HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 19 lip 2019, 5:15. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Moj prijatelj je gay...
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
J.P.

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 21:51
PostNaslov : [ostale teme] Moj prijatelj je gay...
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima!
Dragi moji forumasi...
covjek slusa o tome kako postoje homoseksualci, i barem ja, sam si mislio da oni postoje ali oni su tamo negdje... u Hrvatskoj ne, meĆ°u mojim blizima sigurno ne!
I kad eto.. danas meni kaze moj prijatelj da je vec par godina gay..
toliko pitanja kojih vezane za tu temu nisam imao, sada imam...
Ljudi sta vi mislite o tome?
Sto mislite, zasto ljudi uopce krenu tako gledati na istospolne osobe? Neki kazu da je bolest, danas je meni taj prijatelj rekao da psihijatri kazu da nije...
Jel znate neki dio Biblije u kojem se govori o tome? Mislim da sam vidio na jednom mjestu ali se ne mogu sjetiti sad gdje je to bilo - pa ako mi netko moze dati 'hint'?
U svakom slucaju hvala, i raspisite se..

"Great men think alike.. and lesser seldom differ."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 23:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e bila je jednom davno ovdje jedna takva tema pod 'ankete' no zobg prezustre rasprave je zakljucana... ne znam jeli zakljucana za samo za pisanje ili i za citanje... probaj tamo nesto naci... a da ne bi opet doslo do (pre)zustre rasprave, izbjeci cu komentar na temu! Confused

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi J.P.
Ja sam isto tako prije smatrao kako je to sramota i kako je to udaljeno od moje stvarnosti...

Imam jednu prijateljicu s fakulteta.
VeƦ dugi niz godina smo jako dobri prijatelji, dapaĆØe, ĆØak mi se jedno vrijeme i sviĆ°ala.
I tako jednom dok sam s njom bio na kavi, zvoni njoj mobitel i skužim da ju vjerojatno zove deĆØko (ljubavi, cmoka, bla bla bla)
I nakon razgovora pitam ju "kaj ti je to deĆØko"?
A ona kaže "Ne. Cura"

Auh, ostadoh totalno nepripremljen.
Tjednima nisam znao kako da se postavim prema toj situaciji u kojoj je ispalo da mi je najbolja frendica s faksa lezba.

A onda sam jednostavno shvatio da je to njen odabir i da ima potpuno pravo na njega i prihvatio sam ju kao takvu.

I dalje smatram da je to neŔto protuprirodno, ali ako je ona sretna u tome, Ŕta joj ja mogu.
DapaĆØe, ja sam bio taj koji ju je tjeÅ”io nakon Å”to ju je godinu i pol dana kasnije ostavila cura i prevarila ju s nekom drugom

I kroz sve to sam sshvatio da veƦinom imamo potpuno iskrivljeni stav prema homoseksualcima, da ih ne doživljavamo ko osobe.

SjeƦam se da kada sam ovo ispriĆØao jednom svome prijatelju vjerniku koji ju ne pozna, odmah ju je poĆØeo blatiti.
I tu sam vidio da ih crkva u veƦini sluĆØajeva sve etiketira kao "Objesne perverznjake" (kao Å”to je Gandalf spomenuo)

Mislim da slika definitivno nije crno-bijela.

Tako da po pitanju toga stvarno sam se sreo, dapaĆØe danas sam vidio dvije djevojke kkako se ljube ispred Nacionalne knjižnice.
To me malo zbunilo, ali prvo Å”to mi je proÅ”lo kroz glavu je da se one vole i nemogu si pomoƦi.

A tko sam ja da im sudim.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
J.P.

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja mislim da je u pitanju poremecaj.. (znam da ima rastavljene roditelje.. sto odmah povlaci nazalost mnoge nedostatke u zivotu) sto me upravo podsjetilo na propovijed koja je bila jucer na misi... "Gospodin sud o covjeku ostavljasebi jer On jedini zna u kakvim je okolnostima covjek bio i kako mu je Bog navijesten' .. tako nesto je svecenik rekao i meni je to bilo prekrasno.. pa eto, sad je prilika da to zazivimo Smile
mislim da ste obojica jako dobro odgovorili, i svakom slucaju hvala.. i na svjedocanstvu - sigurno je tebe, Apolone, sokiralo jos vise nego mene.. a ja sam sav bio pod sokom Surprised Rolling Eyes Smile

vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, nastojim se normalno ponaÅ”ati prema takvim osobama, jer u neku ruku ipak nisu krivi za takvo svoje stanje. Ipak, imala na ljeto proÅ”le godine prilike upoznati jednu lezbijku... I iduƦi put kad smo se srele, zagrlila me, moram priznati da sam se sva ukoĆØila bila Confused ZnaĆØi, ipak moram joÅ” poraditi na sebi i prihvaƦanju razliĆØitosti... Å to ne znaĆØi da homoseksualnost podržavam i smatram normalnom.

Valentina
J.P.

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 19:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
I iduƦi put kad smo se srele, zagrlila me, moram priznati da sam se sva ukoĆØila bila Confused ZnaĆØi, ipak moram joÅ” poraditi na sebi i prihvaƦanju razliĆØitosti... .

ja mislim da bih se ukocio i kad bi me neka cura za koju mislim da joj se svidam zagrlila... (a ona meni ne) a ovo.. sasvim normalno Smile

vasha

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ona je to uĆØinila skroz prijateljski, zagrlila mene i tipa.... ali opet Confused

Valentina
hrvoje

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ĆØovjeku je potrebno gledati baÅ” to - da je ĆØovjek i kao takav stvorenje Božje. Nikoga ne prezirati, ne mrziti i svakoga voljeti. Ljudi oko nas ne mogu biti onakvi kakve si mi ĆØesto zamiÅ”ljamo u glavi. Potrebno je nauĆØiti sluÅ”ati, razumjeti i voljeti.

Å to se tiĆØe gay ljudi, seksualnost je samo dio ĆØovjeka, a ĆØovjeka treba gledati u njegovoj punini i cijelosti.

Znam da je teŔko sve razumjeti, shvatiti, a joŔ teže je danas iskreno voljeti bližnjega, ali treba se truditi. Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

PostanoPostano: sri 16 ožu 2005, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo neŔto iz Biblije - Rim 1,27

Mislim, onako laiĆØki reĆØeno, da uzrok homoseksualnosti može biti u nekakvom hormonalnom poremeƦaju (i kod heteroseksualaca ima horm. poremeƦaja, tako npr. neki muÅ”karci ispoljavaju ženskaste manire i vole traĆØati Smile , dok nekim ženama u klimakteriju rastu brkovi) kao i u odgojnim (ne)utjecajima (kakve je netko gore spomenuo). ƈini mi se da se spominju u medicini i organski uzroci.

Za mene svakako homoseksualnost nije prirodna, ali mislim da je samo jedna od onih stvari koje radimo a koje se protive Božjem naumu. Mislim da tu pojavu ponekad previÅ”e demoniziramo; a ĆØini li homoseksualac (naravno, onaj koji 'upražnjava' svoj homoseksualizam - jer možda ima i onih koji se bore protiv toga) veƦi grijeh od nekog drugog ĆØovjeka koji mlati svoju ženu, zanemaruje djecu, mrzi susjeda zbog smokve, itd.?

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
J.P.

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rim 1, 27, HVALA!!! Ali divno je upravo nadopunjavanje retka u redak.. i kako se cijeli taj odlomak treba shvatiti unutar Rim 2, 1.

merkat

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

J.P. napisa:
I ja mislim da je u pitanju poremecaj.. (znam da ima rastavljene roditelje.. sto odmah povlaci nazalost mnoge nedostatke u zivotu) sto me upravo podsjetilo na propovijed koja je bila jucer na misi... "Gospodin sud o covjeku ostavljasebi jer On jedini zna u kakvim je okolnostima covjek bio i kako mu je Bog navijesten' .. tako nesto je svecenik rekao i meni je to bilo prekrasno.. pa eto, sad je prilika da to zazivimo Smile
mislim da ste obojica jako dobro odgovorili, i svakom slucaju hvala.. i na svjedocanstvu - sigurno je tebe, Apolone, sokiralo jos vise nego mene.. a ja sam sav bio pod sokom Surprised Rolling Eyes Smile

To je dokaz koliko ce biti pogubno za djecu koju posvajaju homosexualci i samohrane majke( neke s MPO a neke ako su u saboru preko Ŕtele ) .
Niko ne misli na druge nego samo na sebe, pogotovo me sve to boli kad se radi o djeci i jako mladima.
Kad je covjek mlad trazi se, ja nikad nisam imao problema s homoseksualnmosci jel sam oduvijek to satrao necim prljavim i nastranim al danas kad se sa memoaids programima toboznje mladima pokusa reci da su homosexualci savrseno normalni, cak i nekad bolji od drugih tada ta djeca i mladi mogu se nac u konfuziji iz koje nikad nece moci izaci.
Skoro svi koje znam da su odrastali samo s majkom su bili problematicni, jako cak.
Kod homoseksualca me smeta sto su jako nametljivi, nebi imao nista protiv njih da zive svoj zivot, nije me briga za njih al strasno glume nevinascad kad su jako agresivni, ne samo u suludoj zelji posvajanja nevine djece koju nitko ne pita zasto nemaju normalnu obitelj ( kamoli sto ce prolazit ta djeca od druge djece i koje su to traume ) nego i u nastupu, ja sam imao nekoliko vrlo neugodnih iskustava.
Ti ljudi su prije svega nerealni, svatko od nas ima neke skrivene strasti i perverzije al ja ih npr. ne negiram nit se ponosim njima ( nisu u toj mjeri takove ) nego se borim priotiv njih, i uz Bozju pomoc uspjesno.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Apolon

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 18:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
... I iduƦi put kad smo se srele, zagrlila me, moram priznati da sam se sva ukoĆØila bila

Recimo, vezano uz to, moj jedan frend s faksa se imao priliku upoznati s jednim homoseksualcem (frend od njegovog frenda)
Isto tako mu je bilo neugodno pa mu je zato odmah rekao da je on straight i da nis ne pokusava.
Uglavnom postali su dobri prijatelji i ovaj mu je rekao da je to ono Å”to ga najviÅ”e smeta, da muÅ”karci kad saznaju da je netko Gay odmah misle kako ovaj jedva ĆØeka da im utjera neÅ”to s leĆ°a.

To je isto jedna od predrasuda koje obiĆØno imamo prema homoseksualcima.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
vasha

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ali bit je u tome Å”to ta žena (nije ni cura nego baÅ” žena!) mi je doslovce prijateljski stavila ruku oko vrata, i da me je na taj naĆØin zagrlio ne znam tko (pa makar i neka moja simpatija), ne bih reagirala, ali na njen dodir sam se refleksno ukoĆØila i to je bilo oĆØito. Å toviÅ”e, prema njoj se ponaÅ”am sasvim normalno i uopƦe nastojim ne imati predrasude prema homoseksualcima i znam da oni nisu napaljeni kuniƦi, ali zaÅ”to sam tako reagirala u tom trenutku? Možda neki podsvjesni strah...

Valentina
J.P.

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 7:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma mene i jednu curu je taj moj prijatelj zagrlio odmah nakon sto nam je rekao i sve je bilo ok.. istina nije me zagrlio nasamo nego je bio 'group hug' pa ko zna... mozda bi mi onda bilo bed.. iako uostalom cure se cesto grle... decki bas i ne toliko cesto..
i ja cu se prema njemu i dalje ponasati jednako ali mi je zao.. koliko znam svi homoseksualci dosta brzo 'zavrse u krevetu' a mijenjanje toliko partnera uvijek povlaci lose stvari.. a kod mijenjanja toliko partnera istog spola....
A ovo s posvajanjem djece... ako to prode onda zaista ljudi koji donose zakone to rade iz cistog hira... mislim da bi svakom trebalo biti jasno da dijete treba imati majku i oca... a ne 2* jedno od toga..

Annabel

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glede homoseksualizma, kao dio Crkve, jednostavno se moram složiti i slažem se sa stavom kojeg Crkva ima. Dakle bilokakav spolni odnos izmeĆ°u dvoje ljudi istog spola se smatra grijehom. Homoseksualce ne treba osuĆ°ivati zbog toga Å”to jesu.
ProĆØitala sam negdje nedavno da su znastvenici otkrili gen koji odreĆ°uje to spolno usmjerenje. Prema tome granice prirodnog postaju vrlo diskutabilne. Znam samo da je za djete VRLO neprirodno da živi s takvim parovima.

Zadnja promjena: Annabel; pon 30 lis 2006, 16:35; ukupno mijenjano 1 put.
Coje

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Annabel napisa:

ProĆØitala sam negdje nedavno da su znastvenici otkrili gen koji odreĆ°uje to spolno usmjerenje. Prema tome granice prirodnog postaju vrlo diskutabilne.

UzmeÅ” 5 milijardi dolara - 10 vrhunskih znanstvenika i tražiÅ” da ti dokažu da je homoseksualizam potpuno normalna pojava ===) dobit Ʀete vrhunske znanstvene dokaze da je homoseksualizam sasvim prirodan.

UzmeÅ” poslije tu istu grupu znanstvenika i dadneÅ” im 50 milijardi dolara i tražiÅ” da ti dokažu da je homoseksualizam bolestan, nenormalan, izopaĆØen,... ===) i oni ti ponovo dadnu vrhunske znanstene dokaze za to...

Pa ti znaj Ŕto je to "siguran znanstveni podatak" i kome možeŔ vjerovati...
Toliko o tom otkrivenom "homo genu"... Wink

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Sunce

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Toliko o tom otkrivenom "homo genu"... Wink

Gej geni
Zanimljivosti - 29.01.2005.

Iako se godinama nagaĆ°alo, sada se i dokazalo. U prvoj ikada uĆØinjenoj studiji u kojoj se pregledavao kompletni ljudski genom u potrazi za odgovorom je li nam seksualna orijentacija u genima, znanstvenici sa SveuĆØiliÅ”ta Illinoisa u Chicagu pronaÅ”li su podruĆØja genoma koji odluĆØuju o tome hoƦe li muÅ”karac biti heteroseksulac ili homoseksulalac. Studija Ʀe biti publicirana u ožujskom broju biomedicinskog ĆØasopisa Human Genetics.
Brian Mustanski, radeƦi sa suradnicima s Nacionalnog instituta za zdravlje (NIH), pronaÅ”ao je podruĆØja DNA za koje se ispostavlio da su povezani sa seksualnom orijentacijom na tri razliĆØita kromosoma.
"Ne postoji samo jedan "gay" gen", rekao je Mustanski, psiholog sa sveuĆØiliÅ”nog Odjela za psihijatriju i voditelj studije. "Seksualna orijentacija je komplesna ĆØovjekova osobina, pa stoga nije ĆØudo da smo pronaÅ”li nekoliko podruĆØja genoma koji su odgovorni za seksualnu orijentaciju"
"Najvjerojatniji scenarij je onaj koji kaže da viŔe gena, u kombinaciji s utjecajima okoline, uzrokuju razlike u seksualnoj orijentaciji".
Analizirani su genomi 456 muÅ”karaca iz 146 obitelji u kojima je bilo dva ili viÅ”e braƦe bilo homoseksualno orijentirano. Dok su se prijaÅ”nje studije fokusirale samo na X kromosom, jednog od dva seksualna kromosoma, ova studija je istražila sva 22 para neseksualnih kromosoma, a takoĆ°er i X kromosom. Preostali, Y kromosom, nije istraživan zbog toga Å”to se smatra da on nosi malo gena.
IdentiĆØni nizovi DNA na tri kromosoma ā€“ kormosomima 7, 8 i 10 ā€“ pronaĆ°eni su kod 60 % roĆ°aka koji su bili homoseksualne orijentacije u usporedbi s oko 50% vjerojatnosti da je u pitanju sluĆØaj. PodruĆØje na kromosomu 10 koreliralo je sa seksualnom orijantacijom samo u sluĆØaju da je naslijeĆ°eno od majke.
"NaÅ”a studija ide u prilog hipotezama da genetika igra veliku ulogu u odluĆØivanju hoƦe li muÅ”karac biti heteroseksualac ili homoseksualac", izjavio je Mustanski. "SlijedeƦi zadatak jest potvrditi ove nalaze novom studijom koja Ʀe pokuÅ”ati unutar ta tri genomska podruĆØja identificirati specifiĆØne gene koji su povezani sa seksualnom orijentacijom".
www.medicalnewstoday.com

I gave You my trust, and You took me out of the dark rain...
merkat

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To s genima su kombinacija pitt bulla i shi tzua ( bull shit ) !

Nama laicima to zvuci sve jako strucno i autenticno i klimamo jel ustavri nerazumijemo.
Nemoze se gen nikako sa sigurnoscu potvrditi da utjece na ponasanje, samo da izaziva sklonost i slabost ka primanju nekih bolesti !
ljudi su tek prije par godina prodrli u genske lance deoksiribonukleinske kiseline te to slaganje karika u lance traje nemoce dugo tako da za svaki taj gen treba jako puno, nemoguce vremena tako da ce kompletnog covjeka obraditi Pero Peric 5678. godine !
Ovo o genu homosexualizma je najobicnija insinuacija i nedokazivo je .
To su samo teorije koje podastru jedni a drugi govore da je to netocno sasvim.
Kao sto svaki dan neka skupina znansvenika nesto otkrije da je ovako pa za par godina drugi da nije nego je onako, npr, danas su skuzili da vtamin E je statan za srce a cijeli zivot nas uce da je super za srce, pa ti znaj !

Coje

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sunce, žao mi je Å”to nemam sam novaca, a niti volje organizirati kampanju skupljanja love kako bismo iste znanstenike kupili da dokažu suprotno od onog Å”tu su "dokazali" s otkrivanjem "gay gena"... Meni su to obiĆØne muljaže,...

Volim znanost i maÅ”tam o znanosti koja Ʀe biti osloboĆ°ena natruha ekonomskih interesa - ali znam da danas moramo biti oprezni - i sve uzimati s dozom rezerve,... Iza svakog znanstveno objavljenog rezultata treba vidjeti tko je financirao znanstveni rad, tko je bio u igri,... sve moguƦe okolnosti, a to umara,.... Sunce, koliko god bih ti zavidio zbog cool posla kojim ƦeÅ” se baviti - toliko Ʀe mi biti žao ako i sama budeÅ” baĆØena u žrvanj interesnih sukoba,...

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Sunce

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od homo- do hiperseksualnosti
Zanimljivosti - 19.10.2004.

Talijanski genetiĆØari su objasnili kako 'preživljavaju' geni povezani s muÅ”kom homoseksualnoÅ”Ć¦u', unatoĆØ tome Å”to gay muÅ”karci rijetko imaju djecu.
Njihovo otkriƦe takoưer potkopava teoriju o jedinstvenom 'gay-genu'.
IstraživaĆØi su otkrili da žene ĆØeÅ”Ć¦e imaju viÅ”e djece kada naslijede taj, za sada joÅ” nedefinirani, genetski faktor koji je povezan s muÅ”kom homoseksualnoÅ”Ć¦u. Taj 'zamah plodnosti' kompenzira manjak oĆØinstva kod gay muÅ”karaca i drži 'homo' genetski faktor u opticaju.
Ovaj zakljuĆØak predstavlja do sada najbolje objaÅ”njenje, tzv. Darwinovog paradoksa predstavljenog homoseksualizmom: iako je to genetski mrtvi rukavac, on ipak preživljava iz generacije u generaciju.
"Napokon smo rijeÅ”ili taj paradoks", kaže Andrea Camperio-Ciani sa SveuĆØiliÅ”ta u Padovi. "Isti faktor koji utjeĆØe na spolnu orijentaciju kod muÅ”karaca predstavljen je poveƦanim potomstvom kod žena".
Tim profesora Camperio-Cianija anketirao je 98 homo i 100 hetero muÅ”karaca o njihovim najbližim roĆ°acima ā€“ o sveukupno 4600 ljudi. Otkrili su da roĆ°akinje gay muÅ”karaca prosjeĆØno imaju viÅ”e djece nego žene koje su u rodu s hetereo muÅ”karcima. Ali utjecaj je vidljiv samo na majĆØinoj strani obitelji.
Majke homoseksualaca imaju prosjeĆØno 2,7 djeteta u usporedbi s 2,3 djeteta koje imaju majke heteroseksualaca. Sestre majke (tete) homoseksualaca imaju prosjeĆØno 2,0 djeteta dok sestre majke heteroseksualaca prosjeĆØno imaju 1,5 djeteta.
"To je novo otrkiƦe", kaže Simon LeVay, neuroznanstvenik i predavaĆØ seksualnosti na SveuĆØiliÅ”tu Stanford. "Mi govorimo o genima za 'muÅ”ku homoseksualnost', ali možda se zapravo radi o genima za seksualnu privlaĆØnost muÅ”karcima. To bi moglo voditi muÅ”krace u homoseksualnost, a žene u hiper-seksualnost, uzrokujuƦi ĆØeÅ”Ć¦e spolne odnose žene s muÅ”karcima, Å”to opet dovodi do poveƦane plodnosti".
Camperio-Ciani naglaÅ”ava da bilo Å”to taj genetski fakor bio, ne postoji jedinstveni gen koji bi upravljao procesom kojeg su uoĆØili. A tendencija da se muÅ”ki homoseksualizam 'propuÅ”ta' u sljedeƦu generaciju preko ženske linije podržava prethodna istraživanja prema kojima su neki od genskih faktora ukljuĆØeni na muÅ”kom "X" kromosomu, jedinom spolnom kromosomu koji prenose žene.
"Radi se o kombinaciji neĆØeg na X kromosomu s ostalim genetskim faktorima na ne-splonim kromosomima", kaže Camperio-Ciani.
Helen Wallace, iz britanske lobistiĆØke gupe GeneWatch, pozdravlja novo istraživanje koje se odmiĆØe od kontroverzne teorije o jedinstvenom genu za homoseksualnost
"Ali to ne znaĆØi niÅ”ta ako su podaci u spolnosti pripadnika neke obitelji možda nepouzdani, zato Ʀe vjerojatno trebati joÅ” studija koje Ʀe potvrditi ovo istraživanje", kaže Wallaceova.
ƈak i ako su genetski faktori koje je identificirao tim Camperio-Cianija povezani s muÅ”kom homoseksualnoÅ”Ć¦u, proraĆØun ukazuje da se on može primijeniti samo na oko 14% sluĆØajeva.
Njihovo otkriƦe takoĆ°er ide u prilog ranijim studijama koje su ustanovile da najmlaĆ°i sin iste majke ima najveƦu Å”ansu postati gay. To bi se moglo dogaĆ°ati uslijed promjena majĆØinog imunoloÅ”kog sustava koje svaki od sinova 'ponese' u svojim genima.
Ali raĆØunica Camperio-Cianija tvrdi da to može utjecati najviÅ”e na 7% sluĆØajeva muÅ”ke homoseksualnosti. Tako da su sve zajedno, 'plodnije majĆØinstvo' i 'izmijenjeni imunoloÅ”ki sustav', 'odgovorni' samo za najviÅ”e 21% sluĆØajeva muÅ”ke homoseksualnosti, ostavljajuƦi ostalih 79% zavijenim daljnim velom misterije.
To omoguƦava da 'glavni uzrok' leži u faktorima okoliÅ”a ili ĆØak možda viÅ”e gentskih faktora.
"Geni se razvijaju u odreĆ°enom okoliÅ”u. Ako se promijeni neÅ”to u njemu i geni pronalaze novu 'put', kaže Camperio-Ciani. "NaÅ”a studija predstavlja samo mali dio vrlo velike slagalice ljudske seksualnosti, nikako 'konaĆØni' odgovor".

arkandeo

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljivo izgleda da moj najmlaĆ°i brat ima velike Å”anse postati homoseksualac. Možda i joÅ” koji drugi buraz. Shocked

Tko je kao Bog?
merkat

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mrak !

Cini se da govoris o genima koji utjecu na privlacnost muskaraca, mislim da je i to brija, postoje teorije o muskim i zenskim hormonima, imam jednu muskobanjstu ( na srecu samo po ponasanju ) rodjakinju no ipak ima decka a ne curu , makar voli kamione i sarafciger radije od sminke i obleke.
Postoje slucajevi kad zene imaju visak muskih hormona a muskarci zenskih.
Visak muskih hormona uzrokuje celavost a zenskih celulit, zato zene ne celave a muskarci nemaju celulit.
No tu staje sva slicnost sa genima, to je ipak siroko podrucje gdje svako moze brijat svoju briju, cak su dosli do toga da postoje rodjeni ubojice, no to svi znamo da je glupost.

Sunce

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Cini se da govoris o genima koji utjecu na privlacnost muskaraca, mislim da je i to brija, postoje teorije o muskim i zenskim hormonima, imam jednu muskobanjstu ( na srecu samo po ponasanju ) rodjakinju no ipak ima decka a ne curu , makar voli kamione i sarafciger radije od sminke i obleke.

Laughing Laughing Laughing

Sad kad si spomenuo kamione i Å”arafciger sjetih se neĆØega Å”to sam danas proĆØitala i nasmijalala se:

"Lele vs. Pederi

Kad bi se kojim divnim ĆØudom pofajtale lele protiv pedera, u jednakom broju*, ko bi pobijedio?

U obzir uzmite oÅ”tre Å”tikle, maskaru u oko, pilates i odbljesak velikih Gucci naoĆØala za pedere, i boksere, snažne Å”oferske ruke, bejzbolske palizze i istrenirane karate zahvate za lezbe.

Haaaaaaaaaaaaaa? Da vas ĆØujem!

*Jednak broj je tri pothranjena pedera na jednu lelu, jer uzmimo u obzir da jedna poÅ”teno razjarena lela u jednom zahvatu sredi trojicu (svakom rukom jednoga, vritnjak treƦemu).

P.S. Koje bi tehnike fajta osim gore navedenih joÅ” bile aktualne? "

Citat:
Postoje slucajevi kad zene imaju visak muskih hormona a muskarci zenskih.
Visak muskih hormona uzrokuje celavost a zenskih celulit, zato zene ne celave a muskarci nemaju celulit.

Žene mogu Ʀelaviti. One koje Ʀe Ʀelaviti su do menopauze od toga zaÅ”tiƦene hormonima, dalje nisu... MuÅ”karci imaju celulit. Pitaj mojeg prijatelja.

Citat:
No tu staje sva slicnost sa genima, to je ipak siroko podrucje gdje svako moze brijat svoju briju, cak su dosli do toga da postoje rodjeni ubojice, no to svi znamo da je glupost.

Ne postoje. Smatralo se da muÅ”karci koji imaju xyy umjesto xy, da su ĆØesto ubojice jer se puno takvih muÅ”karaca nalazilo po zatvorima. Kasnije se samo ispostavilo da oni nisu baÅ” previÅ”e bistri, pa ih zato puno lakÅ”e policija ulovi.

J.P.

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 8:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sunce napisa:
Smatralo se da muÅ”karci koji imaju xyy umjesto xy, da su ĆØesto ubojice jer se puno takvih muÅ”karaca nalazilo po zatvorima. Kasnije se samo ispostavilo da oni nisu baÅ” previÅ”e bistri, pa ih zato puno lakÅ”e policija ulovi.

Laughing Laughing

bas sam prekjucer procitao jedan poduzi znanstveni tekst katolicke udruge lijecnika u Rimu o homoseksualcima - uzrocima i lijecenju.. poduzi je i na engleskom pa ga necu ovdje stavljati.. ali tamo bas lijepo pise - da svaki put kad 'otkriju' gen za homoseksualno privlacenje to je potpuno sranje Smile
Moj komentar - zamislite ovako - ujutro jedete kruh sa marmeladom (ili nutellom belji se ) i padne vam na NEnamazanu stranu Exclamation odmah idete u prvi znanstveni casopis da vam izdaju vas clanak kako ste pronasli nacin kako jesti kruh a da vam ne pada na namazanu stranu Laughing

Ono sto je pisalo u clanku jos je popis 15-tak najcescih utjecaja okoline i karakteristika osobe koja je 'sklonija' homoseksualnosti.

Toliko od mene zasad Smile

J.P.

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, i ako je homoseksualnost posve geneticki uvjetovana kako objasniti identicne blizance od kojih jedan je a drugi nije homo-orijentiran?

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.