HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 15 lis 2019, 6:54. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] BOZICNA TURBO-FOLK ZURKA...
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : turbo-folk na krscanskom tulumu?

da 
16%
 16%  [ 2 ]
ne 
83%
 83%  [ 10 ]

Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
igor

Spol: muško
PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 23:59
PostNaslov : [glazba] BOZICNA TURBO-FOLK ZURKA...
Citiraj i odgovori

otvorio sam temu pod ovim nazivom jer sam se danas zgrozio kad sam otisao ovdje u subotici na zurku pod nazivom BOZICNA ZURKA i cuo sljedece:

"ginem ginem da ti skinem haljinu sto susti, ako ako neka ginem poginut cu muski", "i tebe sam sit kafano", "mile voli disko a ja kolo sumadijsko" zatim razne pjesme CECE, JELENE KARLEUSE (tekstove ne znam jer nisam upucen u tu vrstu glazbe) i jos mnogo neznanih autora s veoma 'lijepim' tekstovima...

Naime, ovakva glazba je isla od nekih 10 sati pa sve do 12,30.....

recite mi vase misljenje.. da li je to primjerena glazba za jedan tulum koji se naziva BOZICNIM....
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Boze sacuvaj ! Rolling Eyes

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
fat drummer

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igore grijesis u kvalifikaciji
to sto si cuo NIJE glazba
to je zabuna, to je greska
to je ono zlo koje je vjerojatno zmija donjela u eden

al opet kad razmislis koja glazba jest primjerena za bozicni tulum?
ne tocan odgovor nije last xmas i gave you my heart

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
igor

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, pa bilo koja glazba samo da nije to ZLO koje se zove TURBO FOLK...
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 0:26
PostNaslov : Re: BOZICNA TURBO-FOLK ZURKA...
Citiraj i odgovori

igor napisa:

"ginem ginem da ti skinem haljinu sto susti, ako ako neka ginem poginut cu muski", "i tebe sam sit kafano", "mile voli disko a ja kolo sumadijsko"

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
aaaaaaaaaaaaaaj za poludit...

NEEEEEEEEEEEEEE

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

fat drummer

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i beg to differ my good man
meni ne techno nije za bozicni tulumkao ni trance, house hip hop, r'n'b (znam par ljudi koji se okracu u grobu na spomen sto je danas r'n'b)

svakom svoje
dakako turbo folk nije glazba

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ehe Igore, bio si dakle u Bunjevackom kolu

Ja ne padam na te fore, idemo na "bozicni tulum". Znao sam da ce tako biti. Al sta ces, to raja slusa (dok nasa Crkva za to vreme negoduje protiv rocka i metala).

A kad su prije neku godinu pustili "Motori, motori' meni sve drago, a jedna drugarica mi se zali kao: sta pustaju neke smor pjesme Motori motori pola sata." Shocked Rolling Eyes

Eto na sta smo spali, na Koloniju i Halida Muslimovica.

Money for nothin'
merkat

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 19:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Inace nisam strogo vezan uz neku muziku, slusam sve kaj me pokrene a to je zaista sve, ima cak i narodne koja ima nesto u sebi no turbo folk je svijet za sebe. Naime jednom me kompic odveo ako u neki lokal di je kao dobra muzika.
Idemo mi lagano po drvinju(zagreb) i dodjemo do neke drveme kuce prizemnice na kojoj je bojom bilo ispisano adriaticum.
Parkirani smo mercedesi i bmw-i a strane rege .
Nis ne kuzim ja jos, ulazimo nutra, neki crnomanjasti muskarci i zene zaista reprezentativne, tek tada sam skuzio di smo ali ne po muzici jel je bila galama, nego po razularenom ponasanju gotovo svih. Ni sam neznam sta me tamo kompic odveo, samo znam da mi je rekao da smo imali srece kad sam rekao "koja je to retardirana ekipa ovdje" sto smo uspjeli citavi izac van jel su se vec neki nabrusili na nas koji su culi to.
Meni nije problem ta losa muzika nego ljudi kako reagiraju na nju, pa nebi si trgao majcu sa sebe i udarao glavom o sank kao neki tamo nikad, pa ni onda !

SiGmA

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 6:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ekipooooo...koliko puta veƦ treba spomenuti....ko voli nek izvoli...

* O BOŽE, TI SI BOG MOJ,GORLJIVO TEBE TRAŽIM;
TEBE ŽEƐA DUÅ A MOJA, TEBE ŽELI TIJELO MOJE,
KAO ZEMLJA SUHA, ŽEDNA BEZVODNA.
U SVETIÅ TU SAM TEBE MOTRIO GLEDAJUƆ TI MOƆ I SLAVU.
LJUBAV JE TVOJA BOLJA OD ŽIVOTA, MOJE ƆE TE USNE SLAVIT. *
Rock-er

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 19:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ali iskljucivo pustanje jedne vrste muzike (narodne, dens-folk i sl) nije u duhu tolerancije.

Money for nothin'
Chiara

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni ti je i kod nas ista spika, nemogu povezati thompsona i katoliĆØku mladež.... ali sta ĆØeÅ”.... svaka b... ima svoje veselje... tako i turbo folk Smile

Nego.... ObeƦaj ove noƦi crnu i zlatnu, po mojoj koži slikaj kao po platnu...bla blabla bla.... pa onda stavi me u ram Laughing Laughing Laughing Laughing

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Rock-er

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 21:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I mladi pametni ljudi uzivaju uz to!
(samo neki od njih su inteligentni, doduse)

I onda se ja pitam sto ja trazim ovdje na ovom balkanu...

a ako budem i pravio neki bend, ne znam zaista ko ce me uopce i slusati...ako uspijem da izdam neki cd, s obzirom na to da niko ne zeli ulagati u rok.

Money for nothin'
zole

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije obeƦaj nego "pomeÅ”aj" Wink

a rockeru moj, danas je toliko toga svega upleteno u glazbu, tako da covjek koji samo dobro pjeva ili svira zapravo ni ne moze uspijeti, potrebno je toliko toga...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Chiara

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako ne? Sve viŔe ti te to opet razvija, samo malo mora biti modernije, neznam kako da se izrazim....

sad su ti svi ludi za Vatrom, Ramirezom, Yammat....

nisu neki ĆØisti rock, ali su neka vrsta alternative

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Rock-er

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 23:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vatra, Ramirez i slicni su njesra,

u Srbiji i Cro ima puno boljih bendova, ali jos su u andergroundu. Cuce se valjda za njih jednom, nadam se.

Money for nothin'
igor

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 0:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemojte bas tako jako lose o thompsonu...

ako pjesma necu izdat ja ili radost s visina ne ide uz katolicku mladez, onda niste slusali sve pjesme thompsona...
Chiara

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 0:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ups... imaÅ” pravo zole.. pomeÅ”aj... morala sam ukljuĆØiti player da ĆØujem Laughing

nego.... ja stvarno bez obzira na sve nemam nista protiv niti jedne glazbe... osim možda nekog tehna jer dobijem osip taj ĆØas...

svako sluÅ”a ono Å”to mu se najviÅ”e sviĆ°a... mada nevalja pretjerivati u niĆØemu i neprihvaƦati niÅ”ta drugo.... narodnjaci, tj. turbo folk su mi smijeÅ”ni, metal su mi nasilni, naÅ”i zabavnjaci sve viÅ”e naginju debilizmu, ali ima i nekih koji ih spaÅ”avaju.... a Thompson.... nemogu sluÅ”ati ĆØovjeka koji potiĆØe ustaÅ”tvo bez obzira dali mu neki stariji albumi bili pozitivni, isto kao Å”to neƦu sluÅ”ati ni Boru ƈorbu.... ali to su sada druge priĆØe.... dakle... svatko ima svoj crtiƦ i ja mu ga neƦu kvariti jako sretan

igor

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 0:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja imam protiv TURBO-FOLKA i to JAKO... jer to i nije glazba...

i dosta mi je bilo toga da se samo to nudi.. to mej ako nervira, gdje god se okrenes samo TURBO-FOLK... pa to ljudi uopce nije normalno..

ne znam, ali meni se neke stvari od thompsona svidjaju i te stvari slusam...
SiGmA

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 8:13
PostNaslov : ...chiara...
Citiraj i odgovori

....vidim chiara je jako doboro upoznata sa reperotoarom....ĆØak i reĆØi zna...a ni zole ne odmiĆØe.... Laughing
pa nek je.... Idea
...nego ima jedna važna stvar...ne mora neÅ”to da bude kvalitetno a da valja (a vrijedi i obrnuto)...i nema smisla da osuĆ°ujemo i umanjejemo vrijednost nekoga tko drukĆØije voli neke stvari u životu...il smo krÅ”Ć¦ani ili nismo... Shocked

* O BOŽE, TI SI BOG MOJ,GORLJIVO TEBE TRAŽIM;
TEBE ŽEƐA DUÅ A MOJA, TEBE ŽELI TIJELO MOJE,
KAO ZEMLJA SUHA, ŽEDNA BEZVODNA.
U SVETIÅ TU SAM TEBE MOTRIO GLEDAJUƆ TI MOƆ I SLAVU.
LJUBAV JE TVOJA BOLJA OD ŽIVOTA, MOJE ƆE TE USNE SLAVIT. *
igor

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 10:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

protiv turbo-folka do smrti!!!!

postujem one koji to slusaju, naravno, ali ne postujem TO....
Winnetou

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je Igore!

No, nije sve crno bijelo. Ima i u narodnjacima, sevdahu, a ĆØak i turbo-folku dobrih pjesama, ne može se poreƦi.

Recimo, Makedonci su u svijetu poznati po svojoj etno, odnosno folk glazbi, dok smo ju mi isprostituirali i napravili od nje smeƦe, naravno prožeti utjecajem istoĆØnih susjeda. Ne mjesÅ”am ja sad naÅ” etno (od MeĆ°imurja, klapa, istrijana i tamburice) sa turbofolkom, ali to bi trebalo biti naÅ”e bogatstvo. To je toliko bogata glazba, koja bi mogla i danas inspirirati nebrojene originalne pravce i solucije.
No, doÅ”la je Yuga, Srbi su ugurali svoje "Å”umadijske" poskoĆØice, te napravili i diljem cijele jugoslavije promovirali taj turbofolk, i puÅ”iona.

InaĆØe, moram priznati da poÅ”tujem ĆØak i Srbijanski folk, ta njihova kola, to je fakat luda glazba... Najbolji primjer je uspijeh BregoviƦa sa CigiƦima i DragaĆØanskim TrubaĆØima (Igor bi mogao znati neÅ”to viÅ”e o tome). No, ove izvedenice, za zabavu Å”irokih masa ispod i iznad Å”anka uz gajbu piva, to ne podnosim.

I smatram da toj glazbi nije mjesto na krÅ”Ć¦anskim tulumima!

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
Winnetou

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A sad da pustimo da sluŔa Ŕta ko voli?!
Mislim, ne možemo mi ni zabraniti, ali imamo pravo argumentirati. Ljudi vole razliĆØite stvari, i nisu sve primjerene svakom mjestu.

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
merkat

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

chiara nemoj na Thompsona, covjek je bolji nego mnogi od onih koji popuju o njemu...
toliko je toga prosao i napravio a sude mu zbog jedne zista glupe i nepromisljene pjesme koju su mu siguran sam podmetnuli bijednici koji su ga okruzili i iskoristili za svoje potrebe, cak mislim da je i bio pijan kad je to jednom pjevaoa posto se ogradio od te pjesme ocito da ga je sram a to je najvaznije jel ja se drzim one ...CEGA SE PAMETAN STIDI, BUDALA SE PONOSI...

Winetou potpisujem sta si napisao, ajd da se u necem slazemo....

Chiara

PostanoPostano: ned 09 sij 2005, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije ovo rasparava o Thompsonu naravno, ali moram joÅ” ovo reƦi, u jednu ruku ga ne podržavam, nekako eto ĆØovjek ti se zamjeri, možda ne toliko on, nego ta glazba njegova, a u drugu ruku ga žalim jer ga iskoriÅ”tavaju raznorazni ljudi za svoje jeftine poene... no dobro...

Winnetou slažem se s tobom potpuno,
moramo napraviti granicu izmedju turbo folka i onih starih narodnjaka... i isto tako izmedju narodnjaka i folklorne muzike....
sevdah, makedonski etno i u krajnju srpsko kolo nemogu spadati pod tu kategoriju.... ovdje nisam navela naÅ”e jer ljudi to znaju razluĆØiti....
daleko od toga da se zato nekome mora svidjati ta vrsta glazbe... ja sevdah recimo volim poslusati kad naletim na njega, pa i makedonce, crnogorce... kao i Lidiju Bajuk.... no sad je to neka etno kategorija

I vezano uz to... mogu slusati bas sve, i Magazin ako se bas mora, mislim na ovaj zadnji najnoviji koi stvarno ninaÅ”ta ne liĆØi... i nije mi se sviĆ°ala njihova pjesma u suradnji s Esmom ReĆ°epovom....i to zato Å”to je Esma legenda i pjesme su joj totalno lude i inspirirane.... a to kako ta pjesma s magazinom zvuĆØi je opƦa sramota

sigma... bilo je dana kada sam po stolovima plesala na zvukove Cece, Brene i oba Halida...... teÅ”ko je ne znati pjesme kad se druziÅ” s ljudima koji to sluÅ”aju.... druga je stvar Å”to ja na te pjesme mogu piti i plesat, a drugo je to Å”to te pjesme ne sluÅ”am u privatno vrijeme (možda je to licemjerno, ali znam i rijeĆØi svih Thompsonovih pjesama...)

merkat

PostanoPostano: ned 09 sij 2005, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara ne svidjaju ti se Thompsonove pjesme a pila i plesala si na cecu ?
Znao sam odmah da si mi sumnjiva ..... Confused Shocked Wink

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.