HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 13:45. Pogledaj neodgovorene postove
Krizmanici
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Nije li 8. razred premlada dob da se primi sakramenat sv. krizme?

Da, prerano je to 
74%
 74%  [ 44 ]
Ne, dovoljno je to kasno 
18%
 18%  [ 11 ]
ne znam,nemam nekog stava 
6%
 6%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 59

Autor Poruka
Antonija

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 03 srp 2008, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo proÅ”la je "podjela" sv. potvrde (nisam se mogla ranije javiti zbog problema sa internetom) i veƦ ove nedjelje je bilo puno manje krizmanika na misi nego na krizmi. ZaÅ”to? Koliko vidim po mladima moje generacije, oni su jako nezainteresirani prema vjeri, ozbiljno kritiziraju i veƦ nakon sv. potvrde napuÅ”taju crkvenu zajednicu. Ja sam pri9mjetila da njihova nezainteresiranost potjeĆØe od pasivnog primanja odreĆ°enih sadržaja, ponuda,... Mladi netrebaju samo sluÅ”ati i uĆØiti. Oni mogu dati i neÅ”to svoje. Negdje sam proĆØitala da "mladi trebaju postati aktivni subjekti, protagonisti evangelizacije i tvorci druÅ”tvene obnove". "Danas su mladi velik izazov za crkvu, pa se odgojiteljima nameƦe težak zadatak da mladima uĆØine vjerodostojnim iskustvo vjere." "Treba promicati dijalog i kreativnost, kritiĆØko promiÅ”ljanje i osobni angažman, razvijati zajedniÅ”tvo i suradnju." A s danaÅ”njim mladim je to veoma teÅ”ko....

Sva moja nada si Ti...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.