HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:46. Pogledaj neodgovorene postove
Olimpijada
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
ivoo

Spol: muško
PostanoPostano: sri 20 kol 2008, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, da vaterpolisti su najveće razočaranje, ali zbog poraza od SAD. To nismo smjeli dopustiti;) Ovo sa Crnogorcima je moglo biti i finale a sad smatram da je finale prije finala Mađarska Crna Gora. Da možda i Srbi osvoje ali to će biti samo zato jer su se ostali istrošili a ne bi ni bilo fer da osvoje jer smatram da nisu odigrali korektno sa Talijanima, al što sad sebi su izabrali lakši put. To me podsjetilo na naše rukometaše na eurospkom kad su sve u grupi dobili i onda u četvrtfinalu ispali, oni nisu birali protivnika... Ali zato su danas uvijek neugodne Dance pobijedili i ušli u polufinale. S obzirom na sve i da nam ne leže ni Francuzi bio bih zadovoljan da uzmemo medalju u rukometu pa barem i brončanu. Mislim da će mo Island pobijediti ( mi njima ne odgovaramo hehe ) dok bi Španjolce trebali pobijediti ( tu nikad ne znaš al mislim da bi nam opet s njima bilo lakše nego sa Francuzima). Dakle ako prođemo Francuze mislim da imamo velike šanse za zlato, naprijed naši....
Košarkašima svaka čast što su se vratili na Olimpijadu i što se nisu osramotili Wink
Ostalo vidjeti će mo, sve je moguće, možda bi Blanka trebala uzeti medalju al nikad ne znaš što se može dogoditi, nikad ne možeš biti siguran garantirati....
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 3:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
veselim se svim uspjesima (i medaljama) naših sportaša,
ne samo na Olimpijadi,
ali - ovaj Filipov uspjeh mi je posebno drag ...

dečko iz male sredine, međimurec,

....

O Bože fala ti kaj sam i ja međimurec s njim. Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 5:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Blanka je ušla u finale skoka.
Inaće za mene je ovo baš dobre olimpijske igre.
Pogotovo što je jedan sportaš progovorio o svojoj vjeri.
Naravno radi se o Međimurcu, Filipu Udeu i to u sportu koji nije razvikan i popularan.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ga i treća medalja!
Martina Zubčić je uzela broncu u taekwandou!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opet iznenada medalja. I to on one na koju se nije računalo da će osvojit. Svaka čast.
Slobodno možemo zaključit da je u sportu sve moguće.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni je to još jedan dokaz da se sportaši našeg mentaliteta teško nose s pritiskom. Primjera za to ima nebrojeno mnogo, od najrecentnijih su vaterpolisti jučer, nogometaši protiv Austrije na EURU, plivači, tenisači na velikim turnirima, itd. Najlakše je ovima za koje gotovo nitko ne zna ili su čuli samo oni koji svaki dan gutaju SN od korica do korica. Dođu bez ikakvog opterećenja, daju sve od sebe i što bude-bude.

Zato, koliko god bila dominantna i rasturala redom konkurenciju, Blanki je u ovom trenutku najteže osvojiti medalju. Zna da 4,5 milijuna Hrvata očekuje zlato, cijeli svijet ju spominje kao najveću favoritkinju u atletici uopće (!) i pritisak je strašan. Lani na SP u Osaki je pokazala da zna pobjeđivati na velikim natjecanjima. Vidjet ćemo u subotu je li dovoljno jaka u glavi i za najveći mogući ispit - Olimpijske igre. Ja vjerujem da jest.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Ponosna_Hrvatica

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Martina, svaka čast!
Veliko iznenađenje!

Kao košuta što za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 15:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na kraju su naši "turisti" neočekivano uzeli medalje, a favoriti podbacili Confused
Još bi stolnotenisači, Blanka, i rukometaši mogli nastaviti s berbom Very Happy

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za neke 'turiste' nikad čula, moram priznat. A oni ovako iznenađuju!

Naklon do poda!!!

žudim za Tobom ja...
ivoo

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cold u pravu si, pod pritiskom je najteže igrati, kad imaš imperativ, pa i ja osobno najbolje stvari uradim kad nisam pod pritisdkom kad nije imperativ, zato treba dodatno cijeniti one koji potvrđuju uspjehe koji pobjeđuju kad se to očekuje od njih, pa eventualnu i Blankinu medalju, a i uspjehe rukometaša koji ponavljaju uspjehe iz natjecanja u natjecanje... Wink
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tu je i kajakaš Janić. Sutra i prekosutra vesla finala.
Takođe bi mogli do još jedne medalje u taekwondou. Večeras se bori za polufinale.

Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: sub 23 kol 2008, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PETA MEDALJA Hellebaut prekinula Blankin niz i uzela zlato na OI

Blanka osvojila srebrnu medalju u Pekingu

Autor: M. Majdak
Objavljeno: 23. 08. 2008. | 15:37

Blanka Vlašić osvojila je drugu srebrnu medalju za Hrvatsku u Pekingu. Skokom od 205cm iz prvog pokušaja Tia Hellebaut prekinula je niz naše atletičarke od 34 pobjede te se okitila zlatom. Blanka je samo jednom rušila ljestvicu, ali taj jedan pokazao se na kraju vrlo koban, dogodio se prvi puta na 205cm.
Do trećeg mjesta i brončane medalje osobnim rezultatom sezone od 203cm došla je Ruskinja Anna Chicherova.

Krenula je Blanka sa 185cm i pokazalo se to kao dobro zagrijavanje za ono što slijedi. Problema za najbolju svjetsku atletičarku nije bilo niti na visinama od 189 cm, 193cm, dok su se neke od glavnih konkurentica, kao što je Jelena Slesarenko koja je prvi puta rušila letvicu na 193cm, mučile na visinama koje im ne bi trebale predstavljati veće probleme.

Vlašić je odlučila da neće preskakati niti jednu visinu pa je tako izašla i na 196cm i odličnim skokom ulila nam dodatno povjerenje da može do medalje, a skokom iz prve preko 199cm pokazala da su sve visine do dva metra za nju tek zagrijavanje, a koliko je bila dominantna pokazuje podatak da je na toj visini iz prve samo ona preskočila.
Prve male poteškoće bile su vidljive na 201cm. Blanka je preskočila iz prve, ali letvica se malo zatresla. Ali te poteškoće zato nisu bile više vidljive na 203cm te je Vlašić već tim skokom osigurala medalju na olimpijskim igrama.

Prvo rušenje Blanka je imala na visini 205cm, ali ipak je uspjela preskočiti iz druge. Ali trenutne probleme napravila je Tia Hellebaut koji je tu visinu preskočila iz prve i tako oborila svoj osobni rekord, što se kasnije pokazalo bilo joj je dovoljno za zlato.

Visina od 207cm pokazala se prevelikom za Vlašić, tri je puta rušila te se morala zadovoljiti drugim mjestom.

Blanka iz Pekinga odlazi u nedjelju u popodnevnim satima, a u rodni Split trebala bi se vratiti u utorak

http://sportal.vecernji.hr/vld/sportal/ostalo/atletika/3150781/index.do

žudim za Tobom ja...
ivoo

PostanoPostano: sub 23 kol 2008, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BRAVO ZA SREBRO bend bend miiir miiir palac gore
coldplayer

PostanoPostano: sub 23 kol 2008, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Velika, velika, velika šteta. tuzan

Sve je napravila, apsolutno sve. Autoritativno, samouvjereno i tehnički gotovo savršeno preskakala je bez problema visine na kojima su sve druge posrtale, rušile i provlačile se iz drugog-trećeg pokušaja.

I onda dođe tih kobnih 205 i trenutak, ma možda samo jedna sekunda dekoncentracije i ode zlato. place Hellebaut je napravila skok života i prvi put u svojoj karijeri preskočila 205 i da stvar bude gora - isprve. I to je bilo to. Preskočiti 207 ipak se ne događa svaki dan, a pogotovo ne u finalu Olimpijskih igara i uz takav pritisak. Da se moglo skakati 206, ja sam uvjeren da bi Blanka to preskočila (206 je preskočila 4-5 puta ove sezone; 207 nijednom).

Još jednom velika šteta jer mi svi nismo ni svjesni koliko je žrtve, truda, znoja, krvi i suza proliveno da se osvoji to zlato, ali eto, očito nije bilo suđeno ovaj put. Zlato je tvoje u Londonu. Bog nagrađuje trud i želju. Svaka čast Blanka na olimpijskom srebru! I to je fenomenalan uspjeh, prva hrvatska atletska olimpijska medalja od osamostaljenja, ali ostaje taj žal. Falila je samo - sreća.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
vjernik

PostanoPostano: sub 23 kol 2008, 17:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma dobro, nije sad kraj svijeta.
Cold, kao šta si prije napisao bio je velik pritisak na njoj. Još prošle godine bila je favorit za zlato u Pekingu a pogotovo sad do danas kad je imala 34 pobjede u nizu.

Ne znam, malo su mi smotana ta pravila. Ova belgijka je fulala više od jedanput ako se ne varam i to ispod 2 m., a Blanka je zapela na prvom pokušaju 205 cm., dok je ostale visine jedina prošla s lakoćom bez rušenja.
Al ok, za mene je srebro odličan uspjeh koje je Blanka ostvarila.Ogroman napredak od prošlih OI.
Valjda će u Londonu bit zlato
Wink

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: sub 23 kol 2008, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nećemo sad cjepidlake biti... Čestitamo!

žudim za Tobom ja...
davorseljan

PostanoPostano: uto 26 kol 2008, 5:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na kraju su naši osvojili 5 medalja.
Ostali smo bez zlata, postignuti su u nekim sportovima dobri rezultati.
Rukometaši su podbacili dok je karta sportova u kojima imamo olimpijsku medalji veća za tri sporta.
Za dvije godine nas ćekaju zimske olimpijske igre, gdje isto tako možemo očekivat medalje.

U radu je spas.
ivoo

PostanoPostano: uto 26 kol 2008, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čisto gledajući brojke ova nam je Olimpijada bolja od Barcelone 92 kad smo uzeli 3 medalje sad smo pet ( u obzir se uzima najprije zlato) Dakle ovo je ipak podbačaj generalno govoreći, ali treba priznati i čestitati svima koji su se uopće kvalificirali. Razočarali su nas plivači, vaterpolisti i rukometaši, a iznenadili oni od kojih se to najmanje očekivalo, malo smo tužni radi Blanke, ali presretni radi Filipa Ude-a Streljaštvo, tekwando i to je to Wink
Po meni su zadovoljili košarkaši, pa i kajakaš Janić, mogu proći i stolnotenisači, jedriličari, žao mi je radi Brkljačić al dobro je sve će biti ljepše za 4 godine. Ovo je bilo druženje mladih ljudi iz cijeloga svijeta. Prijateljstvo i druženje umjesto rata, zato mi je žao zbog rata u Gruziji gdje je poginulo i raseljeno jako mnogo ljudi. Žao mi je i avionskih nesreća koje su se dogodile u kratko vrijeme, ali ovdje se pokušava istaknuti onaj ideal među ljudima, druženje i prijateljstvo, stoga u svijetu punom loših vijesti lijepo slušati lijepe vijesti sa Olimpijade Wink
..ana..

PostanoPostano: uto 26 kol 2008, 18:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zna li netko jesu li rukometaši stigli kući?
Kad dolaze, ja bi rado na doček.... tuzan

I am too blessed to be stressed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 9:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada se gleda.
Mnogi sportaši su pokazali da im je vjera važna i javno su zahvaljivali Bogu na uspjehu, na medalji.
Mislim da bi mladi danas trebli ugledat na te sportaše.
Puno odricanja, puno molitve i vjere da je uspjeh tu.

U radu je spas.
..ana..

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bila sam na dočeku rukometaša jutros, nas sedam cura samo Laughing Odlično je bilo, emocije na sve strane.
...momci su zlatni, a sramota je za nas koji se inače pravimo da smo domoljubi što samo medalje dočekujemo. Putovali su više od 35 sati i stigli izranjavani i iscrpljeni ali s osmijehom na licu se zahvaljuju što smo došli...eh

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka čast cure!
Pazi ovo!
Piše da vas je bilo 8! jako sretan
http://www.index.hr/sport/clanak/video--gobac-igraci-popuse-previse-cigareta-da-ne-bi-bilo-posljedica/399852.aspx

..ana..

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo su pretjerali, ko i uvijek Wink

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ana.. napisa:

buhahahaha Laughing Laughing

hehe možda su nekog novinara prodali pod navijače Wink

..ana..

PostanoPostano: sri 27 kol 2008, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
..ana.. napisa:

buhahahaha Laughing Laughing

hehe možda su nekog novinara prodali pod navijače Wink

makar mislim da je vjerojatnije da su i moj bicikl računali, haha.. Laughing Wink

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.