HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 stu 2019, 14:03. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Projekt "Družba Adria"
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Ljudi, kakav je vaÅ” stav prema toj Družbi Adria?

pozitivan 
3%
 3%  [ 1 ]
negativan 
90%
 90%  [ 28 ]
ne znam/nisam ĆØuo o tome 
6%
 6%  [ 2 ]

Ukupno glasova : 31

Autor Poruka
dodododoprecjednik

Spol: muško
PostanoPostano: sub 04 pro 2004, 17:21
PostNaslov : [ostale teme] Projekt "Družba Adria"
Citiraj i odgovori

ljudi, ne znam koliko ste upoznati s ovim, ali to je prestrasno... imam na kompu o tome, pa ako je netko zainteresiran nek mi se javi na pp pa mu mailam...
ukratko, radi se o sklapanju ugovora Janafa i Rusa za "prijenos" nafte janaf-om. a nas naftovod je u izuzetno losem stanju... nije odrzavan vec godinama, na nekim mjestima korodira, ....
moglo bi doc do velike katastrofe za hrvatsku ako se taj ugovor potpise. naime, tankeri bi morali svoje balastne vode ispustat na barem 200 milja od obale, a Jadran je u sirini 120 milja; ne smiju ih ispustat u dubini manjoj od 200m a tog isto bas i nema previse u jadranu... a nafta se ukrcava u tankere kod omislja...
vase misljenje?!

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 04 pro 2004, 18:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Definitivno negativno!

Mislim da je to jako nemarno od naÅ”e vlade, Å”to stavljaju u prvi plan profit, a ne i samu dobrobit zemlje. Istina da bi se s tim puno zaradilo i da bi to zemlji jako koristilo, al Å”to ak se dogodi nekakva katastrofa? BuduƦi da je Hrvatskoj turizam jako važan, takvo neÅ”to si ne bi smjeli dopustiti i oĆØuvanje prirode bi trebalo biti na prvom mjestu. A kakav Ʀe samo utjecaj i bez katastrofe ti silni tankeri imat na more...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Annabel

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 05 pro 2004, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da...malo sam razmiŔljala... jako sretan

Ako kažu da bi Hrvatska godiÅ”nje dobivala 100 milijUna USD (samo da natuknem...uz to Å”to bi nam i more bilo zagaĆ°eno) kada bi se taj projekt ostvario, onda je to JAKO malo novca!

Nasuprot tome, zamislite koliko mi SAMO u turistiĆØkoj sezoni (ljetnoj) imamo ostvarenih noƦenja! Mislim da ima viÅ”e od jednog milijUna sigurno (a iz godine u godinu raste). Gospodarstvo nam je KAO u tranziciji... pa sad zamislite koliki bi prihod bio nakon Å”to nam se zemlja razvije za koju godinu, odnosno za koje desetljeƦe... jako sretan ...joÅ” kad uĆ°emo u toliko spominjanu EU i kada taj turizam ne krene prema masovnom turizmu, nego elitnom (koliko god mi grozno zvuĆØala ta rijeĆØ)... nikakva nafta pa ni ruska nam neƦe trebati!!! Wink

... naÅ”e PRIRODNE ljepote treba ĆØuvati...

Uostalom moje miÅ”ljenje je da Ʀe potreba za naftom padati (a time i potroÅ”nja), jer veƦ danas u Berlinu javni gradski prijevoz za pogonsku energiju koristi vodu (tj. vodik koji se iz vode dobije elektrolizom), a mislim da automobili i sl. prijevozna sredstva troÅ”e najviÅ”e nafte i naftnih preraĆ°evina danas. Ne znam jeste li ĆØuli da guverner Kalifornije Arnold Schwartzeneger ima vlastiti automobil ĆØiji pogon je voda (vodik). jako sretan
Imala sam priliku vidjeti to na ZagrebaĆØkom Velesajmu ove godine na jednom malom automobilĆØiƦu, nevjerovatna stvar!

Malo sam odužila i skrenula s teme... uglavnom htjela sam reƦi da bi taj projekat i svi buduƦi sliĆØni projekti bili pogubni za naÅ”e biljke i životinje kojima je more životno staniÅ”te, za samo more, za ribe, za neÅ”e ribare, za turizam, a time i za sezonske, a i nesezonske radnike (nezaposlenost je tako i tako prevelika), za cjelokupno gospodrastvo... ma za cijelu naÅ”u državu... ma ajde i za sve susjedne države!!! jako sretan

Recimo NE >projektu ADRIA<!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
J.P.

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 06 pro 2004, 10:23
PostNaslov : Prosvjed
Citiraj i odgovori

Bok svima
saljem vam ovo jer je stvarno hitna stvar i malo je vremena da se nesto ucini.
Biti ce organiziran prosvjed protiv Druzbe Adria, i potreban je sto veci odaziv, na dan zasjedanja komisije:!!!!!!!!!!!!

u ponedjeljak 13.12., ispred zgrade Hrvatskih voda, Ulica grada Vukovara
220, Zagreb, s pocetkom u 9.00.
Prosvjed je prijavljen policiji

Ovdje se radi o ocuvanju naseg okolisa i nase zemlje, pa svi koji marite za to (a trebali bi kao krscani) dodite Exclamation

P.S. tko ne zna o cemu se tu radi nek se zaista sto prije javi meni ili Domagoju pa cemo poslati email

+

"Great men think alike.. and lesser seldom differ."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: pon 06 pro 2004, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ĆØuo sam i ja neÅ”to o tome. Danas smo u Sigetu imali primanja naveĆØer pod misom, umjesto susreta, a poslje mise je Lovro doÅ”ao i malo joÅ” o tome priĆØao. Sad bi baÅ” trebao dobit detaljan opis na mail, pa odmah Å”aljem dalje.

Annabel napisa:
Ako kažu da bi Hrvatska godiÅ”nje dobivala 100 milijUna USD (samo da natuknem...uz to Å”to bi nam i more bilo zagaĆ°eno) kada bi se taj projekt ostvario, onda je to JAKO malo novca!

Ak sam dobro ĆØuo, cifra bi bila nekih 80 milijuna
Gogi

PostanoPostano: uto 07 pro 2004, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moze li mi neko od vas garantirat da ako mi te Ruse odbijemo. Da oni nece napravit naftovod do Trsta. Talijani (i Slovenci) bi ubirali novce, a nama problem oneciscenja idalje ostaje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
J.P.

PostanoPostano: uto 07 pro 2004, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Moze li mi neko od vas garantirat da ako mi te Ruse odbijemo. Da oni nece napravit naftovod do Trsta. Talijani (i Slovenci) bi ubirali novce, a nama problem oneciscenja idalje ostaje.

dobro razmisljanje Smile
jedan od razloga zasto smo mi povoljni (kako stoji u jednom od clanaka) za taj dogovor je da nismo u europskoj uniji.. tj. kad bi bili morali bi se pridrzavati odredenih ekoloskih normi...
Eto, toliko ukratko Smile

ali zaista bilo bi steta kad bi slovenci iskoristili svoj 'izlaz na more' na taj nacin Smile

"Great men think alike.. and lesser seldom differ."
Ycteris

PostanoPostano: uto 07 pro 2004, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da se ne moramo brinut da Ʀe oni radit naftovod, jer u ovom sluĆØaju oĆØito idu na najjeftiniju varijantu, starim, zahrĆ°alim naftovodom do neke siromaÅ”nije i nerazvijene zemlje kojoj bi svoju ponudu mogli uvalit i za ĆØokoladu (s ljeÅ”njacima naravno, inaĆØe niÅ”ta od tog! jako sretan ). PokuÅ”avaju Å”to viÅ”e uÅ”tedit na tome, a neka od zemalja EU im baÅ” ne bi bila tolko dobra ko Hrvatska, jer bi uz dodatne naftovode, morali troÅ”iti i dodatna sredstva kako bi zadovoljili ekoloÅ”ke propise. Stoga mislim da se baÅ” i ne moramo brinut zbog Slovenije i Italije, mislim da bi prije odabrali neku drugu zemlju.
wind

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 0:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Uostalom moje miÅ”ljenje je da Ʀe potreba za naftom padati (a time i potroÅ”nja), jer veƦ danas u Berlinu javni gradski prijevoz za pogonsku energiju koristi vodu (tj. vodik koji se iz vode dobije elektrolizom), a mislim da automobili i sl. prijevozna sredstva troÅ”e najviÅ”e nafte i naftnih preraĆ°evina danas. Ne znam jeste li ĆØuli da guverner Kalifornije Arnold Schwartzeneger ima vlastiti automobil ĆØiji pogon je voda (vodik).

ima to, ima... al s obzirom na to da se osvajaju na karti svijeta neke kljuĆØne toƦke naftnih izvoriÅ”ta, i da nekome to donosi puno para za cca 50 godina, pitanje je hoƦe li se sve te tehnologije uopƦe uvoditi jer bi tome nekome puno para i odnijelo...
ne znam recimo nekom john wayneu tamo iz texasa...
wind

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 0:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam zaŔto se ne prosvjeduje pred vladom ili saborom?
pa tamo sjedi cijela upravna garnitura janafa.

Ŕto je s pitanjem gospodarskog pojasa? zaŔto se na tome ne inzistira?

p.s. da se razumijemo ja podržavam prosvjed, ali smatram da je janaf tek jedan kotaĆØiƦ u cijelom problemu.. i da problem treba malo raÅ”iriti.
Winnetou

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se i ja ukljuĆØim:
-Prazna sabornica, a raspravlja se o tako vaznoj stvari (a svi oni dobivaju svojih 15-ak tisuca mjesecno da bi sjedili tamo svako nekoliko).
-oznaka "drzavna tajna" na tom ugovoru, iako nesto tako vazno ne smije biti skriveno ocima javnosti
-SDP potpisao 2002 god, HDZ danas i dalje stiti taj ugovor, kakva li nam razlika? GLasat cu za HSP...
-Nije mi jasno zasto ne uzmu zemlju na ulazu u Jadran, skratili bi si put, recimo Crnu Goru, Albaniju? Vjerojatno im se ne isplati gradit novi naftovod.
-Zemlje iz europske unije ne dolaze u obzir zbog ĆØvrÅ”Ć¦ih ekoloÅ”kih odredaba, pogotovo o balastnim vodama
-rekoÅ”e na saboru danas da jadr."naftovod" ako se ostvari D.A. prestaje to biti i postaje "tok nafte", u struĆØnoj terminologiji postoji razlika, i navodno ovo naÅ”e zahrĆ°alo prenosalo nije pogodno za tu transformaciju, pogotovo na silasku iz Gorskog Kotara prema Krku. Ovo ne kužim, al tako rekoÅ”e.

Koji su pozitivni aspekti? 80miliona (na Saboru rekoŔe 10)?
80% deficita robne razmjene namiruje se iz turizma, dakle ako bude neka katastrofica, naravno gubimo turizam i bez njega padamo na koljena... u svakom pogledu. FuƦkaÅ” ti onda europsku uniju, ako ikad i uĆ°emo služiƦemo samo za izvoz opasnog otpada... A nekad je to bila lijepa mala zemlja za veliki odmor...

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
Rock-er

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se pitam sto ce svijet kad za 50 godina nestane nafte.
Ondak ce biti gadno.

Money for nothin'
wind

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam Å”ta Ʀe svijet, al ti uzmi kanistre, odvrni slavinu i skupljaj vodu, pa mijenjaj za 50 godina.
garantiram ti imat ƦeÅ” sigurnu penziju bez problema sa benzinom...
Gogi

PostanoPostano: čet 09 pro 2004, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fantastican primjer da sta prije tribamo uci u EU! sport Izgleda da ta "anti-katoliĆØka" integracija puno bolje Å”titi ono sto je Bog stvorio od zemlje sa 90% katolika. place

Ako se vec radi prosvjed, Idea najpametniji razlog bi po meni bio to da se prihvate ekoloŔke norme koje vrijede i za EU. Idea
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
jesus freak

PostanoPostano: čet 09 pro 2004, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne uzimaju zemlju na ulazu u jadran jer je morski prijevoz, tj.prijevoz brodom najjeftiniji. osim toga mi vec imamo naftovod i u ostalim bi drzavama morali graditi. niti jedna susjedna drzava nema takvu luku iz koje bi mogla izvoziti naftu.
da dobro je razmisljanje sto ako mi odbijemo a netko drugi pristane, ali ipak mislim da se toga ne moramo bojati. mislim da su sanse za to vrlo male. recimo jer slovenija ne smije i ne moze. crna gora i BiH ne mogu jer nemaju luke za tako velike brodove.
ja sam totalno protiv toga. neradose se mjesam u politiku ali mislim da je HSP opet pokazao sto znaci brinuti o domovini. isto su jedino oni dizali glas i protiv one ekoloske-ribolovne zone kada se trebao proglasiti gospodarski pojas. cini mi se da drugi razmisljaju iskljucivo kako metnuti neku paru u dzep makar i prodo pola hrvatske za nekoliko stotina tisuca kuna. nije bitno posto bitno da ide u moj dzep. to je taj nacin razmisljanja.

Gospodin ti je oprostio grijehe. Idi u miru.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: čet 09 pro 2004, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
Ja se pitam sto ce svijet kad za 50 godina nestane nafte.
Ondak ce biti gadno.

Kao Ŕto sam ja naglasila u svom postu... a i wind je rekao... VODA buraz, VODA...!!! Wink jako sretan
jesus freak

PostanoPostano: ned 12 pro 2004, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nis se vi ne brinite ima jos dosta plina (bar za narednih 100 godina) a i biodizel se cini kao perspektivno gorivo buducnosti.
voda kao izvor energije... istina da je 3/4 zemljine povrsine pokriveno vodom, ali dobivanje iz energije je jako skupo i visestruko neisplativo. dobivanje vodika je jako skupo. a osim toga kada bi voda postala izvor energije onda bi joj cijena jako porasla a iovako je u zemljama zapada voda skuplja od nafte. prema tome to bi bio uzas za one koji koriste vodu za recimo pice, tusiranje kuhanje i td. - znaci za nasss!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: ned 12 pro 2004, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je prosvjed odgoĆ°en u Zg-u,nije u Rijeci pa svi koji možete,doĆ°ite u srijedu,15.12.ispred hotela Bonavije na Trgu rep.Hrvatske od 9 do 10 sati
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dodododoprecjednik

PostanoPostano: pon 13 pro 2004, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle, prosvjed najavljen za 13.12.2004. nece se odrzati jer, kao sto
smo vec javili komisija nece
toga dana zasjedati iz "tehnickih razloga". Medjutim, DANA 16.12.2004. ispred hotela Sheraton u 12 sati ekoloske udruge najavile su mirni prosvjed protiv Sporazuma o Druzbi Adria, koji je potpisan tocno prije dvije godine na istom mjestu!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Etomi prosvjedovali jutros tako Ŕto smo se pojavili na Trgu, stvaili stol za potpisivanje peticija,otpjevali Moja domovina i Lijepa naŔa Hrvatska bezbroj puta te u samo 1h skupili 350 potpisa.
Nikome se nije iŔlo doma kad su potpisi krenuli ali bojali smo se da se ne zamjerimo policiji.
Sve to pokazuje koliko je bitno da mi katolici i drugi vjernici izaĆ°emo na ulice i kažemo Å”to mislimo za neka pitanja od državne važnosti,a ne da se samo skrivamo po naÅ”im prostorijama u crkvi i glavno da je nama dobro...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 17:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jesus freak napisa:
nis se vi ne brinite ima jos dosta plina (bar za narednih 100 godina) a i biodizel se cini kao perspektivno gorivo buducnosti.
voda kao izvor energije... istina da je 3/4 zemljine povrsine pokriveno vodom, ali dobivanje iz energije je jako skupo i visestruko neisplativo. dobivanje vodika je jako skupo. a osim toga kada bi voda postala izvor energije onda bi joj cijena jako porasla a iovako je u zemljama zapada voda skuplja od nafte. prema tome to bi bio uzas za one koji koriste vodu za recimo pice, tusiranje kuhanje i td. - znaci za nasss!

U zalihe plina i te bio nafte, ne sumnjam-tj. slažem se... no 100 godina Ʀe proƦi... prema tome treba se razmiÅ”ljati dugoroĆØno...
Ne bih se složila u potpunosti...
Jer nije toliko skupo i neisplativo recimo koriÅ”tenje morske vode... koja je joÅ” uvijek besplatna (ako se ne varam), nisam neki kemiĆØar ali mislim da elektrolizom vodene otopine natrijevog-klorida nije neki problem dobiti ĆØisti vodik... jako sretan

Možda nisam u pravu... ali tako mislim... jako sretan
jesus freak

PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma znas sto to i mene muci... zasto bi to bilo toliko skupo, ali koga god sam pitao svi su mi rekli da je proces dobivanja vodika jako skup. i da je to najveci razlog sto se ne koristi kao gorivo. a jos jedna alternativa ti je biodiezel. ima veliku perspektivu.

Srki

PostanoPostano: pet 17 pro 2004, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Potpuno se slažem s time da i mi trebamo iznijeti svoje miÅ”ljenje u vezi nekih važnih stvari, ali ne samo za naÅ”u državu, veƦ i za svijet.
dodododoprecjednik

PostanoPostano: pet 17 pro 2004, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi, jucer je odrzan prosvjed i postignut je uspjeh... doslo je u medije...
na prosvjedu je bilo novinara, TV reportera...
i usput... jedan profesor s jednog faksa tu u zg, kojij je u toj komisiji za tu studiju i to, je namjeravao odrzat jedan sastanak da dodu oni koji zele znatr vise o tom, ali gradonacelnica(mislim da je ona u pitanju) je zabranila sastanak...
znaci, ima uspjeha...
Bravo za nas
pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak sunce moje malo hop hop hop hop

merkat

PostanoPostano: pet 17 pro 2004, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel se ukrcava kod OmiŔlja na krku ili ipak kod OmiŔa kod Splita ?

A da je katastrofa je, najbolje da more tak uniŔtimo a slavoniju bi mogli npr. za odlaganja radioaktivnog otpada, liku za testiranje atomskih bombi, al nije bad, joŔ uvijek imamo zagorje ! Shocked

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.