HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 21 srp 2019, 17:40. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] Nebeski grad, Kefa i L.Ž.Balvan
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 22:55
PostNaslov : [glazba] Nebeski grad, Kefa i L.Ž.Balvan
Citiraj i odgovori

Mir vama.
Svaki ovaj izvoĆ°aĆØ po neĆØemu se meĆ°usobno razlikuju. Za Å”to biste se vi opredjelili i zaÅ”to? Kako vam se opƦenito sviĆ°aju ovi izvoĆ°aĆØi?

MiD

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 23:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kefa, nebeski grad.... tim redom.

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
smjeŔko

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 22:01
PostNaslov : kefa
Citiraj i odgovori

Meni je pak na prvom mjestu Å”to se tiĆØe duhovne glazbe grupa Fides,onda dugo niko iza nje....a od ponuĆ°enih bi onda stavila daleko poslije fidesa Kefu,ƈedu pa onda Nebeski grad
smjeŔko

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pardon zabunih se,zamjenila ƈedu i luku....znaĆØi Kefa,Luka,Nebeski grad
Apolon

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LUKA BALVAN
NajveƦi Å valer na duhovnoj estradi.
ProŔao sve i svaŔta
ƈak i bio na bogoslovijei.
Farbao kosu u plavo.
Svaka bi ga majka za zeta htjela.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
eiremore

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hahaha!!

luka meni ima par dobrih pjesama. od njega san prvi put ĆØula drugaĆØiji zvuk od gihtavih bakica i klanjam ti se smjerno (polovicon devetesetih, dok je svirao u mojoj župi.)

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma dobre pjesme ima Luka, ali ih je grdo za ĆØut! Smile

eiremore

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prvih pedeset identiĆØnih je bilo ajde okej, al je poslje preƦero Mr. Green

Apolon

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 10:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da Ʀe sad promjeniti ime kako bi poveƦao popularnost
Zvat Ʀe se Luka the Ultimate Songwriting Machine

Ajme, taj piŔe ko blesav.
No sva sreƦa da Ʀe uvjek biti populacije koja ga sluÅ”a -starih bakica kojima je vrhunac duhovne glazbe ĆØut Luku kako pjeva Krist na žalu

ƈudoredka

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 16:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da Luka nije loŔ. Iako ga ne volim previŔe sluŔati, ima nekoliko dobrih pjesama, a i najbolji pokazatelj njegove kvalitete je broj prodanih cd-a. Nitko iz duhovne glazbe mu se vjerojatno ne može ni približiti po tom pitanju, prema tome, on spada u sam vrh.
Pozdrav svima Exclamation Exclamation Exclamation
Nikita

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam ja niÅ”ta protiv Luke, ali koliĆØina prodanih cd-a nije dokaz kvalitete ni u duhovnoj, a ni u nekoj drugoj glazbi. Mislim da se veƦ vodila rasprava na sliĆØnu temu. To samo pokazuje koliko je Luka spretan i sposoban ne samo u stvaranju glazbe, nego i u promociji iliti marketingu.

vjetre s dinareeeeee.... eee...
Gandalf

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 12:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako možeÅ” reƦi da je koliĆØina prodanih cd-a proporcionalna kvaliteti Question Question Question
Ne mogu vjerovati da to neko misli Exclamation

Pa onda bi po tebi neka Maja Å uput i Enjoj bili najkvalitetniji u Hrvatskoj.
Glazba je subjektivna veliĆØina, nekom se neÅ”to može sviĆ°ati i ne mora, ali neke stvari su objektivne. Recimo kvaliteta neke pjesme, bez obzira je li u pitanju rock, techno ili narodnjak, ovisi o tome kako je odsvirana, otpjevana, izaranžirana, miksana, producirana, kako je pogoĆ°ena atmosfera, koliko je aranžman u duhu pjesme, na kraju, kakva je sama pjesma... O tom se može dosta objektivno raspravljati, a sad Å”ta se kome sviĆ°a nema veze s ovim o ĆØemu priĆØam. Po veƦini ovih kategorija Luka je negdje na zaĆØelju kolone sa fenjerom u rukama.

No, postoji joÅ” jedna kategorija, prodaja cd-a! Ona isto ovisi o sto stvari, ponajprije o dobroj reklami i marketingu, ali ona opet dosta govori o popularnosti. Mislim da popularnost Lukina nikad nije ni bila upitna, ako ga mladi ne vole baÅ”, uvijek ima dijaspore i tisuƦe bakica sa radio Marije koje ga vole, koje ne idu spavati a da ne ĆØuju Lukinu pjesmu "Laku noƦ Isuse" (stvarno je svaku veĆØer na R.Mariji puÅ”taju pred kraj programa)

Znas sta...
davorseljan

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 22:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikita napisa:
Nemam ja niÅ”ta protiv Luke, ali koliĆØina prodanih cd-a nije dokaz kvalitete ni u duhovnoj, a ni u nekoj drugoj glazbi. Mislim da se veƦ vodila rasprava na sliĆØnu temu. To samo pokazuje koliko je Luka spretan i sposoban ne samo u stvaranju glazbe, nego i u promociji iliti marketingu.

Slažem se sa ovim.
Postoje puno bolji izvoưaƦi od Luke ali za njih se rijetko Ʀuje.
NaĆØin na koji radi Luka je ĆØista komercijala u duhovnoj glazbi.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ƈudoredka

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 16:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam mislila da je on najbolji zato Å”to najviÅ”e kazeta prodaje. Po meni je to dovoljan kriterij, da bih mogla objektivno zakljuĆØiti ko je najbolji. Ja nisam rekla da se on meni osobno sviĆ°a, jer je to nevažno, nemojte mi stavljati rijeĆØi u usta! Twisted Evil
Pozdrav Laughing Wink
eiremore

PostanoPostano: čet 18 stu 2004, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan2 napisa:
Nikita napisa:

Slažem se sa ovim.
Postoje puno bolji izvoĆ°aĆØi od Luke ali za njih se rijetko ĆØuje.
NaĆØin na koji radi Luka je ĆØista komercijala u duhovnoj glazbi.

komercijalizirati se, odnosno uĆØiniti dostupnim svoj proizvod Å”irim masama, ne znaĆØi isto Å”to se misli kad kažemo komercijala. ako ƦeÅ” luku kategoriĆØki svest pod komercijalu, uĆØini to i za 80% duhovne scene, jer, ruku na srce, veƦina tih izvoĆ°aĆØa misli da s gitarom u ruci i polupuknutim vokalom može stvarat glazbu i izbacit se na tržiÅ”te. zar nije to komercijala?
Å”to želim reƦi.. ako luka dobro promovira svoju glazbu, to ne znaĆØi da je komercijala. na stranu to da njegove pjesme mogu biti komercijala, al nemojmo brkati pojmove: komercijala (stvaranje samo radi prodaje) i komercijalizirati se. zar je U2 komercijala ako dobro promovira svoje turneje?

i joÅ” jedna stvar.. ako je neko poznat, to NE može biti samo Å”to se dobro reklamira (i ako Ʀemo o luki, ja ne znan di se on to tako reklamira, osim onih silnih plakata za koncert. moja frendica, inaĆØe ateist, kad je vidila onaj natpis 15 godina duhovne ljubavi il 15 godina s vama, kako veƦ, je pitala onako malo posprdno A ko je LUKA? ), nego zato Å”to ga mase prihvaƦaju.. uzmi enjoy.. koliko se god oni (ne)reklamirali, oni postoje jer ima ljudi koji ih sluÅ”aju.. isto ko Å”to i masa ljudi sluÅ”a srpske narodnjake. oni se nigdi ne reklamiraju, a opet, svako malo, iz nekoga nabrijanoga golfa, u pola noƦi, mojin kvarton protutnji taj nesnosan zvuk harmonike u njenoj najgoroj verziji.
da se razumijemo, ja ne govorin ovo zato Å”to mi je luka neki naj pjevaĆØ. rekoh, ima nekoliko dobrih uradaka i finu boju glasa.
želin reƦi, da ne možemo baÅ” tvrdit da luka ne valja. da on zbilja nije dobar pjevaĆØ i da njegove pjesme nisu naÅ”le put do srca ljudi, džabe bi mu bila sva reklama.

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 10 ožu 2005, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈudoretka, iznenadila bi se tko je onda po istom kljuĆØu kvalitetan na naÅ”oj estradi.
Ajme...
davorseljan

PostanoPostano: pet 11 ožu 2005, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaki izvoưaƦ ima svoj prepoznatljiv stil u glazbi.
Nekima se to sviĆ°a a nekima ne.
Samo ono Å”to meni smeta je to Å”to joÅ” mnoge župe ne prihvaĆØaju duhvnu Å”ansonu i Å”to su za takvu vrstu glazbe zatvorene.
Mlade je lakÅ”e privuƦi sa duhovnom Å”ansonom nego sa klasikom.
Mnoge ĆØasne sestre tu vrstu glazbe ne vole i ne dopuÅ”taju da se u njihovim župama to izvodi. Pogledajmo samo reakcije kad ĆØuju na nekom skupu to.
Ja pozivam sve koji rade sa mladima u župama pokuÅ”ajte sa takvim glazbenim izražajem ĆØak i na misama i vidjet Ʀete rezultate.

U radu je spas.
onan Barbarin

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja glasujem za sve osim Luke Balvana
Tip pjeva kao Ŕto mu i prezime kaže.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.