HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 srp 2019, 7:32. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] THE BEATLES
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 10 pro 2004, 23:11
PostNaslov : [glazba] THE BEATLES
Citiraj i odgovori

Kako vam se sviĆ°aju beatlesi. Vjerujete li u to da su sklopili tzv. "ugovor" s Rogatim?

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 14 pro 2004, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dok sluÅ”am balade kao Yesterday, Hej Jude, Let it be.. ne podsjeƦa me niÅ”ta na Rogonju! Twisted Evil
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: uto 14 pro 2004, 23:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Sike ti si legenda. Nekako sam se bila uplaŔila kad su mi rekli. Mislim, Beatlesi su stvarno legende. Moja mama je ponosna Ŕto sluŔam tak neŔto a ne ono kaj danas moji vrŔnjaci sluŔaju..one gluposti od black-metala, dead-metala, koje stvarno dolaze od Rogonje Evil or Very Mad

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: uto 14 pro 2004, 23:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo da joÅ” spomenem njihovu legendarnu stvar balada o Johnu i Joko. Ma ludilo brale... Cool Cool Cool

Mir svima !
Apolon

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 8:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam, ja ih nevolim.

Nekako mi nikad nisu sjeli. Malo su mi "kenjkavi"

Imaju dobre pjesme, svaka im ĆØast, ali meni nikad nisu sjeli.
Diže mi se kosa na "Let it be".

Jedino Ŕto mi je ok je "It's been a hard day's night"

Ostalo sve nevolim.

Bolji su mi Creedence i The beech boysi

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zamisli..
"Imagine"..
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 15 pro 2004, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Vjerujete li u to da su sklopili tzv. "ugovor" s Rogatim?

Neznam, moj kapelan i neki prijatelji isto priĆØaju o tom i kritiziraju ih, al meni se ne ĆØini tak. Možda su se malo uobrazili u jednom trenutku, pa su htjeli ispast face, al ja mislim da u njihovim pjesmama nema utjecaja Rogatog, pogotovo u poĆØetcima dok su se tek probijali. Meni su oni odliĆØni! Imaju puno pjesama koje su stvarno predivne! jako sretan jako sretan jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: čet 16 pro 2004, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jealous guy i Woman

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 16 pro 2004, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su Beatlesi super. Prvenstveno, imaju neke pjesme koji faktiĆØki potiĆØu ljude na ljubav. Embarassed malo smjeÅ”no...
Ali imaju super strvari. Pjesme imaju odliĆØan "beat", i opƦenito sam ljubitelj takve glazbe. Recimo, volim "hippy" glazbu. Mislim,kad malo bolje pogledaÅ” kaj danaÅ”nja mladež sluÅ”a, pa doĆ°e ti da povratiÅ”. Užas. Pogledajte samo (piÅ”em onak kak se izgovara) MERLINA MENSONA. UŽAS! place DA se rasplaĆØeÅ” place

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 16 pro 2004, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apolone, nemoj tako. Ma nisu oni kenjkavi. Pa Britanci su!!! Cool Laughing

Mir svima !
Rock-er

PostanoPostano: sub 18 pro 2004, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apolon napisa:
Neznam, ja ih nevolim.

Nekako mi nikad nisu sjeli. Malo su mi "kenjkavi"

Imaju dobre pjesme, svaka im ĆØast, ali meni nikad nisu sjeli.

Bolji su mi Creedence i The beech boysi

Surfin Usa Cool ...

ni meni ne leze, ne znam kako to da objasnim.

Money for nothin'
fat drummer

PostanoPostano: ned 19 pro 2004, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Meni su Beatlesi super. Prvenstveno, imaju neke pjesme koji faktiĆØki potiĆØu ljude na ljubav. Embarassed malo smjeÅ”no...
Ali imaju super strvari. Pjesme imaju odliĆØan "beat", i opƦenito sam ljubitelj takve glazbe. Recimo, volim "hippy" glazbu. Mislim,kad malo bolje pogledaÅ” kaj danaÅ”nja mladež sluÅ”a, pa doĆ°e ti da povratiÅ”. Užas. Pogledajte samo (piÅ”em onak kak se izgovara) MERLINA MENSONA. UŽAS! place DA se rasplaĆØeÅ” place

al daj malo razmisli
beatels su bili merlyin manson svog doba. neke cudne frizure, tekstovi koji su asocirali na sex, zatim u kasnijim razdobljima petljanje s lsd-om, kokom i marijuanom (marijuana is bad, m'kay), sviranje po sumnjivim barovima hamburga na pocetku karijere
roditelji su se tada zgrazali nad tim sto to slusaju njihova djeca. zasto ne slusaju nesto lijepo, a ne neke beatlese ili onog propalicu elvisa
pusti mansona na miru. ako je netko dovoljno blesav da ga slusa blesav je i nema mu pomoci. ne zato sto merilyn misli da je strasno opak i kontroverzan, vec zato sto je glazba uzasno losa

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 19 pro 2004, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam, meni su oni super. Definitivno. Ja, naravno, njih ne smatram svojim idolima, da ne bi bilo nesporazuma oko otvaranja ove teme. Jednostavno, sviĆ°a mi se njihova glazba. Možda je istina da su u ono vrijeme bili vezani uz tzv. poroke, ali..kaj ja znam. Oni Ʀe se s tim jednom suoĆØiti (neki su se veƦ suoĆØili). Ali oni zvuci gitare te ponesu... Cool Cool

A kaj se frizura tiĆØe, TO SU PRAVE FRIZURE. Danas takve friske nose samo oni koji imaju pojma o ovakvoj vrsti glazbe. Meni je to legandarno.

Elivisa ne želim komentirati. Story for own. Rolling Eyes
Moja mi je mama priĆØala kak je ona nekad sluÅ”ala beatlese i ostale družine tog vremena. Hm...možda su to geni Wink [/quote]

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 19 pro 2004, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I joÅ” samo da nekaj nadodam:

Primjetila sam kako ljudi koji su usko povezani s crkvom i koji se zaista daju za Krista, nakon Å”to su se izjasnili da sluÅ”aju ovakvu vrstu glazbe i odjevaju se u skladu s njom, doživljavaju jednu vrstu "manje vrijednosti" u oĆØima drugih. Možda zvuĆØi glupo i smjeÅ”no, ali realno, skuži se.

To nikako nije u duhu krÅ”Ć¦anstva, joÅ” manje nas framaÅ”a. place

KRIST JE ONAJ ZA KOGA ŽIVIMO. Možemo sluÅ”ati kaj hoƦemo ali ne dopustiti da nas to dovuĆØe do dna.

p.S. Rock-er, there's house in New Orleans...tra lala

Mir svima !
Rock-er

PostanoPostano: pon 20 pro 2004, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne kontam ovo zadnje.
Da, to je pjesma od Animalsa cini mi se.

ps Meni se Elvisova muzika bash svidja.

Money for nothin'
fat drummer

PostanoPostano: uto 21 pro 2004, 18:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rocker je dakako u pravu, house of the rising sun...
ljiepa pjesma, ima neku kvalitetu, trbeal bi se pjevat za vrijeme mise kao poruka onima koji su se odali porocima

nemojte me krivo shvatit, ja imam bubi frizuru ili nesto slicno tome, al nemojte vuc paralele kako je marlyin manson zao a beatelsi su dobri. svatko tko danas vrijedi, koga smatramo klasikom bio je u svoje vrijeme kontroverza
(elvis, beatles)

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
AnĆ°elina

PostanoPostano: uto 21 pro 2004, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Skužila sam da je iz svega ovoga proizaÅ”lo ono:o ukusima se ne raspravlja.Svako se drži onoga Å”to njemu odgovara. Zaista volim sluÅ”ati rock glazbu (rock glazba onog vremena), i domaƦu i stranu, jer nekako osjeƦam kvalitetu te glazbu. Mislim, da ne ispadne da sam pomalo ĆØudna, sluÅ”am ja i duhovnu glazbu. ƈak mi je želja jednom sa svojom grupom izdat album. Slaviti Isusa glazbom neÅ”to je naljepÅ”e Å”to od Boga možeÅ” dobiti na dar.

P.s. IPAK NE MOGU ODOLJET ZVUCIMA GITARE U LENNONOV i HARISONOVOJ RUCI. tužan hop

HM, bubi frizura? Confused kak to izgleda?

Mir svima !
merkat

PostanoPostano: uto 21 pro 2004, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su The Silver Beatles definitivno prvi i posljednji romanticari rocka (danas bi to bio pop) koji imali su karizmu i dugotrajnost hitova koju danas jednostavno nema nitko bez obzira o ukusima jel ih i ja rijetko slusam.
Pjesme kao imagine i yesterday su spomenici glazbe a euforija koja je pratila grupu je vec sociolosko pitanje, nikad se necu prestat cuditi fanaticnoscu ondasnjih satro konzervativnih djevojaka koje su cupale kosu kad bi vidjele svoje idole. Moram im priznati da su legende. Zanimljiv je utjecaj Lennona na mlade koji je bio toliki da je kritizirajuci vlast svoje domovine i svjetski poredak potaklimnogo teorija kako je ubijen bas zbog tog utjecaja na siroke mase da su se ondasnji mocnici zabrinuli za revoluciju koju su pokrenuli. Chapman je bio cini se ( nikad se nece znati sigurno) isto sto i Oswald Kennedy-u !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Mr.Kix

PostanoPostano: sri 22 pro 2004, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve sluÅ”aj, budi kritiĆØna, dobro zadržavaj, loÅ”e odbaci.
Parafraza sv. Pavla, ali mislim da se može primijeniti na puno toga pa i na Bitlese.

Mislim da nisu bili nikakvi sotonisti, ali da su oĆØijukali s istoĆØnim filozofijama, Hare Krishnom, LSD-jem - to je fakat. Posebno je digla praÅ”inu njihova izjava kako su popularniji od Isusa Krista Å”to je izazvalo masovna negodovanja....Ako Ʀemo biti baÅ” zadrti, nazovimo to i sotonizmom. Ipak osobno smatram da to nije sotonizam nego izraz greÅ”nog i palog ĆØovjeka koji se cijeli život duhovno traži. Nažalost bez Božje Milosti teÅ”ko je, gotovo nemoguƦe, doƦi na pravi put.

Ne smije se na nikoga gledati crno-bijelim naoĆØalama i treba razluĆØiti stvari. Meni se na primjer jako sviĆ°a veƦina njihovih pjesama, ipak ne leže mi one pjesme iz faze psihodelije, zatim bilo je tu i nekih drugih pjesama koje iz principa ne volim iako su melodijski dopadljive. Npr. tu je ona o onmom guruu Jai Guru Deva i sl.

Ono Å”to je postalo evergreen, ostat Ʀe zauvijek dok god postoji dobrog ukusa.
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj se te njihove izjave tiĆØe, ĆØula sam i ja da su to izjavili, ali ĆØuj...ja prije svec volim njihovu glazbu, a oni kao osobe su druga priĆØa. Nekako mi se najbolji ĆØini bubnjar, Ringo Starr, koji mi djeluje priliĆØno neutralno. Ne znam. Možda se varam, ali nekak mi djeluje tako. Confused
Kad sluÅ”am njihove pjesme, nekak osjeƦam da u njima nekaj ima. Confused SjeƦam se koliko sam prije mjenjala ukus kaj se izbora glazbe tiĆØe. Grozno. Od narodnih stvari, do hip-hopa ( place ) do rocka. No u posljednje tri godine, rock mi je nekako najdraži izbor do sad. Azra, Haustor, Prljavci, Film, Beatlesi, RHCP,....zaista imaju svoju ulogu u svaĆØijem ukusu. Wink

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HEY JUDE, don't make it bad
take a sad song and make it better.
Remember, to let her into your heart
than you can start to make it better.

.....................

Drove from Paris to the Amsterdam Hilton
talking in our beds for a week.
The newspapper said:"Say what you doing in the bad?"
I said: "We only try to get us some peace."
Christ, you know it ain't easy, you know how hard it can be,
the way things are going, they gonna crucify me.

Razmislite... Wink

Mir svima !
Rock-er

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cuo sam jedan smijesan komentar na Htv-u kako je Crkva protiv rok kulture (izrekla ga je neka zenska sto je snimala prilog), a malo kasnije kaze kako je U2 snimao pjesme sa krscanskim porukama.

Em sto je samu sebe demantirala, em crkva nije protiv rocka, nit je to ikad izricito rekla.
Glede ovoga, gledao sam sinoc Simpsone na htv-u. Odu ti oni u crkvu, kad ono svira krscanski rock bend u crkvi, i Lisa upita mamu: "Hej, nije li ono bivsi basista Satanike?" jako sretan

Sto se tiche hipi faze mladih tokom 60-tih, da vidimo malo kako tu stvari stoje.

Mladi ne zele u rat protiv Vijetnamaca (kako se danas ne bune protiv rata u iraku?), odbijaju ici u vojsku, slusati trule autoritete, ljubav i mir su njihovi ideali, (ima upliva istocnjackih filozofija al ajd), pa naravno da to ne odgovara vlasti i industrijalcima, ne valja kad mladi razmisljaju svojom glavom.
Nazalost predvodnici hipi ideala Jimi Hendrix, Morison, Janis Joplin, (kasnije Lenon) su umrli pocetkom 70-tih tako da se i taj pokret mladih raspao.
E sad Lenon se zeznuo sto je pricao da su oni popularniji od Isusa, al kad bi gledali malo realnije, mozda je to i tacno. (Razvoj mas-medija i sl). uostalom meni se vishe svidja lenon nego onaj Makartni.

Sto se tiche sotonizma i sl. da se razjasni vec jednom ta stvar:
pazite ovu situaciju u Americi pocetkom 50-tih.
Nastaje rocknroll spajanjem kantrija (muzika bjelaca) i bluza (glazba crnih). Bjelci i Crnci se zabavljaju zajedno uz muziku koju vole, i nravno da to ne odgovara mediokritetskom stalezu Amerike uljuljkane u podjeli na Crnu i bjelu Ameriku. I tako baptisticki, metodisticki i ne znam koji vec svecenici, proglasavaju rock djavoljom muzikom, jer naravno ne zele da se njihovi sinovi i cerkice zabavljaju uz muziku "obojenih".

To je jednostavno nesporazum, nije rock izmislio djavao, glazba dolazi od Boga, a ne od djavla. Od ljudi zavisi kako ce je koristiti, za dobro ili lose.
E sad sto su se kasniji pojavilii sotonisticki bendovi ne znaci da je rock (i ne samo rock, nego i pop i ostale vrste glazbe) sotonisticka muzika, jer postoji i krsacnski rock.

Uh al sam se raspisao.Smile

Money for nothin'
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 02 sij 2005, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZnaÅ”, Rock-er, fasciniralo me ovo tvoje izlaganje. BaÅ” sam htjela obrazložiti ovu izjavu Lennona da su popularniji od Isusa Krista. TakoĆ°er smatram da tu mediji igraju veliku ulogu. Da nije bilo medija, oni ne bi bili toliko popularni. Mislim, ĆØitala sam Å”toÅ”ta o Beatlesima.

Ako samo malo bolje razmislim, Lennon, koji je izjavio da ne vjeruje u nikakvog Boga, nego u sebe i svoju ženu Yoko, kasnije napiÅ”e pjesmu "Imagine" koja ima predivne rijeĆØi. Vrhunac svega je kada Lennon doživljava neko naglo "obraƦenje" napisavÅ”i pjesmu " You saved my soul" koju je napisao kao zahvalu Isusu na spasenju duÅ”e. What' the point.

No, ĆØitajuƦi Lennonovu biografiju, mogu zakljuĆØiti da je sve ovo rezultat trauma iz djetinjstva: razvod roditelja, gubitak majke, živjljenje s tetom Mimi koja je pripdala adventistiĆØkoj zajednici, druženje s ondaÅ”njom loÅ”om dijecom. Hm...

No, kak je na kraju svega zavrÅ”io. Nakon tolikih gluposti koje je priĆØao, radio, itd., snaÅ”ao ga je metak. I to kod stana u NYC. What else shoud I say. Svatko dobije ono Å”to ga ide.

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 02 sij 2005, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LJUDI MOJI, BITNA JE GLAZBA, RIJEƈI PJESAMA I NAƈIN NA KOJI IH MI DOŽIVLJAVAMO. ako je nekome pjesma Nine BadriƦ "ƈarobno jutro" lijepa jer ju doživljava na drukĆØiji naĆØin od mene, ok. Meni se osobno pjesma gadi. Mad RijeĆØi su katastrofalne. OHHHHH

Mir svima !
igor

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se beatlesi ne svidjaju... osim par pjesama koje su obiljezile tu epohu i koje se sigurno uvijek ostati zapamcene, mogu reci da mi samo jako slice na jedan BOYS BAND i to je to... istina, oni su to prvi uradili i to je njihova velicina... ali ne mogu zato reci da mi se oni svidjaju...

dakle, beatlesi, pa NIS POSEBNO
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.