HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:43. Pogledaj neodgovorene postove
Ljudi s mikroèipom – utopija ili stvarnost?
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Pitanje : Dali bi ste ikada dopustili da vam se ugradi èip koji bi zamjenio sve vaše osobne dokumente?

a) nikada 
66%
 66%  [ 8 ]
b) bi dopustio/la bi 
0%
 0%  [ 0 ]
c) ako budem morao/la 
0%
 0%  [ 0 ]
d) ako budu svi i ja æu 
0%
 0%  [ 0 ]
e) samo pod prisilom 
33%
 33%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
_marko

Spol: neodreen
PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 9:57
PostNaslov : Ljudi s mikroèipom – utopija ili stvarnost?
Citiraj i odgovori

Amerikanci su odobrili upotrebu mikroèipa koji se može ugraditi ljudima pod kožu, a sadržavao bi medicinske i sigurnosne informacije.

Verichip bi mogao zamijeniti putovnicu, osobnu, zdravstvenu, kreditnu...

Ured za hranu i lijekove pri Bushovoj administraciji nedavno je dao zeleno svijetlo Verichipu, koji se lako može 'montirati' ljudima ispod kože.

Jesmo li veæ ušli u slijed dogaðaja o kojem govori knjiga Otkrivenja ili smo tek na ulazu, kada sam proèitao ovaj naslov juèer na T portalu, htneta vijest od 26.10.www.htnet.hr/fset.html mogu reæi da smo jako blizu...
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubljeni brate u Kristu, Marko

O tome smo veæ dosta raspravljli po ovim forumima, posebno na forumu o ulasku u europsku uniju koji je zakljuèan...

ono bitnije je...

Moje je mišljene, da se sada ne otvara knjiga otkrivenja, nego ljudi našega vremena vrte njene posljednje stranice, svakim danom sve je teže ispovijedati Boga, kako svojim rijeèima, a napose svojim djelima, konzumistièko društvo i marketinške kampanje ispiru nam mozak, želeæi nas staviti u svoje gabarite, daju nam slobodu oduzimajuæi nam je, otuðiju nas od sebe samih govoreæi nam da nas individualiziraju, nastoje prekinuti sve konstruktivne meðuljudske odnose, stvarajuæi odnose ponude i potražnje i meðu ljudima, ljudi su samo roba koja se prodaje, strka za nocem i materijalnim dobrima, remeti naš mir, ruši našu stvarnost i krade nam dragocijeno vrijeme nastojeæi nas otuðiti i odmaknuti od jedinog istinskog cilja koji je pred nas postavljen, a to je vjeèni život s Bogom. Stvaraju novu religiju ekonmije i iskorišavanja kakva u ljudskoj povijesti nije zapamæena, zavaravaju nas i ujedinjuju nas pod okriljem lažnih ideala nastojeæi zavladati nad nama i uništiti nas, uèinivši nas sebi sliènima, ljudima bez buduænosti i sudbine, èije cilj postao novac kao vrhovna svetinja i koji ne pezaju pre nièim da bi taj cilj ostvarili, zar se to svakodnevno i oko nas ne dogaða, majke zaluðene ovim idejama suprotno svakom prirodnom zakonu ubijaju svoju djecu - kako tobože nebi upropastile svoje živote, obitelji se rasiplju u trci za bogatstvom, zlo droge uništava mladost a laži konfederalizma ruše nacije i proglašavaju domoljublje i rodoljublje zlom.Stavljaju pred nas lažne neprijatelje i nastoje nas svaditi unatar nas samih, sve kako bi razorili ono istinsko i prvotno jedinstvo koje èovjek ostvaruje sa svojom sredinom, sa svojom braæom.Prodaju naša tjela, prodaju naše misli, zloupotrebljavaju svaku našu rijeè, svaki naš pokret, promatraju sve nastojeæi nas zarobiti u svoju mrežu zla, oni su kao ljuti pauci što vrebaju plijen.Veæ propali i osuðeni na ugibanje poput stoke, želi i nas povuæi u svoj ponor, što zahvaljujuæi "Bogu novca" i uspijevaju, ljudi pomamljeni tim istim kao svetinju novac odnose u banka, te "èudotvorne" naprave "Boga novca" koji im ga tobože vraæa u beskrajnim kolièinama, sve te laži i ispraznosti pomamljuju naše grijehu sklone srce i vuku nas u propast, u magli koju stvaraju teško pronalazimo put, i èesto nas lažna svijetla odvode na krive putove, a zaboravljamo onaj kojim smo došli!?Neznamo koliko gubimo, i zaluðeni prividom stvarnosti, gubimo moguænost vjeène sreæe, prodajemo svoju vjeènost za nekoliko trenutaka ispraznog "užitka"...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršæa života, gozbi da vjeènoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

Spol: muko
PostanoPostano: pet 29 lis 2004, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sigurno Twisted Evil trlja rukama jer sve vise uspjeva ljudima oteti Bozji dar slobode. To sad i na ovaj nacin preko Amera pokusava ali i o tome smo se raspisali o "BB-u"
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pet 29 lis 2004, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smije se od uva do uva, ali ne zadugo. I ako smo u krilu Majèinu netrebamo se bojati, jer nas Ona neprestano èuva i pazi, ljubeæi nas nadasve, naša Kraljica i Majke, naša draga Gospa, Bezgrešna Djevica Marija, svi smo mi smo pohranjeni u njenom srcu i ona nas èuva!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršæa života, gozbi da vjeènoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
_marko

PostanoPostano: pet 29 lis 2004, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Ljubljeni brate u Kristu, Marko

Ono cega je srce puno usta govore...

Doista, onaj koji ljubi (svatko na svoj nacin), pravi je sin Bozji, mi se ljubimo medjusobno i time pokazujemo da smo djeca Bozja i da se nalazimo u Njegovom Svjetlu.
Onaj koji je u svjetlu moze vidjeti tamu, ali onaj koji se nalazi u tami tesko moze pronaci svjetlo, ako nije rasvjetljen odozgo... pa tako i vremena u kojima zivimo prepoznaje vrlo mali broj ljudi...
Kada sam procitao ovu vijest - naslov, mogu reci da sam se uplasio i htio ju podjeliti sa svima na forumu jer su se poceli obistinjavati dogadjaji s kojima sam bio upoznat ali kojima nisam pridavao puno znacenja, a taj je ostvarenje jedne svjetske vlade i vladavina antikrista!, to me je i ponukalo da se prikljucim forumu i podjelim sa vama svoje misljenje i svoje spoznaje...

Sada radim na jednom projektu za koji se nadam da bi u dogledno vrijeme trebao ugledati svjetlo dana, a svezi je s ovim gore napisanim...
Bili blagoslovljeni svi od reda...
Gogi

PostanoPostano: ned 31 lis 2004, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Našto meni tu nije jasno!
Ima li ko od vas nesto protiv osobne karte, putovnice, zdravstvene, kreditne..., opcenito ili vam je samo problem to sto vasi podaci nisu ispisani na komadu papira koji se lako izgubi. Vec se umjesto u dzepu nalaze tik ispod koze u vasoj ruci.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: ned 31 lis 2004, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po ovome ispada da je èovjek nekakva žigosana životinja s kojom njen gazda može raditi što ga je volja i znati u svakom trenutku gdje se nalazi.
frajer
iskljuèen

PostanoPostano: uto 02 stu 2004, 11:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Argumentima se može razgovarati, ali dojmovima ne!

Zar nema nitko pošten argument protiv èipova pod kožom?
Uostalom, predpostavljam da bi se pod kožu ugraðivale samo odabrane stvari, recimo putovnica, zdravstvena, vozaèka i osobna. Ne znam što bih imao protiv toga?!
nata

Spol: ensko
PostanoPostano: uto 02 stu 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha ha, nema šanse da ih izgubiš!
I ne mogu ti oduzeti vozaèku!

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
frajer
iskljuèen

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedino što smatram nepotrebnim to imati pod kožom, nek bude jedna iskaznica s èipom za sve pa se na nju usnimavaju ostale dozvole i ne znam šta.
Jedino je bed ako je izgubiš. U tom smislu je ova ideja s ugradjnom pod kožu apsolutno najbolja.
eiremore

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u hrvatsku od 1.1. 2005. ugradnja takvoga èipa (podaci o porijeklu, bolestima,.. ) postaje obvezna za životinje, i košta, ja mislin, 70 kuna. teoretski, ne vidin da bi ugraðivanje istoga pod našu kožu, nas izjednaèilo sa životinjama.

(i šta fali stoci? jest da nemaju razuma. al su isto Božja stvorenja. i drage su i korisne. negativnost, koju sike istièe glede toga, stvorili su ljudi svojin neljudskin ophoðenjen sa životinjama. ako nas je Bog postavio gospodarima nad životinjama, ne znaèi da se prema njima tribamo ophoditi s manje èovjeènosti. ljudi su svojin neljudskin ponašanjen degradirali životinju na komade mesa. sike, ti ko sljedbenik života svetoga franje s unižavanjen govoriš o životinjama. pa sam je franjo svoje tilo, hram duha svetoga, nazivao bratom magarcem. i ostavio svitu divno svjedoèanstvo vjere.)
toliko o tome aspektu gledanja. a za ove ostale nisan baš kompetentna, buduæi nisan svjesna malverzacija, zloporabe takovih èipova ugraðenih pod kožu. a koliko vidin, nitko od vas nije mjerodavan govorit o kakvim bi se toèno informacijama radilo, koje bi se stavljale pod kožu, nit kojin putem i od strane koga bi se mogle provjeravat/ modificirat/iskorištavat. tako da su mnogi zabrijali na ½anðeo tame½. sike, nisan mislila na tebe Wink

Zadnja promjena: eiremore; sri 03 stu 2004, 21:35; ukupno mijenjano 1 put.

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eire,ovaj moj post ne umanjuje moju ljubav prema svakom Bozjem stvorenju,a pogotovo ne prema zivotinjama! Htio sam samo naglasiti dar slobode koji imamo kao ljudi, a koji bi se ovime po mojem misljenju bitno ugrozio.
Mogu oni prodat foru da bi to bio samo JMBG ili ne znam što, ali kako možemo nakon žigosanja biti sigurni da je samo to u pitanju a da neæemo biti kao u BB-u zatvoreni u ovom svijetu pod stalnom paskom velikog oka? Uostalom,zasto nam sve to treba? Sto nam ovako fali? Izgubimo osobnu,odemo to prijaviti i sve rjeseno.
eiremore

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

drago mi je èuti to.

opet se sve svodi na pitanje pitanje koje san gori potegla, a na koje, nažalost, niko od nas ne zna struèno odgovorit.

(malo neozbiljnoga gledanja na stvar) moje bi se (preèesto) gubljenje osobnih dokumenata moglo riješit jedino takvin èipon. tu mogu preinaèit izreku
½i glavu bi izgubila, da mi nije prièvršæena na ramena½ u : i dokumente bi izgubila, da mi nisu pod kožon. Mr. Green

Zadnja promjena: eiremore; sri 03 stu 2004, 21:42; ukupno mijenjano 1 put.

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
Phoebe

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I što kad izgubiš pravo na zdravstveno ili na putovnicu? Shocked Išèupaju ga ili... Eire... Što se tièe argumentiranja dojmovima umisto èinjenicama držin da je to u nekin situacijama sasvin u redu. Niko nije s ovin dovoljno upoznat da bi moga autorirteton kompetentnosti o ovoj temi govorit (što je dijelom zasluga slabe pristupaènosti ove materije javnosti, a more bit i slaboga interesa) ali je sasvin u redu da izrazi svoje dojmove i osjeæaje jer su oni prvi znaci za opasnost. Ponekad, iako sve djeluje sjajno, pojavi se osjeæaj da nešto nije u redu pa zato razumom poèinješ preispitivat stvarnost, što inaèe vjerojatno ne bi uèinio. Osjeæaji (u ovome kontekstu dojmovi) otvaraju put razumu i oni se meðusobno nadopunjavaju, a nisu antipodi. U vidu ovoga konteksta je èovik sredina relacije životinja-stroj, što nipošto ne znaèi da se iz životinje razvio i da mu je iduæa evolucijska etapa stroj. Osjeæaju su bitni u definiranju problema iako se ne smimo za njima povodit. Ovo pišen zato jer primjeæujen da ljudi razum i osjeæaje ne stavljaju u koordinirajuæi nego u subordinirajuæi odnos osjeæaja spram razuma što mislin da je vrlo krivo.
U Bibliji piše da ne stavljamo na se nikakva obilježja (ne znan toèno citirat) ali je to temelj mišljenja da ne bismo smili imat tetovaže, a po mome mišljenju je ovo isto obilježje. Meni je to neprirodno i po tome jedan vid nasilja nad tijelèom koje je hram Duha Svetoga. Nosim li prsten koji mi je netko drag poklonio, na neki naèin pokazujen svoju pripadnost toj osobi, dakako ne u imovinskom smislu. Ako je tau bio obilježje Božjih, èip je obilježje, hn.., državnih? Neèega uglavnom jest, iako ne znaèi da je to protivno Bogu i Božjemu. Ja ne bih dala da to ugrade životinji, a kamoli èoviku. Ne mislin da æe to unaprijedit društvo i sprijeèit malverzacije, što je zasigurno jedan od osnovnih ciljeva, jer æe oni koji æe varat uvik naæ naèin. Èipovi nisu nepokvarljivi pa nisu u tome pogledu ni bezbrižno rješenje. Isto doðe pokvari li ti se èip ili izgubiš iskaznicu. Meni je to bezveze. Pravi napredak za me ne znaèi pomak u tehnièkom, nego u društvenom pogledeu. Ako je neko primjetio dužinu ovoga posta moran mu priznat da bih i ja volila da umijem biti koncizna. Ali nisan Confused Rolling Eyes tuzan

kad se popneš na brdašce, na visoke stijene, stavi ruku na srdašce, pa se, jelte, sjeti mene.
nata

PostanoPostano: sri 03 stu 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a oæe li se trebati slikati za chip?

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Niko II Poznat

PostanoPostano: et 04 stu 2004, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa kako ne!!!

"`ko sam pije sam æe i umrijeti"
jzekic

PostanoPostano: et 04 stu 2004, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar ne vidite kao iskorištavaju "terorizam" da obmanjuju ljude, žele kontrolirati svaki aspekt našeg života, uništiti u nama svaku dozu kritike, izbrisati svaku razlièitost meðu nama koji smo od Boga stvoreni kao jedinstvena i neponovljiva ljudska biæa, žele kontrolirati svaki naš pokret, svaku našu misao i njome upravljati kako im odgovara, zar tome ne služi i internet i sve zloupoterebe koje se tu dogaðaju, zar televizija, radio i globalni mediji nisu sijaèi svih masovnih negativnosti i povodljivosti koje se u današnjem društvu dogaðaju, zar oni tako suptilno i fino ne manipuliraju i našim mišljenjem, najsurovijim zakonima psihologijske ekonomije, ekonomije politke i onoga što je grešnim ljudskim oèima primamljivo, zar oni ne upropaštavaju buduænost tolikih mladih, stavljajuæi pred njih lažne ideale, a kasnije im se smiju i podruguju, nazivajuæi ih bolesnima, i nastojeæi po razlièitim "ljeèilišnim, roga, moga, toga..." centrima iz njih izvuæi i onu zadnju kap ljudskog dostojanstva, onog Božijeg koje ugraðeno u svako ljudsko biæe, igraju na našu naivnost i brzopletost u zakljuèivanju, stvaraju pred nama lažne slike nepijatelja, kako bi mogli upravljati s nama, i nametati nam svoja rješenja i viðenja stvari, ne dopuštajuæi nam slobodu u nijednom segmentu našeg života, jer tko nema peèat zvijeri biti æe odbaèen....

_marko

PostanoPostano: pet 05 stu 2004, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj Verichip je naša surova buduænost, i bojim se da nas niko neæe pitati dali bi se za njega željeli slikati. A mislim da i nije važno hoæe li se ili neæe morati slikati.

Ovo se sada radi u americi sada, sjeæam se 97' godine su mi iz Australije došli roðaci i onda su tako prièali o mobitelu, ...a ja sam sebi reæe neæe to kod nas još sigurno ko zna koliko godina, za dvije godine eto ''_marku'' mobitela, ovo sutra bude kod nas. Exclamation

Jzekicu - slažem se sa tobom zivio , terorizam u americi, pumpanje straha od terorizma u medijima, pa èak i sami teroristièki napadi od 11.9 jesu prljava voda na jedan prljavi mlin...upotreba verichipa ili ''znaka zvijeri'' uvijek i svugdije...

Ovaj Verichip nije samo kontrola tijela nego je kontrola i duha možda i mindcontrol - razvijan od mnogih obavještajnih agencija diljem svijeta.

Zanimljivo proèitati poruku pateru Gobbiju u Sveæenicima Marijinim predragim sinovima ili ... '' Veliku plavu knjigu '' broj 407 i 410 KO {NE}VJERUJE NEK {NE} VJERUJE.

I jedno pitanje dali bi ja dopustio sebi staviti ovaj bar kod na ruku Question
kao anketa hm ????

...jer prije ili kasnije to æe morati biti naš izbor, pa možda i uz gubitak radnog mjesta i svih graðanskih prava.

Pitanje æe biti DA ILI NE, kao i odgovor TKO JE KAO BOG ILI NEÆU SLUŽITI TEBI Exclamation

Bili blagoslovljeni svi od reda Exclamation
jesus freak

PostanoPostano: pet 05 stu 2004, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za sve one koji se premisljaju o tom cipu pod kozom... Otk 13, 16-17...
pa si vi sada malo promislite. ja za sebe znam: nikad mi nikakav cip nece uc pod kozu. tetovazu nemam niti cu je svojom voljom staviti.

Gospodin ti je oprostio grijehe. Idi u miru.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sub 06 stu 2004, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne kuni se sobom jer si nestalniji od lišæa, ne kuni se ni zemljom jer je podnožje nogama Božijim, ni nebesima jer ondje stoluje!

Gogi

PostanoPostano: sub 06 stu 2004, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Otk 13,16 Ona postiže da se svima - malima i velikima, bogatoma i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na èelo,

Idea Pa super Exclamation Ako je problem desnica, nek taj chip ugraðuju u ljevu ruku. Idea
Gogi

PostanoPostano: sub 06 stu 2004, 21:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos nesto! Jeli ko od vas odbio dat otisak prsta kad je vadio osobnu iskaznicu?
Phoebe

PostanoPostano: sub 06 stu 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar imamo pravo na to? A zašto bi nektko to odbio? Ja nisan, oèito.

kad se popneš na brdašce, na visoke stijene, stavi ruku na srdašce, pa se, jelte, sjeti mene.
fat drummer

PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 15:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja inace isto volim vidit probleme tamo gdje ih nema.

ne shvacam sto bi bilo toliko lose u reguliranom postavljanju potkoznih cipova i dobro zakonski uredjenoj uporabi i koristenju istih. to je samo nadgradnja na postojeci sustav. prvi sustav biljezenja rodjenje, vjenjcanja i smrti cinila je u zapadnom svijetu upravo crkva - matice. zatim su ih preuzele sekularne sluzbe u 19 st, a danas drzava drzi primat. sad imate osobnu, zdravstvenu, jmbg (vise manje), x-icu, index, clansku iskaznicu videoteke i drzit ih u novcaniku. ista stvar samo je manje i pod kozom.

postoje li opasnosti? dakako, al opasnost postoji i kad prelazis ulicu

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sunshine20

PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 16:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to je nešto najgluplje što bi se moglo dogoditi..Gospodin upravlja našim životima a sad æe poèeti upravljati ljudi..TO JE ŽALOSNO!prepuštamo se tehnologiji koja æe uništiti cijeli svijet..TREBAMO SE BORITI PROTIV TOGA..
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.