HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 23:16. Pogledaj neodgovorene postove
Cenacolo - škola života
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
osjecanka

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 14 ožu 2009, 21:17
PostNaslov : Cenacolo
Citiraj i odgovori

Zajednica u koju ulaze ovisnici o razlicitim porocima, ali najvise narkomani. njihovo "lijecenje" je molitva i rad. U Hrvatskoj postoji nekoliko kuca: Sarengrad, Vrbovec, Varazdin, Ugljane... to su sve kuce za momke, a u Vrbovcu postoji i kuca samo za djevojke.
Za pocetak ovoliko. Jos cu pisati.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 11:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ono što znam je da zajednica s.Elvire ima nevjerojatan postotak uspješnog liječenja od ovisnosti.
Kada je pokrenula zajednicu lokalne vlasti su joj nudili mnogo novca a ona je odbila i odlučila da žive od providnosti... Tako da oni jedu šta imaju a ako imaju viška to šalju ostalim kućama (cenacolo) kojima treba. Prije svega cenacolo je mjesto gdje se liječe ranjene duše a tek onda fizičke ovisnosti.
Koliko se ovo proširilo po svijetu u samo 20-tak godina dovoljno govori o zajednici samoj!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
tanja

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da li je netko od vas bio možda u zg-u...na onom njihovom programu u adventu...meni je to stvarno bilo nešto prekrasno...razgovarala sam s nekima od njih i pričali su puno o tome, koliko im je pomogao život u zajednici... Smile

...Brate moj, Krist i tebe zove, dođi slijedi me...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo kako je to nevjerovatno: jučer šetam maksićem i čitam mali blokić ne znam točno više ko to izdaje, i tamo su navedene sve župe i mnoge zajednice Zagrebačke Nadbiskupjie i jedina zajednica koja mi je upala u oko je Cenacolo. i dođem doma i eto oživjeli ste temu koja je jako interesantna.
Dajte malo više opišite kako i čime se bave, koliko ima mladih, o njihovoj duhovnosti. Malo podrobnije.

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Jopica

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U VODIČU Z AMLADE VOX PIŠE

Kućari 1
10340 VRBOVEC

Nikša Lulić

cenacolo.vrbovec@globalnet.hr
www.comunitacenacolo.it

Sastanci za ulazak u zajednicu mladića su svake subote u 9 sati u crkvi Svetoga Križa Siget
a za djevojke u svetištu Svete Mati Slobode na Jarunu.
Svake prve subote u mjesecu slave svetu misu nakon koje slijedi klanjanje u svetištu Svete Mati Slobode.

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
vjernik

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ono što znam je da zajednica s.Elvire ima nevjerojatan postotak uspješnog liječenja od ovisnosti.
Kada je pokrenula zajednicu lokalne vlasti su joj nudili mnogo novca a ona je odbila i odlučila da žive od providnosti... Tako da oni jedu šta imaju a ako imaju viška to šalju ostalim kućama (cenacolo) kojima treba. Prije svega cenacolo je mjesto gdje se liječe ranjene duše a tek onda fizičke ovisnosti.
Koliko se ovo proširilo po svijetu u samo 20-tak godina dovoljno govori o zajednici samoj!

Da, nevjerojatno je ta priča.
Svaki put kad hodočastimo u Međugorje obiđemo Cenaccolo, Oazu mira i Majčino selo.
Cenaccolo mi je posebna priča.
Najnevjerojatnija mi je ta providnost od koje žive.
Dečki jedu i oblače ono što dobiju od ljudi i sretni su.
Kako samo svjedoče pametnoi mudro, i svjesni su puno toga i zahvalni dragom Bogu da su došli tamo.
Nevjerojatno je i to da su sve ono gdje žive sami sagradili.

Rekli su da se dižu svaku subotu u 2 ujutro i mole za mlade koji lutaju noćnim životom i robuju alkoholu i drogi.
Ako sam dobro zapamtio dižu se u 6 ili 7 sati a na spavanje idu u 22 h.

Toliku radost i vjeru kod mladih još nisam vidio kao kod njih. Razz

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U zadnje dvije godine, mozda nesto vise sam upoznala puno momaka koji su prosli kroz kucu zajednice u Sarengradu. Moj zupnik je njihov duhovnik i cesto su prisutni u zupi. Svaki tjedan su kolokviji za roditelje i ovisnike, svaki prvi cetvrtak u mjesecu predvode krunic, misu i klanjanje. Vec cetiri godine imaju zive jaslice kod nas (zadnje dvije godine sam i ja glumila u njima i to mi je nesto najljepse sto mi se moglo dogoditi).
Njihovo prisutsvo, molitva, duhovnost, vracaju mi mir. Ovo ljeto planiram otici na iskustvo u zajednicu. Tko god je bio i prica o tome, svi su odusevljeni.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
davorseljan

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imali su jako lijepo predstavljanje na Adventu na trgu.
Bio sam tamo, imam fotke sa predstave koje ću pokušat stavit kao uskršnji poklon na svoj foto blog.
Svaki puta kada dođem u Međugorje obavezno narvatim i do njih.
Što se tića kuča u Hrvatskoj nisam do sada nikad bio ni u jednoj mada bi volio ih posjetit.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos jednom, puno ti hvala na slikama. I sad mi je zao sto ipak taj dan nisam dosla u Zagreb.

davorseljan

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je taj susret s njima na trgu bio nezaboravan.

U radu je spas.
osjecanka

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem ti. Meni je bilo koji susret, ma samo pet minuta s njima, nesto sto me podize.
Zanima me da li tiko ima jos kakve snimke od tog susreta.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 23 tra 2009, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neki dan sam bio u zajednici cenacolo i uvijek me iznova oduševe!
imam neki poseban osjećaj kada oni svjedoče!
Oni žive tako jednostavno i bez posjedovanja. a tako mnogo imaju!
imaju oslonac u providnost Božju!

čim netko ima majicu viška pokloni ju drugome u zajednici. I to ne naočigled, već ju ostavi njemu ispod jastuka kada nitko ne gleda. molitva Isto tako sa čarapama, tenisicama ili krunicom.....

Nemaju toplu vodu. Ni usred zime. Samo subotom uveče ju koriste... e kako se brzo nauči cijeniti ono što uzimamo zdravo za gotovo!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 24 tra 2009, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka njihova predstava je za mene nešto novo.
Volim izvještavat sa njihovih događanja i uskoro kada se spremam u Međugorje na jedan dan sigurno ću otić i do njih.
Žao mi je što zbog obaveza nisam mogao biti ovih dana u Vrbovcu na njihovom susretu.
Žao mi je što naši mediji ne prenose njihova događanja.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.