HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 svi 2019, 3:28. Pogledaj neodgovorene postove
PobaĆØaj i vi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: ned 22 sij 2006, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara u sluĆØaju kada je ili majka ili dijete katolici prihvaƦaju da je izbor na majci.
Jedna je svetica umrla tako Å”to je riskirala svoj život kako bi rodila dijete i baÅ” se to dogodilo, ona umrla a dijete preživilo. Bio je i prije koju godinu identiĆØan sluĆØaj u italiji o kojem sam veƦ pisao negdje.

Židovi i protestnti su protiv abotrusa ali dozvoljavaju ako se procijeni da je opasno po majku ili da Ʀe dijete imati neki oblik retardacije Å”to je za mene neprihvatljivo( retardacija ). Naime imam u obitelji takvo dijete i smatram da je na Bogu odluka o tome.
TakoĆ°er kao i kod poroda u bilo kojoj dobi.
Prije koji mjesec sam na HKR-u sluÅ”ao jednu ženu koja je priĆØala kako je nakon nekoliko djece u veƦ pomalo veƦim godinama rodila joÅ” jedno, neoĆØekivano. Veli kako su joj neki rekli da Å”ta joj je trebalo to dijete a ona je odgovorila da nije trebalo njoj ali Bogu je ! jako sretan

Fat paralela sa hansom i nije tako neobiĆØna kako ti se ĆØini. Naime, možda i hans nije htio ubii dijete ali je morao i to pod prijetnjom smrti. Dakle bojao se za vlastitu guzicu. Dok majka se ne boji u veƦini sluĆØajeva za svoj život nego komociju Å”to je puno gora okolnost.
Kad smo kod hansa, primjer mog djeda koji nije htio iƦi u njemaĆØku vojsku pa su ga frknuli na vlak za logor. A bilo je mnogih koji su mjesto logora se pridružili u strahu za život takvoj vojsci te ĆØinili zlodjela.
Tko tjera majke ?
Nevjera, neznanje, sebiĆØnost i naravno najviÅ”e oni koji donose takve zakone i oni koji izvode ta ubojstava neroĆ°enih.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 22 sij 2006, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Merkat, nisi skužio. Znam za tu sveticu, mislim da joj je prezime Mola. Ali ja govorim o situaciji kada je smrt djeteta izvjesna. Ajmo reƦ, žena je trudna mjesec dana kad se otkrije rak maternice koji rapidno napreduje. Procjena je da Ʀe za 3-4 mjeseca umrijet i dijete i majka. Majku se može pokuÅ”at spasit vaĆ°enjem maternice, ali to znaĆØi direktno ubijanje djeteta. Ono ne i drugoj soluciji ne može preživjeti jer u 5-6. mjesecu trudnoƦe nije sposobno za samostalan život. Å to onda?
merkat

PostanoPostano: ned 22 sij 2006, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Skužio sam i odgovorio ti u prvoj reĆØenici.

Židovi imaju neka nova rjeŔenja u tom pogledu.
Primjer, dvoje prijatelja su u situaciji da ima Å”anse samo jedan preživjeti i po njihovom je pravilno da jedan nasilno umre kako bi drugi barem živio u sluĆØaju da se to ne uĆØini pogibaju obojica. No ja pak povjerenjem u Boga ne raĆØunam na takve spoznaje nego na Boga, pa i ĆØudo.
Primjer da doživim brodolom, ne bih nikada ubio, makar dogovorom prijatelja i pojeo ga primjerice ( sorry na primjeru, iz filma je ) nego bi se prepustio Božjoj volji. Jasno da u takvoj situaciji nisam bio i sve je moguƦe ali tako držim da je pravilno.
ŠtoviŔe jako držim do situacije koju sam opisao u temi gdje se govorilo odakle nam nickovi.
Impresivan mi je bio sluĆØaj gdje se obitelj naÅ”la u sniježnoj meƦavi te su roditelji se skinuli do gola i svojom odjeƦom prekrili djecu koja su to preživjela.
U svakom sluĆØaju, svaka svjesna žrtva a pogotovo žrtva života za drugoga je najveƦi oblik ljubavi koji je sam Isus rekao da je njaveƦa ljubav kad dajeÅ” život za svoje prijatelje. Kad dajeÅ” za obitelj ili pak dijete, to se ĆØak i podrazumijeva.

U sluĆØaju koji priĆØaÅ” možeÅ” moliti za ĆØudo, umrijeti ili se odluĆØiti za operaciju u kojoj bi dijete umrlo Å”to se NE protivi katoliĆØkom nauku.
Jasno je da tako ako nema nikakve Ŕanse za drugu opciju( ipak samo Bog zna kakva je to ).
Dakle ako je situacija takva da nemaÅ” izbora tada ne ĆØiniÅ” grijeh, naravno ako si pokuÅ”ala baÅ” sve moguƦnosti.
Ali mislim da i ako u situaciji takvoj se odluĆØiÅ” da neĆØeÅ” abortirati da se to ne matra samoubojstvom makar to piÅ”em sa zadrÅ”kom jel nisam siguran.
Ako pak imaŔ djece, onda se može govoriti i o neodgovornosti gdje svjesno pak oduzimaŔ majku djeci.

Mara

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, pa to ti je ali ako. Ne dao nam Bog takve situacije!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Daniel

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj odgovor na ovo pitanje - apsolutno protiv u bilo kojim uvjetima. Život je dan od Boga, On je jedini storitelj života. na prvim stranicama SV. Pisma, u Knjizi postanka zabilježeno je da je "BOG STVORIO ƈOVJEKA NA SVOJU SLIKU I PRILIKU", prema tome svaki ĆØovjek je iskonski stvoren dobar. kao Å”to je i njegov Stvoritelj, i kakav god put kasnije odabrao uvijek negdje nosi tu klicu koju mu je Stvoritelj "ugradio dok ga je stvarao."
Mnogim vjernicima danas je teÅ”ko dati jasna odovor na ovo pitanje, jer jednostavno druÅ”tvo u kojem živimo nameƦe nam pobaĆØaj kao neÅ”to normalno i opƦeprihvaƦeno. To je ponovno ispit za naÅ”u vjeru, ako smo ĆØvrsti u svojim vjerskim stavovima onda Ʀemo znati da samo Bog daje život i oduzima ga. Ovo je vrijeme "malih bogova", zavedenih ljudi koji misle da su "neprikosnovene veliĆØine" i zasljepljeni takvim mislima uzimaju si za pravo da ĆØine stvari koje je Bog od samog poĆØetka "namjenio sebi."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oprosti Daniel, uopƦe nisam skužila Å”to nam želiÅ” reƦi.

Daniel

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to sam htio reĆØi: Bog daje život i samo on ga može uzeti, niti jedan ĆØovjek nema na to pravo, a ljudi si danas uzimaju sve viÅ”e za pravo da se igraju Boga, od pobaĆØaja do brige za ovaj svijet i mnogo toga drugoga.
fat drummer

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja volim merkatove paralele... možda samo možda majku na pobaĆØaj tjera muž kojemu je dosta 2 djece i mlati ju ko vola u kupusu (ne znam zaÅ”to je straÅ”no da je vol u kupusu, al eto. ne volim kupus pa mi je super kad je vol u kupusu)

jedno je konclogor, drugo je abortivna klinka. kolko sam skužio

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 15:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja volim fatove paralele...one me hrane.... Cool

vol je poznat po tome da "zaluta" u kupus pa pojede sve pa su tako tamo baÅ” seljaci znali vola najviÅ”e ispendreĆØit sa Å”ibom ( znam fad da bi trebao reƦi izÅ”ibat ) da je to postalo poznato...

je dobro si skužio za konclogor, tamo ljudi iz mržnje ubijaju ljude a u abortivnim klinikama iz ljubavi prema sebi ! place
sliĆØnost je Å”to u konclogorima ima onih koji pod prisilom to ĆØine Å”to ih naravno ne opravdava a u klinici dobrovoljno jel ipak je tu moderno druÅ”to, graĆ°ansko, poserem se na tu graĆ°anÅ”tinu, da prostite !

Dibidus

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Moj odgovor na ovo pitanje - apsolutno protiv u bilo kojim uvjetima. Život je dan od Boga, On je jedini storitelj života. na prvim stranicama SV. Pisma, u Knjizi postanka zabilježeno je da je "BOG STVORIO ƈOVJEKA NA SVOJU SLIKU I PRILIKU", prema tome svaki ĆØovjek je iskonski stvoren dobar. kao Å”to je i njegov Stvoritelj, i kakav god put kasnije odabrao uvijek negdje nosi tu klicu koju mu je Stvoritelj "ugradio dok ga je stvarao."
Mnogim vjernicima danas je teÅ”ko dati jasna odovor na ovo pitanje, jer jednostavno druÅ”tvo u kojem živimo nameƦe nam pobaĆØaj kao neÅ”to normalno i opƦeprihvaƦeno. To je ponovno ispit za naÅ”u vjeru, ako smo ĆØvrsti u svojim vjerskim stavovima onda Ʀemo znati da samo Bog daje život i oduzima ga. Ovo je vrijeme "malih bogova", zavedenih ljudi koji misle da su "neprikosnovene veliĆØine" i zasljepljeni takvim mislima uzimaju si za pravo da ĆØine stvari koje je Bog od samog poĆØetka "namjenio sebi."

Vrlo jednostavno.
Bog u svojoj dobroti daje ĆØovjeku pravo da ĆØovjek u suradnji s Njim radi na kreaciji novog ĆØovjeka. Tu nema sumnje.
MeĆ°utim, u pojedinim sluĆØajevima se ne može reƦi da je ĆØovjek radio s Bogom na stvaranju ĆØovjeka. Primjera ima koliko hoƦete.
Nisam za abortus, ni govora, ali bi mogli imati malo viÅ”e osjeƦaja i za majke i sluĆØajeve koji nemaju veze s krasnom definicijom Božjeg sustvaranja ĆØovjeka u suradnji s ĆØovjekom.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedna zanimljivost vezana uz legalizaciju pobaĆØaja u Belgiji. Negdje sredinom 80-tih belgijski je parlament izglasao legalizaciju pobaĆØaja, prema zakonu taj zakonski akt morao je sankcionirati tadaÅ”nji belgijski kralj, Baudouin I. (mislim da s etako piÅ”e). Kralj je bio uvjeren i pobožan katolik, te nije mogao potpisati takav zakon, "jer mu to nalaže savjest", kako je sam izjavio. S druge strane nije ga mogao ne potpisati jer je zakonski bio to obvezan, stoga je na jedan dan abdicirao s prijestolja, a zakon je sankcionirao njegov brat koji je samo za taj dan proglaÅ”en kraljem.
sike

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prema statistikama,u jednoj Australiji se pobaci svako 4.dijete,Ŕto godiŔnje iznosi 90.000 ubijene djece!

Gospodine,oprosti nam jer ne znamo Å”to ĆØinimo!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 16:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:
Daniel napisa:

Vjera nas uĆØi da NI JEDAN ljudski život se ne zaĆØinje bez Boga, znaĆØi da je svaka osoba željena ma u kakvim okolnostima bila zaĆØeta!
Vrlo jednostavno.
Bog u svojoj dobroti daje ĆØovjeku pravo da ĆØovjek u suradnji s Njim radi na kreaciji novog ĆØovjeka. Tu nema sumnje.
MeĆ°utim, u pojedinim sluĆØajevima se ne može reƦi da je ĆØovjek radio s Bogom na stvaranju ĆØovjeka. Primjera ima koliko hoƦete.
Nisam za abortus, ni govora, ali bi mogli imati malo viÅ”e osjeƦaja i za majke i sluĆØajeve koji nemaju veze s krasnom definicijom Božjeg sustvaranja ĆØovjeka u suradnji s ĆØovjekom.

Mara

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 16:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjera nas uĆØi da NI JEDAN ljudski život se ne zaĆØinje bez Boga, znaĆØi da je svaka osoba željena ma u kakvim okolnostima bila zaĆØeta!

IspriĆØavam se Å”to je ovo onako uletilo u gornji post da se ne razaznaje Å”to sma htjela napisati!

merkat

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

trebali bi biti sretni za svako to dijete jel ide direktno u raj a žalosni zbog roditelja i lijeĆØnika koji se zakopavaju u pakao, kad bi bili toga svjesni, znali bi da nema te komocije koja je vrijedna toga, ali nisu svjesni a u tome im pomažu svi oni koji ih kao razumiju i podupir abortus. nekad si mislim da udruge koje glume gljive i uglavnom podržavaju ovakve užase glumeƦ neku borbu za prava žena a ustvari su oni samo Ć°avolji odvjetnici... place

baÅ” sluÅ”am arsena i " tamo da putujem, tamo da tugujem"...nema tih suza koje bi mogla oplakati neroĆ°enu djeĆØicu, radost svijeta....

majke bježe od te svoje uloge, neznaju nit da ta njihova uloga je najvažija na svijetu jel ruka koja njiŔe kolijevku, vlada svijetom.

heartsong

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, treba biti žalostan zbog roditelja te djece, ali prje svega treba molit za njih. Iz svakog tog pobaĆØaj krije se tužna i potresna priĆØa, ne smijemo biti brzi na osudi, jer bi se i mi pod nekim drugim okolnostima lako mogli naƦi u istoj situaciji.
Bog to razumije, trebamo i mi! On ih ne opravdava, ali itekako razumije! Jer nisu samo te neroĆ°ene bebe njegova djeca. Njegova djeca su i ti roditelji!!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØini mi se da ĆØesto zaboravljamo na onu: osuĆ°ujte grijeh,
ali ne i greŔnika (tj. grjeŔnika) ....

zaÅ”to se, iz kojih se to razloga, žena odluĆØi na abortus,
mislim da nitko to od nas nije kompetentan izreƦi ...
lako je nama promatrati iz svoje perspektive ...
najlakÅ”e je mahati terminima tipa komocije, sebiĆØnosti ...
da se razumijemo , apsolutno sam protivnik pobaĆØaja,
ali mi to ne daje za pravo osuĆ°ivati i generalizirati ...
ljudske sudbine su svakakve ...
ukoliko se netko olako odluĆØuje na taj ĆØin,
ono, kao da ide frizeru ili zubaru,
tada ipak nije neÅ”to u redu sa sposobnoÅ”Ć¦u rasuĆ°ivanja,
savjeÅ”Ć¦u, psihom, ĆØime veƦ ...
koliko je meni poznato, žene prije tog "ĆØina" prolaze razgovor
s lijeĆØnicima, koji ih ipak nastoje uvjeriti da to dijete zadrže ...
i vjerujem da žena koja se u konaĆØnici ipak odluĆØi za pobaĆØaj,
(a da nije u onoj gornjoj kategoriji)
kad-tad poĆØinje prolaziti pakao zbog onoga Å”to je uĆØinila ...
a kako je provesti ostatak života sa svijeÅ”Ć¦u da su poĆØinile ubojstvo
- to znaju samo one ...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Zmaya

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od jedne moje prijateljice mama je ostala trudna u 39 godini (tak nekak od prilike). Prije toga je veƦ imala sina i kƦer koji su veƦ odrasli.
Kada se to sve dogaĆ°alo brak joj se poĆØeo raspadati, muž joj je poĆØeo puno piti i maltretirao ih je sve pa se sa kƦeri preselila u neku staru kuƦicu da bi mogli dalje mirno živjeti, makar nije imala posao. Kada je saznala da je trudna bila je sretna, a lijeĆØnik joj je rekao onako hladno ko da žena to hoƦe ili treba uĆØiniti " Ako mislite pobaciti doĆ°ite tad i tad s tolko novaca!" Žena se naravno osjeĆØala uvrijeĆ°eno i rekla da nema o ĆØemu razmiÅ”ljati i da Ʀe roditi to dijete. Nije im bilo lako baÅ” na poĆØetku, ali rodila je sinĆØiƦa i svi su sretni. Na kraju se i zaposlila. Brak joj je i dalje na istom ali je ipak sretna zbog djeteta.

Yo man!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepa je to priĆØa iz žiota Zmaya, prelijepa.
Vjerovati u providnost Božju je i sama bit vjere. Ako nemamo to, nemamo nit vjere. Lako je vjerovati kad je sve ok, al vjerovati kad niÅ”ta nije izgledno, vjerovati da je Bogu sve moguƦe, to je prva vjera !

Žao mi je Å”to djevojke i žene pobacuju. Nema tog izgovora, od onoga da Ʀe si uniÅ”titi život jel samo Ʀe si ga uniÅ”titi ako pobaci, ne život nego i spasenje možda ako se drastiĆØno ne promijeni Å”to je naravno moguƦe jel Bog je milostiv i uvijek pruža prilike, do onoga da neƦe djetetu priuÅ”titi neimaÅ”tinu.
Jel tko pita dijete, da li se želi riodtiti i teÅ”ko živjeti, boriti se i oĆØekivati Božju i ljudsku pomoƦ ili umrijeti a da niÅ”ta vidjelo od života nije ?!

Kad bih imao nekoga u blizini da znam da želi abortirati ponudio bi joj(im) da im platim troÅ”kove i da rode dijete o kojem Ʀu se pobrinuti.
Jedan život spaŔen je cijeli svijet spaŔen.
Tko zna koliko to dijete može promijeniti svijet.
I da ne, opet je jedan svijet spaŔen, a vjerojatno dva, tri. Najmanje.

Mara

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna priĆØa od prije 20 godina. Jedna je žena ostala trudna izvan braka. Otac je napustio, obeƦao se brinuti, ali nije. Poslije je slao neÅ”to novaca, ali nikad nije ni pitao za dijete. A prijateljica, krÅ”Ć¦anka, katolkinja, nakon Å”to je dijete imalo koju godinu, upita: "Kako si imala snage, kako si se usudila roditi, ja ne bih imala snage!"
Treba li ovome komentar?!

Zmaya

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Kad bih imao nekoga u blizini da znam da želi abortirati ponudio bi joj(im) da im platim troÅ”kove i da rode dijete o kojem Ʀu se pobrinuti.
Jedan život spaŔen je cijeli svijet spaŔen.
Tko zna koliko to dijete može promijeniti svijet.
I da ne, opet je jedan svijet spaŔen, a vjerojatno dva, tri. Najmanje.

pljesak pljesak pljesak pljesak

Vjerujem da ima mnogo ljudi koji bi tako "uzeli" tuĆ°u dijecu iliti posvojili, samo Å”to te žene koje se odluĆØe za abortus ne žele ni roditi Å”to je žalosno ali istinito. tuzan tuzan

Yo man!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poznam sveƦenika kojeg je majka htjela abortirati, ali je na "ginekoloÅ”koj stolici" promijenila odluku i rodila sina, koji je kasnije postao sveƦenik.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sub 11 vel 2006, 14:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moja najbolja prijateljica je sito dijete iz jedne takve priĆØe. Majka je zatrudnjela usred velikih braĆØnih trzavica. VeƦ je bila na kakao je to sneni rekao "ginekoloÅ”koj stolici" i predomislila se.
Majk i ona su od njenzina roĆ°enja stvorile jedan bliski odnos, ali to nije sprjeĆØavalo majku da kad su se teže posvaĆ°ale ne baci u lice kako joj je žao Å”to nije pobaĆØaj sprovela do kraja. To je bilo izuzetno teÅ”ko podnositi.

ta djevojka je bila jedna od najbitnijih ljudi koja me dovela Bogu i neprestano zahvaljujem na njoj.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Natty

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 10:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈula sam negdje kako su djeca koja su abortirana trebala biti veliki ljudi. U tome je Ć°avolÅ”tina. Pa makar i da to nije istina.

Abortus = ubojstvo. To je jasno. Javnosti naravno smeta da se priĆØa o abortusu na takav naĆØin jer bi to pozivalo na odgovornost svakog pojedinca, a mi nažalost živimo u svijetu u kojem je naÅ”a savjest jedina norma ...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
heartsong

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
ƈula sam negdje kako su djeca koja su abortirana trebala biti veliki ljudi.

S tim se apsolutno slažem, osim jedne stvari... Mislim da te bebe jesu veliki ljudi, samo nisu imale priliku to i u ovom svijetu pokazati. Å”to ne znaĆØi da nisu u drugom...

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema