HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 11:56. Pogledaj neodgovorene postove
Zlatko Sudac i karizma
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
jzekic

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 21 ruj 2004, 10:35
PostNaslov : Zlatko Sudac i karizma
Citiraj i odgovori

U medijima sve češće susrećemo ime velečasnog Sudca, svećenika Krčke biskupije i karizmatika Crkve u Hrvata.

Što vi mislite o karizmi koju on nosi, dali vjerujete u moć levitacije, bilokacije, koja se naravno ne spominje prvi put kod patera Sudca, nego po Crkvenoj predaji, mnogi su crkveni oci doživjeli duboko nutarnje pročišćenje i pomirenje s Bogom te su mogli napraviti iste stvari, ne oni nego Krist u njima.Npr. pogledajte sv. Ivana od Križa, sv. Ignacija Lojolskog, sv. Josipa Kupertinskog itd...

Možda, ako čuje za ovaj forum i naš brat u Kristu, Zlatko sam kaže par riječi, trebalo bi ga obavijestit...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja ne vjerujem u Suca jer Isus je rekao "Ne sudite..."

He he he, šala mala.

Pa kao što i sam Sudac kaže, njegov je najveći dar dar ljubavi. A ovo sve ostalo je manje bitno.

Osobno sam ga upoznao 1999, nakon što je sve počelo i mogu reći da je jako drag čovjek. Zrači da je to nenormalno.

Jedino što ljudi se onda naljepe na te neke nadnaravne znakove; križ na čelu, stigme, levitacije, tražeći senzaciju, a u biti ljubav je ono najveće što ima.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
MrOnline

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
.....a u biti ljubav je ono najveće što ima.

1Kor:13

"Dođi, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako u poslanici Glaćanima piše -" Ta po Zakonu ja Zakonu umrijeh da Bogu živim. S Kristom sam razapet. Živim, ali ne više ja, nego živi u meni Krist. A što sada živim u tijelu, u vjeri živim u Sina Božjega koji me ljubio i predao samoga sebe za mene."

Ja sam mu poslao faks da malo dođe i pogleda ovaj naš forum, pa i nešto napiše...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
MrOnline

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikad nisam vidio/bio na seminaru Zlatka Sudca (al mi je to jedna jako velika zelja), al imam neke seminare njegove na videu, i ono sto me je fasciniralo kod tog covjeka jest ono sto on govori. Govori Istinu i ljubav, a to je upravo sto danasnjim ljudima treba, Istina. Ima toliko lazi u medijama i svuda oko nas da je jednostavno cuti istinu ono za cim mnogi zarko ceznu.
Ovdje na zapadu su sve te lazi i zlo strasno ocite. Ako bi se netko makar i malo protivio tim lazima, mediji i mnogi ljudi bi ga najradije sahranili.
Evo upravo danas citam u novinama kako je Norveska crkva zabranila jednom Njemackom biskupu (ista su crkva moze se reci) da propovjeda na misi jer je PROTIV da se homoseksualci zene i usvajaju djecu itd.!!! Shocked
Mozemo samo zahvaliti Gospodinu za milosti koje je podario Zlatku Sudcu jer nam zaista trebaju istinski borci Istine i Ljubavi.
"....a ljubavi ne bih imao, bio bi nista."

"Dođi, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: čet 23 ruj 2004, 6:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da valjda će doć, a ako doista ljubi onda neće ni tebi zamjerit.

Što se tiče istine, Istina je svuda oko nas i stalno progovara, a mi je pored zdravih očiju nismo spremni vidjeti, ljubav nas okružuje odasvud, Bog sam, no ne uzvraćamo i stoga je nemožemo osjetiti.

Niko II Poznat

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 6:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"the truth is out there"

netko zna otkuda je ovo

"`ko sam pije sam će i umrijeti"
jzekic

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 20:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čudno, čini se ipak da nema toliko zainteresiranih za ovu temu iako je po meni sudeći jako zanimljiva , ne toliko sama pojava časnog brata Zlatka, koliko ljubav i providnost Božija koji vidimo u karizmama, darovima koje neki - ili bolje reći svi ljudi posjeduju.

Jer...

Različiti su dari, a isti Duh; i različite službe, a isti Gospodin; i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima. A svakomu se daje očitovanje Duha na korist. Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika. A sve to djeluje jedan te isti Duh dijeleći svakomu napose kako hoće.

Bitno je samo opredijeliti se, ili bolje reći prihvatiti svoj dar i sprovesti ga u djelo, svi imamo u obilju no ne prihvaćamo, tražimo komadiće dok Bog pred nas stavlja puninu života, ta rekao je, da nam je sebi s desna osigurao kraljevstvo vječno, a kako ja duboko vjerujem osigurao ga je baš za sve, jer rekao je da nije udaljen i gnjevan, već izaražaj savršeno dobrote i ljubavi, pozvao nas je da mu dođemo jer ne broji naše grijehe nego želi da svi budemo spašeni i po njegovoj riječi imam nadu u vjeru svoju, da će svi biti izbavljeni i privedeni svjetlu kraljevstva vječnog, svi prema svojim djelima, a sin propasti sotona koji se odmetne i po posljednji put će biti ranjen da ostane sam u ognjenom bezdanu!

wind

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e moj jzekicu, a koji su tvoji darovi?
ne kažem da ih nemaš, samo ne znam koji su, a možda ih ni ne vidim. ne znam.
vidiš i ja bih da dođe velečasni Sudac ovdje, ali eto ne recitiram Pavlove poslanice zato...
jel imaš ti kakvo iskustvo životno koje možeš prepričat, opisati, u vezi ovih darova, Suca, svećenika i ostalog? Oš se ti rediti u svećenike jednog dana? Ideš li možda na Duhovnu obnovu? Bilo što što nije iz nekog misala?
eiremore

PostanoPostano: sub 25 ruj 2004, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:
"the truth is out there"

netko zna otkuda je ovo

a zašto pitaš? da provjeriš koliko nas se još sića muldera i scully il tako..

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: sub 25 ruj 2004, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja vjerujem da Zlatko Sudac ima te darove i vjerujem da ima posebnu karizmu. Kao što jezikic kaze u prošlosti crkve više je svetaca im svetica imalo te darove, tu bih još ubrojio i Sv. Antuna Padovanskog. Mislim da su to darovi koje Gospodin daje onim pojedincima koji su mu se približili na jedan poseban i mističan način, jednom rječju onim pojedincima koji su svojom duhovnošću "uronili u Boga." Nažalost nisam imao prilike čuti ga uživo ali sam preko video i audio kazeta imao prilike poslušati ga i stvarno me oduševio svojom duhovnom dubinom i jasnočom.rijeći, koje stvarno dopiru do srca i potiću na razmišljanje i preispitivanje savjesti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 10:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je z.sudac pun ljubavi za ljude, te jako skroman. vjerujem da ima sposobnosti tj. darove koji mu se pripisuju jer mi se čini da je iskren u vjeri. vjerojatno zato toliko privlači ljude za razliku od (nekih) drugih svećenika. ne kažem da drugi nisu iskreni u propovijedi, nego da on toliko zrači pozitivnom energijom , tj. onom za koju vjerujem da je od boga. također ga nisam u živo slušala, ali se nadam da ću imati priliku.

žalosno je to što ga mediji nastoje razapeti. sigurna sam da to nije njegova namjera - biti prisutan u medijima

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
jzekic

PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne živimo mi život drugih, nego svoj život, zato netrebamo se zamarati s tim što drugi imaju, nego što ja imam, a svatko , doista svatko od nas ima jako, jako mnogo, ko što već rekoh - samo isto moramo iskoristiti.

Svi smo neopisivo bogati, a svoje bogatstvo možemo umnožiti samo na jedan način djeleći ga s drugim...

Mislim da baš to i Zlatko čini...

I neznam što je bilo čudno u tom da sam ubacio biblijski citat, zar tako neradim uvijek, jer lošim to ne smatram tek u pamet dozivam ono što nam je ostavljeno...

sike

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma,medije nije brtiga tko je meta, nego se traži samo senzacija, a Sudac im je najpogodniji za to.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 17:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, idete li vi na karizmatske obnove? Jeli tko od vas susreo Suca ili nekog karizmatika na Duhovnoj obnovi? kakva su iskustva?

eto konkretno, jzekicu, bez općenitosti.
Rock-er

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:

Bitno je samo opredijeliti se, ili bolje reći prihvatiti svoj dar i sprovesti ga u djelo, svi imamo u obilju no ne prihvaćamo, tražimo komadiće dok Bog pred nas stavlja puninu života, ta rekao je, da nam je sebi s desna osigurao kraljevstvo vječno, a kako ja duboko vjerujem osigurao ga je baš za sve, jer rekao je da nije udaljen i gnjevan, već izaražaj savršeno dobrote i ljubavi, pozvao nas je da mu dođemo jer ne broji naše grijehe nego želi da svi budemo spašeni i po njegovoj riječi imam nadu u vjeru svoju, da će svi biti izbavljeni i privedeni svjetlu kraljevstva vječnog, svi prema svojim djelima, a sin propasti sotona koji se odmetne i po posljednji put će biti ranjen da ostane sam u ognjenom bezdanu!

Da li ce svi ljudi biti spaseni? To me je uvjek zanimalo.

Money for nothin'
jzekic

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 19:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To nitko nezna, no ja duboko vjerujem u neizmjernu Božiju ljubav kojoj smo svakodnevno svjedoci, pa u istoj vjeri gajim čvrsto tkanu nada da će Bog u svojoj neizmjernoj milosti i milosrđu koje nepoznaje granice svu svoju djecu ma koliko grešna bila na posljetku pozvati k sebi, da nakon zemaljskih muka u svom Gospodinu konačno nađu svoj mir, otpuštenje svih grijeha i život vječni.

Nažalost službena Crkva ne podržava ovakvo mišljenje, dapače veliki kršćanski pisac Origen za kojega ste vjerojatno čuli zbog ovoga, i nekih drugih ovom sličnih razloga, nije bio proglašen svetim.

Hvalite Jahvu jer je dobar, jer je dovijeka ljubav njegova! i koje skupi iz svih zemalja, s istoka i sa zapada, sa sjevera i s juga. Gladni su bili, žeđu izmoreni, duša je klonula u njima. Tada zavapiše Jahvi u svojoj tjeskobi, i on ih istrže iz svih nevolja. Pravim ih putem pÓovede da stignu ka gradu naseljenu. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za čudesa njegova sinovima ljudskim! Jer gladnu dušu on nasiti, dušu izgladnjelu on napuni dobrima. U mraku sjeđahu i u tmini, sputani bijedom i gvožđima, jer su prkosili besjedama Božjim i prezreli naum Svevišnjega. Srce im stoga skrši patnjama: posrtahu, a ne bješe nikog da im pomogne. Tada zavapiše Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. Izvede ih iz tmina i mraka, raskide okove njihove. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za čudesa njegova sinovima ljudskim! Jer razbi vrata mjedena i gvozdene polomi zasune. svako se jelo gadilo duši njihovoj, do vrata smrti oni dođoše. Tada zavapiše Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. Riječ svoju posla da ih ozdravi i život im spasi od jame grobne. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za čudesa njegova sinovima ljudskim! Oni koji lađama zaploviše morem da po vodama silnim trguju: oni vidješe djela Jahvina, čudesa njegova na pučini. On reče i olujni se vjetar uzvitla što u visinu diže valove mora. Do neba se dizahu, u bezdan se spuštahu, u nevolji duša im ginula. 27 Teturahu i posrtahu kao pijani, sva ih je mudrost izdala. Tada zavapiše Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. Smiri oluju u tih povjetarac, valovi morski umukoše. Obradovaše se tišini, u željenu luku on ih povede. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za čudesa njegova sinovima ljudskim! Neka ga uzvisuju u narodnom zboru, neka ga hvale u vijeću staraca! On pretvori rijeke u pustinju, a izvore vodene u žednu zemlju; plodonosnu zemlju u slanu pustaru zbog zloće žitelja njezinih. On obrati pustinju u jezero, a zemlju suhu u vodene izvore i naseli ondje izgladnjele te podigoše grad gdje će živjeti. Zasijaše njive, posadiše vinograde što im doniješe obilnu ljetinu. I on ih blagoslovi te se namnožiše silno i stada im se ne smanjiše. Prorijeđeni bjehu i prezreni pod teretom patnja i nevolja. Onaj što izlijeva prezir na knezove pusti ih da po bespuću pustom lutaju

Origen, glasoviti kršćanski pisac iz trećeg stoljeća, upućuje na Isusove riječi: "A ja kad budem uzdignut sa zemlje, sve ću privući k sebi" (Iv 12,32) koje se odnose na raspeće. One imaju za posljedicu ono što kaže sljedeći redak: "Da ti se ljubimci izbave" (Ps 107,7). Zaključuje, dakle, Origen: "Kakvo divno značenje! Razlog zbog kojeg je Gospodin raspet i uzdignut jeste taj da njegovi ljubimci budu izbavljeni... Ono za što smo molili obistinilo se: on je bio uzdignut a mi smo izbavljeni" (Origen-Jeronim, 74 omelie sul libro dei Salmi, Milano 1993., str. 367).

jzekic

PostanoPostano: pet 15 lis 2004, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubav, Ljubav...

Zadnja promjena: jzekic; sri 05 lis 2005, 20:17; ukupno mijenjano 1 put.

frajer
isključen

PostanoPostano: sub 16 lis 2004, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Šutimo zato što ti jzekiću nešto dobro, lijepo i Bogu drago svojim sirovim pristupom uspjevaš gotovo pa vulgarizirati ...
sike

PostanoPostano: čet 21 lis 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel bio netko uopće od svih vas na seminaru vlč.Suca?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: čet 21 lis 2004, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedno vama želim: da svjetlo, mir i jedinstvo Krista nada vama sve to više blista! Ljubav da vas vodi i da duša vaša k nebu brodi, u kraljevstvu vječnom da nađete neprolaznu slavu!

Zveki

PostanoPostano: pet 22 lis 2004, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam bio jednom kod Suca na seminaru. U svakoj njegovoj riječi osjećaš ljubav i toplinu. Jadan dan je polagao ruke na svakog pojedinačno i molio za tu osobu dok su svi zajedno s njim molili, također za tu osobu na koju je polagao ruke. Sad mi još nije jasno kako je znao za što da moli kad je položio ruke na moju glavu!
sike

PostanoPostano: pet 22 lis 2004, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekla bi naša Jela, mali ima žicu, nema što!
Hvala ti Zveki na tvom svjedočanstvu! Ako saznaš kad se može prijaviti kod Suca, javi ovdje pa možda netko i ode. A nije da nam svima takvo nešto ne treba..
Zveki

PostanoPostano: ned 24 lis 2004, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ove (kalendarske) godine više nema ništa. Zapravo ima ali je sve popunjeno i to su uglavnom seminari za branitelje i bolesnu djecu (leukenija, tumori, rak,...). Savljam vam ih na srce. Naravno da vam javim!
Nikita

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ja još nisam bila na njegovom seminaru, ali se nadam da ću u skoroj budućnosti. Mislim da on preko ljeta ima seminare baš za mlade, bila je jedna moja poznanica i bila je oduševljena.

vjetre s dinareeeeee.... eee...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.