HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:56. Pogledaj neodgovorene postove
Cenacolo - škola života
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 14:25
PostNaslov : Cenacolo - škola života
Citiraj i odgovori

Susret s ovom zajednicom bio je jean od važnih trenutaka mog ponovnog uspona u vjeri k Bogu i to dok sam bio '97. na hodočašću u Međugorju. Jednostavno,kad sam vidio s kojeg dna su se ti ljudi uspjeli vratiti na površinu..to mi je dalo toliku snagu i od onda jednostavno nema nečeg što nije moguće,ako je povezano s Bogom.
nedavno mi se vratio jedan od najboljih prijatelja iz Cenacola nakon 3 godine povratka u život,čime je sebe i svoju obitelj doveo bliže k Bogu a bio je daleko..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 18:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sigurna sam da je bez Boga povratak u normalan život nemoguć, bilo narkomanu bilo alkoholičaru.

Nekakve psihoterapije, grupni sastanci i druge 'humanističke' metode, ako i donesu rezultate, mislim da su oni kratkoga vijeka. Povratkom u staru sredinu oni se vraćaju na staro, uglavnom, jer je lako pokleknuti.

Samo Bog može čovjeka učvrstiti u namjeri da si promijeni život, tj. da se SPASI. Vjerujem u to, ali i poznajem žive primjerke. sunce moje malo

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zajednice Cenacola oduševljavaju! Tolki ljudi su tamo našli spasenje, okrenuvši se Bogu uspjeli su iza sebe ostaviti stari život i započeti novi. I sada ti ljudi koji su to sve već prošli pomažu svojim iskustvom onima koji su tek došli. Ali najviše od svega me fascinira njihov život unutar te zajednice, način rada, svi brinu međusobno jedni za druge i pomažu si. I nema ništa bez molitve...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da bi crkva više trebala poraditi na njihovom zapošljavanju,smještaju i dr.nakon što izađu iz zajednice, a na nama je,koji smo u molitvenim zajednicama i pokretima da im to sve približimo,kako bi ima ponudili nešto konkretno vezano uz smisao života,jer droga je smao posljedica tog besmisla u kojeg mnogi upadaju
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
DANA

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 21:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike velikim dijelom si upravu- droga je samo poslijedica ,a da bi se izliječila poslijedica treba tražiti i srediti uzrok.

Živa je Riječ,kada život govori. - Sv.Antun Padovanski
Ycteris

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 23:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Al problem je u tome što ima puno ljudi kojima ne bi bilo od koristi da se posljedica izlječi pa to svim silama pokušavaju spriječiti...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
DANA

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hoćeš reć da postoje oni koji imaju direktnu korist od toga da netko bude ovisnik...

Ycteris

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Definitivno, npr. dileri kojima sigurno ne bi bilo od koristi da se svi ostave droge.

DANA

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 23:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da znam...takvi obično čekaju povratak ovih iz komuna...

Zato bi im trebalo dati podršku i odvojiti ih od takvih...utopija za neke ali i onaj koji je slab i pada mora učiniti barem nešto od sebe kako bi pomogao..inače je to onda dvostruka utopija

Ycteris

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 0:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dobar pokušaj bi bio da se mladima koji izlaze iz komuna ili možda čak dok su još u komunama predloži i potakne ih se da se pridruže nekakvoj vjeronaučnoj skupini katoličke mladeži kao što imamo npr. SKAC, Framu ili možda nekakvoj molitvenoj zajednici. Jer uz potporu drugih će im biti puno lakše nastaviti dalje...

sike

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E Ycteris,tu je potreban sad i naš doprinos koji smo u nekim zajednicama,treba više kontaktirati s najbližim Cenacolom,posjecivati ih,pozivati ih k sebi,kako bi onda ti mladi mogli prepoznati bit i ciljeve tih nasih zajednica.
Bez zivog svjedocanstva ni nekakvi promidjbeni materijali vise ne pomazu
merkat

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro je receno uzrok...
Automobili u proizvodnji ulazu u zastitu a ona je aktivna i pasivna.
Aktivna je ona da se sudar ne dogodi, dakle kocnice, gume, mehanika koja jamci sigurnost, te pasivna koja nakon sudara zeli smanjiti posljedice na minimum a to je karoserija, zracni jastuk, pojas, naslon za glavu...
A sta se radi u zastiti mladih od droge ?
Mrvica zaplijene droge, pokoji sitni diler, neka jadna edukacija, brosura..
Uzrok ?
... beznadje, izgubljenost mladih, naivnost, odgoj, i po meni ponajvise nedostatak samopouzdanja koje drogom nadoknadjuju, drogom zbog ucinka i prihvacanjem droge da bi bili prihvaceni...

Ako neko misli da bi se trebali dileri pohvatat grijesi.
Velike ribe ? No way !
To je vec korak kada je kasno a i nemoguce je kao i iskorjenjivanje prostitucije.
Najbolje o tome govori film "Traffic " gdje se policajac, general i sudac bore protiv droge. Sudac se istina posteno bori ali bas on radi kardinalnu gresku, zbog zauzetosti posla i karijere zanemari kci koja se oda drogi i prostituciji...
General revolucionarno, ponosno, odrjesito se bori protiv kriminala no biva izdan i ubijen (poznato od nekuda ?) jel dolazi se do zakljucka kako promet droge zavrti vise novaca od kompletnog proracuna drzave a novac na kraju diktira sve...
Policajac iako se bori protiv droge na vrijeme mudro primjecuje da je revolucija suzbijanja droge ugusena vec i da je pojela svoju djecu, mice se sa strane, na prvi pogled kukavicki no kasnije se shvaca kako je bio svjestan da bi svoj zivot dao u zalud pa na samom kraju, zadnja scena filma se pokazuje gdje on vidi svoju misiju i zivot pametno iskoristava a ne baca u zalud...

Izgradio je baseball igraliste te postavio reflektore kako bi mladi igrali i nocu te ih tako odvukao sa ceste gdje ih vrebaju dileri i neminovnost droge...
I naravno bio je tamo s njima...

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
DANA

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
E Ycteris,tu je potreban sad i naš doprinos koji smo u nekim zajednicama,treba više kontaktirati s najbližim Cenacolom,posjecivati ih,pozivati ih k sebi,kako bi onda ti mladi mogli prepoznati bit i ciljeve tih nasih zajednica.

dobar zaključak...Činjenica je da su ti ljudi po izlasku ipak stigmatizirani...bez obzira što su se očistili i skinili sa droge... ta stigma da si isti ka šta si bio zna bacit na koljena...

Njima trebaju frendovi kojima neće smetat ta stigma i koji će vjerovat u njih... Kroz takav odnos se mnoge prošlosti neće ponavljati....

Ycteris

PostanoPostano: ned 20 ožu 2005, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Sad sam se baš sjetio da u Sigetu djeluje jedan Cenacolo, nije komuna al svejedno. A uz to često se zna dogodit da koriste Framinu prostoriju...

sike

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris,nije važna je li Cenacolo ili ne,probajte se povezati snnima kako bi se lakše mogli uklopit u društvo. Možda je lakše ako je Cenacolo u pitanju zbog tog vjerskog pristupa liječenju.
Mi svake godine prije Božića kao frama posjećujemo Cenacolo u Novigradu, a i oni su tjedan iza toga posjetili naš božićni koncert.
logica

PostanoPostano: sri 13 tra 2005, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel zna netko onu pjesmu što je pjevaju u Cenacolu? Otprilike ide ovako: Bože stavi svoje srce u moje, svojom snagom vodi me...

Nabavila sam CD na hrvatskom! ali te pjesme nema (a samo sam ga tražila zbog te pjesme, i tip mi rekao da ima...)

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Srki

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo je što su u prirodi, uzgajaju životinje pa se imaju čime baviti. To ih oplemenjuje, a ujedno i odvikava od prijašnjeg načina života.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 23 svi 2005, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj frend kojis e vratio iz cenacola radi van Rijeke ali se svaki vikend vraca doma.Iako je vec 3 mjeseca van zajednice,jos uvijek mu sve to skupa jako fali.Ali odusevljava me kod njega uvijek zelja za razgovorom,za druzenje s ljudima..TV ili tekme što nam je oboje bilo prije koju godinu u krvi-sve to skupa vise nema smisla.Ja se jos telki odupirem..
sike

PostanoPostano: pon 20 vel 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer sa svojom zajednicom bijah u Cenacolu u Novigradu..
kako je dovoljno i jedno svjedočanstvo tih ljudi da ti daju dodatnu motivaciju za životom,djelovanjem,radom s ljudima..

Jedan od njih je imao sve u životu,vozio mercedes a prvo što su mu u zajednici dali kad je došao bilo je razbijanje kamenja - kakav to mora biti obrat u čovjeku da tako nešto prihvati i u tome pronađe put k povratku u život,put k spasenju,kako je rekao,koji je došao potražiti preko Cenacola.
Od poslova u kući,do poslova u štali,oko kuće..sve ima svoj smisao,svaki sat u njihovom danu,makar i kad se dižu u 2 u noći zbog klanjanja ili neki u 4h u noći da bi spremili doručak ostalima. Svatko za svakoga brine..

Potaknuli smo ih da mole za jednu inicijativu kako bi se i u Riječkoj nadbiskupiji otvorila moćunost da tu dobiju svoj komad zemlje i podignu kuću gdje će mnoge izgubljene duše mladih ljudi ponovno otkriti svoj smisao života.

Molite i vi za njih i za tu inicijativu!

Daniel

PostanoPostano: pon 20 vel 2006, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drago mi je što smo svake godine u prilici voditi naše mlade u Cenacolo. Možda ih je u ovoj najosjetljivijoj dobi u kojoj jesu najbolje suočiti sa surovošću života obilježenog drogom, koja je nažlost danas sveprisutna pojava, ali s druge strane pokazati im odmah koliko nas Bog sve voli i da uvijek pruža drugu priliku. Mislim da su ti mladi ljudi u Cenacolu najbolji primjer Božje ljubavi, živi dokaz da se s Bogom sve može pa i izvuči iz pakla droge i postati dostojanstveni mladi čovjek koji može još jako puno dati ljudima oko sebe.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: uto 21 vel 2006, 17:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene ti mladi, njihova borba i način života u tim zajednicama jednostavno oduševljavaju! Podao im Gospodin svima snage kako bi uspijeli uz Njegovu pomoć i ljubav prebroditi sve poteškoće! jako sretan

Maki

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 18:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo na primjer Cenacolo iz Šarengrada. U toj zajednici ima mladih koji nisu samo ovisnici o drogi, alkoholu, cigaretama nego tamo ima mladih koji su ovisnici o materijalizmu, o televiziji, kompjuterima... To me uistinu iznenadilo kada sam čuo da se netko odlučio na taj korak, da je prepoznao da je postao ovisan o televiziji. Što tamo rade i kako su ih sumještani prihvatili najbolje govori činjenica da kada treba negdje pomoć uvijek idu pomoći, da im oni darivaju, financiraju ih, pomažu im da se riješe ovisnosti uz pomoć Boga, uz molitvu i rad (ora et labora), uz zajedničko druženje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 30 svi 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nakon droge, ništa manji problem tim dečkima koji prođu Cenancolo je pronalazak svoga mjesta u društvu,a to znači:stan,posao..mislim da im najteže pada kad vide kako je ovaj svijet zatvoren a oni tamo naučeni na otvorenost prema drugima,kako ovaj svijet loše priča o drugima,a oni naučili gledati prvo sebe,kako ovaj svijet teži samo za vlastitom kosristi a oni tamo naučili sve činiti zajedno na Božju slavu..

Ovo pišem jer želim sve potaknuti da im mi,koji smo Crkva trebamo više pomoći,pružiti ruku prijateljstva i podrške da barem u nama vide tračak nade i svjetla..

sike

PostanoPostano: pon 20 stu 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer sam s prijateljem bio na godišnjem susretu sadašnjih i bivših članova Cenacola u Vrbovcu. Došlo je puno roditelja kojima ej ovo jedina prilika da vide svoju djecu koja su postala sretnija, život im je postao smisleniji, lijepši, zajednica im je ponudila ono što im je prije nedostajalo - Boga, prijatelje, smisao..

Na kraju je izvedena predstava "Rasipni sin" - kako samo ti dečki i cure rade odlične predstave! Svaka čast!

osjecanka

PostanoPostano: sri 11 ožu 2009, 7:32
PostNaslov : Dokumentarac o Cenacolu
Citiraj i odgovori

U subotu 28.2. je na htv-u bio dokumentarac o Cenacolu u Medjugorju. Da li itko ima ili zna kako doci do njega?

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.