HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 21 srp 2019, 15:25. Pogledaj neodgovorene postove
MeĆ°ugorje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
wind

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frajer napisa:
Zar ne da Ɛavao rjetko oĆØito laže, a ĆØeÅ”Ć¦e iskrivljava istine i dodaje male laži? I zar ne da bi naÅ”e rijeĆØi trebale biti bez mane, posebno kad govorimo o Božjim stvarima?

ajd mi reci zaÅ”to ovo ne bi mogli kao neki filter primjeniti na meĆ°ugorske poruke? ako ih piÅ”e ĆØovjek, ako Ć°avao ima prste u svemu, meni nije jasno Å”to to onda u njima ne Å”tima?
ili je argumenat nevaljalosti meĆ°ugorja zato Å”to su nam izlizane i dosadne poruke??? ili Å”to molitva ima svrhu jedino kad se radi o ruÅ”enju nekih sustava (komunizma, ratova...)?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sreo sam mnogo ljudi, naroĆØito obraƦenika, koji su jako željeli da se drugi ljudi obrate. I ĆØine to svom silom, svojom silom.
Ne lažu, ali govore svoje rijeĆØi, u najboljoj želji. No, to nisu Božje rijeĆØi i Božja djela.

Ne moraju u MeĆ°ugorju lažirati poruke na naĆØin da one budu teoloÅ”ki netoĆØne, dovoljno je da nisu autentiĆØne, a to se može dokazati u Duhu Svetom. Kako?

To je kao kad nekog poznajeÅ”, poznajeÅ”m u rukopis, naĆØin izražavanja, poznajeÅ” mu karakter, recimo, znaÅ” da je duhovit.

I onda ĆØitaÅ” neki navodno njegov tekst i ne prepoznajeÅ” tu osobu. Nema laži, ali nije to to. PrepoznajeÅ” da to neÅ”to nije autentiĆØno.

Recimo, mnogi Boga poznaju kao originalnu osobu (najoriginalniju), dosljednu osobu (najdosljedniju), duhovitu (najduhovitiju), i onda u tom poznavanju Boga vide da neki rukopis nije Njegov, mada je sliĆØan, netko ga je imitirao ...

Ne tvrdim da su sadaŔnje poruke "imitirane", ali moram priznati da unazad nekoliko godina sumnjam u te redovite poruke ...
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru:
Privatna objava je objava dana tebi. Dakle ako ti prijatelj dobije objavu, ti mu nisi dužan vjerovati, ali ako ju ti dobijeŔ, dužan si vjerovati.

Ovo drugo Å”to si napisao je totalno izvrtanje rijeĆØi. Naravno da je Isus popuni ƈovjek, i potpuni Bog istovremeno. Naravno da nas Bog savrÅ”eno razumije, zato nam i daje moguƦnost spasenja. Htjela sam reƦi da je Marija bioloÅ”ki potuni ĆØovjek, pa je samim time naÅ”a zagovornica jer je jedna od nas u potpunosti. KužiÅ”? Molimo se Mariji za zagovor kod Isusa? ZaÅ”to? Pitam tebe.

TreƦe: Hula i hereza su teÅ”ke rijeĆØi, ne upotrebljavaj ih olako. Sam si rekao da je potpuna spoznaja moguƦa tek na Nebu, ne ovdje. PriĆØamo o istoj stvari. MožeÅ” li ti razumjeti Boga? Presveto Trojstvo? Euharistiju? UskrsnuƦe? Ja priznajem da ne mogu.

Pozdrav

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne izvrƦem rijeĆØi nego ĆØitam kako piÅ”e.

Ja mogu vjerovati da ti imaÅ” dobre namjere i imam takvu vjeru, no ne mogu pretpostavljati da iza nekih tvrdnji stoji drugaĆØiji smisao od onog koji je napisan.

Ako si bila neprecizna i napisala POGREÅ NU tvrdnju tada ne možeÅ” meni uzimati za zlo Å”to ti nisam proĆØitao misao mimo onog Å”to si napisala.
wind

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 16:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
S mojim vjerskim znanjem, vjeruj mi, sve Ŕtima, zato i molim za Marijin zagovor (i nje samo njen...) Wink

Ma nisi me skužila Klara, ne kažem ja da se ne treba moliti za zagovor Marije i svetaca, veƦ kažem da kad veƦ molimo ili priĆØamo o tome bi trebali znati objasniti zbog ĆØega to radimo.
Å to se tiĆØe katekizma on jasno kaže :
"Nijedan se stvor nikada ne moze usporediti s utjelovljenom Rijeci i Otkupiteljem; nego, kao sto u Kristovu svecenistvu imaju na razlicne nacine udjela i sveti sluzbenici i vjerni narod, i kao sto se jedina Bozja dobrota na razlicite nacine stvarno razlijeva u stvorove, tako i jedino posrednistvo Otkupiteljevo ne iskljucuje, nego pobudjuje u stvorova razlicitu suradnju koja zahvaca iz jednoga izvora".

Nisam ja svetac u pogledu ove rasprave. I sam puno grijeÅ”im, ali sam zato da se neÅ”to nauĆØimo. Ako govorim krivo, volio bi da netko dokaže da grijeÅ”im pa da me razuvjeri. Ovo bi trebala biti konstruktivna rasprava, a ne treniranje jednoumlja.
Imam osjeƦaj da na ovom forumu ako nemaÅ” isti stav s nekim to postaje isto kao da ti i vjera nije ista, pa se poĆØinje ljude prozivati za herezu ili da zapoĆØinju svaĆ°u. E to mi se ne sviĆ°a.
A ne treba ni za neke stvari ovdje prikazivati kao hulu prema Bogu, jer je hula prije svega svjestan postupak izražaja sa svjesnoÅ”Ć¦u posljedica koje mogu time nastati.
Natty se u to ne uklapa, utoliko joj izriĆØaj ne zamjeram, ali da postoje nespretno izražene stvari to tako izgleda...

Frajer napisa:
Ne moraju u MeĆ°ugorju lažirati poruke na naĆØin da one budu teoloÅ”ki netoĆØne, dovoljno je da nisu autentiĆØne, a to se može dokazati u Duhu Svetom.

Gledaj, shvaƦam kako ti misliÅ”, ali je li dovoljan povrÅ”ni ili je potreban duboki doživljaj ili iskustvo Duha da se takvo Å”to prepozna?
PreviÅ”e mi to sve vuĆØe na subjektivno razmiÅ”ljanje zato i ima toliko suprotnog miÅ”ljenja u stavovima na ovu temu. Sumnjam da Ʀemo uspjeti ovako negdje doguratiā€¦ jednostavno premalo je ĆØinjenica koje neÅ”to govore.
Oprez je ok, ali ako netko i ima pozitivan stav prema tim porukama, ne mislim da je to iÅ”ta loÅ”e, jer ne nalazim u dubini poruke iÅ”ta krivo. Ovo Å”to si rekao da poruke su tako manje autentiĆØne zvuĆØi mi puno normalnije, nego kad se kažu da su lažne. Jer lažno podrazumijeva da je sadržaj lažan, ali neautentiĆØno ne podrazumijeva da je sadržaj lažan, iako jest njihov uzrok lažan u tom sluĆØaju.
klara

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 18:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[
Citat:
quote="Natty"]Frajeru:
Citat:
Privatna objava je objava dana tebi. Dakle ako ti prijatelj dobije objavu, ti mu nisi dužan vjerovati, ali ako ju ti dobijeŔ, dužan si vjerovati.

Sa svim objavama treba biti vrlo oprezan i ne bih se složila nikako sa ovom tvojom tvrdnjom. Odudara i od Nauka Crkve. Nisu sve objave od Duha Svetog. A imati dar razlikovanja duhova je velika milost, koji na žalost, nemaju baŔ svi... Na stranicama KNI imaŔ par izvrsnih tekstova o razlikovanju duhova.

Nauk Crkve jasno govori da je vjernicima dana sloboda vjerovanja u Marijina ukazanja (znaĆØi, na ukazanja na onim mjestima koja su službeno priznata od strane Crkve). Prema tome, nema "privatnih" i "manje privatnih" objava...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
_marko

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

out of theme: Wind - pogledao sam malo ovaj link o ukazanjima u Baysideu i mogu reƦi da sam naÅ”ao da u njemu ima istine.
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Wind - pogledao sam malo ovaj link o ukazanjima u Baysideu i mogu reƦi da sam naÅ”ao da u njemu ima istine.

A pogotovo su one slike iz Baysidea vjerodostojne i istinite. Vidite Ŕta radi duga ekspozicija priprostom puku... Nadam se da se ŔaliŔ.

Znas sta...
klara

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha, ĆØuj, svatko ima pravo na svoje miÅ”ljenje...

Iako sam jedna od onih koji ĆØvrsto vjeruju u MeĆ°ugorje kao u mjesto molitve, obraƦenja, mira i milosti (a govorim to na temelju deset hodoÅ”aÅ”Ć¦a i brojnih "intervencija" milosti u moj život nakon hodoĆØaÅ”Ć¦a u MeĆ°ugorje i ne vjerujem da su sve to bile samo koincidencije), napisah da o Baysideu nemam pojma (ne znam ĆØak ni di je to ni Å”to se to tamo dogaĆ°alo), al' su me jako zaintrigirali postovi i odluĆØit na linku pogledat svojim oĆØima...

I doĆ°oh do slijedeƦeg zakljuĆØka - Wind ili Marko (nisam uspjela polovit tko je izrekao reĆØenicu da ima istine) , i ja se zaista nadam da se Å”aliÅ”...

Al, to je samo moje skromno miŔljenje... jako sretan

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

di ste taj bejsajd izvukli

i koji je to link

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
klara

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Link ti je na 2. stranici ove teme, postavljen u Windovom postu od 14. studenog. Ja sam pogledala samo onaj drugi link, s fotografijama, nisam imala živaca detaljno se s tim baviti i ĆØitat tekstove na oba linka. A fotke koje sam vidjela su me asocirale na one naÅ”e nebuloze oko "ukazanja" u ĆØini mi se Babinoj Gredi i na onu smijeÅ”nu priĆØu sa prozorskim staklom nekog dalmatinskog hotela (kao, u staklu je Marija utisnula svoj lik - a ja bih rekla da neko nije dobro opro prozore...).

sike

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najiskrenije vjerujem da je u Meưugorju Gospa prisutna veƦ 25 godina da se prvenstveno ljudi na ovim prostorima okrenu k Bogu.
Svatko može od nas ovdje reƦi vjerujem u to ili ne, ali odmah se sjetim mase ljudi koja dolazi dolje iz cijeloga svijeta, iz najudaljenijih zemalja pa me to istovremeno zadivljuje i rastužuje Å”to ĆØesto naÅ”i ljudi ne znaju cijeniti ono Å”to im je pred nosom. Toliko dobivamo milosti od Boga koje ne znamo prepoznati. Pod "mi" mislim na ovaj narod kojeg papa posebno voli i neizmjerno polaže nade u njega za obnovu Europe i svijeta.
A netko je veƦ o Papinom stavu prema Meưugorju ovdje lijepo rekao i koliko je potrebno da se to prizna.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja isto, svim svojim biƦem i svom svojom duÅ”om. Nedugo sam u jednom razgovoru rekla: "Sve i da jednog dana MeĆ°ugorje ne priznaju, mene nitko neƦe uspjeti razuvjeriti da je mjesto milosti! I da se razumijemo - ne idem dolje radi ukazanja i u potrazi za ĆØudesima!" ... Možda ga ĆØak malo pregorljivo zagovaram i kruta sam u svojim stavovima spram MeĆ°ugorja, grizem kad netko "pljuje" po njemu (pogotovo ako tamo nikad nije bio ili je posve neargumentirano), al nakon 10 hodoĆØaÅ”Ć¦a i mojeg života prije i poslije MeĆ°ugorja, znam Å”to i zaÅ”to govorim! Kad nakon 12 sati puta odeÅ” bos na Brdo ukazanja, ideÅ” bos na Križevac i s Križevca po prolomu oblaka (i namijeniÅ” to kao žrtvu za dedu koji je imao jaki moždani udar i po svim procjenama trebao ostat "biljka", a danas normalno govori, sada ĆØak hoda sam, bez Å”tapa...) i - mislim da je svaki daljnji komentar suviÅ”an. Kad ti najbolji prijatelj zavrÅ”i u bolnici zbog Å”eƦerne bolesti i treba preƦ na inzulin i tjedan dana mu titriraju dozu bez uspjeha, a poklapa se s mojih hodoĆØaÅ”Ć¦em... za njega sam iÅ”la bosa i namijenila tu žrtvu za njegovo zdravlje - poslijepodne mi stiže sms poruka da je konaĆØno krenulo na bolje... znam da je tu na djelu bila Božja milost MeĆ°ugorja...i joÅ” uvijek je... Ma veƦ sam rekla da bih o tome mogla napisati stranice i stranice teksta i svjedoĆØanstava... I zbog svega toga stalno upuƦujem na web stranice MeĆ°ugorja na kojima su i osobni stavovi sv. Oca spram MeĆ°ugorja... Možda nekom zvuĆØim kao fanatik, sorry... Smile

Zadnja promjena: klara; uto 03 sij 2006, 0:41; ukupno mijenjano 1 put.

Niko II Poznat

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako sam dobro skužio tebi i tvojima kad neÅ”to treba odete u meĆ°ugorje i to tamo sredite, kupite il Å”to veƦ

pa to mi je totalno bezveze, zar Bog sluÅ”a samo tamo, samo ako tamo doĆ°eÅ” posluÅ”ati Ʀe tvoju molitvu???

ovo je fakat fanatiĆØno i mislim da to nije dobro,
tako ljudi zastrane, stvaraju kult, u ovom sluĆØaju kult Å”tovanja meĆ°ugorja

ja inaĆØe nisam ni za ni protiv meĆ°ugorja, postoji jedna sumnja u sva ta ukazanja i to dobra sumnja, ali i nada
isto tako mislim da je to jedna duhovna oaza ako radi niĆØeg drugog svih tih silnih ljudi koji tamo hrle - a Krist reĆØe "di ste dvojica u moje ime i ja sam s vama"

ovo Å”to si rekla podsjeƦa me na one masovne histerije na karizmatskim susretima, gdje ogroman dio ljudi dolazi iz hobija i brije si da je ..... ma dosta neƦu viÅ”e

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
klara

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
"Niko II Poznat"]ako sam dobro skužio tebi i tvojima kad neÅ”to treba odete u meĆ°ugorje i to tamo sredite, kupite il Å”to veƦ

Totalno si krivo skužio place

Žao mi je Å”to je moj post protumaĆØen kao stvaranje osobnog kulta MeĆ°ugorja... tuzan

sike

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara,evo javlja se onaj koji te je skroz skužio i za koga nisi fanatik veƦ ĆØvrsti vjernik u svojim stavovima i osoba koja lijepo razmiÅ”lja. S guÅ”tom sam proĆØitao tvoj post.
Budi blagolovljena ti i tvoja obitelj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 17:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, sad da ti velim da sam jednostavno znala da ƦeÅ” me od ljudi koji piÅ”u na ovoj temi prvi ti skužit, zvuĆØalo bi... ne znam ni sama objasnit kak...

Svjesna sam toga da nisam neki veliki govornik, ne rasipam se "pametnim" konstrukcijama reĆØenica, sve ono sam pisala iz srca, možda malo prebrzo, ali bilo je to moje SVJEDOƈANSTVO i nakon svega dobroga Å”to mi se dogodilo nakon prvog posjeta MeĆ°ugorju, dužna sam to javno i izreƦi.

Sad da idem objaŔnjavat svoj životni put - sorry, malo previŔe...
A da idem objaÅ”njavat zaÅ”to najmanje dva puta godiÅ”nje (žalosna Gospa, svibanjske pobožnosti) odlazim dolje - zvuĆØalo bi kao da "vadim kestenje iz vatre", a to ne želim, osim toga On zna i to je jedino bitno.

Nova sam na ovom forumu, ne snalazim se u prepucavanjima i ponekad mi je vrlo teÅ”ko izreƦi Å”to mislim, a bude protumaĆØeno sasvim drugaĆØije i u pravilu s negativnim konotacijama ...

jzekic

PostanoPostano: sri 17 stu 2004, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se tiĆØe autentiĆØnosti poruka u MeĆ°ugorju, bile one istinite ili ne, svatko od nas zna Å”to u sebi misli o njima i o tome nije potrebno raspravljati,jedna je druga stvarnost bitna za razumijevanje Božije rijeĆØi, Bog nikome od proroka nije poslao telegram u kojem je od rijeĆØi do rijeĆØi bilo napisano Å”to trebaju napisati, nije napisao bibliju pa je poput mane prosuo s neba. Objavom je prorocima navjestio Istinu, koju su oni onda zapisali u duhu vremena u kojem su oni živjeli i s obzirom na osobne predispozicije, upravo zbog toga postoji razlika u pristupu svakog od evanĆ°elista stvarnosti Kristova života, jer oni u svoj navjeÅ”taj nužnoƦu prirode pisanja unose i dio sebe, dio onoga Å”to je njima bilo najbliže i najzanimljivije, najrazumljivije, vjerujem da je sliĆØno i s MeĆ°ugorskim porukama, jer sumnjam da Kraljica Mira s teleksom Å”alje napisane poruke, (ĆØisto nema smisla ili kad ih veƦ materijalno Å”alje zar joj nebi bilo svejedno da ih svaki dan ispiÅ”e po zidovima crkve), no Majka to neradi tako, samo u tiÅ”ini srca ona nam može objaviti vjeĆØne Istine i kao zagovornica pred Bogom pomoƦi naÅ”oj slabosti, ona ne govori samo vidjelicama iz MeĆ°ugorja, nego i nama, samo nismo dovoljno prignuli svoje uho da je ĆØujemo ili smo se odviÅ”e vezali za ovaj svijet da nam poruke s onoga teÅ”ko dolaze.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NEEEEEEEEEEEEEE objaviti!!!!! - Samo podsjetiti na vjeĆØne istine! Sve Å”to je bitno za ĆØovjeka znati o Bogu i transcedentnome objavio nam je veƦ Isus, a sve je to zapisano u Svetom Pismu! Zato, Marija niÅ”ta ne objavljuje, ona eventualno podsjeƦa krÅ”Ć¦ane na ono Å”to je Njen Sin objavio i Å”to je zapisano u Svetom Pismu! jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Sike hvala ti na potpori" i sliĆØna sranja... pa Å”ta je ovo, politiĆØka emisija na kojoj jesmo ili nismo u nekom klanu? Pa jel vas nije sram tako razotkrivati svoje sebiĆØne sklonosti?

Ovo je svinjarija, i to od "najponiznijih".
vasha

PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 15:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo svjedoĆØanstva iz prve ruke! Ja sam MeĆ°ugorĆØanka, takoreƦi starosjedioc Smile Prvo moram reƦi da je i meni žao Å”to su se poĆØele graditi tolike kuƦerine i restorani (iako i sama imam tu kuƦerinu), jer MeĆ°ugorje kakvog se ja sjeƦam iz svog djetinjstva je neusporedivo ljepÅ”e. Ali, kada u MeĆ°ugorje godiÅ”nje dolazi milijun hodoĆØasnika, naprosto postoji potreba za sobama i restoranima. Ono bitno Å”to sam htjela reƦi jest to da su mene Isus i Gospa na poseban naĆØin vodili kroz život. ŽiveƦi u MeĆ°ugorju doživjela sam tolike milosti, upoznala tolike ljude, ĆØula takva svjedoĆØanstva da je to naprosto nevjerojatno. Meni je Gospina prisutnost tamo naprosto opipljiva, imam dojam da je MeĆ°ugorje prekriveno plaÅ”tem sigurnosti i mira. Vidim da je ovdje mnogima ĆØudno to "ponavljanje" poruka. Ali upitajmo se, jesmo li mi zaista posluÅ”ali te poruke? Živimo li po njima? Ne bih rekla da jesmo (ĆØast iznimkama!). Toliko ljudi je na svijetu koji ne ĆØuju te poruke i mislim da u takvoj situaciji definitivno ima potrebe za ponavljanjem. Pa evo, pogledajmo na primjeru naÅ”ih majki. Koliko puta ĆØujemo kako nam govori jedno te isto "pamet u glavu, obuci se, pojedi to, uradi to..."! Sto puta svaki dan ĆØujemo te stvari od naÅ”ih majki! Nadalje, Gospa je vidiocima dala tajne (ne znaju svi vidioci sve tajne). Kada doĆ°e vrijeme za to, vidjelica Mirjana Ʀe povjeriti tajne fra Petru LjubiĆØiƦu i on Ʀe ih objaviti i tada Ʀe se one ispuniti. (Taj sveƦenik je inaĆØe veƦ star tako da možemo oĆØekivati da Ʀe se tajne ispuniti za naÅ”eg života, ne dao Bog zla sluĆØaja). Tada Ʀe se pojaviti znak, tako da svi povjeruju. Dakle, možemo oĆØekivati da Ʀe se ubrzo definitivno znati je li MeĆ°ugorje istina ili ne.

Valentina
jzekic

PostanoPostano: ned 21 stu 2004, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru, a tko bi te to trebao mrzit i zbog ĆØega, nismo se mi ovdje skupili i ne piÅ”emo zato da bi se mrzili, nego da bi naÅ”a ljubav bila sve to veƦa, nikako nemogu shvatiti onoga koji može mrziti ĆØovjeka, evo i dok ovo piÅ”em suze su mi u oĆØima, kada se sjetim slika mržnje meĆ°u ljudima koje se tako ĆØesto dogaĆ°aju, doista ti nemaju svijest kako su kratko ovdje i kao brzo ovaj život prolazi, te da bi trebali iskoristiti svaku sekundu da iskažu svoju ljubav svima oko sebe, da rastu u toj ljubavi, bogateƦi tako sebe i druge, donoseƦi sreƦu na svako mjesto gdje doĆ°u, ta nije li ljepÅ”e vidjet nekog nasmijanog nego nekog tko plaĆØe, nije li lakÅ”e zagrliti nekog doli ga udriti nije li milosnije dati nekom svoju minutu i uĆØiniti ga sretnim doli proƦi pokraj njega kao pokraj kakva neinteresantna predmeta, nije li se ljepÅ”e svakodnevno davati svojim prijateljima i neprijateljima te tako rasti u sebi, rasti za sreƦu, zar se ne osjeƦamo dobro dok usreƦivamo druge, zar nemamo osjeƦaj ponosa kad nekom pomognemo, zar nismo sretni dok ljubimo sve, mi krÅ”Ć¦ani nemamo neprijatelja, jer Kralj naÅ” nema neprijatelja, njegovo je kraljevstvo sveopƦe i nadsvima, a mi smo ti koji svom Kralju svojim nesavjesnim djelovanjem stvaramo neprijatelje, na granicama njegova Kraljevstva, živeƦi mržnju mada poznamo ljubav i dobrotu, milosrĆ°e svog kralja.

O kako je lijepo ljubiti, o kako je sveto ljubiti, tako ne samo da Ʀe nas poÅ”tivati drugi nego Ʀemo s razlogom moƦi cijeniti i sebe, imati duboki mir i zasluga naÅ”a nikad neƦe nestati a naÅ” kralj Ʀe biti ponosan na nas!!!!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
EGZORCIST

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KLARA HVALA TI U IME SVIH ONIH KOJIMA MEƐUGORJE NEÅ TO ZNAƈI Å TO GA BRANIÅ ! mEƐUTIM, MISLIM DA GA DJELA BRANE I NE TREBA SE SVAƐAT S NEKIM TKO NIKAD TAMO NIJE BIO A GOVORI! SVE POZIVAM, DOƐITE I VIDITE!
TVOGA SRCA PLAMEN, O MARIJO
NEKA SIƐE NA SVE LJUDE,
MI TE BESKRAJNO VOLIMO, MI TE VOLIMO!!!
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klaro, ĆØemu takvi otpori?
Jesam li Ŕto krivo primjetio? Ima li smisla to Ŕto sam primjetio? Reci ako sam potpuno fulao poantu.
Ja i dalje mislim da je nekakvo stranaÅ”tvo nedostojno krÅ”Ć¦anstva (to je ono kad se ti zahvaljujeÅ” nekom treƦem Å”to te podupire u tvom pravu ...).

Radije prokomentiraj temu nego da se ograĆ°ujeÅ”, pa nisam te ja osudio, samo sam, Å”to bi rekao ƐapiƦ, "povukao jednu sasvim malu paralelu ..."
klara

PostanoPostano: pon 22 stu 2004, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisu nikakvi otpori, samo ja na takav naĆØin komunikacije koji ti brijeÅ” nisam navikla i tu ti ne mogu parirati, jer ja tako komunicirati ne želim (a i ne znam). Od MeĆ°ugorja ne radim nikakav "sektaÅ”ki pristup", nije mi to ni na kraj pameti, a i vjera mi ne služi za trgovanje (kako mi je isto netko tko se s mojim stavovima ne slaže - nježno priÅ”lopio). Samo sam postovima pokuÅ”avala objasniti svoj stav, pri tome nikoga ne vrijeĆ°ajuƦi, ali i ne optužujuƦi zaÅ”to misli drugaĆØije. I nikada nisam napisala da je jedino moja istina ispravna i vrijedna. Za razliku od veƦine ostalih, ja sam MeĆ°ugorje KOMENTIRALA, a ne postove svodila na analizu neĆØije vjere ili karaktera. A Å”to se osuda tiĆØe - meni je na pameti "Mjerom kojom sudite, bit Ʀe vam suĆ°eno!". Smile

P.S. Po tvojem bi bilo cool da sam na pitanje ZaÅ”to je pile preÅ”lo cestu? odgovorila: "...da pobjegne ĆØim dalje od Frajera..." ?!

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.