo svi mogli downloadati je i sluÅ”ati kad hoƦemo...
pozdrav

eto iz tog razloga je stranica i pokrenuta ... za sve vas koji ste se raÅ”trkali po forumu pozivam vas da malo pogledate razvojnu okolinu "buduƦe" stranice pa malo komentirate u rubrici INICIJATIVA ZA PROMICANJE DUHOVNE GLAZBE

http://pubwww.srce.hr/FBL/scena/music

..oprostite ako sam se malo ubacio u raspravu Embarassed

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 25 ruj 2006, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da malo osvježimo i ovu temu jako sretan

Što najviŔe sluŔate od duhovne glazbe?
Imate li neku pjesmu koja vam je posebno draga? Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
smjeŔko

PostanoPostano: pon 25 ruj 2006, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa nekak mi je najdraža,osobito zadnjih par mjeseci To je On od Poklona,super mi je Smile Smile Smile Smile Smile
InaĆØe najdraži su mi Fidesi iako ima i puno drugih dobrih izvoĆ°aĆØa,ali meni osobno ovi najviÅ”e odgovaraju

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
little_angel

PostanoPostano: sri 27 ruj 2006, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja nemam neku osobito dragu grupu ili pjevaĆØa, ali jako puno pjesama mi je priraslo srcu... U zadnje vrijeme.. naravno PoĆ°imo zajedno, onda Neka bude volja tvoja, Rijeke žive vode, Da te samo dotaknem, Samo tvoja ljubav, Dajemo ti slavu, Mi želimo uzdiƦ Isusa, Ohrabri se, Primit Ʀete snagu... jako sretan

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 11 lis 2006, 20:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shocked Shocked Što stvarno nitko ne sluŔa niŔta od duhovne glazbe? Laughing
Pa ajde ljudi, da ĆØujemo, koga volite posluÅ”at, pa najdraže pjesme...
Pa vaÅ”e miÅ”ljenje o duhovnoj glazbi danas opƦenito? Wink
Ajdeee hm hm

prvi znaci su pobjedi
sike

PostanoPostano: sri 11 lis 2006, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Duhovna glazba je jedina vrsta glazbe koju ajmo reƦi organizirano sluÅ”am (hehe,kako to zvuĆØi), dok sve ostale vrste glazbe kako mi koja doĆ°u pod ruku..

E sada,meĆ°u tzom glazbom nemam neke posebne favorite.Istina,zavolio sam framaÅ”ke pjesme,posebno CD od fra Ivana MatiƦa,Å”to bih mogao cjeli život sluÅ”ati ali i ostali su ok..

Ah,ja i sluŔanje glazbe.. Rolling Eyes

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sri 11 lis 2006, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja u zadnjih nekoliko mjeseci sluÅ”am uglavnom stranu duhovnu glazbu, Delirious?, Michael W. Smith, Hillsongs,.... a imam doma oko 2,5 GB domaƦe i oko 8,5 GB strane duhovne glazbe tak da uživam i u jednome i u drugome jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma kod nas doma mama drži na radijiƦu u kuhinji HKR upaljen od 0 do 24 Laughing
Pa ako potrefim svoj boravak u kuhinji i neku takvu pjesmicu, dobro Rolling Eyes Laughing

Prije nekih mjesec dana skroz neoĆØekivano poÅ”tom mi je doletio prvi cd-iƦ sa takvim pjesmuljcima.Iako viÅ”e sluÅ”am one 'normalne' pjesmice eto sada ako me neÅ”to pukne pa poželim sluÅ”ati neÅ”to takvoga ne moram trĆØati u kuhinju... Laughing Wink
Ako sam malo u bedu to su one neke laganije, a ako sam sretna, zahvalna na svem na redu su one življe Rolling Eyes Wink
Katkad jednostavno ni ne znam Å”to 'reƦi' Bogu nego mu 'zapjevati jednu' pjeva Laughing

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
cossette

PostanoPostano: pon 23 lis 2006, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja veƦ dugo nisam ĆØula niÅ”ta novo, ali sam se sjetila grupe Ben Hur. njih sam ĆØula samo na Uskrs-festu, al su mi bili super. zna li netko tko su oni? imaju li možda neki cd? živim u neznanju.
davorseljan

PostanoPostano: pon 23 lis 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Ma kod nas doma mama drži na radijiƦu u kuhinji HKR upaljen od 0 do 24 Laughing
Pa ako potrefim svoj boravak u kuhinji i neku takvu pjesmicu, dobro Rolling Eyes Laughing

Prije nekih mjesec dana skroz neoĆØekivano poÅ”tom mi je doletio prvi cd-iƦ sa takvim pjesmuljcima.Iako viÅ”e sluÅ”am one 'normalne' pjesmice eto sada ako me neÅ”to pukne pa poželim sluÅ”ati neÅ”to takvoga ne moram trĆØati u kuhinju... Laughing Wink
Ako sam malo u bedu to su one neke laganije, a ako sam sretna, zahvalna na svem na redu su one življe Rolling Eyes Wink
Katkad jednostavno ni ne znam Å”to 'reƦi' Bogu nego mu 'zapjevati jednu' pjeva Laughing

CD izdanja takve glazbe ima dosta.
Moja preporuka je Davor TerziƦ i njegov zadnji CD koji je po meni najbolje Å”to sam ĆØuo do sada.
To je Ŕto se zborskog pjevanja CD-i NavjeŔtenje i Izvora.
Ovo su moje preporuke.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: sri 25 lis 2006, 7:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cossette napisa:
ja veƦ dugo nisam ĆØula niÅ”ta novo, ali sam se sjetila grupe Ben Hur. njih sam ĆØula samo na Uskrs-festu, al su mi bili super. zna li netko tko su oni? imaju li možda neki cd? živim u neznanju.

DeĆØki su moji prijeteljii iz Rijeke. Glavni vokal, Ivan je inaĆØe s Murtera, ali svira i u 'PeÅ”ekanima' te je ĆØlan ZKŽ-a, ZKŽ-ovac je i Danije, onaj najviÅ”i s harmonikom i ove godine uplovio je u braĆØnu luku jako sretan InaĆØe ima i bend 'Trio Andreas', pa ako vam zatreba svirka na piru i sl. Wink Na mandolini je Miro, inaĆØe ĆØlan i grupe En Face, i kao ĆØetvrti na kontrabasu je Vladimir, bivÅ”i ZKŽ-ovac i tehniĆØar na jednoj radio-postaji.
DeĆØki joÅ” nemaju svoj nosaĆØ zvuka, ali to ne znaĆØi da ga u buduƦnosti neƦe imati jako sretan

Helena
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 25 lis 2006, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su nekako najdraži framaŔi iz Virovitice i njihove pjesme s cedeja... pogotovo ovog novog kojeg svi možete nabaviti ako mi se javite na pp!

Å AAALIM SE!

Sada za pravo! Nadam se da ste u svojoj frami obavjeÅ”teni, a ako niste u frami, onda vas ja obavjeÅ”tavam da smo snimili prvi i dugooĆØekivani cd s duhovnim pjesmama. Ipak, bilo bi Å”teta propustiti takve talente, ahaha!!

http://www.ofm.hr/vijesti/provincija/nosac_zvuka.htm

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Chiara

PostanoPostano: ned 29 lis 2006, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja jako volim Bogoslovski oktet i Kefu

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
sike

PostanoPostano: čet 02 stu 2006, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo može proƦi i pod ƈuda se dogaĆ°aju:

Malo prije ovdje na poslu puna soba nas a ono na radiju svira obrada Tedija Spalata UĆ°ite s hvalama..
I nitko nije niÅ”ta komentirao..a samo sam ĆØekao kad Ʀe promjenit stanicu.. jako sretan

Bog stvarno ĆØini ĆØuda!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 02 stu 2006, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da je ideja o duhovnoj mp3 stranici zamrla, a da se ni na duhovnoj sceni niŔta po tom pitanju nije promjenilo.
Å teta, jer veƦ neko vrijeme tražim baÅ” takvu muziku po netu.
NaŔla sam neŔto na:
www.onlinefranjevci.catholicweb.com
(ta str. vrijedi i za Duhovne i druge zanimljive web stranice),
a ima i neŔto midi i mp3 na www.zupa-svkriz.hr (pod Mladi - Frama - Pjevajmo - Tekstovi pjemama tj. Note i midi).
No, to je priliĆØno malo.
Na www.hrkarmel.com ima Download glazbe, no to je meditativna muzika sa Taizea.

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
.bubamara.

PostanoPostano: sri 22 stu 2006, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HELP!!! ljudovi pomozite... Di mogu naƦi neke duhovne KAJKAVSKE pjesme? nemora biti uglazbljeno Wink samo tekst! HVALA vam! ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 22 stu 2006, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.bubamara. napisa:
HELP!!! ljudovi pomozite... Di mogu naƦi neke duhovne KAJKAVSKE pjesme? nemora biti uglazbljeno Wink samo tekst! HVALA vam! ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati

Krapina fest je festival duhovne glazbe gdje je Ʀesto na kajkavÅ”tini.

U radu je spas.
Chiara

PostanoPostano: čet 23 stu 2006, 0:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.otkrivenje.net/

Imate i pjesmica za poslusati Smile

P.S. Otkivenje traži pjevaĆØice...tko je zainteresiran nek im se javi na mail ili meni na pp pa cu vam dati broj moba na koji se mozete javiti!

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara napisa:
http://www.otkrivenje.net/

Imate i pjesmica za poslusati Smile

P.S. Otkivenje traži pjevaĆØice...tko je zainteresiran nek im se javi na mail ili meni na pp pa cu vam dati broj moba na koji se mozete javiti!

ja sam tek sad vidjela ovo... a kak je stari post....

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: uto 30 sij 2007, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nova sam na ovom forumu. Vidim da ste raspravljali o duhovnoj glazbi, koju volim slusati.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Lara

PostanoPostano: čet 26 tra 2007, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
kao sto znamo, mi kao katolici ne bi trebali podrzavati sirenje mp3 datoteka, divxa... Zasto? Stoga sto se time ne stite autorska prava i time se ostecuje autora!

ali nije krscanski dijeliti jako sretan
uostalom, na stvari kao cdove, note, kasete sam pocela gledat kao na promotivni materijal, pa vi doĆ°ite i svirajte, onda zaradujte na tome! to je pravi muzicar! onaj koji ne moze slozit koncert ne treba ni opstat na bilo kojoj sceni. eto, stoga moja 100% podrska.

inace, duhovna glazba koju ja ovlim slusat je
petra, stryper, audio adrenaline, third day, creed, evanescence, jars of clay, DC Talk, P.O.D.. preko gregorian, klasicnih stvari tipa handel, meditativnih i taizeovskih i svega!! ima toliko bandova. da je jos vremena i za preslusat ih sve.. ajoj
Kristijan

PostanoPostano: sub 19 svi 2007, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje najdraže dvije ikada su "Kao Marija" i "Krist jednom stade na žalu"... InaĆØe viÅ”e volim sluÅ”ati one pjesme koje se pjevaju pod misama, koje se nalaze u pjesmaricama... Zna li tko postoji li kakvo cd izdanje crkvenih pjesama kroz godinu, da nisu božiƦne ili sl.? Mislim na Agnus Dei, Kyrie, Gloria te sve one lijepe ulazne pjesme....

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.