HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 19:07. Pogledaj neodgovorene postove
Život u Dubrovniku?????
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Filotea

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 10:00
PostNaslov : Å½ivot u Dubrovniku?????
Citiraj i odgovori

Dajte malo dubrovĆØani priĆØajte mi, kako je u vaÅ”em gradu preko zime, tj.izvan tuistiĆØke sezone.RazmiÅ”ljam živjeti tamo jedno vrijeme:)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
eiremore

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 02 lis 2004, 11:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

svako malo skoknen do ove teme da vidin jel iko Å”ta odgovorio na ovo. i svaki put se iznenadin. pa i mene zanima... neman sliku života u dubrovniku, ono Å”ta vidin po televiziji su viÅ”e reklame turistiĆØke zajednice, i sve idiliĆØno, i opet nekako povrÅ”no. zar se o dubrovniku nema Å”ta reƦi?

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 9:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ipak je Dubrovnik Dubrovnik. Turizam cvjeta, dolaze Francuzi(to sam ĆØuo na televiziji), makar nisam nikad bio u Dubrovniku.

Je li istina, DubrovĆØani i DubrovĆØanke?
Laughing Laughing Laughing
Dara

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije,jer sam ja bila sedam dana u dubrovniku,i tamo nema zivota preko dana,ali ima preko noci,ali samo do 3h ujutro,neznam dali su napravili koje promjene,a za pogledat je jedino stredun i dvorci,plaza je kamenita samo je jedna ili dvije gdje mozez uci u vodu,nije da sad vrjedjam du ali to je stvarnost,bar za vrime kada sam ja bila dole,cisto se nadan da ce me koji dubrovcanin ispraviti,ali to je ono sto sam ja opazila
eiremore

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 10:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa to van ja i govorin.. nijednoga dubrovĆØanina da nas ispravi i uputi.. svagdi moÅ” ĆØut o dubrovniku, al nigdi o svakodnevnome egzistiranju u potonjemu.. Å”ta rade ljudi doli, di izlaze, kakve su jin zanimacije,... pitan za dubrovnik ka grad stalnoga boravka, a ne turistiĆØke destinacije

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Srki

PostanoPostano: pet 14 lis 2005, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ProÅ”la godina i jedan dan od zadnjeg posta na ovoj temi,pa da je malo oživimo. Pa Å”ta vas nema viÅ”e DubrovĆØana? place
ivoo

PostanoPostano: sub 11 vel 2006, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A kakva je to plaža kamenita? Rolling Eyes
Kaže dara da nema života po danu veƦ samo po noƦi, ne znam na kakav život misliÅ” al vjerojatno ti je ĆØudno Å”to ljeti kad je temperatura 32 u hladu nema na ulicama puno ljudi. Ako i ima to su obiĆØno turisti. Plaže su obiĆØno pjeÅ”Ć¦ane a ljudi su kao i u ostalim dijelovima Hrvatske veliki, mali, smijeÅ”ni, dosadni, zanimljivi, ozbiljni itd, a sad Å”to se tiĆØe onih koji bi ovdje željeli stalno boraviti pa recimo klima je super, npr i danas je bio jedan lijepi proljetni dan, dok recimo za neke stvari je ipak sve jako daleko od Dubrovnika. Razz
sike

PostanoPostano: čet 02 ožu 2006, 23:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Budite ponosni, DubrovĆØani! jako sretan

Najpoznatiji svjetski izdavaĆØ turistiĆØkih vodiĆØa Lonely Planet u svom je novom izdanju The Cities Book proglasio Dubrovnik 59. najboljim gradom na svijetu.

The Cities Book ne Å”tedi hvale kad opisuje Dubrovnik. "Draž ĆØarobnog utvrĆ°enog grada, koji rese prekrasne renesansne skulpture i kamenom poploĆØane ulice, oživjela je cijelo podruĆØje, stvorivÅ”i DubrovaĆØku rivijeru u kojoj su jednako dobrodoÅ”li oni koji samo dolaze u posjet i oni koji tamo dolaze živjeti."

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma da mi je znati kojih je to 58 gradova bolje razmislja

Nego izgleda da je tamo nekim strancima grad zanimljiviji nego naÅ”im forumaÅ”ima koji bi rado ulazili u vodu umjesto da odu na pjeÅ”Ć¦anu plažu i uĆ°u u more kupa se
Moapka

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubrovnik! Divan grad za mlade i zaljubljene. Wink
I ovog ljeta sam ga posjetila na par dana. Istina u 7 sati nemaÅ” gdje popiti kavu niti otiƦi na WC. belji se
Ali je nezaboravan pogled sa MinĆØete ili sa Lovrijenca, a noƦne Å”etnje Gracom ili maÅ”tarenje na Porporeli. Twisted Evil
Ma Dubrovnik je za 5 Exclamation
Kristijan

PostanoPostano: sri 02 svi 2007, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo mene, DubrovĆØana, tu meĆ°u vama, valjda sam endem svoje vrste!! Pitate kako je živjeti dolje? Ne baÅ” tako savrÅ”eno kako mnogi misle... ƈesto se ljudi dolje naÅ”ale pa kažu: "Neki ljudi imaju tu sreƦu živjeti u Dubrovniku. Ostali to nemaju ali imaju sve ostalo!" Shocked

Život je skup i vjeĆØito trĆØiÅ” za obvezama... Svaka sitnica se mora naruĆØivati iz Zagreba, na sve ĆØekaÅ” eonima... Ljeti je straviĆØna gužva i izgubiÅ” živce u kolonama, bilo da si vozaĆØ, bilo pjeÅ”ak! A zimi se Grad pretvori u Grad duhova. Tek se poneki entuzijastiĆØni domorodac bori s orkanskom burom dok Å”eƦe Uvalom...

Ali istina je da je to najljepÅ”i grad na svijetu. Spomenici su predivni, crkve prelijepe... Moja najdraža je crkva sv. Ignacija pokraj moje Å”kole (bivÅ”e), isusovaĆØke klasiĆØne gimnazije. Apsolutno svaki komadiƦ zida je oslikan prizorima iz života Krista ili sv. Ignacija...

Sad sam veƦ malo off topic, sorry... Uglavnom, pitajte sve Å”to vas zanima u vezi životarenja dolje u provinciji, rado Ʀu s nekim to podijeliti... Ljude u Zg obiĆØno fascinira kad kažem da sam iz Grada jako sretan

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: sri 02 svi 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moapka napisa:
Istina u 7 sati nemaÅ” gdje popiti kavu niti otiƦi na WC.

Potpuno pravo imaÅ”!!! Ja sam ĆØekao do 9 da se otvore pekare, a krepavah od gladi!!! Ma tako mi nedostaje ta ležernost:))))

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
robert

PostanoPostano: sri 02 svi 2007, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@Kiki pa barem u gradu pekare rade non stop, valjda si kucao na kriva vrata.
Ja vam ne mogu previÅ”e posvjedoĆØiti Å”to vas zanima...kad sam bio 15 godina mlaĆ°i bilo je drukĆØije, viÅ”e života, zabave, koncerata...
Sad je to nekako splasnulo. Zakoni se promijenili, a i ja.
Grad je uglavnom preskup, primanja mala, za razliku od npr Zagreba gdje je obratno..., iako bi trebalo niÅ”ta nije podreĆ°eno turizmu, jedinoj pozitivnoj gospodarskoj grani Dubrovnika, za razliku od npr Rima koji i skuplji ali je zato sve podreĆ°eno turizmu.
Ako tražite plaže odite van Dubrovnika, Mlini, Soline, Plat, ili zapadnije Zaton, OraÅ”ac, BrseĆØine, kao i otoke Kalamota , Lopud.
Kavu ne pijte na Stradunu a i ne jedite ako ne morate, osim ako vam roditelji imaju vladina primanja. Laughing

InaĆØe se u Dubrovniku može vidjeti jako lijepih stvari osobito u Starom Gradu da ne nabrajam crkve i samostane od kojih se ne zna koja je ljepÅ”a i vrijednija, obilazak zidina, ne propustite akvarij , a ni muzeje.
Šetnja Uvalom pa prema Babin kuku uz more, kao i Ŕetnice u Mlinima i Cavtatu.
Susret molitvene zajednice mladih Sv. Križ ponedjeljkom iza veƦernje mise i klanjanje Presvetom.

Aj pitajte konkretno Å”to koga zanima, jer ovako je teÅ”ko sve reƦi.

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: uto 03 vel 2009, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislila sam se dal je ovo pravo misto da ĆØestitam DubrovĆØanima (a ode ih je malo) dan Sv. Vlaha... Bar danas bi Dubrovnik triba bit malo življi nego ostale dane zimi... Pa DubrovĆØani naÅ”i lipi uživajte

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
robert

PostanoPostano: uto 03 vel 2009, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala!
U pravu si. Danas je u Gradu predivno i sveĆØano bez obzira na jugo i po koju kap kiÅ”e. Upravo smo se vratili, djeca se umorila, a i mene su neÅ”to leĆ°a stisnula. PoĆØastili smo naÅ”eg Parca, popratili MoƦi preko straduna, grliĆØali se i pjevali. Raduje me Å”to svake godine sve viÅ”e župa sudjeluje u ovoj festi. Barjaci su se zavijorili pred crkvom Sv. Vlaha u njegovu ĆØast, da i dalje zagovara mir i blagoslov ovoga grada i puka kod Gospodina.
Živio Sveti Vlaho!

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 03 vel 2009, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja se pridružujem ĆØestitkama!
zadnji put sam bio na feŔti prije 6-7 g.. Predugo... jako sretan

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Felicita

PostanoPostano: uto 10 vel 2009, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zanima postoji li u Dubrovniku kakav studentski život, kako je to sve organizirano, imate li menzu i ostale pogodnosti koje uživaju studenti, kako to sve Å”tima? DogaĆ°a li se Å”to po tom pitanju?

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.