HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 5:46. Pogledaj neodgovorene postove
Međugorje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Rock-er

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 05 stu 2004, 23:06
PostNaslov : Međugorje
Citiraj i odgovori

Prvo mala digresija:
Ovih dana sam naisao na jednu knjigu o "fenomenu" Medjugorja, ak mogu tak rec, i veoma me je zainteresirala ova tema. Nikad jos nisam bio tamo ali nadam se da cu u skorijem periodu uspjet otic tamo.

Međugorje - da ili ne?

Ja kazem-da.

Po plodovima cete prepoznati, rekao je Isus.

Dakle ja vidim samo dobre plodove Medjugorja, uz neke nuspojave koje su negativne, ali neizbjezne.

Sta vi mislite?

ps izvinjavam se ako tema vec postoji.

Money for nothin'
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 06 stu 2004, 18:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja kažem- DA za Međugorje jako sretan

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Natty

PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja kažem DA za Međugorje!

Bila sam u 6. mjesecu sa mladima tamo. Meni je to hodočašće promijenilo život. Ne odjednom, ali malo pomalo ja se mijenjam. Dolje je takav mir, doista se Nebo otvorilo nad onim mejstom. Svakako odi i ja ću čim uzmognem ponovo. Kažu ljudi da tko jednom dolje ode uvijek se vraća. Kćer mi je 2. razred, jedva čeka da primi svoju Prvu Pričest i želja joj je pričestiti se poslije toga u Međugorju. Kako da joj to uskratim ?! jako sretan

I moram posvjedočiti o čudu. Osoba za koju sam se pomolila dolje se potpuno promijenila! Noć na dan! Nije postala pobožna , nije to ni bila, ali postala je sasvim drugačija osoba. To vide svi koji tu osobu znaju. Hvala Gospi na tome!

Puno pusa s Kvarnera

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
dvooka

PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja kažem veliko da za Međugorje, bila sam tamo puno puta, ipak mi i nije tako daleko. svaki put kad sam u mogućnsti odem tamo!
stvarno je odlično i mirno mjesto, opušta dušu!!!
u zadnje vrijeme stalno planiramo i hodočašće, ali nikako da se dogovorimo...
stvarno preporučavam svakome da dođe, nisam bila na ljepšem mjestu dosad!!!
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji! Kad je već otvorena ova tema, onda je valjda u redu čuti i onu drugu stranu medanje - nešto o onim "beznačajnim i neizbježnim nuspojavama". Bio sam dva puta u Međugorju. Prvi put mi je bilo prekrasno - ne zbog toga što je to mjesto posebne duhovnosti (makar ne tvrdim da to nije), nego me fascinirala lipanjska ljepota toga kraja (bio sam tamo na ivanje), druželjubivost mještana, pogled na bosanske planine, ... Drugi posjet Međugorju označen je tuđim nametanjem, tako da sam došao tamo protivno svojoj volji! Sve što sam tad primjetio bilo je mnoštvo trgovina, restorana, kafića i ljudi svih vrsta,...

Znam, svatko od nas može imati svoje iskustvo, ali ja bih predložio da barem uzmete na uvid knjigu mostarskog biskupa Ratka Perića "Ogledalo pravde". Ondje je taj prvi čovjek tamošnje Crkve iznio svoj stav o Međugorskom čudu i svemu vezanom uz to!

Ako zanemarim ukazanja, poruke, vidioce i još neke "usputne nuspojave" vjerujem da ljudima može biti lijepo i da ih boravak dolje može obogatiti. Treba dobro poznavati što se dobroga može primiti i doživjeti, ali i upoznati sve moguće stranputice na koje je tamo lako zaći! Rolling Eyes Wink jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
_marko

PostanoPostano: ned 07 stu 2004, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gospa je tamo, to samo slijepac tvrda srca ne bi mogao vidjeti. Bio sam dolje preko 10 puta, svaki put je bilo jedno novo iskustvo, ako ti je srce otvoreno, susret s Gospom je neizbježan, a ovo je jedno najljepše iskustvo u životu, koja je to ljubav... mjesto za liječenje duše...

Onaj koji dolazi prvi put, dolazi sigurno na Gospin poziv ona želi da svako njeno dijete bude sretno. To može samo ako se nalazi u majčinim tj. njezinim rukama.
Medjugorje je Oaza mira, Stijena mira i Blagoslovljena zemlja.
Gospa nas toliko ljubi, da svakog 25 u mjesecu daje poruku-poziv na obraćenje i promjenu života, jednom prilikom je rekla da je ovo posljednje ukazanje svijetu, poslije Medjugorja nema više ovakvih ukazanja... Na mjestu ukazanja po završetku ukazanja ostavit će trajni znak, vidljiv i neuništiv i svako će vidjeti da je djelo Božje ruke.

Nemoj gledati trgovine i restorane, onaj koji poznaje Krista; u životu mu ništa ne predstavljaju sva blaga svijeta...

Kako je lijepo Mariju ljubiti Exclamation Exclamation Exclamation

Medjugorje zauvijek Exclamation

Bili blagoslovljeni svi od reda.
Apolon

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 9:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mod odgovor je definitivno NEZNAM

Nisam kompetentan nit da kažem da nit da osporim.

Bio sam hrpu puta u Međugorju. Prvih par puta mi je razlog odlaska bio "jer se tamo Gospa ukazuje"

Međutim, s vremenom sam postao malo skeptičan i suzdržan po tom pitanju. Mislim, meni osobno je malo sumnjivo da se Gospa svaki dan u 7 navečer (ili kada već) ide obraćati javnosti, svaki dan govoreći manje-više jedno te isto....
To je bila prva stvar koja mi je probudila sumnju. Ima i drugih, ali ih nebih navodio sad.

Uglavnom, to ne znači da NE VJERUJEM da se gospa ukazuje, nego sam prilično suzdržan po tom pitanju.

No u Međugorje uvijek rado idem jer se osjeti jedno veliko molitveno ozračje, i sigurno je da Duh Sveti tamo prebiva, i zato valja ići tamo.

A da li se Gospa ukazuje?
Pa ko da je bitno!

Po meni je to sasvim nebitno, jer nije bitno da li Majka Božja tamo svraća svaki dan u 7 navečer, bitno je da li Duh sveti tamo prebiva.
A on prebiva, po ljudima koji se svakodnevno MOLE Gospi.

Da ljudi svakodnevno u tolikom broju i sa tolikom vjerom dolaze na trg Bana Jelačića u Zagrebu, isto bi duh sveti prebivao, svraćala li Gopa tamo ili ne.

Ljudi se malo previše hvataju na taj senzacionalizam i na ukazanja, a to je ono što je manje bitno.
Poruke iz Međugorja (bile one autentične ili ne) ionako ne govore nikakvu novu nauku, nego nas samo upućuju na ono što nam je Krist već poručio u Novom Zavjetu.

Nebih se baš u svemu složio sa _markom, Izjava "Medjugorje zauvijek" je u najmanju ruku heretična i nekršćanska, jer nismo pozvani da cijelu vječnost provedemo u Međugorju, nego da Ga gledamo licem u lice.
ali složio bih se s njim da Medjugorje je Oaza mira, Stijena mira i Blagoslovljena zemlja. i "mjesto za lječenje duše"

I mogu reći da otkako sam se prestao opterećivati oko tih ukazanja ili ne, puno mi je draže ići tamo jer znam da neidem zbog Ukazanja nego zbog Marije.

Vječnost zauvijek Exclamation

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Gandalf

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 9:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E šta si ti Marko sad tu hereza namrvio, dugo nisam čuo ovoliko....

Da se samo osvrnem na one poruke, pa kakvog bi smisla imalo da Gospa takvim vanrednim putem 20 i nešto godina šalje manje više iste poruke.... Znamo da Bog samo u rijetkim slučajevima zaobilazi prirodne zakonitosti koje je On dao... i čemu sad da kad već jednom dadne svojoj Majci da se objavi na izvanredan način u Međugorju, zbog velikog razloga, čemu da ona to radi svakog 25. u mjesecu?! Samo bi razvodnjavala glavnu poruku, onu koju je rekla 1980... Kakva je potreba danas za tim objavama? Zar prije nije bio moto "zaustavite komunizam", a sad idu neke sitne porukice reda radi. Ako je tako, zašto Bog nije poslao Lazara bogataševoj obitelji, nego je rekao: "dao sam im zakon i proroke, neće povjerovati ni ako Lazar ustane od mrtvih"! Ja ne vjerujem u te poruke koje kruže okolo! To je turistička propaganda!

Zadnja promjena: Gandalf; pon 08 stu 2004, 9:53; ukupno mijenjano 1 put.

Znas sta...
Apolon

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 9:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa eto, ima nešto u tome što kažeš, no ja nebih išao osporavati, nego se radije držim suzdržanim.

Tko zna što je to... Vrijeme će pokazati.

Si ti u NSBu?
Ja dodjem oko 2.

Coje

PostanoPostano: pon 08 stu 2004, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi ljudi!

Jedno je neosporivo: Duh Sveti je uvijek tamo gdje se dvojica ili trojica skupe u Isusovo ime. U Međugorje se slije mnoštvo onih što žele susret s Isusom i zato je nemoguće ne osjetiti posebnost tog ozračja. Međutim, stavi te ljude gdje god hoćeš Duh Sveti i ozračje što ga On stvara bit će oko tih ljudi. Koliko to ima veze s Marijom???

Mene je malo strah da tamo Marija mnogima zamjenjuje Boga i umjesto da ih uputi na svog sina Isusa, oni ne mogu odvojiti svojih okica od Marije koja se ukazuje u Međugorju. Tim ljudima njene poruke postaju važnije od Svetog Pisma - koje sadrži puninu Božje Objave.

Ukazuje se ili ne? Koga briga! Bogu hvala za sve dobro što se dolje zbiva. Što se mene tiče teško mi je vjerovati u bilo koji oblik ukazanja jer to bi bilo očito mimoilaženje zakona prirode koje je Bog postavio da bi mi po njima živjeli svoj zemaljski život. U tome se potpuno slažem s Gandalfom. Ako Bog nije želio poslati Lazara bogataševoj obitelji (za njihovo spasenje) zašto bi sad kršio zakone prirode na obraćenje "braće i sestara propalog bogataša"? Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da se razumijemo, nisam rekao da ne vjerujem da su ukazanja bila, rekao sam da ne vjerujem u ove poruke sto se dilaju naokolo.

Da li su ukazanja i danas, to ne znam, no moguće je da se Gospa objavljuje na osobnoj razini onima kojima se prvima objavila, da bi mogli ostati jaki u vjeri, jer su oni bili pod najvećim pritiskom zbog njenih ukazanja, zato bi imalo smisla da im se i dalje ukazuje. A za neke skupne i velike poruke više nema potrebe, i sumnjam da bi sad baš najvažnija stvar bila: "Dječice, molite..." kad mnogo više toga imamo u Sv.Pismu. Na taj način bi obezvrjedila i nedjeljna Misna čitanja i propovjedanja.

Druga stvar su razlozi zbog kojih se ide dole. Moja rođaka još nije bila u Međugorju a da nije nešto vidjela, jednostavno, traži se senzacija, čudo. Kao mjesto molitve je odlično, primjetio sam da čak na Misama fratri izbjegavaju puno spominjanja i zazivanja Marije, žele dati svijetini do znanja da je ipak i Marija u Božjoj službi, a ne obrnuto (kao što su se starice negdje u Bosni molile Isusu za zagovor kod Sv.Ante)

Znas sta...
_marko

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisu nikakve hereze, nego sam govorio iz vlastitog iskustva i onoga što sam doživio i što znam o Medjugorju, a to sam hti podijeliti sa svima vama.

U jednoj poruci je rekla, onaj tko je bio na susretu mladih možda zna; "Draga djeco kada bi ste morali birati između gledanja mene i sv. pričesti, odaberite sv.pričest". – Ovime je SVE rečeno.
I da se sada ljudi dolje klanjaju Mariji, a ne Isusu, to je samo podvala onih koji su možda protiv Medjugorja ili onih koji neznaju dovoljno o Medjugorju, i ne treba nas biti nikakav strah, u ljubavi nema straha. Marija uvijek pokazuje na Isusa, a i naš papa sam kaže PO MARIJI K ISUSU!
Nije došla zdravima nego svima, a o nama ovisi s kakvim razlozima idemo u Medjugorje, kao i to dali ćemo ili nećemo vjerovati.
Ja vjerujem.!

Zašto je ili nije Tu, to je Božja stvar-u to nam se ne treba miješati, i kada dajemo neki post, provjerimo u svom srcu prvo: jeli dobronamjeran, ako je, onda super, a ako nije, nije u miru Božjem.!– bolje je onda zadržati ga za sebe.

Zašto Gospa daje poruke 25 u mjesecu tko zna,

možda zato:

2-Bog i čovjek
2-Dva srca
5-Pet rana Kristovih
25-blagovijest
25-rođenje Kristovo
25-Dan prije sv.Ivana Krstitelja... _na ovo nemojte obraćati pažnju, ovo su moja razmišljanja.!

znam samo da ništa ne bi mogla reći, a da to nije Božja volja, dakle Gospodin je šalje. Kada bi gledali razumski teško da bih i ja mogao povjerovati da se ukazuje svaki dan tj. da se ukazivala svaki dan prije nego su vidioci dobili 10 tajnu. Ali gledano očima vjere i kad znamo kolika je neizmjerna Božja ljubav, pa zašto bi nam u to bilo tako teško povjerovati.

I nije to razvodnjavanje poruke, nego poziv na življenje sv. evanđelja koji se provlači od onoga prvoga ukazanja. Trebamo gledati znakove vremena u kojem živimo, jer vrijeme je ozbiljno,a oni koji su čuli poziv, ne obraćaju se dovoljno.

I netreba ništa osporavati, nego se radije držati suzdržanim – s ovim se slažem, ovo je ispravno gledanje na stanje stvari, a vrijeme će pokazati sigurno.!!!

I važno je dali se ukazuje ili ne ukazuje, ne može nas biti, ne briga!.
Onaj koji živi po sv.evanđelju i primjenjuje ga u životu za njega možda neće ukazanje predstavljati ništa. A ipak će mu značiti jer aktivno živi evanđelje, a tko ne bi htio čuti glas nebeske majke...
Bog je iznad zakona prirode i sva priroda mu je podložna. Primjer Mojsija i Jošue.
Sjetite se ukazanja u Fatimi kada je 70000 ljudi gledalo igru sunca, a o tome su pisale i ondašnje novine. Ista stvar se dogodila u Medjugorju na blagdan Gospe od Andjela 1981. godine – ovo je fotografirano i objavljeno u knjizi pok. fra. Janka Bubala « Medjugorje blagoslovljena zemlja »

Svećenici možda ne govore o Mariji uvijek ali ponekad govore – možda je u pitanju i strah od reakcija biskupa jer je poznat njegov stav, a i novine su tu koje uvijek hoće neku vijest ...

Možda se Bog sažalio na Bogataševu obitelj, pa mu sada šalje Lazara, bez obzira što zna da ne vjeruju pismu i uskrsnuću od mrtvih, kao što možda i sada zna da se neće obratiti, ali ih toliko ljubi da je odlučio pokušati još jedanput. Ta Bogu nije ništa nemoguće.

Bili blagoslovljeni svi od reda.
Gandalf

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
I nije to razvodnjavanje poruke, nego poziv na življenje sv. evanđelja

Onda ona prica s Lazarom stvarno nema smisla.

Citat:
I da se sada ljudi dolje klanjaju Mariji, a ne Isusu, to je samo podvala onih koji su možda protiv Medjugorja ili onih koji neznaju dovoljno o Medjugorju

Ja nemam razloga ni za kakve podvale, kazem ono sto vidim i sto znam, a imao sam prilike vidjeti dosta...
Ponavljam, ja nisam protiv Međugorja, bio sam nekoliko puta tamo, ali nisam išao samo zbog ukazanja! Vjerujem da ih je bilo, samo sad sam jako skeptičan da to još uvijek traje. No, svejedno, dobro kaže Coje, gdje toliki ljudi mole, tamo je i Duh Sveti!

I ne kuzim sta se svi zagovornici tako panicno i ugroženo bojite da je neko protiv Medjugorja? Da je odmah i protiv Marije?! Zašto?
Slozio bih se s Apolonom da ukazanja nisu ni po čemu najvažnija stvar, ni tamo ni u vjeri uopće. Odrastao katolik može biti katolik i bez da vjeruje ili ne u Međugorje. Time ne zadire i ne kosi se ni s jednom crkvenom dogmom! Na kraju, Crkva ga ne priznaje, ko je onda tu heretik?
Da li tamo ima ili nema ukazanja za mene ili tebe kao odraslog vjernika je sasvim NEVAŽNO!!! Ništa ne mjenja!

Znas sta...
Rock-er

PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E sad

da je to obmana ja mislim da vidioci ne bi izdrzali 25 godina da obmanjuju cjeli svijet i da lazu ljude, milijune ljudi
, pa i testirali su ih najveci svjetski psiholozi, ljudi iz struke, cak i detektorima lazi,

e sad

sto se tiche kafica i sl. kao i obicno covjek-kapitalista se lako umjesa i u sve trpa svoje ruke, ali to je ipak neizbjezno kao sto sam vec rekao

e sad

Biskup Zanic (mislim da je on nisam siguran)
je u pocetku podrzavao Medjugorje, ali se nesto desilo i on je postao upravo suprotno-najveci protivnik istog, dok su Franjevci u pocetku bili skeptici

e sad
sto se tiche svakomjesecnih poruka mozda je to jedan znak da je kraj doista blizu(Planeta je skoro vec posve unistena ekoloski, nafte ce nestat za 50 godina, vode za 100-tinjak itd) i da Bog zeli da se sto prije pokaje i obrati sto veci broj ljudi, pa stoga i te ceste poruke o molitvi i obracenju.

e sad

nisam pametan, ali u svakom slucaju vrijeme ce pokazati, a poruke iz Medjugorja nisu ni u kom slucaju pogresne, naravno ne treba ni predimeznionirati samo Medjugorje i ...to bi bilo to.

Sori na dugackom postu

Money for nothin'
Coje

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 0:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
E sad

da je to obmana ja mislim da vidioci ne bi izdrzali 25 godina da obmanjuju cjeli svijet i da lazu ljude, milijune ljudi
, pa i testirali su ih najveci svjetski psiholozi, ljudi iz struke, cak i detektorima lazi,

Ima jedan koji obmanjuje svijet od prvoga grijeha prvih ljudi a ime mu je Lucifer - Svjetlonoša! On to čini već toliko dugo da nitko od ljudi ne može točno reći zbroj godina. U svakom slučaju značajnooooooooooooooooooooooooooooooooo duže od 25 godina. Ne želim ovim reći da oni vidioci sustavno lažu 25 godina ili da su pod utjecajem zloduha, ali samo želim reći kako se i to može ako je netko pod utjecajem Zloga.

Gandalf, i ja se često pitam zašto se zagovornici Međugorja boje svih ljudi koji zdravorazumski žele promatrati zbivanja koja se dolje zbivaju? Taj njihov strah od ozbiljnog promišljanja i prozivanje tih "nevjernika" okorjelim protestantima (jer - po njima - ne vjeruju u Mariju) mene potiče na dodatnu ozbiljnost. Zar taj njihov strah ne želi ukazati na neku možebitnu nejasnoću ili nepravilnost??! Rolling Eyes Embarassed Ne znam, samo glasno razmišljam!

U konačnici, Rocker je lijepo konstatirao kako nama ta ukazanja uopće nisu važna. Objava je završena smrću posljednjeg apostola (Ivana), a Bog nam svoju ljubav pokazuje na mnoge znakove - ali posebno na one privilegirane - sedam svetih sakramenata od kojih je Euharistija izvor, vrhunac i snaga za život.

Ja nisam Bog i ne znam što on smjera sa svijetom. Vjerujem da nas On ljubi i čini sve što može kako bi nas spasio. Isto tako vjerujem da barem on ne krši zakone koje je uspostavio na zemlji (osim u vrlo izuzetnim situacijama). Inače, ne bi bilo Auschwitza, Dahaua, Manjače, Ljubije, ... Kad bi se on mješao u zakone koje je uspostavio ne bi dopustio tolika zla u svijetu - ali On sve to dopušta jer poštuje zakon koji je upisao u nas a to je naša slobodna volja po kojoj činimo dobro ili zlo!

Veseli pozdrav iz čarobnog kutka Lijepe naše - iz Istre! jako sretan

wind

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Objava je završena smrću posljednjeg apostola (Ivana)

daj mi onda reci kako je moguće da ti uopće znaš što je objava ako je ona završila... kako uopće znaš što je Božja ljubav i "da je ona samo u sakramentima prisutna"?
Coje

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 22:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

wind napisa:

daj mi onda reci kako je moguće da ti uopće znaš što je objava ako je ona završila...
O tome što je objava iako je ona završila mogu doznati iz različitih izvora kao što su: Riječnik hrvatskog jezika, Biblijski riječnik, Teološki riječnik, Katekizam Katoličke Ckrve, "Dei Verbum", ...

kako uopće znaš što je Božja ljubav i "da je ona samo u sakramentima prisutna"?

Riječ znanje u ovom kontekstu nije primjerena - jer kad je riječ o Bogu prelazimo na područje (ne)vjere. Kad bih bio i znatno jači u vjeri nego što jesam ne bih se usudio reći da znam što je Božja ljubav. Ipak mogu posvjedočiti da sam tu ljubav iskusio i doživio na sebi svojstven način!
Što se tiče drugog dijela pitanja nema smisla da dva puta pišem isti post - samo ponovo pročitaj moj prethodni post. U njemu je sadržan odgovor na tvoje nepravilno konstruirano pitanje. Wink Laughing jako sretan

wind

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Riječ znanje u ovom kontekstu nije primjerena - jer kad je riječ o Bogu prelazimo na područje (ne)vjere. Kad bih bio i znatno jači u vjeri nego što jesam ne bih se usudio reći da znam što je Božja ljubav. Ipak mogu posvjedočiti da sam tu ljubav iskusio i doživio na sebi svojstven način!
Što se tiče drugog dijela pitanja nema smisla da dva puta pišem isti post - samo ponovo pročitaj moj prethodni post. U njemu je sadržan odgovor na tvoje nepravilno konstruirano pitanje. Wink Laughing jako sretan

problem je u rečenoj objavi... očito nisam bio dovoljno jasan...
problem je ta objava, što mi nekako sjeda u uši da je ona završena formacijom sv. Pisma i to je to. ne mogu ovo progutati iz razloga što gubimo jednu paralelnu dimenziju (Objave, Riječi ili Zakona) u tom slučaju, a to je Crkva.
spominjao se jedan primjer Lazara i bogataša, te se iz toga nekako zaključilo da nema više Božje objave, doli one u sv. Pismu, s time da se skroz zaboravila Crkva. Crkva je također Riječ, a objava nije prošla, već postoji.
da nismo u stanju shvatiti smisao te objave u potpunosti meni je jasno, ali Crkva tu postoji da nam ga objasni u onoj mjeri koliko je to čovjeku moguće dokučiti. jer da se takva misao nije razvijala, mi brate danas ne bi o Mariji i njenim ukazanjima ni pričali, već bi je gurali u isti koš kao i protestanti.

počelo se raspravljati ovdje o Međugorju da li je ono ispravno ili lažno, ali fali ono - ako jest lažno zbog čega je lažno.
vidim da puno ljudi muči to što se Gospa tamo ukazuje jedanput mjesečno (čit. stalno) - a to je onako u svemu možda i najmanje bitno.
najbitnija stvar kod tih poruka jest njihov sadržaj. a taj sadržaj bi nam trebao puno više reći glede tih ukazanja nego osobni dojmovi.
gandalf reče da su ona turistička propaganda, nije mi jasno, jel ima kakav dokaz ili nešto što nam u tim porukama govori da to nije valjano pa da s pravom možemo to odbaciti? ono nešto što komprimitira?
Gandalf

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 0:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A jel ti imas kakav dokaz da to jeste istinito?
Glupo mi je na taj način argumentirati, počevši od negativnog stava. Rekao sam da po sadrzaju tih porukica vidim da ih neko totalno nemastovit pise (jer su sve manjevise jednake) i siguran sam da Bog ne bi toliko krsio prirodne zakone koje je on dao samo zato da bi se iste stvari djelile ispred Crkava, a bez neke stvarne i konkretne poruke.

Citat:
najbitnija stvar kod tih poruka jest njihov sadržaj. a taj sadržaj bi nam trebao puno više reći glede tih ukazanja nego osobni dojmovi.

Eto, vidio sam ih mnogo i upravo po sadrzaju zakljucio da je to turisticka ili nekakva druga propaganda. CIlj tih poruka nije reci ljudima da mole, vec aktualizirati Medjugorje, u bilo kojem smislu. Moj zakljucak, nemam cvrstih dokaza, ali ako imate jednu od tih porukica, procitajte je pa vidite sta je to u njoj toliko vanredno vazno što ne čujemo nedjeljom na propovijedi, da bi se Majka Bozja morala ukazivati jednom mjesecno, ...

Mislim da je svatko iz mojih postova mogao zakljuciti da nemam nista protiv Medjugorja a jos manje protiv Majke Bozije, da samo pokusavam biti racionalan i logicki zakljucivati na osnovu svojih skromnih znanja i iskustava.

Pozdrav

Znas sta...
Natty

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko nikoga ne sili da vjeruje u to.

Evo jedna od poruka:

Poruka, 25. listopada 2004.„Draga djeco! Ovo je vrijeme milosti za obitelj, i zato vas pozivam obnovite molitvu. U srcu vaše obitelji nek bude Isus. Učite se u molitvi ljubiti sve ono što je sveto. Nasljedujte živote svetih kako bi vam oni bili poticaj i učitelji na putu svetosti. Neka svaka obitelj postane svjedokom ljubavi u ovom svijetu bez molitve i mira. Hvala vam što ste se odazvali mom pozivu.”

Ne vidim u ovome nikakvu propagandu ni turističku reklamu. I dapače, baš poziva na molitvu, u gotovo svakoj poruci.

Ne slažem se s tobom i to je moje pravo kao i tvoje da se ne slažeš samnom. Smile

Pozdrav

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa sigurno neće napisati "dodjite na nase more", već kako rekoh, na aktualiziranje Međugorja, da ga se stalno spominje, da se ne zaboravi...
I šta će drugo napisati već ono po čemu je i poznato. Isto tako, pa neće u Loch Nessu napisati "dođite vidjeti ljepote krajolika i škotskih jezera" nego će sve zvati da dođu vidjeti čudovište. To je princip.

Reci mi ti šta je to u toj poruci toliko novo, originalno, drugačije, da bi se Majka Božja morala ukazati jednom mjesečno?

Šta je u toj poruci važnije, drugačije od Svetog Pisma, zašto nam treba takva poruka da bismo se počeli molit? Zašto mora Bog slati "Lazara da upozori bogataševu obitelj" (i to svakog 25. u mjesecu!!) ako je Isus već rekao da su im dosta "zakon i proroci", tj Sv.Pismo Question Question Question

Uopće ne pokušavam osporavati tvoje pravo da se ne složiš sa mnom, no ako raspravljamo, moje je pravo iznijeti svoje argumente.
Pozdrav Laughing

Znas sta...
Niko II Poznat

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 7:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i da i ne?!?!

kakva je potreba objave svakog 25 u mjesecu i stalni pozivi na molitvu???

to samo obezvrijeđuje onu poruku prije i .....

pa nigdje se Gospa ne ukazuje svaki mjesec pa zašto bi onda ovdje???

nemojte ovo shvatiti kao pljuvanje ili ....
to je samo par misli, zdravo razumskih, koje mi prođu kroz glavu kad se počne pričati o Međugorju

"`ko sam pije sam će i umrijeti"
Apolon

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

_marko napisa:
Nisu nikakve hereze, nego sam govorio iz vlastitog iskustvaZašto Gospa daje poruke 25 u mjesecu tko zna,

možda zato:

2-Bog i čovjek
2-Dva srca
5-Pet rana Kristovih
25-blagovijest
25-rođenje Kristovo

E marko, marko, ovo ti je najveći bullshit koji si do sada rekao.
Ajmo se malo igrat matematike.

Vjerojatno je 25. u mjesecu zato jer je 5 isusovih rana + 7 darova duha svetoga + 12 apostola + 1 Bog = 25

Nadalje, kad oduzimamo isto to dobijemo jer 40 dana koje je isus proveo u pustinji -8 blaženstava -5 kuhova -2 ribice = 25 (wow, vidi koincidencije!!!)

ma sigurno je nešto božanstveno u tom broju 25 jer kad se zbroje 12 plemena izraelovih i 12 vrata novog jeruzalema plus 1 smokva na kojoj se Zakej penjao također se dobije 25.

Ajde marko, odrasti!
[/quote]

Gandalf

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
25-rođenje Kristovo

Marko, de mi to objasni, koje se to godine Krist rodio 25.12.? Otkud tebi te informacije?
Mislim, mnogi se teolozi i danas razmišljaju koje se godine Krist rodio, a kamoli kojeg datuma. Ako nešto više znaš, podijeli to s nama!

Znas sta...
_marko

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Crkva slavi rođenje Kristovo 25.12. Iako pravi datum rođenja po našem kalendaru i općenito, uopće nije poznat. !

To su bila moja razmišljanja, baš kao što sam u postu i rekao, te nemoraju biti točna - neznam, zašto ste se vas dvojica tako dovezali ovih brojki i datuma.?! Kada sam lijepo rekao, na ovo nemojte obraćati pažnju !

P.S u Medjugorju nema mora!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.