HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 23 stu 2017, 14:37. Pogledaj neodgovorene postove
HNL
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 05 lis 2008, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako si ivoo, što ima novog? Smile

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma de pusti čovjeka...nemoj se naslađivat hehehe

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 13:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma moram malo jer znam što mene čeka ako Dinamo izgubi u Šibeniku. zeleni
A i malo zdravog rivalstva nikome ne škodi, dosadno je kad osvajaš naslove s 30 bodova prednosti 3 godine zaredom. Wink

Benedikt XVI.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 15:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Ma, dosadno je kad osvajaš naslove s 30 bodova prednosti 3 godine zaredom. Wink

je Laughing

Nikad ujednačenija sezona... svatko može skinit skalp svakome Wink
Očekujem da će se do zime Dinamo Hajduk i Slaven malo izdvojiti... Ta trojka je najjača... Dinamo je za nijansu ispred al to ne mora biti presudno!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
ivoo

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 16:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Kako si ivoo, što ima novog? Smile

A ide ide hm tuzan
A kako si ono rekao tko se zadnji smije Wink
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 18:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da u zg-u nikog pretjerano ne brinu porazi u hnl-u nakon ulaska u uefu Cool veseo

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe a dobro dobro, mislim da bi se mogli zabrinu Wink
Ma bit će nam zanimljivo prvenstvo dinamo stvarno ove sezone je loš, on dobija na slabosti konkurencije al to ide na vodu dok se ne slomi, sa ovakvom igrom i protiv Sparte nema što traži u Uefi a pogotovo sa Boysima koji pronose glas o klubu i zemlji iz koje dolaze Wink
angelous

PostanoPostano: pon 06 lis 2008, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ha čuj, iz utakmice u utakmicu djeluju sve uštimanije... Cool

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: uto 07 lis 2008, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
mislim da u zg-u nikog pretjerano ne brinu porazi u hnl-u nakon ulaska u uefu Cool veseo

Mene brinu. Wink Najvažniji cilj je osvojit prvenstvo, a u Europi dokle ide ide. Ne bih mijenjao naslov prvaka Hrvatske ni za 5 prezimljavanja u Kupu Uefa. Pogotovo sada kad će zbog reforme sustava kvalifikacija proboj u Ligu prvaka biti lakši nego ikad.

Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: uto 07 lis 2008, 16:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe jel to već počelo traženje alibija i objašnjenja za ulazak Hajduka u LP sljedeće godine Wink
A i ove godine sa teškim ždrijebom u ligi prvaka ima 2, 3 kluba koja su financijski lošiji od dinama zagreb Wink Imao je lani dinamo u ligi Uefe laganu skupinu pa opet nije mogao biti treći od 5 sudionika. Ove godine mi se čini po težini podjednaka lanjskoj možda malo teža ali je dinamo ove godine i slabiji i ako ne promijeni igru zaista nema što tražiti, ali dugo je 5 kola i sve je moguće Wink
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 08 lis 2008, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina je da su u ligu prvaka ušla 2 kluba sa manjim budžetom od Dinama... al nikada se ne govori o tom da ih ima 50 sa većim budžetom koji nisu ušli u LP.
ako ćemo upotrijebiti matematiku (što mi nije jača strana:) ) onda je realno očekivati proboj svakih 25 godina jako sretan

Ovaj način natjecanja stvarno nudi proljeće na dlanu.... Šteta što je Dinamo slab ove godine... Ja mu ne dajem nikakve šanse.. Nadam se da sam u krivu.

ivoo

PostanoPostano: sri 08 lis 2008, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko ja znam barem su 3 kluba sa manjim proračunom a ako uzmemo sa sličnim ili malo višim bude i više. Ali ne znam o kojih to 50 klubova pričaš? Jel u to ubrajaš klubove poput Milana koji imaju veći proračun al ove godine nisu imali priliku igrati kvalifikacije. Ako tako gledaš onda može i tako Zrinjski npr reći da oni nisu prvaci BIH al da nisu ni klubovi sa mnogo većim proračunom kao npr Dinamo Zagreb ili Hajduk Wink Gledaj uvijek je za nesupjeh najlakše reći oni imaju veći proračun od nas i eto nismo uspjeli. Važan je novac ali nije to presudno. Uostalom ulaskom u LP stvara se novac i imaš temelje za daljnji razvoj. I za kraj zar misliš da je lakše biti 4 u Italiji, Španjolskoj ili Engleskoj nego prvak HNLili ciaprske lige, ili možda danske bjeloruske, slovačke, češke itd. Ja sam uvjeren da bi se dinamo u svim tim ligama borio za opstanak a ne za 4 mjesto koje vodi u LP. Ako zbog ničega a ono zbog proračuna kojeg ima kako ti kažeš Wink
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 08 lis 2008, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan mislio sam na sve klubove u ligama petice koji imaju jači proračun od Dinama....
I ja mislim da bi se Dinamo borio za opstanak u tim ligama i zato sam to naglasio... Mnogo je klubova koji su vrlo jaki a nikako da izbore 4 mjesto...
Dinamo je prošle godine bio blizu protiv jakog werdera al ponekada treba malo sreće...

coldplayer

PostanoPostano: čet 09 lis 2008, 16:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
A i ove godine sa teškim ždrijebom u ligi prvaka ima 2, 3 kluba koja su financijski lošiji od dinama zagreb Wink

Imaš li konkretne podatke kojima to možeš potkrijepiti? I o kojem teškom ždrijebu govoriš? BATE je izbacio Anderlechta i Levskog, klubove u rangu Sparte Prag, ako ne i lošije. Aalborg je izbacio Zrinjskog i Kaunasa, klubove koje bi čak i Hajduk uz malo sreće prošao. Anorthosis je izbacio Olympiacosa kojem je ovo bilo prvi puta nakon 11 godina da mora igrati pretkolo Lige prvaka i bili su potpuno izvan forme i podcijenili su protivnika. Dakle sva ta "iznenađenja" u Ligi prvaka imala su lakši ždrijeb u 3. pretkolu od Dinama. A da ne govorim kako Anorthosis i ostali ciparski klubovi već godinama ulažu više novca nego Dinamo i ostatak HNL-a. Prema tome, budimo malo realni. Dinamo ni da je sačuvao Eduarda, Modrića, Ćorluku i Ogija ne bi bio favorit protiv Šahtara koji drži Barcelonu u šahu 89 minuta.

Citat:
Imao je lani dinamo u ligi Uefe laganu skupinu pa opet nije mogao biti treći od 5 sudionika.

Navijač kluba koji već 5 (pet) godina nije uspio proći pretkola nijednog europskog natjecanja spočitava Dinamu loše rezultate u Europi? Smile

ivoo napisa:
Hehe jel to već počelo traženje alibija i objašnjenja za ulazak Hajduka u LP sljedeće godine

Gdje vidiš traženje alibija? Nema nijednog jedinog opravdanja ako Dinamo ne bude prvak ove i sljedećih nekoliko godina. Uz ovakvu momčad i financijski potencijal u odnosu na konkurenciju to bi bilo neoprostivo.

Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: čet 09 lis 2008, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bate, Anorthosis i Aalborg imaju proračun manji od dinama Wink Što tebi smeta kad ti spominjem rezultate dinama u Europi, Hajduk kad je bio najači igrao je i četvrtfinalu LP, dinamo kada hara HNL jedva se dogura do lige Uefe. Ja ti i dalje tvrdim da je dinamo lani imao jaču momčad nego ove godine i bolji raspored u ligi Uefe pa opet nije uspio biti treći od 5 ekipa Wink Zato to tvoje vađenje na raspored pada u vodu, jer čim dođe iole jači klub dinamo prima 3 4 komada, Dynamo Kiev, Werder, Milano, tko je ono još bio?
A ove godine idealan protivnik za proći, te tvoje priče o npr tome kako Aalborg je prošao Zrinjski i Kaunas padaju u vodu. Btw bila je Modriča, a ne Zrinjski Wink a Kaunas je izbacio klub koji da je izbacio dinama našlo bi se opravdanje u proračunu toga kluba Wink poanta je da nije stvar u novcu, to nije baš toliko presudno, zato sam i Franju spomenuo da ne računa klubove tipa Milana koji nemaju priliku igrati kvalifikacije jer u tim ligama svi se slažemo ni dinamo ni ikoji drugi nas klub se ne bi borio za 4 mjesto,. prije za opstanak. Ali ove godine Šahtar izvan forme, loš na tablici, uzvrat doma i opet pade dinamo bez ispaljena metka. To je realnost a ne što ti kažeš da je držao Barcu u šahu 80 minuta. Jedno je igra drugo rezultat. Vidiš i Hajduk je držao Deportivo u šahu 30 minuta, pa ništa, čak je u gostima i nulu izvukao, pa opet Hajduka mjeriš po nekim drugiom rezultatima kad ga ocjenjuješ, a šahtar po toj jednoj utakmici u kojoj je Barca igrala a Šahtar pokazivao borbenost i skoro pa se tukli na terenu Wink
coldplayer

PostanoPostano: pet 10 lis 2008, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Bate, Anorthosis i Aalborg imaju proračun manji od dinama Wink

A ja te pitam ponovo - imaš li konkretne podatke kojima možeš potkrijepiti ovu tvrdnju ili i dalje govoriš napamet?

Citat:
Što tebi smeta kad ti spominjem rezultate dinama u Europi, Hajduk kad je bio najači igrao je i četvrtfinalu LP, dinamo kada hara HNL jedva se dogura do lige Uefe.

Miješaš kruške i jabuke. Liga prvaka danas i Liga prvaka prije 15 godina potpuno je neusporediva. Tada su Ligu prvaka igrali samo prvaci zemalja, a ne kao danas po 4 kluba iz Engleske, Španjolske i Italije što podiže kvalitetu na jednu sasvim drugu razinu. Prije 15 godina bilo je neusporedivo lakše ući u LP. Hajduk je 1994. godine za ulazak u LP trebao igrati jedno jedino pretkolo i to protiv poljske Legije, a u skupini je imao Benficu, Anderlecht i Steauu, dakle nijedan klub iz Liga petice, što je danas nezamislivo. Dovoljno ti govori činjenica da danas za proći skupinu moraš nadmašiti barem jednog ili dva giganta iz liga petice, a čak i ako to napraviš tek si u osmini finala. Četvrtfinale LP danas je nevjerojatan uspjeh i za mnogo jače europske zemlje nego što je to Hrvatska. A što je Hajduk morao napraviti za četvrtfinale tada? Pobijediti Anderlechta i Steauu 1:0? LOL. Very Happy

I da, Dinamo se jedva dogura do Lige Uefe, a ja te pitam gdje su ostali naši klubovi? Nitko nije ni blizu tomu, jedino je Slaven uspio napraviti kakav takav iskorak plasiravši se u 1. kolo Kupa Uefe. S druge strane, Hajduk nas sramoti iz godine u godinu jer pet godina nije uspio proći pretkolo nijednog natjecanja. U tih 5 godina Dinamo već treći put igra Ligu Uefe, a Hajduk ne može proći ni pretkola?? Jesi li svjestan da Dinamo ni kada je bio najjadniji nije ispadao u pretkolima? Dapače, one godine kada smo igrali Ligu za ostanak plasirali smo se u Ligu Uefe i bili na 2 minute od prezimljavanja u Europi (Heerenveen 2:2). Pa o čemu mi razgovaramo?

Citat:
Ja ti i dalje tvrdim da je dinamo lani imao jaču momčad nego ove godine i bolji raspored u ligi Uefe pa opet nije uspio biti treći od 5 ekipa Wink Zato to tvoje vađenje na raspored pada u vodu, jer čim dođe iole jači klub dinamo prima 3 4 komada, Dynamo Kiev, Werder, Milano, tko je ono još bio?

Ja se sjećam Ajaxa koji je primio 3 komada usred Arene.

Citat:
A ove godine idealan protivnik za proći. Ali ove godine Šahtar izvan forme, loš na tablici, uzvrat doma i opet pade dinamo bez ispaljena metka. To je realnost a ne što ti kažeš da je držao Barcu u šahu 80 minuta. Jedno je igra drugo rezultat.

Oprosti, ali ako misliš da je Dinamo realno po snazi momčadi ove sezone morao proći Šahtara, to govori da si ili jako neinformiran ili ne znaš previše o nogometu. Smile

Citat:
te tvoje priče o npr tome kako Aalborg je prošao Zrinjski i Kaunas padaju u vodu. Btw bila je Modriča, a ne Zrinjski Wink a Kaunas je izbacio klub koji da je izbacio dinama našlo bi se opravdanje u proračunu toga kluba Wink poanta je da nije stvar u novcu, to nije baš toliko presudno

Čitao sam izvješća ljudi koji su gledali Kaunas ove godine i kažu da je to jedna limitirana i prosječna ekipa, čemu svjedoče i rezultati protiv Aalborga (0:4) i Sampdorije (1:7) ove sezone. To što su izbacili Rangerse u 2. pretkolu samo svjedoči o "kvaliteti" Škota, a ne o velikoj snazi Kaunasa. Razgovarao sam preko foruma s navijačima Rangersa koji kažu da njihova momčad nije nikada bila lošija, ušli su u sezonu bez ijednog napadača i kreativnog veznjaka i da poraz od nabrijanih Litavaca za njih nije baš toliko iznenađenje.

Citat:
Vidiš i Hajduk je držao Deportivo u šahu 30 minuta, pa ništa, čak je u gostima i nulu izvukao, pa opet Hajduka mjeriš po nekim drugiom rezultatima kad ga ocjenjuješ, a šahtar po toj jednoj utakmici u kojoj je Barca igrala a Šahtar pokazivao borbenost i skoro pa se tukli na terenu Wink

Pa dobro, jesi li gledao utakmicu Šahtar - Barcelona? Jesi li vidio u kakvim okolnostima je Barca izjednačila u 89. minuti? Jesi li vidio da kompletna obrana Šahtara stoji i gleda kada će im ovi vratiti loptu jer je bila izbačena zbog ozljede njihovog igrača? A na ovih 30 minuta Deportiva u šahu se mogu samo nasmijati. Smile

Ja Hajduka mjerim po njihovim rezultatima u Europi posljednjih godina koji su jednom riječju - sramotni. Od 8 gorkih debrecinki, do ispadanja od irskih ribara i krojača pa do već spomenutih 5 godina ispadanja iz Europe dok je pola Hrvatske još na plaži (srpanj i kolovoz). S druge strane, Dinamo će i drugu godinu zaredom igrati europske utakmice do Božića, što je Hajduk zadnji put doživio prije 14 godina, a Bog zna kada će sljedeći puta.

Benedikt XVI.
ivoo

PostanoPostano: pet 10 lis 2008, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, opet si počeo sa opravdanjima, to ti nije potrebno Wink Teško ti je pogledati objektivno. Jednostavna matematika nam kazuje da je recimo ove godine zasad Hajduk više bodova priskrbio našem koeficijentu u UEFA nego dinamo, ako već počinješ pričati o sramoćenju Wink ali taj koeficijent je važan samo 35 % ostatak za rang se ionako gleda za svaki klub posebno. a uostalom kad dinamo izgubi mene ne sramoti, dapače meni je to drago Wink
Dalje kad me već citiraš onda pročitaj ono što piše a ne stavljati neke riječi, gledaj širi kontekst. kad sam spominjao Šahtar tu sam napisao da je on bio idealan protivnik za dinamo, za klub koji već godinama igra to pretkolo LP i nikako da uzme bod. Neko je iskustvo mogao steći i igrati protiv kluba koji je izvan forme na dnu ljestvice i nije u ligi petice. Nešto kao Rangers Wink možda nisi svjestan ali dinamo je mogao naletjeti i na Barcu, Liverpool, Atletico Madrid, Juventus i onda bih razumio priču o lošem ždriojebu. Vidiš da je dinamo igrao sa rangersom isto bi ispao i isto bi bila ovakva opravdanja, zato mani se toga i Šahtar onda isto mjeri po utakmicama koje igra a ne po jednoj utakmici. Utakmica koje igra a pogotovo u vrijeme susreta sa dinamom kazuju da je potpuno izvan forme. A onda i po toj utakmici koju gledaš ne vidiš da je Barca bila bolja kroz igru hvataš se jedne situacije u kojoj je u biti igrač iz panike izbacio loptu u aut, al dobro to je jedna situacija, mogao je šahtar i dobiti utakmicu ali ne mijenja to na stvari o igri. Ako je Šahtar ipak bio prejak kako to da ni slabašnu Spartu u dvije utakmice se nije uspjelo dobiti iako nije iz lige petice, iako je loša u prvenstvu?
coldplayer

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 14:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Hm, opet si počeo sa opravdanjima, to ti nije potrebno Wink Teško ti je pogledati objektivno. Jednostavna matematika nam kazuje da je recimo ove godine zasad Hajduk više bodova priskrbio našem koeficijentu u UEFA nego dinamo, ako već počinješ pričati o sramoćenju Wink ali taj koeficijent je važan samo 35 % ostatak za rang se ionako gleda za svaki klub posebno.

Ajme. Skroz si se pogubio, ivoo. Smile Dinamo je ove sezone ostvario 3 pobjede i 1 remi u pretkolima + 2 remija u 1. kolu Kupa Uefe što iznosi ukupno 5,5 bodova. Hajduk je ostvario 2 pobjede i 1 remi što ukupno iznosi 2,5 boda. Dakle, Hajduk je hrvatskom koeficijentu pridionio više nego dvostruko manje nego Dinamo. Čak je i Slaven pridionio više od Hajduka jer je upisao 3 pobjede u pretkolima (ukupno 3 boda).

Ako trebaš dokaz, evo ti ga. Hrvatska ti je 11. po redu i lijepo je navedeno koliko je koji klub osvojio bodova ove godine.

Dinamo zadnjih 5 godina praktički sam vuče hrvatski koeficijent i sprječava da ne potonemo na razinu Armenije i Azerbajdžana. To nije moje preuveličavanje ili neobjektivno gledanje, već činjenica. Egzaktni podaci postoje, a to što se oni nekome ne sviđaju druga je priča. Indikativno je da one godine kada Dinamo nije igrao Europu (sezona 2005/06), Hrvatska je ostvarila najniži koeficijent u svojoj povijesti - bijednih 0,333 bodova jer su Hajduk, Rijeka i Inter svi ispali na prvim stepenicama.

ivoo napisa:
a uostalom kad dinamo izgubi mene ne sramoti, dapače meni je to drago Wink

Vidiš, meni nije drago kada Hajduk izgubi u Europi. Štoviše, navijao sam za njih da izbace Deportivo. Zašto? Zato što predstavljaju Hrvatsku i od njihovih rezultata indirektno i Dinamo ima koristi kroz poboljšanje kako klupskog, tako i državnog koeficijenta koji određuje koliko ćemo klubova slati u Europu.

ivoo napisa:
Dalje kad me već citiraš onda pročitaj ono što piše a ne stavljati neke riječi, gledaj širi kontekst. kad sam spominjao Šahtar tu sam napisao da je on bio idealan protivnik za dinamo, za klub koji već godinama igra to pretkolo LP i nikako da uzme bod. Neko je iskustvo mogao steći i igrati protiv kluba koji je izvan forme na dnu ljestvice i nije u ligi petice. Nešto kao Rangers Wink možda nisi svjestan ali dinamo je mogao naletjeti i na Barcu, Liverpool, Atletico Madrid, Juventus i onda bih razumio priču o lošem ždriojebu. Vidiš da je dinamo igrao sa rangersom isto bi ispao i isto bi bila ovakva opravdanja, zato mani se toga i Šahtar onda isto mjeri po utakmicama koje igra a ne po jednoj utakmici.

Forma u domaćem prvenstvu ne mora ništa značiti kad dođu europske utakmice. Nebrojeni su slučajevi klubova koji su dolazili do finala europskih kupova, a u prvenstvu su bili u donjem domu, čak se borili i za opstanak. Da, Šahtar je idealan protivnik za Dinamo, ali za onaj kijevski. Za naš zagrebački možda samo u nekom paralelnom svemiru. Šahtar je klub koji će se ove sezone najvjerojatnije plasirati u osminu finala Lige prvaka. I protiv njih je Dinamo po tebi bio favorit? Nevjerojatno mi je koju tezu ti pokušavaš progurati...

ivoo napisa:
Ako je Šahtar ipak bio prejak kako to da ni slabašnu Spartu u dvije utakmice se nije uspjelo dobiti iako nije iz lige petice, iako je loša u prvenstvu?

Samo malo, jesmo li izbacili Spartu? Jesmo. Koga uopće briga je li se to učinilo preko 2 remija ili uz pobjedu doma i poraz vani? Ako si već toliko željan Dinamovih pobjeda, imaš utakmicu Ajax - Dinamo od lani pa uživaj.

Benedikt XVI.
little_angel

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

ivoo napisa:
a uostalom kad dinamo izgubi mene ne sramoti, dapače meni je to drago Wink

Vidiš, meni nije drago kada Hajduk izgubi u Europi. Štoviše, navijao sam za njih da izbace Deportivo. Zašto? Zato što predstavljaju Hrvatsku i od njihovih rezultata indirektno i Dinamo ima koristi kroz poboljšanje kako klupskog, tako i državnog koeficijenta koji određuje koliko ćemo klubova slati u Europu.

Slažem se, cold Smile I neka nitko ne zamjeri, ali ne mogu vjerovati da netko može navijati protiv hrvatskog kluba kada igra protiv stranog, bez obzira bio to Hajduk, Dinamo ili Slaven Belupo. Ja sam i za Hajduk i za Slaven Belupo zaista navijala jer to su za mene "naši" Wink Dinamo mi je ipak najdraži jer je iz mog grada, da se razumijemo Laughing

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 18:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dobro little to je samo igra Wink I protivnici igraju pošteno. Npr igraju dinamo i šahtar. U dinamu igraju neki stranci u šahtaru igra naš Dario Srna. Za koga god navijao moraš navijati protiv nekih naših igrača a za neke strane igrače Wink
Ja to tako ne gledam, i meni zaista ne smeta kad netko navija protiv hajduka, to mi djeluje iskrenije nego priče o navijanju za Hajduk a veselje nakon 0 5 od Debrecena Wink
A cold tebi zaista više nema smisla ništa pisati jer već sam ti dvaput pisao a ti opet ne čitaš nego po svome. Zato prije daljnje rasprave da treći put po istome ne pišem bi bilo fer od tebe da daš taj moj citat gdje sam ja naveo da je dinamo bio favorit protiv Šahtara Wink
little_angel

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Pa dobro little to je samo igra Wink I protivnici igraju pošteno. Npr igraju dinamo i šahtar. U dinamu igraju neki stranci u šahtaru igra naš Dario Srna. Za koga god navijao moraš navijati protiv nekih naših igrača a za neke strane igrače Wink

Dinamo, Hajduk ili neki treći klub za mene su puno više od igrača. Uostalom, u Dinamu hvala Bogu ne igraju samo Hrvati Wink Radi se i o gradu, i o povijesti samog kluba, o puno toga... I zato su hrvatski klubovi hrvatski klubovi, ko god za njih igrao. A strani su opet strani makar imali pet hrvatskih reprezentativaca Cool Samo moje mišljenje Very Happy

prvi znaci su pobjedi
ivoo

PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 17:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa da, s ovim se potpuno slažem, klubovi su puno više do igrača, Igrači su prolazni. Klubovi nešto predstavljaju, imaju neku tradiciju povijest ime, navijače, mentalitet toga podneblja itd. Npr Real je kraljevski klub, a Atletico narodni, klub iz naroda. Radi se o klubovima iz Madrida. Npr Celtic je tradicionalno katolički klub, Rangers protestantski, to su klubovi iz Glasgowa itd.
Ja ne navijam za dinamo i gotovo, a mislim da smo svi za reprezentaciju i nacionalni tim bi trebao biti ona karika za koju smo svi jedinstveni. Reprezentacija predstavlja cijelu državu, dok klub ne mora, može ali uvijek može biti ljudi koji ne vole taj klub. Al to ne znači da ne vole možda neke igrače toga kluba. Pa makar bili i hrvatski reprezentativci, a vidiš npr za Milan je puno ljudi u nas počelo navijati baš zbog Zvonimira Bobana Wink
coldplayer

PostanoPostano: sri 15 lis 2008, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
A cold tebi zaista više nema smisla ništa pisati jer već sam ti dvaput pisao a ti opet ne čitaš nego po svome. Zato prije daljnje rasprave da treći put po istome ne pišem bi bilo fer od tebe da daš taj moj citat gdje sam ja naveo da je dinamo bio favorit protiv Šahtara Wink

Ma da, ti dakle ne tvrdiš da je Dinamo bio favorit, ali je po tebi ipak morao proći Šahtara. To ti se zove oksimoron. Evo što kaže rječnik hrvatskog jezika: "favorit - onaj kojem se daju najveći izgledi da će pobijediti". Zašto bi onda Dinamo morao proći Šahtara ako su ovi kvalitetniji u svakom pogledu i imaju više izgleda za pobjedu?

Kao što sam već rekao, forma u nacionalnom prvenstvu ne mora imati nikakvog negativnog utjecaja na rezultate u Europi. Čak dapače, klub koji se muči u domaćem prvenstvu često je dodatno motiviran za euro utakmice kako bi spasio sezonu i iskupio se navijačima. Upravo to si mogao iščitati iz izjava Darija Srne uoči utakmica s Dinamom, to govori i Pletikosa nakon što su Spartak i Dinamo izvučeni u istu skupinu. A da ne govorim koliko je ulazak u LP značajan za klub poput Šahtara jer donosi enormne financijske prihode u klub. Ako si pratio, mogao si vidjeti da je Rinat Ahmetov uoči 3. pretkola LP uveo opću mobilizaciju u klub, da se ne bi slučajno dogodilo iznenađenje. Ne ulazak u Ligu prvaka za Šahtar bi bilo gore od 5 poraza u ukrajinskom prvenstvu.

Citat:
Ja ne navijam za dinamo i gotovo, a mislim da smo svi za reprezentaciju i nacionalni tim bi trebao biti ona karika za koju smo svi jedinstveni. Reprezentacija predstavlja cijelu državu, dok klub ne mora, može ali uvijek može biti ljudi koji ne vole taj klub.

Ti nikako da shvatiš da dobri europski rezultati Dinama koriste Hajduku! Još jednom - koriste Hajduku! Svaki bod koji Dinamo osvoji u Europi zbraja se za nacionalni koeficijent koji određuje koliko klubova koja država šalje u europske kupove i od kojeg stupnja natjecanja kreću. Da Dinamo dođe daleko u Kupu Uefa, npr. uđe u polufinale, Hrvatska bi skupila dovoljno bodova da ne mora igrati sva prva pretkola eurokupova, već bi započinjali kasnije čime bi i Hajduk mogao doživjeti nedosanjani san mlađih generacija svojih navijača - rujan u Europi.

Nekoliko godina dobrih Dinamovih rezultata u Europi podiglo bi Hrvatsku na ljestvici dovoljno da šaljemo čak 2 kluba u LP, gdje bi prvak tamo išao direktno, bez kvalifikacija. Dakle, Hajduk bi tako u slučaju osvajanja naslova prvaka Hrvatske išao u Ligu prvaka izravno, a ne preko 3 pretkola kakva je situacija danas. Baš kao što je ove godine rumunjski Cluj ušao u LP bez igranja pretkola i bez ijednog europskog uspjeha do tada, sve zahvaljujući odličnim rezultatima Steaue i Rapida otprije par godina koji su podigli Rumunjsku na 7. mjesto ljestvice koeficijenata. Znam da su godine i godine gledanja u leđa Dinamu i frustracija prema svemu što dolazi iz Zagreba ostavile traga, ali probaj shvatiti da navijanjem protiv Dinama i ostalih hrvatskih klubova u Europi navijaš u korist vlastite štete.

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 15 lis 2008, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U HNL ja navijam za Hajduk. U europi navijam bezrezervno za sve Hr predstavnike... Uključujući Zrinjski i Široki Wink
Protiv dinama bi jedino navijao kada bi u europi igrao protiv hajduka...

ivoo

PostanoPostano: sri 15 lis 2008, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cold klara bi ti rekla da si kao političar, opet si napisao veliki post a konkretan citat nisi dao Wink

Zato ti nema smisla odgovarati, mogu samo reći da je svatko kovač svoje sudbine Wink
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.