HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 stu 2019, 14:00. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Moj prijatelj je gay...
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pon 20 kol 2007, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Želio sam objasniti da osjeƦati homoseksualni poriv nije grijeh, veƦ je grijeh ĆØiniti radnje...
Jel su ti jasne ove 3 toĆØkice ili Ʀe sike opet morat reagirat? Very Happy

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 2:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Angelus napisa:
( PS: ne gura se nikakav ĆØavao u ĆØavao)

ma daaaaaaaaaaaaj Laughing Laughing

daj nemoj molim te glupe komentare.
ak misliŔ konkretno neŔto napisati onda napiŔi
Angelus

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 2:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Homoseksualnost je poremeƦaj. Zar to doista treba dokazivati?
Npr. neka osoba osjeƦa jaki poriv da pali požare...

osim Å”to se ne slažem da je poremeƦaj
ima i jedna bitna razllika u tvom primjeru, a to je da homosekusalnost ili homosekusalno ponaÅ”anje pojedinca ne Å”teti drugima, pa ne možeÅ” to baÅ” izazivanjem požara usporeĆ°ivati.
Bit svega je da je GRIJEH kada muÅ”karac opƦi sa muÅ”karcom i sl. radnje koje idu uz to...
To je ono jedino bitno. Mi ljudi se moramo nauĆØiti kontrolirati i nositi svoj križ

kad kažeÅ” "mi moramo" , kažeÅ” " ja moram i vi morate", ustvari samo ti za sebe možeÅ” reƦi da moraÅ”, ostalima možeÅ” samo preporuĆØiti svoj stav po pitanjima koja se tiĆØu osobne slobode pojedinca i samo njega osobno
Angelus

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 3:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zaglibio si na Darwinovu teoriju za koju svaki ozbiljni znanstvenik zna da je najobiĆØnija izmiÅ”ljotina...

malo offtopic ; ali molim?
mislim, ako niŔta drugo, da ima dovoljno ozbiljnih znanstvenika koji se s tobom ne bi složili.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 8:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
ima i jedna bitna razllika u tvom primjeru, a to je da homosekusalnost ili homosekusalno ponaÅ”anje pojedinca ne Å”teti drugima, pa ne možeÅ” to baÅ” izazivanjem požara usporeĆ°ivati.

Å teti i te kako! Homoseksualno ponaÅ”anje je grijeh i naravno da Å”teti ĆØitavoj zajednici.

Angelus napisa:
Bit svega je da je GRIJEH kada muÅ”karac opƦi sa muÅ”karcom i sl. radnje koje idu uz to...
To je ono jedino bitno. Mi ljudi se moramo nauĆØiti kontrolirati i nositi svoj križ

kad kažeÅ” "mi moramo" , kažeÅ” " ja moram i vi morate", ustvari samo ti za sebe možeÅ” reƦi da moraÅ”, ostalima možeÅ” samo preporuĆØiti svoj stav po pitanjima koja se tiĆØu osobne slobode pojedinca i samo njega osobno
[/quote]

Sada si ti zaglibio u Francusku revoluciju i povelju sloboda...
znaÅ”, kako ono kažu da je pobaĆØaj osobni izbor žene!?! To je vrlo tanak led.... Prije par godina u Belgiji jedan ĆØovjek nije dopuÅ”tao djevojci da pobaci. Rekao je "to je i moje dijete". Svi se pravnici digli na noge i protiv pameti dopuÅ”ten je pobaĆØaj... iako svatko zna da je ovaj zakon obiĆØni feler.
Ova tvoja reĆØenica me podsjeƦa na onu ameriĆØku koju ĆØesto ĆØujemo "this is a free country"

Nemoj se kititi parolama koje ti ljudi stavljaju u usta , veƦ Svetim Pismom!

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 8:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
Zaglibio si na Darwinovu teoriju za koju svaki ozbiljni znanstvenik zna da je najobiĆØnija izmiÅ”ljotina...

malo offtopic ; ali molim?
mislim, ako niŔta drugo, da ima dovoljno ozbiljnih znanstvenika koji se s tobom ne bi složili.

Ne postoji nikakav naĆØin da se dokaže ova teorija... treba li viÅ”e reƦi

ivoo

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm Franjo nemoj baÅ” tako, lupetaÅ” sa terorijom evolucije a da sad ne bi opet o tome evo link pa se ukljuĆØi ako imaÅ” Å”to dodati http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?t=1255&start=0

Kristijane napisao si

Pa jel grijeh ili nije? Ili je ok biti homoseksualac a tek je grijeh kada spolno opƦiÅ” s muÅ”karcem? Confused

Pa vec sam i ja rekao na nekim stranicama ove teme da je mozda netko genetski homoseksualac, ali mi na to ne mozemo utjecati ali svakako da je grijeh ako muÅ”karac spolno opƦi sa muÅ”karcem, isto kao Å”to je grijeh ako muÅ”karac spolno opƦi sa ženom izvan braka Wink
Kristijan

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 14:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle poanta je u braku? A buduƦi da ni Bog ni Crkva ne dopuÅ”taju iÅ”ta osim zajedniÅ”tva muÅ”karca i žene, onda je *odaberi: normalno, prirodno, dopuÅ”teno, u redu* samo da spolno opƦe muÅ”karac i žena u braku... Got it...

A Å”to se tiĆØe Darwina... Njegova teorija bolje drži vodu od Lamarckove koji je rekao da žirafe imaju dug vrat jer su se istezale kako bi dosegle liÅ”Ć¦e na visokim granama fiju Darwin je, naime, rekao da su prirodnom selekcijom preživjele one s dugim vratovima jer su imale viÅ”e hrane... I razmnožavanjem su prenosile tu karakteristiku dugovratosti dalje. A danas znamo da je to bila niÅ”ta viÅ”e i niÅ”ta manje nego genetska mutacija... Ali dosta o Darwinu i kompaniji jer sam opet off topic...

NAJTEŽE je kada si religiozan znanstvenik jer ti dokazi govore jedno i pred tobom su, opipljivi, a vjera ti govori i nauĆØava te drugo i nemaÅ” dokaza osim nego biraÅ” hoƦeÅ” li vjerovati ili ne... Mislim, imaÅ” dokaze ali su ovi znanstveni puno bliži i djeluju jaĆØe od Biblije... Ja, pak, pronalazim aurea mediocritas tj. puÅ”tam da se znanost i Bog suraĆ°uju, umjesto da rade jedno protiv drugog (sve u prenesenom znaĆØenju, da me ne bi tko krivo shvatio)...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:

NAJTEŽE je kada si religiozan znanstvenik jer ti dokazi govore jedno i pred tobom su, opipljivi, a vjera ti govori i nauĆØava te drugo i nemaÅ” dokaza osim nego biraÅ” hoƦeÅ” li vjerovati ili ne... Mislim, imaÅ” dokaze ali su ovi znanstveni puno bliži i djeluju jaĆØe od Biblije... Ja, pak, pronalazim aurea mediocritas tj. puÅ”tam da se znanost i Bog suraĆ°uju, umjesto da rade jedno protiv drugog (sve u prenesenom znaĆØenju, da me ne bi tko krivo shvatio)...

Mnogi vrhunski znanstvenici su i te kako produbili svoju vjeru znanstvenim spoznajama. Ne može se istina istini protiviti, ali može ĆØovjek neÅ”to ne otkriti ili ne razumjeti, no valja ustrajati u traženju i vjerniĆØkom i znanstvenom imajuƦi na umu da znanost ne može biti sama sebi svrhom nego je podložna moralnoj prosudbi.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
ivoo

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 15:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa da Kristijane u pravu si Wink ali se ne bi slozio s tobom kada kazes da dokazi govore jedno a vjera drugo Rolling Eyes Prava znanost i prava vjera nude Istinu. Istinitost znanosti temelji se na pokusu, eksperimentu, a istinitost se vjere temelji na Objavi. A Istina ne može proturjeĆØiti Istini Wink To Å”to neki kvaziznanstvenici priĆØaju o teoriji kreacionizma nasuprot teoriji evolucije je njihov problem ali zaista mnoÅ”tvo dokjaza je za evoluciju a i vjera se ako tako hožeÅ” evolucijski razvijala, pogledaj razvoj Boga i njegovo opisivanje od prvih stranica Biblije do Krista Wink
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 16:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Pa da Kristijane u pravu si Wink To Å”to neki kvaziznanstvenici priĆØaju o teoriji kreacionizma nasuprot teoriji evolucije je njihov problem ali zaista mnoÅ”tvo dokjaza je za evoluciju a i vjera se ako tako hožeÅ” evolucijski razvijala, pogledaj razvoj Boga i njegovo opisivanje od prvih stranica Biblije do Krista Wink

Ovo kad stavljaÅ” u isti konteks vjeru i evoluciju podsjeƦa me na kvaziznanstvenika (ideoloÅ”kog) koji kaže da crkva ako želi opstati treba evoluirati jer Ʀe je vrijeme pregaziti a ako evoluira onda Ʀe izgubiti svoje temelje... u svakom sluĆØaju prijeti joj istrebljenje!
ovo je izjavio slavni Miroslav Radman.

A kad stavljaŔ u isti kontekst evoluciju i razvoj Boga onda me doista ŔokiraŔ Shocked

Ponavljam opet da za evoluciju ne postoje nikakvi dokazi, ama baÅ” nikakvi. Iako lijepo zvuĆØi... i može se uklopit djelomiĆØno u bibliju..
Pa zar vi doista mislite da je Bog na svoju sliku stvorio majmuna?!?
ƈovjek nastao od majmuna Shocked

braslav

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 17:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ocito je da je nas dozivljaj Boga od vremena kada samo zrtvovali ljude bogovima pa do danas kada znamo da je Bog Ljubav ipak evoluirao u smislu da nije bio konstanatan vec da se mjenjao s vremenom. Dozivljaj Boga je evoluirao i jos uvijek evoluira ne zato da se vjera prilagodi novom vremenu kako tvrdi Radamn vec da se vjera prilagodi Istini jer ne mozes klinca iz prvog razreda osnovne uciti matematiku koja se uci na 4 godini fakulteta treba on proci prvo osovnu pa srednju skolu pa 3 godine faksa jasno je da njegov dozivljaj matematike evoluira ne da se prilagodi novom vremenu vec da se uskaldi s istinom. Tako i s nasom vjerom ne mozes reci da nije evoluirala i da ne evoluira samo razlozi nisu Darwinovi vec Bozji.

A sto se tice evolucije zivoga svijeta ona je meni ocita, samo sto nije onakva kakvu ju je Darwin opisao. Meni je ocito da neka vrsta zivotinje moze evoluirati u neku drugu vrstu kroz vise milijuna godina. Meni je jasno da je evolucija Bozje orudje stvaranja zivota na zemlji. Osim toga nije evolucija svodiva na maksimu prezivljavanje jecega jer je primjeceno medju majmunskom populacijom da "miroljubiviji" primjerci imaju vise partnerica za seks tako i vise potomaka. A vi koji smatrate da ljudi nisu evoluirali od zivotinja po cemu smo mi to osim po duhu (koji nam je Bog, a ne evolucija dala) razliciti od majmuna recimo da nema sanse da smo evoluirali od majmunolikog bica.
Kristijan

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evolucijski gledano, ĆØovjek nije nastao od majmuna... Naime, majmun i ĆØovjek imali su zajedniĆØkog pretka. U jednoj fazi razvoja, dvije grane su se odvojile i nastavile razvijati svaka za sebe. To se zove specijacija ili nastanak novih vrsta. I stoga danas imamo ĆØovjeka te ostatak primata... Kažem, evolucijski.

Pa i sama Biblija kaže da je Bog prvo stvorio sve životinje pa tek onda ĆØovjeka da njima gospodari! A svoju sliku i priliku, naravno... Osim toga, Å”to fali majmunima? Smile A Å”to da su oni dobili Å”ansu biti kao mi i klanjati se Bogu, a mi da smo ostali oni i promatrali svijet oko sebe dok sjedimo na grani i ĆØaĆØkamo nos??
-------------------------

Jedna stvar mi nije jasna... Ako se ne varam, u Crkvi postoje zakoni koje je dao Bog i koji se ne mijenjaju niti u snu jer ih promijeniti može samo Onaj tko ih je i dao, a postoje oni koje su donijeli ljudi u crkvenim krugovima... Ti isti ljudi te zakone mogu i promijeniti... NeÅ”to takvo nam je spominjao veleĆØasni na pripremama za sv. krizmu.

A tko kaže da se Crkva nije mijenjala i prilagoĆ°avala? Krenulo je sve s apostolima, bili su se skrivali, onda zahvaljujuƦi 313. godini konaĆØno izaÅ”li iz katakombi... Pa se dogodio srednji vijek, prodaja oprosta, pa Inkvizicija... Pa se Crkva opet promijenila i vratila se na ono Å”to je i bila u poĆØetku... A Å”to se mijenjalo? Pa upravo onaj ljudski faktor, oni ljudski zakoni, ne Božji...

I kako je braslav fino rekao, evoluiralo je naÅ”e poimanje Boga... ViÅ”e Ga ne gledamo kao nekoga tko Ʀe nas spržiti na licu mjesta ako smo ukrali žvaku u butizi, ne koristimo Ga za zastraÅ”ivanje nego za pojam ljubavi... A upravo su ga opakim prikazivali u srednjem vijeku... Ja danas ne idem u Crkvu zato Å”to se bojim da Ʀe me Bog sastaviti sa zemljom ako ne doĆ°em, nego zato Å”to ŽELIM, Å”to Ga volim i znam da On voli mene... A to je ogromna razlika... Vjerujem da svi koji Ʀe u nedjelju otiƦi na misu, iƦi Ʀe zbog istih ili sliĆØnih razloga, ne zato jer je netko rekao da "moraÅ”"...

A sada, mene zanima Å”to biste vi rekli da vam najbolji prijatelj doĆ°e i kaže kako je spavao s muÅ”karcem? U mojim oĆØima on ne bi bio grjeÅ”nik, iako bi znao da je u Božjim... Neka mu Bog sudi ako mora, ja neƦu---

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 19:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo o evoluciji vjere ne stoji jer i danas ljudi žrtvuju ljude i živitinje tzv. bogovima, ljudi jedu ljude i sl.
Npr. kako onda objaÅ”njavate da na zapadu izumire vjera?? Kako objaÅ”njavaÅ” da je danas na zapadu sve veƦi broj homoseksualaca? Onda bi se tu moralo raditi o involuciji...!!?!
znaĆØi, obrnuto od evolucije...

TakoĆ°e tzv. parole o tamnom srednjem vjeku i prokazivanju crkve nisu istinite... To su viÅ”etruko uveƦane i iskrivljene predodžbe o crkvi koje su nametnuli prosvjetitelji i sliĆØni.
U srednjem vjeku je postojao ogroman broj svetaca i briljantnih djela na podruĆØju duhovnosti. nisu danas ljudi niÅ”ta pametniji zato Å”to znaju viÅ”e informacija. ƈini mi se da su ljudi prije imali bistriju pamet.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kristijan napisa:
Evolucijski gledano, ĆØovjek nije nastao od majmuna... Naime, majmun i ĆØovjek imali su zajedniĆØkog pretka. U jednoj fazi razvoja, dvije grane su se odvojile i nastavile razvijati svaka za sebe. To se zove specijacija ili nastanak novih vrsta. I stoga danas imamo ĆØovjeka te ostatak primata... Kažem, evolucijski.

Ako smo dakle mi i majmuni imali istog pretka , a od njega nastao majmun i ĆØovijek...
onda je majmun doživio involuciju ajmeee

braslav

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

istina je da je predak majmuna i covjeka vjerojatno bio pametniji od majmuna.
Kristijan

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaÅ”to na zapadu izumire vjera dalo bi se raspravljati nadugo i naÅ”iroko ali to nije tema ovdje... Tamo je in sve Å”to je drukĆØije, in je razbijati tradiciju i "krojiti svoju sudbinu", ne dopuÅ”tati moguƦnost da nad tobom stoji netko SvemoƦan. Koliko vidim, Europa se joÅ” dobro drži... Barem neke zemlje...

A Å”to s jadnim majmunom? Pa neƦe baÅ” biti da je deevoluirao, jednostavno je ostao niže na ljestvici... ZaÅ”to? Neki Ʀe reƦi zbog tisuƦu i jedne sluĆØajnosti i spleta genetskih okolnosti, a neki Ʀe tu sluĆØajnost nazvati Božjim utjecajem... Da je Bog htio da i majmuni budu razvijeni kao i mi, onda bi ih takvima i napravio, pa bi i oni vodili rasprave o homoseksualnosti u svojim redovima Smile

Srki

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je li ova tema tako jako važna da ima najviŔe stranica? Evil or Very Mad
Smirite hormone i prestanite sa prepucavanjem.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Angelus

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 2:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å teti i te kako! Homoseksualno ponaÅ”anje je grijeh i naravno da Å”teti ĆØitavoj zajednici.

a jelda?
isto ko i podmetanje požara?
aj ti meni lijepo objasni na koji naĆØin dva muÅ”karca koji imaju spolni odnos u privatnosti doma svoga Å”tete zajednici isto ko i tvoj primjer podmetanja požara.

i tamo, ako se ne varam, stoji da ĆØovjek ima slobodnu volju.
pa tvoje " moramo" ne stoji.
pozitivne smjernice mogu biti, al valjda smije svatko za sebe odabrati.
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 6:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:

a jelda?
isto ko i podmetanje požara?
aj ti meni lijepo objasni na koji naĆØin dva muÅ”karca koji imaju spolni odnos u privatnosti doma svoga Å”tete zajednici isto ko i tvoj primjer podmetanja požara.

Citat:

Zato Å”to je Bog rekao: Zato Ʀe ĆØovjek ostaviti oca i majku a pridružit Ʀe se ženi svojoj i dvoje njih bit Ʀe jedno tijelo.

Homoseksualni ĆØini su uĆØito protiv Božje zamisli, pa su i protiv prirode i protiv ĆØovjeka, posljedice su nesagledive kao i posljedice jedne iskre u Å”umi!

Citat:
tamo, ako se ne varam, stoji da ĆØovjek ima slobodnu volju.

Da tamo stoji: Pred tobom stavljam život ili smrt - biraj!
I svaki ĆØovjek Ʀe biti odgovoran za svoj izbor. Za dobro nagraĆ°en za zlo - jasno izabrao je smrt kažnjen. Tako bistro jasno kazano da je svaki komentar izliÅ”an. OĆØito netko bi htio birati zlo a ne biti kažnjen zbog toga. Ne prolazi!

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Angelus

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 6:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
posljedice su nesagledive kao i posljedice jedne iskre u Ŕumi

aj mi reci neku konkretnu posljedicu za druŔtvo seksa dva muŔkarca u privatnosti njihovog doma

sneni napisa:
OĆØito netko bi htio birati zlo a ne biti kažnjen zbog toga.

to nitko nije rekao
ne govorim o kazni nego o slobodi odabira po tom pitanju koju nitko ne može zabraniti.
nisi me demantirao.
ako ti misliÅ” da Ʀe neko biti kažnjen nije na tebi da upireÅ” prstom il mu sudiÅ” il govoriÅ” nekom Å”to mora.
merkat

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 7:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Homoseksualnost je prirodni poremeƦaj.

Bog je kreator svijeta i po njegovim pravilima se živi.
Naravno, dao je slobodu svakom ĆØovjeku da se odluĆØi kako Ʀe živjeti.
S time i da snosi posljedice.
NegirajuƦi to, bježi od stvarnosti i propada.
Problem je u tome Å”to ne želi sam propadati nego povuƦi i druge.
Kako ?
Lucifer ( sotona ) je odbacivŔi Boga dobio samo nemir te lažima ga Ŕiri kako bih upropastio sve ljude.
ZaŔto ?
Jer su svi ljudi Božji, a cilj mu je upropastiti sve Ŕto je Njegovo poŔto sam nema niŔto drugo doli destrukcije svega.
Nema prilike nikuda.

Angelus napisa:

aj mi reci neku konkretnu posljedicu za druŔtvo seksa dva muŔkarca u privatnosti njihovog doma

Upravo je tu problem.
Homoseksualci nikako ne uspijevaju to zadržati za sebe jer bi tada samo dotiĆØni iÅ”li ka propasti nego potaknuti sotonom žele javnim perverziranjem i lobiranjem povuƦi Å”to viÅ”e ljudi kako bi masovnoÅ”Ć¦u sebe opravdali takoĆ°er.
Tako to radi zli.
Dakle ne ljudi, homoseksualci, nego sotona koji ih je lažima prevario i upravlja njima.
Znam da zvuĆØi malo teÅ”ko to Å”to povezujem tu sotonu ali puno je teže kada ti ljudi propadaju i Å”ire tu bolest propasti ka drugima. Na to nemaju pravo.
Ta propast je je preteŔka.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
merkat

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 7:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
OĆØito netko bi htio birati zlo a ne biti kažnjen zbog toga.

Angelus napisa:
to nitko nije rekaone govorim o kazni nego o slobodi odabira po tom pitanju koju nitko ne može zabraniti.
nisi me demantirao.

Da, ne može zabraniti.
Pa u tome je i "caka" života.
Pravimo se da neke stvari nisu loÅ”e za druÅ”tvo pa tako skrivamo podatke o udjelu homosksualaca u spolnim bolestima poĆØevÅ”i od side.
Da, reƦi Ʀe netko, pa promiskuitetni ljudi koji su hetero takoĆ°er...da, ali statistike joÅ” uvijek natežu jako, jako na homo...
ZnaĆØi li to da su gotovo svi homoseksualci promiskuitetni ?
Vrlo vjerojatno.
Dati takvima da posvajaju djecu ?
Jest, ima i hetero koji su ovakvi, onakvi, loÅ”i roditelji, primjer...jest ali kada je netko po defaultu specifiĆØan, onda je suviÅ”no o tome previÅ”e polemizirati.

Nitko da i ne može zabraniti ( unutar ĆØetiri zida nitko i ne pomiÅ”lja ali propagirati i odobravati ideje koje su pogubne za druÅ”tvo DA ) ali osim Å”to život pokazuje da to o ĆØemu piÅ”emo ne nosi niÅ”ta osim problema i propasti svega, Bog, Stvoritelj Ʀe takve na kraju pitati, zaÅ”to ?
I Å”to onda, Å”to Ʀe biti s tom upornom filozofijom o slobodi ?
Slobodi od ĆØega ?
Å to reƦi nakon smrti ?
Praviti se da ne znamo ?
Zar je to život, prepustiti sluĆØaju ?
Hmmm.....

Angelus napisa:
ako ti misliÅ” da Ʀe neko biti kažnjen nije na tebi da upireÅ” prstom il mu sudiÅ” il govoriÅ” nekom Å”to mora.

ZaŔto ne ?
Ako Å”eƦem po cesti i vidim ĆØovjeka kako hoda po rubu kolnika pokraj kojeg jure automobili, zar nije na meni da ga upozorim ?
ŠtoviŔe ako on govori i drugima da je tu sigurno...
ZaÅ”to na Snenom koji je usput i sveƦenik nije da govori ljudima gdje se krije propast za njihovu duÅ”u ?
Å ta bi sveƦenik trebao govoriti ako ne to ?

U mojem kvartu pauk ĆØesto odvozi krivo parkirana vozila.
Žalosno je ako nekog takvoga ne upozorim da bi lako mogao ostati bez 900 kuna.
A tek kad se radi o duŔi ?!

Angeluse, zaŔto tebe smeta sve to ?

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada god se ĆØini grijeh, tu je prisutan i sotona.. pa i u skrivenoj sobi gdje te drugi ljudi ne vide. To donosi nesreƦu i pojedincu, i obitelji, i zajednici i kuƦi u kojoj to rade.
Izvini Angelus, ali ti mi nisi nimalo jasan. Ovdje ti ljudi piŔu savjete a ti ih napadaŔ.

Angelus napisa:

Tako je svatko može izabrati, pa i put u propast. Nitko te ovdje ne sili , veƦ ti ljudi argumentirano savjetuju.
ZnaÅ”, apostoli su ako ih u nekom mjestu nisu sluÅ”ali, ili su imali previÅ”e tvrda srca, iÅ”li dalje... nisu gubili vrijeme, pa Ʀu tako i ja zavrÅ”it sa ovom temom i troÅ”it vrijeme na druge ljude.
Dabogda ti Bog pamet prosvitlio!

klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelus, vidim da jako voliÅ” ponavljanja
(u protivnom ova tema ne bi imala toliko stranica koliko ih ima)
pa Ʀu ti ponovno napisati i ovdje:

gle, mi tebi možemo unedogled objaŔnjavati
( isto kao da meni netko objaŔnjava zakone npr. kvantne fizike
- neƦu se ni trudit shvatit jer niti me zanima bit niti mi je važno u životu)

i - opet neƦeÅ” shvatiti ...
ne zato Å”to si ograniĆØen ili ...

onim trenom kad svoj život potpuno povjeriŔ u ruke Gospodinu,
kad vjeru i Njegovu RijeĆØ poĆØneÅ” živjeti
i to nastojiÅ” živjeti i kad prihvaƦaÅ” bez "ali"
(ne mislim pri tom na ovu temu, veƦ opƦenito
i vjeruj mi, znam Å”to govorim, jer nisam vjernik od roĆ°enja i po odgoju)

- tada Ʀe ti stvari biti jasnije i neƦeÅ” ni imati potrebu o njima
pokretati žuĆØljive rasprave i secirati unedogled ...

a sve do tog trenutka,
tapkat ƦeÅ” na mjestu i biti nalik ĆØovjeku
koji je upalio svjetlo, a zatim pokrio svoje oĆØi ...

amen ... Cool

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.