HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 10:32. Pogledaj neodgovorene postove
Gibonni
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
igor

Spol: muško
PostanoPostano: čet 19 kol 2004, 21:45
PostNaslov : Gibonni
Citiraj i odgovori

volite li Gibonnija?
ako da, zasto? a ako ne, isto zasto?

koja vam je njegova omiljena pjesma, moze i vise ako se ne mozete odluciti... Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
majuska

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 19 kol 2004, 21:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm, zast pitas bas za Gibu?! neznam, meni je cist ok.

Neznam jel ona "Vjeruj u ljubav" u originalu njegova il Oliverova, al '99. nam je Gibonni odrzao mini-koncert na Framaskom susretu na Trsatu, otpjevao "Vjeruj u ljubav" i za tu pjesmu me ful vezu neke stvari i osjecaji... hehehehe Embarassed ne moram ništa objašnjavati
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: čet 19 kol 2004, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato sto mi je on jedan glazbeni fenomen.. jos nisam sreo covjeka koji bi mogao nesto argumentirano reci protiv njega...
mozda ga netko i ne slusa, ali uvijek kaze barem> "pa, ok je"

mozda se i nadje netko tko ga ne slusa, ali jos uvijek ga velika vecina ljudi vole....

meni je ona pjesma OVO MI JE SKOLA lijepa, a LIBAR naravno....

no, im on onih starijih pjesama koje su stvarno super...
Apolon

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma dobar je điboni, ima dobre pjesme. Jedini je problem što se čovjek nakon dugog slušanja zasiti njegovih pjesama.

jedino što mu zamjeram je to što nezna napravit atmosferu na koncertima. Drugim riječima, koncerti su mu dosadni do bola. Svaku pjesmu navlači po deset minuta, zadnja strofa traje sedam minuta, a za bis obično izvede pjesmu koju je već odpjevao umjesto da uzme neku stariju, a da ne spominjem kako diže živac sa onim preseravanjima između dvaju pjesama kada priča "prijatelji moji, dragi moji, ja volim vas, vi volite mene, ja nebih bio nitko i ništa bez vas, ja sam nula, vi ste bogovi, bla bla bla" i takve gluposti melje između svake dvije pjesme i ubija atmosferu. Tim više je licemjerno jer sam čuo od dosta ljudi koji su surađivali s njim da je Đibo, nažalost, licemjeran i da nije onakav kakvim se pretvara.

No pjesme su mu super i dabogda još dugo poživio...

A njegova uvjerljivo najdraža pjesma mi je "Nepobjediva" sa albuma Ruža vjetrova

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Tonka

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je Gibo jedan od najdražih. Pjesma? Posoljeni zrak, tekst za antologije, ta je pjesma umjetnost i mogla bi se uspoređivati i s velikim brojem književnih tekstova. Ovo mi je škola mi je isto draga iako iz nje nikada ništa ne naučim pa je doživljavam kao ironiju. "drugi puta ću drugačije...", baš tužan buhahahaha
Rock-er

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 17:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tribo je nastavit sa Osmim putnikom i rokom.
Ovo sad sto radi je suvise fensi.

Imam i jednu zamjerku na njegovo "pjesnistvo". Stihovi me cesto nerviraju, tipa "kao pcela u zlici caja". Uff.

ps

Kad god pricaju sa njim o njegovim albumima uvek naglasavaju kako je doveo Stingove ili cije vec muzicare, kako su oni svirali na tom Mirakulu, i kako je to vrhunski uradjeno itd.
A kad sam presluso album, dosao sam do zakljucka kako bi to isto dobio i sa obicnim domacim muzicarima. Nis' posebno.
Toliko od mene

Money for nothin'
frajer
isključen

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Rock-eru, ako ti nisi uočio majstorstvo tih Stingovih muzičara onda ti slabo razumiješ glazbu.

Ovo što si rekao za njegovo pjesništvo djelomično potpisujem dok s druge strane ne razumijem što vidiš u njegovom stvaranju dok je bio u Osmom putniku, ta to je bilo toliko plitko i toliko jednodimenzionalno da mi stvarno nije jasno o čemu pričaš ... Mislim, jesi uopće slušao ti Osmog putnika iz Gibinih (a i iz negibinih) vremena?
nata

PostanoPostano: pet 20 kol 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gibo je za mene (jedan od AKO NE I) najbolji tekstopisac/pjesnik u nas. razlikuje se i stihom i stilom i glazbom. samo mu fali glas.

od pjesama:
ej vapore
lipa moja
nepobjediva
...i puno drugih

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: sub 21 kol 2004, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidis, Nato, ja bas volim njegov glas. tako me nekako smiruje...

a sto se pisama tice, uistinu je on pjesnik... bas lipo pise... mislim da je tekst pjesme oprosti jak.

ali Mi smo prvaci je definitivno tekst koji mi je duboko urezan u misli, i uvijek kad mislim da je bol prejaka sjetim se njega i tih rijeci...

ma ima ih i ostalih koje su lijepe, čak i cjelokupne pjesme su mu super...ali tekstovi su ono na što se može obratiti pozornost u ovim danima kada su pjesme sve na isti kalup.

"mala"
Dara

PostanoPostano: pon 23 kol 2004, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gibo je ok,bar za mene;najdraze su mi ZLATNE GODINE i OVO MI JE SKOLA.........te dvije su mi posebne,ah,uspomene i sjecanja Laughing
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: uto 24 kol 2004, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:

Imam i jednu zamjerku na njegovo "pjesnistvo". Stihovi me cesto nerviraju, tipa "kao pcela u zlici caja". Uff.

Nebi vjerovao ali ja sam neki dan razmišljao o tom stihu i isto sam zaključio da je besmislen...

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
frajer
isključen

PostanoPostano: uto 24 kol 2004, 8:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Taj je stih prejasan.
Čaj se pije zaslađe, pčela ide na slatko, opijena slatkoćom (bla, bla, ta je ideja mislim svakome jasna, upućuje se na neku zabludu, na neko obećanje ...) i onda se pčela davi u tom lažnom, slatkom obećanju.

Ima od "boljih" stihova, što se lažnog pjesništva tiče ...
nata

PostanoPostano: uto 24 kol 2004, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma i.v.a.n.a. volim i ja njegov glas, nego samo mislim da nema neki raspon ('el se tako kaže?)

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
igor

PostanoPostano: sri 25 kol 2004, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bas je dobar stih, a vi recite sto hocete
Gandalf

PostanoPostano: sri 25 kol 2004, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"kao pcela u zlici caja"

Meni je to super metafora, ne treba puno objašnjenja, jer se tima samo kvari dojam. No, čini mi se da neki gledate samo pjesnički na njegove pjesme, tj lirski i mislim da je to nemoguće, jer se oni ne mogu promatrati odvojeni od glazbe, znamo da za potrebe uglazbljenja često treba napraviti kompromise i rezanja originalnih tekstova, a i ako se rade paralelno s glazbom, opet su "zarobljeni" muzikom. Dakle toliko o tome, općenito.

Što se tiče Gibinih pjesama, većina mi je iznadprosječna, neke su savršene, ima ih puno takvih, a jedna koju niste spomenuli je Ej Vapore.... ili, Ako me nosiš na duši, kako je to dobra pjesma bila, tad su i ti festivali imali smisla, kad bi takve pjesme bile tamo...

Po meni je najveća mana Giboniju njegovo pjevanje, on stvarno dosta loše pjeva, muči se, falša, ali sve to nadoknađuje interpretacijom. Malo tko (oliver, spalato) može dobro otpjevati njegove pjesme, da ne žališ što ih nije Đibo pjevo (kao onu Ruku na srce od Azura).

Što se tiče atmosfere, mislim da je ok na njegovim koncertima, nije divljina kao kod Thompsona, ali je dobra zabava i meni je baš gušt bilo oba puta na koncertima. Apolone, koliko si puta bio na koncertu Gibonnija? Dali samo onaj 1 put? Kad si ranije otišo, a koncert trajao još sat i pol?

Znas sta...
igor

PostanoPostano: sri 25 kol 2004, 21:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se gibonni jos i po tome svidja sto kad sam gledao snimku koncerta njegovog, izvedbe pjesama su bile identicne kao na albumu...

jako mi se svidja kad jedan pjevac moze reproducirati ono sto je na albumu 1:1, i to je ono sto jako cijenim kod pjevaca...

a ne tu neke novije pjevacice koje izgube glas nakon pol sata... i muce se uvijek na koncertima, a u studiju dotjeruju glas kompjutorom kako bi to na CDu izgledalu savrseno... dzaba sve to...
Rock-er

PostanoPostano: pet 27 kol 2004, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh mozda neko pije gorki caj Wink

Ja za razliku od igora vise volim kada bendovi bolje zvuce uzivo, to dokazuje njihovu vjestinu i "umjece" Smile

Naravno trebaju dobro zvucit i na ploci tj albumu tj kaseti tj cd-u Wink

Money for nothin'
igor

PostanoPostano: sub 28 kol 2004, 16:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e u tom dijelu bas vecinom tvoji rokeri zakazuju..

na koncertima nikad pjesme ne izgledaju ni priblizno onim koje su na CDu... a to nije nikako za pohvalu..

samo se cuje jos vece deranje i to je to..
sve ovisi od grupe do grupe, naravno..

ima nekih rock sastava koje jako postujem jer su jednako kvalitetni i na stage i na CDu
eiremore

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 10:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

đibo radi dobre pjesme (ej vapore, nije vrime od nedije, lipa moja, ma ima ji na bacanje), al mi nije jasno kako mu svako toliko izleti katastrofa tipa ˝neznan plesat˝. auć. Laughing

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
jelena

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 11:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ili "Miss Croatie" (bez obzira što je text živa istina). To je zato da ne pomislimo da je savršen... Meni je najbolji Mirakul (i pjesma i cijeli album)i DIvji cvit! Ali ima on svojih bisera, npr. "Jer su osveta i ponos dvije sestre blizanke, rođene u ponoć, jedna malo prije , druga kasnije", kao da je ostao bez teksta.
Gandalf

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je i to super stih... a one dve "lose" stvari su po meni samo dobra zafrkancija, a na kraju zasto bi mu svaka pjesma morala biti visokovrijedna... pa ko ima takav prosjek

Znas sta...
Gandalf

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, ja sam slušao sinoć na radiju "Libar", kako je to dobra pjesma.... I one Putokazice na kraju, bolesno dobro!

A onda sam se sjetio i one pjesme koja mi je najbolja na tom albumu: "Tajna Vještina". TO je za mene glazba, živio Gibo još 100 godina, makar se moro na ćelavo obrijat!

Znas sta...
Charlie Brown

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što se tiče onog Gibonnijevog stiha, mislim da nije mislio kako je jedna sestra rođena malo prije druge, a druga poslije nje, nego malo prije ponoći, odnosno poslije ponoći. Ako se tako gleda, mislim da stih ima puno smisla i da je odličan, pa ne vidim gdje je tu točno problem.
eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa kako god gledaš, opet je malo silly.. uvik je jedna rođena malo prije, a druga kasnije (o-o-oooo..! Wink ) il iza ponoći, il iza ove druge.a kakva je razlika, tj. zašto to ima više smisla ako je jedna rođena prije odnosno poslije ponoći, umisto jedna iza druge? jelena ija tvrdimo- da mu taj stih FAKAT nije triba, jer je logično smo po sebi. tipa ono- ti si šećer, a ja med, zajedno smo sladoled.
ma dobro, sad ovo i nema neke veze sa rješavanjen nezaposlenosti u hrvackoj, al eto čisto jedna opservacija..
charlie, suuuper mi je tvoj crtić! pitan se zašto ga više nema. ovo što se danas nudi je CENZURA Wink

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Gandalf

PostanoPostano: sub 04 ruj 2004, 10:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo sad moram i ja

On želi reći da su one iste, samo gledane s druge strane, međusobno ovisne (osveta i ponos), sestre blizanke, jedna je rođena u jednom danu druga u drugom, ono kao lice i naličje, tamna i svijetla strana (kako to u filmovima bude, jedna blizanka je dobrica druga monstrum, "grimizne rijeke"
ma uopće ne kužim kome i zašto bi to bilo čudno (ajd kužim kome) pa to mi je jedan od njegovih najboljih stihova

Znas sta...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.