HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 21 ruj 2019, 5:26. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovna glazba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 0:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se ja osvrnem na Tomislava...

CINI STO ZNAS I UMIJES!!!

heheh, ajme sto sam od velike pomoci! hehe...

Pa najbolje bi bilo kontaktirati autore, neki od njih imaju i web-stranice pa se onda sa njima dogovoriti... a onda bi oni sredili stvar sa svojim izdavacem...
ne znam, stvarno mi ne pada neka super ideja na pamet. U biti bi bilo najbolje da se poneko javi (kao sto se javio Gandalf iz Fidesa)

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tomislav

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda postoji malecki problem u tome Å”to DS ima trenutno 36 izvoĆ°aĆØa s kojima suraĆ°uje... drugi ili nemaju email ili nisu baÅ” zainteresirani za DS. Tako imam i 36 email adresa (ĆØak i manje), a iz iskustva moram priznati da ti velika veƦina naÅ”ih izvoĆ°aĆØa nije baÅ” ažurna kad se radi o suradnji.

Svi vole da se o njihovom radu piÅ”e, ali malo je onih koji se udostoje javiti da su eto održali neki koncert il neÅ”to sliĆØno.

No vrijedilo bi pokuŔati!

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, nazalost to je tako... svi smo mi previse lijeni... (krecem od sebe!!!)

No, ovdje je okupljeno mnogo ljudi i sigurno je da bar netko od njih zna bar nesto o nekom izvodjacu, tako da bi se ipak mogao dogoditi happy end! Smile

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 17:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, nisam siguran da znas iz koje sam to ja skupine!
No to mi je drago, nisam se uvrijedio, i strasti su jos koliko toliko na uzici, od onog prije, vec sam samo htio pojasniti ono sto je potrebno za izdat CD (a nadam se da cu dozivjet da i moji jednom izdaju cd:-)

I naravno, vecinom to ljudi rade za dzabe, tako da nije bed. Znam da iz moje skupine niko nece dobit ni kunu od prodanih CDa, mozda nesto ode u zupu, ili si mozda platimo neki put i nastup prm u Metkovicu (ili Melbourneu:-)

Nego, kako rekoh, top30 je odlicna ideja, prvih 5 u komadu, a ostale bih stavio kao odsjecke, jednominutne, cak i krace, ali losije kvalitete (tako rade na velikim muzickim webovima) prm. "telefonske" kvalitete, tako da se brzo skida, a i da ljudi imaju motiva skinuti punu verziju. To isto mozemo napraviti u Cool Editu, ili Semplitudeu, Nuendu, Cubaseu ili nekom 10. programu... Smile

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sori, uopce nisam vidio ovu drugu stranicu. Dakle, to sto kazes da te knjizica ne zanima, to je tvoje subjektivno razmisljanje. Ja ako kupujem original, kupim ga zbog knjizice. A ne kupujem ga cesto. Skoro nikad. Al ajde ti budi faca pa pokloni svojoj curi za Bozic ili rodjendan kompilaciju mp3-a, i s markerom napisi sta je na njemu (80', studio 54, nove... he he)

A sto se Fidesa tice, smatram da su oni jedan od najznacajnijih bendova duh glazbe, uz Kefu i Chedu, s obzirom na izvodjenje njihovih pjesama pa zupama i zajednicama. A i napunit malu dvoranu doma sportova nije mala stvar. No ja nemam nikakve veze s njima. I ne kuzim preko cega si me ti Zole povezo s njima?

A sto se tice malih bendova i zborova, hm... dolaze, dolaze...

Bas sad idem na duhovnu scenu vidjet ko ce bit na Uskrs festu. Jel neko zna ko je ove godine sredio da bude prvi i s kojim plagijatom?

Znas sta...
zole

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, da... ja sam malo pomejso neke nadimke... uppssss

Stvarno sorry!!! stvarno!

Inace, sto se ideje o mp3-cama tice, prema najnovijim vijestima, tesko ce zazivjeti taj site u onoj verziji! Mozda samo demo verzije pjesama... beeeddd!!!

Gandalf

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 19:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zasto?

Znas sta...
Tomislav

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...pa s obzirom da je vjest potekla od mene dugujem pojaŔnjenje:

Moramo obustaviti projekat, jer je velika veĆØina izvoĆ°aĆØa svoje Cd-e poĆØela prijavljivati ZAMP-u (udruzi za zaÅ”titu autorskih prava).

Ono Å”to nisam znao je da bez obzira Å”to bi mi dobili pismenu potvrdu od izvoĆ°aĆØa ZAMP ima pravo tražiti naknadu za koriÅ”tenje audio materijala, a mi im to ne možemo ponuditi! Å toviÅ”e nije samo stvar u naknadi veƦ u tome Å”to se to jednostavno NE SMIJE Confused tuzan Surprised Evil or Very Mad Ne znam dal postoji neka rupa u zakonu - eventualno neka demo varijenta! Da se na sustav stavljuju demo stvari, a ono Å”to je na albumima ne dolazi u obzir!

Sve me to jako razoĆØaralo i trebalo mi je malo vremena da se skockam! Tebalo bi možda nekako proĆØaĆØkati taj ZAMP-ov statut, zakon o autorskim pravima i to, pa vidjeti ima li možda neka caka da se to ipak sprovede!

ne znam ... sorry ljudi! ne volim donositi ružne vijesti! Ima tko kakvu ideju!?? Question Exclamation

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Tomislav

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bi bilo loÅ”e svakako prouĆØiti ovaj dokumenat prije nastavka razgovora o projektu: http://www.zamp.hr/zakoni/word/zakon.rtf

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: uto 03 vel 2004, 2:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Skinio sam "zakon" pa cu ga prouciti, valjda i nesto skontati!! Confused

Gandalf

PostanoPostano: sri 04 vel 2004, 12:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma to je skroz logicno. A znam da ljudi moraju prijaviti/registrirati pjesmu da mu je sutra Huljic ne popali.

Ali ne znam kako je s tim kratkim odsjeccima u RealAudiu, zar se i za to mora davati naknada???
Meni ne bi propala ideja i da imamo samo te odsjecke, ta top lista bi imala smisla.
Sori, nemam vremena skidat zakon i citat, a i nisam tako dobar pravnik, ali se nadam da ima neko ko cita izmedju redaka i ko ce naci rupu u tom zakonu.

Znas sta...
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 04 vel 2004, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf, smijeÅ” staviti 30 sekundi neke pjesme da te ne tuže jer je to samo reklama! Ne znam Å”to se može sa 30 sec ali možda se može napraviti neka top lista, ali ono Å”to je rekao Tomislav je toĆØno. MP3 se ne smije stavljati na net bez dozvole ZAMP-a! I meni je to poremetilo neke planove nevezano za ovu raspravu!

Lav je u zraku
Tomislav

PostanoPostano: čet 05 vel 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zna li netko protumaĆØiti ovo:

..iz kaznenog zahkona:

ƈlanak 230.

1. Tko bez odobrenja autora ili drugog nositelja autorskog prava, odnosno osobe koja je ovlaÅ”tena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno, ili protivno njihovoj zabrani, utvrdi na materijalnu podlogu, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko graniĆØne crte, prikaže, izvede, odaÅ”ilje, prenese, uĆØini dostupnim javnosti, prevede, prilagodi, obradi, preradi ili na drugi naĆØin uporabi autorsko djelo, kaznit Ʀe se novĆØanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

2. Kaznom iz stavka 1. ovoga ĆØlanka kaznit Ʀe se tko bez odobrenja umjetnika izvoĆ°aĆØa, odnosno osobe koja je ovlaÅ”tena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno ili protivno njihovoj zabrani, snimi, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko graniĆØne crte, prikaže, izvede, odaÅ”ilje, prenese, uĆØini dostupnim javnosti ili na drugi naĆØin uporabi izvedbu umjetnika izvoĆ°aĆØa.

..dakle ako ja dobijem pismeno odobrenje autora teksta i glazbe da neko djelo stavim na net pod odreĆ°enim uvjetima (npr. da Ʀe biti izloženo max 30 dana) dal je to onda protuzakonito??? SudeƦi po ovome Å”to gore piÅ”e nije! Exclamation Question

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: čet 05 vel 2004, 12:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmmm... ali pazi ovo:
"Kaznom iz stavka 1. ovoga ĆØlanka kaznit Ʀe se tko bez odobrenja umjetnika izvoĆ°aĆØa, odnosno osobe koja je ovlaÅ”tena dati odobrenje"

Osoba koja je ovlastena!
Mozda se to odnosi na ZAMP?! NO, ono sto je meni nejasno jest treba li pisati
"tko bez odobrenja umjetnika izvoĆ°aĆØa I osobe koja je ovlaÅ”tena dati odobrenje"

ili

"tko bez odobrenja umjetnika izvoĆ°aĆØa ILI osobe koja je ovlaÅ”tena dati odobrenje"

Ako je "ili", onda autor moze dati dopustenje, ali ako je "i", onda trebamo dopustenje i autora i ZAMPa (ako se to uopce odnosi na ZAMP)

davorseljan

PostanoPostano: ned 08 vel 2004, 22:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se toga tiƦe mislim da se autorska prava krÅ”i i to puno.
Svuda u svijetu autorska prava su zakon. Pa i kod nas samo u duhovnoj glazbi ne.
Znam ali neƦu iznjet neke izvoĆ°aƦe koji su izdali CD sa tuĆ°im pjesmama, sada ih prodavaju po 50 kuna i nikome niÅ”ta.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 09 vel 2004, 15:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni ima smisla i tih 30 sec, kako rekoh... Pa to nije tako malo, izrezes uvod, i stavis prm. kraj kitice i refren. Dovoljno. A ako bi bilo srece pa pronac rupu, onda bi onih prvih 5 super sjelo u cjelini...

Pozdrav, nadam se da cete nac nesto!

Znas sta...
Tomislav

PostanoPostano: pon 09 vel 2004, 16:10
PostNaslov : ...pa sad
Citiraj i odgovori

Trebali bismo savjet nekog pravnika koji je spreman žrtvovati nekoliko sati rada, da proĆØaĆØka po tom zakonu i da porazgovara sa nekim odgovornim osobama u ZAMP-u...

Mi moramo dobiti ĆØist i nedvosmislen odgovor na ovo pitanje jer nema smisla troÅ”iti vijeme i sredstva za sustav koji je unaprijed osuĆ°en na propast!

Dal' netko ima ideju?? Idea

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 0:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

drago mi je sto je malo vise mozgova ukljuceno u ovu raspravu...

Nemam bas previse veze sa pravom, niti znam nekoga tko bi to mogao srediti... a opet, mozda od vas i zg netko zna nekog...

Zdrave

PostanoPostano: sri 11 vel 2004, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog, druŔtvo!
Tomislave, 9 mjeseci je proÅ”lo...I joÅ” nemaÅ” savjet i struĆØno miÅ”ljenje nekog pravnika?
Sjeti se: MP3 je OK, ali zaboravljaÅ” da tu nisu u igri samo izvoĆØaƦi nego i autiri teksta i glazbe.
Želio bih da uspijete. Uz Božju pomoƦ! Ali - to presporo ide. Znam su mnogi MIDI-Ʀi mogli ostati u pjesmarici, a ovo si mogao polako rjeÅ”avati u hodu.
JoÅ” nije kasno.
Bog svima!

"Ja dobro znam: moj Izbavitelj živi".(Job:19,25)
Tomislav

PostanoPostano: čet 12 vel 2004, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zdrave napisa:
Bog, druŔtvo!
Znam su mnogi MIDI-Ʀi mogli ostati u pjesmarici, a ovo si mogao polako rjeÅ”avati u hodu.
JoÅ” nije kasno.
Bog svima!

U svakom sluĆØaju MIDI podlježe jednakim autorskim pravima kao i Mp3 da ne bi bilo zabune!

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: čet 12 vel 2004, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E to je stvarno tema za nekoga pravnika!!!!

IMAMO LI PRAAAVNIKKAAA????

Question Question Question Question Question

Zdrave

PostanoPostano: čet 12 vel 2004, 19:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OK! Ako je tako.
Naime, posjetio sam CROMIDI i tamo lijepo piŔe: "MIDI ne podliježu zakonu o autorskim pravima jer je MIDI svojevrsna DATOTEKA" i td.
Pa, sada, ako nas oni varaju i ja sam "pokuŔao prevariti vas".
Tomislave, nadam se da si dobio onaj mail.
OĆØekujem Å”to ƦeÅ” odgovoriti (ovdje ili direktno). Bog!

"Ja dobro znam: moj Izbavitelj živi".(Job:19,25)
Gandalf

PostanoPostano: pon 16 vel 2004, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali midi moras sam napraviti, i u midiju nemas glas, vec samo mozes simulirati melodiju, pomocu sinta, tako da to po meni nema nikakvog smisla, pogotovo u duhovnoj glazbi...

Znas sta...
zole

PostanoPostano: uto 17 vel 2004, 0:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma midi je ok! Imas neke plejere (npr WG player) koji fenomenalno izvodi midi zapis! Zvuci super, a mozes ga pretvarati i u wav. Istina je da nema glasa, ali je pogodan za meditaciju ili npr. u crkvi, ako nema sviraca, a ima pjevaca...

Tomislav

PostanoPostano: uto 17 vel 2004, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... no stvar sa autorskim pravima je ista jer ti moraÅ” obraditi neĆØije djelo, a neke je stvari nemoguƦe tehniĆØki izvesti u MIDI-ju kao i u orginalu!

Neki izvoĆ°aĆØi nisu bili baÅ” presretni varijantama naÅ”ih obrada njihovih stvari koje smo npr. imali u WEB pjesmarici ...

No ako i to preskoĆØimo to opet nije ona varijanta koju smo namjeravali profurati, a to je duhovna glazba kakvu volimo sluÅ”ati a ta ima i gitare i bubneve i klavijature, ali i glas, koji je eto možda baÅ” u duhovnoj glazbi specifiĆØan!

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.