HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 16:56. Pogledaj neodgovorene postove
Duhovna glazba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
nikica

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 14 ruj 2003, 22:44
PostNaslov : Duhovna glazba
Citiraj i odgovori

volio bi malo popričat na ovu temu...
glazba je stroj koji me pokreće, koji me lijeći.
ona me smiruje i bez nje bilo bi mi puno teže

koje su vaše preporuke? ... što slušate?...

pozdrav
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
bogoslov-zd

PostanoPostano: čet 09 lis 2003, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a joj, svasta... od klasike pa naprijed... kada sam u zg najradije okrenem radio marija jer oni jedini imaju 100% duhovnu glazbu ali ni hkr nije los iako bi mogli cesce imati duh. gl.

toplo svima (s obzirom da se bozic priblizava - al sam uranio) preporucam cd djecjeg zbora kapljice iz krka ''i ja bih s njima''. nesto fenomenalno a sadrzi pjesme Bopzice tematkie i Himnu pok biskupu Mahnicu. Vrijedno slusanja.

osim toga htio bih vam preporuciti cd-e uskrs festa koji također sadrze kvalitene skladbe... uf umorio sam se... ako ima pitanja budite slobodni....

pozdrav ph
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: ned 12 lis 2003, 21:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoji posebna web stranica posvečena duhovnoj glazbi
www.duhovna-scena.com
Na njoj možete nači i pjesmaricu sa preko 100 pjesama.
Isto tako mogu se nači i biografije mnogih izvođaća duhovne glazbe i još puno toga.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
zole

PostanoPostano: ned 12 lis 2003, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kao sto znamo, mi kao katolici ne bi trebali podrzavati sirenje mp3 datoteka, divxa... Zasto? Stoga sto se time ne stite autorska prava i time se ostecuje autora!
E sad prijedlog:
MOZE LI NETKO STUPITI U KONTAKT SA PJEVACIMA/GRUPAMA KOJE SU VOLJNE SVOJE PJESME STAVITI NA INTERNET ZA SLOBODAN DOWNLOAD??
Takvim pjevacima/grupama nudim web-stranicu, tj zauzvrat cu im napraviti web-stranicu pa cemo svi imati koristi. Imam prostora na serveru pa mogu drzat odredjeni broj pjesama... no to su vec moje brige... Jos jednom vas sve molim da pokusate odobrovoljiti nase drage glazbenike da pristanu staviti svoje stvari na net te time usrece mnoge koji traze duhovnu glazbu na internetu!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: uto 16 pro 2003, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
Takvim pjevacima/grupama nudim web-stranicu, tj zauzvrat cu im napraviti web-stranicu pa cemo svi imati koristi. Imam prostora na serveru pa mogu drzat odredjeni broj pjesama...

Bez Uvrede Zole, ali to je već netko pokušao napraviti, ali nije bilo baš nekog sluha! Mislim da ćeš lakše dobiti MP3-ce na web nego napraviti nekom izvođaču stranicu jako sretan

Ja sam ih do sada napravio preko 30! Mnogi od njih (više od 50%) nisu više nikad ni posjetili svoju stranicu, a kamoli poslali vijest da su nešto napravili, ili izdali! Shocked Al' što se tiće mp3-ca to bi moglo funkcionirati! Si zainteresiran za cooperation??? Prošnjofaj malo www.duhovna-scena.com (ako tebe, ali i druge zanima) pa da vidimo što bismo mogli zajedno! napraviti!

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: uto 16 pro 2003, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
MOZE LI NETKO STUPITI U KONTAKT SA PJEVACIMA/GRUPAMA KOJE SU VOLJNE SVOJE PJESME STAVITI NA INTERNET ZA SLOBODAN DOWNLOAD??!

... e ovo ja mogu učiniti!

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 1:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa naravno da sam zainteresiran za bilo koji oblik suradnje... Wink

Imam nesto duhovne glazbe u mp3 formatu kako domace tako i strane i sto se mene tice mogu vec sutra staviti na net stotinjak pjesama!

A ako imas kontakt s nekim izvodjacima, ajd ih jednostavno pitaj jesu li voljni svoje stvari staviti na net! Ako jesu onda cemo sve sto mozemo uploadati! Registrirao sam domenu duhovna-glazba.tk (bespla je), a nekih 100-tinjak datoteka mogu staviti na svoj prostor na faxu!
Na stranici katolici.org imaju nesto midi datoteka pa bi i s njima u suradnji mogli ubaciti i midije... napraviti pravu duhovno-glazbenu stranicu! Ukoliko to uspijemo onda cu ja probati malo prosiriti info o toj stranici na susjedne BiH i SiCG!

Ukoliko netko tko ovo cita ima jos nekih ideja, volio bih da se ukljuci u ovaj "dogovor"!

Eto, Tomislave, sto mislis o ovome?

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 13:29
PostNaslov : ..izvedivo
Citiraj i odgovori

Iskreno mislim da je izvedivo, ali ne baš na taj način! Prije svega ne vjerujem da bi se ljudima svidjela ideja da se Mp3-ce samo tako razdjele i nabacaju na jedan site. Molim te da pogledaš malo kako funkcionira naša ON line pjesmarica na DS! Naime to je cijela mašinerija koja omogučava pretraživanje, download, ali i praćenje korisnika ... tko što kako i koliko downloada! Autorska prava su prilično složena stvar i da bi sve to bilo legalno morali bismo tražiti na pismeno odobrenje svakog pojedninog autora i tako, ali moram malo o svemu dobro razmisliti vjerojatno neće biti problema! Ima naravno način da se to zaobiđe!

No ako bismo išli u realizaciju treba nam definitivno server na kojeg bi lupili cca 100 mp3-ca! Ja o tome razmišljam već niz godina, ali nisam uspio okupiti neki pravi tim koji bi to realizirao! Naime na DS bi mogli instalirati jedan novi sustav koji bi omogučio adekvatnu bazu podataka (po principu te pjesmarice), a same datoteke bi smjestili u zaštićeni direktorij na nekom drugom serveru jer je moj blago spor i blago prekapacitiran! To u pravilu nije problem jer ja samostalno radim software i sve, a jednio što trebam je odgovorna osoba koja bi administrirala sustav (tipa moderator) jer za to istinski nemam previše vremena! Administracija nije nešto posebno, upload novih stvari, helpDesk i sl...

U tom bi slučaju mogli napraviti nešto tipa TOP100 duhovne glazbe sa sustavom glasovanja s tim da bismo za svaku pjesmu izrezali insert koji bi dali freeware i za to nam ne trebaju nikava autorska prava. Izvođači koji bi željeli surađivati u tom bi slučaju mogli ustupiti cijelu pjesmu što bi mi vidno istaknuli i preporučili za download. U slučaju da pjesma bude na prvom mjestu onda bismo tražili od izvođača da nam ustupe cijeli original. Lista pjesama (100 kom) bi bila dinamička (promjenjljive pozicije i sadržaj liste), a na posebni prostor bi smo stavili listu od pet prijedloga! U slučaju da prijedlozi dobiju neki određeni prag glasova oni automatski ulaze na začelje liste! Glasovi bi se mogli brisati svaka tri mjeseca tako da bi prijedlozi uvijek imali šanse!

... imam sad tu još miljarde ideja (jer me to već dugo kopka), ali prvo mi morate reći što mislite o ovakvom sustavu! Mislim da bi to bio puno profesionalnije!

Što se tiće domene (duhovna-glazba.tk)! To mi se baš ne sviđa! Prvi i najvažniji razlog je taj što je to freeware domena bez koje možeš ostati u svakom trenutku jer ju svatko može kupiti za nekih stotinjak kuna! Druga stvar je stvaranje nove stanice o duhovnoj glazbi i veliki problem privlačenja korisnika! DS ima već profilirani krug ljudi koji su nam iskazali povjerenje i svojim se korisničkim podacima prijavili na sustav! Dnevno nas posjećuje preko 100 korisnika, dok je broj aktivnih (registriranih) korinsika premašio 500! To ipak nije mala brojka i mislim da su upravo ti ljudi zaslužili da dobe jedan ovakav sustav koji će DS prije ili kasnije morati realizirati.
Skrećem pažnju da mi nije namjera sve centralizirati na DS niti iskoristiti ljude u korist DS već iz praktičnih razloga smatram da je bolje kad već postoji stranica o suvremenoj duhovnoj gazbi iskoristiti i unaprijediti postojeće resurse nego graditi sve iz temelja.

Znam i to da bi bilo najjednostavnije sad napravit stranicu sa 100 linkova, uploadati ju sa još 100 mp3 fileova, ali kako će to izgledati i funkcionirati to je već druga pjesma! S druge strane ovakav sustav o kojem ja pričam možemo zajedničkim idejama i mojim znanjem o webu (a vjerujem da će nam se još netko pridružiti) realizirati za maksimalno 3 mjeseca!
U tom bismo periodu mogi okupiti i jedan tim koji će razgovarati sa izvođačima skicirati funkcije sustava i sve profilirati prema potrebama korisnika tog sustava!

Ma prijedlozi mi dolaze ko mutavi samo je stvar od kuda početi!

Lijepo vas sve pozdravljam i nadam se da se uskoro čujemo!

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 19:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka cast!!!

Volim suradjivati sa ljudima koji su puni ideja i sve shvacaju profesionalno!!!

Znaci, podrzavam te u svim tim prijedlozima, jer je i meni nesto slicno padalo na pamet!

Sto se tice domene, u pravu si da ju je moguce izgubiti!
Iskreno, moje misljenje jest da bi se ipak trebala "odvojiti" glazba! U samome pocetku ne! Znam da DS ima odredjeni rejting u Hrvatskoj, ali i izvan nje! Tu je naravno i newsletter! No, ono sto ja mislim jest da bi DS trebala nastaviti tradiciju pracenja svega na duhovnoj sceni, a da bi se trebala pojaviti bratska stranica (koja fizicki ne mora ni biti odvojena, samo domenom) koja bi sadrzavala glazbene datoteke i, kako to prilici takvim stranicama, neke linkove na stranice programa za slusanje/snimanje/konvertiranje takvih datoteka... Pretpostavljam da me razumijes!
Jos jedna stvar, nekako mi se cini da je "osvjezavanje" svaka tri mjeseca predugo! No, to isto tako ovisi i o korisnicima koji bi posjecivali tu stranicu i njihovoj volji i zelji za promjenama glazbe!

Eto, sve u svemu, nudim ti svoju pomoc u onoj mjeri koliko imam slobodnog vremena i prostora na serveru! hehe

Ako si u mogucnosti, bilo bi zgodno odmah krenuti u akciju pa mozda za pocetak staviti nekoliko Bozicnih stvari! U okrilju DS-a naravno!
A ako mozes kontaktirati izvodjace, mozda su neki vec sada zainteresirani za suradnju! Uostalom, ovo im je i besplatna promocija! Wink

Nadam se da sam uspio biti jasan, no ako sam nesto zapetljo, slobodno reci...

zole

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je li moguće da od ovoliko članova ovoga foruma samo dvojica imaju što reći u vezi duhovne glazbe na internetu???

zole

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam se sjetio da ne bi bilo lose napraviti anketu o tome koliko je zapravo potrebna takva stranica!

Prototip sam napravio na forumu, mozes ju pogledati pod "Ankete"

Mislim da ne bi bilo lose kad bi napravio slicnu takvu na DS-u!

I trebalo bi onda kontaktirati i ove stranice koje imaju prilican broj posjetitelja:

www.katolici.org
www.skac.hr

...i mozda jos poneku za koju ja ne znam!

Sto mislis o tome?

Tomislav

PostanoPostano: sri 17 pro 2003, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo ovako ...

Sad imam gužvu oko Božićnih koncerata i još radim par aplikacija za DS (treba pokrpati zakrpe:-), al to će valjda biti gotovo poslije nove godine!

Do tog datuma ćemo obojica malo razgovarati s ljudima i vidjeti koliko ih možemo skupiti! Ja ću pokušati malo poazgovarati s izvođačima!

Čujemo se mi i prije SVAKAKO!!!

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: čet 18 pro 2003, 0:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

oki!!! Smile

sretno sa krpanjem Wink

nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 23 pro 2003, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
je li moguće da od ovoliko članova ovoga foruma samo dvojica imaju što reći u vezi duhovne glazbe na internetu???

pozdravljam sve ideje vezane za duhovnu glazbu. nemam iskustva sa glazbom na internetu, ali bit će mi drago ako je budem mogla poslušati - što više. zadnjih godina slušam gotovo isključivo duhovnu glazbu, ali moram priznati da sam do sad upoznala samo nekoliko izvođača i nosača zvuka(nije neki izbor u mome gradu ili barem nisam upućena). i zato - samo naprijed............
Tomislav

PostanoPostano: pon 12 sij 2004, 10:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle evo mene!

Nemam dobre vijesti! Još nisam pokrpao DS, a niknulo je još hrpa drugih poslova! Počeo je i faks tako da vremena ima sve manje! Evo baš sam sad na pauzi između predavanja pa da je iskoristim malo kvalitetnije Wink

Trebali bismo u svakom slučaju početi. Za početak trebamo ekipu koja će raditi na ovome. Idemo se prvo svi predstaviti u par riječi i ponuditi ono što imamo. Dakle:

Puno ime i prezime: TOMISLAV UROIĆ. Ja imam nešto znanja o webu! Već sam ponudio izradu sustava. Ako još netko programira u tom slučaju bi išli na varjantu PHP + MySQL baza! Realizacija nije problem ali bi trebao još nekoliko glava koje će sjesti i od prilike nacrtati sve funkcija koje će sustav imati osim naravno liste na kojoj će se vrtiti Mp3-ce je to je njegova osnovna funckija!
Inače sam student (4 godina) na FOI-u u Varaždinu, a živim u Novom Marofu! Hobi mi je DS i sviranje bubnjeva Wink
Kao urednik DS pozivam sve da se uključe u ovaj tim i da pošalju drugima link ovog Foruma da se svi zajedno ovdje možemo dogovarati o nastavku projekta.

A sad ostali ... nemojte se sramiti. Treba nam svaka ideja, svatko je vrijedan, dostojan, pametan, kreativan i td.

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
bluesgogo

PostanoPostano: pon 12 sij 2004, 18:02
PostNaslov : Pozdrav svima, a pogotovu Tomislavu
Citiraj i odgovori

Exclamation Evo upravo citam o vasim prijedlogima u svezi Mp3-a i kontaktiranja sa izvodjacima i autorima. Pohvalno je to za citati od mladih ljudi koji bi htjeli pokrenuti jednu takvu VELIKU inicijativu. Posto me Tomislav vec pozna eto da se predstavim:
moje ime je Goran Rakusa,zivim i radim u Koprivnici i bavim se muzikom skoro isto toliko koliko i sa Internetom(skoro21 godinu).
Posjedujem svoj obrt za Tehnologiju i razvoj Informatike.
ok,to je o meni, sto se tice izrada stranica za autore i izvodjace mogu reci da to i nije nekakva dobra ideja,jer sama stranica jednog izvodjaca ne znaci mnogo, ali kada bi stranica (kao duhovna-Scena) imala raznovrsne izvodjace u jednom krugu i (u dogovoru sa njima) postavljeno bili MP3 formati onda bi to imalo smisla.Tomislav zna sto znaci AUTORSKA PRAVA,znaci prvo treba od njih poceti .Sto se prostora tice normalno kao takav obrt ima se nekada i previse(heheh da se malo nasalim),ali trebat ce jer mp3 uzimaju jako mnogo prostora.Mislim da je cak u interesu izvodjaca da kada vam dostupe prava za njihove skladbe ,trebalo bi te melodije sazeti na max. 1mb, tj. ne cijela melodija neke doticne stvari nego jedan odredjeni dio , no to se ovisi o dogovoru i prostoru.
Znam o tim stvarima kad sam i sam jedan od registriranih autora.
lijepi pozdrav do slijedec upia
goran, www.innovaet.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Dado

PostanoPostano: pon 19 sij 2004, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ovako...
Nije mi se bas dalo previse citati one duuuugacke postove, pa mozda i ponavljam necije rijeci, ali sta se sad moze...

Uglavnom, malo mi je zao da izvodjaci duhovne glazbe prave glazbu zbog profita - to bi bilo kao kad bi svake nedjelje isli na Svetu Misu a poslije nam netko to plati. Mislim, ako cemo praviti glazbu u kojoj se slavi Isusa onda bismo tu glazbu trebali siriti besplatno, nije li tako?!?! Mozda sam idealist, ali mislim da sam u pravu.

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pon 19 sij 2004, 19:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ne rade to ljudi iz vlastite koristi, vecinom se ne proda toliko da bi bilo neke zarade, ali znas li koliko kosta samo izdavanje cda? I jos ako neko ulozi malo vise, uradi kvalitetnije, sto je rijetko kod nas, no ipak se cifre krecu do brojki za koje mnogi moraju puno ulagat, zrtvovat, posudjivat.. na kraju sta je lose da ljudi zarade od svog truda? A vecinom ti novci idu u neke humanitarne svrhe, ili u fondove zupa. Mislim da ti je analogija s odlaskom na Misu potpuno pogresna. Vjerojatno ne znas koliko obican zboras potrosi vremena tjedno na probe da bi pjevao na toj jednoj Misi na koju si i ti dosao. I sve to radi besplatno. No, kad ulozi jos vise truda, vremena, zivaca, i jos k tome poprilicnu kolicinu novca, ti to usporedjujes sa svojim odlaskom na Misu.

No, slazem se da bi bilo fora napraviti neki top30, (ne vise, jer se ni ne "proizvodi" vise glazbe) pa da to polako kruzi po top ljestvici, da se pjesme prebrzo ne potrose. Svaki tjedan 2-3 prijedloga... Stavit 30 odsjecaka pjesama, pa nek ljudi skidaju, glasaju, dapace ocjenjuju (5,4,3,2,1, kaktus:-)) to bi bas bilo poticajno. A onih prvih 5 stavit sa strane u komadu da se moze skinuti, pa bi onda ljudi imali i razloga glasat za pojedinu pjesmu, ako im je zbilja dobra, jer bi je ako bude visoko na ljestvici, kao zasluzenu nagradu mogli skinut. Bas super!

I samo jos nesto, nisam za "legalizaciju" duhovnih MP3-a, iako je to jedan posten format-servis, koji je u komercijalnoj glazbi razuman odgovor na nerazumno visoke cijene CD-a. No, u duhovnoj glazbi to ne drzi vodu, s obzirom da se vecina cda moze nabaviti za nekih 60-80kn. Na promocijama i manje (50). A to je ok, s obzirom na troskove snimanja, iznajmljivanja studija, printanja knizica, pa i samih CDa, a da kroz sve to ne spominjem i neki trud glazbenika. Mislim da to sto sam nabrojao vrijedi 2 pizze, ili 4-5 cuga. Nije previse! Iako je Hrvatska zemlja sa slabim standardom kafici su nam svejedno puni, voze se skupi autici, 40% ljudi ima racunala ili pristup Internetu, pa onda moze i duhovna glazba imat neku cijenu!

Znas sta...
zole

PostanoPostano: sri 21 sij 2004, 10:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf... vidim da su se strasti uzburkale i.... bas mi je drago Smile

To pokazuje kako nismo mrtvi i kako smo mladi ljudi koji ce u zaru mladenacke poletnosti svasta reci i pomisliti...

Iako se na prvi pogled cini nemogucim, slazem se i sa jednim i sa drugim!
Naravno da je izdavanje cd-ova (i opcenito priprema, instrumenti, vrijeme) skupo, no isto tako svatko od nas radi nesto (npr. moj smjer-informatika). Hocu li ja besplatno uraditi neke stranice i hocu li ja darovati svoje vrijeme, aparate (instrumente) i sl. u "sluzbu Crkve" to je mmoja vlastita volja... Opet, mozda ces reci kako se ni to ne moze usporedjivati... no ja cu naglasiti - mozda!!! hehe

Naravno da svatko misli sve najbolje o svome radu i djelovanju u drustvu, jer da nije tako bili bi nesretna bica, prakticki bez nekog zivotnog cilja! Stoga smo osjetljivi ako nam netko, makar i slucajno i nezlonamjerno, ukaze na neki nedostatak u toj nasoj zrtvi!
Gandalfe, mislim da razumijes i sve nas koji nismo toliko angazirani oko glazbe, ali mozda na drugim podrucjima jesmo, i to "za dzabe"...
No, da ne mislis kako te napadam ili obezvrjedjujemvas rad... NE!!! Dapace, jedna ste od najkvalitetnijih skupina koje izvode duhovnu glazbu i samim time zasluzujete da vam se kupi cd. No, onaj tvoj prijedlog o topu 30 (demo mp3) i top 5 (kompletam mp3) mi se jako, jako svidja... Mislim da ce se tako uz Fidese, pojaviti jos koja grupa, ili cak anonimni izvodjac koji ce postici neki uspijeh... Uvjeren sam da cete im vi svojim iskustvom pomoci da i oni postanu "malo jaci", tako da nam i duhovna scena (ne mislim na web-stranicu, nego opcenito) postane kvalitetnija!

Inace, da ne zaboravim, zovem se Zoran, studiram matematiku i informatiku. Sam za sebe reci cu kako znam jako malo sto se web-programiranja tice, mozda malo vise sto se tice programiranja u c-u!
Ukoliko bilo tko od vas treba kakvu pomoc, neka mi se javi i ako budem u mogucnosti svakako cu mu pomoci... mozda cak i besplatno.... Laughing

Drustvo, uzivajte i recite svoje misljenje...

davorseljan

PostanoPostano: pet 23 sij 2004, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
Ove nedjelje održat će se čak dva duhovno - glazbena događaja.
U Zagrebu će se održat Don Bosco fest 2004 u crkvi Marija Pomoćnica na Knežiji. Poćetak je u 20 sati, a kako doznajem izvest će se čak dvadeset skladbi.
U Nacionalnom Svetištu Majke Božje Bistićke u nedjelju u 17 počet će koncert povodom 150 radijske emisije 'Glas Srca' koja se emitira na Radiju Marija Bistrica. Nastupit će poznati izvođaći duhovne glazbe.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Tomislav

PostanoPostano: ned 25 sij 2004, 10:20
PostNaslov : da malo rezimiramo
Citiraj i odgovori

Dakle polako se javljamo i neke se stvari počinju kristalizirati.
Ideja o top30 je OK. Dakle 30 pjesama lupiti na listu pa nek se bore za top5 koje se mogu dowloadati. Možda da samo dopunim sa jednim prijedlogom:

Da nebi ljudi glasali za imena ili za nazive pjesama ajde da ipak omogućimo jednominutni insert za svaku pjesmu pa da svatko može barem na kratko čuti o čemu se radi. To nije problem COOL EDIT-om izrežemo npr. refern i kodiramo u mp3. Istodobno ubacimo i cijelu pjesmu, pa kad se pjesma pojavi među top 5 da joj se omogući cjeloviti dowload?

Jel to previše komplicirano ili bi bilo izvedivo!?

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
zole

PostanoPostano: ned 25 sij 2004, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa, iskreno, tako sam ja to i shvatio... Mislim da bi bilo smjesno napisati samo autora i ime pjesme pa da se ljudi odlucuju...

Kvalitetnije rjesenje svakako je da se uradi jedno-minutni isjecak... ili npr. pocetak pjesme do kraja prvog refrena (pa koliko ispadne). S Cool Editom je definitivno vrlo jednostavno takvo sto napraviti...

Na serveru ce biti dovoljno mjesta da se stavi i demo i original verzija pjesme. Pa ce se onda "zabrane" i "dopustenja" skidanja pjesama (ovisno je li u top 5 ili ne) biti cisto softverske prirode sto vjerujem da nece biti problem za tebe Tomislave...

Sto ostali misle o tome?

Tomislav

PostanoPostano: pon 26 sij 2004, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

apsolutno nema problema!

Nego što smo s autorskim pravima i odakle ćemo crpiti mp3-ce! Čudi me što se nitko malo kompetentniji nije uključio u raspravu???

Što mislite dal je bolje razgovarati s izvođačima ili sa izdavačima (verbum, HKR ...)???

Tomislav Uroić

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 26 sij 2004, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej ljudi moji ja nisam kompetentna al sviđaju mi se vaše zamisli...
Dado

PostanoPostano: pon 26 sij 2004, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalfe, JA ZNAM koliko jedan prosjecan zboras utrosi vremena da uvjezba to sto pjeva na misi - naime, i mi u frami pjevamo mise i mi se zivciramo oko toga, nekad se i posvadjamo, organiziramo tu i tamo koju priredbu ili akciju - a sve besplatno. Zato, nemoj misliti da govorim bez ikakvih argumenata. Cak i mislim da mi (a vjerujem i drugima) upravo to sto je besplatno i donosi toliko uzivancije u svemu tome - jer znam da to radim za Boga i samo za Boga.

Sto se tice troskova izdavanja CDa, znam ponesto i o tome - naime, nesto vise od 10ak godina sam svirao u tamburaskom orkestru OGS Dora Pejacevic u Nasicama i izdali smo tri CDa (od kojih 2 za Croatia Records - dakle, ne amaterski). Istina, troskovi su veliki, ali veliku vecinu njih mogu pokriti sponzori - koji se MOGU naci.

A i jos uz to - mislim da vecini ljudi koji slusaju duhovnu glazbu uopce nije potrebna knjizica u CDu - nego im je bitna sama glazba. Sto se mene tice, cak mi ni marka CDa nije bitna - a posto je cijena CDa u veleprodaji STVARNO niska, to i nisu tako veliki troskovi. Dakle, po mom misljenju, "usminkani" CDi bi se trebali praviti jedino za svrhu promoviranja katolickih bandova i vjere medju ljudima koji nisu (toliki) vjernici, a ostalima pruziti priliku da nadju glazbu na internetu.

Sto se tice usporedbe CD=2-3 pizze, Evo ja osobno ne znam kada sam zadnji put narucio pizzu (ne zato sto mi se ne jede nego zato sto nemam novaca). Za kompjuter sam jako puno stedio i odrekao se dosta stvari. Mislim da ipak ne mozes praviti takve usporedbe. Mnogi ljudi koji bi rado poslusali duhovne pjesme cak i nemaju kompjuter - pa zasto im ne pruziti priliku da cuju te pjesme na "piratskom" CDu?

Ne da vjerujem nego ZNAM iz osobnog iskustva da iza jednog CDa stoji uzasno puno rada i nervoze i padanja s nogu, i ne bih volio da mislis da ja to ne cijenim - ipak, mislim da se naplacivanje moze smanjiti - ili bar cijene svesti na simbolicnu sumu.

Eto...

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.