HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 18:18. Pogledaj neodgovorene postove
Rock is dead!!!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: sri 25 kol 2004, 9:48
PostNaslov : Rock is dead!!!
Citiraj i odgovori

Evo, znam da tu ima joŔ nekih preživjelih subkulturaŔa koji briju na rock, pa me baŔ zanima miŔljenje mnoŔtva na ovom forumu.

Moje bi bilo da je rok umro prije dobrih 20-ak godina, da su ovo sad samo isfuravanja!

Ajmo, javite se.

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 26 kol 2004, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije umro neg je evoluirao ...
Bruec Springsteen i dalje fura rock, samo ne isti onaj od prije 30 godina, ĆØovjek se razvija pa i njegova glazba.

Ako se uzme da rock obilježava samo forma onda možda i je umro.
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 26 kol 2004, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sluÅ”am i danaÅ”nji rock, dapaĆØe.
ali uvijek mi se ĆØini kao da sve to potjeĆØe od onog prije 20 godina... posljednje klasiĆØno razdoblje rocka... bar u sljedeƦih 20 godina.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Rock-er

PostanoPostano: pet 27 kol 2004, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije mrtav neg je zamro. Ali uvjek ima dobrih bendova i uvjek ce i biti. Kvalitetni alternativni bendovi danas se ne zele komercijalizirat pa se mozda zato ne vidi dovoljno da rock i dan danas postoji,
ali kao pokret rocknroll je definitivno gotov.

Money for nothin'
Gandalf

PostanoPostano: pon 30 kol 2004, 7:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Steta, slazemo se, a bas sam tebe Rockeru mislio isprovocirat s ovom temom Laughing .

No, sto se tice Springstina, on je danas cisti POP, s rockom nema puno veze. Bon Jovi ima dosta rockerskog u svojim pjesmama i nastupima jos uvjek, iako i kod njega rade klaviri i poperski aranzmani. Po meni, jedini od prezivjelih velicina, koji su zadrzali svoj zvuk i prilagodili se novim moguƦnostima, su Aerosmith. Stonese uopce necu spominjat u kontekstu rocka.

A sto se tice domacih, jedna rijeĆØ: Urban i HP.
Najbolji pokazatelj da je ono sto je prije bila alternativa danas mainstream (mislim, ima urban svojih brija, pogotovo zadnji album, ali je za mene roker). A o nekoj Vatri i sliĆØnima Ʀu reƦi samo da imaju možda rokerski nastup i ponaÅ”anje i "brijanje", ali da nemaju pjesme, niÅ”ta Å”to bi se pamtilo...

Znas sta...
eiremore

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 9:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:

hewlett packard?

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
eiremore

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
Nije mrtav neg je zamro. Ali uvjek ima dobrih bendova i uvjek ce i biti. Kvalitetni alternativni bendovi danas se ne zele komercijalizirat pa se mozda zato ne vidi dovoljno da rock i dan danas postoji,
ali kao pokret rocknroll je definitivno gotov.

a Å”to joÅ” nisi malo džiberio, nego si odma postavio univerzalno miÅ”ljenje i sad neman Å”ta reƦ a baÅ” san tila place place

eiremore

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 9:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eiremore napisa:
Gandalf napisa:

hewlett packard?
ne trudi se Wink i meni su oni dobri. al mi se ĆØini da se urban malo izgubio.. ne Å”ta se po pitanju glazbene usmjerenosti tiĆØe, nego po svemu.. on Å”ora neku svoju glazbu, kad ono ispadne rok. ne kažen da nije dobar glazbenik, al (evo moraƦu upotrijebit izraz od koga zaziren) ne brijemo na isto. tužan mi je on. kad sluÅ”an njegovu glazbu samo mislin fala bogu Å”ta mi nije ko njemu.iako mi nekad ĆØak i paÅ”u njegove stvari, al to se rijetko dogodi.e, a on od toga živi. know what i mean? eto, a propos urbana.
pozdrav

Gandalf

PostanoPostano: uto 31 kol 2004, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, je, a cuo sam da je na koncertima odvratan, urokan, i da "brije neku svoju (bolesnu) briju"... kao u sred koncerta pocne nesto "kome ja tu pjevam, ja pjevam vi slusate, ko je tu peder itd..." A i onaj spot s lezbama mu nije nikako trebao...

i da, nije mi se dalo pisat, ali sigurno, hewlett packard... Iliti Compaq, ko sta voli

Znas sta...
Rock-er

PostanoPostano: sri 01 ruj 2004, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A 'tili ste me isprovocirat je li?Smile Da se ja uzbudim zbog toga sto neko tvrdi da je rok mrtav necu. Na izdisaju je. A to me i ne cudi, kad pogledate danasnju muzicku scenu.
Sto se tiche Vatre i sl. bendova to se ne moz ni komentirat, nema se tu cega komentirat. generalno, mladima danas fali vise zestine i bunta prije svega, ali kao da su svi malaksali. Ne znam zasto je to tako. Danas se ima jos vise razloga za bunt nego prije 25 godina kada je vladao punk, u cijoj je osnovi buntovnistvo.

Hladno pivo respektiram i volim uradke sa radnijh albuma.
Stvari tipa 'samo za taj osjecaj...' im definitvno ne tribaju.

kad smo vec kod rocka da produljim malo:)

Imali smo tu jednu tribinu mladih (predavanja za mlade katolike) u Subotici prije godinu-dvije. tema je bila rock glazba i sotonizam. Mozete mislit kako sam ja reagirao na tu temu (doduse samo u sebi, nisam nista javno rekao). Predavac je bio lokalni svecenik koji je veoma lose odradio cjelo predavanje. bukvalno je citao knjigu A. Bobasa, (koju sam ja inace procitao i tvrdim da je katastrofalo napisana) od rijeci do rijeci i pokusavao nam je dokazat kako je rock glazba iskljucivo sotonisticka. kada ga je neko pitao: a sta mislite o recimo sotonizmu u tehno glazbi (kojega itekako ima) on nije znao sto odgovoriti. Shocked A to dovoljno govori o njegovom poznavanju muzike. u biti samo nam je htio reci (tj mladima) kako je rock glazba jako losa i ne smije se slusati. Pouzdano znam da nekoliko njih koji inace slusaju rok, nisu vise nikada dosli na predavanje. Sto mislite zasto?
I onda se pitam zasto se mladi na neki nacin "boje" rock-a i kada im kazem sta slusam govore: ti TO slusas?
Doista se pitam (sarkazam)

Money for nothin'
eiremore

PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 17:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
generalno, mladima danas fali vise zestine i bunta prije svega, ali kao da su svi malaksali. Ne znam zasto je to tako. Danas se ima jos vise razloga za bunt nego prije 25 godina kada je vladao punk, u cijoj je osnovi buntovnistvo.

punkerska subkultura meni je svakako Ā½dražaĀ½ od onih Å”ta se danas nude (iako se trudin ne pripadat ijednoj). pa pogledaj ti one nabombonirane partijanere, na Å”ta to liĆØi? usudila bi se reƦ, svakako ne na ĆØovika kakvoga je Bog zamislio. to je bez truna kulture, morala, ponosa, bez ikakvih stavova, beskiĆØmeno i jadno, urokano poslije svakoga partija leži po cesti, tramvajskoj stanici,.. ža mi ih je gledat da tako prosipaju svoju mladost i talente (okej, znan da zvuĆØin ko staro ĆØeljade, al stvarno to mislin Smile )
a mislin, razlozi za bunt, generalno gledano, Rockeru, koji bi to bili? pitan bez zezancije.
ja osobno neman razloga za bunt, nego za mijenjat postojeƦe stanje na bolje, koliko god mogu. konstruktivnost, to je misao vodilja. meni. Wink

heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 02 ruj 2004, 18:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na bunt se meĆ°u danaÅ”njom mladeži viÅ”e ne oĆØituje kao nekada.. prije je bio mnogo aktivniji i direktniji, danas je pasivniji, neindividualniji, a time i opasniji...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što se tice sotonizma u rock glazbi, mislim da je to u stvari velika vecina marketinŔkih fora, dok tek u malom broju ima onih koji doista briju na sotonizam.
A Å”to se tiĆØe BobaÅ”eve knjige, malo sam je listao, i mislim da ne otkriva realno stanje. Neke stvari i stoje, ali kao da nema veze s realnim viĆ°enjem, veƦ u svemu traži tu temu, ne prepoznaje lažnjake. Pogotovo je glupo to Å”to u Crkvi postoji gro ljudi kao Å”to je taj kojeg je Roker spomenuo koji jedva ĆØekaju da se pojavi neki tako crn komentar ili primjer pa da mogu mladima reƦi da bježe od toga itd. JoÅ” je gluplje Å”to se takvi nikad ne bi udostojali govoriti o takvim stvarima (koje objektivno zanimaju mlade ljude) u nekim normalnim okolnostima, kao Å”to bi bilo recimo Å”to ko voli u glazbi i td., zaÅ”to idu u disko, Å”to ih tamo veseli, Å”to je tamo pozitivno, na rock koncertima, itd...
Bila je veƦ ona tema o Metallici, pa smo o tom govorili. NajlakÅ”e je mladima zabraniti neÅ”to, reƦi da je to crno i zlo, da bježe od toga, ali ujedno je to i najgori naĆØin koji ne da ne donosi plod, veƦ radi suprotno. Mnogi iz ĆØistog prkosa rade stvari koje nisu dobre, koje im objektivno Å”tete, samo zato jer im to neko, Crkva, roditelji brane. To je cijena takvih oÅ”trih zabrana.

Puno je ljepÅ”e i korisnije kad roditelj ili vjerouĆØitelj ne osuĆ°uje ono Å”to ne poznaje, veƦ se trudi i upoznati moguƦe "probleme".
Ma Ŕta ja tu drvim, pretjerao sam...

Znas sta...
Gandalf

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, a Å”to se tiĆØe bunta, slažem se da ima viÅ”e razloga za nekim buntom nego ikad. Sve je "propisano", i kako ƦeÅ” radit da bi uspio/ili propao, kako i gdje ƦeÅ” se zabavljati, koju muziku sluÅ”at (pogledajte radijie i TV), sve je servirano, ako si drugaĆØiji - propadaÅ”. Mislim da se u okviru rocka ne može viÅ”e naƦi naĆØina da se izrazi taj bunt, za mene su danaÅ”nji "rockeri" Nora Jones, Manu Chao i drugi, koji su usred te silne pop-rnb-crnciuskupimautimasgolimzenamaokosebe industrije uspjeli naƦi naĆØina da ostanu svoji i da stvaraju ne neÅ”to trendovsko, nego SVOJE!

Eto, to fali rocku. DanaÅ”nji rockeri sviraju po toĆØno odreĆ°enim uspjeÅ”nim Å”ablonama, a ne kao nekadaÅ”nji koji su eksperimentirali sa zvukovima novih instrumenata. DanaÅ”nji rockeri su u stvari najveƦi Å”minkeri, jer se toĆØno zna kako mora izgledati netko ko brije da je rocker. NekadaÅ”nji su bili prvi koji su u obiĆØnoj odjeƦi izlazili na stage, bez veĆØernje toalete itd. Eto, to je bilo drugo vrijeme, ako danas stavis neÅ”to nakaradno na sebe, to nije niÅ”ta novo jer se to veƦ i po modnim pistama isfurava, u najviÅ”im krugovima. Treba naƦi drugaĆØiji naĆØin za biti originalan. Ne znam, možda je danas najveƦi IN biti prirodan...

Znas sta...
eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma to zadnje Å”ta si reka je jedino Å”ta ti moÅ”, uvjetno reĆØeno, danaÅ”njen svitu ponudit. bit ono Å”to jesi. jer niko nikad to prije tebe nije bio, nit Ʀe bit, zar ne?
al dobro, opet vas molin, dajte mi objasnite taj bunt, meni je to joÅ” maglovito. za Å”ta služi taj bunt? kakva fajda od toga? svaka pobuna do koje je moglo doƦ je veƦ uĆØinjena.. rezultati?
da jedno raÅ”ĆØistimo- ja ni pod razno nisan na pristajanje uz opƦe miÅ”ljenje, konformizam, bla..., al taj bunt protiv odjeƦe i sliĆØnih stvari (gandalfe, znan da nisi to doslovno mislio).. i koga briga Å”ta Ʀu ja bit drukĆØija, komu se ja moran dokazivat?
joj e, sad san svaÅ”ta nabacala, i ispada koda se ne slažen s vama, al uopƦe nije tako.. ma ni sama neznan Å”ta san toĆØno tila reƦ. ovo san samo nabacala misli tuzan

Gandalf

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma reko sam ti vec, bunt protiv neĆØeg Å”to je odreĆ°eno, Å”to sputava slobodu i kreativnost, pa i po pitanju odjeƦe... Pogledaj i sama ono Å”to sam spomenuo, recimo kako izgleda prosjeĆØan spot na MTV-u? Crnac u skupom autu u nekoj bundi iako je vani 35, okruzen komadima. Ako je o ženi rijeĆØ, crnkinji (ma nisam rasist) ona se previja na nekoj luksuznoj postelji ili neko plazi po njoj. E, a onda pogledaj spot (koji cijenim samo zato jer je bar malo drugaĆØiji) od Nore Jones, Manu Chaoa kako rekoh (sva tri) i koliko god da su nekvalitetni i niskobudžetni meni u njima ima 100put viÅ”e srca nego kod onih klasiĆØnih mtvjevskih. Sad sam se zakaĆØio za to dvoje. Od ovih razvikanijih mi je jedino Robbie Williams dobar (naravno da ima joÅ” dobrih, ali sad govorim onako globalno)

Mislim, kužim ja Å”ta ti hoƦeÅ” reƦi, meni se isto ne sviĆ°a ta rijeĆØ bunt, i ĆØak mislim da ne paÅ”e 100% ovome o ĆØemu priĆØamo, no, rocker ju je spomenuo i sad je ostala.
Recimo, kad pogledam "zlatne" 80', upitam se oko ĆØega se oni "buntaju"? Å ta im fali? Novi val? Ne znam...

Znas sta...
eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažense sa svime Å”ta si reka. danas je zbilja sve ko na traci. ako se neÅ”to dobro prodaje, sutra Ʀe osvanit tisuƦu kopija. sve je u kalupima, pa i ti crnci Å”ta Å”tancaju Ā½hitoveĀ½.. pa zbilja ljudi, nemate li priĆØat o iĆØemu drugome nego da vas je beau ostavio? Å”to se tiĆØe rasizma, danas su najveƦi rasisti crnci. Å”ta misliÅ” zaÅ”to ne izlaze iz merĆ°ana i iz bunde (da, iako je 35)- zato Å”ta su kompleksaÅ”i, dokazuju bijelome smeƦu kako su se izdigli iznad a potonji samo može bit ljubomoran na njega. dalje, nisan nigdi vidila da se toliko fura taj separatizam ko u njih (brother, sister (i to ne kao krÅ”Ć¦ansko poimanje odnosa)), neÅ”to tipa hercegovci i janjevci (nek se niko ne uvridi, ja san imoƦanka Wink ) a da ne govorin o otvorenome animozitetu spram bijelaca. ma biži brate, ne valja in to.

eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
Recimo, kad pogledam "zlatne" 80', upitam se oko ĆØega se oni "buntaju"? Å ta im fali? Novi val? Ne znam...

nisu imali love za skupe provode Laughing

eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 17:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØek, da se joÅ” malo vratin na noru..
da.. ta je ženska zbilja svojon jednostavnoÅ”Ć¦u posramila sve one kicoÅ”e ĆØiji je glazbeni izriĆØaj upitne umjetniĆØke kvalitete.. kako je samo jednostavna, nježna i neupadljiva. tako Ā½malaĀ½, zasjenila i najveƦe glazbene kolose. svaka joj ĆØast, pokazala je svima pljesak

Gandalf

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 17:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prije Grammija bilo je: "nora(who?)jones", a poslije, "Nora(8Grammys)Jones"... zanimljivi smo mi ljudi... iako joj ja ne bih dao 8...

Znas sta...
eiremore

PostanoPostano: pet 03 ruj 2004, 17:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm.. zar 8? niko nije tako dobar. osim POKLONA hahahaha (oĆØekujen da se na ovo javi igor Wink ) buhahahaha

Nikita

PostanoPostano: uto 07 ruj 2004, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa, Igor se nije jevio na tvoj komentar, ali ja bih se nadovezala na onaj dio o Norah. Meni je taj album za koji je dobila toliko nagrada stvarno dobar, ĆØak i nakon toliko vremena i nakon novog albuma, JoÅ” ga uvijek držim blizu uz cd player iako znam gotovo sve etvari na pamet.

vjetre s dinareeeeee.... eee...
Rock-er

PostanoPostano: ned 12 ruj 2004, 1:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

elem

bunt-ljepo vam kaze gandalf (iznenadio sam se njegovim postovima jer sam prije imao losiji dojam o njemu:)) bunt protiv ovoga sto se desava na glazbeno-politicko-sportsko-ekonomsko-kojojgod sceni, sve je to vezano. Svi samo gledaju novce i zaradu, kao da danas uspjevaju samo Kurvini sinovi (pjesma Azre za neupucene) bez skrupula.

ne bunt protiv krscanstva ili tradicije, ne boj se eiremore:)

I da gandalfe potpuno stoji ovo u vezi danasnjih bendova pa i sav taj retro-revival pokret (bendovi tipa The White Stripes, The Strokes itd.) pojavilo se nekoliko dobrih bendova sa retro zvukom i izgledom i odma' je mtv izbacio gomile bendova na taj fazon (The darkness, Franz Ferdinand itd) i komercijaliziro cjelu stvar. Tako su propali i pank a posebno i novi val (kod nas su za slabljenje novog vala "zasluzni" P. kazaliste, Merlin, Plavi orkestar, Bjelo dugme itd).

Ima naravno dobrih bendova ali su oni u zapecku i ne vide se. Zasto? Nisu komercijalni (iako veoma kvalitetni) i nikom se ne isplati furati njih.

Da zakljucim zasto je to tako.
Danas je glavna religija u svijetu ne krscanstvo, ne budizam, ne islam ili judaizam vec, pogadjate...NOVAC.

Simple as that, yet so painfull

Money for nothin'
Gandalf

PostanoPostano: pon 13 ruj 2004, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pravo zboriÅ”.
Istina je, sve Å”to se pokaaže imalo originalno, ili drugaĆØije u nekom trenutku, a da valja, sutra dobije joÅ” 10 klonova.
Recimo, opet ja na Manu Chaoa (koji nije roker), on je stvarno poseban, i uspio je iz jednog dosta siromaÅ”nog punk-regge stila izvuƦi neÅ”to zanimljivo i spojiti ga s joÅ” 100pravaca, latinom, etnom... No, ĆØim je on uspio pojavila se hrpa "soundsystema" i drugih klonova koji sviraju tako reƦ isto ono Å”to i on samo slabije i neiskrenije, neorginalnije...
SreƦa da ga MTV ignorira, pa time ignorira i sve te klonove...
Jer da je drugaĆØije, veƦ bi to dobri stari MTV komercijalizirao i svi bi bar 2-3mjeseca sluÅ”ali upravo taj stil u izvedbi Madonne, Britnja, .....

Znas sta...
eiremore

PostanoPostano: pon 13 ruj 2004, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:

ne bunt protiv krscanstva ili tradicije, ne boj se eiremore:)

ma jok, nijesam mislila da ciljaÅ” na bunt suprotiva krÅ”Ć¦anstvom, nego,... to viÅ”e progovara indiferentni mizantrop iz mene. mislin da bunt niĆØemu ne služi. ko da Ʀe neko svatit protiv ĆØega se ja bunin ako obuĆØen flekavu majicu za u grad. mislin, oni koji kuže u kakvome je stanju svit (po pitanju materijalizma, optereƦenosti ljudskim obzirom, ukalupljivanjem, plagiranjem, mislin to je sve veƦ smijeÅ”no...) kuže stvari i njima se ne mora objaÅ”njavat. a ovi ostali nisu vridni moga truda. ko da je svima iQ pao ispod 90. neman pojma Å”ta se dogaĆ°a sa svima, niko nema svoju pamet, ,niko nema razum, svi furaju jedno.. blje..

al nema veze, zato se ja dobro zabavljan gledajuƦ kolike budale rade od sebe. i meni dobro. Wink

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.