HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 05 kol 2020, 17:19. Pogledaj neodgovorene postove
Idemo na MODRAVE!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: sri 11 svi 2005, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svake godine se na kraju sezone obiĆØno u rujnu u Zagrebu orgarnizira Modravska veĆØer. Naravno mjesto je Bazilika Srca Isusova, a nakon toga je druženje i pocjeĆØanje na nezaboravne dane provedene na Modravama. Tu se naĆ°emo svi koji su bili i oni koji nisu mogli iƦi u kamp. Zato za sve one koji neƦe ove godine iƦi na Modrave ili su preÅ”li 29 godina prijedlog. ProÅ”lih godina bila su javljanja sa Modrava na valovima HKR-a. Nadam se da Ʀe to biti i ove godine tako. Sada se HKR može sluÅ”ati i preko njihove web stranice. Da ne dužim sluÅ”ajte izravna javljanja i Ʀekajte susret Modravljana u Zagrebu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 27 svi 2005, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za one koji joÅ” neznaju dali Ʀe ove godine vidjeti more ili nemaju gdje. Prijedlog.
Modrave 2005. Prijave joŔ traju zato požurite.
Sve informacije na www.skac.hr

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad idete?

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kako stvari stoje, ja na žalost neƦu moƦi na Modrave ovo ljeto, ali je zato tu fra Josip. On Ʀe sigurno iƦi! belji se
fra Josip

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 16:00
PostNaslov : fra Josip ide na Modrave
Citiraj i odgovori

fra Josip ide na Modrave
koje su preko brda od zupe Banjevci

planirali smo u ovim danima organizirati susret mladih u Banjevcima
no, na zalost zbog tehnickih i inih razloga morali smo odustati

nadam se da ce biti bolje u buducnosti

moj termin Modrava je 21. - 28. kolovoza

pripreme su pocele Laughing

mir i dobro

Laughing

fra joke
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 16:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neka neka, važno je da su pripreme krenule! belji se
merkat

PostanoPostano: ned 19 lip 2005, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...danas u mojo cirkvi ( Palmoticeva) se skupljalo za neku barkicu za Modrave da se nebi ovisilo o domacim ljudima koji imaju ionako turisata puno za vozit....nadam se da se nekaj skupilo....al najbolje su mi bile dvije cure iz skaca koje su stajale kao kipovi, bez reakcije, kao onaj zlatni lik na trgu B.J.Jelacica koji nepomicno stoji cijeli dan glumec kip. il kao svicarska garda u Vatikanu.... Laughing Laughing Laughing

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sri 11 sij 2006, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jel bi netko bio voljan podjeliti s nama iskustva s modrava od onih koji su bili?

ja sam bila prvi put ove godine, i moram reƦi da su izuzetno djelovale na mene i promjenile me u nekim aspektima do temelja...

a voljela bih ĆØuti dali možda nisam jedina sa takvim iskustvima na ovom forumu?

a možda je netko imao loÅ”ih iskustva i zapažanja koja bih osobno takoĆ°er htjela ĆØuti poÅ”to odlazim tamo kao animator.

Laughing Laughing Rolling Eyes Wink

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fra Josip

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 3:21
PostNaslov : Modravski dan
Citiraj i odgovori

BuĆ°enje
Svaki dan na Modravama zapoĆØinje u 7 sati ustajanjem animatora, duhovnika i voditelja kampa. Dok polaznici kampa blaženo spavaju vodstvo kampa priprema dan u punini svojega rasporeda rada, molitve i rekreacije. Poslije sastanka animatori bude pospane pticice. Ako to nekima teže ide budjenju se pridružuju voditelji kampa i duhovnici. e tada je frka... Surprised

Jutarnja molitva
PoĆØetak svakog dana, prve rijeĆØi koje izgovoriÅ” uz dobro jutro jesu molitva hvala Isusu i Bogu,- e to je bio pravi doruĆØak. U zajedniÅ”tvu svih polaznika kampa moli se ƈasoslov, službena molitva Božjeg naroda - Crkve.

Duhovna nota
misao s kojom ĆØinim svoj dan punijim i koja daje smisao disanju kroz njega. Duhovnik sudionike kampa uvodi u temu dana u kojoj Ʀemo tražiti put do SvemoguƦeg Gospodina. Na temu duhovne nove lijepo je tijekom dana meĆ°usobno razgovarati.

Rad u kampu
Svi sudionici kampa sami održavaju ĆØistoƦu mjesta u kojem borave. Podijeljeni u radne grupe ĆØiste kamp, održavaju wc, brinu se za dostavu vode, pripremu ruĆØka. Nema iznimke, svi smo djeca Božja.

Rad na maslinama? Jedno lipo iskustvo u kojem imaÅ” priliku shvatit koliko je dragih stvorenja oko tebe, i ĆØekaju da ih upoznaÅ”? Rad u maslinama odvija se u parovima nepoznatih iz razliĆØitih dijelova Lijepe naÅ”e. ObraĆ°ujuƦi maslinu zaraslu u korov ĆØistim svoju duÅ”u i srce od korova svakodnevnice. Pri tome mi pomaže nepoznati prijatelj.

RuĆØak
Kad se male ruke slože, sve se može sve se može. I Ŕto jedna radna grupa pod vodstvom kuhara skuha svi ostali mogu blagovati. Nekad ukusno, nekad manje ali zajedno blagovati pod jedinim hladom stabla u kampu je ljepŔe.

Odmor - kupanje - ŔiŔanje - ...
Vrijeme odmora trenutak je individualnosti svakog sudionika. Kako je raspoložen u tom trenutku potražit Ʀe naĆØin odmora. Netko Ʀe se rashladiti u moru, uzeti malo sunca za svoju kožu, odspavati na tvrdom ležaju Å”atora ili sjenice, napisati koju razglednicu, pjesmu ili sms. Dobrotom sudionika gotovo sve se dijeli pa i vjestina Å”iÅ”anja sa onima koji traže novi trag mode friziranja. Modravski friz je in...

Duhovna nota
U sparni trenutak dana, oko 14 sati okupljamo se ponovo u ime Gospodnje na trenutak tiÅ”ine, pobožnosti, duhovnog promiÅ”ljanja. MoleƦi krunicu ili pripremajuƦi se za križni put, posebno posveĆØujuƦi vrijeme tiÅ”ini ili sakramentu pomirenja otkrivam da za Gospodina nema samo posebnih vremena - ĆØitav sam Njegov ako želim i tražim. A On me ĆØeka uvijek na izvoru života sa vodom ĆØistom.

Slobodne aktivnosti
Nakon Ŕto duhovno osnažimo duh, valja i tijelu dati malo zabave. Zato uz igre poŔtara, oklade sa animatore, banseve otkrivamo granice izdržljivosti i puninu zajedniŔtva sudionika kampa.

Sv. Misa
"svaki dan je bila dar od Njega, uz pjesmu hvale i slave, probudio je uspavano dijete u meni, koje je prije na svakoj misi mislilo Å”to treba svirat, koja pjesma ide, i toliko je puta preĆØulo ono Å”to je On imao za reĆØ" - sad sluÅ”am kuda ide moj Gospodin i vodi mene.
Navikli smo misu slaviti na jednom mjestu - u crkvi. Ponekad nam postane to statiĆØno i pomalo daleko. Mnoge stvari tada postanu važnije a misa nevažna. Gospodin na Modravama u Euharistiji posjeĆØuje svakoga na razliĆØitim mjestima. U Å”atoru, pod sjenicom, na moru, meĆ°u maslinama, na vrhu brda - sve su to mjesta u kojima mogu susresti Gospodina .

VeĆØera
Kao Å”to to inaĆØe ide, kad nahraniÅ” duÅ” i tijelo ogladni. VeĆØera uz baterijske lampe ili svijeƦe neÅ”to je predivno na Modravama kad padne mrak. A tek zalazak sunca, neÅ”to predivno... Tada shvatiÅ” koliko je naÅ” Gospodin kreativan u stvaranju.

Rad u grupama

Modrave nemaju struju, tek ponekad se upali agregat na pola sata. Zato sav program u mraku je obilježen svjetlom solarnih lampiona. Tada u mraku vidiŔ samo svoga prijatelja s kim dijeliŔ misli dana u radu po skupinama.

VeĆØernje molitve
kratke ali tako slatke - Gospodinu zahvaliti i od dana se oprostiti. Ti si sol zemlje i svjetlo svijeta... Molitva pred križem... miran kao malo dite koje nakon roditeljeve priĆØe za laku noƦ i blagoslova zaspeÅ”. dok te zvuk sjajnog orkestra za buĆ°enje (animatori!) uz lonĆØiƦe ujutro ne probudi? tuzan neki izdrzljiviji (ĆØitaj ujutro pospaniji) odvoje joÅ” malo vremena za razgovor ili pjesmu uz gitaru. Tako je možda prvu drugu noƦ. Kasnije su umorniji.

Laku noƦ...

I unatoc svemu, a Ŕto može biti nego ono lipooo,? rezultat svega toga..

Å eƦer za kraj Wink

Klanjanje pred Presvetim
u punini tople tiÅ”ine koja te okruživala, Å”to drugo možeÅ” nego mu se u potpunosti predat i zahvalit Å”to postojiÅ”, Å”to te ljubi i Å”to te doveo na to mjesto,..gdje uz sjaj zvijezda i svega Å”to je stvorio kleĆØiÅ” pred Njim? nakon jutarnje svete mise ĆØitav dan Isus se predao na Å”tovanje svima koji žele na vrhu brda Modrava. Taj dan, ĆØetvrtak, blagoslov Isusov Presvetim Sakramentom ide na sve 4 strane svijeta.

budite Sol zemlje i Svjetlo svijeta

Istina slani smo bili taj tjedan, more je dalo svoj dar, sad se ta sol sprala sa nas, al` je ostala u nama, a ono Svjetlo?.. i dalje bljeska u oĆØima. Smile a to su dokaz mnogi mladi koji su dobili odgovore koje su tražili, prihvatili sebe i svoj život kao poseban dar.

Jedan mladiƦ htio je otiƦi prvi dan zbog kiÅ”e. Na kraju tjedna vidno ganut je prozborio: Na poĆØetku kiÅ”a na kraju suze...

DoĆ°i na Modrave!!!

mir i dobro

Laughing

fra joke
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 9:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da. Kako je krenulo ove godine na Modrave konaĆØno nakon teÅ”ke prometne nesreƦe doĆ°e i pater Luka.
SlijedeƦi tjedan skida gips a onda idu vježbe.
Križni put s Modrava u PowerPoint programu i to one grupe koje su mi poslale bit Ʀe dostupne uskoro tj do cvjetnice. VeƦ sada je dostupni Križni put prve grupe.
Isto tako dao sam prijedlog da se ove godine napravi blog, ako i da prve tri grupe bude i zabavni animator koji Ʀe ima obavezu osmiÅ”ljavanja zabavnih dijelova dana kao i subote.

U radu je spas.
fra Josip

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a gdje je dostupni powerpoint prve grupe*?

mir i dobro

Laughing

fra joke
klara

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijave za Modrave2006. poĆØet Ʀe 1. lipnja
Krajem mjeseca (oko 25.5.) bit Ʀe objavljeni termini
i sve ostale potrebne informacije.

Napomena:
Za razliku od dosadaŔnjih godina sudionici kampa ove godine
moƦi Ʀe biti iskljuĆØivo zavrÅ”eni maturanti i stariji (studenti i mladi radnici).

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Alfan

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam bio na Modravama davne 2003. godine, kad je malo ljudi uopƦe znalo da takvo neÅ”to i postoji.
Program se sastojao od
0800 budjenje + molitva + doruĆØak
0900 rad po okoliŔu
1100 kupanje
1300 ruĆØak
1400 krunica
1500 kupanje
1700 briga oko svoje masline
1900 misa
2000 veĆØera
2100 veĆØernji program

Nisam 100% siguran u sve detalje oko gore napisanog programa, ali u naĆØelu je tako bilo. JoÅ” sam se pojavio 2004. godine samo na kratko da vidim kako je tamo i mogu reƦi da su Modrave se u godinu dana toliko promijenile na bolje, da ih ja tada skoro nisam ni prepoznao. Kada se samo sjetim one prve godine...
Svima toplo preporuĆØujem odlazak tamo...
fra Josip

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 11:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u novom broju Zive zajednice izisao je clanak o Modravama
http://www.zivazajednica.de/ZZaktuelle/zztema.html

takodjer i u Nasim ognjistima izlazi isto clanak o Modravama

mir i dobro

Laughing

fra joke
davorseljan

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Alfan napisa:
Ja sam bio na Modravama davne 2003. godine, kad je malo ljudi uopƦe znalo da takvo neÅ”to i postoji.
Program se sastojao od
0800 budjenje + molitva + doruĆØak
0900 rad po okoliŔu
1100 kupanje
1300 ruĆØak
1400 krunica
1500 kupanje
1700 briga oko svoje masline
1900 misa
2000 veĆØera
2100 veĆØernji program

Nisam 100% siguran u sve detalje oko gore napisanog programa, ali u naĆØelu je tako bilo. JoÅ” sam se pojavio 2004. godine samo na kratko da vidim kako je tamo i mogu reƦi da su Modrave se u godinu dana toliko promijenile na bolje, da ih ja tada skoro nisam ni prepoznao. Kada se samo sjetim one prve godine...
Svima toplo preporuĆØujem odlazak tamo...

Otprilike si sve dobro napisao osim buĆ°enja.
Buưenje je obiƦno u 7:30 sati. Animatori i ostalo osoblje bude se ranije veƦ oko 7 sati.
Da i moja preporuka da u Å”to veĆØem broju odete na Modrave.
Po meni to su ne zaboravni trenuci, ja se sa mnogima i danas ĆØujem i vidim u Zagrebu.

U radu je spas.
Alfan

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao Å”to sam rekao, ne sjeƦam se svih detalja jako sretan
davorseljan

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo, vrijeme je za planiranje odlaska na Modrave.
Termini su objavljeni:

02.07. - 09.07. pogodno za mlaĆ°e zaposlene
09.07. - 16.07.
16.07. - 23.07.
23.07. - 30.07.
30.07. - 06.08.
06.08. - 13.08.
13.08. - 20.08.
20.08. - 27.08.
27.08. - 03.09. *poseban (zahtjevniji) duhovni program pod vodstvom p.Antuna Volenika, za koji je potreban prethodni razgovor (gornja granica za sudionike u ovom tjednu je 35g.)
!!! Za razliku od dosadaÅ”njih godina sudionici kampa ove godine moƦi Ʀe biti iskljuĆØivo zavrÅ”eni maturanti i stariji (od 18 do 30 god.).
!!! Sudionici mogu sudjelovati samo u jednom terminu.

Postupak prijave:
1. obavezno se upoznati s pravilima kampa
2. popunjen obrazac (ovdje) poslati na e-mail adresu: modraveskac@inet.hr ili donijeti osobno u radno vrijeme ureda
3. na kraju, treba najkasnije tjedan dana nakon Ŕto vam javimo da je termin slobodan potvrditi prijavu uplatom 200kn(studenti) odnosno 300kn(zaposleni) :
na žiro raĆØun Modrava (RBA): 2484008-1500146100
NE ZABORAVITE UPISATI SVOJE IME I PREZIME (da znamo na koga se uplata odnosi)
ili novac donijeti osobno u radno vrijeme ureda
4. ako je termin popunjen, stavljamo vas na listu ĆØekanja

Pitanja u vezi prijava i Modrava:
01/4803-007 (u uredovno vrijeme),
modraveskac@inet.hr
Radno vrijeme ureda:
11 - 13h PON - PET
+ 16 - 19h ƈETVRTKOM
(PalmotiƦeva 31, u dvoriÅ”tu)

OBRAZAC ZA PRIJAVU (popuniti i kopirati u mail):

Termin za koji se prijavljujem:

*rezervni termin u sluĆØaju popunjenosti (nije obavezno)

Ime i prezime

Kontakt telefon / mobitel

Kontakt e-mail adresa

JMBG

Datum roĆ°enja

Mjesto i adresa prebivaliŔta

*Adresa u mjestu studiranja

Župa

Zanimanje (ako studirate, Ŕto)

Jesu li vam poznati karakter i pravila kampa

PrihvaƦate li pravila kampa

Da li ste veƦ bili na Modravama (koliko puta)

Svirate li neki instrument (ako da, javite i ponesite na Modrave)

Ostalo (pitanja, napomene)

NAPOMENA: Na Modrave dolazite na vlastitu odgovornost!

Sve informacije možete naƦi na www.skac.hr

U radu je spas.
Alfan

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 19:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da su uveli stroga pravila na Modravama. E kad se ja sjetim kako je meni bilo prije 3 godine, kada joŔ nitko nije ni znao Ŕto su Modrave.
No ljudi ne brinite se oko nikakvih pravila, kad jednom dodjete tamo, zaboravite na sav svijet koji ste ostavili kada ste uŔli na brod za Modrave.

Isuse, blaga i ponizna srca, uĆØini srca naÅ”a po srcu svom!
http://www.oazamira.hr
http://www.mladi-sibenske-biskupije.com
davorseljan

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 20:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Alfan napisa:
Vidim da su uveli stroga pravila na Modravama. E kad se ja sjetim kako je meni bilo prije 3 godine, kada joŔ nitko nije ni znao Ŕto su Modrave.
No ljudi ne brinite se oko nikakvih pravila, kad jednom dodjete tamo, zaboravite na sav svijet koji ste ostavili kada ste uŔli na brod za Modrave.

Slažem se s ovime.
Svake godine sve je bolje i bolje.
Siguran sam da Ʀe ova biti joÅ” bolja od proÅ”le jer pripreme traju, ekipa koja ga priprema daje sve od sebe da dostigne joÅ” veƦu razinu od proÅ”le.
Iskustva sa proŔla tri sigurno pomažu u tome.
SjeĆØam se kad je tek kretao kamp, kad smo ga u prostoru iza kluba stvarali, pater Luka je uvijek dolazio u žurbi, sve je puÅ”tao svojim suradnicima. Tjedan dana prije poĆØetka je stradao.
Tada su govorili da je kamp dostigao razinu koja je bila planirana za tek tri godine.
Svima preporuĆØam da veƦ sada razmisle slože ekipu i prijave se za ne zaboravni tjedan. Ja Vam garantiram da neƦe požalit.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svi koji želite na Modrave
UPOZORENJE
Termini se popunjavaju jako brzo tako da
termin 6 - 13.8 je popunjen,
a u terminu 30.7 do 6.8 ostalo je joÅ” 10 mjesta.
U ostalim terminima joŔ ima mjesta tako da požurite s prijavama.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pet 16 lip 2006, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” malo pa su prijave gotove.
20.6 je zadnji dan..
Ako se niste prijavili sada je zadnji trenuci.
Ono Å”to znam i Å”to vam mogu napisati je da Vas ĆØeka
NE ZABORAVNIH TJEDAN DANA.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
Ove godine polazak za Modrave su iz Draga PakoŔtanskih.
Drage su jedno malo lijepo mjesto.
To je inaƦe jedno od rijetkih kojima bus staje samo na magistrali.
Ima sve, pravi mali dalmatinski gradiƦ.

U radu je spas.
SiGmA

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..prvi put idem na modrave...

jedno praktiĆØno pitanje...planiram ponijeti luftiƦ na kojem bi spavao, dali je to
1. potrebno
2. dopuŔteno
3. neÅ”to treƦe...

hvala za sada...

* O BOŽE, TI SI BOG MOJ,GORLJIVO TEBE TRAŽIM;
TEBE ŽEƐA DUÅ A MOJA, TEBE ŽELI TIJELO MOJE,
KAO ZEMLJA SUHA, ŽEDNA BEZVODNA.
U SVETIÅ TU SAM TEBE MOTRIO GLEDAJUƆ TI MOƆ I SLAVU.
LJUBAV JE TVOJA BOLJA OD ŽIVOTA, MOJE ƆE TE USNE SLAVIT. *
davorseljan

PostanoPostano: pet 30 lip 2006, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SiGmA napisa:
..prvi put idem na modrave...

jedno praktiĆØno pitanje...planiram ponijeti luftiƦ na kojem bi spavao, dali je to
1. potrebno
2. dopuŔteno
3. neÅ”to treƦe...

hvala za sada...

Odgovor:
DopuŔteno, nema problema, mnogi ga nose.
ProÅ”le godine su bile palete, možda budu i ove godine, ali svakako luftiƦi su dopuÅ”teni.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 03 srp 2006, 7:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve informacije u vezi mjesta Drage od kuda se kreƦe na Modrave, autobusnih linija stavio sam na svoj blog.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.