HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 21 ruj 2019, 5:24. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovna glazba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: čet 19 vel 2004, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa to ti i ja kazem. Midi u duhovnoj glazbi nema puno svrhe.

Nista, od svega tog mi se cini da jedino oni odsjecci od 30sec imaju smisla.

Sad mi pade na pamet nesto totalno ludo (a mozda i totalno glupo):

-o ovom sto cu reci ne znam puno, no znam da postoje Internetski radiji, i da za njih nije tesko dobit koncesiju, s obzirom da je to u stvari samo web stranica. Pa sta mislite da se napravi samo jedna emisija, prm nedjeljom u 21, i da to bude sav program tog radija, a da u njoj pustite sve pjesme sa top liste, a da inace na toj stranici mozemo poslusat sve te isjecke i glasat za njih kao sto smo rekli do sad.

Ili obrnuto, sta mislite da na toj internet stranici di bi bila top ljestvica i mozda neki mp3 za downloadat jedan dan u tjednu emitiramo emisiju, di bi se mogle poslusat sve te pjesme?

O problemima tehnike ne govorim, jer bi se to radilo "amaterski", dakle kod nekog doma sa solidnim mikrofonom, kompom, karticom i vezom na Internet.

Ponavljam, ne znam nista o tome kako funkcioniraju internet radiji, i o pravnoj strani svega toga, stoga me nemojte odmah popljuvat, to je samo ideja.

Ajde javite se, pa da vas cujem!

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Tomislav

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 19 vel 2004, 17:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ideja je OK, ali ne znam ni ja kako to tehniĆØki izvesti!? Rolling Eyes

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: čet 19 vel 2004, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmmm... ali svejedno ne mozes pustati cjelovite mp3ce! I zato ti treba pristanak... sto nas dovodi na pocetak...

Inace, stranica sa midijima ce uskoro zaziviti (nadajmo se)... Tako da cete moci skinuti pokoju pjesmu...

Ne znam zasto se toliko protiv midija. Mi smo ovu Novu docekali uz midije (tj karaoke) i bilo je fenomenalno!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: uto 24 vel 2004, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko je protiv midija!? belji se Ne vidim niÅ”ta loÅ”e u tome, ali mislim da oni nisu trenutna tema! Idea MIDI je vrijeme odavno pregazilo, a kao Å”to je netko veƦ ranije rekao duhovna glazba je specifiĆØna zbog teksta Exclamation Exclamation a ne zbog glazbe - MIDI daje samo glazbu BEZ TEKSTA place

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: uto 24 vel 2004, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ima i midi svojih prednosti, npr. melodije za mobitele! Trenutno su u modi mobiteli sa polifonim melodijama iliti midicima! Naravno da ce tehnologija uznapredovati, ali tek za koju godinu!
No, Tomislav ima pravo, midi nisu trenutna tema o kojoj smo raspravljali!

I dalje je aktualno pitanje: sto sa mp3-cama? Kako odobrovoljiti autore za davanje prava?!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zdrave

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 1:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"u midiju nemaÅ” glas, veƦ samo možeÅ” simulirati melodiju, pomoƦu sinta"- kaže Gandalf.
A ja: Ali imaÅ” note uz njega. Mi tvoj glas ne ĆØujemo, ali ZNAMO Å TO misliÅ”! Uz to, midiƦi se najbolje prave dobrim programima(Tomislav i Zole znaju o ĆØemu govorim. FINALE 2002 je super za to).
Zatim:
"Neki izvoĆ°aĆØi nisu bili baÅ” presretni varijantama naÅ”ih obrada njihovih stvari koje smo npr. imali u WEB pje-smarici ..." i "Tko je protiv midija!? " - kaže Tomislav, a ja samo "Hmmm"??? i "Eee, Tomice"!!! - I podeb-ljao ono "naÅ”ihā€¦".
I na kraju dodajem: Vrtite se sve u krug. I ĆØekate! Å to? Koga? Da vam netko drugi prolista Narodne novine npr., ZAMP, da dojuri pravnik, I kaže Å”to je. Å”to nije moguƦe? Vidim uvijek ista "lica", a uzdasi se ponavljaju: "Autorska prava"!!!
Daj, Tomislave, zapjevaj na ulici neÅ”to odā€¦Olivera ili Vice Vukova! HoƦe li te netko tužiti Å”to loÅ”e pjevaÅ”? PjevaÅ” kako znaÅ” i za svoju duÅ”u.
A ovo svima, koji se boje onih reotila,a koji samo na sebe misle, iako su se pri popisu izjasnili da su katolici: MIDI je neĆØiji pokuÅ”aj da "pjeva imitirajuƦi" glazbu. I TKO TI TO MOŽE ZABRANITI?
Bunili su se neki izvoĆ°aĆØi. Da! Imali su i zaÅ”to! Ako ti peti puta ĆØitaƦ u EvanĆ°elju isti tekst i uvijek naiĆ°eÅ” na neÅ”to Å”to ti je promaklo to samo potvrĆ°uje da si ga prije ĆØitao pod drugaĆØijim uvjetima i tada ga drugaĆØije tuma-ĆØio.
Istovjetno je i sa pjesmom. "Veselo, veselo Zagorci" Ʀe svatko od nas na svoj naĆØin ispjevati i - biti zato kaž-njen? A sada svima otvoreno reci: koji izvoĆ°aĆØ(ili barem koliko) se žalio na aranžman?
Pa nije mi bio cilj praviti kopiju originala!!! To je i glupanu jasno, "Bijelo dugme" i "Indeksi" su dosta svojih pjesama mogli izvesti samo u studiju. Na koncertima su takve pjesme bili jad-i-bijeda. To samo za primjer, i zar se publika trebala žalita da sviraju neĆØiji "plagijat"? Ne pretjerujeÅ” li ti malo previÅ”e sa tim pozivanjem na ZAMP kada su midiƦi u pitanju?
Pozdrav svima.
Zdrave

"Ja dobro znam: moj Izbavitelj živi".(Job:19,25)
zole

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 2:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HEEEJ!!! Cemu tolika zestina?! Koliko ja znam mi se ovdje borimo za istu stvar! Ako nije tako, ja prvi odo!!!

Ncemo rjesiti problem na ta nacin! To nikako nece pomoci da se ZAMP promjeni! Uostalom tko ce postovati zakon, ako mi kao katolici necemo?!?!

Ako zakon dozvoljava stavljati mp3-ce, a to je ono sto mi trazimo, onda cemo ih i staviti! A ako zakon to ne dopusta, onda ih nece biti! To je potpuno jasno! Ipak smo mi katolici i necemo sudjelovati u motnim poslovima! Zakon (ni)je jasan! A razjasnih ce ga samo pravi strucnajk, sto nitko od nasa, nazalost, nije!

ps. Dado, ma nije bilo tako strasno loptanje! Bitno da je ostao svako na svojoj polovici! hahhahahahaha

Dado

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
Uostalom tko ce postovati zakon, ako mi kao katolici necemo?!?!

Pitanje je koji zakon?!? Sta time hocu reci - ako je u RH npr. zakonom dozvoljen pobacaj, mi kao katolici (prema tvojim rijecima) bismo ga trebali podrzavati???

zole napisa:
ps. Dado, ma nije bilo tako strasno loptanje! Bitno da je ostao svako na svojoj polovici! hahhahahahaha

E sad, kolko je svako ostao na svojoj polovici, to je pitanje...

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 10:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dado, ne izvlaci zaklojucke iz konteksta... Ja sam rekao kako ne smijemo krsiti zakon. Ako ti zakon dopusta pobacaj, to tebi ne umanjuje slobodu da pobacaj ne prakticiras!!! DOBRO???

NE stavljaj drugome rijec u usta!

ps. mozda si ti krivo protumacio to loptanje... Kako mi se cini, dosta si toga "protumacio" u zadnje vrijeme!!!

Tomislav

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 11:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ja Ʀu uskoro malo sklepati onaj tekst Å”to smo ga ZOLE i ja malo analizirali pa Ʀu ga uputiti ZAMPU u ime nas koji ovdje raspravljamo. Stavit Ʀu ga sad odmah na web (to je verzija za izvoĆ°aĆØe), ali samo da malo vidite pa Ʀemo ga zajedno dotjerati:

POZIV
SVIM IZVOƐAƈIMA SUVREMENE DUHOVNE GLAZBE U HRVATSKOJ

Nedavno se pojavila inicijativa internetiziranog dijela katoliĆØkog puĆØanstva o otvaranju novog servisa duhovne glazbe koji bi korisnicima na jednom mjestu omoguƦio besplatno skidanje i sluÅ”anje suvremene duhovne glazbe putem interneta. Svrha ovog sustava je vrlo jednostavna: ā€žPribližiti duhovnu glazbu onima kojima je namjenjena ā€“ sluÅ”ateljimaā€œ. Svi smo mi svjesni teÅ”koƦa i troÅ”kova na koje nailazite prilikom snimanja i izdavanja CD-a, ali vjerujemo da je Ʀe VaÅ”a dobra volja kod ukljuĆØenja u rad ove stranice biti svakako nagraĆ°ena!
Web servis je joÅ” u razvitku (u poĆØecima) stoga pozivamo sve zainteresirane da se svojim radom, prijedlozima i sugestijama ukljuĆØe u raspravu koja se održava na forumu mladih HBK:
http://mladi.hbk.hr/ffl/forum/viewtopic.php?t=37

Prema sadaÅ”njim razmiÅ”ljanjima i zakljuĆØcima web-stranica je osmiÅ”ljena kao top ljestvica duhovne glazbe i to na sljedeƦi naĆØin:
ā€¢ na ljestvici se nalazi 30 pjesama za koje korisnici mogu glasati
ā€¢ pjesme se ne mogu sluÅ”ati u cijelosti veƦ se može ĆØuti samo jedan kratak insert koji sluÅ”atelju omoguƦava da donese sud o pjesmi te joj dade svoj glas
ā€¢ prvih pet pjesama (sa najviÅ”e glasova) može se u cijelosti presluÅ”ati i skinuti
ā€¢ svaki tjedan ili mjesec dana (ovisno o odazivu izvoĆ°aĆØa) na stranicu Ʀemo dodati 5 novih prijedloga koji Ʀe imati priliku konkurirati za ulaz na ljestvicu.

Stranicu bismo osmislili u sklopu volonterskog projekta Duhovna scena ā€“ ON LINE. Projekt koji na internetu bez ikakvih financijskih primanja odliĆØno funkcionira veƦ viÅ”e od dvije godine jamstvo je naÅ”e iskrenosti i profesionalnosti. Ono Å”to namjeravamo realizirati raditi Ʀemo potpuno besplatno i volonterski, ali nam je za to potrebna vaÅ”a dirketna pomoƦ. VaÅ”e obaveze po pitanju sustava su u svakom sluĆØaju minimalne. Sve Å”to trebate je ustupiti pjesmu bilo izravno ili preko izdavaĆØa do naÅ”ih administratora, a ostalo je naÅ”a briga. Ono Å”to je u pravilu potrebno je vaÅ” pristanak da na novom sustavu postavimo vaÅ”e pjesme Broj pjesama s kojima bi svaki izvoĆ°aĆØ participirao tijekom godine bio bi limitiran na nekoliko (možda maksimalno tri ili ĆØetri pjesme). To bi pravilo istom mjerom Å”titilo vas i vaÅ”a autorska prava i nas kao sustav jer bi pjesme uvijek bile raznolike uz potpunu ravnospravnost svih izvoĆ°aĆØa. Izloženost pjesme bi takoĆ°er bila vremenski ograniĆØena.
VaÅ”a su prava da pjesmu koju mi stavimo na sustav u svakom trenutku pratite i po želji povuĆØete, Å”to znaĆØi da je pjesma u naÅ”em sustavu iskljuĆØivo VaÅ”a i o njezinoj sudbini odluĆØujete iskljuĆØivo Vi.
Smatramo da se na taj naĆØin prodaja duhovnih cd-a nikako ne bi umanjila, veƦ naprotiv uveĆØala. BuduƦi da Ʀe neke dobre pjesme lakÅ”e izlaziti iz sjene uvjereni smo da Ʀe se poveƦati potražnja za originalnim materijalima.
U svakom sluĆØaju velik je broj pitanja joÅ” neodgovoren stoga smo željni vaÅ”ih prijedloga i sugestija. Ono Ʀe nam je za sada biti odskoĆØna daska je vaÅ”a podrÅ”ka jednom ovakvom sustavu. Bez vas i vaÅ”ih radova ovaj neprofitni sustav nema nikakve Å”anse!

Dakle to je verzija koju bismo poslali izvoĆ°aĆØima kad bi stvar funkcinirala s pravne strane! Naravno prije nego Å”to ovo poÅ”aljemo moramo sklepati sliĆØan takst kojeg Ʀemo slati u ZAMP ili ... U sluĆØaju da dobijemo dozvolu (i pod kojim uvijetima) možemo nastaviti projekt!
OĆØito je da pravnika nemamo pa se moramo sami snaĆØi Rolling Eyes

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 0:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ufff...

Valjda ce proci sve kak treba... Sto se teksta tice - dotjerivali smo ga tako da ja nemam nikakvih prijedloga, ali ako tko od vas ima - SLOBODNO NAPISI!!!!

Gandalf

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 15:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ovako.

Zdrave, moram priznat da ti nisam razumio ni jednu jedinu recenicu. Cini mi se da to sve gledas sa stajalista dobre volje, ali mislim da s vatrom (kao sto je zakon) se nije igrati. I slazem se sa Zoletom, ako mi krscani necemo postovat zakon, sta smo onda mi?

Tomislave, odlican tekst. Slazem se sa svakom rjecju. Mislim da bi ljudi prihvatili ideju, s obzirom da sam bio u subotu na onom "okruglom stolu Nasa Misa" i pricao malo s nekim predstavnicima zborova, svi su za to. To bi bila prava injekcija motivacije u ovu nasu hrvatsku duhovnu scenu, di bi se mnogi koji su vec izgubili ili gube volju malo trgnuli i zivnuli.
Samo ostaje pitanje ZAMPa, no mislim da je najbolji put pitati ih direktno.

(Na taj nacin bismo jednom mozda mogli dobiti i normalnu nagradu za duhovnu glazbu, ili novu kategoriju u Porinu, ili samostalnu nagradu.)

Dalje, i dalje ostajem pri onoj ideji, koju sam predlozio, da napravimo 1 tjedno top listu - live emisiju na toj web stranici, na principu internet radija, ili nekog prijenosa u zivo. Raspitujem se okolo, pa kad saznam vise reci cu vam.

Nego, cujem da vi (u Osjeku) imate dobru ligu (KMNL)?! Drago mi je da se i to siri...

Znas sta...
zole

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa nisam bas previse upoznat (citaj: en sudjelujem), ali znam da se igra ia da cak i u novinama (Glas Slavonije - regionalne novine) redovito podnose izvjestaje

jzekic

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prvo da kazem nekoliko rijeci o duhovnoj glazbi, jako sam ukljucen na ovom podrucju i mislim da je duhovna glazba jako dobra jer sve vise privlaci mlade i moze okupiti siri broj ljudi.Sto se tice mp3 na internetu ja sam poceo praviti internet baze duhovne glazbe i skupio sam mnogo materjala(jako puno), unatoc nekima koji su malo vise komercijalni pa nebi svoje Cd dali za nisto ( to samo govore koliki su KrÅ”Ć¦ani i koliko su spremni dijeliti sa svojom braƦom).Al neƦemo sad o imenima.Oni koji ipak zele skinuti nesto to mogu napraviti na stranicama ----------------------- http://zupa-kastel-luksic.hr/mp3.htm -------------------------------- , ujedno pozivam i sve one koji bi mi mogli na bilo koji nacin pomoci u sakupljanju glazbe i postavljanju na internet da se jave moj je mail na dnu ovog teksta...

Bog nam je svjedok da ovo radimo radi dobra i za to ce nas pravedno nagradit, a oni koji puno govore o pravima ovoga ili onoga(autorskim) neka se sklone u zastitu iskvarnenog kapitalistiĆØkog druÅ”tva koje nepoznaje veƦe ideale i ne priznaje nadmoc Gospoda nad vojskama!!!

I sad jos nesto neki komentari....

Moji dragi prijatelji, ljubljena braƦo, vidim da vas je veƦina iz Zagreba pa i niste bolje upoznati sa stanjem u drugim djelovima Hrvatske Å”to se tiĆØe mladeži.Svi koji ovdje odgovaraju, jasno je, da su veƦ negdje ukljuĆØei i aktivi.Ali ono Å”to sam htio reƦi na poĆØetku je da mi nismo sami sebi svrha.TREBAMO BITI SOL ZEMLJE I SVJETLO SVIJETA, svojim djelovanjem privlaĆØiti ostalu mladež, ako je i potrebno prilagoĆ°avati im se da bi se oni lakÅ”e prilagodili nama i suživili u najljepÅ”em poslanju. poslanju glasnika Velikoga Kralja na stazama života.Pa prema tome moramo svi zajedno iznalaziti nove naĆØine kako da na kristove pute privedemo ostale, a ne kako da sebi ugodimo ili u ocima drugih sami izgledamo bolji nego sto doista jesmoJer nas nas brat i gospod Krist ljubi bas ovakve kakvi jesmo, on nam se veseli i zato nam je dao svu srecu ovoga svijeta samo je trebamo znati iskoristiti, te pomoƦi onima koji neznaju da iznaĆ°u prave naĆØine življenja svoje sreƦe u ljubavi prema Gospodinu i bližnjemu.Jedno je bitno, ne se previse opterecivati neostvarenim planovima, i ne orjentirati se iskljucivo prema sebi i vlastitim strahovima i potrebama, nego iskoristiti svoje psiho-fiziĆØke resurse kako bi pomogli drugima, jer zapravo pomažuƦi drugima najviÅ”e pomažemo sebi.Treba se usmjeriti na ljubav, ali onu ljubav koja ljubi svakoga bez iznimke.Svi znamo da je to teÅ”ko, gotovo neostvarivo, no samim pokuÅ”ajem da se tako ponaÅ”amo uĆØinili smo veliki korak.Jer zaÅ”to smo tu nego da bi pomagali svojoj braƦi.Ovdje nemislim samo na pomoƦ onima koji su fiziĆØki potrebni nekih dobara, i topla rijeĆØ, osmijeh veliki je dar koji unosi Sveti mir, traĆØak Božije milosti.Zapamtite, svi smo stvoreni na sreƦu, i ĆØesto se na to pozivamo, ali cemo je u potpunosti moƦi ostvariti tek kad usreƦimo one koji su oko nas.Ne budimo strogi i ne sudimo ljude zbog njihovih postupaka, nastojmo ih shvatiti, svi se nalazimo u uskogrudnom materjalistiĆØkom svijetu, i ponekad potpadamo pod njegov utjecaj, kad ti neko nanese nepravdu ne napadaj nego ga nastoj shvatiti, jer u svakome od nas SvemoguƦi je stvoritelj ugradio iskru dobrote.U svome bratu treba gledati Božije prisustvo i njegovu milost, samo tako se možemo suprostaviti varkama zla.Budi siguran da ti je Bog dao svu sreƦu svijeta, pa mu zato budi zahvalan i pokuÅ”aj je na pravilan naĆØin ostvariti i njome ispuniti svoj zivot i život svojih bližnjih.

Moj mail je: josip.zekic@st.htnet.hr Nadam se da ga necete zloupotrebljivati....

Za one kojima se priĆØa...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 14:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve je to lijepo, ali zaboravljate da skupljeni novac od prodaje duhovnih cda vecinom ide u neke humanitarne svrhe, ili za neke drugacije, hvale vrijedne projekte. Zasto unisititi takve mogucnosti?
Dalje, kako smo svi konstatirali, ako vam cd izda neka izdavacka kuca, onda ste/smo mi odgovorni prema njoj i podlijezemo zakonu.
I trece, ja i dalje ne vidim nista loseg u tome da ljudi zarade od svog truda, a da ne spominjem pokrivanje troskova. Jeste li vi spremni iz svog dzepa dati 10 000E da biste ostvarili neki takav projekt, i da onda slusate kako vas neko ko pojma o tome nema vrijedja i govori "kakvi ste vi to krscani?". Pocnimo od sebe, a Bogu prepustimo sudjenje i osudu svoje brace!

Znas sta...
jzekic

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 21:22
PostNaslov : ODGOVOR!!!
Citiraj i odgovori

Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea
Nemogu izdrzat a da neodgovorim na ovo.

Ja mislim da nas cilj nije novac, niti poslje ovozemne "patnje" odlazimo u carstvo novca, nego bar mi koji vjerujemo znamo da odlazimo u Carstvo neizmjerne Ljubavi, gdje Ʀe nas vjeĆØno obasjavati svjetlost Lica SveviÅ”njeg i Å”tititi Pravda Doma Njegova!

A drugo, predobro se razumijem u proizvodnju Cd duhovn glazbe da nebih mogao konstatirati da to toliko ne koÅ”ta, i nije dobro zloupotrebljavati istinu i ljudsku naivnost.Kao Å”to to neki drugi rade prodajeƦi npr. svete slike ... itd. Dakle misljena sam da duhovna glazba treba biti dostupna svima i stvarana iskljuĆØivo s jednim ciljem, ciljem pronoÅ”enja radosne vijesti jer tek tada njen naziv Duhovna dobiva svoje puno znaĆØenje.Nezaboravite pozvani smo na Milost i sreƦu neba, a neƦemo je ostvariti zloupotrebljavajuƦi dobra zemlje, ove predivne kugle koja je ipak samo podnožje nogama SvemoguƦem Gospodaru Svemira!!!

Bilo je na brzinu pa nezmjerite na greŔkama.

Milost vam i mir!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Gandalf

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 10:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako to mislite "ne kosta"??? Ja znam jako dobro iz vlastitog iskustva i iz necijih tudjih iskustava da to kosta toliko, stoga molim vas prvo provjerite pa onda pisite. Naravno, govorim o izradi neceg kvalitetnog i vrijednog.

Znas sta...
jzekic

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pojam "kvalitetno" i sta valja su "relativni pojmovi".Tajnik sam sastava i koji pjeva pjesmu za susret mladih, vodim jos jedan sastav pa sam neke materijale i snima i to nije tako kriticno.Jer uz dobre ideje i djela, svakoga prati pomoc Svevisnjeg pa i najteži i najskuplji projekti postaju lagani poput pera slobode.Toliko.A ako ti nesto treba, stojim na raspolaganju.I mislim da je neophodno poterebno da se dovrsi i ova baza Duhovne glazbe koju sam poĆØeo raditi.Mozes li reci u kojem sastavu pjevas ili djelujes?

Tomislav

PostanoPostano: ned 14 ožu 2004, 9:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vezano uz cijenu samo nekoliko stvari. Mislim da je jzekic ipak malo pretjerau u banaliziranju cijene izrade jedne pjesme.

Ja znam da mnogi sastavi imaju potporu svojih zupnika, ili jednostavno dobre sponzore koji ih financijraju prilikom izdavanja jednog albuma.

MĆ°utim znam da postoje sastavi koje cine mladi koji rade i koji iz vlastitog aranzmana placaju studio. Pouzdano i odgovorno tvrdim da je prije tri godine snimanje jedne pjesme u studiju M. BrkiƦa u Zagrebu (Å”to je nadasve kvalitetan studio u kojem snima i Parni Valjak) koÅ”talo nekih 1000 DEM. Danas bi to onda moglo biti oko 500 ā‚¬ meĆ°utim ako to pomnožite sa 10 pjesama doĆ°e se na cifru od kojih 5000 ā‚¬. TO je uistinu samo cijena snimanja, a gdje je tu joÅ” tisak covera, prženje na CD-e i ostalo ... gospodo to ne može pasti s neba i to ima svoju cijenu... koju je netko (nije važno da li sponzor, župnik ili osobno) platio.

S time moramo biti na ĆØisto. Å to se tiƦe CD-a Papafesta kojeg ste vi stavili na vaÅ” web, to je u redu ako imate dozvolu od organizatora. MeĆ°utim ja Ʀu vam reƦi samo jednu stvar. Ja sam osobno molio don Vinka Sanadera da stavim pjesme iz poslijednje njihove pjesmarice na web i znate Å”to sam dobio kao odgovor: "Nema Å”anse, jer moramo i mi prodati neÅ”to!" - ĆØovjek ima pravo. Pjesmarica je takoĆ°er proizvod koji ima svoje troÅ”kove. A proizvod nema smisla proizvoditi, ako se on ne može barem pokriti!

Ne znam pokuÅ”ajmo svi malo sagledati stvar i s te financijske strane, jer ona stvarno postoji ĆØak i kad se radi s Duhovnom glazbom! POstoje razliĆØiti sastavi, koji razliĆØito funkcioniraju, postoje raliĆØiti ljudi koji razliĆØit gledaju na duhovnu glazbu ... treba tražiti kompromis - tu Ʀe se onda iskazati i naÅ”a vjera!

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Tomislav

PostanoPostano: ned 14 ožu 2004, 9:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Tajnik sam sastava i koji pjeva pjesmu za susret mladih, vodim jos jedan sastav pa sam neke materijale i snima i to nije tako kriticno. .....
.....
Mozes li reci u kojem sastavu pjevas ili djelujes?

MožeŔ li jzekic navesti o kojem se to sastavu radi - u kome je on tajnik!?

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Dado

PostanoPostano: ned 14 ožu 2004, 10:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maozda je malo prebanalizirao, ali u svakom slucaju se slazem s njim kada kaze da bi se takve stvari (one koje sluze Bogu na slavu) trebale siriti sto vise. A ne mogu se siriti sto vise ako kostaju puno.

Gandalf je rekao da ne vidi nista lose da ljudi zarade od svog truda. A sta je s onim "Ne zgrcite sebi blaga na ovome svijetu..."?

Zadnja promjena: Dado; pon 15 ožu 2004, 8:54; ukupno mijenjano 1 put.

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: ned 14 ožu 2004, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pjesmu izvodi i snimio je vokalno-instrumentalni sastav "Dujam" koji djeluje pri Splitsko-makarskoj nadbiskupiji...

SviĆ°a mi se ovo "NezgrƦite blaga...", jer to nam zaista nije potrebno, nama je vec dano sve blago ovoga svijeta a to je ljubav, blago donosi radost, i zato Å”ireƦi ljubav i mi Ʀemo sebi prigrabiti to blago, dakle radost u srcu i mir meĆ°u braƦom...

jzekic

PostanoPostano: ned 14 ožu 2004, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada hoƦete veƦ otvorenu raspravu, ja sam dobio sve CD "Papabenda" i dozvolu sastava za postavljanje tih materijala na net, no nažalost ti materijali nisu dostupni zbog tehniĆØkih poteÅ”koƦa i nezainteresiranosti nekih ljudi koje bi to trebalo zanimati, koji kad zadovolje svoje interese odustaju od svega...
Nažalost moramo biti svjesni da je to tako...
Å to se tiĆØe sastava Splitsko-makarske nadbiskupije nitko nije odbio poslati Cd... Samo toliko da se zna...
Neki veƦi sastavi iz ZagrebaĆØke nadbiskupije to su odbili..
a Å”to se tiĆØe tih autorskih prava, ja mislim da SvemoguƦi Stvoritelj svemira Å”titi sve one koji pronose njegov glas i ruka ih zlobnika neƦe dotaknuti, toliko o tome...

AKO MI NEBUDEMO GOVORILI, REKAO JE KRIST, "KAMENJE ƆE MJESTO VAS GOVORITI", I ONO ƆE PRONOSITI SLAVU DJELA NJEGOVIH, I PRAVDU ISTENE SLUGU NJEGOVIH, "NEƆE VAM SINOVI PAKLA - PUSTI ZLOTVORI NAÅ KODITI, JER POSLAT ƆU VOJSKE ANƐELA DA VAS Å TITE", I SLAVA ƆE SE NJEGOVA ORITI NAD SVIM KRAJEVIMA ZEMLJE, SA SVE ƈETRI STRANE SVIJETA, DA SE SKUPI CRKVA SVETA!!!

JA JOÅ  JEDNOM POZIVAM SVE DA SKUPIMO PJESME JER I SLUÅ AJUƆI IH DVOSTRUKO MOLIMO, I DAH ANƐELA I TRUBLJA NJIHOVIH BITI ƆE U NAÅ IM SRCIMA!

Mir i dobro!

zole

PostanoPostano: pon 15 ožu 2004, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, ljudi - imam dojam da smo se podjelili u dvije grupe:
1-duhovna slobodno na net
2-duhovna samo za pare!

Namjerno sam ovako napisao... idemo iz krajnosti u krajnost! Ajmo ovako: nek sudjeluju oni koji zele na nacin na koji zele! Ima ljudi koji su spremi na suradnju i takvi ce i doci na stranicu i takvi ce se slusati! Jer to zele! A ostali koji ne zele suradnju, nece suradjivati i dobro! Ja tu uopce ne vidim probleme! Mislim da mi stvaramo probleme u generaliziranju stajalista. A to nije moguce!

Gandalf

PostanoPostano: pon 15 ožu 2004, 17:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ama ljudi, ja nisam ni za jednu krajnost. Ali nisam ni za osude. To ponavljam.

A sto se tice "ne zgrcite blaga", o tom niko ne govori. Pa jos se nije rodio onaj ko se u Hrvatskoj od duhovne glazbe obogatio, ma niko nije ni zaradio, da ima vise od pokrivanja pukih troskova. I pod "zgrtanjem blaga" se ne misli da legnemo i nista ne radimo, jer smo kao ptice nebeske, nego da nam materijalne ne budu jedine vrijednosti.
Ali tu nitko ne iskljucuje materijalnu komponentu. Nemojte jesti jedan dan, dobro, ali nakon par dana cete umrijeti od gladi. Pa i price nebeske jedu. Zato kazem da nemam nista da ljudi i zarade nesto od svog truda.

Znas sta...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.