HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 17:54. Pogledaj neodgovorene postove
Rock is dead!!!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Rainy

Spol: muško
PostanoPostano: čet 28 ruj 2006, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo i mene da puknem svoj prvi post na ovom forumu.... ljudi, svaÅ”ta ste ovdje nadrobili, i kaj je i kaj nije..... rock nije dead niti pod razno.... niti Ʀe ikad biti.... u ovoj fazi rock je evoluirao i gotovo da nema nikakve veze sa rockom prije 50 godina... zapravo to je tada viÅ”e bio rock and roll..... prije toga je bio blues, koji je evoluirao u rock..... glazba, žanrovi, sve se to mijenja pod raznoraznim utjecajima, idejama, i ne znam ĆØim sve ne... u glazbi poostoji mnogo žanrova i podžanrova, a kad se sve to poĆØne mijeÅ”ati nastaju mnogi nesporazumi.... primjerice RHCP nije rock nego funky bend koji takoĆ°er ima oscilacija, i ne drži se striktno te funky linije jer je to naravno teÅ”ko moguƦe........ U2, po meni najveƦi bend svih vremena, i meni najdraži, u svojem viÅ”egodiÅ”njem stvaralaÅ”tvu je imao jako puno faza, od ĆØistog popa, do punk-rocka..... dakle, sve je to vrlo zamrÅ”eno i nije uopƦe bitno, rock postoji, u mnogo razliĆØitih glazbenih oblika i izriĆØaja, ali i izvan glazbe.... rock je ponekad stil života, a stil ti ne može biti dead, mrtav....

isto tako nema smisla u isti koÅ” trpati AC/DC i Bon Jovija..... ovi prvi su HARD rock, dok su drugi, Å”minkerski, tzv. GLAM rock.... Hendrix- PSIHODELIƈNI rock.... Clash- PUNK.... Coldplay- BRIT rock... itd....
al svaki bend je za sebe specifiĆØan tako da i ove podijele skoro da i nemaju smisla, veƦ se ĆØisto okvirno koriste..... ja imam bend i kad me pitaju Å”to sviramo teÅ”ko mogu objasnit, ovisno o raspoloženju radimo i brže i sporije stvari, žeÅ”Ć¦e i ne tako žastoke- mlaƦe, ali prije svega nastojimo biti svoji...... ali ako baÅ” moram objasniti kaj sviram, onda je to otprilike BRIT-POST-PUNK-ROCK s naglaskom na jednostavnim i žestokim ritmovima.....

svi vi koji tvrditi da je rock mrtav posluŔajte ARCTIC MONKEYSE, britanski rock bend... nedavno su postali slavniji i od F. Ferdinanda i Robiea Williamsa, a imaju tekj oko 19, 20 godina....
al deĆØki rockaju.....

Laku noƦ!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 29 ruj 2006, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

svodja mi se jako sto je rainy napisao... zapravo, meni su i jadrazi zanrovi oni koji se ne mogu nigdje svrstat, a rock je dio svega...

Bas sam se prisjetila onih dobrih starih vremena dok su nase bake govorile da rock and roll vražja muzika... Laughing Laughing Laughing Laughing

betko je spomenuo da voli glazbu 80setih. po mom miŔljenju to je zadnje veliko glazbeno razdoblje, dana s je nažalost sve manje ili viŔe komercijala...

A jedan od meni najdražih je TOTO... nisam vidjela da je njega itko spominjao, a po mom miŔljenju jedan je od kultnih klasika...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jagodica bobica

PostanoPostano: pet 29 ruj 2006, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:

Bas sam se prisjetila onih dobrih starih vremena dok su nase bake govorile da rock and roll vražja muzika... Laughing Laughing Laughing Laughing
...

well...babe ti i nisu baÅ” evoluirale Å”ta se mjuzek tiĆØe, naime moja diiir babuÅ”ki me iz ĆØista mira proglasila sotonijerom zbog Floyd majice i probužanog uva, Å”ta bi tek rekla da je ĆØula neÅ”t od Zeppaca, doĆØekivala bi me s lukon, krunicon i kolcem Mr. Green Twisted Evil buhahahaha buhahahaha Rolling Eyes gitarist miiir

skužajte na smajliƦima, profesionalna deformacija lol

If the cow says "mu", does the Mu says "cow"??
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Rainy

PostanoPostano: ned 01 lis 2006, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:
A jedan od meni najdražih je TOTO... nisam vidjela da je njega itko spominjao, a po mom miŔljenju jedan je od kultnih klasika...

kultni- možda, kako za koga, klasik- teŔko, ne toliko kao neki drugi,...
al opet, "O ukusima se ne raspravlja", rekao je jedan stari rimljanin dok je grickao nogicu od prasca, a drugi mu se zbog toga smijali...

meni je TOTO prekiĆØast, od zvuka, do scenografije, pa do same njihove pojave, u principu ih nikad nisam pretjerano volio, al Å”to jest jest punili su dvorane od 50000 ljudi.... jako sretan jako sretan jako sretan
jagodica bobica

PostanoPostano: ned 08 lis 2006, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rainy : da te quotam za ovo gori, nalov topica se vjerovatno odnosi i na vrste i podvrste rocka, da je suprotno valjda bi prethodno bilo naglaŔeno, ako neko sluŔa neŔto Ŕta po tebi ne ide u isti koŔ pa Ŕta !?
uostalom dosta je teÅ”ko utrpati neke izvoĆ°aĆØe u samo jen koÅ”, nekad pisme, nekad albumi, variraju, evo ti npr King Crimson - 21st Century Schizoid Man bi bila progressive,a Cadence and Cascade bi iÅ”la u art iliti alternative pop rock jer i priviÅ”e je tih podvrsta i obiĆØan smrtnik Ʀe teÅ”ko znat u Å”ta Ʀe koju pismu strpat, daklem...

Peace Y miiir

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Rainy

PostanoPostano: ned 08 lis 2006, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne razumijem.. kaj sam ja rekao? molim te objasni di sam pogrjeŔio ili neŔto krivo naveo...
jagodica bobica

PostanoPostano: pon 09 lis 2006, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rainy napisa:
.... ljudi, svaÅ”ta ste ovdje nadrobili, i kaj je i kaj nije..... rock nije dead niti pod razno.... niti Ʀe ikad biti.... u ovoj fazi rock je evoluirao i gotovo da nema nikakve veze sa rockom prije 50 godina... zapravo to je tada viÅ”e bio rock and roll..... prije toga je bio blues, koji je evoluirao u rock..... glazba, žanrovi, sve se to mijenja pod raznoraznim utjecajima, idejama, i ne znam ĆØim sve ne... u glazbi poostoji mnogo žanrova i podžanrova, a kad se sve to poĆØne mijeÅ”ati nastaju mnogi nesporazumi.... primjerice RHCP nije rock nego funky bend koji takoĆ°er ima oscilacija, i ne drži se striktno te funky linije jer je to naravno teÅ”ko moguƦe........ U2, po meni najveƦi bend svih vremena, i meni najdraži, u svojem viÅ”egodiÅ”njem stvaralaÅ”tvu je imao jako puno faza, od ĆØistog popa, do punk-rocka..... dakle, sve je to vrlo zamrÅ”eno i nije uopƦe bitno, rock postoji, u mnogo razliĆØitih glazbenih oblika i izriĆØaja, ali i izvan glazbe.... ..

isto tako nema smisla u isti koÅ” trpati AC/DC i Bon Jovija..... ovi prvi su HARD rock, dok su drugi, Å”minkerski, tzv. GLAM rock.... Hendrix- PSIHODELIƈNI rock.... Clash- PUNK.... Coldplay- BRIT rock... itd....

iako se u veƦini onog Å”ta si reka slažen Smile neke stvari ipak... enivej PeaceY, no hard feels.....

Rainy

PostanoPostano: pon 09 lis 2006, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

anyway mi nije jasno kaj oĆØeÅ” reƦi..... al dobro... pozdrav Rolling Eyes Question jako sretan
jagodica bobica

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 17:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma nea veze, enivej zaboravih ti poželit WELCOME diplomiro prije nego Ŕta te napahoh (Ŕejm on mi rajcica usamljen )

little_angel

PostanoPostano: sri 29 stu 2006, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daj mi predložite Laughing vi koji sluÅ”ate rock ili izmeĆ°u ostalog i rock,
neke bendove koji možda nisu toliko poznati, ali su vam dobri...
NeŔto tipa Gunsa, Doorsa, Kissa, Ramonesa, Iron Maidena...
Mogu naginjati i na metal, punk...

Nedavno sam naiÅ”la na jedan njemaĆØki gothic metal bend Letzte Instanz,
i shvatila sam da su mi nakon Nightwisha odliĆØni Cool

Imate kakve prijedloge? Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
MARIJA

PostanoPostano: sri 29 stu 2006, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

White snake (Blindman mi je super pjesma od njih),onda Rainbow. Cool

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
jagodica bobica

PostanoPostano: čet 30 stu 2006, 20:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@Mare Here I go i Too many tears isto dobre od Whitesnake-a

e sad mene u zadnje vrime puca i folk a u playeru su konstantno: Dylan, M.Ward, Sufjan Stevens, Ryan Adams, Lou Reed, Enigma, Marley, Verve, Cowboy Junkies,PF, Grateful Dead, ƈorba i Toma BebiƦ
frikuŔa teŔka skace dal da udarim glavom u zid zuji dragi moj Rolling Eyes pukla ka kokica....fijuuu...

enivej

@ L.A ak voliÅ” metalnije provaj i Iced Earth, Sonatu Articu, Helloween...

+pank&co. Clash, Patti, DK, Pistols, my morning jacket, Yeah yeah yeahs, the smiths, blondie, Husker du, Nick Cave, Pixies, Iggy Pop+stooges, Television, Sonic Youth, Interpol, Clap your hands say yeah,...

Gandalf

PostanoPostano: uto 23 lis 2007, 9:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ha ha, Toto nisu klasik, a Coldplay je rock!?!

Zanimljivo.

Uglavnom, preporuĆØit Ʀu vam jednog ĆØovjeka, koji možda nije roker, al vjerujem da ima duÅ”u mnogo rokerskiju od danaÅ”njih uÅ”minkanih rokera:

"MANU CHAO ŽIVI VJEƈNO!!!"

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: uto 23 lis 2007, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I joÅ” neÅ”to, bijah u Koprivnici na onom nekom festivalu... moram priznat da su me Cultovci oduÅ”evili... to je zbilja onaj ĆØisti rock, po definiciji...
Iako, nisu mi snimke tako dobre kao uživo, al vrijedi posluŔat...

InaĆØe, ĆØini mi se da nitko nije spomenuo Metallicu (ako sam dobro vidio)?
Å ta mislite o njima?

ProÅ”le godine sam ih imao prilike intenzivnije sluÅ”at, i mogu reƦi da su me u nekim stvarima oduÅ”evili... Tko nije ĆØuo, posluÅ”ajte si "Fade to black" al nemojte se previÅ”e saživjeti s rjeĆØima... U toj pjesmi je jedan prejak stih, posebno me je fascinirao. Mislim, da se skupe TadijanoviƦ, CesariƦ i Å imiƦ i da iz svojih opusa izvuku najupeĆØatljiviji stih da ne bi zajedno imali jedan tako jak kao:

"I was me but now he is gone."

Pozdrav

Znas sta...
little_angel

PostanoPostano: uto 23 lis 2007, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aaa Manu Chao Laughing Laughing
da, teŔko da je rock Wink ali mjuza mi je super, vesela onako,
dobra za ova tmurna i kiŔna jutra... Cool

znam Fade to black, i meni nije loŔa,
ali draže su mi one "brže", tipa Sad but True,
a prije mi se ĆØesto znala vrtit Battery... sviĆ°aju mi se oni prijelazi na poĆØetku...
(of course, govorim o ovim neŔto manje poznatim od Nothing else matters Wink )

Å”to se tiĆØe Coldplaya, ĆØesto ga kolko sam primjetila uvrÅ”tavaju u rock,
iako nisam sigurna zaÅ”to... sad mi se ĆØini da je prije brit pop

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 23 lis 2007, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coldplay ima alternativni rock zvuk, koji se najbolje primjeti kada sviraju live, samo Å”to chris martin naĆØinom pjevanja viÅ”e naginje pop-u....
Manu Chao bi prije definirao kao reggae-latino-rock.... (uf, je danas komplicirano definirat stil Smile )

TrenutaĆØno najbolji rock bendovi po menu su Dave Mathews band i Pepersi... iako su u silaznoj putanji

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Jeremy

PostanoPostano: sri 24 lis 2007, 15:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rock nije živo biƦe da bi umro ili oživio., Ne znam, meni se noviji sastavi ne svidjaju. Ja volim rane devedesete, grunge, more or less. Tak da za mene, nije mrtvo.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 24 lis 2007, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pretpostavio sam da voliÅ” grunge, ĆØim si sebi dao nick po pjesmi pearl jam-a Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam neki roker ali nije dead.
Jeremy

PostanoPostano: sub 27 lis 2007, 9:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Pretpostavio sam da voliÅ” grunge, ĆØim si sebi dao nick po pjesmi pearl jam-a Wink

U biti sam si dao nick po proroku Jeremiji, ali paralela postoji. Smile
Smilee

PostanoPostano: sub 27 lis 2007, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å”to se tiĆØe povezanosti rocka i sotone, to nema apsoulutno nikakve veze.. niti je povezano. pa sotona može biti u svemu, ne samo rocku...
po mom rock je na izdisaju kako je netko napisao prije. definitivno. jer svi ovi rock pokuÅ”aji sada po mome nemaju smisla.. glazba 70ih, 80ih to je glazba. ovo su samo neuspjeli pokuÅ”aji.. primjer za to, kolike su pjesme 80ih i dan danas "na životu" svi ih znaju, mogu se ĆØuti di god se opkreneÅ”, dok pjesme u danaÅ”nje vrijeme traju jednu sezonu. nakon toga pjesma kao da u zemlju propadne. jer su to sve hitiƦi lakopamtljivi ali i lakozaboravljivi.
moji fejvorit opƦenito je johhny cash. a od naÅ”ih Zvijezde. Ta grupa je definitivno dobila prepremalo medijske pažnje, i iz tog razloga samo pravi rock-ljupci znaju za nju Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Jeremy

PostanoPostano: sub 27 lis 2007, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smilee napisa:
Å”to se tiĆØe povezanosti rocka i sotone, to nema apsoulutno nikakve veze.. niti je povezano. pa sotona može biti u svemu, ne samo rocku...

Ako se netko klanja Sotoni i na temelju toga stvara glazbu, nužno Ʀe se to u toj glazbi osjeƦati i prenositi. No to opet nije glazba, nego ljudi koji je stvaraju.
M-o-S

PostanoPostano: sub 27 lis 2007, 16:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smilee napisa:
a od naŔih Zvijezde. Ta grupa je definitivno dobila prepremalo medijske pažnje, i iz tog razloga samo pravi rock-ljupci znaju za nju Smile

vjerojatno istina, jer ja sad prvi put ĆØujem za Zvijezde

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Smilee

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 14:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeremy napisa:
Smilee napisa:

Ako se netko klanja Sotoni i na temelju toga stvara glazbu, nužno Ʀe se to u toj glazbi osjeƦati i prenositi. No to opet nije glazba, nego ljudi koji je stvaraju.

naravno. bez daljnjega. ali generaliziranje i povezivanje rocka i sotone, to mogu samo oni koji pojma o glazbi nemaju.

Å”to se Zvijezda tiĆØe, na sceni su preko 25 godina, i joÅ” uvijek djeluju.. a za njih je ĆØuo jako jako mali broj ljudi. uh o tom bi se dalo govorit Smile

Samo tvoja ljubav može upaliti nova svjetla.. Samo tvoja ljubav, Bože..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Jeremy

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 18:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno, svako generaliziranje je loŔe. Ima puno bendova koji nisu mainstream ali ga kvalitetom nadilaze. bend

MožeÅ” zatvoriti sva vrata i prozore ali to neƦe sprijeĆØiti sv. Duha da napravi propuh.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.