HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 21:14. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] THE BEATLES
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 17:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej, rock-er. Hvala ti na komplimentu. Priznajem da postoje neke pjesme koje su fakat grozne i meni se ne sviĆ°aju. Glazba koju su svirali prije (sami poĆØeci), viÅ”e mi se sviĆ°a nego ona stvarana u novije vrijeme. Rock'n'roll koji su furali prije je fantastiĆØan. Jednostavno, oni zvuci gitare te ponesu..nemoÅ” odoljet. Nekolicina stvari zaista je koma, ali 90 % njihove glazbe mi se sviĆ°a. Wink

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"- Konkretno, na zapadu kategoriziraju muziku ili bilo koji ljudski rad. Platon je govorio da je muzika vrlo nezgodna za svako druÅ”tvo jer razbija disciplinu kod omladine. A to se zapadu dogodilo 60-tih i onda su oni odluĆØili da se to viÅ”e nikad ne sme ponoviti, da izgube kontrolu. I makli su sve najbolje. Pobili su one koji su vredeli, a na njihova mesta doveli svoje i odlucili da sviraju najgoru mogucu muziku. ƈovek je otprilike ono Å”to jede, a joÅ” viÅ”e ono Å”to ĆØita ili sluÅ”a. Tako da nikad nikom ne padne na pamet da je ono Å”to nije. Sva ta muzika je muzika za robove. Kao Å”to televizija radi ljude robovima. To je sve pod strogom kontrolom i strogo usmereno."

To je rekao Dzoni Stulic kad su ga pitali zasto na zapadu nije uspio. A Dzoni je bio veliki fan Bitlsa, ne toliko muzike, nego beat-a koji su nosili.

Money for nothin'
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
"- Konkretno, na zapadu kategoriziraju muziku ili bilo koji ljudski rad. Platon je govorio da je muzika vrlo nezgodna za svako druÅ”tvo jer razbija disciplinu kod omladine. A to se zapadu dogodilo 60-tih i onda su oni odluĆØili da se to viÅ”e nikad ne sme ponoviti, da izgube kontrolu. I makli su sve najbolje. Pobili su one koji su vredeli, a na njihova mesta doveli svoje i odlucili da sviraju najgoru mogucu muziku. ƈovek je otprilike ono Å”to jede, a joÅ” viÅ”e ono Å”to ĆØita ili sluÅ”a. Tako da nikad nikom ne padne na pamet da je ono Å”to nije. Sva ta muzika je muzika za robove. Kao Å”to televizija radi ljude robovima. To je sve pod strogom kontrolom i strogo usmereno."

To je rekao Dzoni Stulic kad su ga pitali zasto na zapadu nije uspio. A Dzoni je bio veliki fan Bitlsa, ne toliko muzike, nego beat-a koji su nosili.

pljesak pljesak

Istina, kad je lennon poceo utjecat na sire mase i pozivat na svasta dobio je i pratnju mi5,6 il tak nekak i pucanj u slobodu izrazavanja pod krinkom obozavatelja....

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
krÅ”Ć¦anin

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 1:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Christianity is on the go. It will vanish and shrink. We are more popular than Jesus and Pope"....
prijevod: KrÅ”Ć¦anstvo je na odlasku. Stisnut Ʀe se i nestati. Popularniji smo od Isusa i Pape To je izjava Johna Lennona
Lady Madonna, children at your feet
Wonder how you manage to make ends meet
Who find the money when you pay the rent
Did you think that money was heaven sent
Madonna=majka Božja , u ovoj je pjesmi Beatlesi ismijavaju

Profesor iz etike nam je priĆØao kako Beatlesi u svojim pjesmama blate krÅ”Ć¦anstvo, a da veliĆØaju hinduizam. Znam da je fanovima Beatlesa teÅ”ko prihvatiti neke stvari, i da oni žele braniti svoje ljubimce, ali od nekih ih se stvari ne može obraniti, u smislu da oni nisu tako mislili.
Zlatousta

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

krÅ”Ć¦anin napisa:
"Christianity is on the go. It will vanish and shrink. We are more popular than Jesus and Pope"....
prijevod: KrÅ”Ć¦anstvo je na odlasku. Stisnut Ʀe se i nestati. Popularniji smo od Isusa i Pape To je izjava Johna Lennona
Lady Madonna, children at your feet
Wonder how you manage to make ends meet
Who find the money when you pay the rent
Did you think that money was heaven sent
Madonna=majka Božja , u ovoj je pjesmi Beatlesi ismijavaju

Profesor iz etike nam je priĆØao kako Beatlesi u svojim pjesmama blate krÅ”Ć¦anstvo, a da veliĆØaju hinduizam. Znam da je fanovima Beatlesa teÅ”ko prihvatiti neke stvari, i da oni žele braniti svoje ljubimce, ali od nekih ih se stvari ne može obraniti, u smislu da oni nisu tako mislili.

a daj, pa ĆØovjek je bio na teÅ”kim drogama , jel... Rolling Eyes

nije mu to trebalo, naravno. kao ni Harissonu odlasci u Indiju, al Å”ta sad valjda nisu drukĆØije znali. ni htjeli.

ja jako volim veƦinu njihovih pjesama. kad sam bila u sedmom osnovne ureĆ°ivala sam neku tobož emisiju za uĆØenike, Å”kolski radio-tako neÅ”to.
kao, red vijesti iz Ŕkole i grada, a red glazbe.

e, to ste trebali ĆØut, na Å”kolskom razglasu kroz cijelu Å”kolu treÅ”ti:

IT S BEEN A HARD DAYS NIGHT, AND I VE BEEN WORKING LIKE A DOOOG... Mr. Green

i joÅ”:

SHE LOVES ME, YEAH, YEAH, YEAH... buhahahaha

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 27 sij 2005, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam, znam. Znam da postoji toliko informacija o toj famoznoj izjavi. Jedne novine piÅ”u ĆØas ovo, a druge ĆØas ono. Lennon je izjavio jedno, Lennon je izjavio drugo. Ma dajte. Tu izjavu jene novine interpretiraju kao ironiĆØnu i podrugljivu, a druge novine to iznose kao jednu objektivnu ĆØinjenicu koja ne bi bila ĆØinjenica da nije bilo medija koji su Beatlese izdignuli kao bogove. To Ʀe si svatko protumaĆØiti na svoj naĆØin.

Nekad sam se užasno znala živcirati kad bih ĆØula neku loÅ”u stvar o beatlesima. Ali, onda sam shvatila: Bog je svemoguƦ. Bog zna koju Ʀe plaƦu dobiti svatko za svoja djela. Bog je mogao (kad je vidio na koji mu naĆØin oni pristupaju) puknut prstom, svi bi poumirali i viÅ”e ne bi postojali (tu mislim na beatlese). Ali nije. No, danas vidiÅ”. Ako je Lennon stvarno napiso Lady Madonnu kao izrugivanje BDM ili ako je podrugljivo smatrao da su popularniji od Isusa i Pape, zakljuĆØujeÅ” na koji je naĆØin zavrÅ”io. Upucao ga je luĆ°ak, i to obožavatelj. Da to razmatra neki teolog, zakljuĆØak bi bio joÅ” zanimljiviji.

Iz jednog intervjua s lennonom:
"Vjerujem da su i Isus i Buda i ostali sluĆØni ljudi bili u pravu. Svi su govorili istu stvar i ja u to vjerujem. Vjerujem u ono Å”to je zapravo Isus rekao - osnovna stvar koju je iznosio o ljubavi i dobroti - i ne ono Å”to ljudi govore, nego on. "

No u daljenjem se djelu ne deklarira kao vjenik. A ko mu je to mogo zabranit. Nitko. Vjerujem da je u onom presudnom trenutku kad je dobio metak i stao pred Boga, shvatio gdje je pogrijeŔio,a gdje je ispravno postupio.

Beatlesi su za mene i dalje jedan od NAJBOLJIH bendova svih vremena jer sviraju odliĆØnu glazbu. Bitno je na koji naĆØin ja doživljavam njihove pjesme, na koji naĆØin ti doživljavaÅ” pjesme svoje omiljene grupe. Arrow

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 27 sij 2005, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja pjesmu Lady Madonna uopƦe ne smatram izrugivanjem. Naprotiv. Pjesma je fantastiĆØna. A znaÅ” zaÅ”to ju ja tako ne gladam? Pa zato Å”to ju ja ne doživljavam kao Lennon ili McCartney kad su je pisali. Oni su je pisali s namjerom da se sprdaju iz Marije, al to ne znaĆØi da ako ju ja pjevam zajedno s njima, da se i ja sprdam. Kad sam ĆØula prvi put pjesmu, na pamet mi je pala Madonna. Za mene pjesma nije namjenjena za sprdavanje iz Marije. A bitno je ono kako ju ja doživljavam.

Ljudi moji, mozak Ʀe mi isparit ak ovak nastavim.

I joÅ” samo jedna stvar...nadam se da moj avatar neƦe izazvati negodovanje. Ne želim da me smatrate osobom koja je skolona idolopoklonstvu i sl. Ne zamjerajte. Wink
Ja i dalje najviŔe volim Isusa. jako sretan jako sretan jako sretan hop

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: čet 27 sij 2005, 19:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja Beatlese ne branim ili ih smatram svojim idolima. Zbog svih njihovih postupaka tu je samo ne znanje. Jer da su znali kako Bog zna djelovat, sigurno ne bi to radili.
Harrison je rekao: "Jedan je Bog, ali ga svatko zove drugim imenom." Idea

Mir svima !
AnĆ°elina

PostanoPostano: sri 23 ožu 2005, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ljudi, posluÅ”ajte pjesmu "The long and winding road" i neke stihove pokuÅ”ajte zamisliti kao da se obraƦate Bogu. savrÅ”eno...

Mir svima !
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.