HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 22 ruj 2019, 2:22. Pogledaj neodgovorene postove
Roditeljstvo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 09 kol 2004, 20:51
PostNaslov : Roditeljstvo
Citiraj i odgovori

o.k. apsolvirali smo (gotovo) sve u (s)vezi (s)veze i braka, ili nam se bar tako ĆØini. jako sretan
a mene sad zanima kako vi razmiÅ”ljate o (buduƦem) roditeljstvu. jeste li svjesni težine zadatka? ometa li vas to u sanjarenju o pelenama i boĆØicama?
mogu reƦi, razmiÅ”ljanja se mijenjaju kako godine idu. s veƦom zrelosti raste i svijest o odgovornosti roditeljstva. odbacujem zauvijek razmiÅ”ljanja iz 20-ih godina kad sam mislila - lako je to, ja obožaaavam djecu.
kako živjeti s onim strahom za dijete?

gdje ste vi?
ima li roditelja meĆ°u nama?

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
eiremore

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 12:32
PostNaslov : Re: Roditeljstvo
Citiraj i odgovori

nata napisa:
mogu reƦi, razmiÅ”ljanja se mijenjaju kako godine idu. s veƦom zrelosti raste i svijest o odgovornosti roditeljstva. odbacujem zauvijek razmiÅ”ljanja iz 20-ih godina kad sam mislila - lako je to, ja obožaaavam djecu.

nata, neznan ja jel ti jednostavno krivo ispalo, il se ti stvarno bojiÅ” da strah za dijete, ta odgovornost i brige mogu biti jaĆØi od ljubavi koju ƦeÅ” osjeƦati prema svome djeteÅ”cu, jaĆØi od osjeƦaja božanskoga posredovanja koji ti govori kako dobri Otac nije mogao a da ne podjeli s nama divan osjeƦaj- biti roditelj, imati na brizi taj slatki teret. naravno da i taj teret nekad postane pretežak, ali i to je dio kojega se, ja mislim, kad jednom postaneÅ” roditelj, ne želiÅ” odreƦi. otkad mi se rodila neƦakinja (2000., op.a.) to ƈUDO (uopƦe si ne pretjerujen kad ovako kažen jako sretan )koje sam svakodnevno imala prilike gledati kako raste, smije se, plaĆØe, ..., puno razmiÅ”ljam o roditeljstvu. i isto kako sam prije smatrala, baÅ” onako kako si rekla- lako je to, pa ja obožavam djecu, doÅ”la sam i do faze kad san mislila wooo.. pa nije to tako lako kako se misli, to je divovska odgovornost, biži Ʀa! a sada, mislin kako pravi odgovor leži u objedinjavanju tih dviju suprotnosti. jednostavno, uživati u svakome danu koji ƦeÅ” provesti sa svojon dicon, truditi se naĆØiniti od njih prave ljude, pa i dopustit si i malo zabrinutosti za njihovu buduƦnost, al konaĆØan ishod staviti u ruke Onoga koji ih je zamislio na poĆØetku vremena... i sve Ʀe bit oke. Wink

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, nema dugo da mi se rodila kƦer, i to mene ĆØini ocem, jeli ...
Kod roditeljstva ima nekoliko stvari za koje smatram da su osnovne, a ostalo se manje-viÅ”e da fino izdurat (ili dite fino izudarat pa da bude dobro odgojeno, ... salim se, sta vam je ...), manuelno. Koje su to stvari? Napisat Ʀu ih svega par ...

Prvo, Bogu je ta moje i zenino dijete viÅ”e kƦer nego je nama i voli ju viÅ”e. To mora biti zbetonirano u vugla, a moze bit i zaciglano, barem, meni je zena to ciglom nabijala u glavu. Srecom nije to radila po potiljku nego po ĆØelu.

Drugo: Isus, Bog, nikako ne mogu biti u vjerskom odgoju djeteta likovi iz priĆØa, nego konkretne osobe koje su hodale i hodaju svijetom i koje su žive. Dakle, žive su.

Napomena: kad govorim o tim temeljnim stvarima onda nabrajam stvari koje svi kao znaju, ali se najĆØeÅ”Ć¦e ponaÅ”aju suprotno tome. Zato to ponavljam i pozivam na betoniranje i zacigljavanje

TreƦe: Djetetu se mora od poĆØetka biti jasno da život nema kraja. Tako da zaĆØuĆ°eno pogledava djecu iz razreda koje govore o smrti kao o kraju života.

ƈetvrto: Roditelji se, s djetetovog glediÅ”ta, trebaju viÅ”e meĆ°usobno voljeti nego dijete. Bez brige treba biti, djetetu ne bi smjelo manjkati ljubavi, ako se roditelji meĆ°usobno vole svojski.

Peto: Dijete treba rado davati drugima u ruke.
eiremore

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aj joÅ” piÅ”i frajeru, baÅ” je pouĆØno, savjeti iz prve ruke. sviĆ°a mi se tvoj naĆØin razmiÅ”ljanja o ovoj temi.

Gost

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a daaaaj! pa vidiŔ da san se espeŔli for ju angažirala i napisala svoje slovo o roditeljstvu. doduŔe, mogla bi ja joŔ dosta o tome.
a i probala san ti objasnit na test forumu moje trenutaĆØno stanje.
[Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A možda i iz prve ruke grijeŔim.
A možda se toga ne pridržavam.
A možda su mi popucale kapilare u mozgu.
E ovo zadnje nije.
Gost

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

opet se zaboravih loginirat.
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i opet... Embarassed Embarassed
[Vrh]
eiremore

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ne, nisan TAKO luda! neznan zaŔto opet nije prihvatio login. gnji.

frajerinho! ne tvrdin ja da ti provodiÅ” te svoje savjete iz prve ruke u djelo, niti dajen ikakvu garanciju da su ispravna, nego san samo rekla da i moja (znaĆØi moja. subjektivna san.) razmiÅ”ljanja iĆ°u u tome smjeru.
fino si ti to razložio. prirodno. u pravoj vjeri. nekomplikovano. provedivo. praktiĆØno....

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A mozda su nekom ipak popucale kapilare u mozgichu?

Nema tu pravila kod roditeljstva. Nema pravila ni u vjeri ni u pronalaženju partnera. Nema: "ƈini ovo" ili "ƈini ono" i bit Ʀe ti. Nema toga. Pa nismo strojevi ni roboti ni automobili niti samohodni tenkovi nit bespilotne letjelice. Taljudi smo! Navodno slobodni. Ne slobodni od Srba ili Njemaca ili Rimljana, nego totalno slobodni. Bezuvjetno i svedohvatno. U svemu smo slobodni. BaÅ” kao i Bog.

I kako bi to bilo bezveze da je postavio pravila, da je rekao: "Ne diraj ĆØokoladu koja je na stolu i djete Ʀe ti biti fino odgojeno" ili "Danas se nemoj plakati i onda Ʀu ti dati ženu oko koje se neƦeÅ” morati truditi. Bit Ʀe to prava Bollywoodska storija. Med i mlijeko" ili ... moram li dalje? Samo Å”to si mi ne postavljamo ĆØokolade niti se plaĆØemo, nego postavljamo sebi druge okove kojima se nadamo kupiti sreƦu. Odnosno ono Å”to mi u datom trenutku ocjenjujemo kao sreƦu. Mi ljudi smo jadna bitcha.

I tako je u roditeljstvu. Ako samo kažeÅ”: treba voljet dijete i to je to, napravio si da kažem njesra, jer ajd ti dokaži nekom da on ne voli svoje djete. Sva djeca koja imaj uproblema u životu, koja su "sfuÅ”ana" su imali roditelje koji bi ruku u vatru dali da su voljeli svoju djecu viÅ”e nego same sebe. I sad ti naĆ°i istinu i prema njoj daj odgovor u ĆØemu je problem ... Zato je i glupo davati savjete jer nemreÅ” ti ĆØovjeku reƦ da ne govori isitinu i da vara i sebe i druge i da Ʀe on sam plaƦati zbog svojih prenemaganja.

Ista je stvar na temi o pronalaženju deĆØkiju i cura. Sit sam viÅ”e onog: "Moli se i bit Ʀe ti". i sad ti objasni nekom da je možda prefanatiĆØan i da ima previsoke kriterije. Svi bi mladi krÅ”Ć¦ani htjeli djevice koje nisu nikad ni pogledale muÅ”ko i koje su samo njih ĆØekale. Jednako tako žele i mlade Hrvatice katolkinje samo Å”to su one ipak malo viÅ”e pri pameti. I misle da to zaslužuju (ko da je to biser u polju o kojem govori Isus, ... taman posla) samo zato jer idu na misu, jer su vjernici itd. Nitko ne bi one koji su bili malo da kazem "slobodniji".

I onda mi ti kazes da nemaÅ” o ĆØemu priĆØati, nevermore?
I kažeÅ” da su svi ovdje tako scifrani ko da idu na prvu svetu priĆØest. U pravu si, ali daj gukni golube onda. Ne znaĆØi to da moraÅ” prestati biti duhovita Wink

Zadnja promjena: frajer; uto 10 kol 2004, 14:19; ukupno mijenjano 1 put.
nata

PostanoPostano: uto 10 kol 2004, 15:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znan ja kako je ispalo. možda su u pitanju krize tridesetih (hehe, od prije neki dan). samo znan da sam poĆØela tražiti razloge 'protiv'.
imam i ja neƦake i strava mi je kad pomislim 'oƦe li ga neko istuƦi ispred Å”kole', 'oƦe li je kakvo auto...' ufffff , ali ustvari gore od toga je kad pomislim na svijet koji nas okružuje, kriminal, pedofilija, vjeĆØite ucjene, fuj fuj fuj. pitam se - zar prirediti djetetu takvo neÅ”to? ljudske gluposti su kulminirale i svijet srlja u propast.
i nije li u otkrivenju reĆØeno (mislim) - blago nerotkinjama???

ako vas bacam u depru - oprostite mi Wink

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
hana

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 19:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru slažem se s tobom u vecini onoga Å”to si rekao o roditeljstvu ali ne kužim ono da se roditelji meĆ°usobno moraju voljeti viÅ”e nego Å”to vole dijete. Recimo da je tako ali Å”ta se onda dogaĆ°a kada doĆ°e do razvoda? Kako dijete onda može shvatiti to da su se roditelji koji su se toliko voljeli sada rastaju? Å ta se onda dogaĆ°a s ljubavlju prema djetetu ako je ona i prije bila "manja" nego njihova meĆ°usobna? To se može objasniti nekom starijem ali kako to objasniti djetetu?
heartsong

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako je ljubav roditelja veƦa od one prema djetetu, to ne umanjuje ljubav prema djetetu. a ako se oni zbilja tako vole, nebi trebalo doƦi do razvoda. do njega veƦinom, zapravo gotovo uvijek dolazi kad roditelji meĆ°usobnu ljubav podrede onoj prema djetetu. Voljeti majku ili oca svog djeteta viÅ”e od djeteta je najveƦa životna usluga koju roditelj djetetu može darovati. to govorim kao dijete.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Highlander

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 22:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Heartsong! BraĆØni drugovi se spaÅ”avaju i jedno su kao braĆØni drugovi, a dijete prima ljubav od oboje roditelja koji su po Sakramentu Ženidbe jedno u Bogu! I dijete Ʀe kad odraste osnovati svoju obitelj i postati jedno sa mužem/ženom! Tu roditeljska ljubav koja je kriva ili prevelika zna biti zapreka kad roditelji ne mogu pustiti dijete da se osamostali i zapoĆØme svoj život!

Nihil ocultum!
eiremore

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ameeen!

heartsong

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nedavno sam baÅ” razmiÅ”ljala o jednom mladom braĆØnom paru koje poznajem.
naime, oženjeni su par godina, aktivni u crkvi, apstinirali do braka i sve to. ali ja sam skužila da su u braku tek kad su mi rekli, po niĆØemu ne bih shvatila da su povezani.
ajde, nisam ni mislila da bi se trebali ljubiti pred svima i izjavljivati ljubav, ali se vidi njihov trud da niÅ”ta ni blizu tome ne pokažu u javnosti. dapaĆØe, drugi Ʀe ih jako lako sablazniti s ponaÅ”anjem koje ukljuĆØuje bilo kakav tjelesni kontakt.
meni je to neprirodno. mislim, Å”ta Ʀe njihova djeca nauĆØiti iz njihove ljubavi i braka? da je krivo ako tata zagrli mamu i rekne joj da je voli? da je krivo ako se poljube pred djetetom? da je krivo ako ponekad odu nekamo zajedno ne povevÅ”i djete?

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
eiremore

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to je skroz falsch, takvo ponaÅ”anje. ija san razmiÅ”ljala o takvin parovima kojih je u crkvi x- broj i to mi NIKAKO ne iĆ°e u glavu. uopƦe ne izgledaju koda su skupa. dobro, nisan ni ja za neko drpanje, al nek se vidi da ste u braku i da se volite i da vas je ljubav Božja spojila. a ne neki biznis arejndžment. neznan, možda ja skroz krivo sudin o njima, možda su oni par stepenica iznad mene po pitanju zrelosti veze, al... ja neƦu tako. u mene Ʀe svi znat koga volin i kako mi je lipo snjin. amen! toĆØka. jako sretan

heartsong

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e toĆØno to! pa ako ga voliÅ”, pa daj pokaži da ga voliÅ” i da ti je neÅ”t posebno u životu!

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Zlatousta

PostanoPostano: uto 14 ruj 2004, 12:18
PostNaslov : Re: Roditeljstvo
Citiraj i odgovori

nata napisa:
o.k. apsolvirali smo (gotovo) sve u (s)vezi (s)veze i braka, ili nam se bar tako ĆØini. jako sretan
a mene sad zanima kako vi razmiÅ”ljate o (buduƦem) roditeljstvu. jeste li svjesni težine zadatka? ometa li vas to u sanjarenju o pelenama i boĆØicama?

gdje ste vi?
ima li roditelja meĆ°u nama?

Ima, ima... Cool

Vidi. PokuÅ”avaÅ” biti krÅ”Ć¦anka i trudiÅ” se tako živjeti, a razmiÅ”ljaÅ” ĆØisto ovosvjetski. VeƦinom smo svi takvi, nažalost.
Strahovi prevladaju i koĆØe nas. A možda su strahovi samo opravdanje za ono Å”to u svojoj nutrini znamo da ne želimo?

I nije uzalud ona stara "sve u svoje vrijeme", jer da si ti u dvadeset i nekoj, dok si mislila da je to lako, imala dijete, sada ne bi bilo uzmaka. Živjela bi s tom brigom kako znaŔ i umijeŔ. Nosila bi se s tim stvarnim problemom, nekad teže a nekad lakŔe.
Sad kad imaÅ” neku drugu percepciju svijeta (bljak fuj tuzan ), sukladno godinama, iskustvu tvom i tuĆ°em, naravno da je teže odluĆØit bilo Å”to.

Jasno da je odgoj jednog novog ĆØovjeka najteži zadatak na svijetu.
Uvijek ti se ĆØini da ƦeÅ” negdje fulati, da Ʀe ti neÅ”to bitno promaknuti.
Naravno da se bojiÅ” za njihovo zdravlje, njihovu sigurnost.
Ali Ljubav koju dobivaÅ”, ne može se mjerit ni sa ĆØim. ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati

Kad je moj sin bio sasvim mali, probudila bih se noƦu, sjedila kraj njega i plakala od straha i brige Å”to Ʀe biti. Ali onda u jednom trenutku shvatiÅ” da radiÅ” viÅ”e Å”tete nego koristi i svoje strahove prenosiÅ” na dijete. A to je najgore Å”to možeÅ” napraviti.
ShvatiÅ” da je sve zapisano na Njegovom dlanu i pustiÅ” da te vodi.

Svako je dijete priĆØa za sebe i ne možeÅ” primjenjivat za svu djecu iste odgojne metode. MoraÅ” mijenjati sebe, a to možeÅ” samo uz Božju pomoƦ.

Zato, dvije su stvari koje moraŔ rijeŔiti SAMA SA SOBOM.
Da li ƦeÅ” vjerovati Bogu kad kaže da ti nikad neƦe dati ono Å”to ne možeÅ” nositi?
Da li uopƦe želiÅ” dijete?
Izgradi svoj stav, nemoj dopustiti da razni stavovi utjeĆØu na tvoju odluku.
Ne dopusti da tuĆ°a ograniĆØenja postanu tvoja.
Možda zvuĆØi kao ĆØisto teoretiziranje ali mislim da druge nema. OdluĆØiÅ”, i kreneÅ”. Wink

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
Zlatousta

PostanoPostano: uto 05 lis 2004, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NATOO??NATOO??

da ĆØujemo odluku Laughing

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
jelena

PostanoPostano: čet 07 lis 2004, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja joÅ” nisam mama, al' se nadam da Ʀu jednom biti. Da, užasno me je strah straha za moju buduƦu djecu (ako Bog da) i strah me je za tu moju djecu, ali nagon za roditeljstvom je puuuno jaĆØi, zato Å”to ja tu djecu veƦ sad volim!

Je, svijet je grozan, ali svijet je oduvijek takav, i ako nekada nije bilo droge i opasnih cesta, uvijek je bilo nekog zla koje prijeti "djeci". U takvom svijetu djeca su svjetlost! Znam da smo mojoj mami sestra i ja bile svjetlost Å”to ne znaĆØi da se nije brinula za mene i da nije imala s nama problema, moj neƦak je svjetlo (zaista!!!) mojoj sestri, ali i meni i mojim roditeljima i tako svijet opstaje.
Mash

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frajer napisa:

Peto: Dijete treba rado davati drugima u ruke.

ovo si tako lijepo rekao, stalno mi je ta tvoja reĆØenica u glavi, baÅ”
ti hvala na njoj jako sretan

Blagoslov +

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Natty

PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Negdje sam proĆØitala kako je Majka Marija poruĆØila roditeljima kako su sva djeca njezina djeca, a nama su povjereni na ĆØuvanje. Meni je to prekrasno. Imam divnu curicu od 8 godina. Otkako sam se okrenula vjeri moji se stavovi polako mijenjaju. Tako da otkako sam ĆØula kako sam ja ĆØuvar Marijinog djeteta puna sam poÅ”tovanja prema njoj. Da se razumijemo, nije to neka znaĆØajna vanjska promjena, ja nju uvijek tretiram kao osobu sa svojim željama, problemima, strahovima, interessima i dr. veƦ je to neki moj unutarnji doživljaj. Kad razmiÅ”ljam o njoj preplavi me blagost, ona je doista ĆØudo kako ste veƦ sami rekli.
Eto, želim s vama podijeliti jednu njezinu epizodu. Ona je imala "deĆØka" iz vrtiƦkih dana i pozove ga na proslavu svoga roĆ°endana, a on se pokazao pravim prostakom. Psovka na psovku (znate kako se klinci dokazuju), a moja kƦer ko iz topa da joj viÅ”e nije deĆØko jer Å”to Ʀe joj kada toliko psuje, da ne može ona to sluÅ”ati...

HoƦu reƦi kako se u naÅ”oj kuƦi ne psuje, tako molimo i naÅ”e goste, pa je njoj to neprirodno. Tako i u drugim stvarima, dijete ima svoj stav, ne može ju se samo tako na gluposti nagovoriti, promiÅ”lja o svemu i ja ju polako uz vjerouĆØiteljicu uvodim u vjeru i osjeƦamo obje milost zbog toga.

Strah? Prirodno. Prestravim se kada kasni 10 min iz Å”kole, joÅ” se viÅ”e prestravim kada pomislim kako Ʀe u buduƦnosti izlaziti, a najviÅ”e kada se sjetim kakvi sve luĆ°aci Å”eƦu po cesti. Pa ipak, nastojim joj ukazati na opasnosti i ne ju guÅ”iti jer ju je dragi Bog stvorio slobodnu, pa tko sam ja da ju vežem. Smile

Uzdajem se u Boga. Molim Ga da ju ĆØuva, molim njenog AnĆ°ela ĆØuvara. To je sve Å”to mogu. Ali uz sve to, to je neopisiva radost, a roditeljstvo divno i ujedno odgovorno poslanje. Jedno od najvažnijh zadaƦa na zemlji.

Nadam se da ste me skužili.

Puno kvarnerskih pusa

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty, a Ŕto je to majka?
Je li bilo toga prije nego je Marije bilo?
Ili je njoj pridjenut taj naziv prema onome Ŕto mi razumijemo pod pojmom majka?

Ne volim taj stav. Nije Marija manje Majka ako si i ti majka.
Ti si majka, a Marija je, da to kažem sveƦeniĆØkim žargonom, na poseban naĆØin majka.

Ne razumijem ĆØemu to samozatajivanje?
Pitam se ĆØesto je li to bježanje od odgovornosti ili želja da se bude Å”to je duhovniji moguƦe pa se onda skreƦe u neke tajanstvene nerazumljive vode?

Marija je majka i ja sam njeno djete. I nema rijeĆØi koja Ʀe to opovrgnuti.
Jednako je tako i meni moja "zemaljska" majka majka.
I nijedna navodna Marijina izjava to neƦe opovrgnuti.

A poigravanje terminima me ne zanima.

PS. A tko je bio majka Mariji? I je li njoj Bog otac isto Otac kao i nama?
PreviÅ”e je nepotrebnih rasprava po tom pitanju. ƈini mi se ĆØesto kao da je u pitanju ulagivanje Mariji i jedan poltronski stav, a ne pravi sinovski stav u pitanju.
keti

PostanoPostano: uto 19 lis 2004, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marija je majka u duhovnom smislu, može te utjeÅ”it i kada to tvoja mama ne može, može te ohrabrit,pomoƦ na naĆØine na koje tvoja majka ne može.
zato nam je Marija svima majka, jer je jedina takva i posebna
kad moliÅ” zdravo marijo, to se osjeti

sve mi je dopuÅ”teno.ali neƦu da mnome iÅ”ta vlada
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.