HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 23 ruj 2017, 16:36. Pogledaj neodgovorene postove
Franjevački hod - Marš
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
dodododoprecjednik

Spol: muško
PostanoPostano: sub 23 srp 2005, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jel mi mozete ukratko prepricat pricu kak je to sve islo da je zole zavrsio u kontejneru...

a bit ce da ih jako voli...(kontejnere, naravno)

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 23 srp 2005, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kao što već rekoh ima nešto sa Zoletom i kontejnerima, to je bilo onak, aj me slikajte u kontejneru,... a da stvar bude bolje, nakon te slike na toj istoj postaji na autoputu došla je jedna časna koja je naravno sve to vidjela, a mi ko pravi framaši idemo se snjom upoznati i još kažemo, mi ssmo frajnevačka mladež,..., a tko zna što je žena pomislila ono franjevci, siromaštvo,... jadna djeca kopaju po smeću

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 27 srp 2005, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I dok framašiprovincije sv.Ćirila i metoda marširaju od Našica do Osijeka,samo da vam javim da smo mi trsatski framaši imali probni mali marš po Krku a više o svemu pod Krčkom biskupijom pogledajte
Marciatori,sretno!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 kol 2005, 20:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dado-kozari bok napisa:
Pozdrav radni narode.
Jel me se još netko sjeća??
Nije me dugo bilo zbog tehničkih problema oko interneta no opet sam tu al sam zbog toga kaj sam kod bratića na kompu.

A kaj se tiče marša niš se ne bojte tu će uvijek biti ekipa koja će vas zabavljati, poput majića iz kloštra,sandra,sike i naravno mene.
koliko god rute bile teške to neće biti teško za odraditi jer ćemo se potpomagati.
Evo ja i majić planiramo kupiti šator da možemo spavati u njemu.Pa me zanima kaj vi mislite o tome?No vjerojatno nećemo jer se nećemo separirati.
ovaj marš će biti genijalan.
jedva čekam

Ovo je bio zadnji post našeg Dade iz Kozari Boka. tuzan .
Kada vidim iz postova sa koliko se samo vedrine i radosti spremao i pisao o svemu mislim da on može biti primjer svima nama.
Izgubili smo jednog ćlana ali siguran sam da će on i dalje biti s nama, u našim postovima i da on sada sve gleda ovo odozgore.
Na kraju poziv svima da se okupimo svi u nedjelju na većernjoj misi u Kozari Boku u njegovoj župi i da se svi zajedno pomolimo za njega.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Samo JA
davorseljan

PostanoPostano: sub 06 kol 2005, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za one koji ne znaju.
Prenosim iz Večernjeg lista

Dalibor Mrkonjić, 18-godišnji učenik iz Zagreba,(dado-kozari Bok) u četvrtak navečer poginuo je u okolici Assisija, kamo je stigao na hodočašće s grupom od stotinjak članova laičke franjevačke mladeži. Nesretni mladić poskliznuo se i pao sa 40-metarske litice te na mjestu preminuo. Duboko smo šokirani. Ne možemo vjerovati kako se to moglo dogoditi. Sve je bilo idealno, a onda se dogodi ovakva tragedija rekao nam je u telefonskom razgovoru iz Italije potreseni voditelj hodočašća fra Luka Slijepčević.

Mrkonjić je bio član franjevačke mladeži s kojom je, kao i svake godine, krenuo na tradicionalni godišnji franjevački hod. Još 24. srpnja mladež je pješice prešla put od Našica do Osijeka, gdje se 2. kolovoza ukrcala u autobuse i pošla u Italiju kako bi u Assisiju proslavili Porcijunkulski oprost.

Pohodili smo svetišta vezana uza svetog Franju, slavili mise... Naposljetku smo stigli u Vernu, gdje je po tradiciji sveti Franjo dobio stigmate kazao je fra Luka Slijepčević.

Tamo se, usred šume, smještena u vrletnom kraju, nalazi kapela blaženog Ivana. Nakon dolaska, mladi su dobili odmor. Nešto prije osam sati skupili su se radi molitve, a tek nakon toga shvatili su da Dalibora nema. Mladić koji je posljednji vidio Dalibora kazao im je da je opazio Dalibora kako stoji na rubu litice, na vrlo opasnom mjestu. Pohitali smo autom u podnožje i tamo ga pronašli mrtvog kaže fra Luka Slijepčević.

Pozvana je policija, vatrogasci i hitna pomoć, no oni su samo mogli tijelo prevesti u mrtvačnicu u Arezzu. Franjevci su roditelje stradalog mladića odmah obavijestili o tragediji. Grupa od 100 mladih vratila se sljedećeg dana u Zagreb, a fra Slijepčević ostao je u Italiji, gdje zajedno s hrvatskim veleposlanstvom pomaže u sre?ivanju dokumenata potrebnih za prijevoz tijela u Hrvatsku

U radu je spas.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Samo JA
Daisy Adaire

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LJudi, a što je s ovogodišnjim maršem??? Jel se šta zna???

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zna se da zagrebačka i osječka regija pješače od Kozari Boka do Karlovca pa u Asiz busom,a riječka regija od Zadra do Šibenika pa u Međugorje busom

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

termin i slično???

Live. Love. Laugh.
sike

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Termin ostaje isti,dakle od 25.7. do 5.8. ali mislim da je istekao rok prijava (do 1.5.sam negdje pročitao) Cijena je 800 kuna za ovaj prvi marš a za ovaj drugi puuuuno manja jer marš i traje kraće

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a tipično za mene... uvijek se prekasno sjetim... Confused

Live. Love. Laugh.
fratar

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam 100% siguran ali mislim da nisi zakasnila, mislim da se može još prijaviti,...

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
ToNkIć

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 6:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lula, prijave josh traju..imash josh vremena, ali daj se shto prije prijavi da nebude..."nismo znali"... Wink

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 7:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav.
Dali je moguće da se pošalje i detaljnija informacija o ovoj temi.
Može i na pp tako da ako se može pošaljem dalje i objavim na KNI-u.

U radu je spas.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa možeš, al zapravo nema smisla objavljivat najavu jer na marš mogu ići samo Framaši s obećanjima. Al zato bi bilo dobro stavit izvještaj...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Pa možeš, al zapravo nema smisla objavljivat najavu jer na marš mogu ići samo Framaši s obećanjima. Al zato bi bilo dobro stavit izvještaj...

pa kako nema smisla!!! pa ima na forumu framasa i sa obecanjima... cemu onda uopce ova tema na forumu ako tako mislis...

Live. Love. Laugh.
ToNkIć

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lula napisa:
Ycteris napisa:

pa kako nema smisla!!! pa ima na forumu framasa i sa obecanjima... cemu onda uopce ova tema na forumu ako tako mislis...

Lula, mislim da Davor ne misli na ovaj forum stavljat obavijest za Marsh nego na KNI ili vech nekam drugdje....... Mislim da to nije potrebno.... Sve potrebne informacije che se mochi nachi na forumu, a za detalje postoji mjesno bratstvo.....

moja nada moje sve..."

Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vec sam se ja informirala...

Live. Love. Laugh.
Ycteris

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To baš kaj je ToNkIć rekla, Davor je mislio stavljat na KNI, a tamo baš i nema Framaša, a nema smisla objavljivat ak se ne mogu ljudi prijavit. A na ovom i framaškom forumu već postoje teme o Maršu.

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 12 kol 2006, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Framaši, kako je bilo na Maršu ove godine? jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
ToNkIć

PostanoPostano: sub 12 kol 2006, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je jednom rijechju PREKRASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Josh sam sva pod dojmom tako da ne znam nishta pametnoga napisati....... Kad se sve slegna, mozda nekaj i natipkam....... Laughing Laughing
Ti ljudi koji te okruzuju tih dana, ta pjesma, molitva, zajednishtvo, mjesta koja posjetish, 6.8........ma prekrasno! jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan
Toliko sam dobila tim Marshom, a nishta nisam trazila........ jako sretan

moja nada moje sve..."

Ycteris

PostanoPostano: pon 14 kol 2006, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predivno, stvarno predivno!

Ako koga više zanima, slobodno navrati na framaški forum i pročita dojmove i ostalih framaša: Marš 2006 jako sretan

Andelic

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 21:35
PostNaslov : Franjevački hod (marš) 2007.
Citiraj i odgovori

Evo, da ne ispadne kada ntko ne piše o ovogodišnjem Franjevačkom hodu, da ga možda nema...ima ga, ima dragi moji...i to u dosada 'neviđenom izdanju' SmileSmileSmile

Evo, da ja napišem malo o ovogodišnjem Hodu nekoliko stvari iz svoga aspekta, a možda eto, tako dam i neke informacije o samome hodu koje će biti zanimljive svima onima koji će prisustvovati Hodu (maršu) ili onima koji još možda nisu donijeli odluku dali žele ići, da ih malo možda potakne ovo što će pročitati ( iako vjerujem da nema takvih koji se još nećkaju dali bi išli, jer mislim da oni koji su imali u planu ovo ljeto ići na Hod, da su se već odavno prijavili i da 'praznih mjesta' više i nema.....nadajmo se'

Eto najprije moram kazati jednu stvar koju neznam dali znati i jeste li svjesni te činjenice, ali ovogodišnji Hod ( ili popularno zvani marš) je ove godine u jednome posebnom i nadasve 'jedinstvenom izdanju' Smile eto...draga moja braćo i sestre to je prvi Nacionalni franjevački hod....jedan jedinstveni projekt (marš) na koji su pozvani svi framaši iz Lijepe Naše... možemo reći da eto, nakog ovoga, a usuđujem se reći 'povijesnog susreta' nacionalnog bratstva Frame na Trsatu, svi zajedno, biti ćemo u prilici ovo ljeto, 'stvarati povijest' ( nu framašku Smile Smile dakako)

Eto, još od nacionalne skupštine u 10. mjesecu prošle godine kada se žustro raspravljalo o ovogodišnjem hodu i donijelo prve smjernice o obliku i formi toga projekta, pa do prve sjednice novoizabranog nacionalmog vijeća u 12. mjesecu koje je službeno potvrdilo realizaciju hoda u obliku koji je zamišljen i izglasan na skupštini pa sve do danas kada se pripreme i organizacijske stvari privode kraju ...i kada svi odreda nestrpljivo iščekujemo da počne...eto....svi framaši su pomalo znatiželjni, kako će to izgledati ove godine.....gdje se sve ide....i putuje....i št očekivati....prožeti smo svi skupa jednom velikom znatiželjom ali i nepoznanicom...ali ja se ne bojim...dapače. doista željno iščekujem da počne..i mislim da će biti ovogodišnji hod jedno prelijepo iskustvo za svakoga tko se odluči odvažiti.....i slijediti Krista .....stopama sv. Franje i hodati, ove godine ' u smjeru Porcijunkule ' ''Za dar oprosta''

Evo, kako i rekoh, ove godine, jedan je 'JEDINSTVENI' marš...koje se u početku 'račva' u dvije rute...počinjemo 'naš hod' sa dva kraja naše nam prelijepe Domovine...framaši kontinentalnih područja početi će 'hodati' 25.07. iz Osijeka prema Vukovaru, a framaši primorskih područja 27.07. iz Runovića ( okolica Imotskog ) prema Sinju. 01.07. svi zajedno krenuti ćemo put Marijinog Trsata gdje ćemo se svi skupa SUSRESTI i ponovno 'ujediniti'. Pogledate li na karti..vidjeti ćete da smo geografski gledano., našim Hodom, 'objedinili' gotovo cijelu Hrvatsku. Na Trsatu, obrađivati ćemo temu zadnjeg dana Hoda po Hrvatskoj, imati zajedničko Euharistijsko slavlje u Bazilici Gospe Trsatske, u večernjem programu podijeliti iskustva dotadašnjeg dijela hoda jedni sa drugima, te okrijepiti se, najesti fino...i krenuti u predvečerje blagdana Marije Anđeoske putem našeg odredišta - Porcijunkule.... u mjestu , 'gdje je sve i počelo' (kako je sveti Franjo to rekao)...

eto, neću dalje navoditi brdo tehničkih detalja i informacija, mislim da sam ionako dosta već rekao ...i previše Smile, reći ću samo da se jako veselim maršu....ali najviše se veselim što ću vas ponovno sve ( ili barem većinu Smile ) vidjeti.

Neka vas prati sve do tada zagovor Njegove i naše Majke kojoj se svi utječemo za molitve.
a mi ćemo se moliti na maršu za sve one koji nisu mogli ići sa nama.

lijepi pozdrav !

Ivan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 21 srp 2007, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što je ovo, nitko ne piše o Maršu koji počinje za... 3 DANA!!!! Shocked Ide li netko s ovoga foruma na Marš? jako sretan

- to troje -

andjelcic
ToNkIć

PostanoPostano: ned 22 srp 2007, 5:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehehehe........pa kad su framashi tu u tishini....... Rolling Eyes

Grem ja! hop hop hop hop hop

Jedva chekam!!!!!!!!! Stoka opet nastupa!!!!!!!!!!!! zeleni zeleni zeleni zeleni Wink

moja nada moje sve..."

davorseljan

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Netko treba i radit.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.