HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:59. Pogledaj neodgovorene postove
Ljudi s mikroèipom – utopija ili stvarnost?
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Pitanje : Dali bi ste ikada dopustili da vam se ugradi èip koji bi zamjenio sve vaše osobne dokumente?

a) nikada 
66%
 66%  [ 8 ]
b) bi dopustio/la bi 
0%
 0%  [ 0 ]
c) ako budem morao/la 
0%
 0%  [ 0 ]
d) ako budu svi i ja æu 
0%
 0%  [ 0 ]
e) samo pod prisilom 
33%
 33%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
Gogi

Spol: muko
PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 19:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jednostavno zalim place ljude koji misle da im slobodu moze narusiti jedan najobicniji chip Shocked . Dajte molim vas još jednom razmislite Confused .
Hvala!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
jesus freak

Spol: neodreen
PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ha ha ha
gogi moj ajde vidjet cemo gdje ce se ugradjivati. hoce li biti na lijevicu. ajde bas me zanima.
prijatelju moj ja te pitam ako bez toga ne budes mogao nista uciniti, ako bez cipa ne budes mogao u bolnicu ni u trgovinu hoces li ga odbiti? hoces li moci reci ja ga necu ili ces reci sto mi on smeta? ajde promisli. lijepo pise u otkrivenju da bez ziga zvijeri ljudi nece moci nista kupiti ni prodati. pa te ja pitam ako (samo ako) je to taj cip, sto naravno ja ne mogu reci da je, ali ako je, hoces li ga ti odbiti? hoces li reci zasto ja ne bih mogao kupiti sto zelim, sto meni narusava slobodu jedan mali cip ili neki mali znakic?
u ljubavi ti kazem, ajde molim te ti jos jednom razmisli!
Bog neka te blagoslovi i sve nas! dan je Gospodnji!
Jom Adonai tov!

Gospodin ti je oprostio grijehe. Idi u miru.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Gogi

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelju puno si tema otvorija. Elektroniku studiram i u svakom pogledu radujem se svakom napredku na tom podrucju. Zao mi je kad se ljudi boje necega sto ne poznaju. Tomu nasuprot, postoje ljudi kao sto ste ti i Zekic koji se boje onoga sto previse dobro poznaju (naprimjer Otkrivenje).
Citat:
lijepo pise u otkrivenju da bez ziga zvijeri ljudi nece moci nista kupiti ni prodati

Sto ako je taj zig metafora za novac opcenito? Bi li se svi katolici trebali odrec place Laughing ?
Jom Adonai tov! I tebi sinko!
jesus freak

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prijatelju i ja studiram elektrotehniku. ne, ja se ne bojim toga, ali imam veliku rezervu prema tome i vrlo sam oprezan. ja ne smatram da je sve sto je novo (ili staro) odmah dobro. ne zelim ja sada tu glumiti nekog proroka. ni za zivu glavu! ja samo kazem sto ja mislim o tome.
ne novac nije taj znak o kojem ti govoris. novac je postojao i u Kristovo vrijeme. ali ako je taj zig metafora za novac onda da! onda bi se trebali odreci. iako naravno ja mislim da nije. jako sretan

Gospodin ti je oprostio grijehe. Idi u miru.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sunshine20

Spol: ensko
PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 23:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e brate dragi...da li si ti uopèe proèitao evanðelje i znaš li što ta reèenica nama poruèuje...Gospodin nam kroz to progovara,nitko drugi...!voliš izazove a s nekim stvarima se neevalja igrati pa bi zato bilo dobro da ti o tome razmisliš...BTB!
Gogi

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo razmišljam... Rolling Eyes
Rock-er

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 23:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rocker (mrzi me se uloginirat)

Pa ovak

za razliku od osobne cipom bi se stosta moglo ucinita, a tako i naskodit ljudima, (zvuci sf al ajd) ko meni garantuje da oni nece ugradiit spravu za pracenje osobe u taj cip, a to jest oduzimanje slobode, i jos stosta da ne nabrajam sad ja tu...

Meni je to sve sumnjivo iskreno receno, ali ako nistadrugo, ako to doista uvedu jednoga dana cekatcu da cujem odluku Crkve i u skladu sa tim cu se i ponasati, drugo mi ne preostaje.

Money for nothin'
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
sunshine20

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa fora ti i je u tome..što æe svatko znati gdje se ti nalaziš a èovijek jednostavno takvim stvarima gubi slobodu...njegovim biæem vladaju druge sile(Bog sigurno na takve naèine ne upravlja ljudima)
Gogi

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 11:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledajte sad ovo!
Teoretski gledano cip za pracenje osobe moze se ugradit i u vec postojece osobne iskaznice, a po zakonu smo ih dužni imat sa sobom.
Ocu rec da je ugraðivanje cipa u ruku samo tehnicko pitajne. Dok je legitimiranje opcenito podrucje na kojem su zloporabe o kojim pricate moguce.
_marko

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U otkrivenju se isto kaže :

(9) Za njima eto i treæeg anðela koji vikaše iza glasa: "Tko god se klanja Zvijeri i kipu njezinu te primi žig na èelo ili ruku, (10) pit æe vino gnjeva Božjega, nerazvodnjeno, natoèeno veæ u èaši srdžbe njegove! I bit æe udaren na muke u ognju i sumporu svetim anðelima naoèigled i naoèigled Jaganjcu.

Ovdje bih htio svratiti pozornost na andjela koji vièe iz svog glasa, ovaj povik se odnosi na sve stanovnike zemlje koji æe æuti ovu vijest treæeg andjela.

Ova objava može doæi od strane svete crkve u obliku - da ne primamo ovaj znak-chip. kao što kaze Rock-er.
Ili bi to moglo biti neko duhovno iskustvo " kao cuti glas andjela u sebi ili dozivjeti neku unutarnju objavu koja ce na nas upozoriti da na sebe ne primamo taj znak-chip " - hm.. tko zna!? budemo vidjeli
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto,nije utopija,poèelo je..na žalost..

Kompanija iz Ohia ugradila je silikonske èipove dvojici radnika, što je prvi poznati sluèaj da su amerièki radnici obilježeni elektronski kako bi ih se moglo identificirati.

CityWatcher.com, privatna kompanija koja se bavi videonadzorom objavila je da je zapoèela s testiranjem tehnologije kako bi mogla kontrolirati pristup svojih zaposlenika u sobu u kojoj su pohranjene sigurnosne videosnimke za vladine agencije i policiju.

Ugraðivanje silikonskih èipova u ljude moglo bi još više produbiti kontroverze oko RFID tehnologije za koju se smatra da æe uskoro postati jedna od najbrže rastuæih gospodarskih grana.

RFID èipovi - jeftini radiotransmiteri koji daju jedinstveni identifikacijski signal veæ su ugraðeni u kuæne ljubimce ili na stvari kako bi mogli biti praæeni. Primjerice, uz pomoæ RFID èipa s ugraðenom antenom koji automatski odgovara na radiosignal lako æemo pronaæi izgubljenog psa ili maèku, a RFID tagovi takoðer mogu, umjesto staromodnih crtiènih bar-kodova, identificirati proizvode u robnim kuæama i trgovinama, poštanske pošiljke, knjige i slièno.

"Postoje vrlo ozbiljna pitanja u vezi s privatnošæu ljudi i civilnim slobodama kada imate ljude koji su trajno oznaèeni brojem", rekla je Liz McIntyre, èija je kampanja usmjerena protiv korištenja identifikacijske tehnologije.

Ipak, Sean Darks, izvršni direktor CityWatchera, smatra da su mali èipovi upakirani u èvrsto staklo nalik identifikacijskim karticama. Èipovi su ugraðeni u radnikovu desnu nadlakticu, a 'èita' ih ureðaj slièan kartiènom èitaèu.

"Ne postoji ništa što pulsira ili šalje signal", rekao je g. Darks, koji takoðer u ruci ima ugraðen èip, dodajuæi šaljivo: "To nije GPS èip. Moja supruga ne može znati gdje sam."

Zagovornici ove tehnologije drže da je ona prihvatljiva sve dok nije obvezatna. Ipak, kritièari upozoravaju da bilo koji implantirani ureðaj može biti iskorišten za praæenje onoga koji ga nosi, bez njegova znanja.

VeriChip, amerièka kompanija koja je proizvela èipove i tvrdi da jedina ima èipove koje je odobrila amerièka uprava za hranu i lijekove (FDA) objavila je da su implantanti primarno dizajnirani za medicinske svrhe.

Do sada oko 70 ljudi u Sjedinjenim Državama ima ugraðene implantate, objavila je kompanija.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 15 ou 2006, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam problema sa identifikacijom, nisam zloèinac, pa mi je svejedno s te strane, no ne sviða mi se ideja o unošenju neæeg stranog i neprirodnog u organizam. A pogotovo stoga jer æe nas moæi slušati, gledati, pratiti, whatever... Ok, odobravam umjetne kukove i takve tipove proteza, ali to je u službi života. Bojim se da æemo uskoro to morati jer neæemo moæi kupovati, raditi, ama baš ništa. Nemam pojma da li su to posljednja vremena, oèito jesu...

Al ne brinem se- Znam ih nekolicinu za koje se nadam da neæe dati da im se ugrade èipovi i baš æe biti cool, lovit æemo ribu, sadit mrkvu i pjevat skupa dragom Bogu !!!! belji se

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 ou 2006, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Al ne brinem se- Znam ih nekolicinu za koje se nadam da neæe dati da im se ugrade èipovi i baš æe biti cool, lovit æemo ribu, sadit mrkvu i pjevat skupa dragom Bogu !!!! belji se

Raèunaj na mene!To smeæe mi neæe nitko ugraðivati pod kožom!

Srki

PostanoPostano: sri 15 ou 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno,pa nismo pokusni kuniæi! Evil or Very Mad

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A što ako, ne daj Bože, donesu takav zakon? kako se prema tome postaviti? Znam da ovo zvuèi nestvarno ali danas je sve moguæe i nièemu se ne treba èuditi.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako te nitko ne može prisliti da daš nekom organe ili samo krv, tako mislim da neæe biti zakonski provedivo da se ljudi prisilno žigosaju

Osim onima kojima to bude odgovaralo..

Chvembo

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni ne predstavlja problem to što bi takav chip zamijenio osobnu iskaznicu, zdravstvenu, vozaèku, kreditnu... nego je problem u pristupu tim informacijama, ako trebaš pokazati osobnu ili kreditnu karticu moraš ju sam izvaditi iz džepa i dati osobi koju to zanima ili gurnuti u bankomat i slièno, a kod RFID chipova je specifièno da za proèitati sadržaj chipa nije potrebno ga nikid gurnuti, nego je dovoljno proæi pokraj senzora kojeg uopæe nismo ni svjesni, kojeg osoba do nas ima u svo džepu i pomoæu toga bez našeg znanja saznaje sve podatke o nama. Ideja je uvoðenje RFIDa umjesto bar koda na proizvode, ali RFID ima toliko kombinacija da svaka limenka CocaCole može imati jedinstvenu šifru, i pomoæu toga se može kasnije znati toèno tko ju je kada i gdje kupio!! Ne èini li vam se ovo bolesno?? Mrzim one potrošaèke kartice, tipa Konzum kartica, one samo služe tome da konzum prati naše potrošaæke navike, i prema tome vodi svoju marketing kampanju. U svijetu je uobiæajeno da velike trgovaèke kuæe prema podacima iz ovakvih potrošaækih kartica šalju kuæi specifiène propagandne materijale, npr. uoæe da ste poèeli kupovati hranu za bebe i doma dobijete tonu papirnatog spama za kupnju svih moguæih potrebnih i bespotrebnih potrepšina za bebe.
Od 5. lipnja æe na mom faksu (FER) postati obavezna indentifikacija svakog studenta prilikom ulaska u svaku uèionicu na predavanje putem 'pametnih' RFID kartica. Po meni je to èista dehumanizacija i odnos prema èovjeku ko prema limenci CocaCole koja ima svoj bar kod, a ne svoje osobno ime i prezime!

Tvoje je svjetlo dana, Tvoja je tama noæi...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 10:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Od 5. lipnja æe na mom faksu (FER) postati obavezna indentifikacija svakog studenta prilikom ulaska u svaku uèionicu na predavanje putem 'pametnih' RFID kartica. Po meni je to èista dehumanizacija i odnos prema èovjeku ko prema limenci CocaCole koja ima svoj bar kod, a ne svoje osobno ime i prezime!

Meni je to užasno, pa gdje je tu otvorenost predavanja, kod mene na Filozofskom sva predavanja su bila otvorena za javnost, a s druge strane èemu onda ime i prezime, pa nismo roboti da nas oznaèavaju kodovima ili još gore ispadamo kao logoraši, nema imena samo broj. Èovjeka zamjenjuje broj. Mad Shocked

Bog moj i sve moje.
Maki

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Eto,nije utopija,poèelo je..na žalost..

Kompanija iz Ohia ugradila je silikonske èipove dvojici radnika, što je prvi poznati sluèaj da su amerièki radnici obilježeni elektronski kako bi ih se moglo identificirati.

Ja sam protiv toga jer bi se time uništila cijela čovjekova sloboda kretanja. Kada god se netko sjeti može ga pratiti i npr. šta ima o mnei neto tko prođe pokraj mene znati. Stvarno užasna stvar.

A za pametne kartice sam čuo. Da, po Bolognji su sva predavanja obavezna, ali mi je glupo na taj način provjeravati prisutnost studenata na predavanjima.
Chvembo

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sreæom pa sam pred završetkom studija pa se ove odluke o praæenju prisutnosti pomoæu RFID identifikacije na odnose na mane, nego samo na nove sudente, 'bolonjce' , no definitivno im nebi želio biti u koži, sretan sam da sam poèeo studirati tad kad sam poèeo, a žalim ove generacije koje dolaze. Jer i tijekom cijelog mog studija se jako puno bodovala aktivnost i ontinuitet uèenja i praæenja nastave, ali nije bilo ovakvog malteretiranja. Makar sad sam izažao izvan teme i prešao na onu 'Bolonja, da ili ne' , no sve te promjene koje nam donosi vrijeme mi uopæe ne slute na dobro, mada æe netko reæi da govorim protiv svoje struke i da nisam otvoren novim idejama i tehnologijama. Jesam, ali samo ako u tome vidim istinski korak naprijed, i tehnološki, ali i socijalni.

Tvoje je svjetlo dana, Tvoja je tama noæi...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
andeli apokalipse

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 8:12
PostNaslov : Poèela ugradnja mikroèipova u ljude
Citiraj i odgovori

Poèela ugradnja mikroèipova u ljude

http://www.youtube.com/watch?v=l39XsMcyvgA&mode=related&search= http://www.youtube.com/watch?v=qABQkQ4ldX0&mode=related&search= Ali to znaèi još nešto potpunu kontrolu nad ljudima i njihovim životima.Više nitko neèe biti slobodan i neèe imati svoj privatni život,budemo imali kolektivni razum koji æe kontrolirati jedan centar moæi.Neèeš moæi slobodno ili kritièki razmišljati živjet èeš kao stroj bez duše pretvoren u zombija koji služi sistemu a ne sebi svojoj obitelji,vjeri i slobodi.Ovo je samo pokusni èip a amerikanci veè ugraduju èipove u mozgove amerièkih vojnika preko kojih sa njima upravljaju iz daljine i uklanjaju im blokade poput osjeæaja straha,boli ili ljubavi.Oni su kiborzi na frontu koji dobivaju upute preko satelita i moraju ih izvršavati ovo nije SF nego realnost u kojoj živimo.A to je tek poèetak pravog pakla koji nas uskoro oèekuje a to je robotika sa umjetnom intelegencijom koja æe zamjeniti èovjeka do te mjhere da æe postati suvišan.Znak zvijeri su bar codovi i èipovi koje èe implantirati na kožu pod kožu ili u mozak ljudima.Ovo je poèetak kraja svijeta a sada smo u posljednim danima prema bibliji i nostrodamusu.
davorseljan

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vrlo zanimljivo.
Samo što im znaæi onih 666 ?
To mi nije jasno.

U radu je spas.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

valjda im zbir na onom bar code-u iznosi 666

meni je najdraži broj 30 jer tada je isus poèeo javno djelovati molitva

ne ubij, ni maèem, ni traèem!
andeli apokalipse

PostanoPostano: sri 01 kol 2007, 1:06
PostNaslov : Poèela ugradnja mikroèipova u ljude
Citiraj i odgovori

Antikrist je medu nama crne duše kao tama

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.pogled.org/03pog03/newage.htm Ona (Zvijer) postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na èelo, i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina. (Otkrivenje13:16,17). http://www.verichipcorp.com/

Knjiga Otkrivenja je posljednja knjiga Novog Zavjeta i svojim simbolièkim jezikom donosi proroèku poruku za naša vremena. Najavljen je konaèni sukob dobra i zla, kako u duhovnoj, tako i stvarnoj, vidljivoj sferi našeg života, èemu æe prethoditi nemiri, ratovi, ali i "žig Zvijeri"! Najavljuje se Antikrist kao posljednji svjetski diktator koji bi trebao zavladati ujedinjenim svijetom. Iz nekih Biblijskih stihova može se vidjeti da bi u prvom dijelu svoje vladavine Antikrist trebao donijeti mir u svijetu. Zbog toga æe ga ljudi masovno prihvaæati i dati mu povjerenje. No u drugom djelu, pokazao bi svoje pravo lice. Izmeðu svih gadosti koje æe èiniti, biti æe i to da æe prisiljavati ljude, da prime famozni žig bez koga nitko neæe moæi ni kupovati ni prodavati. Tko odbije primiti žig bit æe pogubljen. Biblija govori da æe oni koji prime taj žig biti osuðeni na ognjeno jezero (slika Pakla) u kojem æe biti muèeni èitavu vjeènost.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.