HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 20 kol 2019, 16:41. Pogledaj neodgovorene postove
mladi u Rijeci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 17 vel 2004, 13:45
PostNaslov : mladi u Rijeci
Citiraj i odgovori

Malo je zalosno gledati prazan ovaj dio gdje pise Rijecka nadbiskupija.Pa kao da nas nema nigdje?A siguran sam da nije tako.Evo,znam da smo ja i Helena tu,a siguran sam da nas ima jos.Htio bih malo poboljsati komunikaciju u nasem gradu,ali za to ste mi potrebni i vi ostali.
Kad bi pale neke nove ideje za okupljanja...
Nego,uskoro ce zajednicka Euharsitija svih mladih u Rijeci i okolici,pa bi ovim putem mogli dati neke prijedloge.
Ajde se malo ukljucite!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 17 vel 2004, 15:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bas super sto se i Rijeka budi! Cool Laughing

Reci, hoce li to biti samo misa ili cete imati i druzenje prije ili poslije mise?

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 1:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav Rijeci i cijeloj biskupiji!

Nadam se da ces uskoro okupiti malo vise ljudi pa da zazivi i ova biskupija!!!

Imate podrsku od nas iz djakovacko-srijemske Wink

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa nadam se da ce bit druzenje,ne znam tocno,jer nisam organizator,samo poticem.Bilo kako bilo,takvo nesto ovom gradu treba,sto se najbolje pokazalo na 2 zadnja seminara fra Zvjezdana,kada je velika dvorana bila krcata.Takvog neceg prije nije bilo.A u Rijeci ima grupa mladih koje djeluju pri zupama,ali cini mi se da to je premalo.Kad se sjetim prije par godina kako je to organiziranije djelovalo,a sada kao da je malo sve zaspalo.
Bravo Zole!Ajmo Rijeka!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: čet 19 vel 2004, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mi obicno kad imamo susrete mladih organiziramo neke radionice, ili kao "grad" s igrama! Al naravno za mlade, tj. za njihov uzrast! Tu se mladi opuste i najbolje upoznaju! Sto se tice euharistije, mislim da tu ne treba previse. Mi animatori smo jedanput imali misu i na njoj smo imali prikazanje darova na originalan nacin, a taj je da je svako trebao prinijeti nesto sto za njega predstavlja vaznost koju zeli podijeliti s nama! Znam da je nemoguce da to napravite s velikim brojem ljudi ali mozete napraviti par ideja za prinos da ne bude klasican! A tu su i molitve vjernika... A meni je najvaznija pjesma koju svi moraju znati jer se onda upozpunjava zajhednistvo i svi sudjeluju!!!
Bas mi je drago da imate susret mladih! To je super stvar! Neka vam bude lijepo i blagoslovljeno! Laughing

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 12:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izuzetna mi je cast sto vas mogu pozvati na zajednicku misu mladih grada Rijeke koja ce se odrzati 21.03.(jos javim vrijeme kad i gdje).Prije toga ce 03.03. biti klanjanje mladih(isto javim vrijeme i mjesto).Cuo sam da je u srijedu bio sastanak predstavnika zajednica mladih,pa kad saznam detalje,dostavim vam na vrijeme!
Posjetite nas!
p.s.Jo,ako nemas prijevoz,javi se Tomislavi koja je uvijek za akciju-stopanje!
Jo

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Sike, znam to! ha ha Laughing !
Inace Tomislava je blizu mog kvarta i prije smo bile ista Zupa, tak da ju znam od malena! Al bilo mi je fora, jednom sam isla prijatelju, fratru (fra Krunoslav Kocijan) na mladu misu i bila je naravno Tomislava koja je dosla stopom! To su dogodovstine! Laughing Laughing Slusala sam ih i pucala od smijeha! Ona svugdje ide stopom! Cool Meni to moji nisu nikada dali! tuzan

Voljela bih doci na vas susret! Pa cu si ga pribiljezit!!!!! Pozdrav i sretno u organizaciji! Ako trebate kakvu pomoc javi!!!! Laughing

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa mi se onda sigurno znamo s te mlade mise(bar iu vidjenja)jer sam i ja bio na njoj.Ako imas kazetu ili dobro pamcenje sjeti se one predstave koju smo spremili Kruni.U toj predstavi ja sam glumio fratra, a i bio prilicno glasan kad smo mu pjevali na kraju pjesmu.Onda sigurno znas i Jednu od ludih(i ona je pjevala,dapace jedna od autora pjesme).kako je malen svijet..
Sto se stopanja tice,ja i Tomislava smo ti dvije godine zaredom odlazili stopom na susrete frame u Hercegovinu(Tomislavgrad i Siroki Brijeg)i pritom zapisivali dogodovstine s putovanja.Na koga smo sve naletili..
Bilo bi mi drago da dodjes,pa se onda upoznamo,a ako ne tada,onda sigurno u Sibeniku.naime,mi smo si sredili jedan autobus(besplatno!)pa mozda krenemo vec u petak navecer.Ali jos cemo se dogovoriti!
Adios!
Jo

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam kazetu! Bum pogledala sutra! Ta predstava mi je bila zakon! Kidala sam se od smijeha! E na toj kazeti ima i mene, na onim slikama na pocetku. Mislim (po sjecanju) da ima slika s jednog izleta na kojem smo bili (tada jako povezani) fra Kruno, fra Marin, Lidija Miler i ja!

Tesko da cu moci 21.3. jer imamo formaciju animatora u Varazdinu! Ali Sibenik je tu, mi cemo doci isto ranije!

Lav je u zraku
Helena

PostanoPostano: čet 26 vel 2004, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Embarassed Ljudi, SORRYYYYYYY, ja falila dan! Misa je 21.3.!

Ovaj petak starta emisija na Primorskom radiju- radio Opatija: " Å amar u sedam". Emisija je upuƦena mladima, ima edukacijski karakter, pa Ʀe tema prve biti: Razlikovanje sekte i religije! PoĆØetak u 19:00 do 19:30.

Toplo preporuĆØam i emisiju na Radio Rijeci: KatoliĆØki vidici. Ukoliko ste od ranoranioc, prije nedjeljne mise, posluÅ”ajte Å”to vam imam reƦi u 08:15-08:30.

Uskoro starta katoliĆØka malonogometna liga, ali o tome kasnije.

Zadnja promjena: Helena; pet 27 vel 2004, 13:12; ukupno mijenjano 1 put.

Helena
sike

PostanoPostano: čet 26 vel 2004, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Helena na informacijama!sad bi vi dragi Rijecani i gosti trebali si to negdje zapisati i ako imate jos kakvu informaciju,javiti nam.
Ne bi bilo zgorega da saznamo jos o nekoj zupnoj zajednici-grupi u gradu,jer osim FRAME,ZKZ-a,KUMI-ja,mladih s Kantride,Asunte i Viskova,ne znam da li ima jos zivih mladih aktivnih katolika u gradu
BVB!
sike

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 13:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rijecani i Rijecanke,03.03(srijeda)u 20h u kapeli casnih sestara u Kresnikovoj ulici odrzat ce se klanjanje mladih Rijeke.Dodjite i pozovite i druge mlade iz vasih zajednica i grupa!
p.s. nece dugo trajati..
AJMO RIJEKA!!!
Jo

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike ajd stavi to i na pocetnu stranicu Ureda da svi mogu procitat! I inace saljite sve vijesti na pocetnu stranicu! Tako da se zna da se po cijeloj Hrvatskoj nesto dogadja za mlade, bit ce to poticaj i za druge koji ne rade! Ne idu svi na forum!! Hvala! Laughing

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: čet 04 ožu 2004, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znat cu za drugi put,hvala na uputstvima!
Inace,sinocnje klanjanje je bilo jako lijepo.Hvala Bogu da se i ovdje nesto dogadja!Moze i Helena reci kako je bilo,ali meni je bilo bas super,nema veze sto nije bila krcata kapelica casnih sestara.
Inace,dogovorili smo se za dalje,za zajednicku Euharistiju mladih Rijeke koja ce biti 21.03.u crkvi Uznesenja Marijina(Kosi Toranj),pa ste svi pozvani!
p.s.Jo,ne brini,kopiju cu poslat na glavnu stranicu!
AJMO RIJEKA!!!
Helena

PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, Ʀu van povedat i ja o klanjanju jako sretan Bilo je prekrasno. Nisam planirala doƦi jer sam ujutro imala težak ispit, a bila san i u zaostatku, ali ni mi žao. Bilo je prekrasno moliti s maldima iz razliĆØitih zajednica, i iskreno se nadam kako je ovo novi poĆØetak "buĆ°enja" Rijeke!
FORZA FIUME!

Helena
Sanders

PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 16:43
PostNaslov : Rijeka
Citiraj i odgovori

evo i ja sam se ukljucio od danas, nadam se da ce bit sto vise Rijecana na forumu od Rijecke nadbiskupije!
Forza FIUME!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 06 ožu 2004, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To Sanders,framasu,frende i brate!
Pomalo skupljamo Rijecane i Rijecanke.Nema veze sto nas je tek troje.Jos malo pa cemo ostale gradove izazvati na nogometnu utakmicu(prvo na malonogometnu kad jos skupimo 2-3 ljudi)
Mi se vidimo,legendo!
A ostali nasi dragi Fiumani i Fiumanke,ANDIAMO!!!VIENI QUI!
Natty

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zdravo drustvo !!!

Priznajem da me jako razveselio ovaj forum i rado cu doci na zajednicko slavlje Euharistije. Drago mi je da nisam zakasnila.

Inace, nisam clan nikakve zajednice osim najvece - Isusove jako sretan

Veliki pozdrav i HURA za Rijeku !!!

N.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty,vjeruj mi,lakse je zivjet u vjeri u zajednici.Zajednica te dize u tome, kad ti je lijepo i kad padnes,kad ti netko stane na zulj..Ja sam u frami otkrio pravi smisao zajednistva,bratstva,velicine svakog covjeka i njegove slike u Bogu.
Da ne ispada da ti sada reklamiram svoj FRAMU,u Rijeci potoji ZKZ,KUMI, a i jos neke zupne zajednice.Sve su dobre!
zole

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uf, sto je neko dobro raspolozen.... hahahha

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Jo

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nekad sam bila fanatik sto se tice stolnog nogometa, sad sam malo manji jer nam je riknuo stol, a i nemam bas vremena! Ali ovaj petak cu cak i nac!!! E to je zakon igra!!!!! Pogotovo kad se skupi ekipa koja zna, uf kakvih bude golova!!!! hm hm

Lav je u zraku
Natty

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 7:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav drustvo!

Prekrasna je vasa dobrodoslica, oci su mi se zasuzile. Gdje mogu malo vise saznati o tim nasim rijeckim zajednicama?

Da li postoje neki uvjeti? Kakve su obaveze? Htjela bih to sve vidjeti jer sam jako skucena s vremenom, a rado bih se ukljucila ako mogu.

Natty

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa evo,sto se nase frame tice,jednostavno dodjes jedan petak u 20h u nasu prostoriju na Trsatu(kod kapele zavjetnih darova je ulaz ili tamo gdje se obicno pale svijece).Ima nas 60-ak,i to od 15 do 28 godina,pa se nije problem uklopiti kad su pokrivena sva godista.
Susreti nam se sastoje od molitve casoslova,obrade odredjene teme8vjerske ili svjetovne),pjesme..
Baziramo se na karitativnom radu,ali i na jaaaaako puno druzenja,prvenstveno mi medjusobno s Trsata,a onda i s ostalim clanovima frame iz cijele Hrvatske,jer gotovo u svakom vecem mjestu i gradu postoji frama,pa imamo godisnje skupove,hodocasca..Jedan od takvih susreta je uvijek kod nas na Trsatu,a ove godine je od 16-18.4.na kojem ce sudjelovati 300-400 framasa iz 20-ak frama.
Osim nas na Trsatu,postoji i frama na Krnjevu,koji se isto sastaju petkom navecer.
O ZKZU-u mozes vise pitati Helenu(potrazi je medju clanstvom),a za KUMI-e znam samo da se okpljaju u kapeli casnih sestara u Kresnikovoj ulici,ali samo ne znam u koje vrijeme.
Nisam ti bas puno pomogao,Natty,ali bar nesto..
Helena

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty, DOBRODOÅ LA!!!!!!

Ja sam ti u zkž-u ili Zajednici krÅ”Ć¦anskoga života. Okupljamo se nedjeljom i utorkom, tj. postoje 2 skupine, i: molimo, pjevamo, razgovaramo, idemo na izlete.... Od ove godine smo u svjetskoj organizaciji. Ma, samo ti doĆ°i na misu i potraži SiniÅ”u ili mene, svi se mi meĆ°usobno znamo jako sretan Mi, mislim na sve zajednice, smo jedan obitelj!

Helena
Jo

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena, zasto se ta zajednica zove tako, tko ju je osnovao i ...
ƈula sam za tu zajdnicu, ali konkretno ne znam nista o njoj pa ako se mozes raspisat! Hvala! Laughing

Lav je u zraku
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.