HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 15 lis 2019, 6:58. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] PREDSJEDNIƈKI IZBORI!!!!!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
dado-kozari bok

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 21:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo da vam ja neÅ”to kažem Å”to se tiĆØe izbora i mog stava:Ja joÅ” nemogu glasat jer tek 16.01 budem ima 18 let.
No kad bi moga glasa bi za Antu KovaĆØeviƦa.Iz prosto razloga Å”to jedini u svojoj kampanji spominje bosance i to je u redu.Naime da nema bosanaca nebi bilo ni hrvatske.Nemojte sad to doslovno shvatiti.Ali bosanci ĆØine veliku veĆØinu puĆØanstva u hrvatskoj i njih praktiĆØki niko ne Å”ljivi,a pogotovo s hrvatima u bosni,koji su se borili za hrvatsku u posavini a sada ih nitko ne ferma.mislim da to zaista nije korektno.neka se ne ljute zagorci,dalmatinci i si ostali,aali bosanci a pritom mislim na hrvatske bosance dali su veliki obol za hrvatsku i nije u redu sad ih ignorirati.eto to je to ,nadam se da se nitko nijr naÅ”ao uvrijeĆ°en mojom izjavom a ako je žao mi je Å”to govorim istinu.

PS:NIsam bosanac,roĆ°en sam u hrvatskoj,a porijeklom sam iz bosne s roditeljske strane no oni su u zagreb doÅ”li 78. tak da nebi ispalo da sam ugurani hrvat.HRVAT sam i time se ponosim,ali se i ne sramim toga Å”to su mi roditelji bosanci,dapaĆØe,dok se veƦina mojih prijatelja srami toga Å”to su im roditelji iz bosne.

Aj' živili
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

Spol: muško
PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sto bismo onda trebali reci mi, hrvati iz vojvodine... pa za nas nisu znali ni da postoji.. sad kad su otkrili stize po koji novcic... i nis vise...

al neka.....
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
dado-kozari bok

PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je zaista žao Å”to se takve dogaĆ°aju jer to je sramotno.no ja sam iznia svoje stajaliÅ”te.Znam da ante neƦe pobijediti na izborima no dobro je znati da mu je jedna od važnijih stvari hrvati u bosni.možda to potakne druge kandidata na razmiÅ”ljanje i neÅ”to poduzmu na tom pitanju.to bi bilo hvale vrijedno

Aj' živili
fat drummer

PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

letica je uvijek nezavisan
al opet mora bit s nekom stranokm jer nema ni program ni karizmu sam nesto napravitne bi usao u sabor kao samostalan da se zemlja prestala vrtit
pa je upao s hsp-om

zabrana pobacja je greska

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
igor

PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 23:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZABRANA POBACAJA JE PRAVA STVAR....
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 8:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dado.kozari-bok, baÅ” je dobro Å”to nemaÅ” godina za glasanje, a bit Ʀe velika Å”teta kad postaneÅ” punoljetan.

Htio sam reƦi, imam prijatelja Turopoljca i on tvrdi da za Turopoljce nitko ne Å”ljivi.

Imam ja i prijatelja Istrana, liĆØana itd.

Nevjerojatno, ali svi tvrde isto.
merkat

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, i Pasalic je protiv pobacaja a cini mi se i Letica( hsp).
Mesic je meni malo preneozbiljan, a i lagao je da nije potpisao jedan papiric o zeljezari Sisak pa se odjednom sjetio da ipak je al nije znao kaj potpisuje ,bas kao i jedna umirovljenica koju je prevarila stedno kreditna zadruga kojoj to rjesavam ali ipak je on predsjednik, makar bi mogao i u mirovinu, valjda je senilan postao. Netko je spominjao neku cementaru no to je prenio na kci tako da to valjda nije nepotizam( mene su krivo ucili ) dok nitko ne spominje pilanu u Kusancu ( V. Gorica) ustvari spomenuo ju je netko na radiju dok je Meske gostovao al je ona rekao da nema pojam o tome i ja mu naravno Rolling Eyes vjerujem.
Inace Meske je mnoge stvari napravio vrlo korisno i cak mislim kod mnogih izjava i istupa (gdje se doduse vise inati i gnorira suparnike) mislim da ima cijeli tim iza sebe i saptace jel nitko nije toliko inteligentan.

Igore nisam bas siguran da Miksic nebi zabranio pobacaj rekao je da je protiv njega, no i Kosorica je rekla na hipokritov nacina da je protiv pobacaja ali da ga nebi kao mogla zabraniti a to je i stav hdz-a !

Dado, tko bosance (hrvate) ne shvacaozbiljno i pozitivno je vise nego glup i taj nije nit hrvat nit katolik nit zna povijest imalo. Nekad je bosna kao i vojvodina (odakle mi je djed) bila hrvatska kao i dnas dalmacija i zagorje i lika cije se reakcije cudi me bojis. ta u bosni je kraljevalo i stolovalo mnogo poznatih hrvata i tko se toga odrice ili srami nemam s njime sta raspravljati. I opcenito bilo tko da je rodjen neznam gdje i neznak da je kakav je izrazito glup ako se srami jel na to utjece samo dragi Bog a na covjeku je samo volja kojom ce raditi pozitivne stvari.
Ja sam zahvalan Bogu sta mi je dao milost da sam rodje i odrastao u katolickom duhu ali postujem i muslimane i zidove i sve ostale ako su ljudi. Jedan prijatelj me je razocarao tako kad se sramio kaj ej musliman i kad bi bili vani upoznavao bi se sa curama kao Ivana ne Ibrahim.
I Dado tko nije svjestan za obol bosanaca ne samo u ratu taj nista nezna ni o cemu, ja nisam bosanac ni po kome al ih cijenim jako zbog njihovih djela kroz povijet i jel su kao ljudi pravi.

Igore znam za situaciju u vojvodini (rodbina , prijatelji) al kad bi tutemi poceli bilo bi svega....

Fat drumer, da usao je kao postenjak u politikui prije svega kao strucnjak cije su siroko znanje i obrazovanje koristili mnogi ponekad i na kriv nacin pa je sm odlucio nesto napravit ali to u politici neide, nasso je najmanje zlo po svojoj procjeni i morao se nekome prikloniti mada opet nezavisno( kao i Filipovic) jel ako krenes na more pjeske zadnji ces doci, a da njega nema u kreaciji nase politike bilo bi steta jel malo je ljudi da su u jednom covjeku posten i znalac !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
fat drummer

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 10:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da da u hrvatskoj se ta nezavisnost manifestira kao priklanjanje jednoj /nekoj stranici, nije vazno kojoj. letica je to uvidio vec odavno
zasto je filipovic u saboru nemam pojma
svatko tko je glasao za sdp se mora osjecat krivim za to
svatko tko je u sdp-u se mora osjecat krivim za to

i jos samo nesto
zasto mislim da bi stvaljanje pobacaja u ilegalu bilo lose. pobacaj je danas data stvarnost. kao i seks prije braka. mozete pobacaj stavit u ilegalu i imat zene koje idu u neke sumnjive "klinike" kod nekih "ljecnika" koji ce ih u najboljem slucaju ostaviti neplodima i psihicki rastrojenima
ili mozete provest edukaciju
teze je
al manje ljudi umire

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 10:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:

teze je
al manje ljudi umire

Razumio bih da to kaže nevjernik.
Jer ako se zbroje životi nisam siguran da li Å”ta "Å”tedimo" nestavljanjem pobaĆØaja u "ilegalu".

Ako abortiranu djecu ne staviÅ” u "raĆØun" tada si u pravu i nitko se oko toga ne spori.

Ali razumijem da je teÅ”ko ženin život i život neroĆ°enog staviti kao ravnopravne.

A glede rastrojenih žena nakon "nestruĆØno" obavljenih pobaĆØaja ... i žene nakon struĆØno obavljenog pobaĆØaja imaju traume ...
dado-kozari bok

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat nije da se bojim reakcije dalmaŔa,zagoraca i ostalih-nego znam kako razmiŔlja hrvatski narod koji gleda sam u svoje dvoriŔte i misli sam na sebe.

Aj' živili
fat drummer

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa ako umru i majka i djete u nekoj sobici u strasnim bolovima rekao bih da gubimo vise zivota
edukacija se odnosila na to da ljudi moraju bit odgovorniji
ako je nesto ilegalno ljudi nisu odgovorniji samo to cine potajno i vjerojatno lose
iako pobacaj smatram ubojstvom, radije bih da se to ubojstvo vrsi u sterilnoj prostoriji pod nadzorom u kojoj majka ima vece sanse za prezivjet nego na nekom mesarskom stolu gdje nema
zanima me inace kolki je broj pobcaja u hrvatskoj? i kolko je majki prezivjelo pobacaj

igor

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pobacaj ako je legaliziran, onda je to kao da je i bilo kakvo ubojstvo legalizirano.... dakle, mozemo se ubijati kako hocemo bez ikakvih sankcija...
merkat

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 16:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dado da svatko gleda samo u svoje dvoriste, mislim da je to frajer ti htio reci, nekak kao svi kukaju da su bas oni ugrozeni i ne zanima ih nitko drugi, tipicni hrvatski problem, nemogu shvatit samo kako se odricemo bosne i vojvodine ?! I naravno svima je kriv kao zagreb i purgeri a ustvari zagrepcana u vlasti i di je novac nema, necu sad o onima koji su tamo da ne sirim netrpeljivost jel sam negdi citao kako Bog veli da je grijeh ako siris glasine ( istinite ) o nekome jel tada unosis razdor, dakle lijepim usta selotejpom i molim se za jedinstvo nas, koji smo ionako jako,jako mali a kud da se jos i svadjamo.

Kaj se dotikavlje abortusa cudim se kako ne vjerujete u proivdnost Bozju ! Ja vjerujem kako bi se zabranom Bozja ruka pobrinula za najbolje, jel ionako je sve u njegovim rukama, mi smo samo tu da slusamo gapreko nase crkve i svecenstva koji nam daju upute od Boga za zivot a nismo tu da filozofiramo i racunamo postotke mrtvih.
Da je eventualno moguce da na crno su ugrzeni zivoti zena vjerujem kako bi se teze odlucivale za abortus kad bi takav rizik postojao.
Naime to su prazne price, neki "mesari" su jos izumrli u 19 a ne u 20. stoljecu a kamoli u 21. toga vise nema braco.
Kod nas je toliko privatnik ginekologa koji bi zabranom pobacaja sjajno zaradjivali a uvjeti su im znatno bolji od hzzo-a ! Nebi se zezali i riskirali bas zbog zabrane tako da tko god bi htio lako bi mogao abortirati, i sigurno.
jel ionako mnogi doktori namjerno rade guzve kako bi sto vise ljudi dosli ima privatno poslije radnog vremena a na crno najvise vole.
Eto jedna poznata (tv, kolumne) lijecnica kod koje sam isao jednom privatno spalit bradavice na palcu ruke mi je kad sam se zurio i rekao kako nemam vremena za cekat racun zahvalila sa smjeskom !

Jedino se o abortusu moze razmisljati kada je sigurno da ce umrijeti majka ako se ne abortira a tada je opet na njoj sta ce izabrati, jedna svetica je odabrala zivot za dijete....

merkat

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore u Nizozemskoj zele uvesti tzv. letalno lijecenje , tj. ubijenjem otrovom tesko bolesne djece kod poroda, dakle igraju se Boga, neznaju da je bas Bog tako htio iz razloga koje mi ipak ne shvacamo, ja nekako mislim da je to sve dio poslanja, kriz, kusnja, ispit ljubavi i zrtve...
Ah da mozda Nizozemci misle da su spartanci, oni su naime nezdravu djecu ubijali, kao i starce koji nisu bili sposobni za rad, nesto kao kod zivotnja, prirodna selekcija koja se obavlja instiktivno, no kod nas ljud je drugacije, mi imamo razum i dusu a ipak sve to cinimo, mozda grijesim kad uplacujem za mirovinsko, kako je krenulo necu mirovinu nit docekat, docekat ce me letalni lijek !

igor

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 23:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da merkat...

inace ja sam imao malog brata, koji je sada pokojni (umro je kad su mu bile dvije i pol godine). rodio se jako bolestan s DOWN sindromom i teskim srcanim manama... tijekom trudnoce jedna lijecnica je pitala moju mamu da ode na ultrazvuk,. moja mama je znala sto to znaci, pa je rekla da nju ne zanima da li je beba zdrava ili bolesna jer je svakako ne kani UBITI... normalno...

kad se David rodio, lijecnici su mu dali dva do tri mjeseca zivota i rekli su nam da je boje da ga damo u neku ustanovu... naravno mi to nismo htjeli uciniti i pozivio je sretno u nasoj obitelji cijele dvije i pol godine...

naime, David je bio jako bitan u nasim zivotima i pomogao nam je da shvatimo mnoge stvari. ali kao najvecu stvar koju je on ucinio i zbog cega njegov zivot ima puno smisla je sljedece. bila je jedna obitelj koja je imala cerkicu s DOWNom. i kad je ta obitelj upoznala nas i vidjela kako je david sretan s nama i kako mu nista ne fali, odlucila je uzeti svoju cerku nazad (iz te ustanove)... sad ta curica prica dva jezika, ima 10ak godina, sasvim lijepo raste i ok je... eto, svaki zivot ima neki CILJ, neku MISIJU...
fat drummer

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mesara ima i danas
i to cesto poznatih i priznatih ginekologa
sjecam se kad nam je prof. milicic pricao o jednom slucaju od prije 2 godine kada je zena otisala na crno napravit pobacaj jer nije imala para za "legalni"
sama procedura je prosla ok. onda ju je silovao
zatim je iskrvarila i umrla. cinjenica da ju je silovao i da je to ucino bilo kako iako je "veliki strucnjak" pridonjela je njanojj smrti
danas taj "ljecnik" nije u zatvoru

u irskoj abortus je zabranjen
irci su masovno katolici
srecom za "katolike" postoji engleska

zabranom abortusa nece se nista postic. ljudi koji se odlucju za abortus i danas ne cine to jer im je to super, zato sto mogu i zato sto je pristupacno. cinit ce to makar uveli i smrtnu kaznu za to jer postoje druge zemlje gdje je to dopusteno (madjarska, slovenija, austrija ili koja god zemlja vec bila u susjedstvu i koja to dopusta).

igor

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mi moramo uciniti nas dio...... dakle, poceti od nas ZABRANOM ABORTUSA, zabranom ubijanja neduzne djece...
merkat

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore lijepi primjer, samo dokaz da sve ima smisla i da je sve od Boga !
Moja sestricna je rodila slijepo i gluho dijete s jos nekim poteskocama. Doduse kcer je rodila carskim rezom, ima niski tlak te joj je ginekolog preporucio da ne zanese ponovo, njena je grska kaj nije se cuvala, ipak rodila je i nije pobacila, hvla Bogu ! Danas je Toni jos ziv ima 13 godina i preko tjedna je u domu u Bistri, vikendom doma. Citajuc o tvom bratu mislim da se pokazalo da Bog zna sta radi, vi ste pokazali ljubav i Bog je Davida uzeo k sebi a svojim poslanjem je drugo dijete ucinio sretnim. Moji imaju dijete s vecim poteskocama tako da mu je potrebna strucna pomoc, no mozda da je bilo vise volje da je kuci, neznam , mozda grijesim, oni imaju novaca i volje i vjeru, al eto vjerujem da je potrebna medicinska pmoc, sta sad.
Ja naravno vjerujem kako je bitno da se dijete rodi kakvo god da je i cije god da je ( cak i plod silovanja i incesta) jel kakvo ispadne Bozja je volja i mi se tomu moramo pokoriti, naravno Igore da je ono misija i poslanje koje utjece u na nas zivot.
Moja majka je nakon poroda sestre odmah zatrudnjela samnom te je ginekolog preporucio da abortira jel je pretesko za nju. Kako je ona zena sa sela samo se nasmijala i zgrozila odjednom. Ja sam se rodio sasvim zdrav, cak fizicki vrlo napredan, dobro malo sam ponekad blesav, al kaj je tu je Confused
Moja bivsa djevojka je abortirala dijete s deckom prije mene. Nisam za to znao, rekla mi je njena frendica, obj medicinske sestre.
Napravila je to protuzakonito, kad je dijete proslo rok unutar nekoliko tjedna kad je dozvoljen abortus. I to je bilo na crno. Mislio sam kako je njena frendica ljubomorna i da laze.
Kad smo isli na more stavio sam medju kazete letak katolicki o abortusu da vidim reakciju. Citala ga je dugo, sutjela i plakala. Prekinuli smo ubrzo.
Tako da mislim kako nijednoj curi nije drago abortirati. No uglavnom takve osobe se nikad ne opamete. Kad smo prekidali rekla je kako je po njoj najveci problem kaj nismo spavali . I to je bio kraj definitivni za mene.

Fat drummer, nevjerojatno mi je da je na slobodi silovatelj i ubojica, no zivimo u hrvatskoj, gdje je veci grijeh branit svoju vjeru nego to....
Doktorima nikad nemozes vjerovati, eto dobio sam mail sa slikama silovanja kod zubara pod narkozom !!!
I sta mozes dalje ocekivati ?

fat drummer

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim taj tip vise ne prakticira "medicnu" jel...
no zamisli situaciju u kojoj je abortus nelegalan, ta zena je otisla napravila abortus on joj je iskoristio, silovao, ucino neplodnom, al da je prezivjela. ona sad nemoze nista, ne moze ga prijavit jer je i sama pocinila kazneno djelo. cak nemoze dobit ni status krunskog svjedoka jer je to kvalificrani oblik ubojstva (ako se ne varam neda mi se sad gledat u kz i zkp odredbe o krunskom svjedoku)

ne radi se o tome jel abortus prihvatljiv ili ne. nisu svi katolici i ne vide svi abortus kao ubojstvo (cak ni neki katolici)
radi se o zivotnosti zakona i njegovoj primjenjivosti u stvarnom zivotu
kada se nesto prihvati (kao nazalost abotus) gotov je nemoguce to iskorjenit iz drustva
stoga treba pocet s edukacijom pucanstva

igor

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 22:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to sto drugi ne vide abortus kao UBOJSTVO nije moj problem...

ako oni to ne shvacaju pokazat cemo im mi. i ostali znanstvenici (odnosno velika vecina ozbiljnih znanstvenika) koji smatraju da zivot pocinje od samog zaceca, sto je jedina logicka stvar... jer ako onaj embrij od dva tjedna nije ziv, onda ga mozemo i ostavit tamo unutra i nece se nista dalje dogodit...

ako smo mi ravnodusni prema ubojstvu, i to ce nam Bog gledati na Kraju Dana... to je grijeh ne uciniti nista ako smo mogli ucinit nesto...

naime, sto kaze BORIS MIKSIC povodm abortusa...

jer ako nista drugo na kraju cu glasovat za Rojsa jer on jedini izricito kaze da je protiv abortusa i gay brakova...
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

noch einmal.... ne radi se o meritum... da abortus je los
radi se o tome da danas s ovakvim stanjem iznenadna kriminalizacija abortusa nece donjeti nikakava poboljsanja vec pogorsanja

dat cu vam i primjer iz povjesti al puno banalniji
kad je uvedena prohibicija u americi. situacija je i nije slicna u jednu ruku
naime prohibicija je zeljela smanjiti i prinos kriminalu od proizvdnje pica, uvesti nekakav lazni moral u americko drustvo u kojem bi svi bili trijezni. roosveltu se to obilo o glavu. krminal, ilegalne pecare, mafija svi su profitirali od prohibicije i ona je zatim ukinuta
dakako da ne mozemo po magntudi prosirenosti usporedjivat izuzetno rasireni alkoholizam i prema ozbiljnosti puno ozbiljnij abortus ali posljedice bi bile slicne. stvorio bi se novi problem ilegalnih klinika jer samo zato sto je nesto protuzakonito ne znaci da se to i ne cini (stoga je i protuzakonito)

sto se tice gay brakova, nemojte mjesat kruske i jabuke
danas u hrvatskoj postoje jedan zakona koja se direktno odnosi na osobe istospolnog usmjerenja Zakon o istospolnim zajednicama NN 116/03
dopusta osnivanje istospolnih zajednica pod istim uvjetima prema kojima se sklapa i vanbracna mijenjajuci uvjet heteroseksualnosti sa uvjetom istospolnosti, daje ista imovinska prava i skrbnicka prava partnerima
taj zakon je NAMJERNO izdvojen iz Obiteljskog zakona NN 116/03, koji u clanku 5. kaze da je brak zakonom uredjena zivotna zajednica zene i muskarca
iako je Zakon (obiteljski) cesto mjenjan (definicija majcinstva se mjenja promjenom svake vlasti) clanak 5 nikada nije mijenjan i danas u hrvatskoj i hrvatskom saboru ne postoji ozbiljna politicka opcija koja bi podrzala promjenu clanka 5.
rojs moze pricat sto hoce al tako dobiva samo jeftine poene. pogotovo ako se ima na umu da su brak i obitelj pod posebnom skrbi drzave kako i ObZ kaze

sike

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zabrana abortusa je prvi korak kojis e mora napraviti a onda iƦi dalje na edukaciju. pa ne možemo pod isprikom nekakvih ilegalnih lijeĆØnika uzeti ulogu Boga!Ako se to ne zabrani,pretvorit Ʀemo se u Nizozemsku-sodomu i gomoru-gdje im nije dovoljno Å”to ubijaju neroĆ°enu djecu nego ako se i koje ima sreƦe roditi,onda ga skrate za glavu otrovom ili drugaĆØije eutaniziraju!
Zato Ɔiro po meni,ĆØovjek je i sam rekao da nije neki veliki vjernik u praksi ali ovakve stvri ne bi dozvolio za razliku od MesiƦa i Kosorice koaj mijenja miÅ”ljenja 5 do 12.Primjer je Družba Adria-ženom upravljaju drugi,nema svoj stav.
kao katolici moramo slijediti stavove Crkve koja kaže da je pobaĆØaj grijeh i da ga treba zabraniti.A s tim stavom su se složili i pravoslavci,protestanti,muslimani..Gdje ƦeÅ” viÅ”e!
Igore,tvoja priĆØa dovoljno govori da svakom treba pružiti priliku da živi!Prekrasno!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ovako. InaĆØe se jako zanimam za politiku i nastojim Å”to viÅ”e pratiti politiĆØka zbivanja, ali mi se uoĆØi ovih izbora sve to skupa toliko zgadilo da mi se doslovno povraƦa kad vidim koji plakat ili spot na televiziji ili kakav cmoljavi intervju u novinama. Od svih tih silnih programa i obeƦanja trebala je se Hrvatska davno obogatiti, a ovako... fuj! Dakle, MesiƦ mi je od sviju njih daleko najgori jer, pored ostalih svojih gluposti, toliko gadi Hercegovce da mi je muka od njega i volila bi ne znam koga vidit u PantovĆØaku, samo nek nije on. Njega treba biti stid i sram da se zakopa pod zemlju da ga nitko živ ne vidi i ne ĆØuje! Kosorica - ona je od svih politiĆØara daleko najviÅ”e uĆØinila i iza nje doista ostaju konkretna uĆØinjena djela, a ne rijeĆØi, ali ipak, i ona ima tih nekih svojih "grijeha" zbog kojih mi se ne mili glasati za nju, prije svega trĆØanje za Sanaderom i Europom. Rojs jest moj Hercegovac, ali previÅ”e priĆØa i galami, ĆØovjek je sirovina i nije za politike. MikÅ”iƦ mi je previÅ”e sumnjiv, KoÅ”ta takoĆ°er, pogotovo jer s ebore za legalizaciju pobaĆØaja. Ostale ne bih komentirala, ĆØine mi se kao smijeÅ”ne figure u ovoj otužnoj kampanji. Dakle, najradije ne bih ni za koga glasovala, ali znajuƦi da je to ujedno moj glas pobjedniku... ne znam, teÅ”ko Ʀu se odluĆØiti za nekoga, ma samo nek ih Å”to prije izaberu da nam Å”to manje cvile u uÅ”i sa svojim obeƦanjima. IspriĆØavam se na ovom grubom govoru, ali toliko su mi se popeli na vrh glave da drukĆØije ne mogu.

Valentina
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tak ti veliÅ” da se zanimaÅ” za politiku ... pa nije se to baÅ” dalo iÅ”ĆØitati iz tvog posta.

I daj mi sad reci zar te nije sramota tako pisati o MesiƦu iz jedinog razloga Å”to se usudio nakon desetljeƦa Hercegovizacije prozboriti koju na raĆØun dotad "bezgreÅ”nih" Hercegovaca? Daleko od mene da bih glasao za MesiƦa (ovdje sam porpiliĆØno protiv njega napisao), ali reƦi za bilokoga "fuj" i i da ga "treba biti stid i sram da se zakopa pod zemlju da ga nitko živ ne vidi i ne ĆØuje" iz razloga Å”to si ti Hercegovac/vka je nedostojno krÅ”Ć¦anina.

UopƦe, kad vidim takvu regionalizaciju i "zemljaĆØenje" slabo mi je.
Nedugo je i Dado-kozari-bok pisao o Bosancima i jadnim njima.

Ma zapravo, samo se Bosanci i Hercegovci bune i viĆØu. ZaÅ”to ne ĆØujemo ostale: Zagorce, Slavonce, MeĆ°imurce, Istrane, Kvarnerane, ... nego se samo o Hercegovcima i Bosancima priĆØa.

Sve mi to veƦ postaje neukusno ...
merkat

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajer , samo razlika je u tome sta su bosanci zaista "popusili" u zadnje vrijeme .

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.