HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 2:47. Pogledaj neodgovorene postove
MeĆ°ugorje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato Å”to je smijeÅ”no Laughing , i Å”to ti argumenti nemaju veze s pameƦu. I da, zato Å”to je smijeÅ”no! Laughing Laughing Laughing

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
_marko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda jeste smijeŔno Laughing , nekom ce mozda biti manje smijesno Shocked , ali moramo priznati da u brojevima, a pogotovo kada je u pitanju Biblija, i brojevi unutar nje, uvijek postoji neka simbolika i preneseno znacenje.
Gandalf

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 14:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne bih se ja u Biblijski kod zaletavao. A u to doba su ljudi dosta toga izražavali kroz simboliku brojeva, to je bio naĆØin izražavanja u duhu židovskog jezika. Tako je i Ivan (koji je bio uĆØen) napisao Otkrivenje i spominjao 144tisuƦe i joÅ” mnogo brojĆØanih simbolika, pa se onda svako malo naĆ°e neko novi u Crkvi i poĆØne doslovno tumaĆØiti te brojeve.

No, nisi svatio pitanje, mene nije zanimalo zaÅ”to bi se Majka Božja pojavljivala baÅ” 25. u mjesecu, nego zaÅ”to tako redovito i uĆØestalo. Pogotovo Å”to to nigdje drugdje nije radila, kad bi prenijela poruku, viÅ”e se ne bi na taj naĆØin vraƦala. E to me zanima.

Znas sta...
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PA ZATO Å TO JE TO U MEƐUGORJU!!!
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da se vrtite oko nebitnih stvari. Na službenim stranicama MeĆ°ugorja, pronaƦi Ʀete sve Å”to vas zanima (i gdje je zapelo s postupkom priznavanja i Papinim osobnim dojmovima o MeĆ°ugorju i joÅ” puno, puno toga). U MeĆ°ugorju sam prvi pu bila prije 4 godine, a ovu jesen jubilarni 10. put. O milostima MeĆ°ugorja mogla bih ispisati stranice i stranice teksta. Oni koji idu u MeĆ°ugorje tražiti senzacije, ĆØuda i ne znam Å”to sve ne - grubo reĆØeno: bolje da ni ne idu! I nije istina da se u MeĆ°ugorju klanja Mariji - ne, samo se sve potrebe, molitve, cijelog sebe stavlja u njeno majĆØinsko krilo, da ona po svom zagovoru to prenese i isprosi milost i usliÅ”anje molitvi kod svog Sina. I kad ĆØitam postove u kojima se navodi da su poruke besmislene i zaÅ”to ih uopƦe treba, pitam se u kojem svijetu žive oni koji to piÅ”u. Please, back to reality... Toliko razorenih obitelji, toliko psovki, toliko svega tamnog i mraĆØnog u svakodnevici... Ma na prste mogu nabrojati ljude iz svoje okoline koji redovito prisustvuju slavljenju Euharistije i koji se redovito druže sa Svetim Pismom, a joÅ” manje onih koji zajedno mole u obitelji. Ali, znam more onih kojima je MeĆ°ugorje promijenilo život...

I da se razumijemo - ne idem dolje radi ukazanja, niti mi je bitno jel' se Gospa ukazala ili ne. Na samom sam poĆØetku svog rasta u vjeri, koji je poĆØeo upravo tamo. Premalo znam o ĆØitavom fenomenu i joÅ” uvijek uĆØim.
UĆØim raditi i svoje prve korake prema Kristu.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
wind

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
A jel ti imas kakav dokaz da to jeste istinito?

pa kad sam ja rekao da je to istinito?
mene intresira da li postoji neÅ”to Å”to tebe u porukama smeta, njihov sadržaj ili neÅ”to? mislim zauzeo si negativan stav spram toga pa ĆØovjek pomisli da držiÅ” nekog asa u rukavu kao argument.

gledaj i meni je to sve nejasno, ali ono kad me netko pita radije sliježem ramenima.

jedna od poruka (neznam iz lurda ili fatime) Marija govori da se ne bi ukazivala da se ljudi drže onih pravila zapisanih u evanĆ°elju.

a znam da je glupo jer je ionako sve zapisano u pismu i Crkvi...
...kao Ŕto vidiŔ nemam dokaza "pro", ali ne vidim ni one prave "contra"...

ne znam hoce li ko prozboriti o hercegovaĆØkom sluĆØaju pa da se to produži na franjevaĆØku urotu protiv petrovaca?
ili možda teorija o permanganatu i proroĆØanstvima koja Ʀe biti zapisana na njemu?
wind

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e da, zaboravih reƦi... ako Ʀemo o lazaru i bogataÅ”u, onda možeÅ” to primjeniti na cijelu Crkvenu povijest gdje su se Marija ili sveci ukazivali pa ih tim Biblijskim dijelom poniÅ”titi.
bez selektivnog pristupa molim!
Apolon

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

_marko napisa:
Možda jeste smijeŔno Laughing , nekom ce mozda biti manje smijesno Shocked , ali moramo priznati da u brojevima, a pogotovo kada je u pitanju Biblija, i brojevi unutar nje, uvijek postoji neka simbolika i preneseno znacenje.

ToĆØno, postoji SIMBOLIKA, a ne skriveno znaĆØenje u koje nas ti pokuÅ”avaÅ” uvjeriti.

Time se bavi Kabalisti, a ne krÅ”Ć¦ani. Nadam se da nisi jedan od ovih prvih.

Al moram priznat da ti je ono sa dva srca i pet rana Isusovih dobra fora.
Valjao sam se cijelo popodne po podu od smjeha. Smile jako sretan

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Gandalf

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle, ono Å”to sam veƦ rekao, svugdje na svijetu se ukazivala da bi prenijela neke velike i vanredne poruke. Cilj MeĆ°ugorskih je bio ako se ne varam ruÅ”enje komunizma. To poÅ”tujem, i do te mjere je moj pristup selektivan. Dalje mi se i dalje ĆØini bespotrebnim. Naravno, ni ja ne mogu reƦi znam-ne znam, nego samo kažem ono Å”to mi se ĆØini logiĆØno, i Å”to je u skladu s onim Å”to nas uĆØi Crkva.

Citat:
da su poruke besmislene i zaÅ”to ih uopƦe treba, pitam se u kojem svijetu žive oni koji to piÅ”u. Please, back to reality...
Toliko razorenih obitelji, toliko psovki, toliko svega tamnog i mraĆØnog u svakodnevici...

A di toga nema? Zar toga nije bilo i prije, u svim djelovima svijeta? Pa i u Lurdu i Fatimi? Po ĆØemu je MeĆ°ugorje posebno da bi Bog slao svoju Majku baÅ” u MeĆ°ugorje da nas jednom mjeseĆØno opominje i da nas podsjeƦa da trebamo biti ljudi, kad je veƦ Isus dao svoj život da nam to pokaže?! Gdje je tu ona prilika koju nam Bog ostavlja da se sami promijenimo, da mu iskažemo povjerenje? Da Bog hoƦe, ne bi slao svoga Sina na križ, i poslao bi "legije anĆ°ela da mu pomognu".
Nas je mogao stvoriti i neslobodne, da nemamo priliku slobodnom voljom odabrati ga, ili pogrijeŔiti. Ali nije.

Zbog toga mislim da nema smisla da nam sad baÅ” Å”alje Majku Božju da nas svaki mjesec iznova opominje u MeĆ°ugorju, unatoĆØ tome Å”to je ostavio Crkvu iza sebe, knjige, svece itd......

A Å”to reĆØe drug Coje, "gdje viÅ”e ljudi moli ondje je i Duh Sveti", i od mene je dosta o ovoj temi, jer Ʀu se stvarno poĆØeti osjeƦati ko heretik... Jedini tupim neÅ”to iz svoje glave...
Ajd zdravo!

Znas sta...
_marko

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Medjugorju se ukazuje Gospa i prenosi nam poruke. Ukazanja su istinita isto kao i poruke; zato Å”to u ono vrijeme djeca nisu bila lažljivci!, kao Å”to to nisu ni sada, kada su odrasli ! Jednostavno i logiĆØno!!!
Jedna vrsta poruka je za župu i cijeli svijet i ovo su poruke o kojima manje viŔe sve znamo te se svakog mjeseca objavljuju na internet stranici http://www.medjugorje.hr/ulazakhrstipe.htm
Druga vrsta poruka su neobjavljene tajne, neki vidioci ih imaju 10, i njima se Gospa viŔe ne ukazuje redovito, a vidici koji joŔ nisu primili desetu tajnu, nego ih imaju devet, joŔ uvijek imaju stalna ukazanja iako neznam koliko redovito. i možda su ovo baŔ "velike" poruke!
O sadržaju ovih tajni, vidioci joÅ” nesmiju niÅ”ta govoriti, no uskoro Ʀe doƦi vrijeme kada Ʀe ove tajne biti objavljene i to u skladu sa Božjom voljom.
( Možda su ove tajne veƦe važnosti od obiĆØnih poruka, samo po providnosti Božjoj nam nije dano uƦi u njihov sadržaj, tako da o njima možemo samo nagaĆ°ati. )
U jednoj poruci je reĆØeno da se ukazuje zato Å”to ovdje ( Medjugorje ) ima dovoljno ljudi koji vjeruju. ( Mislim da je reĆØeno u dokumentarnom filmu "Svi moji anĆ°eli" ili "Moji mali anĆ°eli"...ili tako neÅ”to...nemogu se toĆØno sjetiti Question )

Ovdje dolje je link, a radi se o ukazanjima u Garabandalu u Å panjolskoj,
bilo bi dobro proĆØitati jer može bit da ima veze sa ukazanjima u Medjugorju i o sadržaju tih tajni...Tu se govori o nekakvom ĆØudu, zatim o upozorenju i kazni. Ako neko zna viÅ”e neka nas malo upozna sa ovim objavama.
http://www.medjugorjeusa.org/garabandal.htm
Mislim da je Medjugorje posebno, baÅ” zato Å”to su ljudi prihvatili Gospinu poruku i zato Å”to odreĆ°eni broj po njoj živi. Te se plodovi Medjugorja vide na sve strane.
Nisam ti ja nikakav kabalist, i iskreno nemam pojma o tome Å”to su ti kabalisti. Exclamation No sada kada su se veƦ spomenuli, morat Ʀu malo pogledati po internetu, radi vlastitog obrazovanja.

Gandalfe, svi mi piŔemo po onome Ŕto nam se nalazi u glavi uz mali dodatak onoga Ŕto nam leži na srcu Wink

e sad sam se bas ispisao!
jzekic

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se tiĆØe datuma 25.12 kada slavimo Kristovio roĆ°enje, Crkva je taj datum preuzela od veƦ postojeƦih religija koje su u taj dan sunĆØevog godiÅ”njeg hoda slavile najveƦi blagdan boga sunca, dan najveƦeg od svih bogova tih prirodnih religija...

Å to se tiĆØe MeĆ°ugorja, ĆØesto otiĆ°em na to mjesto koje je sveto kao i svako drugo koje je Bog stvorio, a tu njegovu egzistencijalnu svetost dopunjuju i usavrÅ”avaju, POTPUNO OSTVARUJU ljudi koji se na tom mjestu mole, njihovom molitvom ostvaruje se i Božija prisutnost na tom mjestu, jer je Krist bilo gdje gdje se dvojica sastanu u Njegovo ime.Pribranost koju ĆØovjek ostvaruje na ovom mjestu, daleko od svog doma i svih obaveza, omoguƦuje mu dublju povetzanost s Bogom, u tiÅ”ini okoliÅ”a i svog srca koje tu nije uznemireno problemima omoguƦuje mu da ĆØuje Boga koji mu neprestano Å”apƦe, pozivajuƦi ga da živi sreƦu koju mu je dao.

Majka Božija je ona koja ima najveƦu vlast na nebu, i koje se najviÅ”e brine za nas, naÅ”a jedina i vjeĆØna majka koja neprestano motri i bodri svoju djecu, pozivajuƦi ih da se obrate i povjeruju i utvrde vjeru u Njenog Sina i naÅ”eg Gospodina, Kralja svih kraljeva, VjeĆØnog i Jedinog, Istobitnog s Ocem i Duhom, Krista Isusa.MeĆ°ugorje je mjesto gdje možemo napuniti svoje uljanice, da imamo svijetlo kada Gospodin doĆ°e da nas povede u Novi Jeruzalem, mjesto gdje Ʀemo biti Jedno sa svim stvorenjem i gdje Ʀemo napokon moƦi zahvaliti naÅ”oj Nebeskoj Majci na svim dobroĆØinstvima koja je ĆØinila za naÅ”eg života, ljubav i mir, rasdost i sreƦu, nježnost do kraja, Ona je ona koja živi s nama i prati svaki naÅ” korak i odmara naÅ”u duÅ”u, ruka koja nam pokazuje kud moramo poƦ, kako kaže ova prekrasna pjesma.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SljedeƦu subotu 20.11 vidim hodoĆØaÅ”Ć¦e mladih u MeĆ°ugorju, i vjerujem da Ʀe se mnogi od njih obnoviti u Duhu koji na poseban naĆØin djeluje na tom mjestu, idu ĆØlanovi vokalno-instrumentalnih sastava Splitske biskupije koji Ʀe ondje i pjevati na sveĆØanom misnom slavlju u 18 sati, VIS Dujam, VIS Izidor, VIS Veli VaroÅ”,VIS Signum....i joÅ” neki....Gospa doista neprestano potpomaže svoju djecu, te smo ovaj put besplatno dobili vožnju autobusom...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Gandalf

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 22:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

InaĆØe, super si reko ono na poĆØetku kako je Krist prisutan tamo gdje se ljudi mole.

Ali, puno rijeĆØi, puno hereza:
Citat:
Majka Božija je ona koja ima najveƦu vlast na nebu

Ne treba komentara

Znas sta...
wind

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 23:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.tldm.org/

imaÅ” i ovdje ukazanja u baysideu(usa) nekoj vidjelici starijoj ženi, pa piÅ”e tamo katoliĆØka stranica, katoliĆØka ukazanja Marije i Isusa, a ono kad malo pogledaÅ” i zaviriÅ” u poruke puno toga ne Å”tima.
ne treba se povoditi za svime i svaĆØime, ima tu puno toga mutnog.

p.s. e da imate i slike navodnog "ukazanja"
http://www.tldm.org/photos/miraculousphotos.htm
klara

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 23:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ukazanja u Baysideu ne mogu komentirati, jer o tome ne znam niÅ”ta, a osim toga - tema je MeĆ°ugorje. Opet ponavljam - pogledajte na njihovoj stranici (netko je postavio link) Papina privatna razmiÅ”ljanja o MeĆ°ugorju. Ne znam baÅ” da naÅ” Sveti Otac mutno vidi...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
nata

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 23:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Pribranost koju ĆØovjek ostvaruje na ovom mjestu, daleko od svog doma i svih obaveza, omoguƦuje mu dublju povetzanost s Bogom, u tiÅ”ini okoliÅ”a i svog srca koje tu nije uznemireno problemima omoguƦuje mu da ĆØuje Boga koji mu neprestano Å”apƦe, pozivajuƦi ga da živi sreƦu koju mu je dao.

Mislim da ako ĆØovjek utone u molitvu može na bilo kojem mjestu u tiÅ”ini i daleko od svakodnevnih problema, bilo to u MeĆ°ugorju, na Kornatima, nasred mora ili u svojoj sobi, osjetiti dublju povezanost s Bogom.

U MeĆ°ugorju nisam bila pa ne mogu niÅ”ta pametno reƦi, onako, iz iskustva. ƈini mi se da je ono previÅ”e komercijalizirano, a ĆØim je tako, bojim se da Bog ne boravi tamo. (pomozi mi Gospode ako sam izvalila glupost)

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Apolon

PostanoPostano: ned 14 stu 2004, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog je svugdje!

Živio Bog!

nata

PostanoPostano: ned 14 stu 2004, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sigurno da je svugdje

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Apolon

PostanoPostano: ned 14 stu 2004, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije istina

Nema ga u paklu!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

:p

Rock-er

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 2:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@Gandalf

Meni osobno se cini kako je "cilj" (ako se to moze tako reci) izmedju ostalog (pokora, molitva, obracenje) Medjugorja nije bilo rusenje komunizma, to je bila poruka u fatimi.

reklo bi se da je poruka bila da se zaustavi (buduci) rat u Jugoslaviji, zato je Gospa stalno pozivala na mir.

Money for nothin'
Natty

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

joj, koliko ste toga napisali... jako sretan

Ajmo neÅ”to razjasniti. Po Crkvenom zakonu nitko nije dužan vjerovati u objave, osim ako nisu privatne. ZaÅ”to Crkva nije priznala MeĆ°ugorje? Jer po istom tom zakonu ukazanja moraju zavrÅ”iti, mora se proƦi odreĆ°ena procedura, a ĆØak ni tada nismo dužni vjerovati.

JzekiƦ se malo nespretno izrazio rekavÅ”i kako Marija ima najveƦu vlast na nebu, ali mislim da je svima onima koji žele razumjeti jasno Å”to je želio reƦi. Marija je Kraljica neba, od Boga joj je dana ta "poĆØast", Marija je najbliža nama jer je potpuni ĆØovjek. I zbog toga nas i najviÅ”e razumije.

Svaki broj u Bibliji ima svoju simboliku. S tim se doista bave kabalisti, ali ne samo oni. Katolici takoĆ°er prouĆØavaju simboliku brojeva i moje skromno miÅ”ljenje jest da se baziraju na kabali. Npr. broj 144000 znaĆØi puninu pa joÅ”. Proizlazi iz broja 12 koji simbolizira puninu, zatim je taj broj dignut na kvadrat i pomnožen na 1000. Å to nam se želi time reƦi? Da je punina koju nam Bog želi pokazati nama nezamisliva. To nije moje tumaĆØenje, to sam ĆØula na propovjedi jednog franjevca koji doista zna mnogo. Možda sam ja malo trapavo objasnila, ali on je to tako divno objasnio.

Nikada neƦemo shvatiti Boga, Njegove postupke ili "razmiÅ”ljanja". To nije ni moguƦe. On od nas traži samo povjerenje. Kao Å”to to ĆØesto kažem, ne možete djetetu u 1. razredu objasniti razlomke, ali ako mu roditelj veli da je 1/2 + 1/2 = 1, dijete mu bezuvjetno vjeruje. To Bog želi od nas, da Mu vjerujemo, ali ne i da ne propitujemo. Zar nije Isus rekao "Ne razumijete kad vam govorim ljudski, a kako Ʀete Božje razumjeti." Dakle, svaka dobronamjerna rasprava je dobrodoÅ”la, pristupite Bogu otvorenog srca, tada Ʀe se puno toga razjasniti kao samo od sebe, ono Å”to ne razumijemo ostavimo vjeri.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 8:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, jamo neŔto razjasniti ...
Natty napisa:
Ajmo neŔto razjasniti. Po Crkvenom zakonu nitko nije dužan vjerovati u objave, osim ako nisu privatne.

MisliÅ”, ako su privatne onda nismo dužni vjerovati, jer znaĆØi li da u MeĆ°ugorje moram vjerovati, a u Fatimu ne?!

Natty napisa:
JzekiƦ se malo nespretno izrazio rekavÅ”i kako Marija ima najveƦu vlast na nebu, ali mislim da je svima onima koji žele razumjeti jasno Å”to je želio reƦi. Marija je Kraljica neba, od Boga joj je dana ta "poĆØast", Marija je najbliža nama jer je potpuni ĆØovjek. I zbog toga nas i najviÅ”e razumije.

Å ta Isus nije bio potpuni ĆØovjek?! A Marija je potpuni ĆØovjek?!
Bog Otac i Sin i Duh Sveti nisu nas mogli najbolje razumjeti pa su Mariju ustoliĆØili kao ovlaÅ”tenu prevoditeljicu? Ovo je hula na Boga, ne znam kako se takvo Å”to smije pisati.

Natty napisa:
Nikada neƦemo shvatiti Boga, Njegove postupke ili "razmiÅ”ljanja". To nije ni moguƦe.

I ovo je hula na Boga, da On nama ne želi objaviti istinu nego nas želi držati u "mraku" ... Pitanje je vremena kada Ʀe nam se skroz objaviti samo je pitanje vremena. Potpuna spoznaja je dakako rezervirana za vjeĆØnosti. mislim, imat Ʀemo vremena ...Smile
jzekic

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru sveto je u svemu tražiti Istinu i Ljubav, jer samo tako možeÅ” naƦi put k Životu, oni koji traže netoĆØnosti i uživaju u greÅ”kama ljudi, ostaju ovdje na zemlji, zauvjek zarobljeni u svojoj sebiĆØnosti i vrte se u krugu svoje želje za prepirkom.

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 10:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar ne da Ɛavao rjetko oĆØito laže, a ĆØeÅ”Ć¦e iskrivljava istine i dodaje male laži? I zar ne da bi naÅ”e rijeĆØi trebale biti bez mane, posebno kad govorimo o Božjim stvarima?

Ako u mom postu jzekiƦu vidiÅ” želju za prepirkom znaj da je taj iz tvog srca izaÅ”ao jer umjesto da vidiÅ” želju da se naĆ°e istina ti nalaziÅ” želju za prepirkom.

Kakvo ti je srce jzekuƦu?
wind

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 12:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekicu ne kuzim sta si se na frajera sletio, pa ispravno vam ĆØovjek govori...

ma ljudi jedno opƦenito pitanje glede Marije za sve: znate li vi uopƦe zbog ĆØega se Mariji molite? zaÅ”to ne direktno Bogu? pa jel treba neki posrednik? Å”to Ʀe nama sveci kad je gore Bog?
jel razlog Å”to je ona neÅ”to najviÅ”e na nebu ili je jedina potpuna kao ĆØovjek na nebu pa nas jedina i razumije?
ovo su ozbiljna pitanja (nimalo heretiĆØka) koje bi trebao prosjeĆØan katolik znati glede svoje vjere odgovoriti.
i jzekicu ne trivijaliziraj problematiku!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.