HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 20:08. Pogledaj neodgovorene postove
Rock is dead!!!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dire Straits
U2
Hladno Pivo
Johnny Cash
Knopfler

ok pola ovoga nije rock, al se nekako krpaju

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Winnetou

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 18 sij 2005, 10:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma veƦ ste priĆØali o tom, ali sad kad si spomenuo J.Casha, pa ova nejgova nova obrada U2-ove "One" mi je dobra koliko i sam original, ako ne i bolje... fakat me je potresla, ima takvu težinu kad on pjeva..

Nego,
Chris Rea
Clapton,
Santana
four play
incognito
Sting
George Benson
MANU CHAO
Aerosmith
Deep Purple
ACDC
Guns'n Roses
Eurithmics
i joÅ” jednom Manu Chao!

InaĆØe joÅ” jako volim glazbu 80'ih (ma svaÅ”ta ja volim), jedino je bed Å”to ih ne mogu nabrajati buduƦi da svako ima po jednu bolesno dobru stvar, a ostalo su totalni prosjek. Recimo, zna li netko neku drugu pjesmu od grupe Level42 osim onih "Lessons in love", ili od AHA nesto osim "take on me" (ajd dobro oni imaju jos jedno 2)

A najbolje mi je kad ĆØujem pjesmu "You", i pitam se ko to pjeva (to su možda 90')?
Kasnije saznam, grupa Ten Sharp.
I frendica ima njihov CD i posluÅ”am ga, ah koje smeƦe. Ta jedna pjesma kao da im je s neba spala...

Od domaƦih je joÅ” tu i TBF, Edo Maajka, Urban....

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 18 sij 2005, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se i dalje oslanjam na kombinaciju "gitara,bubnjevi". Jednostavno, tu mi nekako najviÅ”e odgovaraju beatlesi. Ako sluĆØajno budete u moguƦnosti, posluÅ”ajte pjesmu "Ticket to ride" i "I want you(she so heavy)". DoduÅ”e, ova druga stvar traje 7 min., ali kaj je dobro, dobro je. Užasno mi je super stvar od Pepersa "Save the population" i "Road trippin'" Tipus koji izvodi ĆØarolije s gitarom je ... ono....legenda. Hendrixova stvar "Hey, Jo" takoĆ°er. InaĆØe, OBOŽAVAM glazbu 60'ih. Nakon silnih mjenjanja ukusa, od hip-hopa i Å”kore pa sve do sad, shvatila sam da je r'n'r jedino Å”to mi odgovara 100%. Cool Cool Cool

P:S: ako sluĆØajno netko svira gitaru i ima tabulature od Road trippin', nek bude tako dobar pa nek mi ih poÅ”alje. THNX Wink Wink

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Ako sluĆØajno budete u moguƦnosti, posluÅ”ajte pjesmu "Ticket to ride" i "I want you(she so heavy)". DoduÅ”e, ova druga stvar traje 7 min., ali kaj je dobro, dobro je.

Djete drago, Å”ta ti nas smatraÅ” za tutleke, da nitko od nas nije ĆØuo te pjesme? Volim kad ljudi otkrivaju toplu vodu Smile
(Shala mala, nemoj se uvrjedit al simpatiĆØno mi je s kojim oduÅ”evljenjem to govoriÅ”)

InaƦe ja osobno Beatlese nevolim.
.
Kenjkavi su mi.
Puno su mi bolji The beech boysi. Creedence clearwater revival, Chuck berry, Roy orbison, Jimi Hendrix...

Ali Beatlesi mi jednostavno nikad nisu sjeli. Daleko od toga da nisu dobri.
I meni imaju par dobrih pjesama ali kad se sve skupa zbroji i svede na zajedniĆØi nazivnik, kao grupa mi nisu neÅ”to

No u svakom sluĆØaju postujem ih zbog neizrecivog doprinosa Rock-glazbi

Citat:
ako sluĆØajno netko svira gitaru i ima tabulature od Road trippin', nek bude tako dobar pa nek mi ih poÅ”alje. THNX

InaĆØe, postoji ti jedna stranica www.google.com na kojoj možeÅ” naƦi takve stvari, ako utipkaÅ” par slova Wink Wink Wink

Pussa! Cool

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Winnetou

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja tek sad skužio da se tema zove Rock & Roll, a ja spominjem tamo Juritmikse i neke džezere...

ZnaÅ” Å”ta AnĆ°elina, ĆØini mi se da si tek poĆØela otkrivati glazbena prostranstva. Pod tim mislim na kvalitetniju glazbu, odmak od onih zabavnjaka uz koje svako odraste jer su na tvu. Samo ti nastavi, daleko ƦeÅ” dogurati.

Meni su Betlesi recimo dobri, ali ih nemam živaca sluŔati.
A tu su i one stare legende, U2, Bon Jovi, Pink Floyd, ili Cream, ili Fankie goes to Hollywood.... odoh ja daleko..

No kad spominjem veƦ Å”ta mi je dobro opƦenito, skužio sam da mi Jamiroquai paÅ”e, da mi je Sade ZAKON, Noru Jones volim posluÅ”ati, ovisno o raspoloženju, Robbie Williams ima puno dobrih stvari. Santana ide uvijek, Chris Rea kad se vozim na more ili vozim Test Drive5-6 u Kesvicku, England.... Manu Chao kad sam sam doma i mogu "odvrnuti"...
No, za beatlese ne znam Ŕta bi se trebalo dogoditi da ih ubacim u Cdplayer. Isto i sa Elvisom.
Jednostavno mi se ĆØini da nam ovi mediji formiraju uho, tako da moraÅ” sluÅ”at neÅ”to Å”to je opake produkcije, Å”to ima nabrijan bas i ritam, a kad ĆØujeÅ” one snimke živih instrumenata iz 50-60'ih, tako tanko zvuĆØe, treba ti par pjesama da se preÅ”altaÅ”...

Apolon

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CREAM!!

Tako je!
Kak se njih nisam sjetio...

ToNkIƦ

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 16:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da! A tu su pomalo i Nirvana, AC/DC i Boj Jovi...

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Well, Apolone, thank you kaj si to sve napisao tak kao da sam ja balvo zalutalo tele na ovaj forum. Ipak, nisam ni ja tak zatucana i znam za google i pokuÅ”ala sam naƦ al od 100 ponuĆ°enih stranica niti jedna nema poÅ”teno napisane tabulature. Pa Ʀemu se muĆØit ako netko ima pri ruci te tabulature.

Stvarno ne želim ispasti kokoÅ” koja o niĆØemu nema pojma nego sluÅ”a ono kaj sluÅ”aju svi oko mene. Priznajem da ne znam puno o kvalitetnoj glazbi, ali nastojim Å”to bolje nauĆØiti o onome kaj sluÅ”am. Tu smo da uĆØimo jedni od drugih. Odbacujem glazbu koja me iritira i uz koju se ne osjeƦam ugodno. Ja npr. ne bi nikad mogla sluÅ”at black metal ili sve druge sliĆØne vrste. A kaj se beatlesa tiĆØe, shavaƦam da se mnogima oni ne sviĆ°aju i to cjenim. Ja ih volim i .... slava Bogu. Jednostavno, meni i elvis i beatlesi odgovaraju i sluÅ”am ih s užitkom. Svatko bira ono po svom ukusu i raspoleženju i naĆØinu izražavnja.

JoŔ jednom, ne želim ispasti zatucana koza. place place

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dara

PostanoPostano: sri 19 sij 2005, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve..i svasta NIRVANA,RHCP,ROBIE WILIAMS,METALLICA,ITD
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: čet 20 sij 2005, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Well, Apolone, jednostavno, meni i elvis i beatlesi odgovaraju i sluÅ”am ih s užitkom. Svatko bira ono po svom ukusu i raspoleženju i naĆØinu izražavnja.

JoŔ jednom, ne želim ispasti zatucana koza. place place

Ne brini sunce malo, nisi ispala zatucana, a ponajmanje koza Smile
Ispala si simpaticno smijesna. Cool
Ali s naglaskom na simpaticno, a ne na smijesno. pusa

Rock-er

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 16:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se javim i ja.
Ne mogu uvjek slusat sve bendove koje imam u plejeru. Obicno imam faze u kojima mi pashe samo jedan izvodjac i nikoji vise.
Npr to je prije 2 godine bio Balashevic. Onda mi je postao fuj i vise ga ne slusam. (bez uvrede njegovim fanovima).
I tako do dana danasnjeg svaka faza mi traje po mjesec dva kada se prakticno "trujem" odredjenim izvodjacem.
Postoji samo jedna grupa (bolje receno covjek) kojega uvjek, u svako doba i na svakom mjestu mogu slusat:

Azra (Johnny). Mislim da je jugoslovenski rock (ne mislim na nacionalnu odrednicu mjuze, vec na prostor gdje je nastajala muzika) svoj vrhunac dozivio sa Azrom i da je poslje nje nastao tajac.

Jeste, postojalo je dobrih grupa prije i poslje nje [(KUD Idijoti, EKV, Divlje Jagode, rana Chorba (komsije ce da me biju zbog preglasnog rokenrola, pominju mi familliju, teraju me dodjavola Wink sjeca se neko te pjesme? jako sretan ) Time, Korni grupa, Yu grupa, Leb i sol, Atomci, meni posebno dragi Smak (po mom misljenju najbolji bend sa prostora Srbije.) ],

ali mislim da je Dzoni jednostavno nenadmasan.

Od stranih grupa Dire Straitsi, uz vecinu ovoga sto ste napisali i naravno Gary Moore, njega ne smijete zaboravit Cool i jedan isto bitan bend
THE CLASH

ps i Sharlo Akrobata Wink

Money for nothin'
vasha

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, moji rock favoriti?
Beatlesi (genijalci!)
RHCP
Santana
U2
Gary Moore
Jedna pjesma od Coldplay
(ima ih joÅ” trenutno ih se ne mogu sjetiti)
Ali ono Å”to u zadnje vrijeme najradije sluÅ”am je glazba 80tih! Imam genijalan cd (tj. dva cda) balade 80ih... ne mogu ga se nasluÅ”ati, a kupila sam ga prije nekoliko godina. Pjesme kao "How deep is your love", "Nights in white satin", "When a man loves a woman", "Love hurts", "Stand by me".... ma predivne su, podsjeƦaju na ljeto, bezbrižnost...

Valentina
Rock-er

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 17:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ehm mislim da te pjesme i nisu bash iz 80-tih. Mislim na Nigths in... i Stand by me.

Za sve fanove rokenrola, na stranici www.popboks.com mozete skinuti komplet arhivu Dzuboks-a, magazina koji je slovio za Bibliju YU rocka. (al zvuci pretenciozno Cool )
Doduse prvo morate skinuti flash plug-in.
Uzivajte!

Money for nothin'
Rock-er

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I jos nesto (izvinite zbog duplog posta):
Kako mozete slusati AC DC? To mi ne ide u glavu, sa tekstovima poput Highway to hell, Hells bells itd.

ps pogodite iz kog filma je citat iz potpisa (ima veze sa muzikom)

Money for nothin'
AnĆ°elina

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 22:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KONAƈNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vasha, legendo. KonaĆØno netko ko Beatlese smatra genijalcima. KonaĆØno!!!!! jako sretan jako sretan Ih....baÅ” sam happy.

Rocke-eru, podsjeƦaÅ” me na mene. Ja sam isto takva nekad bila. Al i sad vrtim samo jedno te iste strvati u CDplayeru. Totalno. Kad nekaj poĆØnem sluÅ”ati, to sluÅ”am dok mi ful ne dojadi. A i BalaÅ”eviƦ mi postaje sve bolji i bolji. Ja sam mislila da je on neki teÅ”ki žalopojkopisac. By the way, NE PODNOSIM ŽALOPOJKE. KOMA. GROZNO. FUJ. ODVRATNO. Fakat, kad ĆØujem ƈarobno jutro, Prvi poljubac (Halida BeÅ”liƦa), i sl. gluposti, mislim da Ʀu svaki ĆØas povratit. Shocked Shocked uh, fuj.

For Apolon:
fala ti stari kaj me navodno ne smatraÅ” "zatucanom kozom" i Å”to ti ne djelujem smjeÅ”no nego simpatiĆØno. Ali, ............... dokaži, zlato. Wink Wink

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne želim iznositi dezinformacije, ali ĆØuh da AC/DC znaĆØi "AntiChrist, dead to Christ". Ne znam dal je to toĆØno, ali ja to ĆØuh. Confused Confused

Mir svima !
Apolon

PostanoPostano: sub 22 sij 2005, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
I jos nesto (izvinite zbog duplog posta):
Kako mozete slusati AC DC? To mi ne ide u glavu, sa tekstovima poput Highway to hell, Hells bells itd.

Anegdota:
Bio sam na klanjanju s ekipom u mojoj Ŕupi, i nakon toga otiŔli s kapelanom u jedan rokerski birc (kapelan mi je metalac).
I onda smo tamo pjevali Highway to hell...

..u biti, neznam Å”to sam htio postiƦi ispriĆØavÅ”i vam ovu priĆØu, ali sad je gotovo...
Shocked

Winnetou

PostanoPostano: pon 24 sij 2005, 11:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su AC/DC jedan od najboljih rock bandova u povijesti, ali ne znam im smisao tekstova jer ih nikad nisam sluÅ”ao na taj naĆØin. Eto, branim se neznanjem. Laughing

A Clash baŔ i ne volim, ali zato su mi RHCP genijalci. To je savrŔenstvo, koliko glazbe izvuku iz ta 3 instrumenta.
Usput, jeste culi da njihov gitarist radi samostalne albume, ali u nekom bolesnom ritmu, svaki mjesec jedan album. Dosad ih je mislim snimio sedam, i ĆØak kritiĆØari kažu da uopƦe nisu loÅ”i, i da je straÅ”no talentiran za komponiranje, ja nisam sluÅ”ao. Lud neki lik.

AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej hoj. Å to ima novog? PiÅ”ite samo svoje komentare. I moram samo napomenuti da Winnetau ima pravo - meni su RHCP takoĆ°er jedan od najdražih bendova. I baÅ” kako mogu od ta 3 instrumenta napraviti masterpeace. Wink

Mir svima !
Charlie Brown

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, stvarno ima pravo, od ta 3 instrumenta stvarno mogu napraviti ĆØudo.
Shocked Shocked
little_angel

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde ljudi, pa sigurno ima meĆ°u vama skrivenih rockera.. Wink Ili bar rockera u duÅ”i Laughing Laughing Nemojte dopustiti da se obistini naslov ove teme Razz

Å ta joÅ” volite od rocka? Ima možda meĆ°u novijim rockerima netko tko vam je dobar? Meni su u zadnje vrijeme odliĆØni Franz Ferdinand, zadnji album mi je predobar. Njihovi stariji albumi mi nisu neÅ”to...

A i Coldplay mi je super. Ta dva benda mi baÅ” nekako odskaĆØu od ostalih danaÅ”njih bendova po kvaliteti, bar po njihovim posljednjim albumima Cool

Al stariji rock se po meni ipak ne može mjeriti s novijim bendovima. Sjetite se samo Gunsa, Led Zeppelina, Doorsa..Jooj, pa i kad 500. put ĆØujem November Rain..naježim se Smile Smile

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 28 lip 2006, 23:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam dal ste ĆØuli za Killerse, al meni su fenomenalni, pa ĆØak bolji i od Franz Ferdinanda... Wink

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Lara

PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zasto ako nesto vise nije masovno, smatra se mrtvim
meni je ovako draze, ispadamo neki kuuul koji se kuze u muziku
i svaki put kad iskopas band za koji niko nije cuja, ispadnes mistik koji je dosegao neku masama nedodirljivu razinu svjesti! fenomenalno! buhahahaha
Lara

PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Ne želim iznositi dezinformacije, ali ĆØuh da AC/DC znaĆØi "AntiChrist, dead to Christ". Ne znam dal je to toĆØno, ali ja to ĆØuh. Confused Confused

AC/DC je istosmjerna/naizmjenicna struja, like DC, direct current - jednosmerna struja, i AC, alternation current - naizmeniĆØna struja
nebulozama ne daj virtualnog prostora jupi

beatlesi su ok Wink kad brisem prasinu brze ide uz njih!
jagodica bobica

PostanoPostano: sub 23 ruj 2006, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

novi rockeri? sluŔala, nisan doživila..... volin zvuke vinila ne moram niŔta objaŔnjavati gitarist miiir

npr. meni su najnoviji Jutuovci Laughing
a od ljudova koe joŔ sluŔan tu su i : Floydi,Straitsi,Dylan
Janis,Velvet Underground,Patti Smith,Creedence,Santana,Cream/Clapton,Hendrix,Simon&Garfunkel,ZZ Top,Zeppelini,Oldfield,Patti Smith,B.Idol,Doorsi,Jethro Tull,King Crimson,Jefferson Airplane,Bowie,Fleetwood Mac,Canned heat,Camel
Joni Mitchell,Bitlsi,...

a od naÅ”ih su mi favoriti Azra, ĆØorba, Ekv, Smak, atomce,Haustor, el orgazam Laufer, zabranjeno puÅ”enje, volin i Stefanovskog posluÅ”at, izniman respect imadem i prema ostalim bendovima "ex - Yu" scene, a od sadaÅ”njih npr Bare, Urban, i joÅ” masu fenomenalnih demo bendova (od kojih neke možete naƦi na www.huknet.hr preporuĆØam Džep, Todor todor, Aenimu, Flatus... hop )

If the cow says "mu", does the Mu says "cow"??
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.