HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 19:02. Pogledaj neodgovorene postove
Regionalizacija FRAME
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Anđelina

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 09 stu 2004, 23:04
PostNaslov : Regionalizacija FRAME
Citiraj i odgovori

Vaše mišljenje o tome. Kako gledate na takvo "uređenje".
+ Laughing

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Anastasia Heart

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 15:26
PostNaslov : Re: Regionalizacija FRAME
Citiraj i odgovori

NE NE I NE, NIKAKO!!
ZAMISLITE DA FRAMA POSTANE KAO FSR-OVCI KOJI SE SASTAJU NA MJESNE SUSRETE JEDNOM MJESEČNO A NA REGIONALNE JEDNOM GODIŠNJE!! (U REGIJU SVRSTAJTE MJESTA U OKRUGU OKO 100 KM OD VAŠEG MJESTA, (I MANJE)) Confused MISLIM DA TO NE BI BILO DOBRO JER ONDA NE BI POSTOJALA NAŠA PROVINCIJA SV. ĆIRILA I METODA KOJA JE TAKO POVEZANA. (OD TRSATA DO ILOKA).. PA SI VI MISLITE Wink Wink
SVI SU POLUDILI KAD SU ČULI DA POSTOJI MOGUĆNOST DA SE FRAMA REGIONALIZIRA, JEL TAKO SIKE?? Mad Surprised Mad

Neka vas dragi Bog blagoslovi i sacuva u svome Imenu!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Anastasia Heart

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 15:27
PostNaslov : Re: Regionalizacija FRAME
Citiraj i odgovori

POZDRAV KOPRIVNIČKOJ FRAMI, HE HE Laughing
TO SAM ZABORAVILA.. Rolling Eyes Wink

Neka vas dragi Bog blagoslovi i sacuva u svome Imenu!
spavanko

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm, vec se veselim ovoj raspravi.
konstatacija br 1: provincija sv.CiM ce postojati dok bude fratara
konstatacija br 2: druzenje s nekim ti nitko ne moze zabraniti
konstatacija br 3: FSR nije ni do koljena Frami sto se druzenja tice

make love, no war
Anđelina

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej,Anastazia. Thnx za pozdrave. Baš super. I ja sam protiv regionalizacije, definitivno. To me stvarno plaši. Molim Boga da se ona nikada ne ostvari. A o FSR-u da i ne pričam. tuzan

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dado-kozari bok

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s rokom.susreti će uvijek biti bez obzira bilo regionalizacije ili ne.regionalizacija ne znaći da će mo izgubiti susret na trsatu.

Aj' živili
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

Spol: muško
PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osobno mi se smisao regionalizacije jako svidja. Zasto ne bi Framasi nekog (sireg) podrucja bili jos povezaniji. To ne bi trebalo umanjiti povezanost unutar provincije. Uostalom ne mozemo se svi unutar provincije jako dobro povezati (izmedju ostalog zbog velicine).
Regionalizacija je super, ako se i dalje budu organizirali provincijski susreti...

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sunshine20

PostanoPostano: sri 10 stu 2004, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se definitivno ne slažem sa regionalizacijom..to je sve isfurano!hehe šalim se malo to mi je poštapalica..al stvarno se s tim ne slažem!

vi ste svijetlost svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zoki

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zašto ne!?!?!

svjedok sam da kad se framaši dvije različite frame ( a tu mislim na dvije različite provincije) sretnu i to još iz dva totalno druga grada uvijek se nekako prepucavaju tko je bolji i čija je frama bolja. mislim da bi tu regionalizacija puno pomogla da se svi zbližimo. ipak, samo je jedan Franjo Asiški!

lotr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stvar je u tome što nam regionalizacija službeno dolazi za godinu-dvije,htjeli mi to ili ne, a s time i zauvijek nestaje provincija za nas framaše,ali ostaje za fratre,kao što spavanko kaže.
Protiv toga ne možemo ali možemo i moramo se boriti mi framaši a ne više fratri da sačuvamo te susrete.Ako se mi ne borimo,izgubit ćemo ih odmah,a gubitkom provinc.susreta,ne znam baš kako će se framaši nadahnjivati na regionalnom području,a to odmah poteže i ugrožavanje opstojnosti mjesnog bratstva
spavanko

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm pitanje je dakle nadahnuca. koliko mjesno bratstvo moze profitirati od susreta i obratno? to si ja sam tak sam sebe pitam.
kako sike kaze veliko breme pada na nas framase

make love, no war
sunshine20

PostanoPostano: čet 11 stu 2004, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sikee slažem se s tobom...trebali bi se mi ujediniti..jel ako mi odustanemo neće nas sigurno nitko pokretati..sa regionalizacijom se nikakoo ne slažem to je definitivno Mad Mad

vi ste svijetlost svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zasto se neovisno o regionalizaciji i dalje ne bi odrzavali svi provincijski susreti?! Ne kuzim! Confused

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jelena

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sama ideja regionalizacije je ok, ali samo teoretski,jer s obzirom na stanje "na terenu", mislim da to ne bu dobro.
Istina je da ljudi "pune baterije" na susretima i da puno znači to što se framaši iz cijele provincije poznaju, a s regionalizacijom dolaze i regionalni susreti, marševi, vijeća... Ne želim nikoga uvrijediti a uvijek ima i iznimaka, ali činjenica je da provincija Ć&M, što se frame tiče najbolje funkcionira i da će biti teško ponovno stvoriti to zajedništvo u regiji koje već postoji u provinciji.
Iz iskustva FSR-a, bar ovdje na Trsatu, to vam ide tak-tak. FSR se i inače nije baš sastajao na razini provincije, pa FSR-u to i nije bila neka strašna promjena, dapače, sad se više posjećuju jer je sve to blizu, a to su ipak obiteljski ljudi i ljudi u godinama pa ne mogu ići na drugi kraj Hrvatske da bi posjetili jedni druge.
jelena

PostanoPostano: pet 12 stu 2004, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
a zasto se neovisno o regionalizaciji i dalje ne bi odrzavali svi provincijski susreti?! Ne kuzim! Confused

Mislim da to može funkcionirati samo uz blagoslov fratara ili dok traje ova generacija.
sike

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole,više se ne bi mogli zvati "provincijski susreti" jer provincija uskoro za nas neće biti.Da bi se oni uopće mogli održavati,prvo će njih sami framaši morati inicirati(do sada su to sve radili fratri)-strašan zaokret!A drugo,morat će se zvati nekako drugačije jer će se sad to i ticati mjesnog biskupa.Uglavnom,definitvno,neće biti više dosadašnje slike takvih susreta,mislim,u takvoj postavi frama i framaša.
Zveki

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što ste se raspisali!!!!

Ovako, mislim da je regionalizacija dobra. Istina više neće biti provincijskih susreta na Trsatu, provincijskih kapitula,... place

Bit je u tome da će se bratstva puno bolje međusobno povezat unutar jedne regije što je itekako potrebno. Pogledajte recimo Zagreb. U Zg postoje 6 frama i da ne postoje susreti kao što će ovaj danas biti na Kaptolu (mjesni susreti=susret grada Zagreba) onda te frame uopće ne bi bile povezane.

A naravno da će se radit na tome da se organiziraju međuregijski susreti koji bi zapravo bili kao provincijski susreti.

I nemojte miješat framu i fsr. U fsr-u nema pljeskanja rukicama,plesanja po crkvama i trgovima,......., ali (baš kao što je netko od vas rekao) to su obiteljski ljudi ili u ljudi godinama, i tada niti ne stigneš češće organizirat susrete jer trebaš raditi, brinut se za svoju obitelj, ............................................................

A ne znam zašto mislite da će se time nešto loše dogodit. Sada će susreti biti još češći (regijski, jedno bratstvo posjećuje drugo, a na kraju i međuregijski), time će se bratstva međusobno još više povezat. A tko kaže da bratstvo iz jedne regije ne može posjetit bratstvo iz neke druge regije!!!!

ps. Ispričavam se što sam malo odužio, ali stvarno ne vidim ništa loše u regionalizaciji!
zole

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 19:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmmm... skonto sam problematiku! Idea al mi je i trebalo par tjedana Wink

Svejedno mislim da se mogu i dalje odrzavati provincijski susreti (pa nek se zovu "petar petru plete petlju", al se mogu organizirati... Ionako ima odredjeni broj fratara koji bi (neslzbeno) sigurno htjeli pomoci u organizaciji, a osim toga pa ima vas hrpa iskusnih framasa koji ste i do sada dobrim dijelom drzali framu, a ako i predjete u FSR i dalje mozete (za ona dobra stara vremena) bacit se u organizaciju takvih susreta.

ps. meni je franjevastvo (tj. franjevacko zajednistvo) postalo kudikamo jasnije tek nakon nekoliko provincijskih susreta, stoga mislim da bi si ipak izgubio jedan dio necega bitnoga.

Malena-Vtc

PostanoPostano: ned 14 stu 2004, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko bi regija bilo? tko bi upao u koju regiju tj.koje bi frame ostale u istoj regiji?
spavanko

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osijek - zagreb - rijeka

make love, no war
Zveki

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Riječka: Rijeka (nisam siguran ali mislim da i Karlovac)

Zagrebačka: Na sjever do kraja a na istok do Virovitice (uključujuči i Virku) i Cernika (za Cernik nisam siguran dal je i on uključen)

Osijekčka: Sve istočno
spavanko

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne karlovac ne u rijeku

make love, no war
Anđelina

PostanoPostano: pon 15 stu 2004, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad bi se tzv. regionalizacija uvela, izgubio bi se, barem po mom mišljenju, onaj pravi duh franjevaštva, usuđujem se reći, jedinstva. Zamislite samo Rijeku. Osobno ne znam dal u Rijeci postoji još koja FRAMA, ali a na to riječko područje spadala bi samo Rijeka??? Confused Confused I don't get it? Confused

Malo me plaši ono kaj i Sike priča:"... regionalizacija dolazi htjeli mi to ili ne." Ne znam, teško je to prihvatit, ali s druge strane dobro je da se frame na području neke regije bolje druže i upoznaju. Ali ipak... što je s maršom? Kaj će biti s njim?? place place

Mir svima !
cvjetkus

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kolko ja znam-u rijeci ti postoje tri frame- frama krnjevo, frama žabica, te naši (još uvijek jako sretan ) - frama trsat...mislim da ti tu još spada pula, al ljudi pricaju da je to vise molitvena zajednica, nego frama,... mozda ima jos ,al ja ne znam

ljudi, po meni regionalizacija nije nist strasno i mislim da je cak u redu,... franjevački duh iliti jedinstvo nebre nestati dok smo mi (framasi+ fratri + fsr) jos uvijek tu;aktivni u svom bratstvu, zupi,...

mislim da je cijela ova "panika" (ili kak vec sve ovo nazvati) nastalo zbog straha ljudi pred nepoznatim i to je nest normalno i zato mi je drago sto se vec pocinje raditi na tome da se to svima nama priblizi,...moja prvotna reakcija je bila kao i kod većine odbojna prema tome, al dok ti stalno "tupe" o tome na svakom malo vecem susretu pa malo pricas s ljudima, skuzis da je to neizbjezno, potrebno, pa cak i dobro... (tek moje misljenje)

a sto se tice marsa-ne vidim zasto se oni ne bi organizirali na razini regije (kao npr. u italiji), a da se mars kakav je do sada bio odrzi do sad ovisit ce samo o nama kao sto je neko lijepo objasnio...

kolko cemo izgubiti ili kolko dobiti regionalizacijom ovisi iskljucivo o nama
sike

PostanoPostano: uto 16 stu 2004, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kažem, regionalizacija nam je neizbježna,ali itekako može biti dobra za naša bratstva u regiji koja bi se mogla bolje povezati,jer malo je bezveze da se mi na Trsatu bolje znamo s nekom framom npr.iz Slavonije nego s ostale 2 frame u Rijeci(istina,obje su iz drugih provincija).
Ali za nas,koji znamo koliko nam je Provincija dobroga dala i održavala bas i naša bratstva na "životu",moramo se sami boriti da unatoč brisanju granica Provincije održimo te susrete ma kako se oni zvali,ali opet naglašavam da inicijativa ubuduće mora dolaziti od nas samih a ne više od fratara i u tome moramo ustrajati.
Bar ja znam koliko moj život svakodnevno obogaćujete svi vi iz drugih frama u Provinciji a da nema nje,ne bih vas ni znao! U tome će malo biti zakinute buduće generacije framaša koje neće ni znati što je za sve nas značila Provincija
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.