HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 13:49. Pogledaj neodgovorene postove
NOVUS ORDO SECLORUM (Masoni)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Niko II Poznat

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 6:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da zabrane rock!!!

zamisli bad-a

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
EGZORCIST

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 18:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A O AMERIƈKIM MASONIMA NI RIJEƈI NITKO? PA ONI SU NAJJAƈI! KAKAV FRANCUZ ILI ENGLEZ! DA VIDIÅ  HRAMA! USRED GRADA NA OGROMNOJ POVRÅ INI U DENVERU (INAƈE JEDNOM OD NAJKATOLIƈKIJIH GRADOVA AMERIKE)!!! HRAM JE OGROMAN! U OBLIKU RIMSKIH HRAMOVA JE NAPRAVLJEN! I ONI TO LIPO JAVNO! A OVI SE OVAMO KRIJU! MASONI SU TAJNA ORGANIZACIJA A OVAMO JAVNA! LJUDI PONOSNI NA TO DA SE BORE PROTIV KATOLIKA! E TI SU NAJGADNIJI! VEƆINA ŽIDOVA! I TO JE NAJGORE! ŽIDOVI NAS MRZE!!! TO TREBATE SHVATIT! A SVI SU NOVCI KOD NJIH! U REDOVE CRKVE SU UBACIVANI KROZ DUGI NIZ GODINA MASONI! MISLITE DA JE SAMO TAKO NASTAO NERED U AMERICI? MASONI SU TU IMALI SVOJE PRSTIƆE! PEDOFILIJA, HOMOSEKSUALNOST.... KAŽEM VAM JA, MASONSKA KAÅ A!!! ALI NEKA! CHRISTUS VINCIT!!!
NI VRATA PAKLENA NEƆE JE NADVLADATI!!!!
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fat dr
Citat:
citajuci ovaj dio zekicevog izlaganja pomislio sam da su tito, bakaric, kardelj bili masoni i kapitalisti... staljin takodjer... andropov vrlo vjerojatno...

Kako mi je govorio jedan sveƦenik koji se malo dublje od prosjeka zanima za masonsku problematiku, velika veƦina državnika koja je bila na Titovom sprovodu su bili dokazani masoni.

Isti taj sveƦenik nam je govorio da veƦina knjiga koje kruže tržiÅ”tem ili ne govore o pravom stanju zbog neinformiranosti, ili ih piÅ”u sami masoni (Hiramov KljuĆØ i sl). Nekoliko dosad objavljenih knjiga koje su napisali bivÅ”i masoni, ili neki nabrijani novinari, koje su imale podrobnije i konkretnije podatke, zavrÅ”ile su istom sudbinom. Ili je otkupljena cijela naklada, ili je pisac naĆ°en mrtav par dana prije izdavanja, ili najĆØeÅ”Ć¦e oboje. InaĆØe, taj sveƦenik mi je super po tom pitanju. Nije nabrijan (ono ko mali zekiƦ), nego samo zainteresiran, nimalo nerealan... On se u svojoj "karijeri" stigao uvuƦi u predvorje londonskoga hrama (lože?) i malo poslikati... kupovao je suvenire u Londonskim masonskim shopovima (dobro, to nije nista posebno), Kvirinalsku palaĆØu (do Vatikanskog sužanjstva to je bila papinska palaĆØa, sad je predsjedniĆØka) je obiÅ”ao sa svih strana, di god su ga pustili, kaže da obiluje masonskom simbolikom.

Da, a za ove stupnjeve masonstva (32+1), kaže da oni u nižim stupnjevima nemaju kontakta osim s nekim iz stupnja neposredno viÅ”e, i da se doista ti niži stupnjevi bave samo "ekonomijom", nemaju veze sa okultnim, nisu upoznati sa globalnim ambicijama, tako da ovi koji priĆØaju po webstranicama vjerojatno ne lažu, nego priĆØaju ono Å”to znaju. No, o viÅ”im stupnjevima se zna jako malo. Po nekim svjedoĆØanstvima obraƦenih masona, u zadnja tri stupnja su samo "sveƦenici", totalni kult Sotone (a valjda se - makar vjerojatno nema nikog ko bi to posvjedoĆØio - na onom 33stupnju po njihovu vjerovanju nalazi sam Sotona)

Egzorcist
Citat:
MASONI SU TU IMALI SVOJE PRSTIƆE! PEDOFILIJA, HOMOSEKSUALNOST....

Pa daj molim te? Šta svaki put kad ti sagrijeŔiŔ (slažeŔ, opsujeŔ,...) kriviŔ masone zbog toga?

Znas sta...
Gandalf

PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A sad o povijesti.
Zar se masoni službeno ne povezuju sa graditeljima Solomonova Jeruzalemskoga hrama, kao odatle vuku korjene? DoduÅ”e, ne znam kojim sve kanalima se dolazi do templara, pa dalje francuska revolucija... Mislim, to piÅ”e u ovim knjigama koje oĆØito sami o sebi piÅ”u (valjda im treba popularnosti kod mlaĆ°ih generacija) a zanima me ima li negdje stvarnih povjesnih podataka (i zekiƦu, nemoj sad prvo Å”to pronaĆ°eÅ” na guglu prekopirati ovamo).

Znas sta...
fat drummer

PostanoPostano: pet 19 stu 2004, 23:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

offtopic: dire straits, moj dobri covjece... pa ti si car... jedni covjek kojeg mogu podnjet na gitari je mark knopfler, zato i imam novi album shangri la...

nadam se da imas alchemy live i making movies, ako nemas javi se ciki fatu imam sve od tog ludog skota/engleza

....and the sultans play creole.....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
fat drummer

PostanoPostano: sub 20 stu 2004, 0:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Samo Kristu!

da nedavno sam razgovarao s marijnim malim, onim iz nazareta, nista bas konkretno u onih 30 i kusur godina na zemlji nije rekao o masonima.. vjerujem da bi pazljivim iscitavanjem biblije nasli pregrst lukavo ukuljenih parabola o masonima ali ja nazalost nemam takvo formalno teolosko obrazovanje da bih se upostao u avanturu: sto je krist htio reci...

a sad cemo odrzat sat zdravog razuma. masoni su nevjerojatno jaki. mogu stvoriti drazve, micati granice, odredjuju cijenu nafte, zapocinju ratove, infiltrirani su u najvise drzavene i crkvene vrhove, vjerojatno drze i dinamo i pekarnicu na uglu moje zgrade.
pa oni su vec zavladali svijetom, zatrovali su nasu mladez i nasa peciva... zasto onda jednostavno onak ne uniste crkvu i imaj fakat super dan. a da zbog onog petre ti si stijena.. skoro zaboravio. znaci nema beda, masoni su bezveze, vec je predodrejeno da ce svaki neprijatelj crkve fino polomit zube na stijeni na kojoj je crkva sagradjena. i zasto se onda crkva tako grcevito, fanaticno (da mozes mislit) bori (opet da mozes mislit) protiv masona?
svakome treba naprijatelj, pa ako ga nema ili ako ga ima al nije dovloljno dobar izmislit ce moga ili cemo ga "napumpat"

You can't move the barriers
You can't mess with oil and gas

don't chrash the ambulance
shangri-la 2004

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gdje si ti stekao dojam da se ona tako grĆØevito bori protiv masona? Njihov je stav jasan, a osobno nisam nigdje ĆØula da je to nekakva globalna borba na svim nivoima. Naravno da uski krugovi rade protiv toga, kao Å”to postoje i egzorcisti, misionari i drugi.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Gdje si ti stekao dojam da se ona tako grĆØevito bori protiv masona? Njihov je stav jasan, a osobno nisam nigdje ĆØula da je to nekakva globalna borba na svim nivoima. Naravno da uski krugovi rade protiv toga, kao Å”to postoje i egzorcisti, misionari i drugi.

problem je u tome sto se crkva ne bori protiv masona. ekskomunikacija nije borba protiv masonstva, uostalom pape su ekskomunicirale pola europe, pa sto onda. ekskomunikacija je samo kao javna opomena al malo jace(osim sto si izbacen iz crkve, al zapravo kad te jednom izbace i nije te bas briga)

cudno je to stocrkva vidi masonstvo kao prijetnju svom opstanku, sotonistickom tvorevinom koja truje mladez i sto je vec jzekic sve napisao, a ne bori se protiv toga osim nekih misionara, egzorcista i svecenika s prenapuhanim hobijima i istom takvom mastom

crkva nikada javno ne izrice neko misljenje koje je imalo risque, crkva se nikada nije javno borila protiv komunizma (jer uostalom borba i agresija su suprotne kristovom nauku) al borila se na skrivenim razinama (financijski, moralnim utjecajima i pritiscima)

jzekic

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ sam ti napisao povjesne podatke, a literaturu u kojoj se možeÅ” uvjerit u neke povjesne ĆØinjenice Ʀu ti prepisat i poslat...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma super samo daj, pisao sam ja seminarski rad o masonima (sociologija, tajna drustva), znam da masoni imaju prste svuda, al stanimo na loptu malo.
masone ste proglasili gotovo sotoninim direktnim poslanicima na zemlji koji svaki dan se okupe u svom hramu i zatim smisljaju kako napast katolike i srusit papu (vjerojatno se pritom i zlobno smiju). vjerojatno diktiraju i rotaciju zemlje...
zatim crkvu ste stavili u takav patnicki polozaj da je mene gotovo sram bit u takvoj nesposobnoj organizaciji koja ocito prema vasem opisu ima vise srece nego pameti i znanja.
s jedne strane masoni koji diktiraju cijenu nafte, kontroliraju slobodan tisak, stvaraju drzave i sto ne sve svoje resurse usmjeravaju na unistenje crkve i pape i NE USPIJEVAJU?!?!, a crkva samo njih ekskomunicira i i dalje uspijeva opstat unatoc takvoj svemocnoj organizaciji. pa tko je tu lud? ili su masoni idioti i nesposobne budale (sto nisu ako kontroliraju sve zivo) ili crkva ima vise srece od hrpe iraca s cetverolisnim djetelinama...

ili je istina nesto u sredini... nit su masoni tako jaki i tako utjecajni i tako zli i sotonisticki orjentirani niti je crkva tako bespomocna i zna kako se nosit s masonima na sebi koristan nacin.

mozda sam u krivu, mozda vec 800 godina se vodi epska bitka koja nama je potpuno skrivena... ne znam...

wind

PostanoPostano: uto 23 stu 2004, 13:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

odliĆØan je knopfler, nije da kupujem njegove albume, al vrijedi posluÅ”at...
nego mene ovi masoni interesiraju...
daj reci fat, jel znaÅ” Å”ta o Crkvenoj Å”pijunaži, ono Vatikan i njegovi Å”pijuni? jel to uopƦe postoji?
Ŕta je onaj opus dei? neki kažu da se tamo vrbuju vjernici koji rade za Crkvu po takvim pitanjima?

p.s. nemam pojma, moram priznati da nisam previŔe pametan za ovu temu... ovo gore sam izlupetao onako Ŕto mi uho prisluhnulo, pa da malo razbuktam temu, jel ima ko kakve odgovore?
vidim fatu to dobro poznavanje problema ide, pa eto, vudri ga!
fat drummer

PostanoPostano: uto 23 stu 2004, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

opus dei-djelo bozje... josemaria escriva utemeljitelj, briljantno, fasisticka, ili barem fasisticki uredjena organizacija unutar crkve.
nisam ih htio uvlacit u ovo oko masona jer su mi prekripticni, pola onoga sto se o njima zna je iz prica bivsih clanova i tome slicno.
al evo sto sam cuo o njima. iako propovjedaju ideja da svaki dan pokusas bit cist i svet, tj dijete pred bogom tu otprilike staju njihove pozitivne strane.
kada kazem fasisticka ne mislim na to da su fasiti kao totalitaristicki rezim, nego nacin na koji djeluju i na koji razmisljaju. oni su navodno katolicki fundamentalisti, ne toleriraju druge vjere, zene smatraju nizim bicima, podloznima grijehu prema kojima se treba odnositi bez postovanja. imaju i neka kultisticka obiljezja (slijepo postivanje vodje, cesta otkrivanja svojih najvecih tajne svojim vodjama, cak otkrivaju i svoje misli i razmisljanja)
nauk im se temelji na escrivinoj knjizi Put (slicno kao i zenbudisticko ucenje barem po naslovu) koje je temeljeno na antvoltaireistickoj politici (spalite bestidnicu), antisekularizmu i tsl... Put je podjeljen u 800 i nesto naputaka (mislim 850 ili 849)
smatraju da su svecenici vredniji od "obicnih ljudi", polozaj zena je kao u srednjem vijeku, clanovi nemaju nikakvu privatnost (navodno im se cita i posta). pokazuju naznake da su poput masona u tome sto pokusavaju djelovat globalno, nacionalizam im je neprihvatljiv u toj mjeri ako nije katolicki ili temeljen na katolicizmu
utemeljeni su negdje oko 1920-30, sadasnji vodja je javier echevarria
ima tu jos dosta prica o escrivinoj naravi koja je navodno granicila s psihoticnom, njihovoj patoloskoj tajnovitosti, apostolatima i tsl...

ne bi me iznenadilo da su price tocne al... ko i o masonima, i o njima imam misljenje da ne vjerujem pola od onoga sto vidim a jos manje od onoga sto cujem

nata

PostanoPostano: uto 23 stu 2004, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

wind, proĆØitaj 'Novi svjetski poredak' od Ralpha Eppersona. ako niÅ”ta drugo, zanimljivo je.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
J.P.

PostanoPostano: sri 24 stu 2004, 17:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:

s jedne strane masoni koji diktiraju cijenu nafte, kontroliraju slobodan tisak, stvaraju drzave i sto ne sve svoje resurse usmjeravaju na unistenje crkve i pape i NE USPIJEVAJU?!?!, a crkva samo njih ekskomunicira i i dalje uspijeva opstat unatoc takvoj svemocnoj organizaciji. pa tko je tu lud? ili su masoni idioti i nesposobne budale (sto nisu ako kontroliraju sve zivo) ili crkva ima vise srece od hrpe iraca s cetverolisnim djetelinama...

Ima i treƦa moguĆØnost (iako mi se ono s Ircima sa djetelinama sviĆ°a Laughing ) a to je da je Crkva ipak pod zaÅ”titom Gospodina i da osim Njegovog osobnog djelovanja je u mnogim stvarima gledana i dalje pozitivno jer joÅ” uvijek zagovara mnoge stvari koje ĆØovjek po svojoj samoj savjesti osjeƦa da su ispravne. To Å”to je savjest neosjetljiva kao Å”to je nekad bila kod nekih ljudi...

"Great men think alike.. and lesser seldom differ."
J.P.

PostanoPostano: sri 24 stu 2004, 18:09
PostNaslov : Opus Dei
Citiraj i odgovori

Zaista ne bih htio samo odgovarati na tvoje postove ali ovaj mi je zaista zapeo... Ne znam zasto imas toliko protiv Opus Deia?
Koliko ja znam papi je prilicno drag sto bi vec nesto trebalo znaciti!!
Kako netko tko je katolik i ciji je papa zagovornik moze biti protiv svega sto upravo sveti otac poduĆØava - a jedna od glavnih stvari je tolerancija - posebno prema drugim vjerama.
Ja sam bio osobno na meditaciji u centru Opusa Deia i zaista mogu reci da me se dojmila kao meditacija sasvim na mjestu.
Ne mogu reci da sam Opus Deiovac (ili kako se to kaze) ali mislim da ovakvo blaƦenje jedne katoliĆØke zajednice zaista nije u redu.
Osnivatelj podružnice Opusa Deia u Zagrebu ti svako jutro ispovijeda u katedrali i ako imas priliku otidi kod njega - jer je zaista vrstan ispovijedatelj i shvatit ces da osoba koja ima toliko ljubavi prema svakome (ukljucujuci zena) ne moze imati ovakva stajalista

fat drummer

PostanoPostano: sri 24 stu 2004, 18:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zasto se ne citaju moji postovi? hm?

ne bi me iznenadilo da su price tocne al... ko i o masonima, i o njima imam misljenje da ne vjerujem pola od onoga sto vidim a jos manje od onoga sto cujem fat drummer

oni su navodno katolicki fundamentalisti fat drummer

pola onoga sto se o njima zna je iz prica bivsih clanova i tome slicno.
fat drummer

uostalom, sama windova klasifikacija i percepcija opus deiovaca kao spijuna i
vrbovatelja dovoljno govori o njihovom renomeu. ako osoba koja tvrdi sama da o njima zna malo i tako ih vidi onda se moramo zapitat kakava je to organizacija, tim vise sto bi trebala bit crkvena i od pape prihvacena i ljubljena.
nikada nisam rekao da znam ista pouzdano o opus deiu, al dosta su tajnoviti, a kolko sam shvatio katolicanstvo nema svoje temelje u tajnovitosti vec u otvorenosti i iskrenosti. opus dei ima inace sjediste u new yorku, na lexington aveniji, u zgradi od 17 katova, procjenjene trzisne vrijednosti od 42 milijuna dolara. za tako tajnovitu organizaciju dobro im ide...
btw. josemaria escriva je kanoniziran 2002, godine. sluzbeno sjediste im je u rimu, a imaju i preko 80 000 clanova. njihova definicija jest: Opus Dei je katolicki red nastao 1928, utemeljio ga je Josemaria Escriva
ako nekoga uzasno zanima kako postati clan opus deia jer je kvartovska teretana popunjena upucujem ga na www.opusdei.org (sluzbena stranica opusovaca) ili na www.vatican.va (sluzbena stranica vatikana) pa pitajte papu direktno kako postat papin spijun. ziher se dobiju i tamne naocale

btw 2. evo i kako vatikan vidi ecsrivu

http://www.vatican.va/news_services/liturgy/saints/ns_lit_doc_20021006_escriva_en.html

J.P.

PostanoPostano: sri 24 stu 2004, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm, da.. zao mi je sto nisam dovoljno obratio pozornosti na to.. ali nekako mi je bilo... 'nedovoljno naglaseno' kraj sve one pjesme o opusovcima

ali svaka cast na brzom pronalazenju linkova Smile

pa.. koliko su tajnoviti ne znam, ali mislim da netko tko oko sebe ima pravu duhovnost ne moze ciniti lose stvari - bile one tajne ili ne.. barem ne moze ciniti lose stvari bez gubitka te duhovnosti.
A sad o tajnosti.. kolko znam Crkva vise toga drzi malo vise u tajnosti - jedna od tih stvari je egzorcizam - koji su razlozi ne znam, ali vjerojatno ih ima.

wind

PostanoPostano: sri 24 stu 2004, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajd dobro zahvaljujem se kolegi dr. fatu i kolegi dr. Ć°ej-piju na iscrpnoj analizi problematike, te koleginici dr. nati na savjetu (ipak opus dei ima pravo, žene na zadnje mjesto Wink )....

jel gledo ko farenhajta?
pa kako stvari stoje, meni i oni saudijci su masoni, Å”toviÅ”e roĆ°aci onog famoznog bin ladena su masoni...
a Ŕta kažete na busha i kerrya i njihovo bratstvo "lubanje i kosti" na yaleu? kak ti tamo se vrbuju masoni...
a ovo s ekĆØeverijom... pa Å”ta nisu englezi (masoni) digli revoluciju komunistiĆØku u Å”panjolskoj pa ih franco uguÅ”io, pa se papa iÅ”o zahvaliti francu na spasu katoliĆØanstva u europi...

eto da se vidi kako ja puno znam i kako lijepo zakljuĆØujem...

pitanje, jel iko razmiÅ”ljo ako je zapadni svijet toliko ujedinjen pod masonskom kapom, ako oni kontroliraju naftu na svijetu i meĆ°usobno je dijele... gdje je onda Francuska u svemu tome?
pa joÅ” jedna kolijevka masonstva nije u igri?
ili su i masoni možda svome interesu malo i razjedinjeni?
ja ne znam, odgovore pogledajte u nastavku...
Natty

PostanoPostano: čet 25 stu 2004, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ja ne znam, odgovore pogledajte u nastavku...

Laughing Laughing Ovo je super!

Francuska je koliko znam jedna od kolijevki masona. SvaŔta ste vi tu napisali, malo kroz Ŕalu, malo i ozbiljno. Najozbiljnija opasnost masona je oholost koja se zasigurno javlja kod gotovo svih ljudi koji pripadaju toj organiziciji.

Escrivin Put sam imala priliku prolistati i proĆØitati Ʀu ju jednom prilikom, ali meni se ta knjižica na prvi pogled uĆØinila jako lijepom i znam da sam pomislila kako je nevjerovatno da je Opus Dei takva organizacija kako priĆØaju s obzirom na Escrivu koji je totalni opozit tome.

PozdraviƦ svima.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
fat drummer

PostanoPostano: čet 25 stu 2004, 9:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma masoni su tako lukavi da je to strasno... ko lisice, al pametniji. ne moramo se bojat za francuze, dobro njima ide, testiraju nuklearno oruzje, antisemitisticki su raspolozeni. svi su masoni, svi!!!!

ostali koji pukim slucajem nisu masoni su u opus deiu, siguran sam.

fat drummer

PostanoPostano: pet 26 stu 2004, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
A sad o tajnosti.. kolko znam Crkva vise toga drzi malo vise u tajnosti - jedna od tih stvari je egzorcizam - koji su razlozi ne znam, ali vjerojatno ih ima.
j.p.

he nisam ja govorio o takvoj tajnosti. npr. ova "afera" zlikavci. je, sve pet, crkva i biskupi su na jednoj od konferencija zakljucili da je to uzasno, da vrijedja katolicanstvo i prikazuje ga u krivom svjetlu, al opet crkva ne izlazi i ne istupa javno protiv zlikavca, vec preko svog covjeka u hrt-u vrsi pritisak. bezuspjesno, jer nema argumente, a i one koje ima su iskrivljeni i pogresni.

zatim, afera oko zakona o sigurnosti na cestama i o zakonu o radu gdje je crkva i par udruga uspjelo izac s takvim idiotarijama van da je to milina. opet crkva, ili neki svecenci spremaju tuzbu koju bi i ja odbio jer je neargumentirana i nerzumna od imovniskog zahtjeva do samih pravnih postavki.
nikada crkva nije predlozila svoju viziju zakona o radu (sto niti ne moze, al bilo bi fora) niti je pokusala primiriti nezadovoljan kler. tesko mi pada da svecenici moraju jadni voziti alkoholizirani, a silan katolicki puk ne bi povezao svecnika od jednog sela do drugog i da policajci bas pikiraju svecenike!!!!

p.s. takodjer ne mogu vjerovat da se nemogu skupit neke pare pa da bozanica posalju na tecaj govornistva, jer ovo je strasno. kuharic ga je derao za pet kopalja

jzekic

PostanoPostano: sub 27 stu 2004, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Crkva egzorcizam uoƦe ne drži u tajnosti, kad svatko od vas ĆØak putem interneta može naruĆØiti obrednik egzorcizma na adresi...http://www.paxbook.com/texec/mediainfo.jsp?product_id=29963 , a mnogo toga o egzorcizmu možete naƦi i u razgovoru s jednim sveƦenikom na adresi http://www.zupa-svkriz.hr/duhovnost/gk/egzorcizam1_7_2002.htm, a s tim Å”to Crkva ne viĆØe o tome Å”titi one koje bi mogli loÅ”e proƦi zahvaljujuƦi glupoj znatiželji.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
fat drummer

PostanoPostano: sub 27 stu 2004, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naruciti obred egzorcizma... ovo u mojoj glavi stvara takve slike.

ja: halo, da molim vas dvije mijesane i jedan egzorcizam
egzorcist pizzerija: jel hocete to s vise sira?
ja: sto egzorcizam?
pizzerija. ne, mislim na pizze
ja: pa moze. e i jednu kolu
pizzerija: ok, u roku od 30 min egzorcist ce vam donjet pize i kolu i istjerat sotonu u svinje
ja: fala
pizzerija: ne hvala vama

p.s. ne radi ti ovaj link zekicu

argument da crkva ne vise o tome da bi zastitila priglupe je neargument. to bi bilo kao da vlada suti o nuklearnom otpadu ili o voznji u pijanom stanju da ljudima ne bi palo napamet nosti okolo osiromaseni uranij u dzepu ili vozit nakon tri zeste. neznanje je najveca opasnost!!!!

jzekic

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Link radi, i nisam rekao da možeÅ” naruĆØiti egzorcizam , nego obrednik egzorcizma, Å”to se tiĆØe vikanja, da Crkva tako Å”titi ljude jer (sotona dolazi onima koji se vrte oko njega) - u prenesenom smislu, nevezano za obrednik.

wind

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

link ne radi jer se neki zarez na kraju linka zalijepio kojemu tamo nije mjesto...
sta sad ne kuzim, u tom obredniku bi trebale biti molitve? Ŕta s time?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.