HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 8:36. Pogledaj neodgovorene postove
Nova sezona KND-a
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: sub 18 ruj 2004, 14:05
PostNaslov : Nova sezona KND-a
Citiraj i odgovori

Danas je počela nova sezona.
Veći broj sportova, naravno i veći broj ekipa.
Ove sezone uz KMNL igra se posebna liga KMNL za krizmanike koja počinje sredinom listopada i za koju još traju prijave.
Uz KOL za djevojke slijede subote kreće i jedna jedninstvena liga. To je KOL mješovito.
Još je rano govoriti o favoritima ali ono što sam danas vidio bit će neizvjesno do kraja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 06 pro 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Selekcija Katoličke malonogometne lige i ove godine sudjeluju na malonogometnom turniru 'Kutija šibica'
U subotu su igrali protiv MKA Jezera iz Murtera i pobjedili 3:0
Slijedeću utakmicu igraju u petak 10.12 u 17.30 u dvorani 'Kutija šibica'. Za one koji bi htjeli doći informacija da se dvorana nalazi blizu trešnjevačke remize. Silazi se stanica prije remize i prolazom ispod nebodera dolazi se do dvorane.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 15:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Proljeni dio sezone je počeo.
Bez brige. Počela su odbojkaška natjecanja.
Prvo su na parket istrčavale djevojke, u subotu će početi i mješovita odbojka a krajem mjeseca i KMNL 3 liga.
Sve je neizvjesno tko će biti prvaci pitanje je sada.
E to se nezna do zadnje utakmice. jako sretan

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tako. Vrijeme prolazi i bliži nam se završnica Zagrebačkog KMNL-a za ovu sezonu. Završetak je 4 lipnja kada će se odigrati zadnje utakmice u ovoj sezoni. Nakon odigravanja tekmi na terenima u Kušlanovoj službeni završetak sa rezimeom i proglašenjem najboljih bit će u župi Savski gaj. u večernjim satima.
Nakon toga u Zagrebu će se 11 i 12.6 održati završnica Hrvatskog KMNL-a. Tamo će nastupiti sve najbolje ekipe iz svih centara u kojima se odigrava KMNL.
Naravno sve informacije na vrijeme.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: čet 22 ruj 2005, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U subotu 17.9 krenula je nova sezona KMNL-a.
Ukupno je 54 ekipe u 4 lige.
Krizmanici kreću 1.10.

U radu je spas.
Nemo

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 24 ruj 2005, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha, krenula je i splitska KMNL.

Više na http://public.carnet.hr/pastoral_mladih/sport

Pozdrav

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 26 ruj 2005, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemo napisa:
Ha, krenula je i splitska KMNL.

Više na http://public.carnet.hr/pastoral_mladih/sport

Pozdrav

Čestitka na početku sezone.
U Zagrebu su čak igra 4 lige. I ove godine sam predstavnik ekipe Navještenje iz Velike Gorice
Inaće se spremam u Split jednu subotu pa ću pokušat isplanirat da i vas obiđem.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: ned 15 sij 2006, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Točnu tablicu KMNL-a Zagreb za 1, 2 i 3 ligu možete nači nahttp://davorovenovosti.blog.hr
U tim tablicama su ekipama koje su imale kaznene bodove koje su prenjeli iz prošle sezone oduzerte od osvojenih u ovim.
Upozorenje je da su neke ekipe po toj tablici koja vrijedi u KMNL-u Zagreb ali iz tehničkih razloga se ne vide pale za 1 do čak 4 mjesta.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: uto 14 ožu 2006, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KMNL se širi.
To je dobro i pohvalno.
Ono što me veseli, to je da i mladi iz BIH i iz Srbije prepoznavaju KMNL kao dobar nogomet i da se sve više uključuju.
KMNL Osijek će tu imati veliku ulogu jer im je blizu.

U radu je spas.
Tić

PostanoPostano: pon 01 svi 2006, 12:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo zanima me da li je KMNL nogometna liga za vjernike laike ili nešto drugo??? ja tražim neki klub u kojem bi mogao slaviti Boga i usput sudjelovati u humanitarnim akcijama kroz sport može i tenis

čovjek je čovjeku svetinja
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 01 svi 2006, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zagrepčani će ti dati točniju informaciju u koje se sve klubove možeš uključiti,ali to što tražiš ćeš naći baš u KMNL-u,ovisi koja ti ekipa dopadne..Ali čini mi se tek na jesen jer tada počinje nova sezona a do tad imaš vremena raspitat se gdje s emožeš uključiti!

Sretno i Božji blagoslov!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
davorseljan

PostanoPostano: pon 01 svi 2006, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tić napisa:
evo zanima me da li je KMNL nogometna liga za vjernike laike ili nešto drugo??? ja tražim neki klub u kojem bi mogao slaviti Boga i usput sudjelovati u humanitarnim akcijama kroz sport može i tenis

Stanje je slijedeće.
U Zagrebu orgarniziranjem sportskih liga na razini župa, zajednica bavi se sportsko društvo 'Katolici na djelu'.
Trenutno su ovi sportovi:
mali nogomet - seniori, krizmanici a uskoro kreću i prvopričesnici
odbojka - djevojke i mještovita.
Košarka je bila ali se u među vremenu raspala.
Tvoja župa u Granešini može prijaviti ekipu u gore navedene sportove.
Sezona počinje početkom rujna a poverenstvo za mlade Zagrebačke nadbiskupije svim župama šalje obavijest sa svim informacijama.

U radu je spas.
Tić

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 17:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lijepo vas molim tko god zna gdje i kad će biti finale lige pa da ja dođem i raspitam se kako i gdje se prijaviti. bio bih vam puno zahvalan
pa mi javite onda jako sretan

davorseljan

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Završnica lige je 10.6.
Taj dan utakmice se igraju na Kušlanovoj, a navečer je prozivka, misa i dodjela nagrada u župi sv. Josip na Trešnjevci.

U radu je spas.
Tić

PostanoPostano: pet 09 lip 2006, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u koliko sati je to finale ako se nije promijenio datum? imam za učit pa me zanima kad je da vidim da li ću moći doći. ZNAM DA SAM DOSADAN, KAJ ĆU

Maki

PostanoPostano: pet 09 lip 2006, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
U subotu 11.6.2006 bit će završnica još jedne sezone Katoličke malonogometne i odbojkaške lige.
Odbojkaši su svoju sezonu silom prilika završili ranije.
KMNL zadnje kolo igra u subotu 11.6 od 8 do 1 ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 10 lip 2006, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima.
Prvaci u sezoni 2005/06 je ekipa Sveta Mati Sobode.
Proglašenje pobjednika u svim ligama je večeras u župi sv. Petar u Vlaškoj.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: sri 16 svi 2007, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obavještavam te o događanju koje će se održati 19. svibnja u 19. sati u mojoj župi Remete, u ime organizatora završnice župne malonogometne momčadi “Advocata Croatie”

U subotu je završnica KMNL -a “bl. Alozije Stepinac“, i ženske KOL “bl. Ivan Merz”, sa Svetom misom u 19. sati u Svetištu Majke Božje Remetske u Remetama.

Od svake je momčadi obavezan dolazak najmanje pet(5), igrača/igračica, u protivnom će se ekipe kazniti oduzimanjem bodova u sljedećoj sezoni.

Nakon mise slijedi dodjela nagrada pobjedničkim ekipama i pojedincima u klaustru samostana, nakon čega će se svi mladi uputiti u crkveno dvorište gdje će nastaviti svoje druženje uz zabavu, pjesmu, ples, piće.

Autobusi za Remete voze sa Svetica: linije 226 i 203, te sa Kaptola isto linija 226.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 03 ruj 2007, 6:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sastanak predstavnika KMNL-a Zagreb bit će na Mariji Bistici u subotu 8 rujna u sklopu radionica.
Prve tekme igraju se 15. rujna.
Još nije kasno da prijevite svoju ekipu.

U radu je spas.
Veri-tas

PostanoPostano: uto 27 stu 2007, 11:09
PostNaslov : KND???
Citiraj i odgovori

Poštovani,

Moje ime je Tomislav Omerzel i predstavnik sam župne ekipe Tijelo Kristovo, Sopot koja se od samog početka, sa manjim prekidima, aktivno uključila u natjecateljski dio Katoličke malonogometne lige „Bl.Alojzije Stepinac“. Osobno sam sudjelovao u organizaciji KMNL u razdoblju od 1998. do 2004. , a u sezonama 2002/03 i 2003/04 sudjelovao sam kao koordinator svih katoličkih liga ( KMNL i KOL ) zagrebačke nadbiskupije, te kao organizator 1. nacionalnog katoličkog prvenstva u malom nogometu koji se održao u Rijeci .

Ovim dopisom želim ukazati na nezakonite radnje u Sportskom društvu „Katolici na djelu“ koje pod svojim okriljem ima sve katoličke sportske lige na području Zagrebačke nadbiskupije. U dolje navedenim argumentima dobit ćete uvid u protuzakonito i protustatutarno djelovanje SD „katolici na djelu“.

Dana 04.07.2004. u prostorijama župne crkve sv.Petra u Vlaškoj ulici, održana je Osnivačka skupština udruge „katolici na djelu“ na kojoj sam i sam prisustvovao. Sukladno članku 11. Zakona o udrugama („Narodne novine“ br.88/01 ), skupština je donijela i statut kojeg Vam šaljem u prilogu. 42 člana skupštine izabrala su predsjednika Tomislava Buntaka i 9-oro članova upravnog odbora na mandat od dvije godine , sukladno statutu udruge.
S obzirom na činjenicu da se natjecanja KMNL i KOL održavaju još od 1998. godine pod ingerencijom Povjerenstva za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije, ovim činom željelo se i zakonski osigurati prava i obaveze ovih projekata.

I to je bila jedina pozitivna stvar, jer …

Dana 09.11.2007. dobio sam sms poruku o sazivanju izborne skupštine SD „katolici na djelu“ za dan 11.11.2007. koja se je trebala održati u prostorijama centra za kulturu „Maksimir“ s početkom u 17h. Točnije, prošlo je 3 godine, 4 mjeseca i 7 dana a da skupština nije zasjedala.
Tu bih mogao prestati pisati, jer po zakonu o udrugama, ukoliko se u roku od dvije (2) godine ne održi redovita sjednica skupštine, ista „ex lege“ prestaje djelovati.
Ovim činom prekršeni su članci 16. i 17. statuta udruge koji propisuju rad skupštine i trajanje mandata svih članova izvršnih tijela, ali i članak 9. o pravodobnom izvještavanju članova o radu udruge.

Želeći prisustvovati sjednici i ukazati na postojeći problem, ali i informirati se o radu udruge , zapazio sam da je opet prekršen članak 16. ( dnevni red i financijsko izvješće potrebno je dostaviti 7 dana unaprijed članovima skupštine ).

Iz pouzdanih izvora, saznao sam da je prekršen ponovno i članak 17. o radu upravnog odbora, a potvrdu sam dobio na izlaganju predsjednika Buntaka koji je napomenuo da se bez suglasnosti skupštine jedan projekt odvojio od udruge i postao samostalni projekt u okviru nove udruge. Tim činom, jedan dio članova UO prestao je izvršavati svoje obaveze sukladno statutu.

Na izbornoj skupštini ( samo ne znam čega ), prisustvovalo je 11 članova skupštine iz 2004. godine i još dva nova člana. Što nije bilo dovoljno da se pristupi donošenju bilo koje odluke, a vezane u statut. Sazivu je prisustvovao i povjerenik za pastoral mladih zagrebačke nadbiskupije vlč. Domagoj Matošević, kao pridruženi član skupštine.

Upozorio sam nazočne na novonastaloj situaciji i na sve one propuste u radu udruge, te predložio da se raspusti skupština, te tako otvori mogućnost za sazivanje osnivačke skupštine neke nove udruge koja će preuzeti sve projekte u okviru „katolici na djelu“.
Skup je nastavio sa radom ( samo ne znam čega ), a pošto ni u jednom trenutku nisam osjetio ni tračak samokritičnosti, a kamoli prihvaćanje odgovornosti za ovakvo stanje, napustio sam skup.
Neću ulaziti u dublju analizu ove situacije, ali argumentirano tvrdim da su prekršeni još neki članci iz navedenog statuta, ali ih zbog skraćene verzije ovog dopisa neću detaljnije objašnjavati.

Iz pouzdanih izvora doznao sam da iste osobe,koje su odgovorne za nezakonito djelovanje i kršenje statuta, pokušavaju ponovno sazvati osnivačku skupštinu što bi bilo pogubno za daljnje djelovanje projekata „katolika na djelu“, pa s toga predlažem slijedeće korake...

1. Da se sazove izvanredni sastanak predstavnika svih katoličkih liga za sezonu 2007/08. na kojem bi se zatražilo od voditelja liga da se očituju o problemu.
2. Da se povjerenstvo za pastoral mladih ZG nadbiskupije službeno očituje o tom problemu.
3. Da se sankcioniraju sve odgovorne osobe za novonastalu situaciju.
4. Da svi predstavnici ekipa čine novu osnivačku skupštinu.( I svi ostali zainteresirani )
5. Da se u što kraćem roku pristupi sazivanju i održavanju nove osnivačke skupštine.
6. Da nova skupština bude odobrena od strane povjerenstva za pastoral mladih zagrebačke nadbiskupije.

Svi ostali prijedlozi razmatrat će se na izvanrednom sastanku, pa zato molim voditelje da mi dostave prijedloge na moj mail u cilju što kvalitetnijeg rješavanja novonastalog problema.

Smatram da, kao konzumenti projekata ovog sportskog društva, trebate biti upoznati sa činjeničnim stanjem, i mišljenja sam da svi zajedno trebamo djelovati kako se takve radnje ne bi događale u budućnosti, te utjecati kako bi sve odgovorne osobe preuzele odgovornost za novonastalo stanje.

Tomislav Omerzel
tomislav.omerzel@zg.t-com.hr
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Veri-tas

PostanoPostano: pet 30 stu 2007, 9:39
PostNaslov : KND
Citiraj i odgovori

Poštovani,

Kao prvo želio bih se svima Vama zahvaliti na razumijevanju, što ste mi poslali mailove potpore u mojim nastojanjima i što ste mi dali snagu da se borim do zadnjeg trena kako bih postigao eventualne promjene u samoj udruzi.
Na žalost, nisam uspio u svojoj nakani da promjenim odnose unutar udruge i što nisam uspio u svom glavnom prijedlogu da svi predstavnici ekipa KMNL i KOL postanu automatski članovi skupštine i na taj način uključe se u rad .
Nisam uspio ni u nakani da uđem u upravni odbor ( nisam izabran ) iako sam od svih kandidata jedini predočio svoj program , za što ću se zalagati i što bi trebalo promjeniti u samoj udruzi. Od web stranice, projekta selekcije KMNL, postavljanje jasnijih ciljeva u problematici nacionalnog programa, ponovno povezivanje KND i hepicentra određenom vrstom sporazuma o suradnji i puno kvalitetnijoj organizaciji samih natjecanja KMNL i KOL, što smatram da svojim iskustvom i znanjem jasno mogu pružiti.

Moja razmišljanja o skupštini, djelovanju udruge i samom načinu ocito se mimoilaze sa stajalištem većine koji su bili prisutni i koji čine sadašnju skupštinu, te sukladno toj činjenici više ih neću ni isticati, ali Vama za obavijest ću reći kako se povjerenik i skupština na kraju očitovala o dosadašnjim problemima.

Dosadašnji rad udruge ( od 2004g pa do danas ) ocijenjen je kvalitetnim i dobrim, a nerad skupštine smatra se proceduralnom pogreškom koja nije utjecala na rad udruge.

Isto tako, svi oni koji žele sudjelovati u radu, mogu se javiti odgovornim osobama ( osobno sam iznio činjenicu o vašim prijedlozima, tj. suglasnosti o prijedlogu br.4 iz nedavnog dopisa, ali nikoga nisam imenovao ), ali stav skupštine je da predstavnici ekipe ne mogu biti automatski ni pridruženi članovi bez prava glasa.

Na kraju bih ipak samo obavijestio Vas, da sadašnja skupština broji 21 član, večina od njih su osobe koje smatram odgovornim za stanje u udruzi, a službeno mogu izreći da, od trenutka objave ovog maila ,do daljnjeg ta udruga ima 20 članova.

Još jednom zahvaljujem svima i nadam se da ćemo suradjivati uskoro " u nekom drugom gradu, u nekom drugom cirkusu".

Tomislav Omerzel
davorseljan

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Podržavam Žogu samo sam na žalost bio u bolnici i nisam mogao prisustovat skupštiti.

U radu je spas.
Veri-tas

PostanoPostano: sub 01 pro 2007, 16:38
PostNaslov : Katolici na djelu
Citiraj i odgovori

Ukoliko smatrate da ipak ne trebam prestati djelovati za dobrobit KND-a, slobodno mi se možete javiti mailom i predložiti svoje prijedloge jer kao "posljednji mohikanac" ne mogu niti želim sam ništa napraviti.
Kao što Vas do sada nisam na ništa nagovarao, tako ni sada neću ali s obzirom na toliko mailova podrške ni sam ne znam što da napravim. da li da odustanem od svega kao što sam napisao ili da nastavim svoje djelovanje ali uz Vašu pomoć.
Slobodno pošaljite i kritike na moj dosadašnje pokušaje jer se ne smatram najpametnijim već samo osobom koja može puno više napraviti za ovu udrugu ( prijašnji rad su mnogi ocijenili puno boljim nego sadašnji rad udruge ), nego što su to učinili pojedinci na čelu s g. Tomislavom Buntakom.

Hvala unaprijed...

Tomislav Omerzel
ISTINA

PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Šta je to više i bolje g.Omerzelu što ste Vi to napravili?
Činjenice i usporedbe Vas molim?

BVB
Veri-tas

PostanoPostano: pon 03 pro 2007, 16:39
PostNaslov : odgovor "ISTINI"
Citiraj i odgovori

Kad se predstavite kao što sam i ja to učinio, onda ću Vam i odgovoriti.

A kad me Već pozivate, napisati ću na ovom forumu još i to da je u radu svake udruge, bila ona katolička ili ne, normalno da se podnese izvješće o radu i financijsko izvješće skupštini kako bi se moglo konkretno raspravljati o svemu jasno i afirmativno , a Vi to niste učinili ni dan danas.
Vama je trebalo 3 i pol godine da sazovete sjednicu skupštine, a onda ste u roku 2 mjeseca sazvali dvije sjednice.
Da ne govorim kako ste radili samovoljno, bez znanja skupštine.

I još nešto... Javna kandidatura i javno glasovanje, koliko je meni poznato, postoji još samo u Big Brotheru...

SRAMITE SE
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.