HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 stu 2019, 9:28. Pogledaj neodgovorene postove
Roditeljstvo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 13:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

natty,da si i htjela lijepŔe i bolje ne bi se mogla izraziti od ovog posta!
Eh,kad bi bar svaki roditelj tako razmiŔljao..
Nek tebe i tvoju malenu Marija vjecno zagovara kod naseg Oca!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

htjela bih s vama podjeliti jednu priĆØu koja me duboko dirnula kad sam je ĆØula...

Jedan krÅ”Ć¦asnki braĆØni par imao je predivnu Å”estogodiÅ”nju djevojĆØicu koju su veoma voljeli. No ona se odjednom teÅ”ko razboljela i umrla. Roditelji su bili satrveni od boli, ali su snagu crpili iz Gospodina. Na pogrebu njihove male djevojĆØice ljudi nisu shvaƦali njihovu snagu. PriÅ”lĆØi su im neki prijatelji koji nisu vjerovali i upitali ih:
"Kako vi joÅ” možete biti vjerni tom Bogu koji vam je oduzeo ono najdraže, vaÅ”u djevojĆØicu."
A roditelji odgovore:
"Varate se, nije ju on nama oduzeo... On nam je dao veliku milost."
"Kako to mislite?"
"Godpodin nas je neizmjerno blagoslovio posudivÅ”i nam takvu djevojĆØicu na 6 godina. To mi zovemo miloÅ”Ć¦u."

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
xs...

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 19:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je stvarno predivno kada netko u tako teŔkom trenutku tako razmiŔlja...

Smile-
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doista,zar neŔto Ŕto imamo na ovom svijetu možemo nazvati svojim?
Pa sve Å”to imamo je od Boga!Bog nam je sve povjerio na ĆØuvanje,pa je i svoga Sina dao ljudima da ga ĆØuvaju 30 godina.
Hvala ti Heart na ovoj prekrasnoj priĆØi!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Andy

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 17:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong, ovo je stvarno za razmiŔljanje... Rolling Eyes
baÅ” si me dirnula...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
xs...

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 17:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo sam proĆØitala knjigu Michele Zanzucchi: "Ja imam sve", knjigu o djevoci koja je umrla sa 18 god od karcinoma ali do zadnjeg trena je rasla u svojoj vjeri uz Isusa. Odbila je morfi kojim su joj ljeĆØnici ublažavali bolove jer je htjela sve svoje trenutke LJUBITI ... Zaista je imala sve , imala je Isusa...
ProĆØitajet tu knjigu, predivna je...

Smile-
heartsong

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

niŔta nije uistinu naŔe... kad to shvatiŔ spoznajeŔ koliko si blagoslovljen Ŕto živiŔ!! Što imaŔ svoj kvadratni centimetar pod suncem!

pokuÅ”at Ʀu nabaviti tu knjigu i ĆØitat Ʀu je.. Hvala xs... na preporuci!!! Laughing

odmah se sjetim djeĆØaka po kojem sam uzela nick za ovaj forum. Boluje od rijetke bolesti, mislim da je to jedna vrsta celebralne paralize. Ima devet godina i joÅ” jako malo vremena. (ali zato i dalje zaĆØuĆ°uje ĆØudo Å”to je oborio sve rekorde i predviĆ°anja koliko je zapravo poživio!)
Ima, dakle, devet godina i nevjerojatnu mudrost koja proizlazi iz pouzdanja u Boga... nevjerojatno...

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Andy

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dok takve stvari ĆØujem, onda me bude stvarno sram.... sram toga kako se ja nekad nezahvalno i sebiĆØno ponaÅ”am!!! place
heartsong

PostanoPostano: sri 20 lis 2004, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kaj ne? meni je isto tak... ali onda shvatiÅ” kako ti zbilja trebaju one sitne svakodneven loÅ”e stvari koje te izbace iz takta da shvatiÅ” koliko je predivan Isus... a On daje snagu dovoljno u svakoj situaciji, pa mislim da bi i nas iznenadil koliĆØinom snage koju bi nam darovao da se naĆ°emo u sliĆØnoj situaciji...

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
xs...

PostanoPostano: čet 21 lis 2004, 5:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi su grozni. Film Pasija je to najbolje pokazao, Å”to su mu sve uĆØinili...
Kada stvarno u životu sretneŔ tako nekoga shvatiŔ koliko smo mu nezahvalni i skroz neŔto nakukavamo i tražimo umjesto da ga ljubimo i svaki dan zahvaljujemo za taj trenutak koji nam poklanja i iznova novu Ŕansu da budemo bolji...

Smile-
majĆØika

PostanoPostano: sub 23 lis 2004, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost nisam do sada zaŔla (a ni primjetila) ovu divnu raspravu.
Ja sam roditeljica dvoje predivne moje i Božje djece. Sin koji Ʀe na DuÅ”ni dan napuniti 9 god. roĆ°en je mrtav- lijeĆØniĆØkom krivicom. Tri puta u raĆ°aoni pred mojim oĆØima reanimiran, 7 dana upitan mu je bio život, kasnije 8 mj. nisu znali hoƦe li biti oÅ”teƦen (ni umno ni tjelesno). Nemoram vam upƦe reƦi kako nam je svima bilo teÅ”ko, no molitva mi je davala snage. Nikada nisam tražila da mi Bog mora dati to dijete (u smislu da ne smije umrijeti), veƦ dapaĆØe, molila sam ako ga želi da ga uzme Å”to prije, jer ga joÅ” nisam ni upoznala, a ako ga ipak odluĆØi ostaviti meni neka to bude Njegova volja. Bogu hvala, on je najnormalnije dijete i mogu s ponosom reƦi obožava crkvu, vjeronauk i sve u vjeri. Kada je bio 4,5 god. ostala sam ponovno trudna i mnogi su me pitali kako sam to dopustila (??), jel se ne bojim zbog svega Å”to smo proÅ”li s Domagojem i sl. budalaÅ”tine. Naravno da se nisam bojala, jer sam s ljudske strane uĆØinila sve da bude dobro. I zaista, rodila sam (carskim) moju curu koja je sada 5 god. i radost svih nas. Sve je bilo u redu.
Dakako, cijepivo protiv roditeljske brige ne postoji, no sputavati dijete zbog svoga straha ne vodi dobru. Ponekad moram pregristi i reƦi DA, a ne sviĆ°a mi se to. Jedna od mjera kojoj sam pribjegla je mobitel, ali zovem sina rijetko, tek zaista ako mislim da pretjera s kaÅ”njenjem.
Oboje se bave sportom iĆØesto su na treninzima, a dok trening traje nastojim biti izvan prostora i ne brinuti se da im se neÅ”to ne dogodi (i to sam vježbala).
No, svaki dan Bogu zahvaljujem na njima, kƦer kad pitate Å”to je ona meni kaže: Božji dar.
Sorry, ako sam pretjerala no nadoknaĆ°ujem ono Å”to se nisam ranije javila.

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
xs...

PostanoPostano: sub 23 lis 2004, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve ove priƦe me tako diraju...
MajĆØika stvarno si divna... malo je onih koji imaju vjeru kao ti...
Kada je ona djevojka umrla njezini roditelji su rekli:" Bog dao, Bog uzeo, blagoslovljen budi Bog!"
NaÅ” život je u njegovim rukama, samo se trebamo prepustiti njegovom naumu i sve Ʀe biti super, baÅ” onako kako treba...

Smile-
majĆØika

PostanoPostano: sub 23 lis 2004, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znate, dok sam joÅ” bila u bolnici i kad su mi rekli da ne znaju hoƦe li moje dijete preživjeti zvala sam svog prijatelja sveƦenika da doĆ°e. LijeĆØnik ga je pustio zajedno samnom do inkubatora (bili smo zamaskirani preko glave u ona zelena odijela) i prije nego smo zapoĆØeli molitvu ja sam molila: Bože, ako ƦeÅ” mi ga ostaviti, daj mi nekakav, ali bilo kakav znak, bit Ʀe mi lakÅ”e", tada je Dodo (tako sada zovemo mog sina) spavao, meĆ°utim, tijekom molitve otvorio je nakratko oĆØi i ruĆØicom (koja je bila stisnuta u Å”aku zbog natekline na mozgu koja je pritiskala vrhove živaca) samo reÅ”ao preko stranice inkubatora i ponovno zaspao. Zahvalna Bogu tada su se moje molitve upravile da mu bude bolje i da Å”to prije bude prava beba.

majĆØika

PostanoPostano: sub 23 lis 2004, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zapravo, htjedoh reƦi da Bog itekako zna gdje su naÅ”e granice, a onda nam Å”alje pomoƦ i snagu.

sike

PostanoPostano: pon 25 lis 2004, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MajĆØika,po postovima kao Å”to su ovi tvoji,ovaj forum je veliko bogatstvo za sve nas i tu ispunjava svoju svrhu- da uĆØimo jedni od drugih.
Hvala ti!
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 26 lis 2004, 6:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga MajĆØika, ja eto mislim da ne piÅ”eÅ” iÅ”ta posebno.
Ravnoteže i iskrenosti radi ...
sike

PostanoPostano: uto 26 lis 2004, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek veƦina dobiva,zato majĆØika - svaka ti ĆØast na svemu Å”to si napisala!
majĆØika

PostanoPostano: uto 26 lis 2004, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UopƦe se ne dam pokolebati, koliko god me frajer želio isprovocirati (i to ne samo na ovoj temi), samo mi se kristalizira predpostavka kako njegov nick odražava želju,a ne njegovu osobu. Å to se tiƦe moje priĆØe- proÅ”la sam svaÅ”ta u životu, ovo je tek dio cijele moje životne priĆØe i NIKADA nisam u Boga posumnjala, pa tako i sada vjerujem da Ʀe i frajer jednom izaƦi na pravi put. Usput, lako je misliti kako je drugome bilo lakÅ”e nego nama. Samo ti frajeru želim iz dna duÅ”e da nikada ne proživiÅ” ovo Å”to sam ja-ĆØak ni djeliƦ svega.

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SvaŔta si tu napisala ... kako me samo dobro poznajeŔ.
majĆØika

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 6:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na žalost, ne poznajem te osim tvojih rijeĆØi foruma, uopƦe, no mislim da netko tko doživi pravo iskustvo vjere, ili zaista živi svoju vjeru, ili samo duboko vjeruje, ne može ovako razmiÅ”ljati!

Gost

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majĆØika, pa reci ti naman otkud ti da frajer nije na pravome putu,
stvarno hrabra pretpostavka..
[Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 8:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MajĆØika, objasni mi Å”to si htjela reƦi.
Doista ne razumijem.
Napominjem da se ti osvrĆØeÅ” na rijeĆØi, a da one mogu biti shvaƦene krivo.

PS Apostolima je Isus navjeÅ”tao, no oni su se ipak pokolebali po Njegovoj smrti. Kasnije, po Duhu kojeg su primili sve su razumijeli. Dakle, iste one rijeĆØi koje se primali od Isusa dok je bio na zemlji s njima.
Daleko od mene da se Isusom usporeĆ°ujem, ali hoƦu reƦi kako su ĆØesto rijeĆØi nedovoljne i ako se ĆØovjek njima zabarakadira da to onda znade biti nepremostiva prepreka.
majĆØika

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZakljuĆØih to (ne tvrdim ali razmiÅ”ljam) po frajerovim postovima kojih ima na forumu podosta. Koji god sam proĆØitala, je protivljenje naÅ”im razmiÅ”ljanjima (podvlaĆØim NAÅ IM)i tvrdnja u neÅ”to drugo (ne kažem krivo, ali ni ispravno). Ni u snu ne mislim da bi se svi ovdje trebali slagati i klimati u znak odobravanja za sve Å”to neko kaže, no stalno proturjeĆØiti...
Slažem se da se napisane rijeĆØi mogu krivo tumaĆØiti i shvatiti i da je razliĆØitije nego kad gledamo sudionika dok priĆØa (govor tijela je isto bitan, naravno), ali opet mislim da ovdje promiÅ”ljamo s istim ciljem i o stvarima koje su dio naÅ”e svakidaÅ”nje vjere. Zar je moguƦe da netko tko živi i poznaje vjeru može u svemu naƦi zamjerku?

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 11:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KažeÅ” da su moja razmiÅ”ljenja razliĆØita vaÅ”im, i joÅ” si to podvukla, a onda kažeÅ” da ne misliÅ” da bi si svi tu trebali kimati glavama u znak odobravanja.
No, zaÅ”to se protiviÅ” mojim razmiÅ”ljanjima ako ih ne smatraÅ” krivima? Možda jer su drugaĆØija?!

Ne znam, zbunjen sam ...
Gost

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 12:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majĆØika (gost san bila ja).. kažeÅ” kako frajer stalno proturjeĆØi. nemoÅ” reƦ da stalno proturjeĆØi, osvrni se malo, on je aktivan na dvi- tri teme, i na njima proturjeĆØi, kako ti kažeÅ”. s ostalin se, znaĆØi, ili slaže, il ga to ne zanima. te fore s imenovanjen Ā½vjeĆØnih bundžijaĀ½ uopƦe nisu potribne.

pitan se zaÅ”to njegove postove ne doživljavaÅ” ko bogatstvo? a jesu. pretpostavljan da ƦeÅ” odgovorit da to i radiÅ”, samo ja mislin da ti uopƦe ne razumiÅ” Å”ta san mislila kad san te to pitala. i uopƦe, kako možeÅ” ti, il bilo ko drugi,znat da si to tako sve u vjeri ispravno posložila? jer kažeÅ” da njegovi postovi nisu nit krivi, al ni ispravni.
oprosti mi ako Ʀu te povridit, al izgleda MI kao da misliÅ” da si sve Å”to je potribno prokljuvila, i odavde je vjera samo Å”etnja niz brijeg u egzistenciji zanemarivanja vlastitoga razuma i usaĆ°enog osjeƦaja o postojanju Boga i božanskog, a prianjanja ponuĆ°enin Å”ablonama.. ma jel se ti bojiÅ” pojmit frajerovo poimanje vjere? pa neƦe ti niÅ”ta bit. opusti se, i u slobodi, ko pravo dite Božje razmiÅ”ljaj svojon glavon radikalno, istinito, srĆØano, preispituj, sumnjaj,.. pa Å”to i ne bi kad možeÅ”. jer nismo programirani, nego slobodni. (mislin da vjerojatno baÅ” ovo neƦeÅ” uzet zaozbiljno, jer si ti veƦ mama i uĆØiteljica, a ja samo balava studentica prava. dobro, shvatit Ʀu, i u meni bi se javio mali otpor.)
ja mislin da veƦina foruma nit ne ĆØita njegove napise u pravome duhu i volji. njegovo je unaprid spremljeno u zasebnu ladicu, zbog niske razine volje za pravin razumijevanjen. ja tako uživan kad frajer neÅ”to napiÅ”e, svaki mi je post ko mala meditacija. i to me ne ĆØini ovcon, jer se ne moran složit sa svime Å”ta on reĆØe, al Ʀu bar kroz promiÅ”ljanje o tome doƦi do svoga pravoga stava.
Å”ta meni nije jasno.. kako malo ljudi vidi da frajer ima zbilja ĆØvrsto i mirno pouzdanje u Boga, a ne u ljudske predodžbe Boga. (frajeru, ti mi unaprid oprosti ako istrĆØin s nekakvin zakljuĆØcima. i znan da se moÅ” sam branit, al eto..ovo je moje viĆ°enje o tebi. ) on gleda na Boga iz svoga nutarnjega svita, a ne iz onoga Å”ta su ljudi s tisuƦe problema iz potrebe za ovisnoÅ”Ć¦u satkali o Njemu. veƦina o frajeru gleda kroz neku sektofobnu prizmu, a tako mi Bog pomogao, nisan kod njega nikad naÅ”la ma i jednu rijeĆØ kojon vrijeĆ°a Boga, a tako ĆØesto mu se napisi uzimaju ko heretiĆØna istrĆØavanja sasvim nerazumljivoga skeptika koji se naslaĆ°uje izazivanjen forumaÅ”kih redova. Å”teta.
recimo, kad gledan kako stanoviti forumaÅ”i piÅ”u, izgleda mi ko da in je vjera skup napamet nabubanih uputa i nauĆØenog ponaÅ”anja, a u realnosti to jednostavno ne izgleda uvjerljivo. takva privlaĆØi samo ljude istoga kalibra, koji posjeduju sposobnost sladunjavog nadokenjavanja i misle da je to vjera. a starac s bradon gleda odozgo i uživa samo kad pekmezavi ljudi tepaju jedni drugima.

pretjerala san.
majĆØika.. izvini, ovo je odavna prestalo bit upuƦeno tebi. neznan, neznan... ža mi je Å”to se ne razumimo.
Bog
[Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.