HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 20:39. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] TREBA LI HRVAT NUŽNO BITI KATOLIK?
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
dado-kozari bok

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:19
PostNaslov : [ostale teme] TREBA LI HRVAT NUŽNO BITI KATOLIK?
Citiraj i odgovori

Nas hrvate drže za katoliĆØki narod ,a mi takoĆ°er to i preferiramo.Ne znam sad toĆØno u postotcima koliko je hrvata izjasnilo se kao katolici ali zanima me Å”to vi mislite o tome.jer mi se ĆØini da je katolika manje nago u popisu 94.god.

Aj' živili
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: čet 23 pro 2004, 22:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne.....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo bi dobro kad bi svaki hrvat bio katolik( ali katolik) jel bi hrvatska bila Catholicus ( cjelovita ) a isto tako bi bilo bilo jos bolje kad bi hrvatski gradjani drugih vjera bili hrvati !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
dado-kozari bok

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da to si dobro reka jer ima gro hrvata koji govore da su katolici a miljama su daleko od tog pojma i znaĆØenja te rijeĆØi

Aj' živili
fat drummer

PostanoPostano: pet 24 pro 2004, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ima i hrvata koji govore da su hrvati ali su miljama daleko od znacenja pojma te rijeci

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
zole

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hahah... e mislim da kad ovo sto ste rekli zbrojite dobijete cjelovitu sliku o Hrvatima, katolicanstvu i njihovom medjusobnom odnosu... hehe

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole kuzim ironiju al ipak je to zalosno, kaj ne ?

zole

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa zapravo da! Nasa cijela situacija je vrlo ironicna... danas je Bozic, pogledam program jedne TV (necu reci koje) kad ono tako lijepo obradjeni i izokrenuti sadrzaj Bozica (dakle blagdana Kristova rodjenja).. i odvalim se smijat (iako sam htio zaplakat): pa Boze, kako nas vise trpis na ovome svijetu kad smo uspijeli sve izokrenuti i izopaciti...

Eto i to je ironicno: blagdan rodjenja Boga u covjecjem tijelu zamaskiran u hrpi trgovanja, raznih marketinskih prepucavanja i sl. Pogledam poneki film o Bozicu, kad ono govori o svemu, a ne kaze nista (npr. Kako je Grinch ukrao Bozic) Cijeli se film (za djecu je) zapravo vrti oko smisla Bozica, a niti jednom se ne spominje otkud Bozic! Citam negdje da se planira izbaciti cestitanje Bozica, nego jednostavno cestitanje blagdana, da se slucajno pripadnici drugih naroda i vjeroispovjesti ne bi osjecali uvrijedjeni... pa jel to ironcno!!! o takvim se temama raspravlaj uoci rodjenja Krista, da, onoga koji je svojom smrcu spasio svakoga od nas! Pa i onoga koji je zapoceo takvu glupavu inicijativu...

zbog toga dragi moji trebamo liti suze... zbog toga

sorry na poduzem postu (i kako moji frendovi sa strane kazu "bozicno pismo") sorry.... uistinu...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
dado-kozari bok

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 23:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobro si reka zole.sve je tako jednoliĆØno,nigdje se ne spominje roĆ°enje isusa,se je samo komercijala i djed božiĆØnjak to mi je stvarno jadno i to iz božiƦa u božiƦ konstantno isto.
jedino Ŕto sam dana tia pogledat je koncert iz assisa ali nisam stiga,ostalo sve je bljak

Aj' živili
zole

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas na tv-u cak nisam uspio ni naletiti na nesto sto makar pise Bozic (iako bas nisam puno trazio), no drugi je dan Bozica...

I jeste li primjetili kako je prije par godina uoci svakog Bozica ili Uskrsa bilo nekoliko filmova religiozne tematike... jel netko pratio jel bilo stogod za ovaj Bozic??? bar na HTVu?!

dado-kozari bok

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja san bia pratia ivan XXIII.-papa mira

Aj' živili
fat drummer

PostanoPostano: ned 26 pro 2004, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i kralj kraljeva, al loshe je to

spavanko

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sta te pare sve rade...prodane duse

pa naravno da bi trebao nakon stoljeca povijesti. naravno valja da svaki novi narastaj za sebe preispita vrijednosti, pa si izabere svoj put. drugo je pitanje hoce li prepoznati tradiciju kao nesto dobro ili kao nuzno zlo ili kao apsolutno lose

make love, no war
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jedan od moji boljih frendova je hrvat
ali ateist kakvog niste upoznali, ono kralj svih ateista
al ipak dobar covjek

sike

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
Citam negdje da se planira izbaciti cestitanje Bozica, nego jednostavno cestitanje blagdana, da se slucajno pripadnici drugih naroda i vjeroispovjesti ne bi osjecali uvrijedjeni...

Ma,živcira me to s uvredama drugih vjerosipovjesti.To je politika onih koji bi htjeli iz tradicije hrvatskog naroda izbacit sve ono Å”to je katoliĆØko.Ako je Hrvatska katoliĆØka zemlja u veƦini(pa makar mnogi bili na papiru)onda se treba tako i postavit prema drugima. Jesam za toleranciju ali ne i za izbacivanje imena Isus uiz božiƦnih pjesama,skidanja križeva iz Å”kola i dr.da to,kao nekog ne vrijeĆ°a.
neka ti koji tako misle predlože to u Saudijskoj Arabiji da se možda neÅ”to sliĆØno predloži s njihovom vjerom.TeÅ”ko bi se vratili s glavom na ramenu..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
jedan od moji boljih frendova je hrvat
ali ateist kakvog niste upoznali, ono kralj svih ateista
al ipak dobar covjek

Kempenac je rekao kako nesmijemo misliti da smo bolji od drugih jel samo Bog zna sta je u nasim dusama....

Tako mislim da u dusi tvog frenda nemora nuzno biti nesto lose, jedino kaj ja vjerujem da bez Boga nemoze nitko nista te ce i on to shvatiti samo se nadam da nece tada vec predaleko otici...

merkat

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike , zakon mi je bila baka jednog poznanika iz Baske Vode.
Dosli neki turisti, smjestili i prespavali. sutradan kad je baka isla pospremiti kreveta primjetila je kako nema rasplela na zidu. Kad su turisti dolsli pitala ih je gdje je raspelo. Oni ga izvadise iz ladice a ona im pokaze vrata.... Laughing Paltiti nisu morali....

dado-kozari bok

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam da li bih isto postupio,ali to mi se sviĆ°a,i drago mi je da je to uĆØinilia.samim tim ĆØinom pokazala je da se ponosi svojom vjerom i želi je za sebe a ako nemože da poÅ”tuje njene želje u vlastitoj kuƦi onda bolje da odmah napusti

Aj' živili
zole

PostanoPostano: pon 27 pro 2004, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, stvarno je zalosno sto se u zadnje vrijeme dogadja i kako se nastoji marginalizirati sve ono kvalitetno (katolickog porijekla)...

nego, jel ima ko kakvu konstruktivnu ideju kako to sprijeciti (ne globalno, nego u "svom dvoristu")??

merkat

PostanoPostano: uto 28 pro 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole oni koji su u mojoj blizini to vec znaju, naime imam stav po kojemu nikad nisam dao vrijedjati svoje prijatelja jel ako netko njih vrijedja , vrijedja i mene ( " ...on ni mnogo vredan, al vreĆ°ati ga nedam " ! - tko pjeva zlo ne misli ) tako je i s vjerom, ĆØim netko krene s time dam mu do znanja da pljuje i po meni i u najmanju ruku razgovorom ga uvjerim da je u krivu , jel istina je jedna....

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.