HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 10:11. Pogledaj neodgovorene postove
Animatori po biskupijama
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: pet 28 stu 2003, 22:17
PostNaslov : Animatori po biskupijama
Citiraj i odgovori

Bog!

Bilo bi lijepo da vi koji ste upuceniji, uputite i nas ostale o tome kad je/ce biti sastanak animatora po biskupijama i kako se moze prijaviti i sl.

Koliko sam trazio po forumu nisam naletio na takve informacije, a ako jesam Embarassed

Sve u svemu - nije zgorega ponoviti pokoji put! Laughing Laughing Laughing

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 30 stu 2003, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoje dvije vrste animatora.
Jedni za koje se zna u biskupiji i oni koji djeluju u župama ali ih se ne zna (ili se pravi da ne postoje).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 05 pro 2003, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Unutar Crkve postoji stvarno svašta: projekt formacije animatora "Mladi za mlade", župni animatori, framini animatori, skacovi animatori....i drugi raznorazni animatori stari i mladi....ima ih svakakvih - djeluju na raznim područjima, svako prema svojim mogućnostima i sposobnostima...a u biti svi mi kršćani bi trebali biti animatori - Isusova duša ovog svijeta. Eto i onda svi animiramo jedni druge da ne zaspimo - u obitelji, školi, župi, na ulici, u kafiću - da ne zaboravimo dobrotu, ljubav...ČOVJEKA i Onog u čije ime smo to pozvani raditi !!! I to je to !!

Formacije animatora "Mladi za mlade" koju radi Ured za mlade sa još 4 biskupije izričito se provodi preko biskupijskih povjerenstava za mlade i župnika koji delegiraju mlade iz svojih župa tako da se ne može baš samo tako prijaviti zasad. Ali ovo je dugoročan proojekt koji će se nastavljati i zahvaćati sve više mlade.

Didi
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
zole

PostanoPostano: ned 07 pro 2003, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OKI Didi!!! Samo me jos zanima je li jedna od te 4 biskupije i Djakovacko-Srijemska??

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 07 pro 2003, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didi napisa:
Unutar Crkve postoji stvarno svašta: projekt formacije animatora "Mladi za mlade", župni animatori, framini animatori, skacovi animatori....i drugi raznorazni animatori stari i mladi....ima ih svakakvih - djeluju na raznim područjima, svako prema svojim mogućnostima i sposobnostima...a u biti svi mi kršćani bi trebali biti animatori - Isusova duša ovog svijeta. Eto i onda svi animiramo jedni druge da ne zaspimo - u obitelji, školi, župi, na ulici, u kafiću - da ne zaboravimo dobrotu, ljubav...ČOVJEKA i Onog u čije ime smo to pozvani raditi !!! I to je to !!

Formacije animatora "Mladi za mlade" koju radi Ured za mlade sa još 4 biskupije izričito se provodi preko biskupijskih povjerenstava za mlade i župnika koji delegiraju mlade iz svojih župa tako da se ne može baš samo tako prijaviti zasad. Ali ovo je dugoročan proojekt koji će se nastavljati i zahvaćati sve više mlade.

Didi

Da samo tu nisu uključeni konkretno animatori predstavnici KMNL-a, KOL-a, KKL-a po župama iz koje dolaze ekipe.
Svi ti predstavnici su u župama s jedne strane animatori za ekipu bore se za da ta ekipa bude ponos te župe mada ih župnici koji put ignoriraju. Animiraju mlade da dolaze na sve što 'katolici na djelu' orgarniziraju. Rade ćeto dan i noć da nešto naprave da pokrenu mlade Na te animatorske susrete šalju se predstavnici koji često ništa ne rade ali su dobri sa župnikom i župnik ga šalje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
spavanko

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 08 pro 2003, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

buuuuuuh za takve zupnike
davorseljan

PostanoPostano: sri 10 pro 2003, 23:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da to je stvarnost naših župa kojih Nadbiskupija nije ni svjesna.
Svi govore da mladih nema po župama, župne zajednice nam se raspadaju jer nema prinova, isto tako je i sa zborovima mladih.
Politika je na žalost ušla na velika vrata i u župne zajednice.
Oni koji žele i hoće radit ne dozvoljava im se a oni koji su dobri sa župnicima rade što hoće.
Današnja stvarnost je takva.
jzekic

PostanoPostano: čet 11 pro 2003, 13:56
PostNaslov : BROJ I AKTIVNOST ANIMATORA
Citiraj i odgovori

Arrow Ljubljena braćo u Kristu,

Vezano uz djelovanje mladih katolika u društvu, konkretno onih koji se tim aktivno bave mislim da to nije dovoljno.Unatoč ovome ja sam zadovoljan stanjem u svojoj župi.U nas konkretno djeluje sastav mladih čiji je prvenstveni cilj druženje i prenošenje najvećeg dara Našeg Gospodina, ljubavi.Mislim da nema dovoljno animatora i da je potrebno da ih se još dosta "unovači", jer su takovi ljudi doista bogatstvo Crkve, koje onda ona mora cijeniti i znati prihvaćati.Često su i bolje upućeni u neka pitanja nego svećenici, jer se za to s žarom i ljubavlju pripremaju.Doista mislim da bi trebalo posvetit više pažnje poučavanju i osposobljavanju mladih animatora.Ujedno najvećim nedostatkom zajednica mladih katolika smatram njihovu zatvorenost i slabo djelovanje u svakodnevnom životu.Kada bi one bile aktivnije u društvu i organizirale više javnih akcija za dobro sviju, mnogi bi se mladi sigurno poželjeli priključiti.
Bitno je da zapamtimo "MI SMO GLASNICI VELIKOGA KRALJA; POSLANI NA RASKRŠĆA ŽIVOTA; GOZBI DA VJEČNOJ DOVODIMO GOSTE; DA SVIJETU KAŽEMO ŠTO JE LJEPOTA!" jako sretan

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 20 sij 2004, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej Zole da ti odgovorim - da jedna od tih biskupija je i Đakovačko srijemska.

Davore dragi....ja di god mogu hvalim KMNL, KKL, KOL i vi ste doslovno dali veliki doprinos Crkvi u Hrvatskoj...mnogi su shvatili da mlade mogu oduševiti za Krista preko sporta...stvarno svaka vam čast.

A tebe bi htjela pitati vidiš li ti što pozitivno u našoj Crkvi?

Ne slažem se s tvom generalizacijom - politika, župnici...NE OSUĐUJ!!
davorseljan

PostanoPostano: uto 20 sij 2004, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didi napisa:
A tebe bi htjela pitati vidiš li ti što pozitivno u našoj Crkvi?

U našoj crkvi vidim puno toga pozitivnoga.
I sam sam aktivan i pratim neka događanja i u njima koliko mogu sudjelujem.
Da nije tako nebi se time bavio t.j. nebi išao svake nedjelje na misu i tako redom.
Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 20 sij 2004, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zašto o tom konkretno ne pišeš, a kritike ti mogu bit konkretne?
zole

PostanoPostano: sri 21 sij 2004, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

oho... i ovdje smo se rapisali... hehe... e ja uistinu vise nemam snage pisati, ovo je neki 5,6 post danas...

Ukratko:
Ima dobrih svecenika, dobrih zupnih zajednica, a i ima i onih losih! A mi?
Mi mozemo pomoci tom sveceniku da postane kvalitetniji, na verbalan nacin ili pokazati primjerom! To pali!!! hehe

No, ono sto cesto zaboravimo (govorim o sebi), jest da kritiziram svecenike (zasluzeno), a kad sam se zadnji put pomolio da nam svecenici budu kvalitetniji???
Eto, samo bih zelio da se svi skupa to zapitamo!

Pozdrav od iscrpljenog Zoleta... hehe

Jo

PostanoPostano: pon 26 sij 2004, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZOLE LEGENDO!!!! jako sretan jako sretan jako sretan

E pa ovaj put se u potpunosti slazem s tobom!!!!

Iako si bio iscrpljen mudro si zborio! jako sretan jako sretan

Konkretno mislim da mi krscani premalo molimo, onako konkretno za ljude koje susrecemo, koji su nam vazni, s kojima radimo... a previse ih ogovaramo i iznosimo ono lose!
Trebamo biti OPTIMISTI i u svemu gledati dobro jer Isus je i u najvecem gresniku vidio ono nesto dobro i od toga krenuo!

Pazimo jedni na druge!!!!

Pozdrav jako sretan

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: pon 26 sij 2004, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehehe

Ajd hvala...

I naravno da svi trebamo biti OPTIMISTI...
Evo jedne pjesme koju sam dobio za prosli rodjendan... dala mi je snage i volje da i dalje ostanem optimist i da jednom zauvjek dokazem sebi da Katolik ne moze biti nista drugo osim optimista, nadam se da ce se i vas sviju dojmiti kao i mene:

Optimisti su osobita bica. Ako je zemlja puna cicaka
i trnja, oni ipak uvijek negdje nadju i neki cvijet. Ako
je sve sprzeno i postalo pustinjom, oni su rijetke
ptice koje osjete oazu.

Kad optimisti naidju na siroku rijeku pesimista,
iznenada dobivaju druga imena: ludjaci koji zive mimo
stvarnosti; naivcine koji nemaju blagog pojma; sanjari
koji se utjecu utopijama. Pesimisti sebe nazivaju
realistima koji objema nogama stoje na cvrstom tlu
cinjenica, a zapravo su duboku zagazili u prljavstnu svijeta

Optimisti krecu na put. Na suncanu stranu. Prema
zemlji gdje se moze zivjeti. Optimisti vjeruju u
plodove Duha: ljubav i radost, strpljivost i vjernost,
prijateljstvo i dobrotu. Pesimisti nisu nikada kusali od
ovih plodova, i umiru mnogo prije nego su uistinu
mrtvi. Prezivjet ce samo optimisti.

pa eto... zelim da svi prezivimo Laughing Laughing

Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Jo i Zole ali onaj kome je pitanje bilo upućeno od njega najednom ni traga ni glasa. Davore gdje si??
Mogli bi nabacit stvarno jednu molitvenu kampanju za naše svećenike
spavanko

PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da li postoje "popravni" za zupnike ako malo slampaju s mladima i njihovim animatorima?

make love, no war
zole

PostanoPostano: uto 27 sij 2004, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ako sam dobro shvatio sto mislis reci, postoji popravni za nas sve... a zove se ISPOVIJED!!!

i jos nesto, npr. razbojnik koji se obratio neposredno prije svoje (i Isusove) smrti... Znaci treba poceti mjenjati sebe (a to se i na nas odnosi)

ps. ovo je prvi put da jos neko on-line kada i ja! jako sretan

Jo

PostanoPostano: pon 09 vel 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jucer je nas nekolicina animatora iz Zagreba i Pozege doslo kuci sa trece formacije animatora u Djakovacko-srijemskoj biskupiji! Htjela sam podijeliti sa svima vama jedan detalj sa tog susreta!

U nedjelju smo imali misu u djakovačkoj katedrali, animatori (nas oko 50) i župljani! Mi smo animirali misu pjevanjem i djeca su bila odusevljena. Kad je misa zavrsila pozvali smo djecu da ispred katedrale otplesemo bans (neka vrsta pjesme s pokretima) s njima! Oni su se odusevili jer je bans takav da se na kraju moras nasmijati!

Meni je bilo prekrasno gledati nove animatore i djecu kako uzivaju! S time smo na jedan mali nacin pokazali zupljnima sto mi radimo i da se spremamo kako bi u zupama bilo vise sadrzaja za djecu i mlade i kako bi svecenicima bilo lakse! Laughing

Lav je u zraku
Jo

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovdje se dopisujem sama sa sobom! place ali ono sto vam zelim napisati spada tu pa eto!

Kod nas na Jarunu postoje animatori vec 10 godina. Ima nas par koji smo u tome vec toliko i koji zaista zivimo za to! Tako se slucajno uz casicu vina,jucer naslo nas troje starih animatora i pricali smo o tome kako je sve pocelo! Malo smo si posvjestili sve te neke, malo i zaboravljene događaje i shvatili kako nas je to odrzalo u Crkvi, kako je u radu s djecom rasla nasa vjera, kako smo s tom vjerom ponekad doslovno i "gore premjestali"! Zeljela sam samo reci to kako ono sto cinis za drugoga obogacuje tebe u tolikoj mjeri da jenostavno moras i dalje davati jer imas previse!
Zato nam je posebno drago da svoje iskustvo mozemo prenositi i u druge biskupije, medju druge mlade i odusevljavati ih za Krista! To je ono o cemu smo sanjali...

Lav je u zraku
Nemo

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 18:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jo napisa:
Ovdje se dopisujem sama sa sobom! place ali ono sto vam zelim napisati spada tu pa eto!

Evo ne dopisuješ se sama sa sobom! Tu sam!!! Cool

Jo napisa:
Kod nas na Jarunu postoje animatori vec 10 godina. Ima nas par koji smo u tome vec toliko i koji zaista zivimo za to! Tako se slucajno uz casicu vina,jucer naslo nas troje starih animatora i pricali smo o tome kako je sve pocelo! Malo smo si posvjestili sve te neke, malo i zaboravljene događaje i shvatili kako nas je to odrzalo u Crkvi, kako je u radu s djecom rasla nasa vjera, kako smo s tom vjerom ponekad doslovno i "gore premjestali"! Zeljela sam samo reci to kako ono sto cinis za drugoga obogacuje tebe u tolikoj mjeri da jenostavno moras i dalje davati jer imas previse!
Zato nam je posebno drago da svoje iskustvo mozemo prenositi i u druge biskupije, medju druge mlade i odusevljavati ih za Krista! To je ono o cemu smo sanjali...

A što da ti kažem nakon ovakvir iskrenih riječi? Svaka ti(vama) čast i duboki naklon u znak poštovanja! Samo da znaš...da ti se nije dalo, ne bi se ni tražilo i znaj to CIJENITI i budi ponosna na to!!!

Pozdrav Wink

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada
Jo

PostanoPostano: ned 15 vel 2004, 14:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Nemo! Wink

Znas ponosna sam na to sto mi je Bog dao, ne smatram to svojom zaslugom jer koliko sam se jako trudila popraviti nesto sto sam vidjela da ne valja u mom ponasanju nisam uspjela svojim silama! Zato ovo sto imam Bozji je dar i zato sam JAKO JAKO JAKO sretna sto to mozemo davati dalje!

Inace mozda ce vam biti cudno, ali biti animator je nesto sto si cijeli dan,bilo drugima bilo sebi! Super je to! Laughing Nije to samo igra, to je primjecivanje oko sebe i uskaknje gdje god mozes! Bar ja to tako dozivljavam! Laughing

Lav je u zraku
mily

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 11:29
PostNaslov : Danas po prvi put ostavljam tragove svoje!
Citiraj i odgovori

Evo pratim što se događa na ovom forumu i po prvi put nakon godine dana ostavljam tragove na ovom mjestu!
jako sretan
Nadovezujući se na vašu želju za bolje svećenike i časne i ja se uključujem jer želim im na neki način pomoći! Mislim da je molitva najbolji lijek! pljesak
mily

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 9:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram vam reći kak su djeca našeg oratorija išle ovaj vikend na izlet u ZOO vrt i bilo je super!
Jedna je djevojka animatorica otišla par dana ranije i posjetila ZOO vrt sam i proučila što bi sve mogla djecu pitati kad budu u ZOO vrtu. Sva ta zabavna i vesela pitaja je stavila na papir i na taj način organizirala igru koja je trajala od skupljanja djece pred crkvom i do kraja razgledavanja zoološkog vrta! Djecu je podjelila u grupe po bojama (po5 djece) i svakoj grupi dodjelio njihovog animatora! I cilj igre je bio da djeca što više pitanja riješe i skupe više bodova!

Pitanja su bila:
Koju smo molitvu na početku izmolili?
Kad se svaki put digneš nekoj osobi u tramvaju zapiši svojoj grupi bod!
Smisli himnu svoje grupe!
Koje je boje sova Harry Potter?
(...)

To je bilo tak super jer su na aktivan način promatrali sve te životinje i zabavljala se!
Bila mi je najveća fora kad sam čula da su djeca molila ljude u tramvaju da sjednu na njihovu stolicu! Zamislite tu situaciju! Komedija!
Neki su ih dočekivali i na vratima tramavaja kako bi ih nagovorili da sjednu na njihovu stolicu! Napomena tada nije bilo gužve! Uglavnom bum vam pokazala drugi put te upitnike

Tak sam bila sretna! hop hop hop Što im je bilo super na izletu! pljesak
mily

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo dobila sam njezina pitanja za izlet pa vam dio šaljem da eto nađe se nekom pri ruci!!!

. Koju smo molitvu molili na poèetku izleta?

2. Kako se zove vozaè autobusa?

3. Prebrojite koliko stolica ima u autobusu!

4. U autobusu i tramvaju se dignite starijim osobama i napi¹ite koliko ste
puta to napravili!

5. Pitajte prolaznike èiji stihovi su napisani na maksimirskim vratima!

6. Od ulaska kroz vrata Maksimira do blagajne ZOO-a hodajte u vlakiæu i
fuækajte kao vlak!

7. Preko mosta kojim se ulazi u ZOO prijeðite zavezanih nogu.

8. U koliko sati se hrane tuljani?

9. Prebrojite koliko ima brzih nutrija!

10. Pitaj nekog od zaposlenih kako se zovu tuljani?

11. Koliko jaja nese zelenokrila ara?

12. Koje je boje labudu kljun?

13. Koje je vrste Harry Potter sova?

14. Koliko je bio velik najveæi podzemni grad koji su iskopali prerijski
psi?

15. Koja ptica se kupa poslije svakog obroka?

Nadam se da nije previše mjesta oduzeo ovaj post!!!

Kak vam se čine naši zadaci?? Rolling Eyes Mislim meni su super a to nemora značiti da će se svima svidjeti, KAJ NE!!! Wink
lega

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo i ja ostavljam svoj trag po prvi put na ovom forumu i mogu samo reći da mi je bilo ludnica za vikend u Đakovu sa animatorima, ljudi zakon ste, a i malo sam čitao onog Seljana(znam da je on davno bio aktulalan), a pošto ga poznam samo da mu poručim "E moj Davore kako ja ideme na seminare za animatora i samnom još 2 fudbalera iz KMNL-osijek mislim da tvoja teorija o tome da su animatori samo oni koje župnici vole NE STOJI jer eto ima i nas fudbalera tamo i malo više radi a manje kritiziraj-nema ljutnje samo konstruktivna kritika"živili!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.