HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 20 srp 2019, 14:02. Pogledaj neodgovorene postove
Krizmanici
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Nije li 8. razred premlada dob da se primi sakramenat sv. krizme?

Da, prerano je to 
74%
 74%  [ 44 ]
Ne, dovoljno je to kasno 
18%
 18%  [ 11 ]
ne znam,nemam nekog stava 
6%
 6%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 59

Autor Poruka
sneni
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: čet 17 srp 2003, 15:28
PostNaslov : Iskrenost mladih
Citiraj i odgovori

Iskrenost mladih krizmanika

Ovih dana je bila krizma(II r. srednje Å”kole) po BraĆØu. Jedno od posljednjih mjesta je bila Splitska. Krizmanici nisu bili baÅ” tako redoviti na nedjeljnoj misi da zaslužuju neke pohvale. Možda sam kao župnik trebao uskratiti krizmu. No i drugdje je, na žalost, praksa da se prekida sa nedjeljnom Misom..
I zamolio sam krizmanike da napiÅ”u molitvu vjernika i napisali su, meĆ°u ostalim:
Za naŔe roditelje, za naŔe kumove, za naŔeg župnika, da mu Bog blagoslovi njegove napore, a nas neka viŔe ne pila.

Ovo je razljutilo biskupa, da viÅ”e nije ni pjevao, nije ni predviĆ°ene darove podijelio, a nakon Mise se nije zadržao na veĆØeri ( iako mu je po želji bilo spremljeno).

neki sveƦenici su mi zamjerili Å”to sam dopustio takav tekst.

Ja sam smatrao, i smatram, da su oni rekli istinu i da nisu glumili, kao Å”to se u veƦini sluĆØajeva glumi.

I joÅ” neÅ”to, ispovijedao sam krizmanike u mnogim župama BraĆØa, rijetko se koji ispovijedio u svog župnika. A kad sam pitao krizmanike u Splitskoj, hoƦu li im dovesti stranog sveƦenika, rekli su "Ne, mi Ʀemo se ispovjediti kod vas."

35 godina sam sveƦenik (proÅ”le nedjelje slavio) nikada mi ni jedni krizmanici nisu neĆØim zahvalili, a a ova grupa me iznendaila svojim iskrenim malim poklonom.
I nije mi žao Å”to sam ih pilao, a drago mi je da su bili iskreni i u izreĆØenoj molitvi, a žao mi je Å”to iskrenost nikom nije draga, pa ni biskupu, osim dragom Bogu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
bogoslov-zd

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 17 srp 2003, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iskrenost je u redu, ali sve ima svoje mjesto i naĆØin. Druga stvar, treba sve dati od sebe da im vjeronauk ne bude tlaka nego da im bude radost...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 29 srp 2003, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa naÅ”im Zadraninom, ali i s vama. Ponekad je potrebno i pilati - ja znam po sebi. Dok sam ja bila krizmanik niÅ”ta mi se nije dalo...pa ĆØak mi je bilo i dosadno. Al dok sam doÅ”la u srednju Å”kolu, kad je moja vjera dolazila u pitanje, kad sam ju morala braniti - e onda sam se naÅ”la ko riba na suhom i morala sam sama prouĆØavati neke stvari pa sam žalila Å”to me nisu nauĆØili viÅ”e. Opet znam krasnih primjera gdje su vjerouĆØitelji, sveƦenici radili s krizmanicima, nauĆØili ih puno, ali sve zbog toga jer su naÅ”li naĆØin, približili se kao ljudi, organizirali izlete, duhovne obnove...i sve je to rezultiralo s time da je danas viÅ”e od pola krizmanika ukljuĆØeno u župu.
Ima svega, loÅ”eg i dobrog - al jedno znam ta dob mladih zahtjeva jaaaaaako puno. Zahtjeva znanje, autentiĆØnost, zanimljivost, kreativnost...a to sve nije lako dati i to joÅ” na naĆØin koji oni najlakÅ”e prihvaƦaju. Ali nije ni tako teÅ”ko...jer oni jako dobro prepoznaju i cijene kada ih netko voli, prihvaƦa i trudi se dati im viÅ”e.
Mislim da vi to najbolje znate koji radite s njima intenzivno.
Oni ĆØesto znaju biti i brutalno iskreni - ali se tu slažem sa naÅ”im prijateljem iz Zadra da ih treba pouĆØiti pravom naĆØinu i mjestu za to.

Å aljem Vam lijep pozdrav iz tmurnog Zagreba...

Didi
nikica

PostanoPostano: ned 14 ruj 2003, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam krizmanik ovu godinu Laughing ... najprije da se predstavim, ja sam nikica, imam 16 godina i iz bola sam. neki odavde me veƦ znaju ...
drago mi je Å”to sam dospio na ovu stranicu jer eto napokon neÅ”to za mlade... bio sam godinu dana na KNI- u, ali nisam naiÅ”ao na razumjevanje, zato se iskreno nadam da Ʀe ova stranica pružiti ne samo zabavu veƦ i neÅ”to pouĆØnog...

tuzan nije baÅ” ugodno kad biskup ne ostane na veƦeri, i kad se rasrdi...
a Å”to se tiĆØe ispovijedi... ja se isto uvijek ispovijedam kod župnika jer iako on ima mana, zadovoljan sam njime (sneni!)
Mat

PostanoPostano: sub 03 srp 2004, 15:57
PostNaslov : Krizma
Citiraj i odgovori

Ja pripadam Hv-br-viÅ” biskupiji i vidio sam primjera da je biskup krizmao one koji to stvarno nisu zaslužili. Ljude koji po godinama nisu bili na misi pa su se samo tada pojavili zahvaljujuƦi nebrigi lokalnog župnika dobili sv. Potvrdu. Slažem se sa jednim splitskim teologom sa KBF-a koji mi je rekao da Krizma treba biti neobavezan sakrament. Samo oni koji osjeƦaju potrebu biti Kristovi svijedoci i nositelja Duha Svetoga na zemlji trebali bi pristupiti ovom sakramentu. InaĆØe mu se ĆØini omalovažavan.
Apolon

PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 18:07
PostNaslov : Krizmanici
Citiraj i odgovori

Å to vi mislite o djeljenju krizme u 8. razredu?

Ja mislim da su djeca u toj dobi prebalava da im se daje tako važan sakramenat.

Nebi li bilo pametnije da se podjeljuje u 3. razredu srednje Ŕkole?

Nije da su i tada osobe zrele, ali barem su puno zrelije i znadu Å”to hoƦe a Å”to neƦe.

Ili je Crkvi bitnija kvantiteta doli kvaliteta, poÅ”to znaju da Ʀe u 8. razredu ionako svi otiƦ na krizmu.

Ha?

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
igor

PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

smatram da je 8. razred osnovne svakako prerano za jedan tako vazan sakrament.. znam i na sebi da ja zapravo nisam bio ni sam svjestan sto se zapravo to dogadjalo tada.. tek poslije covjek shvati velicinu tog sakramenta, i zato sam svakako da se to metne negdje u srednjoj skoli... da li u 3. ili 4. godini, to je vec na ljudima da procijene kad je bolje..

a s tim odlaganjem krizme pojavio bi se i jedna pozitivna nuz-pojava. mladi bi dulje ostajali u crkvi i dulje isli na vjeronauk.. a ne bi poslije 8. razreda zaboravili na crkvu i na vjeronauk, pa i na boga...
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 23:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osmi razred je definitivno prerano. Ti ĆØak u toj dobi ĆØak i ako shvaƦaÅ” znaĆØenje i važnost krizme, ne možeÅ” samog sebe adekvatno pripremit za to. InaĆØe, u mojoj župi je bio obiĆØaj na krizmu iƦ u sedmom razredu, sreƦom to se prije par godina promjenilo, al svejedno i osmi razred je prerano.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja Ʀu se apsolutno složiti, polazeƦi od sebe. SjeƦam se taj dan sam imala nekakav ĆØudan osjeƦaj u trbuhu, kao kada ideÅ” kod zubara. U biti me bilo strah hoƦu li proĆØitati ĆØitanje 'kak spada' pred stotinama ljudi, hoƦu li se uspjeti u petama popeti na oltar (koji je bio cista improvizacija i to u dvoristu crkve, a stepenice su bile vrlo strme) i jos mi je cijela misa proÅ”la u potrazi izgubljene nauÅ”nice svoje kume na popriliĆØno Å”irokom travnjaku ispred mene. Zatim, tko Ʀe od nas dobiti viÅ”e darova, novaca... ma...Å”to viÅ”e razmiÅ”ljam... pa to je bila katastrofa!!! Ja pojma nisam imala Å”to sam primila!!! Embarassed Embarassed Embarassed

SV.POTVRDU bi definitivno trebalo prebaciti za srednju Ŕkolu!

Zadnja promjena: Annabel; pon 30 lis 2006, 17:25; ukupno mijenjano 1 put.
klara

PostanoPostano: pon 17 sij 2005, 23:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:
smatram da je 8. razred osnovne svakako prerano za jedan tako vazan sakrament.. znam i na sebi da ja zapravo nisam bio ni sam svjestan sto se zapravo to dogadjalo tada.. tek poslije covjek shvati velicinu tog sakramenta, i zato sam svakako da se to metne negdje u srednjoj skoli... da li u 3. ili 4. godini, to je vec na ljudima da procijene kad je bolje..

a s tim odlaganjem krizme pojavio bi se i jedna pozitivna nuz-pojava. mladi bi dulje ostajali u crkvi i dulje isli na vjeronauk.. a ne bi poslije 8. razreda zaboravili na crkvu i na vjeronauk, pa i na boga...

Slažem se da je 8. razred za VEƆINU prerano.
A teza da je odlaganje krizme pozitivno jer bi mladi dulje ostajali u crkvi (drugim rijeĆØima - bili bi primorani duži niz godina iƦi u crkvu - da, primorani, jer oni koji su u crkvi, tamo su bez obzira u kojem razredu je krizma)... ne drži vodu. Govorim po iskustvima iz svog grada, a pretpostavljam da je tako i u ostalim regijama. Gledaj samo Å”to se deÅ”ava nakon Prve PriĆØesti - VEƆINA klinaca stupi u crkvu tek kad kreƦe vjeronauk za krizmu... place

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: uto 18 sij 2005, 0:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:

Gledaj samo Å”to se deÅ”ava nakon Prve PriĆØesti - VEƆINA klinaca stupi u crkvu tek kad kreƦe vjeronauk za krizmu... place

Kao Å”to djeca poĆØnu dolaziti na misu kada krene vjeronauk za Prvu PriĆØest i onda poslje opet prestanu dolaziti, s krizmom ista stvar se ponavlja. Tu baÅ” i je problem, možda kada bi bili zreliji i iÅ”li na vjeronauk- sa recimo 17 godina (dakle, oni koji idu prema potrebi(sakrament)), možda bi i naÅ”li neki smisao u tome... ali u dobi u kojoj danas djeca primaju Sakramente bez obzira na razliku od 5 godina (izmeĆ°u Prve PriĆØesti i Sv.Potvrde) mislim da to sve na vrlo sliĆØan naĆØin s njihove strane biva (ne)shvaƦeno. Tako bi barem rekla prema sebi, djeci koju znam, pa i bratu koji Ʀe za koji mjesec primiti Sv.Potvrdu. Možda sam u krivu.

Zadnja promjena: Annabel; pon 30 lis 2006, 17:26; ukupno mijenjano 1 put.
Apolon

PostanoPostano: čet 20 sij 2005, 13:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih prebacio prvu pricest u 6. razred, a Krizmu u 3. srednji.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
klara

PostanoPostano: čet 20 sij 2005, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Annabel napisa:
Kao Å”to djeca poĆØnu dolaziti na misu kada krene vjeronauk za Prvu PriĆØest i onda poslje opet prestanu dolaziti, s krizmom ista stvar se ponavlja. Tu baÅ” i je problem, možda kada bi bili zreliji i iÅ”li na vjeronauk- sa recimo 17 godina (dakle, oni koji idu prema potrebi(sakrament)), možda bi i naÅ”li neki smisao u tome, upoznali Isusa... ali u dobi u kojoj danas djeca primaju Sakramente bez obzira na razliku od 5 godina (izmeĆ°u Prve PriĆØesti i Sv.Potvrde) mislim da to sve na vrlo sliĆØan naĆØin s njihove strane biva (ne)shvaƦeno. Tako bi barem rekla prema sebi, djeci koju znam, pa i bratu koji Ʀe za koji mjesec primiti Sv.Potvrdu. Možda sam u krivu.

Ne bih se složila da djeca poĆØinju dolaziti na misu kad krenu na vjeronauk za Prvu priĆØest. VeƦina, na žalost - da! Ali, zato Å”to ih do tada nije imao tko (osim tu i tamo poneka baka) odvesti na misu. Djeca koja potjeĆØu iz obitelji u kojima se vjera ŽIVI (a ima i obitelji u kojima se vjera poĆØela živjeti upravo kad je dijete krenulo na vjeronauk, ali Bogu hvala - i ostala u obitelji nakon PriĆØesti) nastavljaju svoj život u crkvi i nakon sakramenta Prve Svete PriĆØesti. Ostali, koje su roditelji poslali na PriĆØest zbog tradicije ili "reda radi" -po logici: Idu svi, pa nek ide i on(a), naravno da viÅ”e ne zakoraĆØe u crkvu jer su "odradili" ono Å”to su trebali. A kak oĆØekivat od "pubertetlija" (krizmanika) da idu na misu, ako nemaju primjer u obitelji. Isusa bi djeca trebala upoznavati roĆ°enjem. No, bolje ikad - nego nikad. A neki i da sa 18 idu na krizmu - neƦe shvatiti otajstvo vjere i bit sakramenata. I po mojim nekim iskustvima - nije toliko problem dob djece, veƦ je problem mnogo složeniji. Sve ĆØeÅ”Ć¦e (na žalost) se dogaĆ°a da primanje sakramenata nalikuje trgovini...

Annabel

PostanoPostano: čet 20 sij 2005, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
Ne bih se složila da djeca poĆØinju dolaziti na misu kad krenu na vjeronauk za Prvu priĆØest. VeƦina, na žalost - da! Ali, zato Å”to ih do tada nije imao tko (osim tu i tamo poneka baka) odvesti na misu. Djeca koja potjeĆØu iz obitelji u kojima se vjera ŽIVI (a ima i obitelji u kojima se vjera poĆØela živjeti upravo kad je dijete krenulo na vjeronauk, ali Bogu hvala - i ostala u obitelji nakon PriĆØesti) nastavljaju svoj život u crkvi i nakon sakramenta Prve Svete PriĆØesti. Ostali, koje su roditelji poslali na PriĆØest zbog tradicije ili "reda radi" -po logici: Idu svi, pa nek ide i on(a), naravno da viÅ”e ne zakoraĆØe u crkvu jer su "odradili" ono Å”to su trebali. A kak oĆØekivat od "pubertetlija" (krizmanika) da idu na misu, ako nemaju primjer u obitelji. Isusa bi djeca trebala upoznavati roĆ°enjem. No, bolje ikad - nego nikad. A neki i da sa 18 idu na krizmu - neƦe shvatiti otajstvo vjere i bit sakramenata. I po mojim nekim iskustvima - nije toliko problem dob djece, veƦ je problem mnogo složeniji. Sve ĆØeÅ”Ć¦e (na žalost) se dogaĆ°a da primanje sakramenata nalikuje trgovini...

Prvo, složila bih se da je problem mnogo složeniji... jako sretan Ali mislim da prva stvar koja dovodi do zaĆØetka tog problema je svakako dob!

Istina, nedovoljno konkretna sam bila. Rekla bih ĆØak da je manje djece koja krenu iƦi na misu jer vjerouĆØitelj/ica piÅ”e plusiƦe (a tko nema plusiƦa dovoljno nemože na PriĆØest), nego onih koji idu nevezano od priprema za sakramenat.

Jasno je da neki i sa 18 godina neƦe shvatiti bit sakramenta, no mislim da bi brojka djece bila puno veƦa u odnosu na brojku onih koji bi shvatili sa 14 godina.

Citat:
...primanje sakramenata nalikuje trgovini...

Nažalost istina...
sike

PostanoPostano: pet 21 sij 2005, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Može se diskutirat o dobi i sl.ali dal bi onda trebalo prema drugima krÅ”Ć¦.religijama prebaciti krÅ”tenje za zrelu dob jer osoba joÅ” ne zna za sebe ako se krsti kao beba?
Mislim da ako je krizma u 8. ili 1.srednje veƦ dugo u praksi, onda valjda ima razloga za to!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: sub 22 sij 2005, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja mislim da ako je Krizma u 8/1 razredu ima razloga za to, ali kažem da bi možda bilo viŔe/boljih razloga za to da bude možda malo kasnije...
logica

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 15:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam imala krizmu u 2.srednje. definitivno sam bila zrelija u shvaƦanju znaĆØenja tog sakramenta, pa i doživljavanju uloge kuma. moram priznat da se veƦina ljudi raziÅ”la nakon krizme, nažalost!
Ariadne

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 23:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cudi me sto vecina nas i vecina ostalih clanova crkve ima poprilicno homogeno misljenje po ovom pitanju, a crkveni glavonje nikako da to misljenje stave na dnevni red.

doduse, sigurna sam da su oni 1. koji su svjesni itekako problema, al se opet bojim da je to cista strategija.
djeca sa 13-14g. su puno zahvalniji materijal za modeliranje, zar ne?

tili bi,tili bi mo-ru...
Annabel

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

logoreja napisa:
moram priznat da se veƦina ljudi raziÅ”la nakon krizme, nažalost!

I kod mene je tako nažalost (VeLiKa veƦina)... tuzan place
Tonka

PostanoPostano: sub 05 ožu 2005, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ariadne napisa:
djeca sa 13-14g. su puno zahvalniji materijal za modeliranje, zar ne?

He, he, ponekad mi se ĆØini da je to o modeliranju i odgajanju iluzija. Mislim da ne bi trebalo podcjenjivati djecu od 13 ili 14 godina. Ima onih koji nisu zreli nikada (neki od vas su to veƦ primijetili), ali mislim da ima onih koji su su stanju shvatiti neke stvari i kojim krizma neÅ”to znaĆØi. Uostalom mislim da je dovoljno da im bude poticaj za razmiÅ”ljanje. Ostalo Ʀe doƦi s vremenom. ƈekati trenutak u kojem Ʀe biti potpuno zreli i svjesni onoga Å”to žele znaĆØi ĆØekati neodreĆ°eno dugo. Možete li i vi svi s foruma iznad 18 reƦi Å”to želite i tvrditi da vam je veƦina stvari u životu jasna jako sretan
davorseljan

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 9:06
PostNaslov : Krizmanici
Citiraj i odgovori

Potaknut dogaĆ°anjima u Ciboni proÅ”le subote otvaram ovu temu.
Mislim da bi trebali malo porazgovarat kako s njima, gdje radimo greŔke, kako dalje.

U radu je spas.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam bio u Ciboni nego na križnom putu ovaj viend, al pridružili su nam se kasnije joÅ” neki moji župljani koji su bili redari na tom susretu i kažu da je bila katastrofa. VjerouĆØitelji su sjedili zajedno posve odvojeni od krizmanika, redare krizmanici nisu Å”ljivili ni pet posto veƦ su ispred njih poĆØeli i trgati neke plakate, natjeravali su se po dvorani, psovali, fuƦkali BozaniƦu kad je dolazio i do kraja programa ih je veƦi dio otiÅ”ao. Nisam bio tamo, al tako sam ĆØuo od onih koji su bili. Ne znam za vas, al ja stvarno ne shvaƦam smisao ovoga ak to tak ispadne...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
pocahontas

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa nije bilo baÅ” tako grozno. Rolling Eyes Krizmanici su psovali, to je istina. Ali to su opet pojedinci a ne veĆØina. VjerouĆØitelji nisu sjedili posebno veƦ sa svojim krizmanicima. Mislim, tako smo s njima i doÅ”li. Ali teÅ”ko je na sve njih paziti. Mladi te dobi su buntovnici. I uvijek Ʀe naƦi neÅ”to Å”to im ne paÅ”e. Za tu dob je trebalo prpremiti neÅ”to njima zanimljivije i pristupaĆØnije.
Redara nije bilo dovoljno! a djeca manje sluÅ”aju one koje ne poznaju. Bilo im je dosadno (opet ne veƦini).
ono Å”to su najviÅ”e prigovarali: dugo su ĆØekali, pitanja su bila dosadna i namjeÅ”tena, ĆØak su i prigovorili da nije bilo klime u busu! Shocked Pojedinci Ʀe uvijek neÅ”to naƦi.
I oni stvarno nisu znali kada je kraj ako nisu bili upoznati s programom. Moji su ĆØekali da preuzmu medalje pa su znali da nije joÅ” kraj. Laughing
Toliko... treba tu joÅ” poraditi. Obadvije strane! Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 8:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je osnovni problem Å”to veƦina krizmanika ide na Krizmu
jer ih roditelji na to primoravaju ... nekakve tradicije radi ...
a na žalost, bit Ʀe samo pojedinaĆØnih sluĆØajeva koje Ʀe vjerouĆØitelji uspjeti "zagrijati" ...
ne bih prebacivala svu odgovornost samo na vjerouĆØitelje i sveƦenike ...
ipak sve kreƦe iz obitelji ... pisala sam veƦ o tome, pa da ne ponavljam ...

evo, kod nas je Krizma sredinom svibnja ...
veƦina krizmanika niti ne dolazi na Misu, jer nema plusiƦa i minusa ...
a proŔle godine, dok su iza nedjeljne Mise imali kratko okupljanje,
ĆØekali su vani pred crkvom kraj Mise i onda se pojavili unutra ...
i sad, prije tjedan dana na vjeronauku u crkvi ponavljaju "gradivo"
i pita vjerouĆØitelj Å”to Ʀe primiti sv. Potvrdom ...
uslijedio je ovaj odgovor krizmanika kojem je pitanje bilo upuƦeno:
"ne znam, kum mi joÅ” niÅ”' nije rekel" ... Rolling Eyes kosa mi se dize na glavi

Chico

PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 21:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde da ja malo branim krizmanike,nakon toliko čekanja i vi bi bili na rubu živaca,a kamoli oni mladi neiskusni jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

baÅ” sam u jednoj knjigi pročitao,nevjerojatno,prijevod egipatskih hijeroglifa,od prije 3000 godina,ne sječam se točno citata al ide ovako nekako

kuda ide ovaj svijet,nove generacije,naÅ”a djeca uopče ne poÅ”tuju svoje odrasle,ne sluÅ”aju ih........

dakle kolko god se nama činilo da smo mi bili bolji,i megju naÅ”om generacijom je bilo isto tako a bilo je takvih situacija i u egiptu jako sretan Cool Cool jako sretan

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.