HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:58. Pogledaj neodgovorene postove
Zlatko Sudac i karizma
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Gladijator

Spol: muško
PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Ajde, lijepo, ohladi i budi pristojan.
Ja imam pravo na to da mi onakva omotnica bude odvratna i da je ne vidim kao neko silno promoviranje Krista, nego samoga sebe - ja posjedujem Krista

Kakvo pravo imaš ti koji si na smrt osuđen pa poslije svakog buđenja manje dana ti preostaje?Unatoč naporima da budeš pravedan i svet,ni križ nad grobom neće ti dati nikakava prava,nago se i tu pogrebna povorka moli za Božje milosrđe prema tvojoj duši.Stoga urazumi se dok je vrijeme,da te ne zaskoći sudbina rasipnoga sina koji se u evanđelju jedini spominje kao onaj koji je od Oca tražio svoje pravo.........................Što je tu bilo nepristojno,osim tvoje rijeći "odvratna"????!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kakvo bezvezno filozofiranje. Bar se prepiri kao čovjek.

Ljubi i čini što hoćeš
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 19:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde, kak bi moj vjeroučitelj iz osnovne rekao: "deca, mir!" Wink Ljudi smo i svatko doživljava i interpretira stvari i događaje na svoj način, i ne vidim smisao u raspravama iz kojih se stvara dojam da jedna strana želi nametnuti svoj subjektivni doživljaj drugoj kao jedini ispravan. Nekima se omot sviđa, drugima ne, svatko ima svoje razloge zašto da i zašto ne, vlč. Sudac je dao svoje objašnjenje, i to je to. Izražavanje mišljenja i rasprave na ovom forumu nek budu usmjerene savjetima iz Pravilnika foruma, bez omalovažavanja, vrijeđanja, primjereno i dostojno katolika Smile

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo "filozofiranje" sam prepisao iz odlične knjige jednog divnog sluge Božjeg.Imaš pravo Žan,nema smisla,povlačim se iz ovakvih rasprava,jer mi je žao što se ovako piše o nekome koga se uopče ne poznaje.
enkidu

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 10:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink Izgleda da smo svi mi ljudi u prosudbi drugih previše subjektivni i ono što je najgore od drugih previše tražimo.
Nakon što sam sam napisao neke kritike u svezi vlč. Zlatka u posljednje vrijeme počeo sam taj fenomen sagledavati, onako, malo šire i objektivnije.
Nepobitno je da vlč. Zlatko nikada ne govori ništa što bi bilo u suprotnosti s naukom Crkve. Dapače, on je jedan konzervativniji svećenik.
Kao umjetnik daje si više slobode u oblačenju, u kojem kao da je pomiješao lončiće, pa izvan liturgije oblači liturgijsko ruho. Ali to još nije grijeh.
Ljudima se jako sviđa što je u propovijedima i nagovorima jednostavan i svima razumljiv. Meni se osobno dopada što je dinamičan. Kod njega ne možeš zaspati. Laughing Sva ta njegova egzaltacija nije ništa prema tromosti, monotonosti i mrtvih fraza koje možemo čuti u našim propovijedima. Pa ako se tako propovijeda pred tv. kamerama za cijelu Kroaciju, kako je tek onih običnih nedjelja?
Vjernici imaju snažne ''obrambene mehanizme'' kad su propovijedi u pitanju; jednostavno se isključe. Svaka čast onima koji uvijek slušaju. Vjerovali ili ne ima takvih. Da bih animirao djecu da nauče slušati Božju riječ, ponekad pitam i onda skupljaju bodove. Pitam neko ime iz čitanja Starog Zavjeta i na moje veliko iznenađenje čujem kako im stariji šapću.
Kad u propovijedi kažem nešto šaljivo i cijela crkva se nasmije, onda oni kojima je mozak u stanju mirovanja pitaju susjeda: što je rekao?
Tako da je naš vlč. Zlatko zapravo osvježenje u Crkvi.
E, sad, ako biskupi znaju nešto više što nije u redu, prosim lepo ja se hvuto ne bi mešal. Dobro je znano tko to treba odraditi i čija je to briga.
Pa ni rasprava o možebitnim felerima nije baš pristojna rabota. Barem si ja tak mislim.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm
Gladijator

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudima jednostavno treba netko takav ,malo drugčiji da se mao probude iz svoje učmalosti.Neki ljudi koje znam,koji su išli kod njega vidim istinsku promjenu,samo da to potraje.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.