HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:52. Pogledaj neodgovorene postove
Zlatko Sudac i karizma
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
E, tu je problem. Čak i kad Zlatko odgovara na pitanja tebi nije dovoljno dobro. Sad znamo da nije u njemu problem jer je sve objasnio. Ovaj moj komentar nemoj shvatit osobno jer sam se s ovakvim stavom susreo i na drugim temama. Ti si jednostavno dio mentaliteta, takvog načina razmišljanja.

Ok, da objasnim.
Nitko normalan neće tvrditi da svećenik treba biti neuredan, prljavih noktiju, nepotšišane brade (ako je ima). No, kakvo značenje ima farbanje kose - zar je sramota biti sijed? i furanje izgleda koji sam po sebi privlači pažnju.
Zaključujem da je ono što Sudac govori sasvim ok, ali njegovo guranje dotjeranog izgleda u prvi plan mi nikako nije u skladu s onim što govori. Evo, u ovome je poanta.

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
CroStorm

Spol: muško
PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo, a tko gura njegov izgled u prvi plan? On sam zasigurno ne. Zar govori: "Dragi prijatelji evo Bog je s nama, a moju frizuru je napravio frizerski studio ..." ne, on tako ne govori. Drugi je problem što nama u medijima prevladavaju razni kvazi modni stilisti, aseksualci i metro, tko zna što...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Bravo, a tko gura njegov izgled u prvi plan? On sam zasigurno ne. Zar govori: "Dragi prijatelji evo Bog je s nama, a moju frizuru je napravio frizerski studio ..." ne, on tako ne govori. Drugi je problem što nama u medijima prevladavaju razni kvazi modni stilisti, aseksualci i metro, tko zna što...

Gle, izgledom i oblačenjem Sudac bi privukao pažnju i da usta ne otvori, nažalost, ali i to treba biti svjestan. Smatram da je njegov izgled - a nije običan - puno više smetnja nego potvrda onoga što govori.

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 17:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
CroStorm napisa:

Gle, izgledom i oblačenjem Sudac bi privukao pažnju i da usta ne otvori, nažalost, ali i to treba biti svjestan. Smatram da je njegov izgled - a nije običan - puno više smetnja nego potvrda onoga što govori.

Molim te argumentiraj mi ovu tezu. Čini mi se zanimljiva. Po meni ljude privlači njegova jednostavnost govora i življenje vjere!
Mara

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam kakve argumente želiš. No, recimo da ideš uzbrdo po Bakačevoj. Od katedrali idu svećenici. Svi kratko ošišani, neki sijedi i prosjedi, tu i tamo neki s bradom, a neki i u habitu. Što misliš bi li među njima zapazio Suca?

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A to ti ovisi. Možda bi, možda ne bi. Ali zasigurno ljudi na njegove seminare ne idu zbog izgleda, kao što ne idu kod fra Zvjezdana ili vlć.Ivancica.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma o njegovom izgledu ne bi uopće raspravljali ni posebno primjetili da ju mediji ne turaju stalno.....
Ovako i mi više raspravljamo o manikuri nego njegovom radu....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm
Dubravko

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 6:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
A to ti ovisi. Možda bi, možda ne bi. Ali zasigurno ljudi na njegove seminare ne idu zbog izgleda, kao što ne idu kod fra Zvjezdana ili vlć.Ivancica.

Ne bih se u potpunosti složio, danas je "fora" vidjeti "cool" svećenika i to često ima utjecaja, pogotovo na mlade. Tako da je jedan dio onih koji k njemu odlaze zasigurno potaknut vanjštinom, frizurom, bradom, oblačenjem, a sve kao slika modenog vremena pa čak i asocijacija na nekakav bunt...ljude to začas ponese.
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kakav bunt? Pa čovjek se sredio, nosi bijelu albu koju mu je biskup preporučio. Oni koji idu na njegove seminare zboog vanjštine su površni...
Slaven_0

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Kakav bunt? Pa čovjek se sredio, nosi bijelu albu koju mu je biskup preporučio. Oni koji idu na njegove seminare zboog vanjštine su površni...

Naravno da su površni. Ali ih SVAKAKO ima. Nije buntovan, ali da kod mladih svakako može potaknuti asocijacije na to. Pogotovo kad je izložen kritikama same Crkve.
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko ga to kritizira? Za sad dva svećenika, od kojih je jedan sam kontroverzan, punoooo više nego vlć.Zlatko.
Mara

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:

Albu sigurno ne nosi jer je to liturgijsko ruho. Nosi bijelu reverendu - zašto? Svi ostali dijecezantski svećenici nose crnu - zašto? Nije li to jasno isticanje i guranje izgleda u prvi plan, umjesto nekih drugih stvari?

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 8:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa zato šta su mu neki prigovarali da nosi crno, pa mu je biskup naredio da obuče bijelo. No kako znate i sad neki prigovaraju. I dalje tvrdim da su to extra sporedne stvari. Bitno je ono šta govori i da je poslušan biskupu. To je bit karizmatika!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bi mu preporučio da njeguje pomalo zapušten macho izgled, kao marlon brando! jako sretan

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Mara

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Pa zato šta su mu neki prigovarali da nosi crno, pa mu je biskup naredio da obuče bijelo. No kako znate i sad neki prigovaraju. I dalje tvrdim da su to extra sporedne stvari. Bitno je ono šta govori i da je poslušan biskupu. To je bit karizmatika!

Nemoj pričat, svi svećenici imaju crnu reverendu, a sad je Župan naredio jednom svom svećeniku da nosi bijelo?!
Točno je da je izgled sporedan ako se sam ne ugura u prvi plan.
Uz put, vlč. Sudac je sam naglasio da nije nikakav karizmatik

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
CroStorm napisa:

Nemoj pričat, svi svećenici imaju crnu reverendu, a sad je Župan naredio jednom svom svećeniku da nosi bijelo?!
Točno je da je izgled sporedan ako se sam ne ugura u prvi plan.
Uz put, vlč. Sudac je sam naglasio da nije nikakav karizmatik

Gdje je to Sudac naglasio da nije nikakav karizmatik??? Zlatko je rekao: "Bilo je razdoblja kad mi je biskup govorio da odijevam crno, pa je opet bilo prigovora." Dakle sada je poslušao biskupa pa nosi bijelo. Jest, on je poseban po darovima Duha Svetog,po dokazanim stigmama...ne umanjujući vrijednost bilo kojeg drugog svećenika!
Mara

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stigme nisu znak ničega. Bilo je stigmatika koji nisu sveti i svetaca bez stigmi.
A rekao je to u jednom interviewu, a možda i u onoj knjizi koju je napisala Dunja Ujević.
I opet ti - biskup. Čisto sumnjam da je biskup naredio, možda je dozvolio, ali naredio?! Zašto? ako svi drugi nose drugačije? Dakle, da se istakne razlika?! Kakva?

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Stigme nisu znak ničega. Bilo je stigmatika koji nisu sveti i svetaca bez stigmi.
A rekao je to u jednom interviewu, a možda i u onoj knjizi koju je napisala Dunja Ujević.
I opet ti - biskup. Čisto sumnjam da je biskup naredio, možda je dozvolio, ali naredio?! Zašto? ako svi drugi nose drugačije? Dakle, da se istakne razlika?! Kakva?

Okej predložio. Pa je Zlatko poslušao. Ne nose svi drugačije. Ostajem pri činjenici da je obleka površna stvar. Uostalom ona (bijela) nije zabranjena.
CroStorm

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 14:50
PostNaslov : Nove činjenice
Citiraj i odgovori

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3310338/index.do

Prigovaraju vam da ste se previše estradizirali?
– Ni jedan koncert dosad nisam imao, osim što sam s Anom Rucner nastupio na humanitarnom koncertu. Preciznije, s Ivanom Puljićem zapjevao sam jednu pjesmu, a poslije smo se pomolili. Jesam li pjevao na televiziji? Nisam, nego smo napravili duhovni album s jasnim porukama, o Kristu, ljubavi, sa šaljivom pjesmom o bananama...

• Niste, dakle, estradizirani?
– Pa, fra Šito Ćorić je objavio šest albuma i nitko ga ne spominje! Koliko je samo svećenika napisalo pjesme, albume, nastupaju na Uskrsfestu, dok se ja nikad nisam prijavio ni na jedno natjecanje.

• Ali, oni su u sivoj zoni anonimnosti, dok je vlč. Sudac megazvijezda.
– To je drugi par rukava i ja to ne tražim i ne želim da bude tako.
Gladijator

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ljudi dragi,zar će te opet kao farizeji,sve što nije u skladu sa tradicijom vikati "raspni",ne vićete direktno ali idete prema tome.Da ste živjeli u doba Krista,sigurno bi ga svojom sadašnjom logikom osudili,jer vi neslušate,i rijeći vam nisu bitne, već gledate popratne stvari.Slušajte što govori,jer jezik je organ srca,ono što je na srcu jezik iznosi van,po tome sudite,ako uopće smijete.Pazite samo da vam natko ne iskoći iz kalupa svečenika vašeg uma.LJUBI I ČINI ŠTO ŽELIŠ!!!!!!!!!!!!-Sv,Augustin!
Mara

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A što kričiš?! Zar čovjek nema pravo reći ono što mu se sviđa ili ne sviđa. Ili možda treba u neke svećenike gledati kao u pokaznicu?

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 7:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mare, Zlatko je sve lipo objasnio, a sad ostaje na nama hoćemo li to prihvatiti ili ne. O tome se radi i to je bit problema.
Gladijator

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odakle pravo da se stavlja drugima u usta ili u mozak da se gleda čovjeka kao u pokaznicu,pa nismo idioti da nerazlikujemo.Nitko ne primječuje ili ne komentira da je Sudac na onom omotu držao u rukama živoga Krista u Presvetom ispred sebe,čovjeka vidite onakvim kakvim ga želite vidjeti,a ne kakav je uistinu.Žalosno je što ljudi imaju svoje mišljenje i lete sa njim kao da su otkrili neznam ja što.Ispesite pa recite,i bez predrasuda i velikih nadahnuća.
Mara

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
Odakle pravo da se stavlja drugima u usta ili u mozak da se gleda čovjeka kao u pokaznicu,pa nismo idioti da nerazlikujemo.Nitko ne primječuje ili ne komentira da je Sudac na onom omotu držao u rukama živoga Krista u Presvetom ispred sebe,čovjeka vidite onakvim kakvim ga želite vidjeti,a ne kakav je uistinu.Žalosno je što ljudi imaju svoje mišljenje i lete sa njim kao da su otkrili neznam ja što.Ispesite pa recite,i bez predrasuda i velikih nadahnuća.

Ajde, lijepo, ohladi i budi pristojan.
Ja imam pravo na to da mi onakva omotnica bude odvratna i da je ne vidim kao neko silno promoviranje Krista, nego samoga sebe - ja posjedujem Krista!

Ljubi i čini što hoćeš
CroStorm

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mare da želi pokazati da posjeduje Krista onda bi to drukčije napravio. Čak je pokaznica po meni u prvom planu. No Zlatko je sve lijepo objasnio, na nama je da prihvatimo ili odbijemo objašnjenje.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.