HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 10:12. Pogledaj neodgovorene postove
Što je to ANIMATOR?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 07 srp 2003, 12:20
PostNaslov : Što je to ANIMATOR?
Citiraj i odgovori

Arrow Jedan od načina služenja Crkvi je biti animator. Laughing
Postoje različiti animatori (turistički, animatori na rođendanu i sl.), no animator kakvog ga mi vidimo razlikuje se od navedenih.

Animirati
= zabaviti, razveseliti, raspoložiti, oduševiti, bodriti, sokoliti
= "DATI DUŠU", "DATI ŽIVOT"

Question Animacija = nacin djelovanja cija je najbitnija karakteristika ljubav prema životu
TEMELJ: uvjerenje da u svakom mladom covjeku postoji dobro koje treba razvijati
CILJ: pomoci mladom covjeku da nacini svoj vlastiti izbor života utemeljen na vrijednostima, uciniti covjeka sretnim
PLOD: život koji se razvija, cuva, poštuje, podupire i promovira; život u smislu rasta i razvoja

ANIMACIJA Arrow STIL ODGOJA

KRŠĆANSKI ANIMATOR je neposredno i trajno uključen u zajednicu mladih s ulogom da mlade potiče na udruživanje, zajedničko dozrijevanje uz pomoć iskustva skupine. Animator je osoba koja se dariva mladima i spremna je utrošiti život u odgoj mladih, dijeliti s njima iskustva, vrednote, nade, probleme. Animator je odgojitelj i uvijek se nekako nađe tamo gdje su mladi.
Organizira život za grupu, zajednicu, potiče ju na odgojne aktivnosti, a jednako tako nastoji im kroz zabavu, igru i kreativne radionice dati i neke odgojne sadržaje i potaknuti ih na opće ljudske vrednote. Mladi su njegovo životno opredjeljenje i zato kažemo da je to poziv. Na taj ga rad pokreće pastoralna ljubav.

Animator je mlada osoba: Wink

koja nastoji živo svjedočiti ljudske i evanđeoske vrednote u svome životu;
kojoj je na srcu «potpun i intenzivan» život mladih u svjetlu Kristova projekta;
koja je aktivan i odgovoran član zajednice, a u isto vrijeme surađuje na ostvarenju odgojnog projekta proživljujući iskustvo života i rada u grupi;
koja odgaja i živi u duhu preventivnog sustava te u njemu otkriva motive svog služenja slijedeći konkretan primjer koji nalazi u animiranju.

Evo što znači animator u konkretnom vjerničkom životu Rolling Eyes
A - gape
Bog je ljubav
N - navjestitelj
Evo me!
I - skustvo
Prvi sam te zavolio
M - olitva
Biti prijatelj s Bogom
A - kcija
Ti i ja krećemo danas…
T - alenti
Talenti se ne smiju zakopati!
O - odgovornost
Odgovornost službe
R - adost belji se
Izliječeni od žalosti!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik
majčika

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 09 srp 2003, 8:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve što je napisano je točno. I sama se često, gotovo svakodnevno, nalazim u situaciji animatora- bilo kao vjeroučitelj, bilo kao majka.Biti dobar animator je vrlo iscrpljujuće, no nagrada i plaća (zadovoljni učenici, zagrljaj vlastite djece) samo su poticaj za još više i još bolje. belji se

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
Ljuda Baba

PostanoPostano: čet 10 srp 2003, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je...bravo...to je bit animatorstva...mi ljudi imamo toliko toga dati jedni drugima i to toliko obogaćuje !!

Samo tako nastavite...vaša djeca nisu ni svjesna kako im je mama dobra animatorica.
majčika

PostanoPostano: čet 10 srp 2003, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala na podršci, nije uvijek lako, no "plaća" je velika. Treba se samo dobro rasporediti vrijeme a onda sve se stigne, a tako doći i na forum.pohvala za njega belji se

Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 15 srp 2003, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala na pohvalama....pohvale i vama !!! A zajedno možemo učiniti još puno više!!
Evo mi u četvrtak idemo provesti tjedan dana s animatorima požeške biskupije pa se molite za nas...to je zadnji dio formacije animatora !!
Lijep pozdrav i odmor ovog ljeta
Didi
sneni
isključen

Spol: muško
PostanoPostano: čet 17 srp 2003, 15:34
PostNaslov : Re: ŠTO JE TO ANIMATOR
Citiraj i odgovori

Didi napisa:

Animator je mlada osoba: Wink

Znači mi starkelji,"koji smo podnosili teret dana i žege" s nama u ropotarnicu.
Bravo HBK
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
bogoslov-zd

PostanoPostano: čet 17 srp 2003, 22:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni, pa ne osijećaš se valjda satrim?? Shocked
majčika

PostanoPostano: sub 19 srp 2003, 7:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam je li se Sneni šalio, ali sam sigurna da je Didi mislila na one mlade duhom. Radim u školi 11 god. i pouzdano znam da svi oni koji u duhu ostare nisu više animatori već rušitelji i igraju samo na strogoću što nije dobro. No Sneni, ne brini, čim se služiš internetom u očima mladih si mlad, ma koliko imao godina. Samo tako nastavi i nećeš u ropotarnicu još skoro. Laughing

Ljuda Baba

PostanoPostano: pon 28 srp 2003, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vi koji ste podnosili "teret dana i žege" nikako ne smijete u ropotarnicu - pa od kog ćemo mi mladi učiti onda? Od kog ćemo mi učiti kako biti dobri ljudi, dobri animatori??
Nikako nije želja HBK, a ni moja osobna da se bilo tko isključi...jer svi smo mi odgovorni jedni za druge i svi zajedno za Crkvu i za mlade u našoj domovini.
Tako su odgovorni i sami mladi koji to često ne osjećaju ili zaboravljaju, a upravo oni mogu napraviti jako puno među svojim vršnjacima. Što mislite o tome ??
Zato je ovaj tekst posebno upućen baš njima iako se odnosi na sve.

Ja bih voljela Sneni da ti napišeš svoje iskustvo iz kojeg ćemo sigurno moći naučiti kao što smo iz Majčikinog.
Žao mi je što prije nisam odgovorila, al nisam bila u ZG.
Didi
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 28 srp 2003, 17:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prošetaj malo na KNI pa ćeš valjda nešto naći što bi te moglo zanimati pozdrav!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
majčika

PostanoPostano: pet 12 pro 2003, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam zašto je ova tema od ljetos zapela- treba li nas animirati za sudjelovanje u forumu????? Wink

Nemo

PostanoPostano: čet 08 sij 2004, 18:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majčika napisa:
Ne znam zašto je ova tema od ljetos zapela- treba li nas animirati za sudjelovanje u forumu????? Wink

Pozdrav! Nekako mi se čini da se sam Bog spusti na Zemlju, mi prstom ne bi pomakli!!! place

Nas bi netko triba vuć cili život i tek bi onda bili zadovoljni! Mogu samo reći da je žalosno koliko vrimena provedemo po Netu pa nam je teško napisat koji post...strašno...

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chiara

PostanoPostano: ned 18 sij 2004, 17:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zanima hoće li uskoro biti kakve škole za animatore i gdje, jer me zanima nešto više naučiti o tome, s obzirom da dosta radim s mladima u okviru svoje župe pa bi mi neke smjernice uveliko pomogle. Imamo predstavnike mladih naše župe koji se nazivaju animatorima, jedna djevojka i je, ali nas je više koji smo aktivni i sve radimo iz svoje glave, a ideje imam osjećaj da ponestaju, neki savjeti bi dobro došli, a čula sam da je bilo prije nekih tzv. škola, ako se ne varam na Jarunu u Mati Slobode?

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 20 sij 2004, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga Chiara, škole animaotra su zasad u 4 biskupije - Đakovačko srijemska, Varaždinska, Šibenska i uskoro počinje Porečko pulska. U Zagrebu nema na razini biskupije škole animatora, a u Sveta Mati Slobode već 10 godina djeluju jarunski salezijanski animaotri iz kojih sam i ja iznikla i iz čijeg rada, iskustva, istraživanja, razne literature je iznikla i ova formacija animatora "Mladi za mlade". Mi smo imali prije 2 godine formaciju na župi za naše animaotre pripravnike i možda će to biti i opet, ali to se još ne zna. Na jarunu aktivno djeluju animatori...i formiraju se kroz aktivnosti, rad, obnove, susrete, neke teme, uče od starijih instruktora...ali nema onako kontinuirane edukacije kao što imamo ove godine po biskupijama.
Obično povjerenik za mlade dotične biskupije zatraži ovaj projekt i onda ga Ured za mlade i salezijanski animatori, sestre i svećenici izvode. Zasad to vlč. Tenšek nije tražio, a koji i kakvi su njegovi planovi ja točno ne znam.
Ako ti je do savjeta, ideja...slobodno svrati u Ured, možda i do jaruna da vidiš konkretno kako se radi pa će ti sigurno koristiti.

U svakom slučaju pohvaljujem svaki vaš trud i rad....radite i dalje sa glavom i srcem za Boga i Crkvu. Ne bojte se biti kreativni. I mi smo na Jarunu krenuli iz glave.
Kontakt podatke možeš naći na ovim web stranicama.

Pozdrav tebi a svima u tvojoj župi.
Didi
sike

PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 12:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da ce uskoro u vasim planovima biti i Rijecka nadbiskupija.Ovdje stvarno treba mladjih ljudi koji bi bili animatori i probudili mlade po zupama da se jos vise ne uspavaju.
Znam da ste prebukirani,ali nadam se,jednom..
BVB!
Sanders

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slazem se sa zadnjim postom..ima ljudi stvarno u nasoj nadbiskupiji, bez pogovora koji bi mogli biti animatori..
God bless you all!

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Ljuda Baba

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako Bog da i biskup i povjerenik za mlade zatraže
Pozdrav veeeeeeliki
Didi
lega

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živili vi animatori sto godina i sad ću za vas jednog tarzana i jane odmah raspalit po kući!!!
Jo

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej lega zakon! Mozes i za nas! Mogli bi ga i u Šibeniku svi skupa? Laughing hop

P.S. uf bas me zanima tko si? Shocked

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chiara

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je to taj Tarzan i Jane koji mislim, onda sam i ja za, obožavam taj ples, a natjerale smo i svoje "velike" mlade iz župe da to plešu, nakon malo negodovanja je bilo i oduševljenih lica, a na slijedećem vjeronaučnom susretu i propitivanja hoćemo li opet nešto plesati (neki iz ironije, neki iz prave želje)

sport

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
mily

PostanoPostano: pet 30 tra 2004, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bok svi animatori ma di mi bili!

Sutra u mojoj župi organiziramo za djecu slobodno vrijeme i smislili smo da se natjećemo jedni protiv drugih, bit će ludnica i bum vam i ispričala kak je prošlo! zivio

E i ja sam animator Shocked i meni napočetku su bili animatori bili oni ljudi kojima je ludnica biti u crkvi! (za sve je kriva moja seka Confused )

A vidilo se i na njima kako su veseli i ja sam to poželjela biti i tako sam krenula u tu nezaboravnu pustolovinu koja još uvijek traje!!! sport sport sport

Još uvijek igram se s djecom i organiziram slobodno vrijeme djeci u crkvi jer želim im pokazati kako mogu u crkvi biti sretni!
Pusa!
igor

PostanoPostano: sub 01 svi 2004, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bok svim animatorima... vi ste najbolji ljudi!!! mislim, mi!!!
Smile

ja cu poceti se baviti aktivnije time kad stignem u italiju... jer tamo je don bosco ostavio veoma jaku bazu animatorima, ORATORIJ... i tamo u gotovo svakoj talijanskoj zupi postoji oratorij, i to je jako lijepo...

u italiji cu studirati od ove godine, i onda cu se posvetiti i animaciji..
mily

PostanoPostano: sub 01 svi 2004, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozivam te da se uključiš! Svojoj župi belji se belji se belji se

hop hop hop
Jer ja mislim da je svatko pozvan da bude aktivan kršćanin u svojoj župi! Samo treba pronaći to mjesto! belji se

P.S.
Ja nisam bila u Italiji u oratoriju i uopće mi ne fali takvo iskustvo!
Pusa!!!!!!!!!!
mily

PostanoPostano: sub 01 svi 2004, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A danas u crkvi je došlo tak malo djece da smo se mi animatori uhvatili u koštac s igrom i odigrali ju zajedno s djecom! Bilo je ludnica sve to proć! Wink Wink Wink

To je to kad dođe lijepo vrijeme i uz to je još i praznik rada!!!!!!!! Embarassed place place Wink

Igra je bila slična čovječe ne ljuti se ali sa izmišljenim poljima i opakim zadacima!! Twisted Evil
Svi smo se dobro nasmijali! hm hm
igor

PostanoPostano: sub 01 svi 2004, 23:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nadam se da cu se u blizoj buducnosti mozda i moci ukljuciti u nesto sto ce biti na razini biskupije, jer ako to bude samo u nasoj zupi mislim da nece bas funkcionirati... no dobro.. drago mi je da kod vas funkcionira...

inace, mislim da je uvijek korisno otici negdje i vidjeti kako drugi ljudi rade, animiraju mlade... razna iskustva obogacuju covjeka. zar ne??
ne mora to biti italija.... ali italija je mozda jedan dobar primjer... treba otici vidjeti, i to pokusati implementirati u svojoj zupi, ako mislis da je to dobro kako se tamo radi...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.