HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 16:02. Pogledaj neodgovorene postove
Regionalizacija FRAME
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 stu 2004, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa da vas sve utjesim, osjecka ce regija i dalje sacinjavati dobar dio svih FRAMA nase Provincije. Iako to nece biti to, ovdje ce Pr. Cirila i Metoda biti daleko nadmocnija (osim nas, postoje u ovoj regiji mozda jos 2,3 FRAME, bar kolko ja znam)...

Onda cemo mi vas pozvati (kao goste) na nase susrete pa cemo se opet moci (LEGALNO) okupljati. sta kazete a?

Nije jos sve izgubljeno.

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 31 svi 2005, 22:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je od fantoma..samo sam premjestio s duh.akumulatora da se ista tema ne ponavlja

Fantom

Pozivam prvenstveno sve framaÅ”e da se ukljuĆØe (a i ostali su dobrodoÅ”li)!
Siguran sam da su framaÅ”i ĆØuli za regionalizaciju frame. Dakle viÅ”e neƦe biti frama iz provincije npr. sv Ɔirila i Metoda, nego iz zagrebaĆØke ili neke druge regije. S kim god sam priĆØao složio se s time da Ʀemo dobiti mnogo toga ali ne na dlanu nego u obliku prilike! Ali svejedno misle ljudi da Ʀe se i puno izgubit i protiv su totalne regionalizacije. Malo se to prebrzo odvija i ĆØini mi se previÅ”e na silu, a mislim da Ʀe se jako puno izgubit Å”to se tiĆØe obogaƦivanja pojedinaca.
Zanima me vaÅ”e miÅ”ljenje o odnosu FSR-a prema FRAMI - zaÅ”to se i mi moramo regionalizirati kao oni? Gdje je granica vezanosti frame na fsr? U stvarnosti je drugaĆØije nego na papiru, i zapravo smo do sada živjeli bez fsr-a ALI uz FRATRE! Koliko je FRAMA zrela samostalna zajednica koju vode uglavnom punoljetne osobe i fratri, i u kojoj mjeri može sama odluĆØiti o svojoj buduƦnosti? Navodno je ta regionalizacija pokrenuta na zahtjev s meĆ°unarodne razine - ako je to toĆØno, je li pametno tako propisati nekoj zemlji da se regionalizira s obzirom na to da ne poznajete situaciju i mentalitet ljudi neke zemlje?
I ono Å”to me smeta - za nas se brinu sveƦenici, prostor nam daju sveƦenici, mnogo akcija i velikih susreta i predavanja organiziraju sveƦenici, mnogo financira "Provincija" i mnogo ide iz fratarskog džepa. FSR opƦenito gledano ĆØini za framu jako malo ili negdje ĆØak i niÅ”ta! ZaÅ”to mi onda moramo sluÅ”ati njihove odredbe, umjesto da se za nas potpuno brinu fratri? Danas regionalizacija - a koja odredba je sutra?
Nadam se da sam vas potegnuo za jezik i da Ʀete sada konaĆØno pod svojim nadimcima napisati ono Å”to priĆØate potiho u 4 oka meĆ°usobno...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Fantom

PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KonaĆØno sam naÅ”ao svoj post. Hvala sike - bilo je zanimljivo kopat po forumu do ovoga jako sretan
Ne znam gdje mi je promakla ova tema ranije, vidim da je veƦ dosta stara, pa eto baÅ” me zanima Å”to ljudi sada misle o svemu tome, jer je postalo oĆØito da Ʀe se regionalizacijom totalno uniÅ”titi provincijski ustroj. HoƦemo li se mi framaÅ”i potruditi da uz pomoƦ fratara organiziramo neki susret samo za naÅ”u provinciju? (npr. neÅ”to kao marÅ” ili kapitul ili meĆ°ugorje...)
Vidio sam da se na viÅ”e mjesta pojavljuje "ne možemo mi tu niÅ”ta, to je neizbježno". ZaÅ”to? Ako Ʀemo se postavljati tako, onda Ʀe nam i biti neizbježno! Mislim da se provincijska povezanost ne smije izgubiti baÅ” zato Å”to se gradila preko 10 godina! To ne znaĆØi da nema mjesta regionalizaciji, ali.... Možda ne možemo izbjeƦi regionalizaciju, ali možemo utjecati na tok odvijanja. Potpuno je bezveze Å”to nam to nameƦu. Mogli su jednostavno reƦi da moramo imati svaka 2 mjeseca susret sa regionalnim framama, i 1 mjeseĆØno zajedniĆØku akciju. Pa ti ljudi žive blizu, vidim ih po gradu, fakultetu, menzama... Ne moram joÅ” i doslovno biti regionaliziran s njima. Zar ne bi naÅ”a Hrvatska frama tj. nacionalno vijeƦe trebalo odluĆØiti o svemu tome u dogovoru s provincijama i framama...? Samo zapamtite jednu stvar: NEMA FRAME BEZ FRAMAÅ A! Pa onda valjda framaÅ”i imaju neki utjecaj u svemu tome. A kad jednog dana naÅ”e generacije budu u fsr-u, onda se sjetite koliko nam je smetalo kad se fsr petljao u naÅ”e poslove bez uvida u stanje "na terenu", pa nemojte to ĆØiniti i vi.

Molitva je radost koja uljepŔava duhovni život!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fantom,shvaƦam tvoju zabrinutost za nadolazeƦu situaciju ali to nam upravo dolazi da sad vidimo koliko nakon 10 godina možemo voditi brigu o sebi a ne da nam fratri viÅ”e sve serviraju. Do sada je bilo tako,a sada,ako želimo i dalje imati neke provincijske susrete,jasno,pod drugim nazivom,morat Ʀemo malo zasukati rukave..To je veliki test za svako pojedino bratstvo,pa Ʀemo vidjeti uskoro koliko smo sposobni za to jer od rujna kreƦe regionalizacija.
Å to se frame tiĆØe u odnosu na fsr, frama bez fsr-a ne postoji jer je ustrojena kao dio fsr-a. jedino po fsr-u pripadamo franjevaĆØkoj obitelji, u protivnom okupljali bi se po kafiƦima. zato nam je slijediti odluke fsr-a, a uostalom ne smijemo zaboraviti da je jedan dio naÅ”ih obeƦanja i posluÅ”nost..To ne znaĆØi da Ʀemo samo sjediti i niÅ”ta ne poduzimati veƦ kroz regionalizaciju bolje oĆØvrsnuti postojeƦu regiju a ako nam preostane snage i frame iz drugih regija. Glupo je da smo bolji s nekom framom na kraj provincije a framu iz svog grada gotovo i ne poznamo jer nismo povezani.Kako Ʀemo onda Å”iriti taj Franjin duh,zar Ʀemo preskakati vlastito dvoriÅ”te i grad?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BuduƦi ovo nije jedino mjesto gdje se vodi ova rasprava, koga zanima neka pogleda i ovdje

E sad, postoje mnoge za i protiv regionalizacije. Osobno, mislim da je i dosad funkcioniralo priliĆØno dobro i da nema smisla to mijenjat. ƈinjenica je da bi trebali bolje upoznati Frame u naÅ”oj blizini i s njima se viÅ”e povezati, isto tako bilo bi jednostavnije posjeƦivat druge Frame da su bliže pa bi se prema tome i ĆØeÅ”Ć¦e posjeƦivali. No s druge strane tokom godina mnogi su se povezali a ovako kad viÅ”e neƦe biti poticaja za zajedniĆØkim provincijskim susretima veƦina tih veza htjeli mi to ili ne Ʀe pasti u zaborav. Isto tako nestat Ʀe jedno meni jako drago obilježje Frame: raznolikost. Meni je to uvijek bio jhako lijep doživljaj kad nas se naÅ”lo iz svih dijelova Hrvatske i svi se sa svojim obiĆØajima naĆ°emo na jednom mjestu. Zanimljivo je bilo i u sobi u vojarni gdje smo na Trsatu spavali, bilo nas je od Trsata, preko Zagreba pa sve do Iloka i bilo je stvarno zanimljivo. Iako nisam u Frami predugo, dosad sam upoznao jako puno FramaÅ”a i priliĆØno se dobro poznajem sa hrpom FramaÅ”a diljem provincije, od Trsata pa sve do Iloka i bilo bi mi stvarno žao da sve to propadne radi geografskih neprilika. Ali sada dolaze nove generacije kojima Ʀe biti svejedno po tom pitanju ili Ʀe im Ʀak biti draža blizina Frama u regiji. Ja meĆ°u ostalima spadam u posljednju generaciju FramaÅ”a koji smo doživjeli Framu u provinciji, nama je takva Frama ostala u srcima dok oni koji tek dolaze neƦe imati priliku to doživjeti.

I tako, kako god zavrÅ”ilo mislim da bi se trebali držati posluÅ”nosti i graditi naÅ”e nove regije kako bi bili Å”to povezaniji. Upravo sad Ʀemo vidjeti kolika je zapravo bila povezanost provincije, sad Ʀemo vidjeti da li Ʀemo dopustiti da se neÅ”to isprijeĆØi izmeĆ°u nas. Iako Ʀemo biti u regijama, nama nitko ne brani da se ponovno svi skupa nalazimo, samo Å”to sada neƦe biti fratara koji Ʀe poticati i pomagati ex provincijske susrete nego Ʀe sve pasti na pleƦa FramaÅ”ima. Å to se mene tiĆØe ja Ʀu se rado potrudit koliko god mogu da se i to ostvari, a vi?

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
bambi

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 18:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osobno me je malo strah od te regionalizacije. Smatram da se to odvija malo prebrzo. Slazem se da se trebamo povezati sa susjednim framama ali ipak ne bi zelio izgubiti povezanost s drugim framasima iz cijele provincije. Jos se nismo ni kako spada upoznali s framama iz drugih provincija a vec rastavljamo naŔu frama-provinciju. Trebalo bi tu regionalizaciju postupno provestio ali bi ipak pored toga trebalo tu i tamo ostaviti neki provincijski susret jer ipak je nasa frama u nekim stvarima drugacija od frame konventualaca i sl. Ovo pomalo lici svojevrsnu globalizaciju frame. Ali sto bude,biti ce, samo neka nas Duh Sveti vodi i biti ce dobro.
Srki

PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa vama. Prenaglo je doÅ”la ta regionalizacija i ne mogu vjerovati da bi to bilo zauvijek. Å to se nas tiĆØe, mi smo proÅ”li dosta loÅ”e jer smo jedina frama iz naÅ”e provincije na ovom prostoru. Ovi ostali Ʀe se ĆØesto viĆ°ati jer je viÅ”e frama iz naÅ”e provincije u svakoj regiji, pogotovo u osjeĆØkoj. Ne razumijem zaÅ”to se uz neizbježnu regionalizaciju saĆØuvali i stari susreti npr. Trsat koji je tradicionalan svake godine.
Drago bi mi bilo upoznati ljude iz ostalih frama rijeĆØke regije, ali viÅ”e to neƦe biti to. Trebat Ʀe dugo vremena da se na njih priviknemo. Uvijek Ʀemo biti otvoreniji sa naÅ”om provincijom ma koliko dugo proÅ”lo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 01 lip 2005, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, ne treba se bojati za Trsat, ĆØuli ste naÅ”eg gvardijana i provincijala koji su optimistiĆØni po pitanju buduƦnosti Trsata, jasno, kao meĆ°uregionalnog, a možda i marÅ” ostane ovakav..
Ycteris je pogodio poantu, zasucimo rukave, nemojmo plakati i bit Ʀe joÅ” bolje nego do sada.
Ako Ʀemo kukati, niÅ” od svega!
BVB!
Fantom

PostanoPostano: čet 02 lip 2005, 10:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam sad trenutno vremena odgovarati na sve napisano, a imam joÅ” brdo pitanja i dilema i nejasnoƦa kao i svi ostali... Uglavnom, ako se fratri slažu, onda mi framaÅ”i možemo organizirati provincijski susret bar jednom godiÅ”nje zar ne? Uz to nadam se da Ʀemo se i dalje unutar provincije pozivati i posjeƦivati obeƦanja? Dogovorio sam se sa Anom da joj do subote poÅ”aljem sva pitanja vezana uz regionalizaciju a onda Ʀemo na njih dobiti odgovor valjda od FSR-a preko Tau-a ili kak su to veƦ zamislili. Ako imate njezin mail možete joj poslati direktno DO SUBOTE sve Å”to vas muĆØi, ako nemate - onda poÅ”aljite meni na ovaj mail dolje na koji imate link ispod mog posta a ja Ʀu poslati njoj. DO SUBOTE! Sva pitanja i sve Å”to vas muĆØi u vezi regionalizacije! Evo vam prilike da vas se ĆØuje. jako sretan jako sretan jako sretan Wink

Ycteris

PostanoPostano: čet 02 lip 2005, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo vidite, dok god ima volje od naŔe strane nema straha za provincijske susrete! jako sretan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Fantom

PostanoPostano: čet 02 lip 2005, 15:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sinula mi ideja, ali za sada nažalost samo ideja: Å”to mislite o provincijskom susretu npr. da idemo u MeĆ°ugorje jednom godiÅ”nje? Onda ni ne bi moralo izgledati onako kako inaĆØe izgleda, onako natrpan program da niÅ” ne stigneÅ”, nego baÅ” suprotno... Mi osmislimo program, a fratri se pobrinu za duhovnost (to podrazumijeva da pozovemo i naÅ”e duhovne...)

PS - onaj moj prethodni post - odazovite se i pitajte o regionalizaciji ako imate, jer Ʀemo dobit odgovore od VijeƦa! Upute su vam u prethodnom postu

sike

PostanoPostano: čet 02 lip 2005, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobra ideja ovo za MeĆ°ugorje Fantome!
sad u travnju smo ionako bili dolje mi s Trsata, Kaptol, te neŔto sa Sigeta, Kozari Boka i KloŔtra - svi u isto vrijeme!
Fantom

PostanoPostano: pet 03 lip 2005, 9:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam Sike, bio sam i ja. Dio Sigeta je iÅ”ao s Kaptolom (manjina), a dio je iÅ”ao sa KloÅ”trom (veƦina) Cool Samo dolje smo se mi "KloÅ”trani" sreli sa Kaptolom samo na Križevcu kad smo se spuÅ”tali, a od Trsata nisam ni T vidio (kad sam Ʀorav Smile ). Uglavnom, program nam je bio natrpan, spavali smo van MeĆ°ugorja... Ako bi imali redovite takve susrete kao Å”to su do sada bili Kapitul i MarÅ”, onda ne bi morali svaki put sve proƦi i vidjeti u par sati i krepat umjesto da naĆ°emo mir. Ma dalo bi se puno toga, ali znam kako ljudi znaju biti tromi i nikakvi, nemaÅ” podrÅ”ke taman da na koljenima moliÅ”. NauĆØeni da netko uvijek radi neÅ”to za njih. Evo baÅ” razmiÅ”ljam da organiziramo nogometni turnir frama Grada Zagreba...

merkat

PostanoPostano: ned 05 lip 2005, 18:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko mi je poznato za mjesec dana je neki susret mladih u Medjugorju...

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 05 lip 2005, 18:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zakaj se ne probate organizirat i otiƦ svi zajedno u Meưugorje na Festival mladih, od 1. - 6. 8. jako sretan

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Fantom

PostanoPostano: ned 05 lip 2005, 18:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1.-6.7. ili 8.? Ako je u kolovozu, u tom terminu je MarÅ”, poslije toga je susret u Koelnu, a i baÅ” se radi o tome da nije ni nama uvijek do toga da smo izmjeÅ”ani nego da nekad želimo biti samo mi framaÅ”i. Do sada su postojali takvi susreti (MarÅ” i Kapitul), a nadam se da Ʀe i dalje...

Srki

PostanoPostano: uto 06 ruj 2005, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Propao nam kapitul Å”to znaĆØi da provincija naÅ”a polako nestaje i dolazi nam regionalizacija koju baÅ” i ne želimo.
fratar

PostanoPostano: uto 06 ruj 2005, 23:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina nema kapitula, ali framaŔi na FF(FramaForumu) dogovaraju susret koji bi vjerojatno bio u Požegi, odite na FF, pogledajte i ak vam odgovara prijavite se!

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 07 ruj 2005, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Reci nam adresu tog foruma.
Ycteris

PostanoPostano: čet 08 ruj 2005, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

www.forumframa.tk

sike

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 23:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U subotu, 22.10.frama okreƦe novu stranicu u svojoj povijesti:tada Ʀe u Zg biti izborna skupÅ”tina za regionalno vijeƦe, a nakon toga isto to Ʀe se dogoditi 29.10.u Osijeku i 5.11.u Rijeci.

Tim Ʀe frame ubuduƦe djelovati po regijama(za sad ih ima 5 na papiru,ali može ih biti i 4 ukoliko se rijeĆØka i zadarska povežu)

Sad je na nama da ove mlaĆ°e podržimo i ufuramo u regionalno povezivanje jer mi stariji Ʀemo s provincijskim uspomenama brzo otiƦi a na njima frama ostaje
Daniel

PostanoPostano: pon 21 stu 2005, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stranica je okrenuta, nema viÅ”e provincije. Kako ja gledam situaciju u naÅ”oj frami, koja je možda regionalizacijom najviÅ”e izgubila, ovisi iz kojeg se kuta gleda, mislim da možemo puno uĆØiniti da ta naÅ”a regija zaživi. Iako nas je samo pet u regiji kod nas glavninu framaÅ”a ĆØine novi koji nemaju nikakve veze s provincijom. Nama starijima neÅ”to teže to pada jer smo živjeli i saživjeli sa provincijom ali regija je sada realnost i Å”to nam je ĆØiniti nego nove sada usmjeravati da se povežu s framama u regiji i da novi održe kontakte s framama u bivÅ”oj provinciji. Ako niÅ”ta za poĆØetak ih barem tako usmjeriti a na njima je sada kako Ʀe djelovati u buduƦnosti.
Podržavam regionalizaciju iz razloga Å”to frama kao pomladak FSR-a mora pratiti regionalnu podjelu reda. Do sada su veze Frame i FSR-a bile relativno slabe ali veliki broj framaÅ”a je preÅ”ao u FSR i sada mora raditi na tome da se Å”to bolje povežu. Mi koji smo preÅ”li ili Ʀemo preƦi u FSR moramo biti most koji Ʀe ih povezati, pogotovo Å”to Ʀe naÅ” ulazak u FSR premostiti generacijski jaz koji sada postoji. Mislim da je ovo vrijeme u kojem smo djelovali unutar provincija bilo vrijeme u kjem se frama izgraĆ°ivala i izgradila a sada treba uĆØiniti korak naprijed, povezati framu i FSR, toĆØnije treba zaživiti ono zbog ĆØega je frama prvenstveno i osnovana. A najveƦi dio tereta mora ponijeti prijelazna generacija, u kojoj ja vidim i sebe.
sike

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za sada sve lijepo ide..veƦ su održani regionalni izbori zagrebaĆØkog i rijeĆØkog podruĆØja a samo Å”to nije i kod OsjeĆØana. Onda joÅ” ĆØekamo Dalmatince! jako sretan
Kao svjedok izbora,od strane nacionalnog vijeĆØƦa naglaÅ”ava s epotreba organiziranja regionalnog susreta i Å”kole animatora frame te priprema z nacionalni susret mladih iduƦe godine u Puli
Osim toga,ono Å”to bi moglo biti zanimljivo starijim framaÅ”ima koji sebe uskoro vide u fsr-u jest sve veƦi znaĆØaj bratskog animatora koji bi uz duh.asistenta svojim framaÅ”kim iskustvom trebao mladima pomoƦi u njihovom rastu kroz zajednicu. Na taj naĆØin sve ĆØvrÅ”Ć¦e s epovezuju frama i fsr Å”to je jaaaaako važno
sike

PostanoPostano: uto 29 stu 2005, 14:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh,kad ZagrepĆØani neƦe sami svoga konja pohvaliti.. Laughing

http://framazg.blog.hr/
Ycteris

PostanoPostano: uto 29 stu 2005, 18:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Otkad to? Nisam ni vidio ovaj blog prije...

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.